Těhuloviny a (Z)Matkoviny - 12. část - Z deníčku Anetky

Těhotenství

Ahojte děvčata, dovolte, abych se vám představila. Jmenuji se Šišounek, totiž, s tím jménem to není až tak jasné a sama v něm nemám úplně jasno, každý mi totož říká úplně jinak, dokonce i rodiče. Maminka (to je ta osoba, co má ta prsa, ze kterých teče mlíko) mi říká Beruško, Broučku, Sluníčko, Miláčku, tatínek (to je ten hajzl, který mi odsává hleny a kape mi do očiček tu hnusnou vodičku) mi říká Kryšpínku, Drobečku, Koloušku, oba rodiče shodně a nejčastěji Šišounku. Občas mě ještě někdo osloví Anetko, to je mi povědomé také z porodnice, protože tak mě oslovovaly sestřičky. Vzhledem k tomu, že nejčastější oslovení je Šišounek, předpokládám, že to je mé pravé jméno. Jak k němu přišli netuším, jen si pamatuju, že když se na mě naši přišli poprvé podívat do inkubátoru, oba shodně prohlásili: Jéžiš, ta má ale šišatou hlavičku....

Naši jsou celkem nějací zmatení a vůbec ničemu nerozumí, dokonce ani základním věcem. Představte si, když chci k prsu, cpou mi cumel (v horším případě si mého srdceryvného pláče vůbec nevšímají, ba co hůř, dokonce se mu někdy i smějí!), když si chci jen tak podundat cumlík, máma mi do pusy cpe pro změnu zase prso. V nejšílenějších případech se do mě snaží nalít čaj, prý na zklidnění! Copak se můžu zklidnit při takovém nedostatku pochopení?
Opravdu jsou divní. Když chci spát, místo aby taky zalehli, chodí kolem mně, uklízejí, nebo si spolu povídají. Když si chci naopak já hrát s nimi (v noci je to přece nejlepší!), tak mě pořád houpou, syčí na pě „pššš pšššš“ a sami chtějí spát.
Když mám hlad a chci pokračovat v kojení, máma mě odstaví a čeká, že po tomhle NIC si grcnu. Túúúdle! A naopak, když mám hodně, tak se máma diví, že tahle „troška“ mi přece nemůže stačit a prso mi pořád cpe do pusy. Potom se diví, že ji dobliju, lítá po bytě, měří mi teplotu, pusinkuje a vyšiluje, jestli nejsem nemocná. Jak bych taky nebyla, když toho do mě nateklo víc, než zvládnu spapat?
Dnes je mi přesně měsíc. Od rána čekám, kdo si na to vzpomene a dá mi nějaký dárek. Taky na to od šesti hodin ráno důsledně upozorňuju hlasitým pláčem, mám co dělat, abych neusnula, ale to bych to pak mohla zaspat a to by nebylo ono. Naši to vůbec nechápou, vrtí se v té posteli, jako by snad byli ještě unavení, cpou mi cumel, chovají mě, houpají mě, maminka mi dokonce ráno řekla místo Šišounku Šišoune! Tak jsem se naštvala a křičela ještě víc. A oni nic, jediné, čeho jsem se dočkala, bylo prso, bohužel, poloprázdné, protože jsem papala v pět!
V devět se konečně začalo něco dít. Že by si konečně vzpomněli? Maminka mě začala navlékat do kabátku, na hlavu mi dala čepičku a zapnula mě do autosedačky. Přehodila přes mě děku a táta mě odnesl do auta.
Oslava, oslava!!!!! Spokojeně jsem si broukala při rádiu, až mě táta dovezl do nějaké budovy, kde mě zase začali vyslíkat. Ze dveří vyběhly dvě usměvavé dámy, už na dálku jsem zpozorovala ta velká prsa a zbystřila, páni, třeba budou mít lepší mlíčko než maminka, určitě!
Jenže to, co se dělo pak, byl horor! Když mi maminka vysvlékla čepičku a kabátek, byla to úleva, venku je hic. Jenže ona pokračovala i dupačkama, tričenkem a když mi sundala i plínku, bylo mi jasné, že něco není v pořádku. Pak mě vzala první paní (s těma většíma prsama, bohužel, ani přesto jsem na ně nedosáhla) a položila mě nahou na něco ukrutně studenýho. Pak se hrozně divila tomu, že jsem za týden přibrala 460g, no co je na tom divnýho, vždyť už je mi měsíc!
Přišla druhá paní a naklonila se nade mně. Opět jsem na prso nedosáhla, začala jsem se tedy čertit a hlasitě to dala najevo. Ty dvě si naivně myslely, že mě utiší nějakým hloupým hracím kačerem, tak jsem jim názorně předvedla, že můj hlas je silnější než ten od té hloupé hračky. Cvičila se mnou sem a tam, pořád mnou házela a já v tu chvíli litovala, že nemám v tělíčku dostatek zásob, abych jí ten krásný nažehlený bílý plášť pořádně ohodila. Smůla, příště!
Pochválila nás, že jsem hezká holka, já ale na sladký řečičky nejsem, tak snadný to mít, holka, nebude. Když jsme konečně dorazily domů, maminka mi KONEČNĚ dala k prsu. Pila jsem co se do mě vešlo a když si mě pak maminka přitiskla k sobě a řekla mi: Tak co broučku, stačilo ti to?, pořádně jsem ji ohodila, ať ví, že to dopoledne jí ani za nic neodpustím.
No nic, holky, musím jít do hajan, než dojde k závěru, že chci cumel, nebo čaj. Mějte se hezky, já se zase ozvu Šišounek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 03.10.08 13:51

Šišounku, skvělý deníček :o))) Už se taky těším na mamču a taťku.....tvůj kámoš Tomáš :o)))   Filipi, jsem ráda, že se Vám vede tak krásně a krásně přibíráte a vůbec jste tak pohodoví. Anetka Vám hezky roste, ani se mi to nechce věřit, že je to už měsíc, co je na světě…šíleně to letí! A my ještě měsíc a budem taky na světě, teda snad do měsíce! :o)))
Už se začínám bát, ne bolesti u porodu (teda doufám, že toho ne), ale spíš aby bylo vše OK a hlavně, abych už Tomáška viděla a držela si ho v náručí. Do poradny už chodím každý týden, malý se nechce moc předvádět, na monitoru spí a dr. i sestřička furt říkají, jak je to ospalé a já jsem z toho samozřejmě nervózní. Jinak mám čípek pořád zavřený, takže se zatím nic neděje.  A bolí mě břicho, na jednom místě, asi 5cm vlevo nad pupkem, prý je to zažíváním nebo nějaké praskliny břišní stěny způsobené rozpínající se dělohou, sama nevím, ale někdy to dost bolí, tak jsem zvědavá, jestli to přejde nebo s tím budu i rodit. A taky mě chytlo bolení v krku, ale už to přechází - uffff! Ale rýmu (SAKRA!) mám!!!!!  

A jak jste na tom vy už skoro rodičky??? Fly, Kačičko???  

A co naše těhulky v druhém trimestru? Jak se Vám holky daří? Je všechno jak má být?

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 03.10.08 13:52

Filipi skvělej deníček, úplně jsem měla slzy v očích, když jsem to četla. Ale to já mám teď pořád. :o)) Dneska jsem 10+2tt Moc mi to neutíká, zatím. :o)) No tak přeji Šišounkovi hodně zdravíčka a taky pěkné přibívání na váze. :o*

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 03.10.08 13:57

Filipi - moc hezky napsany :-))))))))))) Zdravim Sisounka a at se mu dari :-))))
Villa -at je vse v poradku, uz to mas za par :-))))))
Pepi 3 v 1 (Bob a Bobek)

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 03.10.08 13:58

Filipinoto je taková krááásaaa.. Máš super spisovatelský humoristický nadání, Betty MacDonaldová a „Vejce a já“, to bys klidně mohla vydávat za svoji knížku.
A co nějaký další fotky? NEbo na focení nemáte čas?
A chodíte s Anetkou ven? Nebo raději ne?

