Těhuloviny a (Z)Matkoviny - 11. část - Co do porodnice?

Těhotenství

Ahoj děvčata, tak myslím, že je nejvyšší čas napsat nové Těhuloviny, jak jsem slíbila, podělím se s vámi o to, co jsem skutečně potřebovala do porodnice, co jsem opravdu využila a co mi chybělo. Trošku jsme pozměnila název Těhulovin o (Z)Matkoviny. Pomalu se totiž blíží čas, kdy se ze zdejších těhulek stanou maminky, jako ze mně, z Foltexky a z Nikiny, zároveň k nám do Těhulovin ale přicházejí nové těhulky z Psychiky a já bych hrozně nerada trhala partu tím, že bych založila nový, maminkovský deníček, kde by nás bylo zase hrozně málo. Takže si myslím, že těhulky a maminky se v jednom deníčku snesou a já věřím tomu, že se nám sem budou hrnout další a další těhulky (a později i maminky), které jsou zatím v Psychice.

Tak a teď slíbené téma.
Pro sebe:

 • 2× balení vložek do porodnice. Stojí asi 40 Kč, v seznamu jsou psány jen jedny, ale ty mi vydržely první den. Od třetího dne už jsem tolik nekrvácela, ale i kdyby vám zbyly, využijete je i doma, já mám 2 týdny po porodu a používám je dál. Dobrá věc pro ty, které šili
 • 3× jednorázové kalhotky síťované - dají se vyprat a stejně jako ty vložky je nosím i teď doma. V době, kdy to hodně bolelo, netlačily na stehy a krásně udrží vložku
 • 1× balení vložek do podprsenky - jedno balení mi vydrželo na týden a to mlíko teklo snad všemi směry. takže myslím, že jedny bohatě stačí
 • přezůvky - bacha, do těch vás ženou hned na příjmu k porodu!
 • alespoň 5 kapesníků
 • sprchový gel, šampón, houbička, tampóny do uší, 2 ručníky, teplé ponožky, fén + přípravky které používáte při úpravě vlasů. Myslela jsem že nebudu potřebovat, ale po porodu se strašně potíte a s miminkem nemůžete ani větrat.
 • alespoň 2× těhotenská podprsenka - také jsem myslela že ji nebudu potřebovat, koupila jsem si jen jednu a pak jsem hnala mamu ať mi rychle koupí ještě jednu - protekla a pak jsem byla ráda za tu druhou
 • 100% jablečné džusy + neperlivou vodu - žízeň je sviňa :-))
 • alespoň 2 toaletní papíry - u nás nebyly dokonce ani na porodním sále!
 • pokud máte problémy se stolicí, pak kompot
 • něco na čtení (říká se, že na to čas mít nebudete, nevím, já to využila když jsme byla sama,ale také když jsem měla malou už u sebe, hodně spinkala

Pro miminko:

