Těhuloviny - 3. část: Jeden obyčejný den

Těhotenství

Ležím na podivném křesle,mým tělem zmítají šílený bolesti zad a snažím se tlačit. Musíte nahlas, maminko. Slyším hlas sestřičky. Zaráží mě, že zpod roucha jí vylézá knír, ale rodím, takže už mě nic nepřekvapuje. Není brzo? Ptám se sestřičky. Jsem teprve na začátku pátýho měsíce... Nekecej a tlač! Zařve na mě. A pořádně nahlas, ať to slyším. Přichází další vlna bolestí a já tlačím.

„Co děláš, prosím tě?“ Slyším mužský hlas. Aha, zřejmě tlačím málo nahlas. Znovu tedy zaberu a … „Slyšíš mě, co blbneš?“ Někdo se mnou třepe. Otevírám oči a zírám do něčího obličeje. Nejprve se mi chce zaječet leknutím, naštěstí se udržím, protože mi dochází, že je to manžel. „Nevidíš že rodím!“ Odseknu, ale to už se konečně začínám probírat a dochází mi, že je to jen sen. Začínám se trošku stydět, manželovi se rychle omlouvám a děkuju bohu, že jsem netlačila delší dobu. Nemuselo by to dopadnout dobře. Přesto je mi to najednou nějak líto. Vždyť už jsem to mohla mít z krku!

Ráno sedím u televize, láduju se smaženým špekáčkem, vedle sebe mám skleničku okurek a ovocný jogurt. Vím, že mi z toho bude blbě, ale nemůžu si pomoct. V televizi dávají reklamu na nový palmex. Zírám na tu zázračně bílou barvu košile a cítím podivné dojetí. „Už zase řveš?“ Nakukuje ke mně manžel a nechápavě kroutí hlavou.

O pár minut později konečně zvedám hlavu od záchodové mísy a po vratkých nožkách odcházím do koupelny, abych si vyčistila zuby a umyla se. Pozoruju své uslzené zarudlé oči a přichází na mě deprese. Určitě si najde jinou, hezčí, štíhlejší, nějakou, která tolik nezvrací. Opláchnu si obličej a začnu púřemýšlet. Kdy jsme spolu napodsled něco měli? Duben, březen, únor, leden… Panebože, ono už je to tak dlouho? S hrůzou si uvědomuju, že to bylo ten den, co jsme počali dítě. Okamžitě vyrážím za manželem, který spokojeně pozoruje Simpsonovy a stoupám si před televizi.
„Musíme si promluvit!“ Začínám vážně.
„O čem?“ Ptá se bez zájmu. Tohle mě opět utvrdí v tom, že už mě nemiluje.
„O nás dvou. Ty někoho máš, že jo?“ Spouštím rázně a sebejistě, jen ať se přizná, hajzl jeden nevěrnej! Jenže on se místo toho začíná smát. „Připadá ti to k smíchu?“ Vyjíždím na něj a aniž bych to dokázala ovládnout, začínám brečet.
„A už je to tu zase. Kde jsi proboha byla na takovou kravinu?“ Snaží se přeze mně dohlédnout na televizi, marně. Jsem dost široká na to, aby se mu to nepovedlo. Tohle zjištění mě přivádí k hysterii ještě víc.
„Proč mi lžeš? Slíbili jsme si, že si budeme říkat všechno!“ Držím se, abych nezačala ještě vzlykat, zatím se mi to daří, ale jen tak tak.
„A neříkáme snad?“ Vypadá to, že mu dochází trpělivost. „Prosím tě, buď tak hodná a nech těch neslyslných scén, chtěl bych se na to dodívat.“
„Ale já s tebou mluvím!“ Lítost se opět proměňuje ve vztek. „Já náhodou moc dobře vím že někoho máš, umím si dát pět a pět dohromady.“
Směje se! Ten hajzl se směje! „Dobře, proč si teda myslíš, že někoho mám?“ Zjišťuje a vypadá to, že i on už začíná být naštvaný.
„Protože spolu nespíme! Dřív jsi chtěl, teď nechceš. A tohle je pro mě jasnej důkaz!“ Sypu trumfy z rukávu a modlím se, aby najednou nezrudnul a nevykoktal něco v tom smyslu, že mám pravdu. Jenže místo toho se začíná smát. „Miláčku, ty už si nepamatuješ, že nám to doktor zakázal?“
Se srdce mi padá obrovský balvan. Začínám se smát, jak jsem na tohle mohla zapomenout? Vrhám se mu kolem krku a chci mu dát pusu. „Ježiši, ty jsi těžká!“ Slyším jak zafuněl. Dobrá nálada je rázem pryč a opět začínám bulet.