Šišounkumalej zlatej miláčku - všechno nejlepší k měsíčnímu výročí! A ještě nejmíň 1000× tolik. Buď na maminku s tatínkem hodná, nech je taky někdy prospat, oni si pak s tebou budou líp hrát, uvidíš. A papej tak hezky jako dosud, ať rosteš jako řípa a maminka ti může nakupovat nové a nové šik věci.

Dnes jsem byla poprvé ve své porodnické poradně v Motole, tak prý jsem otevřená na prst, hlavička balotuje na jakýmsi :-) vchodem. Už se těším, až si zas budu moct představit, že existuje život za dveřma od našeho bytu. Teď si někdy připadám jak asociál, co nechci nikam chodit a s nikým se bavit a hlavně se musím nutit do péče o sebe. Například bych si měla obarvit vlasy.. chacha… takovej úkol.. to se chci vidět.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 03.10.08 18:33

Flyyyyy, to otevření čípku  zááááá­vidíííííím!!!!!!!!!!­!! :o)
Pepi, jj za pár a tobě mooooooc gratulujiiiii­iiiii!!!!!!!!!! :o))))))
Layo, neboj, to už rychle sletííí, za chvíli už budeš v II.trimestru a bude líp!!!!! :o)))  

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 03.10.08 18:38

Jo a holky, opravdu moc a moc DOPORUČUJI knížku od Simona Bretta - Prevítem snadno a rychle.......­....je to výborná knížka z pohledu novorozence do 1 roku a je psaná chlapem a je fakt výýýýborná, pořádně jsem se nasmála a klidně bych si jí přečetla znovu…holky do toho!!!!!!!!!

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 03.10.08 18:42

S dovolením bych knížku doporučila maminkám, kterým se už dítko narodila, páč ty, které nečetly, by se mohly vyděsit, čehože je ten malý prevít schopen :-) Četla jsem i zbylá pokračování a dokonalost sama:-))))

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 03.10.08 20:00

Tak to zase neeeee :o))) Ale je fakt, že ten malej v knížce je fakt pěknej prevít!!! Snad nejlepší pasáž je, jak bránil rodičům v „happy moments“ a neubránil :o))) Holky, to si fakt přečtěte. O dalších dílech vím, bohužel jsem je ještě neměla možnost přečíst.

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 04.10.08 09:26

Villa - čtu teď od tebe doporučený „Deník špatné matky“ a styl psaní mi připomenul už několikrát Filipinu. Je to vtipně napsaný, docela mě to baví. Někdy mám pocit, že to autorka přehání se sarkasmem, nebo spíš už cynismem ohledně svého manžela (schovává se alibisticky za svůj Anglický původ) , ale zbytek je výbornej.

Čípek otevřený na prst prý může znamenat porod tak do 14 dnů, a nebo prý nemusí znamenat vůbec nic (ach jo).
Ale mám pocit, že se mi rozestupuje pánev. Možná to je jen subjektivní pocit, ale když chodím, tak netřu stehnama o sebe. Takže buď mi přibráním 8kg zhubla stehna v objemu (v tom případě si ordinuju těhotnění jako celoživotní dietu), nebo … se mi rozestupuje pánev. Logický, ne? :-)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 04.10.08 10:16

Filpi,krásný deníček, ono je vidět, že Šišounek má spisovatelské nadání po mamince :-))))
Moc gratuluji k prvnímu měsíci na světě!
 R

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 04.10.08 16:33

Filipi, vyřiď Šišounkovi, že je moc šikovná a vše nejlepší k pidinarozkám :-) Já už jsem tak zvědavá, až toho našeho mimíska uvidíme, jak bude vypadat a tak :-) Ale to bude až za dlouho, aspoň mně to zatím tak přijde, tak si musíme ještě počkat.

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 04.10.08 16:40

 30.09.2008 Fi­lipina21let, 04/06 3.9. se narodila Anetka 2,56kg a 48cm/ první mimi psychiky a rovnou od zakladatelky
27.10.2008******K­ačička**** (Kubíček), 29 let
30.10.2008 Vi­lla,26 let, 1.VF (Tomášek) 03.11.2008******F­ly**** (Lucie.. asi), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi
10.11.2008******P­etuška******,25 l­et,triple test OK :o) 30/6 - kontrola 05.02.2008******E­ne**** 
14.12.2008******r­esa ****(Luká­šek) 30 let
**28.12.2008******M­adla75****, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
**17.01.2009******J­anulla**** 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
**17.01.2009******L­ivlin**** 27 let, 09/07, samosnažení
// 07.08.2008 **Suvik
, 30 let, UTZ 21.08.2008 - embryu tluce srdicko, dalsi kontrola za tyden
// 13.08.2008 **Tygr
, 30 let
**29.04.2009
- **Laya
28 let, 10/07, KO 22.9.2008

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 04.10.08 16:42

Tohle je naše poslední tabulka, kterou jsme měly o dva deníčky zpět, kdyžtak se tam upravte, už nám tam přibyly těhulky :-)

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 05.10.08 16:55

Ahoj holky,
Filipi, denicek je fantastickej, uz se moc tesim na pokracovani.
Villo, taky uz se mi vkradaji obavy. Je to uz proste neodkladny a nezadrzitelny proces, muze to byt kazdym dnem a ja mam hlavne stupidni obavu, abych mela dost sily, neomdlela a aby se mimi zacalo rodit tak, abych to zvladla fyzicky, tj. nepadla tam po 24 hodinach nespani vycerpanim. Mym pranim je, aby to zacalo po dobrem nocnim vyspani a do pulnoci bylo hotovo :-)) hahaha  

Nepovzbudilo me to, ze mi nasli streptokoka a budu muset rodit s antibiotikama :-/ Tim jsem byla hodne zaskocena a psychicky zdrbla. Nemate to taky? Jinak vsechno ok, mimi sebou mele, stoucha nozkama sem a tam a je zive. Uz aby bylo venku!!! …a my jeli domu z porodnice! Dekuju za tip na knizku, mela bych si neco vzit s sebou do porodnice.  

Fly, mam podezreni, ze se mi taky cosi deje s kostma, protoze se budim na to, ze me boli klouby - kycle (je to tak 14 dni), pres den je to zase bez projevu. Do porodnice jdu na kontrolu zitra, byla jsem zatim jenom na KTG (vysel uplne krasne, ale az napodruhe :-/, pritom jsem skoro omdlela - brrr, maji tam hrozne pretopeno). Posledni dobou jsem plactiva a dojimava - ze pry, pockej na sestinedeli… To budou potoky.  

Jo, a rymu mam taky - bleee. Dalsi z obav: u porodu se udusim…
Ostatnim tehulkam a miminkam mavame…

 
tygr
Kelišová 5264 příspěvků 06.10.08 06:51

Ahoj holky, koukám, že mě tu máte v tabulce, tak doplním údaje ;-)

30.09.2008 Fi­lipina21let, 04/06 3.9. se narodila Anetka 2,56kg a 48cm/ první mimi psychiky a rovnou od zakladatelky
27.10.2008******K­ačička**** (Kubíček), 29 let
30.10.2008 Vi­lla,26 let, 1.VF (Tomášek) 03.11.2008******F­ly**** (Lucie.. asi), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi
10.11.2008******P­etuška******,25 l­et,triple test OK :o) 30/6 - kontrola 05.02.2008******E­ne**** 
14.12.2008******r­esa ****(Luká­šek) 30 let
**28.12.2008******M­adla75****, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
**17.01.2009******J­anulla**** 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
**17.01.2009******L­ivlin**** 27 let, 09/07, samosnažení
// 07.08.2008 **Suvik
, 30 let, UTZ 21.08.2008 - embryu tluce srdicko, dalsi kontrola za tyden
19.04.2009 **Tygr
, 30 let, 08/07, 14.10. screening
**29.04.2009
**Laya
28 let, 10/07, KO 22.9.2008

Filipy deníček super ;-) Jsem se pobavila.

