Těhuloviny - 7. část - Smířlivý

Ostatní

Milá děvčata :))   Rozhodla jsem se napsat další deníček, hned z několika důvodů. První je samozřejmě ten klasický, když chce některá z nás odepsat, tak prostě roluje a roluje a roluje...a nakonec ho najde, ale mezitím už jistě zapomene, co vlastně chtěla napsat :)) Ten druhý je, že bych ráda smířila dva znepřátelené tábory Snažilky a Těhulky (konkrétně tedy Psychiku a Těhuloviny). Všechny (nebo aspoň velká většina z nás) má za sebou dlouhý boj s tetkou, s nepřízní osudu, většina z nás byla za dobu snažení u doktora vícekrát než za celý život. Některé máme za sebou zázrak (přirozené otěhotnění), jiné hormonální léčbu, jiné dokonce IVF. A všechny moc dobře víme, jaké to je, když to NEJDE.

Jako snažilka jsem těhotný nesnášela, a přiznám to klidně veřejně. Žádná si to, podle mě, nezasloužila tolik jako já, všechny na mě vystrkovaly ty svoje odporný břicha a já na to byla alergická. Vlezla jsem do obchoďáku a … proti mě se valila upocená těhulina, rukou podpírala mohutné břicho, čímž na sebe ještě víc upozorňovala a já se svým plochám břiškem (či dokonce ještě s vložnou v kalhotkách) si připadala jako vyvrhel, kór když jsem takových na metru čtverečním potkala hned několik.
V kině se těhule soukala kolem mně, omlouvala se, že je se svým břichem trochu širší než obvykle a zřejmě očekávala, že já to pochopím. Právě naopak, nechápala jsem, co do toho kina vlastně leze, když má sedět na prdeli a neprovokovat ostatní.
U doktorky měly těhotný automaticky přednost, samozřejmě, argument byl ten, že jim není dobře, jsou těžké, atd atd… Nesnažilky chápaly a vrhaly na těhule úsměvy. Já je nesnášela.
V rodině a okolí se to jako naschvál začalo podivně množit. Všuchni, co byli zletilí a v nedlchodovém věku snad v době mého snažení počaly, většina z nich ještě stihla porodit a mě zaplavovaly zprávy typu: „Tak už jsme na světě, jmenuji se…vážím…“ a opět se ode mně očekávaly nadšené ohlasy a návštěvy a dárečky… a já zatím chtěla jen sedět doma, odpojit poštu, amily ,telefony, aby mě už nikdo nemohl trápit…
Strašně jsem záviděla a nikomu to nepřála. Stala se ze mně zlomyslná potvora a pořád se mi chtělo brečet nad tou nespravedlností.
A pak jsem otěhotněla.
Najednou se sama tahám s břichem jako balón a očekávám, že mi okolí bude na povel odskakovat. Funím jako zběsilá. Zavázat tkaničku od bot? Jak, proboha?
U lékaře se čertím, že mě ta mladá holka nemůže pustit, když vidí, že se mi zvedá žaludek, potím se až hrůza a všechno mě bolí - sedět, ležet, stát i chodit.
Očekávám, že ze mně všichni budou na větvi, často nejsem schopná bavit se o niučem jiným než o svém dítěti.
Jenže…
Stále mám v sobě takový ten malý blok. Snažím se nikomu neubližovat, krotit své emoce u lidí, u kterých si nejsem jistá, jestli by jim to nemohlo ublížit. Jsem těhulka s duší snažilky, možná proto, že je mi jasné, že pokud někdy budu chtít ještě jedno dítě, asi to taky nebude jen tak.
Respektuju a chápu humor typu: Ty jsi těhotná? Ty potvoro… Já ti to nepřeju! … Jestli otěhotníš, tak tě zabiju! atd. A když někde vidím vyloženě závist v očích, nemyslím si, jaká je ta baba zákeřná a nepřejícná. Spíš je mi jí líto a nostalgicky si vzpomenu na dobu, kdy i já takhle zhlídala na břichatice.

tenhle deníček jsem pojala tak nějak smířlivě, proto nebudu psát co je nového atd… Jen bych moc ráda, kdyby přestaly všechno rozbroje a my byly opravdu dál jako parta. A i když se v té partě nebavíme tak jako dřív a tak častoi jako dřív, neberme to tak, že jsme dva tábory, které stojí proti sobě, ale že Těhuloviny jsou taková odnož Psychiky, kam si prostě chodí jen těhulky vylévat své hormony.
Těhulky, chápejme snažilky.
Snažilky, chápejmě těhulky.
A hurá do diskuze! :-))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
suvik
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 16.06.08 18:37

Prva!!!! :-)))))  

Tak já jdu zakopat válečnou sekeru :-))))). Ale hned jak Pudla otěhotní, jdu ji vykopat a použít!!! :-) A totéž se týká osatních, je vám to jasný?! :-)))  

A vy s těma břichama, až poletím s tou sekerou, uhnout a raději sedět doma na prdeli ju?! :-))))  

Jasný, jsou to nesmysly a nedorozumnění, který nemusí být…:-) Tak to nebrát osobně a spíš s nadhledem… :-)    

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 16.06.08 18:48

Ahoj, Filipinko, deníček se Ti nad míru povedl. Pro mě je to o lepší, že přesně stejné myšlenky jsem měla před nedávnem já. Došlo mi, jak moc mě ta doba, co jsme se snažili, mě vlastně poznamenala. A taky mi došlo, tak mi svým způsobem parta holek ze Snažilek (z Psychiky, ale my víme :o))) chybí. Ale psát tam a prudit-to ne, vždyť to bylo přesně to, co mě na entou s..lo. Snad budou válečné sekery zakopány, když i takové skalní bojovnice (jako Pudlina) se mě ptají, jak mi je a jak se daří. A hlavně-za chvíli přeci tady s námi budou všechny holčiny z Psychiky, ne? resa

 
suvik
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 16.06.08 18:56

Resíku, zdravím :-))). Mě se líbilo, jak vždycky když jsi k nám něco napsala teď už jako těhotná, tak bylo vidět, jaké je to opatrné, aby se sklenice, co jich tisíce kolem stojí na hraně stolu nerozbily :-))))) …to myslím v dobrým :-). Já se tomu vždycky musela v duchu pousmát :-))). Však dobře děláš, my jsme líté saně a hned bysme tě rozcupovaly na kousíčky :-))))))))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 16.06.08 19:23

