Těhuloviny a (Z)Matkoviny - 16. část - Zobali ptáci zobali..

Těhotenství

Když se dívám na svoji Anetku, jak roste jako z vody, začíná mi docházet, že teprve teď čas poletí. Z malého, sotva dvou a půl kilového miminka, se během chvilky stal pět a půl kilový macek, z drobečka, který lehával bezpečně schoulený v zavinovačce se zaťatými pěstičkami, obřík, který je nejspokojenější rozvalený přes celou postýlku.

Všechno hrozně rychle utíká, bohužel, tohle je to nejkrásnější období, možná právě proto, že trvá jen takovou chvilku. Děti rostou hrozně rychle a ty vlastní mnohem rychleji, než potomci v našem okolí. Až mám z toho strach.
Když se Anetka narodila a my poprve stáli u inkubátoru, první, co nás s manželem napadlo, bylo, jak moc má šišatou hlavičku. Tak vznikl Šišounek, který se u nás doma používá ještě stále častěji než Anetka. Vymyslel ho manžel.
A stejně tak vymyslel „Zobali ptáci zobali.“ To už jsme tenkrát byli doma, měli jsme miminko jen pro sebe a vzpamatovali jsme se také z toho počátečního šoku, že ze dvou lidí se rázem stali tři. Bylo to krátce před kojení, naše hladové miminko nám dávalo jasně najevo, že ještě vteřinu bude muset čekat a začne neuvěřitelně křičet.
Manžel přebaloval a volá na mě: Pohni, už zobe!
Nechápala jsem co myslí tím „zobe“, ale jak ho znám, byl by schopný dát tomu dítěti i líznout zmrzliny :-)) jen aby viděl, jak se na to tváří, ale ZOBE? S vykulenýma očima jsem doběhla do pokoje, držel ji na ruce, hlavičku měla na jeho rameni a hlavičkou pohybovala sem tam sem tam, k tělu, od těla, k tělu, od těla. Normální rodiče by řekli, že miminko tak „hledá bradavku“. Určitě to znáte všechny maminky, když je před krmením a vy s dítětem jdete na místo, kde budete kojit, miminko hlavičkou pohybuje sem tam, prostě hledá bradavku, protože neví, že to je rameno. A manžel to nazval zobání. A aby to nebylo tak „obyčejné“, od té doby pokaždé, když to malá začala dělat, začal pobrukávat:
„Zobali ptáci zobali, igelitové obaly…“
A pak jsem to tak začala dělat i já. Okolí se tomu smálo, nikoho jiného slovo „zobat“ nenapadlo, jen u nás se to zavedlo a tak malá prostě zobala.
Dny utíkaly jako voda a teprve před pár dny jsem si všimla, že Anetka zobat přdestala, místo toho ručkou máchá sem a tam a vydává hekavé zvuky, jako by mě pobízela: Dělej, dělej! A mně je najednou po tom zobání tak smutno, protože vím, že tohle už nikdy dělat nebude. Uteklo něco, co se nebude opakovat, zase o kousíček vyrostla a něco skončilo.
Necháváme za sebou čepičky velikosti 1, kterou jsme na sobě měli jen párkrát, některé dupačky velikosti 56, které už také nikdy neoblečeme. S toho malého miminka, které vydrželo stočené na maminčině hrudi klidně půl hodiny, se stává čertík, který nevydrží na jednom místě, už moc nespinká, chce mít o všem přehled, dává najevo co se jí líbí a co už míň.
Roste mi před očima a to mě děsí. Než se naděju, půjde do školky, pak do školy a pak rovnou z domu. Poslední dny těhotenství se mi vlekly jako líná želva, ale teď týdny letí jako splašené, aniž bysme si to uvědomovali. Pořád jsme si s manželem říkali: Až bude větší, tak… větší samozřejmě bude, tohle máme ještě před sebou. Ale menší už nikdy ne.
Holky, užívejte si to „zobání“. Dokud zobe, je dítě ještě malé. Ale pak už to poletí jako voda.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 20.11.08 10:33

Jsem z toho naměkko, moc hezky napsané.To zobání je úžasné, je to přesně tak, ale nikdy mě to nenapadlo, že Dorinka vlastně zobe.Ale taky už pomalu přestává, jenom v noci, ve dne už si na mě prostě zařve.:-)) Synovi už je sedm a je to přesně tak, nedávno byl jenom náš a teď už nám pomalu utíká, škola, školka, kamarádi a já mám sotva možnost ho odchytit a dát mu pusu, dokud ještě můžu…

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 20.11.08 15:03

Filipi, moc hezky, ač trochu melancholicky napsané… Moc Ti závidím, že už jste tři a malé se takhle krásně daří. resa

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 20.11.08 15:55

Filipi - pěkně napsané, my tomu říkali datlování :-) A prozradím ti tajemství - KAŽDÉ období tvého dítěte je NEJKRÁSNĚJŠÍ! :-) nevěřila bych tomu, ale je to tak. I když ted to od 2 -3 let je okořeněno vztekáním ve všech podobách, stejně je nádherné zase jinak :-)
 R

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 21.11.08 21:57

Filipi - opravdu krásně a citlivě napsané.. 
Melancholie, to je moje.
Laura zatím zobe. Asi zahodím za hlavu touhu mít všechno pod kontrolou a hnát se za dalšími pokroky a ustálením režimu. Vždyť jak říkáš - každá tahle naše chvilka je jedinečná a musíme si ji užít naplno.