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 06.10.08 10:22

30.09.2008 Fi­lipina21let, 04/06 3.9. se narodila Anetka 2,56kg a 48cm/ první mimi psychiky a rovnou od zakladatelky

27.10.2008******K­ačička**** (Kubíček), 29 let
30.10.2008 Vi­lla,26 let, 1.VF (Tomášek) 03.11.2008******F­ly**** (Lucie.. asi), 32 let, ‚podařilo se‘ měsíc po revizi
10.11.2008******P­etuška******,25 l­et,triple test OK :o) 30/6 - kontrola 05.02.2008******E­ne**** 
14.12.2008******r­esa ****(Luká­šek) 30 let
28.12.2008******M­adla75****, 33 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08 //20.4.2008
**17.01.2009******J­anulla**** 33 let, 11/07 samosnažení, // 05.05.2008
**17.01.2009******L­ivlin**** 27 let, 09/07, samosnažení
**13.04.2008
**Suvik
, 30 let, // 07.08.2008 3.10. NT screening - čekám na výsledky 
19.04.2009 **Tygr
, 30 let, 08/07, 14.10. screening
**29.04.2009
**Laya
28 let, 10/07, KO 22.9.2008

Ahojky taky se hlásím a opravuju. Filipi pěkný deníček, úplně vám závidím, že už to mimčo máte. Já si to stále neumím představit. JInak tu teď bude porodní smršť že? Takže Kačičko, Villo, Fly držím vám moc palce, aby ta vaše mimča už byla brzy taky u vás :-))). Pa suvik.

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 06.10.08 11:45

Juchůůů, teď mi volali z Centra prenat. diagnostiky a výsledky na Downa jsou dobrý - negativní!!! :-))))) Tak se mi zas o trošku ulevilo :-))))). Jdu pohladit mumína :-))))))   Kačičkoa už ti řekli, jaký ATB ti na:,–(í? Asi nějaké penicilíny ne? Ty jsou bezpečné, neboj se :-).

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 06.10.08 12:58

Sůvíčku to je super, že výsledky jsou v pořádku, moc jsem na tebe myslela. Už bych to chtěla mít taky za sebou. Na kontrolu jdu až 15.10. Mám pocit že to vůbec neutíká. :o)) Ach jo.

 
tygr
Kelišová 5264 příspěvků 06.10.08 14:25

Layo - já jdu na NT 14.10. na jednu stranu se moc těším  a na druhou děsně bojím, aby vše bylo okí

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 06.10.08 14:29

Tygře no to mi povídej, teď mi úplně přestalo být špatně, naopak mě chytla žravá, pořád mám strach aby bylo všechno v pohodě. Dneska už jsem 10+5tt.

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 06.10.08 16:05

Suviku, co jsem cetla, tak to ma byt penicilin - neptala jsem se na to. Ale dneska v porodce me lekarka krasne uklidnila, ze to je v pohode, koka ma asi 40% zenskych a maji deti atd a ze si z toho vubec nemam delat hlavu. Ja si myslim, ze mi to prislo s tehotenstvim, tak snad to pak i samo zase odejde. Budu se tomu snazit pomoct probiotikama, jogurtama a kefirama. Vic asi nenadelam. Ma tendenci se to vracet, takze se to (zvlast v tehotenstvi) nechava byt a neleci. Co ty na to, lekarnicko? Co bys na to doporucila z preparatu? Ted jim Biopron9 a pak bych chtela jeste tak mesic pokracovat s necim treba ucinnejsim.

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 06.10.08 16:07

Suviku, to jsou krásný zprávičky, viď :-) Na mně už je sice hodně vidět, že jsem těhu :-) ale pořád tomu taky tak nějak nemůžu uvěřit, že tu s námi bude miminko. Ale už se na něj moc těšíme, jak bude vypadat a tak. Prostě klasika ;-) To jste hodný, že jste se opravily v tabulce. Já to sleduji, kdo je přede mnou, a jak se mi to přibližuje. :-)

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 06.10.08 18:50

Kačičko pokud jde o probiotika, tak dobrý je od Swissu Lactobacillus 5, na ten já nedám dopustit :-). Penicilin to ale zvládne přeléčit. Ono se to neléčí dřív, protože proč, když nemáš potíže, stačí to až před tím porodem kvůli mimču :-).   Livlin, na mě to není vidět na první pohled to těhotenství, ale já si připadám jak tuleň :-))). Zatím nic těhu nenakupuju, ale nic pořádně nedopnu a hlavně večer mám místo břicha takovej menší balón :-)))). A docela mě pne. Občas si vzpomenu, že je tam vevnitř mimušo a tak na něj třeba mluvím nebo ho hladím, jinak je to pořád normálka a taky pořád jím jak Otesánek :-))).   Tygříku, Layo to budete mít tu KO zase spolu :-))). Vám to tak vždycky vyjde :-))). Já jdu až 24.10 jen na krev, UZV už nebude. To budou ty tripple testy. Těch se taky bojím..... :-)

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 06.10.08 19:26

Kačičko, tak nejseš sama, dneska v poradně na mě taky vytasili, že mi při stěrech našli streptokoka. Mám E.coli (to je prý celkem dost běžné), Enterococcus, Streptokokus agalactial...­.....doufám, že jsem to z té průkazky vyluštila dobře, ale dr. říkal, že je to v pohodě, že hlavně, že mám +++lactobacilus, ovšem tohle já vůbec nechápu. Vy jo??? Suvi, Kačičko, vysvětelete mi to PROSÍM. Kdy se nasazují antibiotika a co by mohlo pomoct ještě před porodem??? Každopádně já vím, že jsem streptokoka chytla až během těhu, protože, když jsem byla v 18-19.tt v nemocnici, tak mi stěry dělali taky a bylo to OK.  

Jinak Suvi, moc gratuluji k testům, teďka už to bude rychle ubíhat, že ani nebudeš stíhat :o) A já kupovala těhukalhoty kolem 13-14.tt.
Tygr, Layo…holky zdravím a držte se, testy budou OK, uvidíte :o)  

Jo a ta porodní smršť začne co nejdřív, ovšem jáááá jsem furt zavřená, jsem sice teprve 36+4tt, ale už teď se bojím přenášení…ááách jo, čeho já se vlastně nebojím!!!
Moc zdravím, papa a čekám na podání zprávy :o)
 villa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 07.10.08 07:13

Ahojky těhulinky!
Filipi, naprosto super deníček, zase se Ti moooc povedl. Fakt jsem se krásně pobavila. Tak ať se Anetce jen a jen daří. Tak moc Ti holka závidím, že už jste takhle krásně doma a vede se Vám takhle pohodově. :o) :o) :o)
Villo, myslím na Vás snad každý den. Ale koukám, že relativně ještě čásek je, tak snad se malý u Tebe nebude chtít zdržet moc dlouho. Ale zvládáte to naprosto šikovně.
Fly, tak to jsi mě naprosto dostala s Tvým pocitem asociála. Já normálně jsem spokojeně doma na webu a odmítám jezdit do města, zvláště ve všech formách těhle epidemií. Taky už si připadám tak trochu jako vyvrhel. :o) :o) :o) Koukala jsem, že budeš rodit v Motole stejně jako já-pak budu celá netrpělivá čekat na zprávy, jaký to tam bylo takhle hezky on-line z první ruky, tak doufám, že mě nenecháš na holičkách.
Suvíku, gratuluju k pozitivním negativním testům. Teda, abych se v tom nezamotala, gratuluju k dobrým testům. :o)
A jinak, co u nás. Já už do porodu zůstávám doma-v práci se jen tak mihnu. Ty křeče nás přeci jen dostali a navíc-hodnoty všeho jsou prostě hraniční-tlaku, srážlivosti, všeho čeho se dá. Doma jsme v pohodě, jen se trochu děsím porodu, jestli se malý neotočí-usídlil se  totiž v šikmý poloze, vlastně už od prvních kopanečků, a tak teď mám trochu strach, že se mu nepodaří stočit. Ale co, jsme v 31.TT, tak snad si to ještě rozmyslí a zjistí, že hlavou dolů je to nejlepší. Jen aby nechtěl vyzkoušet něco nového neotřelého a dobrodružného po tátovi.:o) resa

