Těhuloviny - 2. část - Aneb jak se z přitažlivé kočky stává

Těhotenství

Ahoj těhulinky, rozhodla jsem se napsat další deníček, protože ten starý byl už hodně vzadu a tudíž nebyl na očích tak, jak bych si přála :)) Píšu tedy druhou část, snad se bude líbit.

1. měsíc:
Konečně jsem objevila vysněné //. Radostí skáču do stropu, vznáším se na obláčku a v noci se mi nezdá o ničem jiném, než o mém miminku. Představuju si ho jako hotového človíčka, přitom zatím vypadá jako malá housenka. Ovšem ta nejroztomilejší housenka!
Vsugerovávám si ranní nevolnosti, to přece má každá zdravá ženská. A že se nedostavují? No a co, kartáček, který sem tam zajede hlouběji do krku je nakonec přece jen vyvolá!  Neustále si hladím své malé ploché bříško a říkám si: Už nejsem sama, tam uvnitř je schovaný někdo, koho jsem si moc přála, nový človíček… Pozoruju, že mi bříško nepatrně roste. Jsem teda jediná, kdo to vidí, ale to přece vůbec nevadí'! Po tak dlouhé době snažení si ten malý pocit radosti přece jen zasloužím. A že možná blázním? Vyloučeno!  

2. měsíc:
Během celých 4 týdnů jsem už 2× zvracela přirozeně! Vidím to jako dobré znamení a všem kolem si stěžuju, jak mě nevolnosti zmáhají. Sestřenka mi doporučuje lízátka, já však hrdinksky mávnu rukou a připadám si jako největší „borka“, že to zvládám i bez nich.
Dorážím na manžela, aby konečně přiznal, že se opravdu zakulacuju. Nechápavě kroutí hlavou, nic nevidí a obviňuje mě, že opět začínám magořit a nalhávat si věci, které ve skutečnosti nejsou. Blbost, určitě je to tím, že me vidí každý den, proto nedokáže objektivně posoudit pravý stav věci. Spoléhám se na tchyni, ke které jezdíme 1× za dva týdny. Ta už přece musí něco poznat! „Tak co je nového?“ Ptá se už ve dveřích a já pohotově využívám situace a prohlašuju: „Všechno je v pořádku, jen už nedopnu polovinu věcí, které mám.“ Sjíždí dolů směrem k mému bříšku, které jsem si pro jistotu nacpala do upnutého trika a mírně vyšpulila. Tchyně pochybovačně kroutí hlavou. „Ale vždyť bříško ještě nemáš…“ „To je tím, jak jí roste zadek.“ Slyším manžela za sebou. Nejradši bych ho praštila, ale neřeším to. I tchyně je nepřejícná, nejlépe to na mě pozná moje maminka, ta mě přece zná ze všech nejlíp! Ale i ona je proti mně. „Teď to ještě nemůže být vidět, počkej tak za dva ta tři měsíce…“ Házím na ni naštvaný pohled. Tři měsíce? Tak to ani náhodou nevydržím!  

3. měsíc:
Konečně poznávám, co to jsou ranní nevolnosti. Zvracím neustále. Zvracím nalačno, zvracím s plným žaludkem, zvracím po ovoci, zelenině, po mase, po pití, prostě po všem. Zakupuji lízátka proti ranním nevolnostem a během jednoho dne vycucám hned čtyři (jak je psáno v návodu). Ovšem po každém z nich jdu poctivě zvracet. Druhý den zjišťuji, že zřejmě nezabírají tak, jak mají a vysazuju je. Škoda, docela mi chutnaly.
Kalhoty si musím vsedě rozepínat a nenápadně to schovávám po dlouhý svetr, to abych nevypadala jako přežraná prdelatka. Snažím se nedívat do zrcadla na to, jakých obřích rozměrů nabývá můj dříve tak krásný zadeček, dokonce si uvědomuju, že mě přes něj manžel přestal i plácat! Cvičila bych, jenže to se mi nechce. Jako výmluva mi slouží strach z potratu. Bříšku už sice není tak ploché, jako bývalo, ale stále se ještě nezakulacuju tak, jak bych si představovala.  

4. měsíc:
Bříško roste ze dne na den. Stále mám pocit že je větší a větší, kulatější a kulatější. Konečně jsem aspoň trošku spokojená, pořizju si první těhotenské kalhoty (no, těhotenské zrovna nejsou, ale drží na gumu, takže říkejme těhotenské, zní to líp) za 800 Kč, jako rádce mám s sebou maminku, která při pohledu na mě v kabince pronáší větu: „Teda, ty máš už to panděro…“ Spokojeně zatahuju závěs a ke štěstí mi chybí už jen kuře na smetaně :-))
Můžu si ho dát, proč by ne, nevolnosti pomalu ustupují, teď přijde jen to hezký. Budu jíst, až naberu dvacet kilo ne za celé těhotenství, ale za jediný měsíc. Jenže pak se zarážím a vzpomínám na historku, která se mi stala asi před dvěma dny.
Ten den jsem měla úžasnou náladu. S manželem jsme měli jít na večeři, kterou mi sliboval ode dne, kdy jsme zjistili, že jsem těhotná a samozřejmě na ni téměř čtyři měsíce nebyl čas. Celé odpoledne jsem se líčila, česala a fintila, snažila jsme se vypadat opravdu hezky, vzala jsem si také triko, které mělo podtrhnout to vzdouvající se bříško. Z šuplíku jsem vyhrabala tanga a z věšáku si připravila kalhoty od krémového kostýmku. Hodila jsem na sebe tanga, samozřejmě jsem nebyla tak hloupá, abych si vzala ty nejmenší, a použila jsem XL, který mi kdysi zakoupila kamarádka a velice se divila, že mi nejsou. Nejprve mě udivilo, že mi nyní byly akorát. Přece jen jsem doufala, že aspoň kousek místa tam zůstane. Nenápadně jsem pohlédla do zrcadla, abych se podívala, v jakém stavu je můj zadeček a … a málem přestala dýchat. Zírala na mě prdel minimálně dvakrát tak větší, než bývala dříve má rozkošná prdelka, ta ohavnost byla nyní posetá celulitidou, bohate obdařená vrstvami tuků na bocích. Dojem ježibaby dokreslovala obrovská stehna, rovněž pokryta pomerančovou kůží nebývalých rozměrů. Tanga jsem uvědoměle strčila zpět do šuplíku a smutně si uvědomila, že už je zřejmě nikdy neobléknu. Hodím na sebe tedy obyčejné krajkové kalhotky a sahám po kalhotech od kostýmu.
Navléknu je sotva do půli stehen, dál jen s velkými obtížemi. S úlevou je nakonec nasoukám i na zbytek nohou a tak - tak dopnu. Chudák Anetka, zřejmě ji to bude hodně stiskat, ale v restauraci se hned rozepnu. Pohlédnu do zrcadla a nevěřím vlastním očím. Naskýtá se mi pohled jako na ženu, která se snaží dostat do kalhot své šestileté dcerky. Opět se ujišťuji, že jsou to tytéž kalhoty, které mi ještě nedávno byly příjemně volné a u kterých jsem si pochvalovala, že mají tak široké nohavice, že je snad budu nosit až do porodu. Velryba, napadá mě v ten okamžik. Vypadám jako velryba.
Z večeře nakonec nic není, protože docházím k závěru, že bych měla o něco méně jíst. Tohle předsevzetí mi však vydrží jen do večera, kdy mě okolo desáté večerní chytne takový hlad, že zblajznu hned tři krajíce chleba se sádlem a přesvědčuji se, že je to pro Anetku to nejlepší, co může být…  