 • nějaké oblečky, v porodnici vám sice půjčí jak oblečky ,tak zavinovačky, ale většinou o deset čísel větší než je miminko a ve stavu hadra, nedej bože kdyby se vám stalo že mimčo počůrá třeba zavinovačku, to pak musíte poslouchat těch řečí…! Já měla miminko z 99% nahé (byla v té fototerapii) ale vím že ostatní maminky si stěžovaly
 • alespoň 10 látkových plen, použijete při kojení (já například musela mít u jednoho prsu malou a z druhého mi teklo mlíčko proudem, takže jsme to chytala do plínky), při říhání, k utírání miminka, také třeba na noc do podprsenky, atd…
 • alespoň jedno balení nejmenší velikosti plíneček, větší balení vlhčených ubrousků (i když já teď používám vlhkou žínku, oni to ale chtějí)
 • rybilku či Panthenol na zadeček a opruzeninky, já doporučuju už před odchodem do porodnice požádat doktorku ať vám napíše Lenienskou, nebo jestli to jde koupit v lékárně, my nepoužíváme nic jiného a v porodnici to nedostanete,
 • pokud chcete cumel, tak cumel (já ho nechtěla a nechci)
 • pokud chcete vlastní zavinovačku tak můžete, ale měli by vám ji půjčit
 • jednorázové přebalovací podložky, v seznamu jsem to neměla, ale hrozně se mi šiklo že jsem je měla s sebou, na pokoji byla jen jedna podložka, kterou malá počůrala při prvním přebalování. Používám je i doma.
 • věci na odvoz - čepičku (na tu jsme zapomněli!), oblečení úměrně počasí, autosedačku, teplou deku
 • alespoň dvě osušky s kapucí pro miminko
  Určitě jsem zapomněla na milion věcí, takže kdyžtak připíšu do komentářů. Co se týká věcí pořízených na doma, polovinu toho, co jsem koupila, mám na houby :-)) A to, co jsem si myslela, že mi bude k ničemu a co nemám, mi zase chybí.
  Co můžu domů doporučit z věcí, které jsem myslela že mi budou k ničemu, je odsávačka + náhradní lahvičky do mrazáku, krém na prsa, dobrý je prý PureLan, alespoň se ho dnes chystáme jít koupit. taky odsávačka hlenů na vysavač. Zatím z toho mám spíš strach, ale malá má hroznou rýmu tak to dnes cestou od doktorky hodláme pořídit.
  A holky, hlavně hróóóóóóóóózně moc látkových plen, pořád je co utírat.
Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 16.09.08 11:58

Jsem jednoznačně za mít něco svého na oblečení. A určo zavinovačku. Kamarádce holčička prokakala plínu až na zavinku a čekaly celý den na novou. Jo, a taky takové ty savé podložky, co se nosí do poradny a dávají se pod mimina. V porodnici se to dává pod maminy kvůli krvácení. Mě se podařilo jí znehodnotit hned druhý den a novou mi nedali, že jich mají málo.
Nafteta 

 
Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 16.09.08 13:29

ahoj, myslím, že hodně záleží na tom, kde budete rodit, např. v chrudimské porodnici rozhodně je dostatek látkových plen, oblečky (=bodyčka) i rychlozavinovačky fakt krásné (s medvídky-kluci modrý lem a modré body, holky růžové), neměla jsem problém, nic svého jsem neměla a v poho. Taky veškerou kosmetiku na mimi mají, v pokojích přebalovací pulty. Asi nejlépe se jít podívat a poptat se ve vaší konkrétní porodnici, jak to vypadá. Naopak dudák bych se ani vytáhnout neodvážila, hodně tu dbají na kojení a snaží se každou rozkojit, čili s dudákem by s vámi vyběhli. Ani na novorozeneckém by si nedovolili dát mimču dudák či lahev, dokrmují jen stříkačkou.
Pak se mi osvědčil nafukovací kruh, pro první dny sezení po šití je to super věc, ještě doma jsem praktikovala :-))  
Jinak souhlas se vším, a hlavně pevné nervy! Betty

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 16.09.08 13:53

Jo jo, nafukovací kruh je fakt dobrá věc. To je pravda. Se sezením jsem měla problémy ještě asi týden po porodu, vzhledem k tomu, že jsem byla hodńě šitá. Dudák jsme měly,protože se mi po porodu nespustilo mléko a byly jsme nucené na:,–(it lahev, aby dcera přibírala.
Nafteta

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 16.09.08 15:29

Holky, tak jsem dobrá, já už to všechno mám nachystáno :o)))) A ještě bych k tomu dodala jelení lůj, ten nám doporučovala porodní asistentka na kurzu, prý mají maminky hodně popraskané rty a já osobně teda bez jeleního loje neudělám ani ránu :o)))
A nafukovací kruh už mám taky koupený…kupovala jsem ho teďka v sobotu v Pompu a prodavačky se na mě koukaly fakt zvláštně :o))))  

Filipi, moc tě zdravím a Anetku taky a zase napiš, jak se máte :o))) JOooooooo a jakou kosmetiku pro Anetku používáš???
Děkuji, pááá villa

 
nenca
Stálice 51 příspěvků 16.09.08 22:18

Mám místo kruhu, takový čver-hranný polštář, uvniř s dírou - o 100% lepší, já na kruhu nemohla sedět, protože jsem 160 cm vysoká a plandaly mi nohy, takže jsem byla jako na rozbouřeném moříčku a ani není tak vysoko od židle. Kámoška mi jako nej dar, toto pořídila v lékárně.
A toaleťák jsem také moc nepoužila, páč po šití jsou lepší vlhčené ubrousky. Normální papír je docela za trest :-).