 
PetraV
Kecalka 212 příspěvků 07.10.08 15:44

Filippino, šišounku, jste obě úžasné, ať nadále zdárně prospívátea ten humor vám vydrží. Mám 5 týdnů do porodu a pomalu mě opouští. Vypadám jako hroch, chodím jako kachna a docela chápu, proč tolik zviřátek žije pokud možno jen ve vodě, včetně těch dvou jmenovaných. Dnes jsem se musela vzdát řízení, už to prostě nejde, skoro se nemůžu hýbat, natož předklonit. Myslím jen na toho prcka a jak to bude… Takhle nějak určitě taky. No nazdar, doufám, že bude hodný po tatínkovi. K tomuhle deníčku se určitě za 11 týdnů vrátím a porovnáme :)

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 08.10.08 09:24

Baf - haló a ahoj

Kačičkoporodní vyčerpání na tebe nemá - viděla jsem tvoje fotky a povidám, taková horolezkyně ( jako že chodíš po horách … Jak tam s tím bříškem ležíš na trávě na kopci, ta je skvělá ) a sportovkyně se určitě nemusí příliš strachovat.
Včera jsem po dlouhé době použila svůj jistě úchvatný a věku cca 8let odpovídající krasopis, a napsala opravdický a nefalšovaný dopis - babičce do Přerova, že porodu se nebojím, ale mám z něj respekt. Taky jsem jí psala, že doufám, že manžel u porodu je dobrej nápad, že snad z toho nebudeme mít následná traumata „v ložnici“. Babička je ze staré školy, nemohla jsem použít slovo s.e.x. Teď mě napadá, že jsem jí asi neměla ani psát o tom muži u porodu. A možná ani o porodu. Když jsem ve svých  14 letech u ní na prázdninách přivítala očekávanou tetku a zeptala se babičky, kde má vložky, tak spráskla ruce, pak mě odvedla bokem a s pohledy házenými úkosem směrem k pokoji, kde byl zbytek rodiny, se mě zeptala:  „Jsi nemocná?“!! Chichichi
Taky jsem jí napsala, že pracovní název naší malé je díky termínu na VŘSR „Aurora“. Babička celý život volila komunisty a tak jsem myslela, že ji to potěší. Potom jsem se do toho ale tak nějak zapletla a vyšlo z toho, že communism is soooo dead, když mladí dneska neví nic o nějaké Auroře a výstřelech v Petěrburgu.. pardon.. v Leningradě.. teda.. no však mi rozumíte… Jeden ožralej mužik se opřel o dělo, když si nahejbal poslední kapku vodky z placatice,a to dělo náhodou bylo nabitý (v Rusku vyráběj děla už rovnou přednabitý z továrny)… a bum! - vystřelilo. Další ožralej mužik, co měl na prsou nášivku „Viva la revolution!“ to v přístavní hospodě uslyšel a usoudil, že takový výstřel by  se dal využít. A bylo to. Tisíce chlapů si rozbilo huby.
Nevíte někdo, proč to tu píšu??? Asi už blbnu. A taky mám pocit, že jsem nějaká starááá… Uááá… ale né nějak moc, deprese z toho zatím nechytám. Ale přemýšlím, za jak dlouho druhý dítě. Je mi už 32,5.. Ale rozhodně na to nevypadám!! Vypadám minimálně o 3 měsíce mladší,  zvláště teď, s tím uhnaným výrazem ve tváři, lupama ve vlasech, který jsem si myla naposled… minulý pátek… (manžel není doma, takže NO A CO) a zarostlá, protože na sebe prostě buď nevidím, nebo nedošáhnu…

Kačičko- jak dlouho před porodem ti ty antibiotika na:,–(ěj? To přece nemůžou odhadnout, kdy nakonec přesně porodíš. Nebo to na:,–(ěj v horizontu hodin před porodem? Až to začne? To už je trochu pozdě, ne?

A kosti tě bolej který? Všechny trochu, nebo některý a to hodně? Mě bolí stydká spona, když stojím, nebo jdu.

Suvik- Gratulace k negativnímu DS. Je to úleva a další krůček k tomu věřit, že se to miminko fakt narodí! I když jak říká  Livlin - přestože je na ní vidět, že je těhu, tak tomu nevěří - tak přesně takovéhle to mám já. Přes pupek si v 37tt  nevidím na prsty u nohy (uklidňuju se tím, že co bych na nich stejně chtěla vykoukat, že ), ale přesto stále nevěřím, že vevnitř je skutečné, maličké, růžové miminko. Neumím si to představit. Vím, že je hlavičkou dolů, vím, že má vpravo v mém břiše zadeček a vlevo nožičky, ale stejně… neuvěřitelný… Je to skvělý a užívám si ten pocit, ale někdy mě přepadne takový odtržení od reality, kde se na sebe dívám a prostě .. nevěřím…

Holky dokážete se normálně bavit s cizíma těhulema, co k tomu přišly ale úplně zadarmo? Který si toho tak „nevážej“ jako my, latentní psychoušky (chtěla jsem napsat ex-psychoušky z Psychiky, ale toho strachu a tak se člověk nezbaví nikdy, takže žádný „ex“)? TO CELÉ pro ně možná není takovej zázrak, jako pro nás. Ještě že tu mám Kačičku, Villu, Resu, Livlin, Suvika, Filipinu a vás ostatní holčiny.

Villo- a když teda píšou, že máš lacto+++, to znamená, že je dobře, nebo špatně? Já snad začnu pít Actimel.
A pročpak se bojíš přenášení? Máte to v rodině? Jestli ne, tak se nemáš čeho bát, dcery prý rodí stejně jako jejich matky - včetně načasování, nebo porodní váhy dítěte.

Reso - to víš, že ti Motol pak popíšu do detailů. Mohly bychom tu porodní smršť tady zvládnout tak, že každá svůj porod popíšeme v novém deníčku „Těhulovin a Z(matkovin)“.
Co říká o té šikmé poloze doktor? Jestli je v klidu, tak se to miminečko asi ještě otočí.

PetraV- to jsi mě fakt rozesmála těma zvířátkama, proč žijou ve vodě. Super! :-D Přeju pohodičku tobě i mimču i tatínkovi! A jakpak se to bude jmenovat?

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 08.10.08 10:03

Nazdááárek,
Fly, přenášení se bojím…vy holky ne??? Já, co jsem zatím mluvila se všemi svými známými, tak mají podobné pocity, ovšem u mě je to trošku jiné, mám na průkazce napsán termín porodu i podle MS, což ale kvůli IVF není vůbec směrodatné a tím pádem se bojím toho, že by v porododnici čekali až na ten termín dle poslední MS a to je až na 13.11., přitom dle UZ v 11.-13.tt mám TP 30.10. a ten bývá nejpřesnější, podle něho jsem nastupovala i na MD a tenhle termín mi vycházel většinou i dle UZ. No jo, ale tak už to bývá, napřed se člověk bojí, aby neporodil mimčo předčasně a pak se zase bojí opaku.......ááááách jo, úděl těhulí :o)
Jinak si bohužel myslím, že průběh porodu může být stejný jako měla Vaše matka při porodu, ale porodní váha nebo přenášení s tím nemá nic společného, neb má sestra je narozená v 36tt a vážila kolem 3kg a ona pak sama svého syna porodila po termínu a měl skoro 4,5kg........takže to si myslím, že jsou jen babské pověry.  