Resíku hezké že jsi ten dotaz zaznamenala, tak že bys mi mlaskavě odpověděla??????????­??????? :-))))))))

 
suvik
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 16.06.08 19:25

Resi, poradne se nadlabni (stejne to urco potrebujes, kdyz ti bylo furt tak blbe, tak jsi urcite hubena jak lunt) a s plnou pusou Pudle pekne odpovez! At to poradne mlaska, kdyz te tak prosi :-)))))))))))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 16.06.08 19:34

Ty jo, Pudli, odpověz, ale kam? Tak třeba tady…když tak zítra vedle v naší drahé Psychice…Daří se dobře, akorát jsem pořád doma, protože nám do toho vlezla manželova choroba a to už by se to kombinovalo špatně (zase zahrada jen kvete a hafina je naprosto nadšená)…Jo a jinak, aby všechno nebylo tak růžové-tu a tam se bojím, že se něco děje a že věci neběží a nepoběží dobře…Což je asi taky syndrom dlouhodobých snažilek-když už se podaří, tak tam pořád podvědomě hlodá červíček, že by něco mohlo být jinak…Ale pryč pryč s těmito názory a teď už jen se těším na Vás ostatní, holčiny…resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 16.06.08 20:09

Nazdar holky! Teda, my jsme se dneska fakt nějak rozjely, to není možný, to, co jsem napsala dneska, jsem nenapsala ani nepamatuju… Snad za celý svůj život ne… A to jsem se bála že se budu celý odpoledne nudit :-))

 
madla75
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 17.06.08 09:05

AhojkyFilipino,
malinkou chvíli jsme se spolu potkaly v Psychice snažilek. Já jsem se tam moc dlouho neohřála, takže jsem teď s tebou v masovým hrobě. Holka ty mně mluvíš z duše. Já se teď ke Snažilkám občas mrknu a čestně přiznávám, že mi moc chybí, zrovna nedávno si tam vyměnovaly fotky, nejen svý ale i svých drahých snažiláků, no jo, ale nás z masáku se to už netýká :-( 
Jo a hromadné těhotnění z okolí znám taky, každou takovouhle skvělou novinku, stejně jako MS jsem ořvala. No uznej, v kritické době asi dvou měsíců jedna ségra porodí, dvě hodně dobrý kamarádky mi sdělí že jsou těhotný a stejnou novinku mi sdělí i druhá sestra a když jsem se otázala, že jsem netušila, že chtějí mimino, no tak to jo, ale povedlo se to samozřejmě hned první měsíc, tak to ani nestihli sdělit, že plánují potomka. No nezabila bys ji ?
Jinak to mám stejně jako ty, pořád je ve mně kus bláznivý snažilky magorky, takže se snažím okolí svým těhotenstvím „neobtěžovat“ a chraň bůh nedávat nějaký zaručený skvělý rady typu: Nesmíš na to tak myslet!!! Ještě mám pořád v živé paměti, že to funguje jak červený hadr na býka.
Držte se s miminkem a budu se těšit na další deníček.    

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 17.06.08 09:17

Filipi a nejen tobě. Diky! Pročistil se vzduch, kdeco vyšlo na povrch a jedeme dál… Huráááá.

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 17.06.08 10:29

Filipi - dobry napad, a diky.

Suvik- ty jsi cislo.. ten tvuj prvni komentar me fakt rozesmal. :O)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 17.06.08 18:03

Madla75 - ahoj holka, tak tě vítám mezi náma, čím vís nás tu bude, tím líp. Teď mě napadlo, že se tenhle deníček měl možná jmenovat spíš MAsový hrob :-)) Ale to by zase na druhou stranu nepochopily jiný holky, který sem zavítají mezi nás a který v Psychice nebyly, takže je to jedno. My ostatní víme o čem je řeč :-)) Člověk se pořád snaží brát ohledy na okolí, já jsem si nějakou dobu psala s jednou holkou od nás z města, která už se taky nějakou dobu snaží otěhotnět a nedaří se, psaly jsme si ještě jako snažilky, ale jen chvíli, pak se mi zadařilo a otěhotněla jsem, ona bohužel dodnes ne. Jednou jsme se potkaly ve městě, podle fotek jsme se poznaly a já v tu chvíli nevěděla co mám dělat. Snažila jsem se zastrčit břicho co nejvíc do sebe, aby jí to nebylo líto (což muselo vypadat spíš směšně) a vyhýbat se tématu o snažení a o miminkách. A když se ona ze slušnosti na něco zeptala, snažila jsem se odvést řeč jinam nebo na sobě nedat moc znát nadšení. Prostě jsem v ní pořád viděla sebe. U nás to tenkrát bylo taky tak, otěhotněla sestřenice, po ní druhá, během týdne mi novinku sdělovala kamarádka a obě manželovy sestřenice. Ještě že u mámy a babičky už to není možné, jinak by snad otěhotněly i ony :-))
A jak se daří miminku? V kolikrátým jsi vlastně týdnu?  

Holky, chtělo by to zkopírovat tabulku :-)) Já jsem na to moc líná a mám na to pomalý PC.  