Přeji jen bezva porody a šťastná mateřsví :-)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 17.09.08 08:50

Tak to já byla čunče a chodila čůrat přímo do sprchy, tak nám to doporučili sestry, měla jsem sprchu jen sama pro sebe tak jsem si to mohla dovolit. A pak, ty poslední tři dny, už jsem chodila normálně na WC, ale taky jsem se „tam dole“ moc neutírala, spíš se pak vysprchovala. Sprchovala jsem se co hodinu, sice ze mně očistky moc neodcházely, to jen první dva dny, ale člověk se tak cítí mnohem líp.
Nafukovací „čtverec“ měli na pokoji, ale objevila jsem ho až den před odchodem, takže mi byl na dvě věci :-)) Ale asi bych ho nepoužila, měla jsem to tak rozbolavělý, že jsem ani nepomyslela na to si sednout. Spíš mi pomáhalo ležet „jen tak“ a nohy co nejvíc od sebe, to mi poradil manžel, prý se stehy nebudou tak moc natahovat, jak kdybych je měla u sebe a pak potřebovala roztáhnout nohy, a to se mi vyplatilo. Takže radím, když to bude možné tak hodně větrat jizvu.
My jsme měli pod náma kus tvrdýho igelitu obalenýho v prostěradle, těch byla na chodbě k dispozici spousta, takže jsme nepotřebovali žádný svoje. Ale s tou přebalovací podložkou jsem to tak ještě pár dní praktikovala doma.   Villa: Já používám jen Lenienskou, tím můžeš mazat celé tělíčko. Olejíčky ani krémy prý teď ještě nejsou vhodné a ta Lenienská fakt krásně promaže celý tělíčko i kůžičku která se loupe a podle paní doktorky se tím prý může mazat i obličejík. V porodnici nám dávali na koupání Johnsons baby, ale já nepoužívám zatím nic. Jinak mám nakoupenýho všeho od nejrůznějších značek, od neznámých přes Niveu, Johnsons, prý je dobrá Rybilka, tu taky mám, ale zatím nám stačí ta lenienská, malá není vůbec opruzená.  Ale to je co člověk, to názor, nám říkali že teď je na nějaké olejíčky nebo krémy ještě brzy skrz její kůži.  

A dále dobrá zpráva (aspoň pro nás :-)) ) Anetka má už 2600g, takže můžeme ven na procházky, jen teď skrz počasí musíme opatrně, tak max. na půlhoďku, až jestli bude o víkendu lepší počasí, tak pak na dýl. Dneska mi malá poprve usnula bez zavinovačky, hurááá! A přestože jsem měla nejklidnější noc za celou tu dobu co jsme doma, tak jsem hrozně unavená. Možná je to tím, že jsme včera po dlouhé době byli nakupovat :-))

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 17.09.08 12:57

Filipidíky za nový deníček.

Gratuluji k Anetčině nabírání váhy, je vidět, že nejen že jí mlíčko chutná, ale že umíš dobře techniku kojení. Doufám, že mi to taky půjde. Nebolí tě to?

Naše malá měla v pondělí na UTZ už 2,1 kg, což je za 14 dní nárůst o 0,5kg.
Můj doktor mi potvrdil, že prý často bývá, že dcery rodí stejně jako jejich matky a já se narodila, když jsem měla 2,5kg, tak počítám, že budu rodit tak za 2 týdny, až i ona dosáhne na 2,5kg. To by bylo o 3 týdny dřív, což je snad ok. Hlavně, že to nebude štírka. Můj otec je štír, a toho doma nechci. Pořád by jen sekýroval a všechno kontroloval a prověřoval a hlavně musel stále být středem všehomíra. :-)))

S tím, jak se čím dál hůř  „valím“ , tak už bych taky chtěla mít porodnici za sebou. Přibrala jsem v 34tt zatím sice jen do 7kg, ale i jen z chůze po bytě jsem někdy udejchaná jak 200kg zápasník sumo, co leze na Petřínskou rozhlednu.

V pondělí jsem taky nastoupila na mateřskou dovolenou. Ha, prej  „dovolenou“!  Ještě jsem se nezastavila (zařídit domů jinej internet, nová občanka, úklid, ..). Hlasuju za přejmenování na něco jako „mateřská oddělaná“.

Filipi napiš prosím co malé teď dáváš na sebe. Dáš jí plínku, košilku a dupačky a šup do zavinovačky? Nebo jen svetřík?  Nejsem si jistá, jestli nemám dokoupit nějaký košilky, nebo ty svetříky…

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 17.09.08 13:46

Fly: Jestli ti můžu poradit, zkus vydržet co nejdýl. Já kdybych tenkrát věděla co vím dnes! Rodila jsem ve 37 tt, teda v době, kdy mě doktor neustále ujišťoval, že je to ok, že už můžu dělat vše pro porod a jak to dopadlo. Zkus to fakt vydržet co nejdýl. Ten strach a hrůzu co jsem zažila když byla malá v inkubátoru… a to tam byla jen 4 dny a měla 2560g!
K těm oblečkům, já vůbec nevím jestli to dělám dobře, doma ji máme v bodýčku s dlouhým rukávem a dupačkách bez ramínek, nebo v celodupačkách s dlouhým rukávem a ponožkách. A v zavinovačce. Když byla jen tak v plínce a bodýčku tak vyloženě drkotala „zubama“, tak jsem ji radši dooblíkla, teď má sice taky trošku studený ručičky, ale to je prý normální, to tak prý miminka mají. Košilku jsme ještě nevyužila, zatím jedině ty bodýčka, malá sebou hrozně mele i když je v zavinovačce, tak by se jí to zkroutilo, tak to jen rozepnu, přebalím a zapnu.
Jejda, měla by jsi honem přibrat, vždyť to není váha ani toho miminka :-)) I když..já přibrala 20 kg. Ještě mi zbývá shodit pět dolů, ale zase to nechci přehánět, byla jsem strašně vychrtlá. Mně to šlo do zadku, tak jsem zvědavá jestli se ho zbavím. Bříško už nemám skoro žádný, krásně se mi to zatáhlo a to ještě neskončilo ani šestinedělí.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 17.09.08 14:36

Filipijak se dá vydržet nerodit??? :-)))))))))))) To jsi mě pobavila :-) Jinak blahopřeju k váhovýmu přírustku :-), na kojení to malá určitě dožene.    

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 17.09.08 14:55

Fly…ohledně té váhy, já jsem přeci jen překecala mého gyndr…„nevěřícího Tomáše“ co se týče váhy mimča podle UZ, tak mi změřil prcka a před 10 dny v poradně vážil 2450g, za minutu měřil zase a měl už 2850g…no každopádně je to fakt jen orientační, ale tipuju, že malý měl v té době opravdu něco přes 2,5kg…náš malý macík :o))) A včera při prohlídce porodnice se na mě koukala staniční sestra a ptala se mě na váhový odhad, tak jsem jí řekla jaký je a tak mi řekla, že u mě určitě budou měřit průtok plodovky a pohledem mi fakt prozradila, že si myslí, že prcek bude větší. Holky, já už raději i vy:,–(ila těhuvitamíny :o)))
Filipi, gratuluji k váhovému přírůstku Anetky!!!!!!!!!!!!!

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 22.09.08 09:35

Filipidíky za ty tipy na oblečky. Uchránila jsi mou peněženku od dalšího nakupování. Dáš na rajče nějaký další fotky, prosím?