Je poledne a já se pokoučím uvařit oběd, který odporně páchne. Z dušené masové směsi na bramborák cítím odporný puch grilovacího koření, nechutný smrad cibulky, rajčatový protlak, který v tom plave mi zvedá žaludek a maso které je v tom humusu naložené, se na mě nechutně šklebí. Z bramboráku cítím přepálený olej, těžkost mouky, při „plknutí“ vajíčka do směsy jsem byla dvakrát zvracet. Příště bude chleba s Lučinou, slibuju si. Do toho přichází manžel. „Hmmm hmmm…“ Bručí spokojeně, když máčí lžičku do toho hnusu a strká ji do pusy. Tohle už můj žaludek neunese a běžím zvracet, avšak ještě slyším, že si ten hnus manžel velice pochvaluje.

Uvědomila jsem si, že už třetí den jsem nebyla na záchodě, proto teď hned musím vše napravit. Nepůjde to tak snadno, proto si beru s sebou Napsáno životem a pročítám ony zaručeně pravdivé příběhy. Zaujal mě jeden nadpis: Málem jsme odložila své dítě. Okamžitě se do příběhu ponoří a čtu. Poslední řádky už mi splývají před očima. Hlasitě popotáhnu a znovu a znovu. Vtom se otěvřou dveře a v nich se objeví hlava mého manžela, v očích ustaraný výraz. „Co se stalo? Něco s malou?“ Zjišťuje. „Proč?“ Nechápu. „Co by se mělo dít?“ „Tak proč brečíš?“ Vyzvídá, už očividně klidnější. „Přečti si to.“ pOdávám mu časopis, ten ho však nezajímá. Jen zakroutí hlavou a nechává mě samotnou.

„Přibrala jsem dvě kila!“ Oznamuju mu hrdě večer, když v teplákách, papučích a tlustém svetru stojím na váze. Spokojeně si hladím bříško, vida, všechno je v pořádku. Jenže pak se podívám do zrcadla a vidím nejen bříško, ale také stehna a zadek. Opět přichází depka. Rychle se oblíkám, aby manžel náhodou něco neviděl.

Když si večer lehám ke spaní, vůbec netuším, že ráno budu zklamaná, že ten sen o malém miminku, které jsem v porodnici chovala, nebude realita a že mě čeká ještě pět měsíců takovýchto dní…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 21.04.08 13:51

:-) kraaasny denicek.....a velmi realny :-)) drzim ti place nech ten porod je uz rychlo aj skutocnost nech ti to rychlo a uz bez zvracania uteka.

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 21.04.08 14:17

Filipi, super, ty seš exot!!! :-) :-) jak já jsem ráda, že nejsem takhle potrefená sama…haha…  

Rodící sny- taky mám, ale jak v prvním, tak v druhém těhu to nejsou drasťárny, zaplaťbůh… když bych to měla přirovnat, tak asi k šťastným živým snům nebo něčemu erotickýmu? No nevím, ale vždycky si to vychutnám. No jen škoda, že realita je o poznání krutější, ve snech to tolik nebolí :-((((
Tloustnutí…hm, tak nesu to nějak hůř než prvně. Sice jen 3 kg navrch a 7. měsíc, ale velikost nahatého břicha mě děsí, chvílemi odpuzuje.A do toho ta chuť na sex, připadám si jako objekt pro úchyláka, břichatá, prsa skoro už nalitý a o tý celulitidě začínající na stehnech ani nemluvím. Na zadek nemám odvahu kouknout a jen se zatím kochám, že obličej je zatím bez újmy, ale už se i on blíží razantní změně - díky otokům budu brzo jako rozteklej nafouknutej tvaroh!  

No nic, ve skutečnosti na to budem jednou vzpomínat…
Zdravím Těhulovinky!
 NiKi

 
Arnika02
Nováček 5 příspěvků 21.04.08 15:25

Asi se moc díváš na americké filmy…

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 21.04.08 15:41

Filipi, jako už tradičně se Ti deníček moc povedl!!! Ty jo, pobavila jsem se jako dlouho už ne. Je to fakt super! Jsi šikulka. Mě se tedy zvětšující bříško ještě moc netýká, takže v tomhle směru v mém případě zatím no comment. A váhově spíš hubnu, protože nesnáším vůni snad všech jídel. V tom se s Tebou naprosto shoduji-nezávisle na tom, jestli je to vůně kafe, čokolády, kyselých okurek, koření (všech druhů), černého čaje atd. atd. atd.-záchod to za chvíli zaručeně jistí. A to nemluvím o celé řadě spoluobčanů v metru a v buse (tramvaje zatím jdou, ale bude hůř). Z jednoho takovýhle maníka jsem se vzpamatovávala celé dopoledne a do teď mám „roztřesené nožky“ (a žaludek). Ale na druhou stranu-Bohu díky za to, vždyť jsme o tom tak dlouho snily. :o))) resa+tvoreček (nebo tvorečka?) 7+2 TT

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 21.04.08 17:01

Ahoj,

nakukuju od Jarňulek a musím se smát protože jsem celý tenhle deníček probrečela jak mě dojal :-))) Taky mám doma „nevěrníka“, vypadám jako velryba a zaručeně mě rozbrečí zprávy :-)) Ať bříško pěkně roste a rychle Ti to uteče.

Borůfka 30tt, Erik 3, Adam 1,5

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 23.04.08 06:30

Ahoj těhulky :o)
včera jsme byli na screningu a nebudu se moc rozepisovat, protože to všechny znáte, Resu to co nevidět čeká :o) No byla to nádhera…mimi mávalo, dávalo si ruku za hlavičku, obracelo se na nás, cucalo si paleček…no prostě krása, byla jsem celá dojatá a manžel taky :o) A hlavní je, že screning je úplně negativní a mimi je zdravé…strááášně se mi ulevilo a jsem šťastná budoucí mamča :o)
Filipi, deníček je super, v některých pasážích jsem se opravdu poznávala…a musím říct, že sama na sobě nějak pociťuju změnu hormonálních hladin či co, protože mě dojímá vše…někdy se mi chce brečet, i když jde manžel do práce!!! :o)
Ostatní moc zdravím, papa villa + mimi 12.tt

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 23.04.08 07:39

Villo, tak to je naprosto výborný, tak ať jste hlavně v pořádku. No kéž by to u nás taky běželo takhle dobře. Jinak my už jsme přesunutý z CARu k normálnímu gyndaři. Včera jsme viděli tvorečka na UTZ a už mu bilo krásně srdíčko…Já vím, že Vám to asi přijde jako děsná „minulost“, ale pro nás to byl nádherný zážitek. Manžel poprvé viděl na UTZ toho malého tvorečka  a byl z toho celý dojatý. A já samozřejmě taky…A večer jsme začali rozvíjet teorii, jestli bychom raději chtěli chlapečka nebo holčičku, i když teď je to už nejspíš rozhodnutý. Mě je to naprosto jedno, hlavně když miminko bude zdravý, ale manžel se přihlásil k holčičce. Tak se necháme překvapit, co jiného nám taky zbývá. Tak mějte se všechny nádherně a zdravě a optimisticky. resa+tvoreček (7+2TT)

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 23.04.08 08:52

Ahoj holčiny,
jsem ráda, že se vám všem daří dobře. Filipi, opět perfektní počteníčko, už bys pomalu měla začít psát knihu. I když teda já to takhle vůbec nemám a neprožívám, ale to neva, čte se to moc dobře. Ani dřív jsem nebývala taková ta klasická ženská s PMS syndromem, výkyvy nálad a podobně, takže i teď se hormony až tak moc neprojevují. Netrpělivě očekávám nějakou dojemnou reklamu a pořád nic ;-) Akorát mě včera dostalo, když jsem zalovila do krabice, kam jsem si odkládala oblečení, které mi bývalo velké, že se jako bude hodit na těhu - a ono je to všechno akorát, tj. malé. Grrr :-(((. Tak to mě pořádně zaskočilo. Naštěstí jsem minulý týden sehnala v sekáči těhu kalhoty, přesně mojí velikost, tak jsem na chvilku v klidu, ale bude huř. Však asi víte, o čem mluvím, velrybky. 

Nás čeká první UTZ přes břicho (až) dneska, tak snad to výjde (aby to manžel stihl z práce). Jsem teda napnutá, jestli nám mimi taky bude mávat :-) Tak pak vám sdělím dojmy. Měte se pěkně, maminy.

**                             N­iKi,**             27tt   
16. 7. 2008 -       Foltexka     28tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 -       Filipina        17tt, 21let, 04/06 - bude to holčička - Anetka
30. 9.2008 -        JitkaV  **       1­7tt, IVF, 1 syn Lukášek,
27.10.2008 -       **Kacicka
      13tt 29let, samosnažení od 5/07 

03.11.2008 -       Villa **            11tt, IVF, KO 17/3 07.11.2008 -       Fly                11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 -       Resa**            6tt, 29 let, od 06/06, přirozeně
// 05.02.2008 -    Ene 01/05

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 23.04.08 10:04

**                            NiKi,**             27tt   
16. 7. 2008 -       Foltexka     28tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 -       Filipina        17tt, 21let, 04/06 - bude to holčička - Anetka
30. 9.2008 -        JitkaV  **       1­7tt, IVF, 1 syn Lukášek,
27.10.2008 -       Kacicka      13tt 29let, samosnažení od 5/07 
12.11.2008 -       Villa **            12tt, IVF, snažení od 4/06 07.11.2008 -       Fly                11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 -       Resa
            6tt, 29 let, od 06/06, přirozeně
// 05.02.2008 -    Ene 01/05

Poopravila jsem postupku :o)
Reso, já si ještě na srdíčko pamatuju moooc dobře, je to zase jeden z krůčků, tak ti k němu moc gratuluju :o)))

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 23.04.08 10:04

Kacicko, hodně štěstí na UTZ :o))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 23.04.08 11:28

No vida, taky jsem zapomněla opravit naši tabulčičku. resa **                            NiKi,**             27tt   
16. 7. 2008 -       Foltexka     28tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 -       Filipina        17tt, 21let, 04/06 - bude to holčička - Anetka
30. 9.2008 -        JitkaV  **       1­7tt, IVF, 1 syn Lukášek,
27.10.2008 -       Kacicka      13tt 29let, samosnažení od 5/07 
12.11.2008 -       Villa **            12tt, IVF, snažení od 4/06 07.11.2008 -       Fly                11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 -       Resa
            7tt, 29 let, od 06/06, přirozeně
// 05.02.2008 -    Ene 01/05

 
JitkaV02
Povídálka 33 příspěvků 26.04.08 18:10

Ahoj Filipi,
hezky jsi to popsala. Mě se naštěstí výkyvy nálad nějak vyhýbají. Mám jen trochu nevolnosti, ale nezvracela jsem ani jednou. Sny o porodu se mi také vyhýbají a ani v prvním těhotenství se mi to nestávalo.
Ve středu jsem byla na kontrole, vše v pořádku, mimi nám nechtělo ukázat jestli budeme mít dalšího kluka nebo holčičku, tak třeba nám to ukáže příště - za 3 týdny na druhém genetickém utz.
Mějte se hezky holky. Ahoj Jitka  

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 30.04.08 09:23

Ahoj holky,
moc nam to psani nejde, co? Tak aspon par radek o UTZ. S prispenim mile sestricky stihl nakonec prijet i manzel tesne pred zaverecnou. Odchazeli jsme pred pul osmou vecer (trvalo to asi 5 min). Mimi se teda az tak moc nepredvadelo, ale udelalo nam radost i jen tim, ze hybalo ruckama :-) Dokonce vime, ze na jedne ruce ma pet prstu - uf - uleva ;-) Dostalo pochvalu, ze jeho velikost presne odpovida stari tehotenstvi, tak to me potesilo. Manzel koukal. Kdyz jsem ho tak sledovala, musela jsem se behem sondovani smat. Mejte se pekne a hlaste, co noveho…
K. a babulo 14+4tt

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 30.04.08 11:28

Ahoj holky,
taaaaak já mááááááám průůůůkazku!!!!!!!!!!­!!!! Jupíííííí!!!!!! A už jsem byla i prvně v těhotenské poradně, no paráda :o))) Mimi je v pořádku a za 3 týdny jdu na triple testy.
Holky, už se díváte po výbavičce??? Já mám už v merku kočárek, ten sice budu kupovat až těsně před porodem, ale už jsem se doslova zbláznila do jednoho typu a nemůžu na něho přestat myslet :o))))
Tady Vám posílám dvě int. adresy, ta první je můj nejnej favorit, ale korbička má na délku 80cm a ten druhý je sice jednodušší, ale má 85cm na délku, tak nevím jestli nebude lepší koupit větší…co myslíte? Máte zkušenosti od nějakých svých kamarádek? Já mám totiž kamarádku, které se narodil malý obřík a ona měla sice krásný kočárek, ale byl malinký a už za pár měsíců z něho musela udělat sporťák, aby se tam klučík vlezl.
Tak tady posílám ty odkazy a pošlete i vaše favority:

"":[http://www.kocarky.cc/…ven-c.7.html]

http://www.kocarky.cz/…er-4-208.jpg

http://www.kocarky.cc/…ven-c.7.html

papa villa + mimi 12+5 (podle UTZ už 13+5) :o))))

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 30.04.08 13:22

Téééda, Villo, vy jste cvalící - o týden předběhnout na UTZ :-) Gratuluju k prukazce. Muj favorit na kocarek je od prvniho okamziku, aniz bych delala nejaky pruzkum, Inglesina Magnum na podvozku ergo bike - http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/ Je mi sympaticky svym sportovni/terennim vybavenim a zaroven jednoduchym klasickym vzhledem. Nejak jsem neprisla na chut trikolkam a ruznym modernim tvarum, jsem za klasiku. A drzi me to zatim celou dobu, takze jsem nafixovana na tento - prostorny, relativne lehky, kompatibilni se sedackou. Co se nas tyce, planujeme kupovat maximum veci z druhe ruky, takze se pokusime najit i idealni kocarek nekde pres bazary.
Timto vybizim ctenarky: nebudete se nektera zbavovat kocarku magnum? :-D 

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 30.04.08 16:43

Kacicko, ten je pěkný, opravdu takový akorát, nikde nic přeplácaného, zkrátka takový sportovně elegantní :o) Já jsem taky nepřišla na chuť tříkolkám…řekla bych, že jsou velmi nepraktické a co se mi už vůbec nelíbí je takový ten kočárek, kde je možno místo korby dát autosedačku a jezdit s ním po obchodě.....je to šílený nevkus! To je spíš pro ty nákupní typy, kteří musí být každou volnou chvíli někde po nákupních centrech.
A děkuji za pochvalu, jsem ráda, že tak rosteme :o)
Holky a co vy a kočárky??? Pište, pište…
Jo a mám tady pro Vás jeden tip na inter. adresu, co mi dali v poradně www.promi.cz je tam spoustu krásných mateřských, těhotenských i miminkovských věcí a některé jsou dost levné.
Papa villa

 
Foltexka
Kecalka 393 příspěvků 2 inzeráty 02.05.08 10:40

Ahojky holky, tak se zase po nějaké době hlásím. Kočárky máte vybrané pěkné :) My už taky objednali všechny takové ty větší věci, ale až na půlku června - jsem divná, nechci mít nic moc dopředu doma. Ale hodně mě vystrašilo, že kolegyňka co měla rodit o týden dřív než já porodila v 6. měsíci (držím jí i malému moooc pěstičky, aby to dobře dopadlo), a tak jsme se s manželem už rozhoupali. Máme to objednané přes Broučka - to je internetový obchod, ale má i kamennou prodejnu tady v Olomouci. Třeba na kočárku (kombinaci) jsme ušetřili 5000,–- Kč. Jinak jsem byla v úterý na kontrole, těšila se, že mi udělá ultrazvuk a potvrdí nebo vyvrátí, že to bude holčička, kterou mi řekla dr. když jsme byli posláni na dětskou kardiologii - ale to už bylo 7. 3. - od té doby jen ultr. čípku a vyšetření rukou :( - ale neudělal, prý až příště. Za tři týdny, protože jsem prý v pořádku. Musíme vydržet. Taky sem se ho znovu ptala na ten zvýšený cukr, v naději, že svůj radikální postoj z minula trochu zmírní - no a on nééé - prý se mám ovládnout. Jak na potffforu tu u nás v obchodě udělali oddělení zákusků a jak nádherných, no jo musím to vydržet - mimi je přednější :)
Jo a víte na co jsem včera přišla, že netuším jestli se může rodit s kont. čočkama - nevíte některá náhodou?
Mějte se moc hezky, ať všechno šlape jak má. **                             NiKi,**             27tt   
16. 7. 2008 -       Foltexka     30tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 -       Filipina        17tt, 21let, 04/06 - bude to holčička - Anetka
30. 9.2008 -        JitkaV  **       1­7tt, IVF, 1 syn Lukášek,
27.10.2008 -       Kacicka      13tt 29let, samosnažení od 5/07 
12.11.2008 -       Villa **            12tt, IVF, snažení od 4/06 07.11.2008 -       Fly                11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 -       Resa
            7tt, 29 let, od 06/06, přirozeně
// 05.02.2008 -    Ene 01/05

 
IvanaŽ
Povídálka 15 příspěvků 03.05.08 17:12

Nazdar Filipi, u tvého vyprávění jsem místy brečela a místy se smála a natřípala broučka. Kromě těch nevolností je to u nás asi stejné. Když jsme se milovat mohli, tak se bál, a teď už pro změnu nemůžem :-(  Jo a s těma hádkama… tak já se chci někdy i rozvádět, pak mě to zas přejde a melu sentimentální nesmysly. No jo… kouzelné je to těhotenství. Pa Ivana 30t.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 05.05.08 17:11

**                            NiKi,**             27tt   
16. 7. 2008 -       Foltexka     30tt, 28 let, od 06/2006, přirozeně v 10/2007
30.09.2008 -       Filipina        20tt, 21let, 04/06 - bude to holčička - Anetka
30. 9.2008 -        JitkaV  **       2­0tt, IVF, 1 syn Lukášek,
27.10.2008 -       Kacicka      13tt 29let, samosnažení od 5/07 
12.11.2008 -       Villa **            12tt, IVF, snažení od 4/06 07.11.2008 -       Fly                11tt, 32let, od 06/07, prirozene, 28.4.2008 kontrola 06.12.2008 -       Resa
            7tt, 29 let, od 06/06, přirozeně
// 05.02.2008 -    Ene 01/05

Ahoj děvčata, tak se po delší době hlásím i já. Kočárek mám kupodivu taky vybraný, napřed jsme se s manželem nemohli domluvit, každý jsme měli jiné představy, jediný, na čem jsme se shodli bylo, že to nesmí být tříkolka, ale nakonec manžel řekl, že to nechá na mě a já vybrala takový, který se nakonec líbí i jemu. Nevím přesně jaký je to typ, ale beru si to jako domácí úkol a zjistím :-)) Ale už vím naprosto přesně který to je, takový vyšší s košíkem dole a je k nemu i autosedačka, stojí asi 8500 Kč a je kráááásnej. Ale kupovat ho budeme až tak červenec / srpen, ne kvůli pověrám, ale kvůli penězům. Manžel by nejradši všechno koupil až těsně před porodem, ale jako odstrašující příklad beru známou, který už dva měsíce leží doma a i když teprve začíná 8 měsíc, už od začátku sedmýho den co den čeká se sbalenou taškou jestli už to propukne nebo ne. Taky myslím že je to lepší kupovat postupně než pak všechno naráz.
20. května mě čeká druhá genetika tak z toho mám dost velký obavy, ale snad to bude OK. A den nato konečně maturuju, tak nevím z čeho mám větší strach :-))

 
JitkaV02
Povídálka 33 příspěvků 05.05.08 21:08

Ahoj holky,
vidím, že vybíráte kočárky, tak taky přispěju s názorem. Já mám kočárek po Lukáškovi, ale nemám možnost připnout na podvozek autosedačku a musím říct, že mě to mrzí. Už jsem se byla i dívat v bazarech, zda bych nesehnala podvozek s autosedačkou. Myslím, že je to dobrá věc, jestli budete hodně jezdit autem sami s miminkem. Ono tahat tu autosedačku i pár metrů přes ulici je docela dost záhul na záda.
Mě pořád bolela záda z toho nočního vstávání a vytahování dítěte z postýlky, kojení v různých polohách, po porodu jsem si dost dlouho nemohla sednout. A Lukáš měl při narození 4200 g a pak jak přibíral dost se pronesl.
Takže já bych doporučovala, jestliže kupujete nový kočárek tak aby šla připnout ta autosedačka. Záleží jak často jezdíte, ale my nemáme v dosahu žádný obchod, takže všude jezdím autem. Dlouhou dobu jsem chodila jen do obchodáků, protože se dala autosedačka dát do košíku. V malém krámu nic nekoupím, když mám plné ruce autosedačky.

Tak jen můj názor.
Jinak já mám genet. utz myslím 15.5. Mějte se hezky. Jitka

Vložit nový komentář