Jinak se hlavně teďka stejně jako Kačička obávám toho streptokoka…an­tibiotika musí být podány 4-6hodiny před porodem, takže nějaké vyčkávání doma, které jsem měla v plánu, se u mě úplně ruší a jakmile začne být něco pravidelného, praskne voda nebo odteče hlen.zátka, tak mažu do porodnice, ale je fakt, že při té plodovce bych jela tak nebo tak hnedka. Jinak se v těch streptokokách moc nevyznám, spíš jsem se dočetla pár informací na netu a z toho mě 90% článků uklidnilo a 10% postrašilo...­...zkrátka ZAS.ANÝ INTERNET!!!!!!!!
Fly, ten dopis, musel být fajn, je fajn, že takové věci můžeš napsat své babi, má babi by to totálně nepochopila :o) A tak mě napadlo, že od té doby, co jsem byla na PN, tak jsem své písmo použila max. na seznam věcí pro mimčo :o)))   Suvíííííí a Kačičko, až tu budete, prosím poraďte mi ohledně mého předchozího příspěvku…děku­jííííí!  

zatím pa

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 08.10.08 10:35

Villo já teda nejsem lékař gynekolog, takže nevím kdy se nasazují ta ATB, ale to sis už odpověděla sama viď nebo kdo to psal s těma 4-6 hod. před porodem nejpozději. K těm breberám co ti vykultivovali jedině tolik, že E. coli mají přesně skoro všichni, to je střevní bakterie, takže do pochvy se od konečníku dostane velmi lehko (krátká cesta ne?), Enteroccocus v podstatě totéž. Neměla by to být běžná mikroflóra pochvy, pokud bys nebyla těhotná, tak by se to přeléčovalo, ale není to asi priorita. To spíš ten Streptococcus. Jinak +++ Lactobacillus asi myslel dr. že je dobrý proto, protože patří mezi tzv. hodné bakterie tj. jeho přítomnost vadí některým těm škodlivým, hlavně kvasinkám teda, který patří mezi plísně. A ty ho máš podle těch +++ asi dost :-). No víc nevím, spíš to tak tipuju podle svých obecných znalostí… Snad ti to bude aspoň k něčemu. Já jsem třeba E.coli a Enterococca měla v době před těhotenstvím, přeléčovala mě to dokonce snad dvakrát, bylo to ale bezpříznakové v podstatě, potíže jsem ani neměla. Jestli ho budu mít teď zase, toť otázka…uvidíme…

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 08.10.08 19:50

Fly, ufff, tak teď jsem přečetla Tvoje vylíčení výstřelu z Aurory… Chvíli jsem se v tom ztrácela, chvíli jsem nevěděla, o co jde… Ale pak mě to nesmírně pobavilo. Myslím, že kolegové, co dělají dvacáté století, by byli naprosto nadšení. Docela jsi mi připomněla mě samotnou a moje bezvadný zášlehy, co teď mám. No na zprávy z Motola se fakt budu těšit. Paní doktorce se prckova poloha nelíbí-ale čekám na poslední UTZ v pondělí příštího týdne. Napíšu zprávičku, jak jsme dopadli. Ale co, chtěla jsem rodit přirozeně, ale teď jsem smířená i s císařem, hlavně když bude prcek vpořádku.
Trochu mám problém s těhulkama, co mají za sebou jen kratičkou dobu čekání. Navíc já nejsem takový suverén-jdu na tři roky na mateřskou a ráda bych ještě jedno dvě děti. A naprosto je mimo ně takové to suverénní-půjdu na dva roky, kvůli práci prachům blablabla, do dvou let otěhotním, budu mít druhé dítě a to už mamča bude v důchodu a ty děti bude hlídat a já budu moct jít v práci… Já to beru tak, že budu šťastná, když se Lukina narodí v pořádku A jestli Bůh dá a budeme mít i druhé mimčo, budu nesmírně šťastná. Ale stejně šťastná budu i za jedináčka.:o) Každý den, který zvládáme, jsem šťastná, a každý týden málem oslavím. :o) resa+Lukášek (31.TT)  

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 09.10.08 11:14

Ahoj holky,
Villo (Fly), tak mne nasli taky streptokoka agalastiae a krom toho jeste candidu albicans - jinak jsou tech potvor ruzne druhy, jsou u vsech lidi, akorat se holt obcas (treba v tehu) premnozi. ATB (nitrozilne kapackou) jsou kvuli kokovi - taky jsem cetla, ze 4 hod pred porodem. Kdyz jsem se ptala dr., tak samozrejme, ze se nevi, jak dlouho bude porod trvat, takze se pak supne jeste treba druha davka a tim by to melo byt hotovo. Mimino, pokud bude ok, tak samo nic (ATB) nedostane, takze by to melo byt dobre. Jak psala Suvik, lactobacily jsou naopak ty hodne, ktere udrzuji spravnou kyselost prostredi, a tak je dobre si je tam pestovat - tj papat treba jogurtiky, kefirky a pilulky s probiotickou kulturou - jak je to ucinne je vec druha, melo by vsak pomoct. Zvlast doporucuju vzit do porodnice ty tablety s probiotikama (lactobacilama atd) a bastit to na upravu spravneho prostredi po podani tech ATB, kdy umrou jak ty spatne potvory, tak bohuzel i ty hodne.  

Prenaseni se zase vubec nebojim a od zacatku pocitam s tim, ze to bude driv. No, uvidime, co na to mimi. Villo, nedej se kdyztak zdeptat natlakem lekaru k vyvolavani porodu - mimi vi, proc tam pripadne bude chtit byt dele. No, a taky jsem si planovala, jak co nejdelsi cas kontrakci stravim doma a budu odjezd do poro co nejvic oddalovat - a takhle budu napjata, abych neprosvihla spravne nacasovani ATB, takze jsme na tom asi podobne. Nejlepsi je se na tyto myslenky vykaslat a az pak jednat podle instinktu.  

Resi, mimi se pry muze volne pohybovat snad az do 38. tydne, pak uz by melo mit definitivni polohu. Tak mu zkus domluvit, jeste mate cas :-) S tou MD to mam podobne, jak popisujes, libil by se mi model 2 + 3 roky, ale kde mam vzit tu jistotu, ze za dva roky budu mit dalsi mimi, ze? Uz ted jsem se smirila s tim, ze nejspis nevyjde moje detska predstava tri potomku (hahaha) a ze to nebude vadit, protoze uz Kubik je ohromny dar a dekuju za to. Takze zatim porad nevim, jakou variantu si vybrat, protoze kdyby se druhe mimi vzapeti nepovedlo, tak bych si do smrti vycitala, ze jsem si nezvolila hned 3letou variantu. Babo raď !  

Fly, matu telem, sportovkyne nejsem vubec, jenom tak vypadam - nastesti :-)) Jsi mi zase zvedla sebevedomi - hahaha. Kam se hrabu na tvoje pravidelne behani pred tehu… Pobolival v noci akorat kyclik, ale dneska treba nic… a pres den vubec nic. Takze kdo vi, co si namlouvam :-)    

pááá všem, 37+5tt

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 09.10.08 13:49

Kačičko, Suvi…moc Vám holky děkuju!!!!  

Jinač co se týče toho našeho už předporodního asociálního života…největší problém mám, když potřebuju jít ven a nemám už co na sebe!!!! To je to nejhorší, rozhodla jsem se nekupovat si už dlouhé těhukalhoty, protože jsem si řekla, že na jeden měsíc už to fakt není až tak moc potřeba a myslím si to doteď, takže to „lepím“ jak se dá.  