Tuhle mi psal kamarád, že prý „co bubínek a kdy už to bude?“. Tak mu píšu:
Bubínek už je spíš takovej Masajskej tamtam, na jehož výrobu musela padnout kůže přinejmenším ze slona. Když někam jdu, tak nejdřív jde pupek vlastní šnečí rychlostí a až v závěsu za sebou rozmrzele vleče s sebou mě.
Když se podívám dolů, tam kde jsem mívala prsty u nohou vidím popadaný drobečky od jídla na něčem, co vypadá jako omylem vdechnutý fotbalový míč. Což by i napovídalo, odkud se berou ty kopance, kterýma mi slečinka uvnitř dává vědět, že chce být sportovec po tatínkovi.
Ještěže ještě do Prahy nepřiletěli krkavci. Při pohledu na tu lákavou hostinu na mým pupku by to mohlo dát na pokračování Hitchcockova hororu Ptáci. :-))))

Prostě si to užíváme. Hlavně manžel. Musí mi dokazovat, jak jsem pro něj stále atraktivní ( vrstvený oblečený, kde spodní vrstva VYČUHUJE zpod vrchnějších, zacuchaný vlasy, udýchaná, … ) a jak se na tu nastávající situaci (nespaní, dětský brekot, věčný hlídání, přebalování, atd.) opravdu, ale opravdu moc těší. :-D
Ta bezpodmínečně nutná rekonstrukce naší chaloupky na letišti tudíž jistě není pouze záminka k jeho úniku. Néééé! Chachacha :-D

Koupila jsem fusak do kočárku. Hledala jsem po bazarech a po netu, a nakonec.. jsem podlehla… tomuhle… trochu mi skřípou zuby z té ceny ( haha prej „trochu“… Ve skutečnosti mám stoličky jistě už aspoň o půlku obroušený - bojím se jít podívat do zrcadla).

Koupil jste někdo monitor dechu? Nevím, jestli koupit českou Nanny(jenom monitor, takže bych musela dokupovat chůvičku aneb „odposlouchávacího špiona“) , nebo Angelcare(monitor dechu i chůvička „špion“ v jednom - dá se ale použivat obojí i samostatně).

Angelcare leda novej za asi 4tis, což je dost. Nanny je v jedné aukci za asi 1600, k tomu dokoupit za dalších x set chůvičku a muset se starat o nabíjení dvou přístrojů místo jednoho. Hmm… takže asi ten Angelcare… uaaaa

 
Jitkula
Kecalka 312 příspěvků 23.09.08 11:00

Ahoj Filipinko, předně konečně gratuluji k malé berušce. Krásně jsi ten porod zvládla, a maličká s komplikacemi taky.  

Pořád jsem si říkala, že ti musím napsat a pogratulovat, ale chtěla jsem napsat nějaký hezký přání.  Vzhledem k tomu, že jsem ještě nic nesesmolila, tak aspoň taklhle v krátkosti.  

Přeji Vám  hodně zdravíčka a hlavně si s manželem ten malinký uzlíček užívejte.  

Jitkula  

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 23.09.08 13:02

Ahoj holky,
tak včerejší kontrola dopadla dobře, všechno je tak jak má být, srdíčko tluče, jsme 1,6 cm velký. :o))) Tak se mi trošičku ulevilo, že jsem si hned koupila těhu tričko v CaA :o)))

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 23.09.08 14:43

Laya: Gratuluju k výsledkům, já byla taky vždycky nadšená z každého přírůstku, ať váhového či centimetrového, vlastně mi to zůstalo až doteď. Pokaždý když Anetka polkne u prsu tak vidím ty kila co naskakují nahoru :-))  

Jitkula: Děkuju za přáníčko, už vidím jaký přáníčko smolí snažilka pro extěhulu krátce po porodu :-)) Představím si sebe před rokem jak gratuluju svojí kamarádce a zuby mi pěkně vržou :-))  

Fly: Jéé, já už jsem tak ráda že mě tyhle věci netrápí :-)) Do města dojdu na jeden zátah, aniž bych vybírala cestu podle počtu keřů či tmavých zákoutí, kde se dá odskočit, dokonce po městě můžu ještě chvilku chodit, aniž bych mapovala okolní lavičky, vidím na špičky svých nohou, nic mi netlačí do žaludku… Teď si říkám jakou mám výhodu že už je porod za mnou, já chytla dobu, kdy byly vedra a lítala jsem po venku v žabkách a šatech. Tři dny po porodu začala zima. Při představě že bych na těch pár dní musela dokupovat kalhoty, bundy atd… mě docela mrazí.
A co je nejlepší? Můžu spát zase na břiše aniž by mě něco mohutným kopáním a tlačením upozorňovalo na nevhodnost této polohy :-))

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 23.09.08 21:19

V Brně u Milosrdných dávají obstojné oblečky i látkové plíny. Všeho (body či košilek, dupaček a plen) po 6 ks a denně si je můžete měnit, takže to vydrželo na den asi každému. Dokonce se ptají, jak máte velké mimi, a vydají příslušnou velikost. Na plínkách se i přebaluje (takže bych netáhla jednorázové podložky) a mimi se do nich utírá po sprchování (takže bych nenosila ani osušky). Jednorázový ubrousek jsem nepoužila ani jeden, mají tam bezva sprchu na miminko, pod kterou ho bezvadně opláchnete.
Kdykoli si můžete měnit i své noční košile a prostěradlo, takže netahejte ani jednorázové podložky pod sebe.
A teď doufám, že tam nenastaly nějaké změny. :-)
Každopádně když budete něco potřebovat, někdo to donese z domova.

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 23.09.08 21:24

Jo a hlavně nikdo nezapomeňte na žabky do sprchy, protože některý ženský jsou fakt čuňata (jedna u nás po sobě neoplachovala ani krev…) a taky kvůli plísním.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 24.09.08 11:27

Fly: Ještě k tomu monitoru dechu, my koupili Nanny a jsem za tomoc ráda. Měli ji i v porodnici, já ji koupila od jedné paní za 1200Kč, všem ji teď doporučuju, jsem ten případ komu miminko opravdu párkrát přestalo dýchat a je fajn vědět že na to něco upozorní. I kdyby to mělo být jen pro klid v duši, určitě si ho pořiď. Anetka občas zapomene dýchat i u kojení tak s ní musím trošku zatřepat a pak chudinka začne lapat po dechu, to samý mi udělaal i v postýlce. Stačilo vzít a trošku zatřepat a už začala dýchat. Nevím jak by to dopadlo kdybych Nanny neměla, možná by se rozdýchala sama ale možná taky ne. Já chůvičky nekupovala, bydlíme ve 3+1 takže ji všude slyším a nenechávala bych ji někde kde by nebyla na doslech. Takže jestli Nanny nebo ten druhý přístroj, to asi neporadím, jen v
při rozhodování jestli monitor ano nebo je to zbytečný, tak já hlásím že to zbytečný určitě není!!!!!!

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 25.09.08 08:41

Laya- velká gratulace ze zpráv z UTZ!
A budeš trávit těhotenství doma, nebo budeš chodit do práce?
Manžel teď přitáhl doma nějakou virózu, tak snad to nechytím(e)… Že by letos takový to epidemický období začalo už v září?! To snad ne…

Filipi- díky za poradu. Tak nějak jsem potřebovala slyšet, že to fakt nejsou vyhozený peníze. Chůvičku budu muset taky pořídit, přece jen tu a tam vyběhnu na zahradu, na chodbu, do obchodu vedle v přízemí, atd., když bude malá spát, a ty chůvičky mají dosah i přes zdi asi do 250m. Sice už jsem zapomněla, za kolik jsem na škole měla šedesátku, ale věřím, že bych stihla doběhnout, kdyby něco. A hlídat kromě manžela a mě nemá kdo. Všechny babičky a dědečkové jsou aspoň 140 km daleko… a kamarádky bezdětný, nebo daleko.

 
Mišmiš
Kelišová 6252 příspěvků 25.09.08 17:41

Filipino: četla jsem tvé deníčky úplně od začátku - když jsem začala chodit do CARu tak jsem našla emimino a začala jsem tím pádem číst i tvé deníčky. nikdy jsem se nezaregistrovala-byla jsem takový ten správný šmírák:-) oficiálně jsem se zaregistrovala k psychice minulý týden - tak snad to byl poslední krok k tomu aby se konečně povedlo.
Moc gratuluji a přeji jen to nej
ahojky Mišmiš

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 26.09.08 13:49

Flyzatím chodím do práce, ale abych řekla pravdu moc mě to nebaví, chtěla bych chodit tak do konce roku, pak už bych chtěla zůstat doma. No uvidíme, mám docela problémy s tlakem, takže je možný že bych mohla být doma dřív.

 
ene
Povídálka 45 příspěvků 26.09.08 17:40

Ahoj všechny,
nevím jestli se na mně pamatujete, ale byla jsem mezi snažilkama, pak otěhotněla a strašně moc jsem se neozývala. Nějak nebyla příležitost a správný čas. Takže Filipi moc gratuluju k holčičce. Doufám, že i já se jí dočkám. Termín mám kolem 10.10. Jsem teď v 38 tt, dle doktorů mimi je dost velký a když se narodí nic se nestane. Docela jsi mě vyděsila, když se malá narodila v 37 tt a byla v inkubátoru. Ty radíš vydržet co nejdýl. Já zase nevím, první dítě jsem rodila v 39 tt a mělo skoro 4 kg. Prý tohle bude váhově podobný, takžë pro mě čím dýl, tím větší bude, zkrátka jsem připravená na zabíračku. Jinak přibrala jsem asi 10 kg. Už budu chodit do poradny do vybrané porodnice. Ten nával rodiček mě trošku děsí a znervozňuje, doufám, že vše dobře dopadne.
Jinak k porodu, já jsem měla docela problémy při tom předchozím s hemoroidama, ty mě trápili víc než cokoliv jiného. Nemáte některá nějaký osvědčený recept. Má z toho strach, až budu zase tlačit a vyleze mně všechno ven. Jinak toto mimi je divoch, kope mně jako šilený i teď , už musím stoupnout nelíbí se mu moje poloha. Ahoj

 
ene
Povídálka 45 příspěvků 26.09.08 17:41

Ahoj všechny,
nevím jestli se na mně pamatujete, ale byla jsem mezi snažilkama, pak otěhotněla a strašně moc jsem se neozývala. Nějak nebyla příležitost a správný čas. Takže Filipi moc gratuluju k holčičce. Doufám, že i já se jí dočkám. Termín mám kolem 10.10. Jsem teď v 38 tt, dle doktorů mimi je dost velký a když se narodí nic se nestane. Docela jsi mě vyděsila, když se malá narodila v 37 tt a byla v inkubátoru. Ty radíš vydržet co nejdýl. Já zase nevím, první dítě jsem rodila v 39 tt a mělo skoro 4 kg. Prý tohle bude váhově podobný, takžë pro mě čím dýl, tím větší bude, zkrátka jsem připravená na zabíračku. Jinak přibrala jsem asi 10 kg. Už budu chodit do poradny do vybrané porodnice. Ten nával rodiček mě trošku děsí a znervozňuje, doufám, že vše dobře dopadne.
Jinak k porodu, já jsem měla docela problémy při tom předchozím s hemoroidama, ty mě trápili víc než cokoliv jiného. Nemáte některá nějaký osvědčený recept. Má z toho strach, až budu zase tlačit a vyleze mně všechno ven. Jinak toto mimi je divoch, kope mně jako šilený i teď , už musím stoupnout nelíbí se mu moje poloha. Ahoj

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 26.09.08 20:45

Zdarec :-). Jen hlásím, že dneska KO v pořádku, příští týden mě čeká NT, už aby to bylo za mnou. Sestra moje chudinka malá musela na amniocentézu, nevyšly jí dobře jedny testy (doufám, že falešně), teď budeme čekat 14 dní na výsledky :-(. Já jsem dnes už viděla i ručičky a nožičky, Malenka nebo Malíček (tak je teď veliký), tam šmejdil/a o106 :-))). Prý je to „macek“, no nevím, nemá moc po kom :-))))). A sestra čeká chlapečka! Jsem zvědavá na nás, jestli to bude holka, tak konečne zvrhneme převahu kluků, na druhou stranu bude sama a nevím s kým si bude hrát s panenkama :-))))))). Ale to je ještě hoooodně předčasné. Ufffff, jsem tak ráda, že jsme se spolu zase „viděli“ :-).  