Kačičko, Filipi, Villo, matky - máte taky strach brát maličké mezi lidi? Mě se v 6ti nedělí nechce nikam ji brát, ať mi nenastydne. Bych se zbláznila…

Resa- moc děkuju za pochvalu předchozího článku. Jeslti to některé té „strašilce“ pomohlo od strachu z porodu, tak to splnilo svůj účel.

Villa- jak jsi se ptala na to krvácení, tak ještě krvácím. Je to 3 týdny a není toho moc, tak na intimku, ale stále to nárazově odchází. Třeba dopoledne nic a pak šplouch, jednorázovka.
Myslíš, že to je tím císařem? Nic mě nebolí, jen ty šmiknutý svaly ještě naplno nepoužívám.

Suvik- jak jsi se rozhodla s tím 3D utz? Jdeš.. nejdeš? :-)

Kačička- jak jsi psala o svém poporodním blues, tak to asi taky trochu chytám. Kojíme teď přes den co dvě hodiny, tak nemám na nic čas ani náladu. Doufám v brzké ustálení režimu. Zatím nevím ani dne ani hodiny, co bude. Malá odpoledne pláče a není k utišení.Je nakrmená, přebalená, v teple, nemá prdíky a pláče a pláče. Tak ji vezmu a to pomůže. Ukonejším ji skoro do spánku, má zavřený oči a klidně dýchá, ale jen co ji položím do postýlky… řev. V tu ránu si vzpomenu jak chudinka byla v porodnici 4 dny bez jídla a bez maminky a je mi do breku. Nedokážu ji nechat vybrečet. Rekord mám 10 minut, pak už to nedám, jdu k ní a konejším ji.
Dobrý je snad jen to, že je pak tak unavená, že třeba 6 hodin spí. Pak ji musím budit, aby se mi nezastavilo mlíko. Odstříkávat se mi moc nechce. Navíc - já to odstříknu a ona se v tu ránu jako naschvál vzbudí,a já jí nebudu moct dát z prsa a zvykne si na snadné pití z láhve a „jaké jsi bylo, kojení“…

PS: Mimochodem rektální rourka je na zaražené prdíky naprosto dokonalá věc.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 22.11.08 16:57

Ahoj holky,
Tomášek hezky spinká, tak mám čas něco málo napsat.
Filipi, deníček je krásně napsaný, opravdu si člověk musí vážit každé chvíle se svým miminkem, protože nám rostou před očima. Tomášek má dneska 22 dní a už mi připadá daleko větší, než v porodnici…jo jo letí to :o)))
Kolika…tak máme první probděnou noc za sebou a byla to docela síla!!!! A my blbci jsme nevyzvedli s předstihem recept od dr. na Sab simplex, takže Tomi trpěl a my mu neměli jak pomoct. Plakal a plakal,  úplně jinak než hlady a přitom pořád „zobal“ kolem sebe…no a takhle se proplakal až do 3:15, kdy ho manžel konečně uspal v kočárku. Zoufalstvím se mi chtělo brečet s Tomáškem…hrůza! a to už jsem myslela, že hormony jsou tam, kde mají být.
Fly, já taky krvácím jen nárazově, ale na intimku to není, protože nevím, kdy se to spustí, takže se raději „kryju“ normálníma vložkama. Jsou dny, kdy se opravdu nic neobjeví a pak stačí chvilka a je to zpátky. Ale jinak se už po císaři cítím úplně OK, co ty? Jen se tě chci zeptat, píšeš, že Laura byla 4 dny bez tebe…kdy tě propustili z JIP a kdy jsi jí dostala k sobě na „plný úvazek“? Já jsem byla z JIP propuštěna 2. den po SC a malého jsem dostala 3. den už k sobě napořád :o)))
Těhulky, jak se máte? Layo ještě pár dní a budeš zase klidná :o))) Pepi, co Bob a Bobek? Suvi, už máš doma kyblík? Já teda moc zastánce kyblíku nejsem, ale to bude spíš tím, že Tomi je fakt větší mimčo a tím pádem by mi byl nějaký kyblík naprd, nějak si totiž nedovedu představit, že by se mi tam vlezl :o))) Já koupu ve vaničce a bez podložky, jen mu podpírám hlavičku.
Holky, tak já zase pádím, páááá villa

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 22.11.08 16:59

A ještě posílám foto :o)))

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 22.11.08 17:01

A ještě jedna…jak Tomáška hlídá naše psí slečna Wendy.

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 22.11.08 18:12

Villo, vas Tomik mi pripomina toho naseho raracha :-) a krasne drzi hlavicku, sikulka. Ten nas taky klove, rad zobe zrovna v poloze na brisku a ozuzlava podlozku. Fly, blues je uzasna vec ;-) To mlicko se doporucuje detem davat jinak nez z lahvicky, treba po lzickach, ale musi to byt narocne odlzickovat cele jidlo. Jinak, ocistky odesly se tretim tydnem ze dne na den. A co je nejdulezitejsi: od vcerejska pouzivame dudlik!!! Nobelovu cenu vynalezci dudliku! Mame uplne jine dite! A to je sam ze sve podstaty asi dost spokojeny a klidny. Chtela jsem to vydrzet do konce druheho mesice, ale vcera v noci jsem vymekla a dala mu ho. Stejne jsme ho dneska chteli pouzit, protoze jsme absolvovali vitani obcanku, a tam jsme chteli mit dudel v pohoto­vosti. Takze si predstavte: vcera jsme ho zadudlali pred 20. hod a spal az do asi 2 a pak do 6 a pak skoro cely den. Paráda! A nejak jsme zapomneli i na nocni kolikove brekotky, ale vecer davame preventivne kapicky (v mlicku na lzicce). Tak uvidime, co prinese dnesni noc… Mejte se vsechny moc dobre!

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 23.11.08 13:22

Villo, krásné fotečky, Tomášek je fakt nádherné miminko… A jinak, já jsem stále ještě také těhulka…
Holky, já Vám tak závidím, že máte už miminka na světě. Jsem unavená, nevyspaná, vyčerpaná na entou-prcek už třetím dnem kope prostě pořád (spí jen v noc-ale to zase nespím já, takže to summa summarum vyjde na stejno). Už druhým dnem mám ve dvou hodinových intervalech poslíky a takové věci jako záda atd. už ani nesleduju… A to je 39.TT, jestli budu přenášet, tak to už všechny z mého okolí opravdu trefí. Fakt jsem nečekala, že to bude až takový záhul a já budu totálně out… To čekání je vážně nekonečný. resa

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 23.11.08 14:15

Reso promiň :o))) To víš, já už tě beru mezi maminy :o))) No ale k tématu :o))) Já jsem ten poslední měsíc fakt protrpěla, byl to už děs, všechno mě bolelo, všechno mě tlačilo a hlavně jsem už byla celá nervózní. Ale chci ti hlavně napsat, že pokud jsi nevyspaná teď, tak jako mamča to bude tak 100× horší :o))) Takže kdyby to šlo, tak je nejlepší vyspat se do zásoby…tahle věta mi zněla v uších několik dní po porodu :o) Ale neboj, za chvíli už budeš mít Lukáška v náručí a budete spolu. Tak se měj a ať těch posledních pár dní zvládneš v pohodě.
pa villa

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 24.11.08 17:16

Máš pravdu!!!!! To je přesně to oč mi jde!
Mám dvě dcery - velké - 15 let a 12 let! A moje biologické hodiny prostě se naprogramovaly na miminko! Bylo tak strašně líto, že už nikdy bych neměla cítit jak to malé kope uvnitř mého těla! Porod, který sice bolí, ale závěrem je ta nej emoční a nejkrásnější chvíle, kdy vám na břicho položí to narozené a špinavé VAŠE miminko! Kdy vidíte tatínka slzet štěstím! Kdy mu můžete podat svůj prs a cítit se ta nejdůležitější osoba na světě! Protože bez vás by vaše miminko nemohlo být! Vidět sladce spinkat ten malej uzlík! Samozřejmě vidět a slyšet ho plakat! a Hlavně vidět ho zas vyrůstat! Od toho malého novorozence po tu velkou slečnu, které je patnáct… má prsa velká jako já! Je vyšší než já! A hlavně už má své názory!
Proto jsem útočila na manžela!!!  Neustále jsem ho přemlouvala! Nechtěl!!! Já smutná, pak jsem zas měla období, kdy jsem si říkala, má pravdu! Až konečně jsem se dočkala!!!!!
Prožívám ty krásné chvíle - kdy jsem našla na těhu testu //. Prožívalajsem  i to zvracení s krásným pocitem, že tentokrát je to opravdu naposledy!
Užívám si každý den!!!! I toho špatného - odběry plodové vody a strach o malého.. po to krásné - nejkrásnější - kdy pod rukou cítíte jak vás kope patička! Jak se vám dělají boule na břiše až to bolí!!!
Těším se na porod! Hlavně aby vše bylo v pořádku! Jinak to určitě musím zvládnout!
Chybí nám do porodu ještě měsíc a já si chci užít každý den!!! I když je to dlouhé… unavující mám totiž tentokrát ohromné břicho! Těžko se ohýbám! Ale opravdu si to pořád užívám!
doma je vše nachystané.. na příchod našeho syna!!! Ano tentokrát to bude kluk!!! Vojtíšek! Takže ke dvoum dcerám přibyde syn! Tatínek má radost! A já taky! I když se maličko děsím jak „jiné“ to bude oproti holčičkám!
TAk přes to vše se opravdu moc těším až ho sevřu do náruče a těším se na to malé miminko!!!!
Budu vychutnávat každou chvíli! Martina    

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 24.11.08 20:01

Villa
TEN JE TAK NADHERNEJ! Mas krasny krasny miminko.

Martina- přeju ať se narodí zdravý Vojtíšek a je celé tvé rodině velkou radostí.

Jen tak mimochodem, Marti, přemýšlela jsi někdy o používání tečky místo vykřičníku? :-D :-D

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 24.11.08 20:06

Villa- po císaři jsem byla 1,5 (so odpo a neděle) dne na JIP, další dva dny na „pocísařským šestinedělí“, kam mi Lauru vozili jednou za 3 hodiny. Ve středu odchod na Rooming-in a v pátek odchod z Motola.

Jinak už se cítím taky docela fit, akorát při orgasmu si musím držet vpravo jizvu rukou, protože mě to „tahá“ a trochu bolí (trošičku). :-D Ale jinak to se sexem zatím nijak nepřeháníme.. Co vy, jak jste po porodu na tom?

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 25.11.08 13:17

Flymoooooc děkujiiii!!! :o) a jsem ráááda, že jsi otevřela téma sex :o)))) Takže vy už jste na to vlííítli? Takže nedodržuješ 6nedělí??? Musí se vůbec to 6nedělí po císaři dodržet??? Piš piš piš.....to mě zajíííímáááá :o)))

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 25.11.08 19:02

Fly: Tak já byla asi krkavčí matka, ale já ji tahala s sebou a všude. Nejprve jsme museli týden čekat než malá nabere na váhu 2,5kg, ale pak už nám nic nebránilo, dokonce jsme s ní jezdili i po obchodech, vím, že to by se nemělo, ale u nás byl s nakupováním docela shon, jsem zvyklá že se jednou týdně jede na větší nákup a nějak jsem nemohla zvládnout jiný režim, tak jsem hřešila. Ale malé se cestování v autosedačce líbilo a líbí dodnes. Ty používáš tu rektální rourku? Jaký to je? Přemýšlela jsem nad tím, Anetka mívá často koliky a prdíky, ale přišlo mi to takový hrozný strdat jí to do zadku, jsi zatím první kdo to zkusil, osvědčilo se ti to? My zkoušeli jen teploměrem, ale to je prý návykový.
Pepi: Jak ti dopadly testy? V psychice jsem četla že tam byl nějaký problém, pudla o tom psala, ale nevím, je něco nového?   Villa: Páni, Tomášek je kouzelnej, jak krásně „panáčkuje“, to naše Anetka tak krásně hlavičku nezvedá ani teď. V tomhle se na ni trošku zlobím, ona ji umí zvednout krásně a vysoko, ale je líná a nepomáhá ani častější cvičení a trénování. Víš co nám pomáhá na koliky, nahřívat bříško teplou sprchou, ale nevím jestli na to není Tomášek ještě malý, my začali až tak v 6 týdnech.   Kacicka: Já cumel taky nechtěla dávat. Začal manžel a moje máti, když ji měla a malá ho pak vyžadovala. tak ci mo zbylo, teď jsem za něj moc ráda! Jak píšeš, vynálezce by zasloužil Nobelovu cenu!   Resa: Páni, ty už to máš taky za pár, nezávidím ti teď ty poslední dny s břichem, ufuněná, strhaná, tohle se mi na těhotenství jako jediné nelíbilo, že jsem nezvládala vůbec nic! Hlavně dej včas vědět, až se mimošek bude hlásit na svět, přeju ti ať ti to dobře dopadne. A hlavně zavčas udělejte hodně fotek bříška, mě mrzí že mám naposled z 32tt a to ještě „nepublikopvatelné“ :-)   Macík 74: Taky ti přeju ať ti to rychle uteče a ať se ti narodí krásný zdravý chlapeček. Šetři se, ať vydržíš ještě aspoň tři týdny, ať je Vojtíšek v pořádku. Kdyby byla naše Anetka chlapeček, byla by taky Vojtíšek :-) Asi vím, o čem tu píšeš, každá vteřinka je neopakovatelná, my se tu pořád ženeme za tím, aby miminko už otevřelo oči, už se smálo, už se otáčelo, už lozilo, už chodilo, už papalo… a najednou nám dojde, že je všechno za náma a že už se to nevrátí. To krásné utíká stašně rychle.   Ad SEX: Holky, vy jste šílenýýýý :-)))) To u nás byla první „akce“ asi před týdnem, takže 11 týdnů po porodu, napřed dole bolest jak kráva, ale s tím jsem počítala, protože nezvládnu ani tampon, takže jsem držela, zaťatý zuby, pak bolest pomalu ustávala, ale pořád to bylo takový citlivý. Napodruhý to bylo lepší, ale pořád to hodn bolelo a při TOMHLE orgasmus? :-))))) Nedávno mi říkala kamarádka že je devět měsíců po porodu a pořád NIC protože to dole moxc bolí.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 25.11.08 20:04

Filipi, to s tím sexem ti věřím, ale my po císaři to máme jinéééé - díkybohu :o))) Určitě se mnou Fly bude souhlasit, když napíšu, že bych za císaře už nikdy neměnila, takže pokud se nám někdy podaří druhé dítko, tak doufám, že půjde ven taky císařem. Já už bych se teda opět do sexuálního života ráda vrátila, ale pořád přemýšlím nad tím jak je to s tím šestinedělím, takže Fly, informuj :o)))
Rektální trubička…super věc, používám asi od 14.dne života a je to prostě paráda, když už se malý hodně kroutí, tak jí vytáhnu a pomůžu mu a není to nic hrozného, malý je pak spokojený, vyprděný a já taky někdy pokaděná :o))) ale šťastná za malého. Jinak Sab simplex je úžasná věcička, od té doby, co užíváme, máme s prdíkama klid, žádný šílený řev.  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 26.11.08 18:20

Holky u mě si to zatím v klídku vyvaluje Matýsek! :-). Už to vím, dneska jsem byla na velkým UZV a všechno vypadá v pořádku. Uffff :-)

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 27.11.08 09:35

Suvíčku mooooc gratuluju k Matýskovi, no já jdu zítra, kvůlu triple testům se taky nikdo neozval, takže asi taky jsou v pořádku. Tak budeme slavit, snad teda, ještě kdyby mi tak zítra taky řekli co to bude. :o))

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 27.11.08 09:51

Suviku, to je nadherne! Jsem moc rada, ze to bude Matysek. At se mu dobre dari a udela si v tvem brisku pohodli.

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 27.11.08 09:59

Ahoj Suviku, nevím proč, ale říkala jsem si, že to bude asi u vás kluk. :-) Tak ať je i nadále vše, jak má být a dobře roste. A byla jsi nakonec na tom 3D utz?

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 27.11.08 21:11

Ahojky, díky za přání, je to od vás hezký :-). Livlin, já si to taky myslela :-)))), jen všichni okolo mi říkali, že to bude určitě holka :-). Layogratuluju moc k dobrým výsledkům a jsem zvědavá, třeba už ti to taky řeknou…a co myslíš ty že to bude? :-) Kačičkotaky dík a normálně se mi hrozně líbí říkat nejenom on, jak jsem doteď říkala, ale i Matýsek, Mates apod., že už je to zase o něco konkrétnější a přijde mi pak víc, že fakt čekám mimčo…já na to dost často normálně zapomínám, jsem teda co? :-))) Jinak na 3D nepůjdu, dr. mi to teď  na prohlídce na 3D na chvilku přepla, takže jsem malýho viděla…trochu si zakrýval ksichtík, ale i tak to bylo srandovní a to mi bohatě stačí, nepotřebuju DVD a obrázky. Za ušetřený peníz jsem dnes nakoupila plyšovýho hrocha, chrastítko, povlečení do postýlky a takovou tu ohrádku do postýlky. A mám z toho děsnou radost! A taky došel kýbl. Z druhý ruky to nebylo tak hrozný ta cena a když to půjde budu ráda, když ne, tak na tom netrvám a půjde malej do vaničky…to je ještě dáááleko :-))))) Resitak co, jsi ještě pohromadě? Myslím na tebe a držím palce!!!

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 28.11.08 09:36

Suvi gratuluji ke chlapečkovi :-)))) Zatím to teda vypadá na jasnou chlapskou převahu :-))))
Layo, tobě gratuluji k dobrým výsledkům!
Reso, jsi ještě 2v1 nebo už Lukášek hezky spinká v postýlce? :-)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 28.11.08 09:48

Suviku, gratuluju k Matýskovi, to je super pocit když konečně řeknou co to bude, viď? :-) Jméno Matýsek se mi teď taky začíná hodně líbit.   Layo: Výslekdy jsou určitě dobrý, to je super, gratuluju!   Villa: Já bych zase neměla za „klasiku“. Sice to trošku bolí, ale teď jsem na sebe strašně pyšná, nástřih a šití je sice na houby, ale je to strašně krásnej pocit si to mimiko vytlačit. Aspoň pro mě :-)) Asi jsem divná. Ono se říká že když jde maminka jednou na císař tak pak už jde radši preventivně i na druhý. Tak můžeš být v klidu.  

Jinak slzný kanálky už jsou za náma definitivně, ještě teď se klepu, při tom prvním jsem brečela já, Anetka a dokonce i manžel, bylo to strašný, napichovala jí jedno oko na šestkrát, poprve dokonce omylem nesterilním náýstrojem, manžel říkal, že prý kdyby to nebyla ženská tak jí rozbije hubu :-) Ale podruhý už to byla rychlovka, ale i přesto to byl strašnej pohled, už bych to nechtěkla zažít! Srdíčko máme taky v pořádku, to jsem stráááášně ráda, ale aby toho nebylo málo, tak, světe div se, máme první zoubek! Teplotky nás naštěstí minuly, ale ten řev, holky, to se těště :-))  

Holky, nevíte jak Resa? Už to má za sebou?