Fly, Kacicka: Vzduch se občas musí pročistit, přece jen, my a snažilky jsem úplně jiný druh :-)) A každou skupinou mlátí jiné hormony, tak se  není čemu divit :-))

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 17.06.08 18:59

Filipi - díky moc za fajn deníček, i když jsme se minuly, povzbuzovala si mě, za což ti teď děkuji, a přeji vše nej, sice se vzhledem k mé diagnóze v tomto deníčku asi neuvidíme, ale třeba později v maminkovském­.  Děkuji za připravenou půdu pro přechod všech snažilek k Vám, hlavně se holky k nám nevracejte! (myslím tím v postavení snažilky :-) )
Zdar a sílu všem těhulkám (snažilky jí dostávají po kapkách a to denně :-)  

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 17.06.08 19:51

30.09.2008 Filipina (Anetka), 21 let
27.10.2008Kačička
(Kubíček), 29 let 03.11.2008 Fly (Amélie), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi, screening ok :o) 05.02.2008 Ene  05.11.2008 Vi­lla,26 let,1.VF, screening i triple testy OK :o) 18/6 - velký UTZ a srdíčko
10.11.2008 Pe­tuška,25 let,tr­iple test OK :o) 30/6 - kontrola
14.12.2008 resa 29 let, 06/06, prvosemestrální screening OK :o)
28.12.2008 Ma­dla75, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
17.01.2009 Ja­nulla 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
17.01.2009 Li­vlin27 let, 09/07, samosnažení

 
suanka
Stálice 79 příspěvků 17.06.08 21:17

Ahoj Filipi,
ty mě ještě asi neznáš. Na emimino chodím asi půl roku, ale mezi snažilky jsem se přidala teprve nedávno. Pročítala jsem de­níčky a ty tvoje na snažilkách mě opravdu zaujaly! Pak koukám a ty jsi se přemístila do těhulek.:) Píšeš moc pěkně, dobře se to čte a já alespoň na chvilku přijdu na jiný myšlenky, než jen na to, jestli se to UŽ KONEČNĚ  povedlo. 
Jinak možná to bude znít divně, ale já těhulkám nezávidím! Když vidím, jak jsou v tomhle teple uřícené! (Ale rozhodně to nemění nic na faktu, že bych si přála být těhulka taky)! Ale upřímně se přiznám, že když kolem mě projde žena a veze si kočárek a tam se to malý stvořeníčko culí, nebo už to běhá a dělá skopičinky… To mám vždycky chuť to dítě vzít a utíkat pryč (samozřejmě bych to nikdy neudělala).
Ale spřátelit snažilky a těhulky není vůbec špatný nápad! Těhulky taky byly snažilky a mohou je pochopit a utěšit! A těhulky jim mohou povědět o svých problémech, každý si rád přečte, co ho čeká. Přece jen nikdy nevíte, kdy TO přijde, vlastně spíš se to na devět měsíců odmlčí a za snažilky se stane těhulka! A může to být už hodně brzo.:)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.06.08 13:58

Boriska: Nikdy neříkej nikdy. Mně taky tvrdili v Unice, že bez IVF dítě mít nikdy nebudu a nakonec jsem otěhotněla fakt snad zázrakem (a taky si toho pořád nesmírně vážím). A řekla bych že stejným způsobem do toho spadla Maru ze Zebřiček, takže to možná nebude tak dlouho trvat a zavítáš sem mezi nás :-))   Suanka: Ahojky, my jsme se v deníčku minuly, ale zaregistrovala jsem tě, dokonce i tvůj deníček, kterým jsi vstoupila mezi snažilky. Taky možná proto, že jsme si všimla, že jsme zhruba stejně staré. Když jsem já ve svých 21 letech vstoupila mezi snažilky s tím, jak mě žere že nemůžu otěhotnět, nikdo mě nechápal a pořád jsem slyšela jen argumenty typu: Ty jsi ještě mladá, ty nemusíš mít strach, co mají říkat ty starší… atd… Nesnášela jsem to, protože si myslím, že věk v tomto roli nehraje ani trošku, je to spíš o povaze. Někdo ještě třeba ve třiceti nemá ani pomyšlení na dítě, nebo si ho pořídí jen proto, že někde četl, že pak už by se to nemuselo podařit. Jiný už ve dvaceti (či ještě dřív) nemá v hlavě nic jiného než miminka a strašnou touhu je mít. Každý jsme jiný. Někdo raději kariéru, zábavu, jiný zase dítě. A s tím věkem je to opravdu individuální, hodně daný výchovou, povahou a prostředím. Já jsem si svoje místo nakonec vybojovala a okolí snad pochopilo, že i dvacetiletá může mít psychický problémy z toho, že se miminko nedaří, že i ona může pro to trpět depresí a že to někdy opravdu nemusí psychicky zvládat. Prošla jsem si svým kolotočem, kdy jsem se spoustu věcí snažila sice brát s humorem, ale ve skutečnosti mi do smíchu vůbec nebylo a snažení mě málem stálo duševní zdraví i manželství (hádky o trenýrky a spol, holky moc dobře pamatují :-)) ).
Držím palečky aby se zadařilo stejně jako mně, samozřejmě nejen tobě, ale i holkám ze snažilek a ať je nás tu v Těhulovinách čím dál víc. Až tu mezi nás zavítá taková Pudloslava, to zase bude šrumec :-))

 
madla75
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 18.06.08 15:11

Ahojky Filipino,
díky za přivítání. Já jsem teď v 12+3 tt a doufám, že miminu se daří dobře. Nic jiný než doufat mi jaksi nezbývá, ale tak nějak jsem se drobně uklidnila, že to nejrizikovější období už je skoro za mnou. Jinak se obávám, že strach mít tak nějak nepřestanu. Mé pocity jsi úplně vystihla v jednom ze svých prvních těhu deníčků.
A co se týče věku na mimi, tak úplně chápu, jak ses ve svým mláďátkovským věku (nemyslím to ve zlým) musela cítit. No jo když se snaží rok ženská po třicítce každej už znervozní a chápe, že to není jen tak, ale ty sis určitě musela hodněkrát vyslechnout, že jseš ještě mladá a času máš dost.
Jak se ten čas vleče obzvlášt od OVU k očekávané MS dokáže pochopit jen magořící snažilka, stejně jako to, že čas se přestane počítat na měsíce ale na MS cykly…
Ale já poprvné otěhotněla ve svých 21 a bylo to miminko plánované, moc chtěné a jsem dodneška ráda, že jsem se tak rozhodla. Mateřský pudy se mnou tenkrát cloumaly o 106. Dneska už mám doma malou slečnu, která se nemůže dočkat sourozence, prý bude i pomáhat cha cha cha.
Tak si spisovatelské střevo dál pěstuj a budu se těšit na další deníček :-)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 18.06.08 16:02

Jen pro pořádek…(:o)))
30.09.2008 Filipina (Anetka), 21 let
27.10.2008Kačička
(Kubíček), 29 let 03.11.2008 Fly (Amélie), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi, screening ok :o) 05.02.2008 Ene  05.11.2008 Vi­lla,26 let,1.VF, screening i triple testy OK :o) 18/6 - velký UTZ a srdíčko
10.11.2008 Pe­tuška,25 let,tr­iple test OK :o) 30/6 - kontrola
14.12.2008 re­sa 30 let, 06/06, prvosemestrální screening OK :o)
28.12.2008 Ma­dla75, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
17.01.2009 Ja­nulla 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
17.01.2009 Li­vlin27 let, 09/07, samosnažení

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 19.06.08 19:13

Holky, co se děje? Fly, Kacicko…? Těhulky, co je s váma, já si potřebuju někomu postěžovat jak mě táhne břicho a jak jsem tlustá a ono není komu!

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 19.06.08 19:19

Filipi, nějak se nám všechny ztratily že? Taky si říkám, že nikde nikdo… resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 19.06.08 20:34

No právě. Je to nějaký podezřelý. Buď se někde flákají nebo jsou na dovolené (rp mě horší varianta, protože já už se nikam nepodívám :-)) )

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 20.06.08 10:32

Filipi - tu som, za kaktusom, netreba ma hladat. Kde tohle jen bylo.. nepoouzila jsem to snad od .. no.. sesty tridy. :O)
Ctu tehuloviny porad, jen myslim, ze potrebujeme novy denicek, protoze do tenhle smirlivy' trochu predpoklada i nakouknuti z PS a tak nechci nikoho drasat svejma komentarema.

Nekdo tady sliboval fotku briska, ze ano!! :O)) Zda se mi, ze na tve galerii ale jeste neni. Alespon jsem videla tvou fotku z genetiky z 22tt a Anetka je teda peknej MACEK!  To je fascinujici, jak uz tam jsou videt rysy, a tak..

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 20.06.08 12:16

Ahoj holky :o))))
Jé jak já tady ráda vidím naše holky z psychiky :o)))
Já vím, že už je válečná sekera zakopána a je to fajn, ale přeci jen, dlouho jsem tu nebyla, tak budu taky reagovat. Nepřidávám se ani na stranu těhulí ani na stranu snažilek, ALE!…já jsem byla opravdu dlouhodobá snažilka. Jak jistě víte, otěhotněla jsem po svém 1.IVF a snažila jsem se otěhotnět 2 roky…což jistě není krátká doba a troufám si zde napsat, že jsem byla zasloužilá snažilka, řekla bych taky, že jsem se snažila ze všech našich těhulí nejdelší dobu a opravdu to byla krutá doba…plná vyšetření, IUI, stop IVF a zkrátka samé špatné zprávy.....a tak si toho, co teďka prožívám vážím, ale nikdy ne na úkor mých kamarádek neplodnic - teď nepíšu jen za naše snažilky, ale i za mé další kamarádky-snažilky-neplodnice, se kterými jsem se seznámila přes internet ještě v době před otěhotněním a doteď se spolu scházíme a jsme skvělá parta holek :o) Nebudu se tady nějak rozepisovat, protože to co napsala do nového deníčku Filipi mě úplně vystihuje, ale jen chci napsat, že se neztotožňuju s názorem některých našich těhulek a není to jen proto, že  mě to stále hodně tíhne k Vám snažilkám, vím co prožíváte a co Vás ještě čeká, jak dlouhá cesta nezdaru, na jejímž konci jsou ty krásné // čárky, ale je to asi proto, že to své těhotenství prožívám malinko jinak, přeci jen jsem si hodně vytrpěla a vím, co to je opravdu dlouhá cesta z dítětem. Ještě napíšu, že tohle je můj názor a nestojím o žádné kamenování…jen jsem chtěla napsat i vyjádření za sebe a to jsem udělala!

Tak a teď co je nového u mě…dneska jsem se vrátila z nemocnice…byla jsem tam od soboty, z ničeho nic mě chytl zánět močového měchýře, tak si mě tam rovnou nechali…docela ukrutná bolest, nikomu nepřeji!!! Taky mi tam přišli na nízko položenou placentu a malý myom v děloze, takže jestliže jsem doteď neměla rizikové těhotenství, tak od nynějška ho mám v plné parádě. Mám nařízený přísný klidový režim a uvidí se, co bude dál. Placenta by se měla hezky zase zvednout, ale musím opravdu polehávat a odpočívat, takže ruším i naši dovolenou :o( ale neva, příští rok už vyrazíme ve třech! :o)

No  a teďka ta příjemnější novinka :o))) Bude to KLUK jako buk :o)))) Adámek nebo Tomášek! :o)))) Prcek se už vrtí, vrtí, tak si jde mamča zase lehnout a odpočinout.....tak se holky mějte fajn!
Pa villa + chlapeček 20+0tt (dle UZ opět o týden větší, takže 21+0tt)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 20.06.08 13:52

Villa: Ahojky, tvoje jméno znám, ale myslím, že já jsem přišla do Psychiky zrovna když jsi otěhotněla, takže jsme se minuly. Fajn, že jsi reagovala, aspoň o tobě vím to, co jsem předtím nevěděla a gratuluju ti opožděně k těhotenství :-)))) a ke klučíkovi !!!! :-) Tak ti držím palce, abyste všechno dotáhli spolu pěkně do konce a byli zdraví jako řípy :-). O zánětech močáku vím svoje, takže chápu, co sis vytrpěla, je to příšerný a tomuhle dát never more jak v Reflexu se fakt sluší!!!! Hnus! Tak snad už to bude vše OK, já věřím že jo! :-)   Fly:No jo, když já nakouknu i do dalších těhotenských deníčků :-))))))))  

Zdravím všechny ostatní těhule a mějte se pěkně :-)

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 20.06.08 13:54

Vilii- si zlatíčko, vďaka za tento príspevok, až mi šli slzy do očí od dojatia. Ja vás čítam pravidelne /niektoré pasáže samozrejme z pochopiteľných snažilkovských dôvodov preskočím  :)))/ a kiež by sme sa čo najviac z nás čo najskôr s vami stretli tu v tomto denníčku.
Tak hlavne veľa zdravia, nech tehotenstvo beží úplne najlepšie a užívajte si to!
Takže chlapček, to bude mať radosť hlavne manžel, však? :)

 
anouk02
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 20.06.08 14:42

Fly: díky a dostalas mou SZ?? doufám, že ano.pozdrav Amálce i tobě a držte se:-) 
Villa:ahoj,taktéž jako suvik,přesně jsme se minuly v „Psychice"…ale tvůj příběh jsem sledovala,bylo to dlouhé a strastiplné…gra­tuluju k mimínkovi…je zaslouženej,vy­trpěnej…takže teď už musí být vše jen dobrýJ))) a jsem strašně ráda za to, cos napsala(viz hore) a žes to napsala i s rizikem, že po tobě ten pomyslný odněkud šutr poletí:-)))…já ho ráda chytnuJ)) 
Reso:díky za 13:51-příspěvek do Psychiky…konečně jsem totiž díky tobě našla slovo,které jsem dlouho hledala…jo,je to suverenitaJ)) (ne nafoukanost,ALE suverenita…to je to,co mě na některých těhulkách vadí). Všem těhulkám hezký víkend  A. z Psychiky  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.06.08 17:51

Fly: Fotku bříška hodím na Dámu hned co mi to povolí. Oni povolují jen 2 denně a mají v tom miglajs, protože jsem tam posední dávala předevčírem a ještě včera mi to ukázalo že můžu až druhý den, tak snad dnes. Přihodím i fdotečky oblečků.
Dneska jsem udělala dobrý nákup, kouoila jsem pro mimi osušku s kapucí do porodnice jen za 96 Kč, potom dvě tričenka, každé za 27 Kč s krátkým rukávem a jedno s dlouhým rukávem za 30 Kč.. A to jsem tam toho ještě tolik nechala! Jen mě mrzí že jsem neměla víc peněz, koupila bych ty osušky dvě.
Villa: Jejda, jejda, vidím že to taky nemáš jednoduchá a já si tu dělala hlavu jak jsem na tom špatně že se mi zkracuje děložní čípek, pořád se tu lituju a on je na tom někdo i hůř. Ale hlavně buď v klidu, polehávej, šetři se a kulíruj. Já když jsem měla ty kontrakce a tvrdnutí tak jsem úplně vypustila tenis, kolo (já vím že se to nemá, ale byla jsem hold blbá), přestala jsem se ohýbat, víc jsem polehávala třeba si četla a od té dobyje to fakt lepší, takže radši klid a nepřepínat se.
Ke chlapečkovi móóóóc gratuluju, to je super, že už to taky víš, tak je to tu zatím vyvážený. Pomalu bysme mohly začít párovat, zjišťovat jaká má která z nás majetek a domlouvat svatby ještě před porodem :-))  

Ad Psychika: Já myslím, že z nás dlouhodobých snažilek budou duší snažilky pořád. Pořád budem dávat bacha na to, abysme některé neublížily, pořád budeme mít napaměti to, že otěhotnět není žádná psina. Tělem teď sice jsme těhulky, ale zřejmě do smrti budeme vědět, jaký to je když to nejde, a tudíž i chápat snažilky. Myslím, že horší varianta pro snažilky je těhulka, která otěhotní hned napoprve a protože „ona to dělala dobře a my ostatní blbě“ tak nám přece musí poradit. Kdežto exsnažilka ví, že ne všechno je zadarmo a často pomůže vyloženě zázrak, proto se nijak nechvástá a míň do snažilek reje.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.06.08 18:27

Holky, ještě něco užitečnýho, jestli jste jako já a rády sbíráte za bodíky věci pro mimi zadarmo, tak jukněte na  

www.mojedite.cz   - když se zaregistrujete, tak můžete buď soutěžit, je tam i nějaký deníček pro mimi, poradna, bazárek, ale hlavně sbíráte bodíky za které si pak můžete vybrat dárky. Jsou tam nějaké příkrmy pro miminko, nádobí a podobné užitečné věci. Teď zaregistraci dostanete nějaké vzorky a příkrm Hami zadarmo, kámoška už se registrovala a přišlo jí to na tchyni.
Prosím prosím, pokud se budete registrovat, tak v kolonce „odkud jste se o nás dozvěděli“ vyplňte od kamarádky, nick Filipina, příjdou mi za to nějaké bodíky. Díky moc, jsou tam fakt docela zajímavé věcičky (vím jak se doma asi nudíte :-)) ) tak se aspoň nudit nebudete :-)) Budu tam taky psát deníček a vkládat fotky, tak bysme třeba mohly všechny a pak bysme viděly i aktualizace jak na tom jsme :-))

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 20.06.08 18:40

Anouk - SZ jsem zatim nedostala. CHtela jsem ti to napsat taky skrz SZ, ale cely den mi to jen sedi v ‚neodeslanych‘. Nevim, jindy mi sz funguji…

Bala jsem se, co je s tebou, jsem rada, ze jsi z5!!

Filipi: rozhodne se podivam, diky za tip.

Villa- jak by rekla moje o 13 let mladsi sestra „Gratulka Nejvetsi“ k chlapeckovi! Budes mit synacka, to je hezky. Ty jsi to tusila?

30.09.2008 Filipina (Anetka), 21 let
27.10.2008Kačička
(Kubíček), 29 let 03.11.2008 Fly (Amélie), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi, screening ok :o) 05.02.2008 Ene  05.11.2008 Vi­lla(Adam/Toma­sek), 26 let,1.VF, screening i triple testy OK :o) 18/6 - velký UTZ a srdíčko
10.11.2008 Pe­tuška,25 let,tr­iple test OK :o) 30/6 - kontrola
14.12.2008 resa 29 let, 06/06, prvosemestrální screening OK :o)
28.12.2008 Ma­dla75, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
17.01.2009 Ja­nulla 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
17.01.2009 Li­vlin27 let, 09/07, samosnažení

Tak jak rika Filipi, nejak se nam to rozvrhava do ‚spravnych‘ pomeru. Zatim kluci:holky pomer 2:2.
Predem domluveny snatek se mi velice zamlouva! Rozdeleni majetku, jezdeni po republice po pribuznejch, jsem pro!

Devcata, uz vidim ta svatebni oznameni…

Anetka & Adam (Tomasek)
a

Jakub & Amelie…

dovoluji si Vam oznamiti,
ze dne xx/xx/2028
ruku v ruce
vstoupi do vzajemneho svazku manzelskeho.
Co Buh spojil, clovek nerozpojuj.