Taky mi už ráno a večer začaly opuchat nohy…je to docela nepříjemné, hlavně večer, mám pocit, že mám na nohách papuče! A další krize nastává, když si jdu lehnout do postele a největším problémem pro mě je si nějak ulehnout a v noci pak vstát a jít na WC nebo se prostě jen tak otočit z boku na bok, když to pak konečně nějak udělám, tak mám pak pocit, že jsem mistryně světa nebo olympijský vítěz…no jo, poslední měsíc :o)  

A co se týče těch „zadarmo“ těhulek, tak to mám asi tak, že nesnáším příběhy těch, které otěhotněly po šíííííílené době (tzn. po půl až třičtvrtě roce) a všude to vykládají, co všechno si musely vytrpět…to ve mě pak vře a raději se otáčím na patě nebo dělám, že to neslyším!   Resi, moje švagrová má 2 děti a ještě na porodním sále nebyl ani jeden z nich otočený hlavičkou dolů, dr. jí už plánovali rychlého císaře a ona prostě věděla, že se mimča otočí a opravdu to tak bylo. Otočili se chvíli před tím, než začala tlačit…no moc to až tak nechápu, protože vím, že pokud dítě není otočeno hlavičkou dolů, tak se už předem plánuje císař, takže sama nevím,co je na tom jejím vyprávění pravda, ale prý to tak bylo, tak pokud jo, vždycky je šance a uvidíš, že se Lukášek otočí :o)  

Jo a konečně se můžu i já pochlubit super kupem :o) Jak jistě víte, tak máme kočárek X-lander a nasazovací autosedačka k němu stojí 3-4tis., tak jsem si dala inzerát na MMB, že koupím starší a už teďka v sobotu si jedeme pro půl rok starou autosedačku a to jen za 1200kč a je to přímo naše X-landerová značka a to se vším všudy - moskytiéra, pláštěnka, stříška, novorozenecká vložka, adaptéry na nasazení :o)))) Mám z toho radost :o)))   Jooooooo a Filipi, super důležitá otázka, jaké jednorázové plínky používáááááš??? Každý mi říká, že nejlepší jsou Pampers a Huggies, ale ty jsou samozřejmě nejdražší, tak chci zkusit i jiné. Dobrou recenzi jsem dostala i na fialové Tesco plínky, Hypernova plínky a taky na plínky z DM. A co ostatní? Máte taky nějaké dobré tipy na jednorázové plínky???
papa villa + Tomášek 37+0tt

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 09.10.08 14:27

Jo a Fly, Kačičko…máte už poslíčky??? A chodíte do předporodního kurzu do své porodnice???
Já zatím poslíky asi neměla, spíš jen takový náznak něčeho, co by to asi mohlo být. Docela silné bolesti zad v kříži, ale bolesti břicha žádné.

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 09.10.08 15:07

Villo, gratuluju ti k super kupu - to znam :-D a umim pochopit tvoji radost :-)))
Protoze planuju latkovat a teda jednorazovky nejsou moji prioritou, tak jsem do porodnice koupila levnou variantu plinek - pro „new born“ mimina ve Schlecker drogerii (jejich znacku). Uvidime. V (nasi) porodnici pry pouzivaji Háppy pro novorozenata, ale v obchode jsem na ne nemela stesti. Tech par dni to snad mimi vydrzi. Jinak jsem taky slysela, ze jsou nejlepsi P. a H. - jak pises ty. Ja vsak planuju jednorazovkovat jenom prilezitostne, takze budu potrebovat nejaka mensi baleni, aby z toho mrne nevyrostlo - nez spotrebuju stovku plinek. Neumim si to zatim predstavit. Takze tohle zatim neresim.  

Jsou porodnice, kde porod koncem panevnim neni indikaci pro cisarsky rez, davaji sanci prirozenemu porodu a pak se kdyztak jde na sal. To, ze se otocily tesne pred tlacenim taky moc nechapu. Ale treba dula rika, ze mimi vi, proc je otocene jak je, napr. kdyby lezlo hlavickou napred a melo omotanou pup. snuru, treba by se mohlo udusit - jsou ruzne nazory a teorie.  

Otoky (zatim) nemam, proti zadrzovani vody v tele je dobra preslicka rolni (byva soucasti tehu-napoje). 4 tydny pred porodem se doporucuje pit caj z listu maliniku - pro uvolneni porodnich cest. Se spanim je to horsi, ale myslim, ze objektivne si nemuzu stezovat, citim se vzhledem ke stavu dobre (tuk tuk).  

Poslicci me mijeji, pred 3 tydny me 1,5h bolelo bricho, ale tak si posly rozhodne nepredstavuju. Na predporodni kurz jsem chodila k jedne dule, do porodky ne. Tam az ted od cca 37. tydne na kontroly. Villo, u mne pry na porod zatim taky nic nenasvedcuje, muzes byt v klidu :-) A myslim, ze to je dobre, mame jeste prece cas.

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 10.10.08 16:42

Holky dnes jsem si koupila své první těhotenské kalhoty :-) Byl to docela problém, chtěla jsem rifle, nakonec jsem koupila v HM. Ale mám pocit, že asi taky vydrží jen do určité velikosti břicha, nějak si neumím představit, jak by se do nich mohl vlézt pak ten pupek. Musely jste si kupovat pak ještě další? Dostala jsem od švagrovky manšestráky, a přestože ona je drobek, tak mi strašně plandají, nejenom přes břicho, to má švagrovka vytahanou tu látku, ale i rozkrok. Pak jsme s mamkou podrob­nějším zkoumáním :-)) přišly na to, že asi jak pak švagrovka měla pupek, tak on ten rozkrok povytáhl nahoru a drželo jí to v té jakoby normální poloze kaťat a né jak mě - rozkrok jak hiphoper někde u kolen :-). Tak se jen tak ze zvědavosti ptám, jak jste to měly vy a co jste si vlastně tak koupily. Trička nejsou zatím problém, v CA mají slevy na trika pod prsa, takže to nevyjde draho oproti oddělení „těhotenská móda“, kde mají super hnusný trika za 600,– apod. Fakt děs.    

Mějte se, pa suvik 13tt+4

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 10.10.08 20:02

Jo a taky pak musíte dát echo, jak vám fungují kočáry :-))))))))))). Villo X-lander se mi taky zamlouvá, no děs, co jsem to říkala před 14 dny?…že ještě na nic nekoukám?…a koukám…na každej kočár co projede kolem :-). A přitom je všecho ještě tak daleko :-)

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 10.10.08 20:11

Téda Suviku, ty už jsi 13 tt? To to letí, to se ani nezdá. :-) Jinak já mám kalhoty jenom jedny, ne že bych nebrala víc, ale nějak se mi nechtělo nejdříve moc investovat do těhu věcí a teď si říkám, že to snad i nějak doklepu. Jak to holky tady říkaly? Asociál :-) Jsem na sebe ale zvědavá až přijde zima, zda-li se vejdu i do nějaké bundy. Hmm, nevím, nevím…

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 10.10.08 21:26

No právě. Já taky nechci moc utrácet a byla bych ráda, kdyby mi ty jedny kalhoty vystačily. Uvidíme. Bundy mám samý vypasovaný nebo krátký, no to bude tóčo. Určitě budu vypadat jak medvěd. Teď vypadám jak tlusťoch :-), ne jako těhotná. V létě je to jednodušší být těhna, ale jsem ráda, že jsem ráda, ještě abych si stěžovala :-).  