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 28.11.08 10:45

Filipi tak to je fajn, že srdíčko je v pořádku! To je nejdůležitější :-). Ty slzný kanálky to muselo být teda něco :-(((…já nemám ráda ani když dělají něco psovi natož vlastnímu dítěti! Ale už to máte za sebou a snad to bude dobrý :-).  

Vyšmírovala jsem, že Resa je pořád 2v1. Ale však ještě má trošku času…komu by se chtělo z mamčina bříška no ne? :-)

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 28.11.08 11:06

Filipi, jaký slzný kanálky? To se něco dělá? Já raději nezjišťuju a tudíž si žiju v blažené nevědomosti! Ale řeknu Vám, že já opravdu hodně těžce snáším, když je malému něco děláno. Musela jsem se v porodnici štípat do nohy, ať se nerozbrečím u stříhání pupíku, taky u píchání do patičky a očkování pro TBC…no děs, ale je možné, že to bylo i těmi těsněpoporodními stavy. A moc Vám gratuluju k prvnímu zoubku a hlavně k dobrým výsledkům srdííííčka :o)))))
Suvia ve kterém tt přesně jsi? Holky, asi by to chtělo aktuální tabulku, co?

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 28.11.08 11:19

Holky, jen v rychlosti, později ještě nakouknu a dopíšu vše ostatní. Stále jsme 2 v 1 a já jsem ve stádiu totálních smutků a zoufalstív a mám pocit, ž euž takhle zůstaneme navěky. Až se zase srovnám, ozvu se. Zatíim papa. resa

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 28.11.08 12:05

Ahoj holky,
děkuju za gratulace a triple testy jsou opravdu o.k., prcek je taky v pořádku, má 213 gramů, no taková větší čokoláda. :o))) Co to bude se prostě neví, Dr. povídala že to vypadá na kluka, pak se koukla z jiného úhlu a že prý zase holka, no takže si ještě počkáme. :o)) 17.12 jdu na další kontrolu a taky na velký UTZ do Gennetu, tak tam nám snad řeknou víc.

Filipi jsem moc ráda že srdíčko je v pořádku. :o))

Resi drž se! :o)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 30.11.08 07:57

Holky, nedá mi to a reaguju :-)
Filipi - hurá hurá hurá, že je srdíčko ok!!! K zoubku gratuluju, ta teda holka spěchá! Slzné kanálky a přístup „odborníka“ nekomentuju, musela bych se zase rozčílit!
Resi - nesmutni, neboj, však on Lukášek se už brzy rozhodne jít ven! Držím pěsti!
Suvíííí - super! Takže to už jsi kolem 20.tt, že?
Layo - taky gratulačka (tady máte narozdíl od psychiky samé super zprávy, ale já pořád doufám,že i nám tam vysvitne brzy sluníčko!!!), ty jsi teda v 16tt (podle gen. testů) nebo 13tt? Dělají se dvoje… mám v tom u vás bordel, tak hezky pište i tt, at mám přehled:-)))))) (to si troufám, co? „cizí“ a ještě rozkazuje:-))

pa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.11.08 08:35

Ahojky a dobrý den Vám všem…
Mám za sebou zase jednu blbou noc, manžel spokojeně pochrupkuje, tak mám aspoň hromadu času pořádně pročíst, kdo co a jak a zvládnout na to odpovědět.
Villo, to vážně není fér psát, ať se teď prospím do  zásoby… Sorry sorry sorry ale tuhle větu zařazuji do stejné kategorie jako „to na to nesmíš myslet“, nebo „a dáváš nohy nahoru“ apod (dlouhodobé snažilky znají). Prosím prosím prosím už více tuto větu neeeeee :o)-vzhledem k tomu stavu, v kterém jsem teď, a všemu ostatnímu jsem na ni děsivě alergická.:o) Tak nějak matně chápu, že to pak bude rachot-ale u každého mimíska je to přeci jiné stejně jako u každé těhulky.
Maminky, Vy už jste po takhle krátké době začaly jezdit s mimískama ven? Já myslela, že je lepší nějakou dobu být raději doma a začít s nimi jezdit až o trochu později (tak po třech-čtyřech týdnech)? A v mrazu že nejlépe vůbec? A taky jsem myslela, že do nákupních center až po šestinedělí…
Suvíku, mooooooooooooc velikánská gratulace k Matýskovi.:o) :o) :o)
Layo a další pořádná gratulace k těm triplákům. Uffff oddechla jsem si tady za Vás-to je super, že jste vpořádku.
Filipi, jeeee, tak to je krásná zprávička o tom srdíčku a o těch slzných kanálcích. No jo jste děsně statečný. :o) A první zoubek?-Ty jo holky Vy vážně jedete :o)
Fly, velký obdiv, jak to po tom císaři bereš sportovně. Zažila jsem děsně maminek, co po císaři strašlivě fňukaly-a Ty už tu píšeš, jak sexíkujete. :o)
Pepi, držím palečky, aby se nakonec všechno k dobrému obrátilo. resa

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 30.11.08 10:11

Reso, vždyť já to taky tak myslela v nadsázce…nemysli si, že jsem po 4 týdnech zapomněla jaký byl poslední měsíc těhu, já nespala už od poloviny těhu v noci, takže opravdu vím o čem je řeč, probdělou noc jsem pak vždycky dospávala ráno nebo spíš celé dopoledne a v noci jsem hrála na mobilu hry i několik hodin v kuse. Takže nic jiného nejde napsat, než jen to, ať ti to už rychle uteče :-)  

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 30.11.08 19:28

Resi, ze pry se s miminem muze vyjet uz po tydnu(?) My vyrazili po tydnu doma, takze ve druhem, do te doby jsem nemela chut a silu vylizat z domu. A pokud je asi pod -5°C tak radeji zustat doma, jinak by to miminu nemelo vadit. Vcera jsme byli poprve ve meste, podivat se na vanocni trhy a tak, i nakupni centrum, ale vsude milion lidi a s kocarkem to nic moc manevrovani neni. Takze priste asi az v novem roce :-/ A dneska jsem hrdinsky narvala mimino do satku a vyrazila MHD na navstevu ke kamaradce. Je super mit volne ruce. Verim, ze to trajdani na Kubikovi nezanecha nasledky. Resi, drzim palce, at se vsechno k dobremu obrati, drz se holka naša a ostatnim mavam.

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 01.12.08 08:33

AHoj holky,
Resi děkuju, taky se mi ulevilo, že je to o.k. ještě mě čeká ten velký UTZ v Gennetu a pak si už doopravdy snad oddychnu, taky už jsem si koupila první věcičky na prcka a mám z toho strašnou radost. :o)))
Beusko dneska jsem 18+5tt :o))
Kacicko je fajn, že s Kubíkem takhle cestujete, jen ať si zvyká. :o)))

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 01.12.08 22:59

Reso - chichi.. musím bohužel přiznat, že s tou mou statečností to není tak horký..  sexikujeme, ale jen „na kousek“.. :-D Zaprvé jakože tak nějak kompromisně dodržujeme 6ti nedělí,a  zadruhé by to dál (hloub) bolelo.
Ale i tak je to dobrý.

Kačičko a jak se ti ten šátek zamlouvá? Je to pohodlný? Nosíš v něm Kubíka i doma? A nepotíš se pod ním (rozuměj: pod šátkem - haha)?

Filipi- uff.. gratuluju k dobrým zprávám o srdíčku.. Holčičko, ty máš nervy s Anetkou… Ať už tě víc doktoři nenervujou, přeju.

Villa- udělám všechno pro to, aby naše další dítě císařem NEšlo. Doteď se mi hrnou slzy do očí když si vzpomenu, že malá byla 4 dny bez jakéhokoli jídla a mohla jen plakat. To je fakt uvítání na svět.. hrůza.. 
Má to následky: když pije, tak se nikdy sama nepustí bradavky. Buď usne a nebo jí musím odendat (malíček do pusy, aby se zrušil podtlak). Myslím, že se bojí, že už nedostane, tak toho chce vypít co nejvíc. A dost teda přibírá. Za 14 dní 600g. :-D Doktorka teda chválila kojení, ale v duchu se už určitě děsila představy, co přivedu příště za bumbrlíčka.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.12.08 19:01

Fly: Ty jo, to mě teda nenapadlo že se nepouští bradavky proto že se bojí že už nebude, Anetka byla taky bez jídla a taky se dva měsíce vůbec nepouštěla, buď usnula s bradavkou nebo jedině malíčkem, přesně jak píšeš! Asi na tom fakt něco bude!!!!   Posílám foto otesánka.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.12.08 19:03

Všechny vás sežeru!!!!!

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 03.12.08 06:23

Ahojky holčiny!
Layo, u Vás to táááák krásně utíká-to je moc dobře. A jsem dvojnásobně ráda, že jste v pořádku. A nákup věciček si užij-vždyť třetí trimestr se už utěšeně blíží.
Filipi, výborná zprávička o tom, že je malá se srdíčkem v pořádku. Lepší o to, že to od doktorů bylo zbytečné plašení.
Fly, no já jsem si říkala, že bys byla fakt dost dobrá…
Kačičko, tak doufám, že nás s malým nezastihnou super mrazy a dostaneme se rozumně ven. A moc ráda čtu, že už takhle brzy šátkuješ. Šátek už mám připravený a já (možná spíš manžel :o) se už těšíme, až ho začneme pořádně tahat. Manžel natrénoval úvazy s naší hafinkou, už by rád na ostro s prckem.
Já jsem se vrátila z nemocnice-nechali si mě tam hned po kontrole pro podezření hrozící preeklampsie… Nic nezjistili a já jsem vlastně chtěla domů. Jen jsem se dozvěděla, že malý má přes tři a půl kila (už teď 3,7), a to mám termín v sobotu. K porodu se nic nechystá (respektive je to stejné jako před dvěma nědělama), takže reálně nás čeká vyvolávačka před svátky. Mám obavy, jak porod při své výšce 1,56, menší váze (a to jsem teď kilo shodila) a všech možných rodových diagnózách zvládnu. Řeknu Vám, že takovýhle deprese a bezmoc jsem naposledy zažila v době snažení se a negativních výsledků všech těhutestů-jenže to jsem v tom byla sama, teď to může odnést i prcek. resa