A nejlepsi bude, ze se BUDOU MUSET brat, protoze ONI nebudou mit zadnej problem s pocetim vlastnich sklebacku (jak miminum rika segra) :-D.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.06.08 19:41

Fly: Tak teď jsi mě pobavila s tím oznámením :-)) Naše děcka na tom budou naopak - my byly vedeny k tomu, že „stačí kapka a už to capká“ a u nich to bude naopak, budou vychovávaný v tom duchu, že miminka se dělají po pár letech u doktorů, jaký pak pro ně bude šok, když při prvním „zápichu“ zjistí že čekají mimčo. :-))
Ještě tak společná svatba, to by bylo taky prima :-)) Mimochodem, maminky co čekají chlapečky, nebude některý z vašich synů s modrou krví nebo milionovým majetkem na kontě? Ať vím kterýho mám Anetce rezervovat :-))

 
suanka
Stálice 79 příspěvků 20.06.08 22:29

 Filipi
Jo, přesně! Rodičům, ani nikde v rodině jsem se ani nesvěřila, že se snažíme, protože by na mě koukali asi jako na blba! Řekli by mi: „Jsi mladá, užívej si a na dítě máš času dost!“ A přitom sami v mém věku měli už obě děti na světe! Já nechci čekat, nechci dělat kariéru, nechci vymetat diskotéky ani jiný kluby! Já chci miminko! Asi by to nepochopili. Ale vždyť věk absolutně nehraje roli. Holka, které je třeba 18let a moc si přeje dítě, tak se o něj dokáže postarat lépe, než kdejaká žena, které je třeba 30let a nemá v hlavě nic jinýho než kariéru a ještě je dotčená, že otěhotněla tak mladá! To je prostě strašně inviduální. Každý si přeje něco jiného. A já nechci čekat ještě 10let jen proto, že je teď v módě užívat si bezstarostnosti a mít dítě později. Já chci mrňouska teď! :)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 22.06.08 07:49

Suanka:
To co jsi napsala je jako bych to napsala já sama. Já jsme taky dlouho o tom, že bych chtěla miminko, nemluvila, ale když se nedařilo asi rok, otěhotněla sestřenice a na každé návštěvě u mých rodičů jsem poslouchala jak jí už roste bříško a že už koupili kočárek a jak říkala, že miminko začalo kopat… Pak ještě máma, nic netušíce, začala vypisovat jak mám být ráda že nejsem na sestřenčiným místě, jak si mám užívat a tak jsem to jednou prostě nevydržela a všechno na sebe práskla. Mama byla nejprve v šoku, přesně jak ty říkáš: Proč? Vždyť jsem mladá, můžu stodovat (s hypotékou na krku a dobou splácení 16 let na to člověk opravdu má peníze :-) ), můžu cestovat (proč, když nechci?! a na dovolenou se přece dá i s dítětem), můžu milion věcí. A pak příšel opět kolotoč, kdy mi na každé návštěvě vykládala ,jak bych se měla bavit a co všechno dělala ona v mém věku (sama mě měla ve 27 a to jen kvůli postupce na byt). Chvilku mě mrzelo že jsem jí to řekla, jenže pak jsem nad tím mávla rukou a prostě se přestala kontrolovat a to, co jsem řešila s holkama na psychice, jsem najednou řešila s ní. A jí to postupně začalo docházet a i když si o tom zřejmě myslela svoje (protože ona ve 20 neměla jiný zájem než diskotéka - motorka - diskotéka), začala brát na vědomí jak to je a sem tam mě i podpořila.
S babičkou totéž. Nejprve nechápala, že se vdávám v 18 letech a 8 měsících a NEMUSÍM. Pak jí děda připomenul, že ona se taky vdávala v 18 letech a dokonce 4 měsících a taky nemusela. Pak nemohla pochopit, proč bych měla být ve 20 matkou. Opět jí děda musel připomenout, že jí se ve dvaceti narodilo první dítě. Takže to vzala na vědomí a dál už jsem na všechny kašlala. Když mi někdo řekl: Vždyť máš ještě času dost, tak jsem si buď vymysleal nějakou chorobu, která by těhotenství později značně ohrozila, nebo jsem jim prostě řekla, že nemíním čekat na první dítě na věk, kdy pravděpodobnost snadného početí automaticky klesá.
Na lidi nedej, nejhorší jsou ti, kteří rýpou jen z principu. Kdyby ti bylo přes třicet tak by narážek typu: A kdy vy plánujete miminko? Máš nejvyšší čas… bylo daleko víc. A proč? Jen proto, že je to teď v módě.
Já jsem ten samý případ co ty. Po miminku jsem toužila snad od 18 let, proto, když jsem se svým současným manželem začala bydlet, vzali jsme se a zjistili, že oba to cítíme stejně, jsme se vrhli do miminka. Já myslím že je to tak přirozené - máma, táta, dítě. A to že si dítě mladá neužiju, je blbost. Kdyby nám bylo šestnáct, studovaly jsme, neměly stálého partnera a ani kde bydlet a spoléhaly bysme se jen na rodiče - to pak věřím, že by byly starosti na místě, ale teď? Já myslím, že obě na dítě máme věk, jen je teď prostě trošku jiná móda.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 23.06.08 14:49

Holky, Vy jste mě teda vyděsily s těmi oznámeními (o svatbách a párování)… Za chvíli z Vás budu mít osypky… Už teď si připadám jako magor, že do porodnice se bude třeba zapisovat hned po zjištění těhotenství a do školky hned po narození… A ejhle, Vy už plánujete svatby před narozením… :o)) :o))) :o)))) :o)))))
Villo, vím, že jsi toho prožila strašlivě moc… Však jsem se v deníčku objevila nedlouho po Tobě… A byla jsem děsně moc ráda, když jsi přišla  s tou krásnou zprávou (i když já jsem si Tvojeho jména všimla na druhém webu a na sedmdesát procent jsem si byla  jistá, žes to byla Ty)… A jak koukám, tak teď Tě tam někdo nahoře taky nešetří… Ale určitě bude všechno v pořádku a hlavně pořádně odpočívej… A já Ti gratuluji k prckovi, ať klučina pěkně rostě a nezlobí… :o) :o) :o)
Sama za sebe bych k naší diskusi o snažilkování ráda připojila jeden postřeh za sebe. Víte, já mám pořád takový pocit, že jsem někde mezi snažilkami a profesionálními matkami… Pořád se bojím, že se to celé zvrtne a celé to martýrium začne zase a znovu… Proto možná ten pocit „být na půli cesty“. A taky už jsem si dneska vědomá, že to druhé nemusí za a) přijít nebo b) že to opět může trvat dlouho. Může nastat i třetí varianta za c) podaří se rychle a hned a pokud možno podle plánů-ale s touhle variantou už tak nějak nepočítám…Na druhou stranu jsem občas ráda, že jsem tuhle ťafku od života dostala a že jsem pochopila, že si věci nejde vydupovat, ale že prostě jsou darem a darem zůstanou… Howgh, domluvila jsem. (Stačilo by, že?).
Filipi, díky za tip na stránky… Přifařím se s troškou do mlýna. Od sousedky jsem dostala ( s tím, že je vrátím) hromadu oblečků-zatím tedy neutrálních, ale včetně jedněch botiček a ponožtiček. Holky, slintali jsme tu o toho s manželem oba… A jestli dobře dopadnou tripple testy (tenhle týden) (kéž by kéž by kéž by kéž by kéž by…), tak zaútočím na další oblečky a tak-čestně koupíme. :o))) resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 24.06.08 09:30

Resa: Já jsem taky tak nějak pořád jak ty píšeš na půl cesty. Na jednu stranu si říkám, že 27 týden už je nějaká šance, jenže pořád mi něco je, pořád mám nějaké problémy a mám strach neustále. Na druhou stranu se snažím být optimistická, protože vím, že to miminko potřebuje, ale ten strach tam je. Myslím, že holky který otěhotněly samy a okamžitě a bez problémů si to užívají úplně jinak, prostě jsou těhotný, za pár měsíců porodí a bude. Nestrávily dva roky čtením článků o potratech, o porodech mrtvých dětí, o otravách plodové vody atd… Někdy je nevědomost fakt lepší.   Holkýýýýý: Vypadá to že budeme na konci měsíce konečně dávat zálohu na kočárek! Hurááá, já se tak těším! Jinak, do fotogalerie na Dámě brzo přidám i fotky oblečklů na Anetku, už to mám v PC, jen musím počkat až mi tam administrátor povolí vkládat nějaké další fotky. Mají v tom trošku zmatek.

 
Petuska
Nováček 4 příspěvky 24.06.08 13:47

Ahoj holky, tak jak pročítám Vaše příspěvky, úplně se  bojím něco napsat..Já patřím k těm, které otěhotněly hned ( asi 14 dní po vysazení),tak se raději zdržím komentářů. Ale jsem za to moc vděčná a šťastná, protože miminko jsem si přála už dlouho, jen na to nebyla vhodná doba…Ale taky se moc bojím, aby bylo všechno v pořádku, je to moje zlatíčko, miláček, mimísek, a nedovedu si představit, že by se něco stalo nebo nebylo v pořádku..Začínám 20 týden, za chvíli bude půlka za mnou a příští pondělí hurááá na ultrazvuk..Už aby to bylo a viděla bych zase toho našeho drobečka.. Jinak včera se mi v bříšku proskákala nějaká žabička, byl  to jen mžik, ale nic takového jsem ještě nepocítila, až mi to vehnalo slzy do očí - že by první  znatelné pohyby miminka??Ale od té doby zase nic, pořád čekám a čekám…Tak nevím…Tak se mějte krásně, papa!!!

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 24.06.08 14:14

Filipi, jste už fakt krásně vepředu… Šikulky… Všechno bude v pořádku, vždyť nám vlastně ani nic jiného nezbývá, než věřit a doufat, že bude všechno v tom nejlepším pořádku. A naděje byla podle mého názoru to, co celou tu dobu drželo nad vodou, tak snad podrží i teď. Nemáš obrázek na kočárek, který jste vybrali a zamluvili? Jsem děsně zvědavá. Nejspíš jsi ho sem už dávala, ale já jsem tenkrát postřehla jen Firkony od Fly a dál jsem to nějak neregistrovala, takže bych se po případě nechala inspirovat…
Peťuško, hlavně nechci, aby to vypadalo, že někoho odsuzujeme (odsuzuji). Těhotenství (snad) prožívají stejně dobře krátkodobé i dlouhodobé snažilky. Vždyť je to nádherné a šťastné období, když jde všechno tak jak má… Já se prostě jen občas pozastavuji nad suverenitou a mizivou pokorou některých těhulinek, ale to jsou jen moje výlevy, takže prosím nenech se znechutit…resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 24.06.08 19:57

Petuska: Jééééé, to vůbec nebylo myšleno proti těm, které otěhotněly okamžitě. Já jsem spíš narážela na holky, které otěhotněly samy, aniž by předtím neustále brouzdaly na internetu kde by hledaly zaručené metody jak otěhotnět a při té příležitosti narazily na spoustu článků o potratech, zamlklých těhu, otravách plodové vody… atd, já byla ten případ a pak si, vlastně až doteď, vsugerovávala že to mám. Než mi těhu potvrdili z UTZ, bála jsem se, že je mimoděložní. Pak, když tam byla dutinka, jsem měla strach, že nebude bít srdíčko. Po čase jsme měla strach z potratu a to až do 15 tt. Pak jsem se trošku uklidnila, lae přišel strach z genetiky, že budu své dítě muset porodit mrtvé. Pak jsem četla o odběru plodovky, který dítě nepřežilo. Teď mě zase straší předčasný porod. A u toho všeho co vyjmenovávám mám pocit, že mám přesný příznaky. Jinak řečeno, hrabe mi. Mám kamarádku, která těhotenství zjistila na konci 10 týdne. A tak nějak tím prošla aniž by věděla jak, nečetla nic z toho, co já a o spoustě problémů ani nevěděla že můžou být. Tím jsem myslela spíš ty matky co dítě nechtějí a spadají do toho samy aniž by věděly jak, nic o těhu je nezajímá. Ono je to vlastně pro miminko lepší, mít maminu která je v klidu a pohodě než věčně vystresovanou maminu která si pořád říká: A co když? To jen pro vysvětlení toho, jak jsem to vlastně myslela.
Jsi těhotná stejně dlouho jako jedna moje kamarádka, ta jde na genetiku ve čtvrtek a moc se těší. Ten rozdíl oproti 13 tt kdy jsem na ní byla poprve, je obrovský. Mimi je fakt veliké.   Resa: Ten kočárek se jmenuje Roan Marita, když to hodíš do vyhledávače tak ti to vyjede hned. A barvu ještě vybranou nemáme, ale určitě chceme nějakou neutrální, přece jen, náhoda je blbec :-)) S Anetkou to začíná být fakt prča, pořád se tam hnízdí, včera se manžel konečně dočkal, až do té doby totiž malá byla v klidu kdykoli mi sahal na břicho a chtěl cítit pohyby, tak říkal ,že mu to dělá naschvál, ale včera bušila tak dlouho a vytrvale, že to nepropásl a poprve to ucítil i on. Tak jsme pak viděla ten hrdý pohled, on je to fakt zajímavý zážitek. A krásný, když teda zrovna nekope tak silně, že člověk div nevykvikne bolestí, nebo nezalízá pod žebro. :-))
P+A 27 tt

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 25.06.08 12:23

Těhulinky moje, myslete prosím na nás… Dneska máme za sebou odběry na tripple testy a do týdne a do dne (Lomikare na Boží súd-což je zase jiná pohádka :o))) bude vše jasný… Jsem děsný nervák a nervuju se už teď. Screening a odběry ve 12. TT byly v pořádku, ale já mám pořád strach, že se něco zvrtne. Tak jsem vynervovaná a asi celý týden budu. resa

 
suanka
Stálice 79 příspěvků 26.06.08 08:00

Ahojky těhulky, mám takovej malej dotaz a tak mě napadlo jít za těmi, které to asi vědí nejlépe - za vámi.
Příklad, žena pracuje třeba v chemičce, otěhotní, a v té firmě pro ní ale není žádná práce bezpečná, není místo, kam by jí jako těhotnou mohli přesunout do bezpečí. Co se v takové situaci stane? A jak je to s penězi?
Druhej. A jak to funguje, když je holka student, nebo bez práce a otěhotní. Kdy začne dostávat nějaké peníze?
Třetí. Co když jde těhotná někam na brigádu, ještě na na ní není těhotenství vidět a neřekne jim to!
Ptám se na blbosti, co? Ale mě už tohle možná dva roky šrotuje v hlavě, ale nikdy jsem to neřešila, tak se teď ptám vás.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 26.06.08 08:13

Suanko, shrnu své názory… Zaměstnávání těhotných upravuje zákoník práce, tam je zakotvena ochrana těhotných. Samozřejmě praxe bývá o trošičku odlišná, dost záleží na práci, firmě, šéfovi atd. Pokud žena vykonává práci namáhavou nebo v rizikovém prostředí a nelze ji převést na bezpečnou práci nebo místo, obvykle (co já vím) se to řeší okamžitým nástupem na rizikové těhotenství, a to až do porodu. Pokud vím od holek studentek, tak ty pobírají v těhotenství jenom nějakou minimální část (nějaké to životní minimu), pokud si o něj požádají na úřadě. A pak samozřejmě pobírají rodičovskou (jak je velká mateřská, to nevím, ale nějaká částka tam je). Pokud žena otěhotní během brigády a neřekne to, záleží jen na ní-pokud to zaměstnavatel neví, nemůže jí nijak vyjít vstříc. Často ale slýchávám o tom, že se snaží těhotných „zbavit“, nejen brigádnic, ale i holčin se smlouvou na dobu určitou nebo ve zkušební lhůtě. Různě obchází místo s dobou určitou-tam jsou různé fígle, jakože místo papírově drží, pak je přijmou a smlouvu jim záhy ukončí. Prostě je to zase o zaměstnavateli. To jsou moje názory, různě posbírané, holky určitě taky dořeknou. resa

 
suanka
Stálice 79 příspěvků 26.06.08 08:18

Díky moc, to mě přesna zajímalo!!!

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 26.06.08 08:47

Suanka: Ahojky, tak já se můžu docela přesně vyjádřit jen k té studující matce. Já sice zaměstnaná byla, ale ne na papír, což mi tenkrát tak nějak nedocvaklo a samozřejmě hned po nějaké době kdy jsem zůstala doma mi ten chlap napsal že se mám šetřit a opatrovat miminko a že si prostě našel někoho jinýho, kdo by mu moji práci dělal. To mě docela nakrklo, protože to bylo bez papíru a na ruku (resp. na účet, ale práce, která nebyla nijak namáhavá a mohla jsme ji dělat i na MD, smůla.). Jenže oficiálně jsme byla evidovaná jako studentka (protože jsme v té době ještě dokončovala školu) a skončila letos v květnu, pak už jsem nikam nenastoupila. A je to prý komplikovaný jak hrom.
Na mateřskou nastupuješ stejně jako zaměstnané těhulky a pobíráš po dobu 21 měsíců normálně 7600 Kč. Pak nastupuješ na mateřskou (nebo rodičovskou, teď přesně nevím která z těch dvou je která) a pokud jsi neměla nárok na peněžitou pomoc v mateřství (což já jako studentka neměla), správně bych měla mít variantu 3800 Kč. Jenže je tu další skulinka, které využijeme my, a to je manžel, který je ke dni dítěti minimálně 8 měsíců zaměstnaný. Ten totiž při dovršení 21 měsíců dítěte jde na sociálku kde oznámí, že si vybral 3 letou variantu 7600 Kč měsíčně a hned druhý den tam jdu já, abych jim řekla, že s dítětem zůstávám doma já. Tak nějak mi to vysvětlovali na sociálce, ale přiznám se, že v tom mám trošku zmatek. Za měsíc budu nastupovat na MD tak se ještě poptám líp.

 
suanka
Stálice 79 příspěvků 26.06.08 08:57

Jo, díky! :) To jsem ani nevěděla!

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 26.06.08 09:12

Holky, poslala jsem další deníček.

Vložit nový komentář