Za necelý týden začínám pátý měsíc. Tak jsem opravdu zvědavá, co mi přinese…  

Děvčata, pár komentářů jsem napsala ještě do staršího deníčku, ale myslím, že nový deníček je lepší. Takže navrhuju, kdo chce sem mezi nás (i stávající členky), hoďme do „tabulky“ nějaké své údaje. Navrhuji: Přezdívku, věk, termín porodu, pohlaví miminka + pokud máte vybrané jméno, týden, ve kterém se nacházíte (líp se v tom bude orientovat), příp. co už máte za sebou za vyšetření a co vás ještě čeká. Nic víc mě nenapadá, takže pokud máte některá nějaký návrh, tak sem s ním. Myslím, že tabulka by se mohla aktualizovat každý týden, příp. pokud příjde nějaká žhavá novinka.
Tak se těším na novinky a komentáře a na stávající i nové těhulky. Předpokládám, že za námi brzy zavítá Resa a možná i další děvčata z Psychiky.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 10.04.08 17:17

Filipi, skvělý deníček…  

Můžu posloužit dojmy z 5,6 a náznakem 7 měsíce?
Prosím…  

Kalhoty stříhám, normálně střihnu tu gumu co je v těch sportácích, moc to nepomáhá, škrtí to pořád. Uvažuju, jestli nebude lepším domácím úborem střihlý silonky a volná sukeň. Usuzuji, že ne, byla by mi zima…A dlouhou sukeň nemám, alespoň teda ne pro vorvaně…
No nic, kalhoty jsou sice velikosti XL či 42, ač jinak nosím L nebo 38, ale jsou mi malé. Nejvíc mě šokuje, že jsou to starý gatě, který mi V PRVNÍM TĚHOTENSTVÍ BYLY AŽ DO PORODU :-))))
No nic, zas mrknu, mějte se všechny těhule a zdárně rostoucí břicho přeju!!!
 NiKi

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 11.04.08 13:46

NiKi: No to je zajímavé, všechny rady sem, beru je jak leží a běží. Tak si říkám, když mi břicho tak vylezlo během necelýho měsíce, chci vidět jak budu vypadat před porodem. Unesu se vůbec? :-)) Moje mama přibrala 27 kg, tak snad po ní nepodědím všechno. Taky, ona byla o dvě hlavy větší než já…
Jinak, dnes jsem zpanikařila a po bodavé bolesti v podbříšku volala doktorovi, prý mám okamžitě přijet. Tak jsem přijela…a byla za blba, že mi jen roste děloha. Ale mimík byl v pořádku a to je důležitý…

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 11.04.08 14:39

Filipi, já to psala myslím minule, taky mi takhle vyrostlo břicho z plošiny mezi 18-20 týdnem a bylo to peklo. Tvrdnutí, tlaky, šílela jsem s předčasným porodem, tělo prostě  tu náhlou zátěž potřebovalo vstřebat. Jen se mi zmenšil čípek, ale teď je na tom stejně jako minule, tak už jsem víc v klidu. Pro změnu  mě zas bolí kyčle…si nevybereš,co? Tož jsem si řekla, konec čokolád, ač mám jen 3 kg navrch, ovšem pokud počítám hluboký váhový propad až na nemocniční infuze v druhým trimu díky nevolnostem, tak tělo za 2 měsíce získalo kil 10, což je dost  a chápu, že se hroutí :-)))
Uneseš se neboj, jen bude fuška to tělo udejchat :-) v létě, žejo… Tak se opatruj a ať už ta děloha roste nějak nepozorovaně, normálně a bezbolestně…  

Kde jsou ostatní těhulovinky???
NiKi, dnes 27+0tt

 
vulpes
Závislačka 4459 příspěvků 11.04.08 14:47

Ahoj, nepatřím sice do vašich deníčků, na emimimo chodím teprve krátce…ale tenhle příspěvek mě tak pobavil, že mi to nedá :-) snad se na mě zlobit nebudete…

Skoro jsem měla pocit, Filipi, jestli jsi v tom zrcadle nezahlédla mě :-) Moje sebevědomí, co se vzhledu týče, vzalo těhotenstvím hodně za své. Dřív jsem, i při své výšce 178cm, nakupovala oblečení tak, že jsem ve značkových obchodech prostě za babku ve výprodejích nakoupila oblečení XS, max. S, do kterého se nikdo jiný zřejmě nevešel a bylo k mání..... Teď, ve 24tt, přijdu do těhu obchodu a rovnou se ptám, co tam mají v XL......a doufám, že se do toho nasoukám a zas to na chvíli vydrží ;-)  Přibrala jsem zatím 12kg a asi mílovými kroky doháním mamku, která se mnou nabrala 25. Nechci si ani zatím představovat, jak tohle všechno po porodu budu sundavat!