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 11.10.08 10:23

Suvikto letí.. máš za sebou těch kritických 13týdnů.. Gratuluju a s dojetím vzpomínám, jaký to bylo v té době. Je to dost vzdálená vzpomínka, všechno je teď úplně jinak, jsem jinej člověk. Spokojenější. Vyrovnanější. Uvidíme jak to bude po porodu, až mi zas vezmou ty bezva hormony. :-)

… v HM maj super těhu kalhoty a i teďka, 3 týdny do „slehnutí“ mi ještě pohodlně jsou. Přibrala jsem zatím tak akorát - 8kg, tak to má asi taky vliv. Jestli jsi ale hubená žížala, tak ti budou až do konce určitě.
Koupila jsem si troje, ale dvoje by bývaly stačily. Černý capri do práce a ven, bílý bavlněný na léto a ven a zelený na ven (ty jsem si mohla ušetřit). Ty bílý mám na té naší balónové svatbě - fotky:-D

S bundou to budeš mít těžší, no.
Nosím teď bud takovej převlečník na zip, kterej nezapnu, ale převazuju to páskem. Je v tom zima, táhne tam.
Takže raděj nosím takovou Roxy bundičku, co má zip ale i cvočky, který jdou zapnout odshora až kam to jde, tj. někam nad pupek. Ale aspoň způlky je zapnutá.

S kočárkem zkus vydržet, až slehneme a kočárky vyzkoušíme a dáme ti vědět. Villa má ten X-lander krásnej, já po důkladném zkoumání trhu razím Firkony a Filipina má taky nějakej ještě jinej, myslím něco jako Roan Marita(?). Tenhle máme my v černé barvě s bílými květy. Je to trojkombinace prostorné hluboké korbičky, sporťáku a autosedačky. Má všechno, co mimčo potřebuje - nástavba se dá otočit po směru, nebo proti směru jízdy, dobře pruží, sporťák má polohovatelná zádíčka až do úplného lehu (takže když ti batole usne ve sporťáku, můžeš ho úplně položit, aby se mu dobře spalo), je lehký proti jiným kočárkům (12kg), a trojkolka se mi lépe ovládá (hlavně kvůli bruslím - jen co poladím jeho brzdičky). V testu MF Dnes zvítězil podle testovatelů i podle maminek. A hlavně.. stojí 9tis.

 
Uživatel je onlinesuvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 12.10.08 22:01

Flyten je moc pěknej a praktickej :-). Však já se ještě vůbec neorientuju, natož abych šla nějakej kupovat, takže určitě si počkám na vás a vaše zkušenosti :-). Já potřebuju spíš asi čtyřkolku, pokud to doklepem v pořádku až do konce (jakože do porodu :-)) ), tak pak budu hlavně jezdit v terénu, po lese, polích apod. Vím co chci, ale ještě nevím, který kočár to má :-))). Na to mám ale vás, předskokanky, abyste vše náležitě otestovaly :-))).  

JInak s kalhotama ještě…mám džíny bokovky a pokud dám na knoflík gumičku, slouží velmi dobře i na můj vypasený pupík :-). Holt zlepšovák našich mamin :-))). V té době žádný těhukalhoty nebyly a taky se to nějak přežilo :-).  

Holky je to sranda, já se v noci budím pravidelně kolem půl třetí, musím na záchod a taky mám strašněj hlad a pak nemůžu zabrat. Chdila jsem si pak vždycky lehnout na gauč vedle v pokoji, abych nebudila svýho muže ale on byl pak smutnej, že s ním nespím v posteli, tak jsem pak přestala, ale byly to pro mě muka. Máme v ložnici tikající hodiny a to mě strašně vadí, plus si nemůžu číst, což mi pomáhá k usnutí. A teď se můj muž strašně leknul, když se v noci vzbudil a já vedle něj baštila rohlík se šunkou a prý jsem u toho „vydávala zvuky jak z nějakýho hororu“ :-)))))). Takže jsem byla teď na ten gauč zase zpět pěkně „vyhozena“ :-))))).  

Zdravím všechna mimina i vás břichatice :-)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 13.10.08 00:14

Ahojky holčiny. Berou mě nějaký před(porodní/mi­minkovský/zim­ní?) deprese, že ještě toho nemám spoustu koupenýho. Nějak propadám depresím, až se divím, že to manžela se mnou pořád baví. Tak prý v tomhle týdnu vybereme hromadu peněz a vážně už dojedeme pro kočárek a spol (stále čeká na prodejně) a cestou pobereme i šátek a postýlku. A tak jsem prudila, že prý nárazově objednáme i kosmetiku u tchána v lékárně. No nemagořím už z toho?
Suvíku, jojky, gratuluji k překročení nejhoršího. :o):o):o) Já jsem měla kupovaný jen dvoje regulérní těhukalhoty, obojí v C+A. Jedny po kolena a pak těhurifle s gumou kolem celého bříška (což je super, aspoň mi netáhne na kříž :o) V pohodě se do nich vlezu i teď, ta guma se fakt báječně přizpůsobuje a nemůžu si oboje kalhoty vynachválit. Doma to jistí domácí kalhoty (dvoje tepláky)-nosím je stažený až pod pupkem. Už je to trošku problém s trikama-drtivá většina tílek mi končí v půlce bříška a malý kope jak blázen, asi jak na něj táhne. Zlatá móda tunik-mám už tři a k tomu tri tríča s dlouhým rukávem, co jsou snad i přes zadek. Naštěstí jsou obepnutý, takže je unosím i „potom“. No a s bundama je fakt průšvih-já měla super štěstí a řeším to paletama. Jedno jsem měla jarní a dvě mám půjčený-jedno na chladnější podzim a umělý paleto-kožich na zimu. Ale abych nemachrovala-já mám třeba problém s botama-chodím dost na štanglích-hlavně kozačky mám snad na deseticentime­trových podpatcích-a to mám holt smůlu. Takže to vidím na jedny kozačky, jedny nižší boty, protože holt asi do prosince v balerinkách chodit nebudu moct. A navíc-manžel pěkně prská, že prý nechce mít prvorozené dítě permanentně nemocný jenom kvůli tomu, že se máma(čekatelka) neuměla oblíct-tak poslouchejte to!!!:o)
A kočárek-jsem jako Fly zastánce Firkonu. U nás čtyřkolka, v trojkombinaci, barva šedomodrá. A čtyřkolka z toho důvodu, že jsme chtěli „teréňáka“. Přeci jen u nás v satelitu leckteré cesty nejsou nic moc, navíc ho chceme na geocaching i na občasné venčení hafanů u našich a na případný průjezd zahradou s naším malým hafíkem. Ale co myslím Fly nepsala-Firkony mají úžasné to, že fakt pořádně houpou-to bylo třeba dost dobrý pro nás. Jen je problém, že já osobně vím jen o dvou prodejnách, kde je mají „live“-a obě v Praze. Má být i jedna v Brně, ale zatím nikdo nevěděl kde.:o(((
Ufff, nemůžu usnout, jsem před UTZ vyšetřením a trochu nervózní, tak promiňte, že jsem se takhle rozepsala.resa

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 13.10.08 08:37

Ahoj holky,
Suvitak já už jsem těhu kalhoty koupila taky, mám všechny džíny dost na fest, takže jsem si řekla že se v nich nebudu tlačit, že bych je stejně koupit musela. No tak jsem si koupila dvoje, jedny v CaA a jedny v Mothercare - u těch mě překvapilo že byli levnější než ty z CaA. Jsou moc pohodlný. No a z bundou budu mít taky zádrhel, mám jednu a to krátkou, takže budu muset sehnat nějakou jinou. Jinak jsem pořád zadělaná od čoikošky, tak jsem si vzpomněla na tebe. Taky ráno nemůžu spát, jakmile se vzbudím, tak už nezaberu a pak když mám vstávat do práce tak se mi nechce. :o))) Jo a po kočárcích taky koukám, byli jsme na výstavě hraček a tak jsem tam okukovala kočárky a strašně se mi líbil Silver Cross, není tady u nás moc rozšířenej, ale byl fakt pěknej. :o))
Papa Laya 11+5tt

 
aňa.š  13.10.08 12:37

Ahojky těhulky,
jen vám můžu tiše závidět :))))
Přeji vám bezproblémové těhu a obrovskou radost z mrňousků, až se vyderou na svět. Aňa.š