Tak páček, suvik :-) 

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 27.09.08 09:12

Suviku, to je skvělý vidět to malý, viď :-) A co je to zkratka NT, promiň, ale teď po ránu mi to nezapaluje :-( Sestře to snad dobře dopadlo, přece jen ty triple testy (předpokládám, že tedy byla na nich) vycházejí prý často falešně pozitivně. Ale ty sis nakonec připlatila za ty lepší, viď? My jsme byli taky strašně zvědavý, co to bude. Rozhodně nejsem z těch, co se chtějí nechat překvapit až u porodu. Teď víme, že to bude ¨(asi) kluk :-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 27.09.08 10:04

Livlin, myslím nuchální translucenci, to šíjové projasnění v prvním trimestru (to, co se platí). Sestře právě nevyšla tady z tohoto vyšetření dobře krev, myslím že na tripple ještě nebyla. Bude to pro ni určitě dlouhých 14 dní, fakt je mi jí líto a moc doufám, že nebudu muset řešit něco podobného. Ale pořád je naděje…amnio je přesné, tak se uvidí (prostě to bude dobrý, nic jinýho si nepřipouštím). Ale mám moc radost, že víme, že to bude klučina, už může vymýšlet jméno (zatím měli samé pro holky :-))) ). Ne že bych před testama neměla strach teda. Ale aspoň to bude za mnou. Zatím se pořád bojím jít koupit těhotenský kalhoty, sice břicho ještě nemám samozřejmě, ale ty svoje už skoro nedopnu :-). Gratuluju ke klučíkovi :-)))!!! Jak se bude jmenovat? :-)

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 27.09.08 12:40

Aha, já to takhle ve zkratce nikdy neviděla, tak mi to nedošlo. Mně teda dělal doktor to prosvícení taky a nic jsem neplatila. Nebo, že by to bylo jak jsem platila ten integrovaný test, že by mi to dělal jen v rámci toho a jinak by mi to nedělal? Víš, že ani nevím :-) Jo jo, těhotenský kalhoty, řešila jsem stejný problém. Už jsem pak měla v břiše otlačený knoflík :-) A v těhu kalhotech je to prima, já se ani do jiných nevejdu.. My měli jména vymyšlený docela dlouho, ale teď jak přišlo na věc, tak najednou nevíme, který vybrat. Manžel ještě ani nekouknul do kalendáře, ale už  jsem mu dala ultimátum :-)

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 29.09.08 09:38

ahoj holky,
ani jsem Filipině snad nepopřála. Takže dodatečně, miminku, kterému táhne už na jeden měsíc :-) vše nej nej, hodně zdravíčka, štěstíčka a hlavně případné snadné další snažení. Mimochodem, chcete další??? To bude teď otázka, která bude nejčastěji padat po otázce, „už jsi porodila?“ „Už?“ :-)
U nás je vše fajn, šmudlinka je hodňoučký miminko, starší syn se taky ukáznil, chodí do školky a je to prostě velkej brácha, žádný žárlení, jsem spokojená. Akorát jsem zavalená prací, ale jsem tomu ráda.. Minulý týden jsem si rozjela velký sen: stránky (nejen) pro ženy, tak vás zvu do Čajovny…www.ca­jovnaprozeny.blog­.cz  Pokud nás bude víc, budou i soutěže… takže se tam v komentářích třeba taky uvidíme…

Všem těhulkám mnoho zdaru a ač už těhotná nejsem, těhotenstvím zase žiju, protože pracuju na zajímavém těhotenském projektu :-)
 NiKina

Vložit nový komentář