Jinak pro milování už standardně užíváme termín „Nerovný souboj agilního greenpeace-áka s velrybou uvízlou na mělčině“ ;-))

Zdravím vás

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 11.04.08 20:05

Ahoj Filipi a ostatní holky :)
Tak teda - těhu ještě nejsem, nicméně v minulém těhotenství jsem nabrala 13 kilo a to jsem rodila o 2 měsíce dřív!!!!
Kubík vážil 1,2kg a po porodu jsem měla jen o 2 kila méně! Takže tolik k těm řečem, jak se porodem hubne až 8 kilo :) Teda u ostatních to tak asi bylo, u mě bohužel ne. Takže si z toho nic nedělejte, hlavně, že se vy cítíte dobře.
A Filipinko - ty se můžeš cítit jako vorvan, ale věř mi, okolí každou těhotnou vidí jako krásnou! Takže neboj, pokud vím, miluješ sport, takže se nemáš čeho bát, tvé tělo se do formy dostane velmi rychle a navíc, Anetka za to stojí:)))))))))
Jo a doktor taky neví všechno - pohyby už klidně cítit můžeš! Jestli jsi předtím měla ploché břicho, je to víc než pravděpodobné. Já měla břicho i před těhu :) a cítila jsem je už v 18.tt, tak proč bys ty nemohla v 16tt.

Takže do tabulky  píšu : Beeuska Renča, 28 let, syn Kubík 2roky, momentálně pracujem na „Evičce“ nebo „Pavlíkovi“:)

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.04.08 21:33

Filipi - gratulujem k Anetke!!!!!!!! ja len nakukujem od zebričiek a chcem ti povedať, že pohyby už cítiť môžeš, ja som ich cítila od 13tt (doktor si ťukal na čelo) ale  som si istá, že to bol mimís, neboli to žiadne „motýlie krídla“ :-) ale cítila som ako sa presúva zľava doprava a cítil to aj manžel, ked mi dal ruku na bruško a potom to už len silnelo… maličký sa vždy presúval pod moje pravé rebro tam sa mu páčilo najviac  

vždy som v prvých tt na ultrazvuku vedela, kde je a aj sa to potvrdilo, asi mám tenkú brušnú stenu alebo čo  

tak si tehulinky užívajte svoje brušká, pošlite drobčekom nejakú fajnú mňaminku a pohlaďte ich, pekný víkend praje Lucia

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 13.04.08 19:46

Ahojky, Filipinko, moc pěkný a dobře napsaný deníček. Jsi šikulka a moc velká! Pozvala jsi mě a jsem za to moc ráda, jen si ještě nepřipadám jako ta super těhulka. Přeci jen jsem zatím v 2. měsíci a pořád se bojím všeho, co se může stát. Jsem tak někde  „na půl cesty“, pořád lezu do snažilek-i když už se mi těžko píše, abych holkám zbytečně neubližovala, láká mě to do těhulek-ale zase se svým 6. týdnem si připadám „děsně mladičká“. Jinak k nevolnostem-já už je mám od pátého týdne, ale je to fakt síla. Dva dny jsem už musela zůstat doma, protože jsem blila jak amina a nedalo se s tím nic dělat. Takže já se dostala do stádia, že se těším na 2. trimestr, kdy snad budu patřit ke šťastnějším ženským, kterým skončí. Snad. Teď bojujeme taky s běsnou únavou, pořád bych jen spala. A jinak, Filipinko, vždycky když mám strach, tak jsi pro mě takovým „vzorem“, že všechno bude určitě v pořádku.
resa, 6+2 TT, 6.12. TP, 22. 4. UTZ

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 14.04.08 07:34

Ahoj těhulky,
moc se omlouvám, že jsem se tak strašně dlouho neozvala, ale něco mi nešlo přihlásit se a taky jsem si poležela 8 dní v nemocnici, v 9tt mi objevili na kontrole hematom v děloze vedle mimi a i když jsem nekrvácela ani nešpinila, tak šup raději do špitálu, ať se o mě postarají a dobře to dopadlo. Hematom je fuč a miminko je zdravé. Už jsme v 10tt+3, takže 11.tt a miminko mělo před týdnem 27mm a už na mě mávalo ručičkama…krása a já se na té koze zase málem radostí rozbrečela :o))))
Jinak je mi zle téměř celý den, ale nezvracím, držím to někde v tom krku a zjistila jsem, že když se najím, tak je to lepší. Takže co myslíte? Nejen, že jsem byla slon ještě před těhotenstvím (já se fak neřadím mezi vyzábliny), tak jsem ještě větší slon už teď, přibrala jsem něco kolem 2kg, ale břicho mi podle mého porostlo o dost víc :o)
Zdravím Filipi, deníček je super, teda aspoň vyzábliny ho jistě ocení :o)))) Jak se vede? Ve kterém jsi tt?
Resooooooo gratuluji, já to tušila, že se něco děje…řekla bych, že vždycky, když se někdo dlouho neozve, tak je v tom :o))))))) Moc a moc štěstí a strach je potvora, já se bojím furt, ale uvidíš, že to půjde všechno dobře!
Holky, tak se mějte, zase si napíšem, mě dneska čeká kontrola, takže těch příprav je hodně a hlavně těch nervů :o))) taky se tak bojíte před každým utz?????
papa villa+mimi 11tt

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 14.04.08 10:09

Ahoj holky,
no to je báječné, Reso, hurá! Hned jsem běžela do snažilek, abych se dozvěděla podrobnosti. Super :-) Jen ať jsme tu co nejdřív všechny! Jsem ráda, že i vy ostatní se máte nakonec docela bez komplikací. Minulý týden jsem byla v rámci kontroly na vag. UTZ a překvapilo mě, jak se za ten měsíc z „fleku ve fleku“ stalo něco podobného panáčkovi (hlava, trupík, nožky) - kulila jsem na to oka a radovala se, že se ve mně opravdu něco děje. Zázrak :-D

Jinak, z mojí dok­torky mám nadále takový neurčitý pocit. Pokud by se nám do května nepodařilo přirozeně otěhotnět, tak jsem byla rozhodnutá přejít jinam a nejlépe rovnou do CAR. Připadá mi taková bez osobního zájmu, jakoby dítě byla ta nejběžnější věc pod sluncem. Vím, že jich viděla tisíce, ale mohla by se aspoň trochu vcítit do matky, pro kterou je obrovským zážitkem vidět svoje mimi na obrazovce a že ji o něm všechno zajímá. Sama od sebe mi nic neřekne a UTZ dělá pro svoji potřebu. Na „velký“ UTZ se od ní chodí jinam - jdu příští týden, třeba tam uslyším srdíčko, jak jste popisovali. Z vašich příspěvků mám obecný pocit, že se v CAR o pacientky více zajímají. Třeba jak je Filipi pořád v kontaktu se svým doktorem a tak. Já k té mojí jaksi nemám 100% důvěru. Ach jo.