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 03.12.08 16:15

Ahoj holky,
Fly, jsem docela teplomilec, takze se pod tim nepotim. No, jsem totalni zacatecnik amater. Doma jsem ho strcila do satku vsehovsudy zatim jenom asi 5krat - kdyz jsem nevedela jak ho utisit a okamzite usnul - funguje to :-D Tak jsem ho pak opatrne presupla i s satkem na postel a dal nerusene spinkal. Ted k temuz ucelu slouzi dudel :-P
Resi, to je fajn, ze jste pripraveni sat­kovat, je to urcite dobra alternativa. I kdyz ja mam satek radsi jenom pujceny. Naucila jsem se zatim jeden uvaz - kolibku pro mrnata. Porad jsem vahala, jestli mam venku Kubu strcit na bundu nebo pod, tak nakonec vyhrala varianta, ze byl v kombinezce pod moji fliskou a bundu jsem mela jenom rozepnutou (zadnou tak velkou nemam).  Nastesti bylo venku asi +8°C. Stejne jsem porad kontrolovala, jestli dycha - ta kombinezka by mohla dobre poslouzit k uduseni jako polstar… :-/ Prezili jsme nastesti oba. Resi ty teda bojujes! Nehazej flintu s vyvolavackama, ja jsem do posledni chvile nemela vubec zadne porodni priznaky. Neboj, ono se to pak ve spravny cas rozjede, nebo ti pomuzou doktori. Ver jim. Vim, ze se mi to ted keca, ale verim ti, ze to dokazes a zvladnes! Neni to ted prijemne, ale neboj neboj neboj. Jsme s tebou. PS: Ty jsi tak roztomile malinkata? To na fotkach vubec nejde poznat ;-)
Fly, Filipi - vy mate teda bumbrliky. V prvni poradne jsem se dozvedela, ze Kubu prekrmuju a v nasledujici pravy opak. Pribral za prvni mesic od odchazeci vahy z porodky jenom cca 600g. Tak jsem z toho mela hlavu. Ale myslim, ze je v poradku, je spokojeny, cura a kaka predpisove (haha - to jsou starosti) a tak bude asi hubenour po mne. Je vytahlej a tenkej. Co se da delat, ze?, nenacpu prece dite do tabulek. Tak jsem napnuta, co se dozvim pristi tyden - doufam, ze to bude tentokrat zase pro zmenu to prekrmeni…
Paaa vsem.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.12.08 10:50

Kacicka: Na tabulky se vykašli, sama vidíš jestli je malej spokojenej, jsi maminka tak to viš nejlíp sama a vidíš, jak často chce jíst, taky podle plínek, třeba je to ten růstovej skok, to my měli taky, i když zpočátku problémy opačný, malá přibírala tak půl kila týdně. Teď už se to naštěstí ustálilo, asi to je potřebovala dohnat. Já si pořád myslím že každá rada blbá rada, matky samy instinktivně vycítí jestli miminku něco chybí nebo ne.   Resa: Taky jsem neměla ráda ty řeči: Spi dokud můžeš. A ono to fakt nejde naspat se dopředu, jen je dobrý být dobře vyspaná na porod. Já noc před porodem nespala skoro vůbec, tak 2 hoďky dohromady, ale kouskovaně. A tu noc co jsem rodila už vůbec a malá se narodila až o půl paté a ta síla mi fakt chyběla. Ale nadespat se, to prostě NEJDE! Přesně jak říkáš, to je totéž jako „nemysli na to“.  

Holky, tak my dnes zkusili česnek. Zelí zvládá dobře, mandarinky taky tak jsme přibrali další, tak uvidíme jak bude reagovat na česnek.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 04.12.08 12:00

Kači, vykašli se na tabulky… To nemá žádný význam… Navíc je stejně mají statisticky-sama to zažívám teď, kdy do stejných mír dávají ženskou s metrem pade a ženskou s metrem osmdesát, s tlakem 100/70 a 140/85, s šedesáti kilami a devadesáti kilami-o dětech nemluvím, neb v této fázi ještě nejsme… Už jim v tom nevěřím ani slovo a myslím si, že není nad vlastní intuici a odhad… :o) resa

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 15.12.08 07:40

Tabulka je sice někde v nedohlednu v minulým deníčku, ale protože sem nějak moc nechodíte aspoň aktualizuju, že se Rese minulý týden narodil Lukášek :-). My jsme gratulovali už v Psychice, tak ať vás o nic neošidíme :-). Resi a jaktože poslem zpráv jsem já? Už to víme celkem dlouho…a vítej doma :-) (to víš, my špióníme všude :-))) )

Vložit nový komentář