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 13.10.08 18:09

Ahojky těhulinky a maminky a mimísci! Jen v rychlosti-mám dneska tak trochu svátek (zapomeňte na přání, je to jen takový úvod dále :o):o):o) a já dostala dva krásné dárky. První-kontrola na UTZ (3. trimestrální screening)-prcek je v pořádku, trošku větší macík (má skoro dvě kila) a hlavně-je otočený hlavičkou dolů, zádíčka v levém boku a nožičkama se zapírá v pravém boku. Jsem moc šťastná, že je nakonec vše vpořádku.:o) A druhý dárek-v rukou jsem dneska držela svoji knížku, kterou jsem psala už s prckem v bříšku a která mě sice stála dost sil a probdělých nocí a která se nakonec povedla.:o) Tak promiňte, že se takhle chlubím, ale chtěla jsem Vám o svých dvou velkých dnešních dárcích povyprávět. resa+Lukášek (32.TT)

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 13.10.08 18:45

Reso (Renčo) gratuluji k dnešnímu svátku :o)))) A dále gratuluji k otočení Lukáška, jsem ráda, že je to OK :o) a hlavně napiš, co to je za knížku, moc a moc mě to zajímá. Jsi literární typ??? Co píšeš???? Musíš nám to napsat nebo jinak nebudu myslet na nic jiného :o)))   Holky, já se Vám musím pochlubit, před chvílí jsem se vrátila z kontroly a začínám se otevírat. Dr. říkal, že na 1 prst nebo spíš malíček :o))) ale já jsem šťastná, že se UŽ něco děje :o))) Jinak je vše OK a za týden (nebo dle dr. i po 6nedělí) další kontrola.  

A co u Vás???
papa villa + Tomášek 37+4tt

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 13.10.08 18:49

JOOOOO a ještě něco.....Kačičko, dneska byla u gyndr. porodní asistentka, tak jsem se jí pořádně vyptala na toho streptokoka, co a jak a hlavně, kdy do porodnice. Tak říkala, že do porodnice ihned po prasknutí plodovky, ale to by jsme vyrazili do porodnice hnedka i bez streptokoka, neboť se to musí. Ale jinak říkala, že pokud nepraskne plodovka, tak se spěchat nemusí, protože miminko je chráněno tou plodovou vodou (obalem) a tím pádem je vše OK. A antibiotika se v porodnicích podávají po prasknutí plodovky, tzn. ihned jakmile tam dorazíš, že ti sama praskla nebo ihned, když ti praskne až u nich nebo ihned, když ti plodovku propíchnou oni sami. Taaaak toť vše, hodně mě to uklidnilo a ona sama říkala, že už je to opravdu dost běžné.
Tak pááá

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 13.10.08 22:04

Resa - gratulace k svátku, ale milionkrát víc k otočenému miminku a k tomu, že je to takovej spokojenej macík.

Naše mrňouska má zadeček vpravo a nožičky vlevo. Dneska večer tady chodím a je mi nějak divně. Asi teda poslíčci??? Takový náběh jako když začíná tetka. A takovej neurotickej pocit. Doufám, že si to jen namlouvám - nemám ani umytý vlasy, ani sbaleno do porodnice.. to ještě nebude ono.

Reso, copak je to za knížku, co jsi napsala? Je možné nahlédnout, příp. koupit? Nebo je to jen pro soukromé potřeby? :-)

Villa- gratulace k „jednomu prstíku“… už se to blííížííí…

A co Kačička? Jak ta se nám cítí???

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 13.10.08 22:12

Dneska nám z web obchodu Nunynek.cz přišel monitor dechu z a chůvička v jednom Angelcare AC401. Tak jsem už klidnější, že to je doma. Myslím, že obojí ulehčí mamince život, že se tak nestrachuje, jestli je všechno v pořádku. Filipina monitor vlastně taky doporučovala, říkala, že už jí několikrát spustil poplach!

Taky došel fusak z „webroucek.mi­mishop.cz“. Bylo tam napsáno, že to bude Womar fusak Beránek.. ale beránek je z umělé hmoty. Chtěla jsem to reklamovat jako klamání spotřebitele, ale nakonec mi bylo řečeno nevlastní sestrou, že snad ty z pravého beránka už se ani nedělaj, a že tyhle umělý z nových materiálů jsou hypoalergenní, a lehké. Tak si ho nechám.
Navíc mám od tchýně fusak s pravým beránkem. SIce není to poslední výstřel módního průmyslu, ale jistě se taky bude hodit.

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 13.10.08 22:27

Ahoj holky,
nazdarek Fly, jsme tady soucasne, ani nevis :-)
Villo, dneska jsem se dr. pro jistotu taky zeptala, kdy jit do porodky a zaver prakticky stejny: pokud praskne voda, tak v klidu prijet (ty dve hodiny staci) a pokud kontrakce, tak taky v klidu, dat si koupel atd. - treba kdyz budou pravidelne po 5 min. Tak jsem rada, ze to moc nenarusi puvodni domaci plan. Podle vseho se mi vevnitr neco od minuleho tydne udalo, ale ze by to kdovijak nasvedcovalo na blizici se porod, to nee. Taky mame jeste dva tydny, takze neni treba plasit - uvidime, co na to mimi.  

Resi, tvoje mimi ma asi stejnou polohu jako to nase :-) kope do praveho boku a hlavicku ma kdesi dole schovanou - nechapu kde. Pocitej s tim, ze se jeste bude prevalovat a posilat ruzne vetsi boule (prdylku, zadicka) po brise a menit polohu - bala jsem se, aby nakonec zaparkoval tou hlavou, kde ma - a asi nakonec jo :-) Lezi snad na boku - fakt to nechapu a snazim si predstavit, jak je tam zkrouceny. A samozrejme se pripojuju k zvedavcum ohledne tve knizky, kdyz uz jsi to nakousla…  

Suviku (Layo) - to mi neco pripomina :-) budivala jsem se kolem 3 a 4 a nemohla treba hodinu zabrat, i jsem se driv budila na vstavani, ale to pripisuju na vrub tehdy blizicimu se letu a rannimu slunicku. Mne pomaha do tedka poslouchat radio na sluchatka - u toho se mi nejlip znovu usne. Obcas jsem se sla napit, sedla v obyvaku a masirovala brisko olejikem, az jsem se vratila zpet do pelechu a usnula. Pravda, kdyz jsem mela vstat do prace, to by se spalo…
Ad kalhoty: jak uz jsem tu nescetne krat psala, sehnala jsem jich nekolik v sekaci (od 20 do 150 kacek) a 4 z toho nosila furt dokola. Nejlepsi jsou rifle CaA - moje konfekcni velikost jako pred tehu a porad jsou mi dobre, i ty ostatni rostly se mnou. Takze asi neni na co cekat a je dobre koupit co nejdriv.
 38+3

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 14.10.08 19:30

Ahoj holky, tady se snad už bude rodit nebo co? :-)
Už se začínám pomalu chystat, že začnu taky nakupovat na mimčo. Hlavně my všichni říkají, abych toho moc nekupovala. Dneska jsem se ptala, co to jako má být „moc“, protože pod tím si každý může představit úplně něco jiného. Nakonec jsem došla k závěru, že mnou napsaný seznam bude zřejmě pro začátek stačit a dál to neřeším a jsem v klidu :-) Největší obavy mám ale z kočárku a autosedačky. Z oblečení za chvíli dítě vyroste, ale kočárek a autosedačka je přece jen na delší dobu. Můžu se zeptat, budete někdo pořizovat autosedačku se systémem iso fix? Je o dost dražší než běžná, tak nad tím tak nějak váháme…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »