Těhuloviny - 8. část: Změna je život

Těhotenství

Tak jsem se rozhodla poslat nový deníček, vzhledem k tomu, že ten předchozí měl spíše fungovat smířlivě mezi těhulkama a snažilkama.   Teď bych chtěla v tom předchozím tak trošku pokračovat, ale také do něj připsat nějaké novinky ohledně miminka, mého těla, co mě sužuje, co Anetka vyvádí atd...   Začněme tedy opět srovnáním:

Konec června 2007 - s manželem vesele rozkládáme deku u nedalekého koupaliště a je nám fajn. Máme zaplacenou letní dovolenou u moře a už se těšíme, že za 14 dní nasedneme do letadla a poletíme směr Řecko. Těším se na potápění, noční koupání, dlouhé procházky podél pláže, výlety.
Vyvalím se na deku a nechám na sebe pražit sluníčko. Všímám si, že na mě sem tam uvízne pohled některého z mužů, který, v domění, že není spatřen, pomalu sjíždí po mém těle a důkladně si mě prohlíží až do té doby, než do něj drbne jeho manželka. S úsměvem se přetočím na břicho a NA BŘIŠE ležím klidně i hodinu. Pak ladně vyskočím z deky a s manželem skočíme do ledové vody, já se ještě chvilku klepu, ale je mi fajn. Plaveme až na druhý konec. Následně si sundám vršek a spokojeně se opaluju „nahoře bez“.

Konec června 2008 - opět rozkládáme deku, tedy spíš manžel, já ho dobře míněnými instrukcemi „šteluju“ kde má být který rožek. Pomohla bych mu, jenže je tu riziko, že když se ohnu, už se nenarovnám. Vyvalím se na deku (zabírám většinu jejího místa) a neustále se vrtím, protože se stále nemůžu uvelebit. Manžel mě upozorňuje, že jsem ho už potřetí kopla. Ujišťuju ho, že já na tom nejsem o nic lépe jen s tím rozdílem, že mě Anetka kope pořád. Odsekne: „Nemůžeš všechno svádět na Anetku!“
O obdivných pohledech mužů (teda, kromě nějakých uchyláků či partnerů stejně těhotných žen) si můžu nechat jen zdát. Místo nic hna mě civí jejich drahé polovičky, většina se škodolibým úsměvem (samozřejmě, ani mě by nic nepotěšilo tolik jako cizí celulitida, obrovské břicho, zpocený obličej, nateklé kotníky, věčné funění a hlavně fakt, že TOHLE já už mám dávno za sebou). Zaslechnu hlas malé holčičky: „Maminko, podívej jak je ta paní tlustá.“ a maminka ji opravuje: „Ona není tlustá, jen čeká miminko.“ „Aha, mami a můžu si jí sáhnout na bříško?“ Paní je v rozpacích: „Nevím Haničko, to by se paní asi nelíbilo.“ a opatrným pohledem klouže směrem ke mně. Rychle zavírám oči a předstírám, že nic z toho neslyším.
Pak jdeme do vody. Okolí může scénka sílně připomínat tahání řepy. Manžel mě totiž musí nejprve dostat do polohy „vsedě“, tzn. nastavit mi paži a tahat a tahat… Dokud se mu nepodaří mě po:,–(it. Pak už většinou vstávám normálně.
Voda není ani tak studená, ovšem sotva smočím břicho, dostanu prudký kopanec přímo do žeber. A pak ještě jeden, to abych se odnaučila ji, chudinku, takhle lekat. Přestávám si být jistá, jestli je to plavání, co mi pan doktor doporučil, opravdu tak vhodné.
Uplavu sotva čtyři tempa a udýchaná klesám zpoět na deku. Manžel na mě křičí: „S tebou se fakt nedá ani plavat!“ A já bych ho nejradši zabila.
Na dece se znovu položím na záda. A jak taky jinak?
Závistivě se podívám na ženský kolem mně, který už dávno shodily vršek. Což o to, kdyby bylo po mým, ten můj už by byl taky dávno dole… Ovšem to bych okolí vystavila dost nehezkému pohledu na svou bíložlutou tekutinu, která mi při každém pohybu vytéká z bradavek, a o které s manželem už týden marně přemýšlíme, co to asi může být.
Vedle řeší jestli do Bulharska nebo do Chorvatska. A já se nemůžu ani přetočit na bok!
Chvili mě to štve, jenže pak si na bříšku všimnu kouzelné bubliny, která putuje od jedné strany na druhou a pak zase zpět. A v ten okamžik vím, že bych nic na světě za tenhle okamžik nevyměnila… a naivně si začínám připadat zase atraktivní.

P.S. : Taky ve vašem okolí přibylo těch, kteří vám až podezřele častěji říkají, jak vám to dnes sluší a nikdy předtím to neříkali? :-)) Já po jejich „vyznání“ vždycky marně přemýšlím, jestli to myslí vážně, nebo vypadám tak hrozně, že jim mě je prostě líto :-))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 27.06.08 08:23

Filipinko, článeček se Ti opravdu povedl…Holka, já Ti to tak závidím, taky už bych chtěla. Bříško se už u mě objevilo, ale pořád je tak na hraně toho, jestli jsem těhotná nebo jen prostě tlustá. Takže sice nosím letní upnutý trička a jsem náležitě hrdá, ale už se moc těším. A první pohyby-každý den sleduju, ale přeci jen jsme ještě mlaďouncí. Kéž by už přišly!
Pro pořádek jsem nám sem zkopírovala tabulku:
30.09.2008 Filipina (Anetka), 21 let
27.10.2008Kačička
(Kubíček), 29 let 03.11.2008 Fly (Amélie), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi, screening ok :o) 05.02.2008 Ene  05.11.2008 Vi­lla,26 let,1.VF, screening i triple testy OK :o) 18/6 - velký UTZ a srdíčko
10.11.2008 Pe­tuška,25 let,tr­iple test OK :o) 30/6 - kontrola
14.12.2008 re­sa 30 let, 06/06, prvosemestrální screening OK :o) , čekání na výsledky triple testů (drže palce!)
28.12.2008 Ma­dla75, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
17.01.2009 Ja­nulla 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
17.01.2009 Li­vlin27 let, 09/07, samosnažení
Tak hezký den a pro jistotu i příjemný víkend, těhulinky. resa a mimi (16.TT)

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 27.06.08 08:59

Ahoj holky :o)
tak co je nového? Já už jsem týden doma z nemocnice, snažím se ležet, ale sem tam už někam vyrazíme, např. na nákupy nebo k rodičům…zkrátka už mi z toho ležení hrabalo, ale snažím se odpočívat. Dneska tedy budu, i když čekám kámošku, která přijde asi za hodinu, ale jí nebude vadit, že se vyvalím na gauč a budu polehávat, ona je totiž ve 37.tt :o)))
Napřed nějaké nové info o mě a tip pro Vás. Tento týden mají akci v Tescu, kde mají až 70% slevu na oblečení. Když jsem tam přijela, tak jsem zakotvila hnedka u prvních stojanů a blaženě se kochala šíleně moc slevněnýma mimivěcičkama…no zkrátka holky, fakt akce jak blázen, takže jsem už prvně nakupovala a musím Vám napsat, co už mám: 3 pyžamka, 1 spací vak, 1 komplet (dlouhé body a kalhoty), čepičku a rukavice, sametový overalek a to vše za 645kč…takže sleva jako hrom! Vše mám v béžové nebo modré barvě, ale v růžové tam toho bylo spousty, takže holky šup šup do Tesca a taky tam mají akci na plínky Huggies. No takže mé první nákupy mám za sebou, ještě celou noc se mi o tom pak zdálo - paráda! :o)
Filipi…to mlíko nebo co to je mi z těch prsou už taky jednou vyteklo a bylo to asi před týdnem, docela šok, ale pak jsem se začala zase strašně smát :o) A co jsi měla za problémy??? Já vůbec nic nevím nebo jsem možná špatně četla, tak piš piš!
Reso, už jen pár dní a budeš vědět triple testy…každopádně holka neboj se! Mě můj gyndr. říkal, že pokud ten první screening dopadl dobře, tak triple testy budou taky dobré, že by to byla joooo velká náhoda, takže neboj, bude to OK! A jakmile už budeš vědět, tak hurá na nákupy.....pokud vím, máme na to stejný názor…neuspěchat to všechno co se děje, a proto ti přeji, ať ti to jde dobře a nemáš žádné špatné svědomí :o)))
Kačičko, moc děkuji za blahopřání ke chlapečkovi..musím Vám napsat, že manžel byl prve zklamaný, že to bude kluk, ale vydrželo mu to asi tak minutu a od té doby už jen plánuje, co spolu budou dělat, jak budou chodit po horách, jak mu bude kupovat autodráhu atd.. :o)))))
Fly…co nového?
Ene…jak to u tebe vypadá??? Čípek už je v pořádku? Švagrovka měla totéž už od 21.tt, asi 3 týdny si poležela v nemocnici a pak ještě furt ležela doma a spravilo se to, dokonce rodila normálně-spontánně.
Jo  a taky zdravím naše čtecí holky snažilky - ahoooooj :o)
Tak já jdu čekat na kámošku a taky vyvenčit pejska.
Tak páááá g. + Adámek nebo Tomášek 21+0tt (dle UZ 22+1tt)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 27.06.08 09:08

Ahojky, Villo, hlavně že jste v pořádku, to jsem moc ráda. Pěkně pokračuj v odpočívání a žádnou námahu (žádná Kolbenka, znáš to :o))) A navíc v tomhle vedru se musíte oba mooooc opatrovat. Díky za tip na slevu v Tescu. My tam asi nevyrazíme-rozhodli jsme se, že většinu oblečeníčka koupíme na webu v bazaru-nárazově uděláme několik nákupů (a jak tady psala Fly), víc peněz spousta věcí. A jinak-já už jsem neodolala a pomaličku nakupuju. Ale ve shodě se svou představou, tj. ve druhém trimestru malé věci (oblečky, atd.), od třetího trimestru velké věci (postýlku, kočárek, atd.) Nejlepší úlovek jsme měli minulý týden, kdy mi sousedka s roční holčičkou přenechala asi deset oblečeníček-kochala jsem se jako blázen. :o))) Tak těhulinky, pište pište jak je a jak se Vám daří. resa

 
Foltexka
Kecalka 393 příspěvků 27.06.08 10:43

Ahojky holky,
Filipi - krásný deníček:)
Hlásím se víc jak po měsíci ležení - jen jsem vás proletěla a zjistila, že je vše v pořádku. Gratulace jak k výsledkům testů,tak k pohlaví miminek. Já mám do termínu ani né 3 týdny a řeknu vám, že už bych klidně šla rodit, v těch vedrech je to fakt strašné. V úterý jsem byla poprvé na kontrole a KTG v olomoucké porodnici. Všichni byli moc příjemní (i přes to, že byla stávka), napřed mi natočila jedna mladá studentka KTG - ozvy plodu, teda natočila - snažila se, ale naše malá se rozhodla prostě nás ignorovat. Ještě v autě se chrula jak divá, ale jen co sem se na ty pásy položila byl klid - usla. Tři sestřičky mi hýbaly břichem - no prča. Pak jsem vyplňovala papír, že souhlasím s přítomností mediků. Potom mě vzala paní doktorka. Taková trochu rázná, ale v pohodě. Řekla jsem ji, že už od 32 tt ležím, a ona, že okamžitě přestat, že bych nakonec ještě přenášela. Horčík taky přestat brát - prý že už ty křeče a stahy potřebujeme. To byl průlom. 
Ještě vám musím napsat, co prohlásil na té kontrole manžel. Čekal na mě, až ty ozvy natočí (trvá to 20 min.) a když jsem přišla za ním tak říká, že to nechápe, že tam jsou 3 tatínci ve fialových hadrech a že asi rodí. Jak je to možné, že se přece rodí odpoledne nebo v noci, že dopoledne jsou přece prohlídky. Holky já tak vybuchla smíchy, že se všichni otáčeli. No prostě byl z toho tak vykolejený, že začal bláznit :)))) Má totiž zafixováno, že budu rodit 100 % v noci, já zase myslím, že ho budu volat z práce. Uvidíme.
No fuj to jsem se rozepsala, to snad nebute ani číst :)))
Mějte se moc krásně, užívejte si polovičku těhotenství - konec je náročný :)
Venďa a Anička 37+2tt

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 27.06.08 10:45

Filipi- dalsi zabavny clanek z tve dilny, diky dik! Jen houst! :O)
A to co ti tece z prsou, to tece tak trochu porad? Pry se tomu rika Kolostrum a v lekarne se to dokonce prodava na posileni imunity..
A jak to delate pri sexu? Neni to divny, kdyz se ‚jim‘ manzel venuje??
Zaver: bud si budouci manzel bude malymi davkami upevnovat imunitu, nebo si budem muset vyrobit bradavkove nalepky ve tvaru hvezdicek a zaradit jejich nalepovani do predehry. ;-D

Resa- uzivej, ze nemas brisko, brouku! Az to vykoukne, tak budes vzpominat, jak jsi se mohla ohnout k tkanickam, a nemelas pocit, ze se ti v Samoobsluze prilepilo k pupku vterinovym lepidlem pstrosi vejce, ktery vis, ze nesmis rozkrapnout. Chachaaa… Budes vzpominat na to, ze te vecer nebolely paty. Ze jsi mohla zehlit vestoje (holky, ja se normalne u zehleni OPRIRAM zady o sedacku.. :-D ).
Proste je to pekny. Kdyz se ohnu, tak mala me cutne jak Rosickej pri penaltach (kdo vi jestli to nedela Amelie hlavou.. v tom pripade opravuju Rosickeho na Kollera a penaltu na standartni situaci ‚roh‘).

Ty vysledky z triple testu budou urcite v poradk. Kdyz jsi mela v poradku utz vysetreni, tak to je snad uz i jisty. Nechapu, proc nas na to tady v Cechach posilaj. V ostatnich statech se tyhle krevni testy delaj jen na doporuceni doktora. Nas tady tim bezduvodne stresujou kazdou.

Sousedka je hodna, ze ti dala ty vecicky. Taky sis je rozlozila po zemi a hodinu kombinovala, jestli tenhle overalek s hodi k tehle kosilce, nebo snad k tomuhle tricku? :O)) Ja jooooo

Villa- doufam, ze ted uz budes v poradku. A co takhle delas, kdyz lezis? Asi ctes, vid.. Podel se, nejaky tipy na dobrou knizku? Dost ted jedu v detektivkach, chudak mala, narodi se v tvidovem saku a s doutnikem a prvni slovo, co bude umet, bude „Watsone, neni to mliko otravene?!“..
Diky za tipy do Tesca, asi se zajdu podivat. Potrebuju nejakou tu zavinovacku.

Holky, dneska mam zazitek s hormonama. Svejma. Vcera jel budouci manzel na mensi party s firmou. Tusila jsem, ze prijde tak kolem pul druhy, to je tak vzdycky. Kdyz je pryc, zdaji se mi hrozny sny, tak mam radno blbou naladu. Tak vam jedu do prace rano metrem se svoji blbou naladou, kdyz na Muzeu jsem si stoupla tak debilne, ze nikdo nevidel, ze jsem v obtezkanem stavu a tudiz me ani nikdo nepustil sednout. A aby to nestacilo, tak kdyz si nekdo vystoupil a misto se uvolnilo,t ak ja byla moc daleko na to, abych tam stihla dobehnout. Tak vite co jsem udelala? … Ja se nromalne rozbrecela… Neee ze bych tam stkala a prskala slzy mezi vzlyky na vsechny kolem, ale tekly mi slzy. A nejaka slecna najednou vstala a rika ‚pojdte si sednout‘… Obvykle rikam ‚neee to je dobryyyyy‘ (a stejne si sednu), ale ted jsem ani nemela silu odmitat. Jen jsem tak pipla ‚Dekuju…‘ + slzy.. no ta si musela pomyslet.
Ja myslela, ze hormonalni citlivost se mi vyhyba.. Pri reklamach na praci prasky se ve me nehybe ani jeden citovy nerv. A ted tohle… Ufff… snad se to nebude stupnovat…

Jo a asi zmenime vybrane jmeno. Kdyz jsme uplne poprve mluvili o potomstvu, tak jsme oba napoprve rekli jmeno Lucie… Pak jsm zjistili, jak je to caste jmeno, tak jsme chteli vymyslet neco ne tak pouzivaneho.. Ale cim vic prevaluju v puse Amelii, tim vic se klonim k te puvodni Lucii… Lucince.. Lusy.. Luca.. Lucina (kdyz bude zlobit)…

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 27.06.08 10:48

Foltexka- chachaaa to jsem tu taky vybuchla smichy, monitor celej od drobku! To je srandovni, jak ma nekdy clovek neco v hlave prednastaveny.. rodi se odpoledne, rano jsou prohlidky.. chachachachachaaaa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 28.06.08 09:24

Ahoj holky, tak vás zdravím při sobotě, to tady bude zase jako po vymření, co :-))   Fly: To mlíko mi teče pořád, musím dávat pozor abych si nějak nezmáčkla prsa nebo nerýpla do bradavky, stačí jen lehký zmáčknutí a už se to leje ven :-)) Říkáme tomu mlíko, protože nic „milejšího“ nás nenapadlo.  A jak to děláme při sexu? :-))))))) Co to je? :-)))))) Tohle už se u nás neprovozuje hodně dlouho. A když jo tak jenom: Tak si lehni, šup, rychle a opatrně… Hotovo, slez :-)))) Manžel radši nechce riskovat, po neopatrném výroku primářky z pohotovosti, kdy  řekla: Jízda na kole, to je ještě horší než ten sex.  Vidíš, takže to „mlíko“ se prodává i v lékárnách? Že bych to zpeněžila? Holky, přijímám objednávky, každá kačka na mateřské dobrá :-))   Foltexka: A kde se chystáš rodit? V Olomouci? Tak to na tebe budu mít milion otázek, hlavně se mi neztrať z dohledu. Teď aspoň pár. Jak dlouho dopředu si musíš „rezervovat“ porodnici a pediatra pro mimčo? Docela ti závidím že už jsi tak daleko, že už je mimi veliké a vlastně už můžeš pomalu kdykoli začít rodit. Já mám pořád strach že Anetku vyplknu dřív, zatím jsem ještě ve 27 tt, což by byla katastrofa. Ale to už je možná jen hysterie.   Villa: Teď už je to lepší, ale mívala jsem docela silný křeče, i několikrát za den a říkali mi, že se mi strašně rychle zkracuje děložní čípek a pokud budou bolesti přetrvávat tak už s taškou do nemocnice na hlídání. Bolesti byly ale já radši nešla. V pondělí jdu KONEČNĚ na poradnu tak už mi snad něco řeknou, doufám že to, že je všechno v pořádku. Nebylo to nic extra, ale člověk má strach, snáš to, čekáš čekáš…nic a pak najednou se zadaří a strach zůstává, možná ještě větší.   Resa: Mně bříško vyskočilo tak ve 22 tt a od té doby roste snad den po dni. Manžel mi vždycky večer natírá břicho olejem na strie a  pokaždý kroutí nechápavě hlavou a říká: To není možný, ty ho máš zase o něco větší! :-)) Tak neboj, ono poroste až ti to nebude milý.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 28.06.08 13:16

Ahoj holky,
dneska jsem přidala na MK nové fotky do albíčka, tak jestli budete chtít, tak se mrkněte

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?…

Jinak mě dneska čeká další polehávíní - nicnedělání, ale přijde mi kámoška, budem zapíjet její svobodu, neboť se za 3 týdny vdává a já samosebou jen džusem :o) Snažím se odpočívat docela hojně, ale nejde to furt ležet, to je právě ten rozdíl mezi domovem a nemocnici, nemocnice Vás přikove k posteli a doma furt poletujete po bytě. Manžel mi hodně pomáhá, uklízí a dělá vše za mě, ještě že ho máme :o)
Filipi, s těmi problémy mě to mrzí, tak hlavně, ať je na KO vše OK…ono ta nemocnice je fakt hnus, ale jak jsem psala, přiková tě k posteli a to je někdy (dle potřeby) dobře.
Fly, kdy plánujete tu svatbu??? Už ses dlouho nezmínila?
Holky a co dovolená? My jí kvůli klid.režimu zrušili…chystáte se někam???
Tak pa a krásný víkend! villa + mimi 21+1tt

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.06.08 07:10

Holky, zhruba za hoďku jedu na tu poradnu tak mi držte palečky. Jsem zvědavá co mi řekne…

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.06.08 08:49

Filipi, nezapomeň se ozvat, jak jste dopadly!!!
Ad téma dovolená-my si dáme dovolenou po Čechách. Týden v Českém ráji, v penzionu. Dopoledne manžel vyrazí na kolo a já si dám džusík na terase a knížku, odpoledne výlety a lov kešek na geocaching. A v září budou mít naši zamluvenou chalupu na Lipně, tak tam sjedeme (nebo sjedu) s nima. To už se asi budu spíš tak valit, takže půjde hlavně o to, vypadnout z Prahy. Tak to jsou naše plány. resa

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 01.07.08 11:17

Villa- svatba.. tuhle jsme se bavili o prstyncich.. ale kdyz ja ted zas nevim.. Meli jsme takovej akcni plan na svatebni cestu a ted si ho s brichem moc neumim predstavit. Jenze ja si ho neumim predstavit ani s miminkem.. tak to bychom se asi nevzali nikdy.. Vidim to tak, ze to bude neco spontanniho. Za dva tydny mame dovolenou, asi pojedem na tyden na Sicilii a pak na tyden po Cechach,t ak bychom se mohli vzit na cestach. Nekde jen zabehnout v kratasech a zabkach na urad, nechat se oddat a hotovo. :O))

Holky, dneska rano sok na vaze… 10/5 vaha 63.2, 20/5 vaha 64.2 a dneska… HRUZA 65!!
Co to ma znamenat… Co to je za tempo?
Pritom  na sobe to nepozoruju. Jo, bricho mam venku,ale jinak si pripadam celkem normalni. Asi zajdu do Ikey, privlastnim si tam jeden ten jejich papirovej metr a budu si merit obvody. Takhle to prece nejde… Zacinala jsem na 62 a v 22tydnu 3 kg nahore… ehm.. takhle uz to nezni tak tragicky.. Jenze me to naskocilo za posledni mesic! To je des… Pridam do fotogalerie nejakou cerstvou fotku, tak to prosim zhodnotte, jeslti se vam to zda rozdil..

Jinak tehotentsvi zatim furt dobry. Mala me asi brzo ukope. Nekdy si rikam, ze je toho az moc. :O)) Ale nechci se rouhat, takze diky za ty dary, pane Boze!
Dal: tece mi krev z nosu, kdyz nekam jdu, tak to je jako jit proti vetru (pamatujete si nektera ten serial ‚Proti Vetru‘? Starsi rocniky urcite… Jak kazdy dil zacinal tim pseudomoudrem: „jen vira tva, pevna i kdyz krehka, silou je, jez dere se i proti vetru.“. hehe.. kdo tohle napsal .. )

Byla jsem u vody. Sla jsem sama, budouci manzel mel nejake pracovni povinnosti, tak jsem na nej cekala 3 hod u rybnika. Bylo tam spousta deti, co vyskaly, cachaly se a skakaly z mola. To byla takova krasa. Takova cista a hezka laskava krasa.
Nastesti nikde se nevystavovala ani jedna blondata krasotinka s vyvalenejma nahatejma prsama, co by zpoza obrich bryli vyckavala, kterej cizi chlap na ni bude vejrat, aby si umorila svoje ego. Z tech holek, ktery to delaj, je mi vzdycky smutno… A to se musim neskromne priznat, ze se sama nemam za co stydet.. Prijde mi smutny, ze vsechno kolem nas je protknuty sexem a kultem mladi a krasy a zdravi a uspechu. Nedivim se, ze je mezi holkama tolik psychickejch nemoci, anorekticek a bulimicek, kdyz jsou vecne pod utokem filmu a billboardu a titulnima stranama kridovejch casopisu, a fyzicky ‚stastnejsich‘ konkurentek.

Kacicko- pisu email :O)

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 01.07.08 13:16

Holky vratila jsem se z obeda s kamoskou a mam vynikajici zpravy. Tohle ta moje kamoska potratila ve stejny den jako ja - 28.12.2007, byly jsme obe doma a obe nestastne. Vsak si to asi umite predstavit. A zatimco ja otehotnela proti doktorskym radam a i proti vlastnim snaham dodrzet rady doktoru, tak ona po pul roce porad nic… a to se snazili.
Az dnes, kdyz 29 DC mela teplotu stale vysoko a prestoze dva posledni dny trochu spinila, tak jsem ji koupila citlivej test, vytahla na obed do Cinsky restaurace, tam ji vyslala na zachod, odkud prinesla pocuranej test. Az jsme snedly jidlo, tak tam byla druha carka!! Chachachaaaa… jsem tak rada… a ona tomu neveri.. ze se to neobjevilo v limitu a ze je moc tenka, a kdesi cosi.. tak jsem ji ujistovala, ze jakmile tam carka je, tak to znamena tehotenstvi a je jedno, jestli je to za 3minuty, nebo za 30.
Ona si pred 13 dny musela nechat pichnout Pregnyl na prasknuti folikulu, ale ten by nemel ovlivnit ten test dneska, nebo ano?
A navic na folikulometrii pred ovulaci tam mela dva folikuly, takze MOZNA bude prirozenou cestou cekat dvojcatka? To by bylo skvely, protoze uz ji je 35 a mela by aspon jistotu, ze budou mit aspon dve deti.
Hura hura hura…

Jo a objevila jsem to nejuzasnejsi video o tehotenstvi.Je to sice v anglictine, ale kdyz se zapnou titulky (‚Captions on‘), tak tomu rozumet jde, i kdyz si clovek neni svou anglictinou uplne jistej.A v tom videu o tretim trimestru (je to to uplne posledni video dole) je porod. Hrozne jsem se bala se na to podivat, ale ted jsem rada, je to strasne zajimavy a i kdyz to je asi maso, tak se toho zas tak moc nebojim. S doktorama a jejich znalostma, co ted mame k dispozici a s pristrojema, ktery maj doktori, se snad s Bozi pomoci neni ceho bat.
Navic po radach mych dvou kamosek co uz maj deti, pujdu do epiduralu, abych jeste chtela porodit nase druhy dite a to si mozna zkusim bez epiduralu. Uvidime. Tak  kouknete na ty videa, jsou fakt uzasny!

Video o tehotenstvi : http://www.pbs.org/…program.html

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.07.08 20:15

Fly: Tý jo, to ti teda fakt závidím. Ty jsi měla původně 62 kg a teď, ve 23 tt máš jen 65 kg???? Tak to je super! Já začínala na 57 kg a teď, ve 28 tt mám 65 kg. A minulý týden přišel taky obrovskej šok. Jeden den jsem měla 63 kg a  druhý den najednou  65! Během jedinýho dne!!!! Taky jsem na to zírala jako blázen, ale co já vím co tam ta malá uvnitř dělá, kolik toho sní :-))  Ale váha i postava jsou prý skvělý, podle doktora, že je všechno jak má být, tak jsme trošku klidnější. Jen doufám, že už moc nepřiberu.
S tou kamarádkou nevím nevím… 13 den po Pregnylu je dost brzo na test. Já měla pregnyl 15 DC a testovala jsem 29 DC a byly tam //. Další den taky, další taky. A pak přišla mrcha - Pregnyl mi ukázal falešně pozitivní výsledek. Takže kámoška pořád není za vodou, ale těhotenství bych jí samozřejmě mooooc přála a držím palečky.  

Jinak, kotníky jsou čím dál oteklejší, přestávám stíhat, nikam nemůžu pěšky, břicho jde stále dopředu. Máme rezervovaný kočárek a v sobotu jedeme do Brna do Ikey na postýlku, ještě se chystáme do Polska na nějaké věcičky pro miminko, ale to nevíme kdy. Příští týden se jdu registrovat k pediatrovi, ještě mám rest s cukrovkou, ke které jsem se zatím neodhodlala a už fakt musím.
Fly: Pošli ještě jednou ten odkaz na galerku, už nevím kde to bylo…síííím…

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 03.07.08 11:13

Filipidneska to oproti vcerejsku zase vyskocilo o 400g. To uz se mi nezda normalni. Ale kdyz rikas, ze tobe se taky neco podobnyho stalo, ze za jeden den o dve kila nahoru, tak snad se to ted uz zase na cas uklidni.. Mam strach z toho, jestli nezadrzuju moc vodu, ale natekla si pripadam jen v obliceji,jinak v pohode.

Ta moje kamaradka ma navic i dobry teploty, tady je jeji graf z FF. Me se to zda hodne slibny. Ty jsi mela po Pregnylu taky vysoky teploty? Ty jo, doufam, ze ji to vyjde. Moc tomu zatim neveri, vyskocil ji z nervu opar…

Je mi lito, ze mas otekly kotniky a tak. To s tou chuzi mam stejne. Clovek i kdyz jde po rovince, tak ma pocit, ze proti nemu fuci silnej vitr, kterej ho zpomaluje. Zvlastni je, ze na lidi kolem nefouka! :O)

Tu postylku jsem premyslela z toho sameho obchodu, co mam kocarek. Maj jich tam kvanta a docela levny a maj vsechny ty vymozenosti, co by prej postylka mela mit (sundavaci sprysle vepredu, polohovaci rost, stahovaci bocnici, nektere i suplik pod sebou). Stoji asi 3tis, ta postylka z ikey kolem 2500, ale nema suplik..

A co je to s tou cukrovkou? Myslis ten Sullivan test? Prej davaj vypit nejakou hnusne sladkou vodu a za hodinu ti zmeri hladinu cukru v krvi, ci co. Tak to myslis? Nebo nejaky specialni vysetreni.
A k pediatrovi kvuli cemu?
Ptam se jako imbecil, taky si tak nekdy posledni dobou pripadam. Dialog se mnou, to je lahudka.. Nestiham o cem se mluvi, proste si to nepamatuju.. :O))

Ta galerie je tady  na emiminu. U kazdeho meho prispevku je v hlavicce vedle meho nicku odkaz.Jak je ‚o uzivateli‘, ‚poslat sz‘, tak hned vedle je odkaz.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.07.08 14:02

Fly: Toho pediatra k evidenci malé, prý se to musí do konce 7 měsíce a na to už mi zbývá jen pár dní. Takže radši zavčas. Tou cukrovkou jsme mylsela tu hnusnou sladkou vodu, říkají tomu nějak „glkykemická křivka“ či tak nějak podobně, ale pro mě je to prostě cukrovka :-)) Byla jsem tam ráno, sestra na gyndě říkala tak v 8.00 abych tam už byla, já tam byla dokonce o půlhoďku dřív. A měla jsem smůlu, protože jsem tam měla být nejpozději o půl sedmé a vzít mě odmítla, protože bych tam prý zkolabovala. Od půlnoci jsem nesměla jíst, pít, pak by mi vzali krev, dali mi vypít ten sajrajt, znovu mi vzali krev, dvě hodiny bych tam musela sedět na místě a po dovu hodinách znovu krev. Mezitím bych se nesměla ani najíst, ani napít. Původně jsem tam nechtěla, ale poslední dobou mám sladkou mánii, žrala bych všechno co je sladký, tak pro jistotu … :-))
Té kamarádce bych moc držela palečky, jenže já měla teplotu taky vyšší. Prostě všechno jako u těhu, jen čípek byl tvrdej, což mě znervózňovalo, ale doktoři prý dodnes neví, jestli to byla chyba pregnylu, nebo jestli jsem o mimčo přišla v hodně ranném stádiu, takže nemůžu až tak posoudit. Já jsem v tomhle spíš pesimistická, protože jsem tenkrát prožívala fakt peklo, když už jsem pomalu vybírala kočárek a pak TO přišlo a zase nic. Ale taky to může být krásný projev těhotenství, fakt bych jí to přála.
Fotky jsou krásný a bříško roste, v tom tričku vypadáš stejně jako já a to jsem o pár týdnů dál :-)) Jestli otíkáš a přibíráš na váze nějak prudčeji tak s tím radši zajdi. Já se uklidňuju tím, že to bylo v týdnu, kdy měla v rozmězí 14 dnů Anetka na své váze přibrat z 600 g na 1200g, což je 100% nárůst a od té doby si váhu držím, radši s tím zajdi, protože kdo ví… Maximum plodové vody je prý 24 - 25 tt, tak třeba už je to ono, ale radši se fakt zeptej. Jinak, dneska mi opuchly prsty tak, že jsem nemohla ani ohnout klouby ,to by taky nemělo být… Tak mám trošku strach, ale třeba to bylo tím odběrem, ráno jsem totiž byla ještě na krev na jiné vyšetření.

 
Foltexka
Kecalka 393 příspěvků 04.07.08 18:52

Ahojky, hlásím se po odluce kvůli nefunkčnímu PC :)
Filipi- ano budu rodit v Olomouci - máme to z domu 10 minut. Ale hlavně kvůli mému onemocnění zad mi na revmatologii ještě před otěhotněním napsali do zprávy, že bych měla rodit císařem, a to fakt rači tady. Nakonec to snad nebude nutné - ráda bych rodila normálně. Na otázky Ti ráda odpovím :) Já tam psala hodně dopředu maila (po shlédnutí nějaké reportáže v TV, že jsou porodnice přeplněné), ale odpověděli mi, že to vůbec není nutné - prostě mě tam můj dr odeslal, naposledy jsem byla u něho ve 36 tt (na stěru před porodem, abych se případně mohla ještě přeléčit a nemuseli dávat antibiotika miminku - naštěstí byl v pořádku) a hned jsem si tam volala a objednala se na KTG a prohlídku. Na nástěnce v porodnici je napsaný seznam, co máme mít s sebou a je tam mimo jiné i kontakt na pediatra. Doktorku jsme měli vybranou, podle sousedčiny rady, tak tam manža jen volal, jestli bere nové pacienty a řekla že ano, a že je potěšená, že sme si ji vybrali a tak. Prý moc příjemná a kousek od domu. Volali sme jí asi před 14 dny - takže žádné rezervace. Ale nevím jak to je jinde.
Ty si myslím z Přerova, že? Tam rodila v říjnu 07 moje kamarádka (bydlí ve Věrovanech tak to má kousek) a byla moc spokojená. Byla sem se tam kouknout a bylo to tam hezké. Jen jí vadilo, že když měla tlačit, tak jako by ju furt ty asistentky prosily - byly až moc hodné :), žádné jasné příkazy. A ty já právě potřebuju - abych věděla co mám dělat.
Přeju všem pohodové dny - snad si oddychnem od těch veder.
Venďa a mimi (Anička) 38+2tt

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 07.07.08 08:09

Ahojky, holčiny… Doufám, že se Vám všem, i Vašim mimískům, daří jen a jen dobře. Polevily vedra, tak snad bude celkově lépe. Omlouvám se, že přetrhnu předchozí rozhovor, ale potřebuju se zeptat Fly:
Fly, prosím Tě, matně si z předcházejících diskusí pamatuji, žes mluvila o kočárcích Firkon-že se Vám moc líbí a že to jsou horcí favorité (nebo snad že už na tuty s nimi počítáte). Prosím Tě, nesehnalas někde na webech nějaké zkušenosti, rady, nerady maminek, které je mají? My jsme se totiž na ně v sobotu byli s manžou podívat a děsně se nám líbili… Hlavně se nám libilo, že jsou: lehké (pro mě), vhodné do terénu (pro manžu), odpruženou (takže houpou) a cena je více než slušná… Takže teď jsme na vážkách a sháníme informace, kde se dá. Díky Ti moc za jakoukoli odpověď, ať sem nebo jako soukromá zpráva, budu netrpělivě čekat. :o)
Jo a pochlubím, i když vím, že většina z Vás má už toto za sebou: Máme v pořádku triple testy, takže jsme ze samé radosti koupili mimískovi osušku. :o) resa

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 07.07.08 10:26

Resa - Hura k vysledkum triple testu! Moc gratuluju.

Ad Firkon kocarky -  Zkusenosti jsem procitala na diskuzich Babinet a jeste na nejakych, ale to uz bohuzel si nevzpominam, kde to bylo. Povetsinou si je zensky pochvalovaly, hlavne jak se s nimi jezdi, ze jsou odpruzeny, prostorny a hezky. Stezovaly si max na ulitlej druk nekde na potahu, nebo na te ‚nakupni tasce‘ pod kocarkem. Ale ty druky se prodavaji nahradni, tak to nevidim jako problem.

Jinak kdyz jsem ho privezla k mame domu, tak jsme s tetou kolem nej litaly a nemohly se na nej vynadivat. Je moc krasnej! Zkousela jsem ho slozit a rozlozit a prehodit sportak na autosedacku a pak na hlubokou korbu, a vschno to jde snadno, unesu to, i pres svou soucasnou unavu.

Jedna vec, co mi na kocarku nesedi je, ze ma brzdy jen dole na koleckach, a nejsou vyvedeny na rukojet kocarku. Takze abych mohla s nim jezdit na brusle, tak mi tam budouci manzel pridela brzdu z kola, abych mohla brzdit i rukou.

Vector 3Air (trojkombinace za 5.900, nebo 8.990 i s auto­sedackou) jsem nasla na www.batolatko.cz , maji v nabidce i postylky a ruzne ostatni veci (hadriky, ..).

Dej vedet, jak jste dopadli a pro co jste se rozhodli. Preju stastnou ruku. Paa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 07.07.08 10:33

Fly, díky Ti moc za gratulace a za rychlou odpověď. Dám ji přečíst manžela, páč mě pověřil najít co nejvíce informací. My jsme si vybrali trojkombinci Yvonne (nebo jak se to píše) a nakonec čtyřkolku. Nás totiž brzdy tolik nepálí-na in-linech jsem dřív jezdila, ale teď mě spíš baví pořádný tůry a geocaching, takže jsme potřebovali kočárek na složitý terén (a hlavně do lesa-páč v každé rodině v příbuzenstvu máme hafany a to různých velikostí i ras a milujou procházky venku) a ejhle, firkon to dokonale splňuje. Zatím je to náš favorit, jen trošku váháme, jestli vydrží aspoň nějakou dobu. Ale vzhledem k tomu, že na tohle miminko jsme nějakou dobu čekali a já už překročila magickou třicítku (ale to víš z Psychiky), nejsem si jistá, že určitě druhé mimčo budeme mít, takže pak případně klidně koupíme druhý nový a třeba zase do Firkonu. :o) resa

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 08.07.08 14:49

Ahoj holky,
moc Vás zdravím…jsem doma teďka bez PC, takže píšu narychlo od našich. U nás je snad vše OK, sem tam mě pořád zlobí ten močový měchýř, takže se musím hlídat, ale je to docela dobrý. Tomášek (konečné jméno) kope a je to moc fajn, včera poprvé kopl i manžela, tak jsem to zase ořvala jak želva :o)
Jinak 3D UZ vůbec nevyšel, byla jsem zklamaná a naštvaná zároveň! No a pokračuju v nákupech, udělala jsem útok na CA a HM…paráda :o) neb všude mají slevy :o)
Moc jsem si Vás nestihla dočíst, ale snad se máte dobře, akorát jsem zaregistrovala, že Resa má negativní triple test, takže moooooc gratuluji!!!!
Tak pááááá a mějte se fajn
villa + Tomášek 22+4tt (dle UZ 24+0tt a váhově už 660g :o))))  

Vložit nový komentář