Pár příkladů: při první návštěvě mi dala leták na vyšetření nuchální translucence v centru prenatální diagnostiky, ať se rozmyslím, jestli o to budu mít zájem (stojí to 1500,–). Už před tím jsem byla rozhodnutá, že během těhu nechci podstupovat žádná nadstandardní vyšetření (např. amniocentéza atd.), pokud si to samozřejmě okolnosti nevyžádají. Kámoška to podstoupila, prožila si ohromné nervy a stres a pak stejně měla zdravé děti… Při další návštěvě jsem jí tedy oznámila, že o to zájem nemám. Po chvíli jsem ji požádala o fotku z UTZ a její odpověď zněla: „vždyť jste říkala, že nebudete chtít nic nadstandardní­ho…“ Těžko se tato zkušenost přenáši, ale v jejím hlase jsem slyšela něco dost nepříjemného, ironického. Připravila jsem ji o provizi za odeslanou ovečku?? Fotka je sice nadstandard, ale přirozenou součástí standurdu, nebo se pletu? To se přece nedá srovnávat třeba s odběrem choriových klků…?! Před měsícem mi dala foto zadarmo, tentokrát už chtěla 50 kaček. To se mi taky nezdá. Proč to nechtěla zaplatit už minule? No, a do třetice, průkazku jsem dostala při druhé návštěvě (ve 12. tt), to bych brala, ale proč i při této návštěvě jsem musela zaplatit regulační poplatek? Na můj dotaz, že jsem myslela, že těhotné platit nemusí, jsem se dozvěděla, že příště už platit nebudu.  Měla jsem z této návštěvy prostě pocit, že lékařům (omlouvám se za obecné tvrzení) jde jenom o peníze, o poplatky atd. Takže, prosím, téma do diskuse… Jak to holky bylo/chodí u vás? Mějte se pěkně.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 14.04.08 10:57

Villo, Kač, moc moc Vám děkuji za přáníčka a gratulace. Pořád si s manželem užíváme tu „novinku“, že možná, pokud vše poběží a Bůh a všichni svatí dají, tak v prosinci budeme tři a půl (ta půlka, to je náš hafík).
Villo, to je škoda, že se Ti objevily takovéhle komplikace. Tolik trápení si měla předtím a teď ještě tohle. Tak budu držet palečky, aby teď už bylo všechno naprosto v pohodě. A určitě piš a vyprávěj, jak na tom jste a jestli jste naprosto v pořádku.
Kač, s doktorama je to dost velký problém. Máš pravdu, v CARu se starají trochu jinak. Ale zase na druhuou stranu najít doktora v CARu (a hlavně CAR), kde by to úplně človíčku vyhovovalo, to je taky dost makačka. Mě to stálo několik hodin psychoterapie a hromadu nervů. Ale asi to za to stálo. Každopádně v CARu si těhulky nenechávají-já jdu v 7. TT na kontrolu do CARu, a pokud všechno bude v pořádku (kéž by, kéž by, kéž by), p. doktor mě převede k mému gyndaři. Nevím, jestli by teď bylo dobré měnit gyndaře, ale jestli Ti nebude doktorka vyhovovat a bude Tě i nadále štvát, možná by se o tom ještě dalo uvažovat. Je to přeci moc nádherná doba, tak proč si ji kazit nějakou zakomplexovanou krávou, která ani nechce vnímat, co prožíváš? Vždyť přeci správná léčba se má blížit k dialogu mezi pacošem a doktorem a ne k tomu, že si doktor bude něco dokazovat. Tak uvidíš, jak to půjde.
Jinak já bleju jak amina. Je to děsný, blbý je, že k tomu ještě omdlívám. Jsem schopná něco sníst až tak po desáté-ale to jen trochu (teď na mě mrká vločková kaše). Jsem už třetí den doma, dva dny jsem měla dovolenou, ale vůbec netuším, jak to budu dělat dál. Obvykle jsem do práce vstávala v šest a domů přijížděla v pět, teď si vůbec nedokážu představit, jak to budu dělat. Ráno je mi špatně do dvanácti, odpoledne jsem děsně unavená-je to fakt síla. Za to když jsem doma, tak jsem rychle v pohodě a dokážu se nějak zpacifikovat. Tak dost vážně uvažuju o tom, že poprosím o neschopenku. Přeci jen žaludek jsem měla špatný před otěhotněním a ty omdlívací stavy mě předtím taky trápily, teď je to jen všechno zesílený a to asi není dobře. Mějte se prozatím krásně a užívejte si v rámci možností toho krásného sluníčka u Vás.
6+2 TT, Resa+tvoreček, 6.12. TP, 22.4. UTZ

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 14.04.08 12:27

Ahoj, taky gratuluji k početí a chci ti říct jen tolik : Pokud nedůvěřuješ své gynekoložce, změn ji! Tohle období je pro vás nejdůležitější a na „gyndě“ budeš jako doma a není dobré se stresovat ještě jejím přístupem!  Z toho, co popisuješ, to teda vypadá na pěknou pííííp :) Tak at to dobře dopadne, papa Beeuska

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 14.04.08 13:21

Výměna doktorky během těhu mě samozřejmě napadla, na druhou stranu, kam jít, že? Lékařů je spousta a jak najít zrovna toho ideálního. Nechci si přidělávat starost s hledáním, a tak se to pokusím nechat jak je. Alespoň toto těhu. Sestřičku má zase příjemnou :-). Chodím k ní nakonec deset let na prevenci a až na jistá specifika to nebylo tak zlé. Otázkou však je, že dokud člověku nic není, tak je to ok, když však přijde na problém s otěhotněním nebo něco se zasekne v těhu, tak ta důvěra je moc důležitá. A jak to máte s těmi regulačními poplatky?

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 14.04.08 13:27

Kač, já mám zkušenosti z CARu (jmenovitě Gest). Jakmile mi dr. stanovil těhotenství, tak hned tu návštěvu jsem neplatila. Prý jakmile jsem těhotná, tak už neplatím. A to samý říkali i v Motole. Tak mám takový pocit, že v tom má Tvoje dr. bordel, protože těhotné regulační poplatky neplatí. Ale jak to přesně je, to fakt nevím. Ale od našich vím (zubaři), že si leckteří doktoři vykládají poplatky po svém. Možná by stálo za to poslat mailík na Tvoji pojišťovnu, tam to určitě budou naprosto vědět. Třicet korun není moc, ale proč to zase platit, když alespoň na těch pár měsíců je od toho človíček zbavený, že? A kvůli doktorovi, který si ani nepřečte správně vyhlášku, tak to už vůbec ne. A samaritánem může být člověk i jinak. resa

 
Foltexka
Kecalka 393 příspěvků 14.04.08 14:14

Ahojky těhulinky, jsem dnes 26 + 6tt a doposud jsem žádný poplatek neplatila, a to chodím ke svému dr. každé 3 týdny a navíc mě posílá na kdejaká vyšetření (byla jsem několikrát na krvi, u dětské kardioložky, aby mrkla na srdíčko miminka, a naposledy na vyšetření kvůli těhotenské cukrovce a nikde jsem neplatila). Opravdu to záleží na lékařích. Můj manžel např. chodí každý měsíc na injekci na alergologii a i když by platit neměl, tak speciálně u nás v Olomoucké FN mají napsané, že se komora dohodla, že se platit bude. No není hádavej typ, tak platí.
Přeji jinak bezstarostné těhotenství vám všem.
Venďa a mimi (Anička?) 26 +6tt

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 14.04.08 22:30

Ahoj holky!
Vítám mezi nás Resu, no už bylo na čase :-)) Je to hezký že se to tu postupně začíná rozrůstat, teď by to ještě chtělo pár holek z Psychiky ať je nás tu víc.  

Holky, já do CARu už nechodím, v 7tt mě vrátili mýmu doktorovi. Taky si u něj nejsem moc jistá, mám pocit, že pokaždý řekne něco jinýho, navíc že ani nečte moji kartu. Já to mám spíš o drzosti, když mám pocit že něcé neníé jak by mělo tak tam prostě zavolám nebo rovnou zajedu, to mě aspoň nemůže vyhodit.
Ve Fertimedu po mně chtěli 200Kč za každý UTZ během těhotenství + 30 Kč poplatek +30Kč za objednání, u svýho doktora neplatím nic, ani na té genetice, tam jen 30 Kč poplatek. Pamatuju se, že se tam jeden budoucí tatínek rozčiloval, že před měsícem a půl na tom byli taky a nic neplatil, kdežto teď po něm chtěli 30 Kč, sestra na to argumentovala, že je to nové nařízení nemocnice a platí od včerejška (už je to něco přes měsíc). Mně je to jedno, těch 30 kč obětuju, štve mě to, ale než se s tou sestrou hádat, tak radši zaplatím. Ale v těhotenství by se snad fakt nic platit nemělo.  

Jinak jsme na to včera s manželem poprve vlítli, měla jsem to od doktora zakázaný, že prý první čtyři měsíce je to pro mimi ohrožení, jenže jsem byla jediná, kdo tohle „omezení“ měl, tak jsme to prubli a snad jsme malé moc neublížili. Tak mě napadá, fakt jsme jediná komu doktor zakázal sex? :-))
Ve středu začínáme 17tt, tudíž i pátý měsíc. To už by chtělo oslavu :-)) Jsem rása, že tu jsou holky i dál, aspoň nebudu rodit jako první :-))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 15.04.08 08:21

Ahojky, tak já musím říct za sebe, že můj doktor v CARu mi nezakázal skoro nic. Jen mi důrazně nakázal, že se nesmím nachladit, že to by bylo moc nebezpečný. Takže mám být v teple a tak. Dokonce beru pořád dál léky na mírně zvýšený prolaktin. Manžel se přímo ptal na sex a p. dr. v tom neviděl žádný problém. Ale přeci jen si dáváme větší poor, oba dva se přeci jen trochu bojíme. A máma mě ještě upozorňovala, že si mám dávat pozor na hodně teplou vanu (takhle si za potratových komisí prý zkoušely ženský přivodit potrat-a silný svařák k tomu). Ale evidentně mám p. doktora dost benevolentního, můžu pít kafe, kolu, trochu piva i skleničku vína, když budu mít chuť, dál sportovat a tak podobně. Tak uvidím, jak bude benevolentní příští týden, až za ním dojdu s tím, že bleju jak amina, omdlívám a jsem děsně unavená. Jo a poplatky-já už v CARu neplatím nic, příští týden (pokud bude všechno v pořádku) mě bude převádět k mému gyndaři, tak uvidím, jak to bude u něj.
resa+tvoreček 6+2 TT

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 15.04.08 08:59

Ahoj holky,
Reso, musím hnedka reagovat na tvého dr. z CAR, je opravdu hoooodně benevolentní. Jsem sice po IVF, ale mimi je to stejné jako máš ty i Filipi a dr. mi jasně řekl, že sex ne…mám ještě vyčkat, stahuje se při něm děloha a to může mimi ublížit, každopádně i nám (a hlavně chlapovi) to leze na mozek, ale co bych pro mimi neudělala. Jinak se ženské určitě musí vyvarovat luxování, vytírání a věšení prádla na vysoký sušák (nesmíš se natahovat). Co se týče toho alkoholu, tak v mírné míře - 2dcl  nevadí a tak rááááda bych si ho dala, ale mám to v sobě nějak bloknuté a nejde mi to vypít…sem tam si loknu nebo spíše smočím rty z manželovy skleničky, ale jinak nic…ale jak jsem psala, klidně se to může. No a do vany se nemá chodit vůbec, teda můžeš, ale do té prázdné nebo studené :o) Těhotné se nesmí koupat, dokonce ani sprchovat v teplé vodě…je to možná míněno jako příliš teplá voda, ale řeknu Vám, že se mi zase mozek zasekl a i když je mi zima zimoucí, tak tu vodu mám pořád spíše vlažnou než teplou…zkrátka bojíme se všeho, už to máme my, co jsme se dlouho snažily, v povaze. Možná, že nějaké věci, co jsem tady napsala jsou přehnané, ale jak už to jednou slyším, tak se toho bojím :o)))))
Filipi, já taky pořád ve F. platím a platím, nejen 200kč za UTZ, ale taky ještě za utroš a už mě to nebaví, příští týden ale jedu na screening a pokud bude vše OK, tak prý poslední kontrola v CAR a šup ke svému gyndr., mám ho za rohem a neplatím u něho nic! No a ten sex…závidím, upřímně závidím........ach jo :o))))))
Jinak včerejší kontrola dopadla dobře a mimi má už 3,5cm, odpovídá stáří a my jsme šťastní :o)))
Tak pa těhulky!

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 15.04.08 09:06

Villo, já si taky myslím, že je hodně benevolentní. Naštěstí sama od sebe jsem dost opatrná, tak si dávám pozor. A když si nedávám pozor já, dohlíží na mě manžel, moje rodina a kamarádka. Přeci jen skoro dva roky, jsou skoro dva roky a kdo by mě poslouchal, kdyby se nedej Bože něco stalo, že? Ale překvapila si mě s tím úklidem-to jsem nevěděla, myslela jsem, že když budu polehoučku uklízet (vytírat, luxovat), že to nevadí. Tak zvážím a uvidím. A s tou vanou si mě taky překvapila-vůbec jsem nevěděla, že se nedoporučuje. Mě přišla logická jenom ta teplá vana…A ještě doplním-moje čínská paní doktorka mi zatrhla plavání jako takové (až do porodu), skoro všechny bylinky (prý s nimi nemám experimentovat) a nakázala mi se hlavně nestresovat. Vnější a vnitřní stres jsou prý naprosto nejhorší ze všeho…Což je u mě problém, protože se pořád bojím, že se něco stane. Na druhou stranu když jsem doma, jsem ve větším klidu, proto i uvažuju o neschopence. V práci je to jen permanentní stres, že bych měla dělat víc a že bych měla víc odpočívat, což jaksi nejde dohromady…resa

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 15.04.08 10:31

Ahoj holky,
nedá mi to a zajímám se o ty poplatky, jde mi fakt spíš o princip, čert vem 30 kaček. Na stránkách VZP jsem našla: 

Jak to bude s prohlídkami těhotných. Je jich i několik za měsíc, budu za všechny platit?   

Osvobození od poplatků se týká všech prohlídek, které provádí ženský lékař vzhledem k těhotenství. Na těhotné ženy se i nadále vztahují poplatky za prohlídky, které s těhotenstvím nesouvisejí. Pokud tedy během těhotenství onemocníte angínou či chřipkou a absolvujete klinické vyšetření u praktického lékaře, pak platíte také 30 Kč.   

Takže jsem poslala dotaz na pojišťovnu. Jinak, moje dr. mi také nedoporučila horké/teplé koupele (přesto se ráda a dál budu sprchovat příjemně teplou vodou - jestli je mimi po mně, tak mu to vadit nebude), pití minerálek (jmenovitě korunní a ještě nějakou) pro zvýšený obsah sodíku a jinak nic zvláštního, v čem bych se měla omezovat. Žiju totiž tak nějak, že těhotenství pro mne vlastně nepřináší žádnou výraznou změnu :-) kafe, slazené limonády, alkohol spíš nepiju. Okna už umýval manžel a o práce v domácnosti se běžně dělíme. O nevhodnosti lu­xování jsem teda nic nevěděla, budu se muset zamyslet ;-D Překvapuje mě, že píšete také o nevhodnosti plavání obecně (přesto to plánuju), sexovat jsme začali asi po měsíci, ale byl to zvláštní pocit, čekala jsem, že se něco nečekaného stane, ale naštěstí normálka ;-) Od té doby tak polehoučku sem tam, nejsme žádní přeborníci. 

Opatrujte se všechny!
K a babulo 12tt+3    

 
 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 15.04.08 11:14

Kač, díky Ti moc, žes nám to sem takhle pěkně lípla. Já jsem taky pořádně nevěděla, jak to je. Nebyly jsem si jistá, jestli prohlídky nejsou regulovány nějakým počtem a tak…Takhle aspoň vím…Díky Ti moc. resa

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 15.04.08 12:45

Reso, zase píšu :o) Vzpomněla jsem si, že jsi psala, že stále bereš léky na zvýšený prolaktin. Já jsem je brala taky, měla jsem Medocriptine  2×denně, ale v den ET mi ho dr. vy:,–(il a já jsem se pak někde dočetla, že by se v těhotenství neměl užívat, mě už ho pak dr. po potvrzení těhotenství nena:,–(il zpět.
Každopádně holky, to luxování a vytírání je možná víc než přehnané, ale kdy jindy, než v době těhotenství si my ženské můžeme od těhle prací odpočinout??? Jen ať se o nás chlapi starají, no ne? :o)))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 15.04.08 13:15

Ahoj Villo, já beru Medocriptine pořád dál, ale v děsně malých dávkách-půl tablety denně (a to ještě nemusím pravidelně), při další návštěvě když bude všechno v pořádku, tak s ním přestanu. Takhle malý dávky prý neškodí. Takže v tomhle p. dr. věřím. Nechci nic riskovat, nevím, co by u mě prolaktin mohl všechno udělat. A teď už to mám za pár, v úterý jdu na další kontrolu, to se ho už s konečnou platností zbavím. Já tedy na sebe musím prásknout, že uklízím pořád dál, ale manžel mi hodně pomáhá, takže to nijak nepřeháním. resa

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 15.04.08 13:18

Filipidiky za denicek, je zase vybornej. Ale to uz je u tebe standard, ze jo, ty nase spisovatelko.

Davam nam sem novou tabulku, kdo chcete, tak se ‚upravte‘, nebo pridejte.

Termin            Prezdivka   Tyden   Vek atd.
NiKi,         27tt
Foltexka Venďa a mimi (Anička?) 26tt
30.09.2008 - Filipina    18tt, 21let, 04/06
27.10.2008 - Kacicka  12tt 29let, samosnažení od 5/07 
// 05.02.2008 - Ene        01/05 03.11.2008 - Villa **        11tt, IVF, KO 17/3 07.11.2008 - **Fly            11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 - **resa        **­7tt, 29 let, od 06/06, přirozeně

Nektera rikala, ze utraci za Utrous. Ja byla minule dva tydny doma a mela jsem ho uzivat, ale uzivala jsem ho 2.5 dne a takovy stavy, co z nej mam, to jsem teda nevidela. Omdlivala jsem a taky moje kuze byla tak sucha, ze jsem se musela 7× denne mazat kremem, nechavala jsem si na obliceji vrstvu k vsaknuti, hotova indianska babicka na valecne stezce.
Tak me zbylo cely baleni toho Utrouse, tak jestli ho nekdo chcete, tak mi poslete soukromou zpravou adresu a ja vam ho venuju.

Kacickoa odkud jsi? Kdybys byla z Prahy, tak ti doporucim Medu na Bulovce, tam jsou mile sestricky i doktori. Ten muj je vzdycky ochotny, ma pochopeni a sdili moje nadseni, kdyz se mrne na obrazovce treba pohne. Mam k nemu naprostou duveru, nevymenila bych ho.

Jinak zatim jsem pribrala asi 1.5 kg, ale presne jak rikala Villa, kdyz se malinko najim, tak mi neni blbe, takze jim vlastne porad. Ale fakt jen malinko. A zatim jen docela zdravy veci, pomerance a jablka nejvic. Jinak mam chut jen na veci, ktery jsou totalne bez chute, treba vareny brambory.
Zatim vsechny veci zapnu, ale je mi v nich neprijemne. V patek jsem brecela budoucimu tatinkovi na rameni, ze mi neee-jsooou ty zelenyyy kalhotyyy… beee…  no hormony fungujou, a to je asi dobre.

Rodina stale nic nevi, at si to na me sami poznaj. Minule jsem to nahlasila ve 4.tydnu a jak to pak dopadlo… Dostavala jsem gratulace  k miminku jeste 3 tydny po revizi. Ted uz tu chybu neudelam.

Zdaji se vam nekomu taky tak sileny sny ted? Me se zdalo, ze mam doma zlyho tygra, o kteryho se musim starat a krmit ho, i kdyz se ho moc bojim, protoze nam sezral vsechny kamarady. No des… Mam asi strach z toho, co prijde, jak se vsechno zmeni......

Hezky den!

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 15.04.08 14:21

Fly, chápu Tě, že jste to tentokrát nerozhodli říkat to hned. U nás to přeci jen bylo trochu jiné, počkali jsme na potvrzení od doktora z CARu a pak jsme to řekli nejbližším. Maminkám (obě dvě jsou dost nemocné a budoucí vnouče by mohlo být jejich vzpruhou) a ségrám, takže i tatínkům. Během pár dnů v práci jsem to musela říct i nejbližším kolegům, protože dopoledne tradičně zvracím a je mi děsně zle, a tak jim to bylo poněkud podezřelé. Navíc někteří věděli i o mojí léčbě v CARu a opravdu měli zájem, tak jsem považovala za férové jim všechno říct. Já tak pořád nějak tiše doufám a moc bych si přála, abych si tu smůlu vybrala tím dlouhým čekáním a komplikacemi v léčbě, které nás potkali. Ostatně, řadu komplikací máme za sebou a některé před sebou, minimálně manželova porucha srážlivosti krve nám bude funět na  záda. Takže já jsem byla slaboch a řekla jsem to nejbližším a nelituju toho. Vím, že mě podrží, i kdyby se (nedej Bože) cokoli stalo. Naopak si říkám, že by je mrzelo mnohem více, kdybych jim to neřekla. Ale samozřejmě to možná bylo předčasné…Člověk však musí věřit v pozitivní a dobré věci, a když se k tomu spojí víc lidí, tak se proud pozitivní energie jenom zesílí…resa

 
Motyčka
Nováček 5 příspěvků 15.04.08 21:04

Tak podobný problém řeší asi většina těhulí. Já sice v 6.měsíci vážím jen o 5 kg více, ale o perfektní sexy postavě se nedá mluvit ani v nejdivočejším snu. Ostatně slova manžela to jen potvrzují…Jeho oblíbená věta je „Tak co, ty moje bublino?“ Někdy mi schází ten jeho chlípný pohled…ale na druhou stranu, pokud by se na mne teď vrhal, přišlo by mi to dost perverzní :-) Takže sexy kočka je pryč a nastupuje pěkná mamina :-) Krom toho manželovu častou otázku „Tak co jste dělaly, holky moje?“ fakt miluju, a naši malou nenarozenou,taky…

 
Foltexka
Kecalka 393 příspěvků 16.04.08 07:10

Ahojte holky, doplnila sem trochu údajů v tabulce. A jak se tak koukám, tak tu budu rodit snad první - no nazdar. Jak jsem ze začátku neměla z porodu strach - tak teď v poslední době to už neplatí. Miluju, když mi manža řekne (když ležím na zádech s pokrčenýma nohama) - MAMINKO ZATLAČTE - to bych ho vážně picla. Jsem na něho tuze zvědavá. Manžel od spolužačky to při porodu nezvládl, vyvrátil se hned po oblečení toho zeleného munduru a musela to s ní odrodit maminka. Tak uvidíme. Půjdou vaši manželé/partneři k porodu? Jinak během celého těhotenství mám strach jak to dopadne, ale to máme asi všechny, které jsme si trochu dýl počkaly. Rači ani nic nekupuju, abych to nezakřikla. Teď na svátek jsem dostala první dupačky od kolegyně - a dva dny po tom jsem se na kontrole dověděla, že mám zvýšený cukr a nesmím vůbec sladké - já takový milovních buchet - no nic 3 měsíce to vydržím. Hned jsem si to samozřejmě spojila. No prostě hormooony. Jinak jsem přibrala asi 6 - 7 kg. A vypadá to na holčičku, uvidím za 14 dní u dr. - to už by mi snad měl dělat zase ultrazvuk.
Tak se mějte moc krásně a žádné problémy!!!
Termin            Prezdivka   Tyden   Vek atd.
NiKi,         27tt  
16. 07.2008 - Foltexka 28tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 - Filipina    18tt, 21let, 04/06
27.10.2008 - Kacicka  12tt 29let, samosnažení od 5/07 
// 05.02.2008 - Ene        01/05 03.11.2008 - Villa **        11tt, IVF, KO 17/3 07.11.2008 - **Fly            11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 - **resa        **­7tt, 29 let, od 06/06, přirozeně

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 16.04.08 07:54

Já jenom opravím tabulku, ať u nás nic nezakřiknu:
NiKi,         27tt  
16. 07.2008 - Foltexka 28tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 - Filipina    18tt, 21let, 04/06
27.10.2008 - Kacicka  12tt 29let, samosnažení od 5/07 
// 05.02.2008 - Ene        01/05 03.11.2008 - Villa **        11tt, IVF, KO 17/3 07.11.2008 - Fly            11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 - **resa         6tt, 29 let, od 06/06, přirozeně

 
JitkaV02
Povídálka 33 příspěvků 16.04.08 13:38

Ahoj holky,
moc se mi líbí Váš deníček a ráda bych se k Vám přidala. Už jsem Vás sledovala ve snažilkách, hlavně Filipinu, která otěhotněla ve stejnou dobu. Mám termín porodu 30.9. a jsem těhotná po IVF. Mám už Lukáška také po IVF. a mezitím 1 potrat. Teď doufám, že všechno skončí dobře i když se stále dost sleduju a  bojím.
Hezký den všem. Jitka

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 16.04.08 20:36

                              ­NiKi,             27tt   
16. 7. 2008 -       Foltexka     28tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 -       Filipina        17tt, 21let, 04/06 - bude to holčička - Anetka
30. 9.2008 -        JitkaV  **       1­7tt, IVF, 1 syn Lukášek,
27.10.2008 -       **Kacicka
      12tt 29let, samosnažení od 5/07 

03.11.2008 -       Villa **            11tt, IVF, KO 17/3 07.11.2008 -       Fly                11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 -       Resa**            6tt, 29 let, od 06/06, přirozeně
// 05.02.2008 -    Ene               01/05  

Ahoj holky, tak i já trošku doplňuju tabulku k sobě, připsala jsem i Jitku, ať jsme komplet.
Taky mě sem tam napadnou nějaký pochmutrný myšlenky, kde že jsou ty doby, co mě sám od sebe plácnul po zadku, chytil za prsa (nebo za to nic co tam bylo), říkal, že mám zadeček tak akorát do dlaně… Kde že jsou ty časy, teď se zadeček nevejde ani do šíře jeho pohledu, kotníčky ztratily svůj tvar a jsou z nich spíš už jen náznaky a nejvíc mě dorazila mama, když jsem šla k nim (do 2 patra) a vylezla to zadýchaná a ona se mě ptala, jestli jsem utíkala. Kdyby to nebyla mama…
Ale je fakt že jsem neodbytná, snažím se manžela na sebe nějak všelijak upozornit, ale mám pocit že se nějak nechytá, přitom je mi jasný, že se mi to asi jen zdá, jsem přece jen už mamina a ně to děvčátko co dřív.
Já nepřibírám, já jen tloustnu, tak nevím jestli je to dobře nebo špatně. A bříško roste a roste… Taky po tom co žeru se není čemu divit…
S těma domácíma pracema, na okna si netroufnu, u vysávání jsem se jednou tak zapotila, že na vysavač teď už ani nesáhnu, ale zbytek zvládám docela dobře. Ale někde jsem četla, že by se něměly ruce dávat moc nahoru, že by se mimčo mohlo uškrtit pupeční šňůrou. A to jsem číst neměla, bojím se i protáhnout :-))
Jinak se mažu nějakým olejíčkem na strie, tak doufám, že jich bude jen minimum.

 
JitkaV02
Povídálka 33 příspěvků 17.04.08 09:11

Ahoj holky,
v těhotenském kalendáři jsem četla, že by se přes stehna a zadek přibrat nemělo. Že se podle toho pozná jestli tloustneme pro sebe nebo vlivem těhotenství. V prvním těhotenství jsem si to hlídala a opravdu se mi zadek ani stehna nezvětšila. Byl to kluk, tak to se říká že jde do břicha. Teď už jsem v zadku taky něco přibrala, tak se uklidňuju, že to asi bude holčička- říká se že se tloustne do široka.
Tak Filipi nezoufej, bude to tím že čekáš holčičku.
Jitka.  

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 18.04.08 14:55

Ahoj holky,
posílám vám zas nějaké moudro, pro změnu… - poplatky - ha! Toto je odpověď, kterou jsem dostala z VZP.

„Při první prohlídce bylo provedeno klinické vyšetření a ultrazvukové vyšetření, jímž jak uvádíte, bylo diagnostikováno těhotenství. Na tuto první prohlídku se pohlíží jako na klinické vyšetření poněvadž v té chvíli teprve došlo k rozpoznání těhotenství. Poplatek 30,–Kč byl tedy vybrán oprávněně.
Další vyšetření provádí ženský lékař vzhledem k zjištěnému těhotenství a všechny tyto prohlídky jsou od poplatků osvobozeny. Platba v souvislosti s prohlídkou v 12.týdnu gestace byla tedy neoprávněná.“   

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.04.08 20:28

JitkaV: Nestraš, já se pořád uklidňuju, že to je těhotenstvím, manželovi to pořád klavíruju do hlavy, aby si třeba náhodou nemyslel, že je to z jídla.  Pořád je lepší si říkat, že je to pro miminko a že to shodím, ale obávám se že neshodím. Ale bude to holčička tak to bude určitě tím :-))  

Ale co mě zaráží, jsem v 17tt a šíleně mi hapruje váha. Než jsem otěhotněla tak jsem měla tak 56 kg. A od té doby mám za jediný den ráno třeba 57 kg, odpoledne 59 kg, večer zase 56 kg a tak to jde pořád dokola. Teď jsem se pár dní držela na 59kg a už jsme s manželem čekali kdy se přehoupnu přes tu magickou šedesátku, ale najednou jsem zase klesla na 57 kg a tu celkem držím. Takže vlastně vůbec nepřibírám, spíš hubnu a říkám si, jestli je to v 5. měsíci normální, asi moc ne…  

Kacicka: No vidíš, ale ono je kolikrát právo jasně na tvé straně, ale hádej se s těma doktorama. To je fakt lepší zaplatit těch 30 Kč než pak riskovat na každé návštěvě jízlivý poznámky. Já mám třeba obvoďačku, kde sestra vybírá 30 Kč ještě než vlezeš do ordinace, aniž by věděla s čím jdeš. Ale taky, hádej se s ní, když ona je přesvědčená o své pravdě.

 
JitkaV02
Povídálka 33 příspěvků 19.04.08 14:59

Ahoj holky,
Filipi - važ se jen ráno a máš klid a stačí třeba 1 x týdně, nebo než půjdeš na kontrolu k dr. Nejak nechápu, kde bys vzala dvojnásobný zadek, když vážíš pořád stejně? To se ti asi jen zdá.
K poplatkům-já jsem nikde od začátku těhotenství neplatila, chodím do Gestu a byla jsem také u zubařky. Tam jsou 2 prohlídky bez poplatku.
Hezký víkend. Jitka  

 
IvanaŽ
Povídálka 15 příspěvků 03.05.08 16:41

Taky mám ten samý problém, z mé kdysi snad úžasné postavy se teď stává taková malá tragédie. V jídle se nehlídám, ale ani nepřejídám, tělo si bere vše co potřebuje. A ono k mému zoufalství potřebuje snad úplně všechno!!! Co týden, to až 1 kilo nahoru. A hrozně miluju ty řeči typu „Jez, jíš za dva… To zhodíš raz-dva… Konečně vypadáš jak ženská…“ Taky se mi hrozně líbí slova jedné mojí kamarádky, která se dušuje, jak se v těhotenství bude konečně cpát bez zábran, jak se na to těší. Z vlastní zkušenosti ale vím, že jak začnou ty faldíky naskakovat, přehnané chutě přejdou! Nemám ráda holky co si jídlo hlídají, ono se to vždycky někde projeví, bohužel většinou na to doplatí mimi. Kila půjdou dolů. O to se postarám. :-) Hlavně ať všechno pokračuje bez problémů. O to přece jde. Ivana 30t.

Vložit nový komentář