Těhuloviny a (Z)Matkoviny-19. část-Smíření?!?

Těhotenství

Chvíli jsem uvažovala, kam zařadit tento deníček. Do Snažilek? Do Těhulovin? Do (Z)Matkovských deníčků? Podle hesla „zlatá střední nebývá špatná jsem se rozhodla nechat ho na půl cesty, i když už jsem po té pomyslné cestě ušla zase další etapu... Jsou to dva měsíce od mého porodu a já mám trochu času na rekapitulaci toho, co už přešlo a mám/e za sebou. Je až s podivem, jak často se v mém životě určité situace opakujísice pokaždé trochu jinak, ale podtext zůstává stále stejný... Mým problémem je totiž to, že se nějak neumím s věcmi smiřovat... Pořád a pořád nejsem schopná se to naučit.:o)

A co jsem všechno zkusila, než jsem „pochopila", že „veškerý odpor je zbytečný„. Prvně mě pořádně naučily ty dva roky, kdy jsem zkusila první poslední pro to, aby miminko přišlo. Vztekala jsem se, rozčilovala, záviděla, zažila euforii, rezignaci, workholismus atd. atd. atd. Kdo zažil, možná pochopí, kdo nezažil, nemá smysl dále psát. A pak jsem se tak nějak smířila. Není pravda, že jsem na „to“ přestala myslet. To je holá pitomost, každou minutu tehdejšího života ta úmorná snaha byla se mnou a neustále mě trápila. Ale nějak jsem se s tím vším sžila, „smířila".
Dvěma čárkám na testu jsem prostě nevěřila. A vlastně dobrou polovinu těhotenství jsem moc nevěřila tomu, že zrovna nám by to mohlo vyjít… Problémy byly, čemuž jsem se ani nedivila-ostatně byly i před tím a navíc se tak nějak podpořily tou třicítkou na krku. Ale čas tak nějak běžel-a běžel dobře.
Naklopilo se mých 39 týdnů těhotenství a já se zase dostala do podobného stavu, jako před těhotenstvím. Nic se nikam nehýbalo (a to jsem od 32. týdnů měla absolutní klid pro podezření na hrozící předčasný porod), malý úctyhodně rostl a mě bylo jedním slovem blbě. Zase jsme zkusili všechno, co šlo. Málem mě omylo, když na UTZ tři dny před plánovaným dnem porodu měl malý 3,7 kg (a mimochodem naprosto přesný odhad). Kdyby mi někdo řekl, že pomůže k vyvolání porodu, abych stála nahá na soše Mistra Jana Husa na Staromáku, tak já bych tam asi vážně i s tím megabříškem vylezla…Dvakrát v porodce, dvakrát poslaná zpátky. Jednou pro podezření na preeklampsii. Po druhé to byly pro změnu silní a pravidelní poslíčci. Díky těmto dvěma návštěvám jsem poznala Motolský čekatelský pokoj velice dobře… A pak jsem se na to zase vykašlala… Vyrezignovala jsem, „smířila jsem se". A jako v pitomém americkém filmu všechno běželo jako po drátkách… Celou neděli kontrakce, které jsem opět považovala jen za poslíčky. A pokud se někde píše, že při kontrakcích se nedá usnout-tak já jsem prosím na půl hodiny ukázkově vytuhla. :o) V pondělí ráno jsme vyrazili na kontrolu do porodky (manžel celý šťastný, neb jsem celou neděli odmítala tam jet). Z monitoru nás rovnou odeslali na porodnický. S doktorem jsme měli zajímavý dialog, neb mě musel přesvědčovat, že už opravdu rodím. Čekatelský pokoj jsem už na potřetí nezažila a i na přípravně jsem byla jen chvíli. Sprcha byla pravým požehnáním a porodní asistentka se pro mě stala andělem z nebes. Do sedmi hodin od příjezdu se narodil Lukášek. Zkaženou plodovku jsem neviděla, pupečníková krev nešla odebrat, přežila jsem mírnou ztrátu krve i šití po nástřihu-ale to mi bylo jedno… Dívali jsme se s manželem na našeho prcka a já věděla, že jsem se naprosto zamilovala a že mám vedle sebe dva nejmilovanější chlapy na světě (tati promiň!).
A ptáte se, jestli jsem se tedy naučila smiřovat se? No pořád ne. Ale snažím se.:o) Teď bojujeme s rodinnou anamnézou, takže cosi nebo kdosi mě prostě nenechává v klidu. Uvidíme, jak to půjde. :o) Držte mi palce, abych už konečně tu životní lekci zvládla aspoň na dobrou.:o) :o) :o) resa

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 03.02.09 07:46

Dobré ranko, že bych byla zase první? :-) Jdu číst!

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 03.02.09 07:55

Resi, jsi neuvěřitelný bojovník! Nesmířila ses, pořád bojuješ a to je dobře. Lukášek ti dává tu sílu :-)

Já mám za sebou včerejší „polpašný“ výjezd na UZ, protože jsem skoro den a půl cítila jen strašně slabé kopanečky (proti jiným dnům) a zpanikařila jsem. po mé zkušenosti s placentou se mi ani nikdo nedivil, sestřička i doktorka to chápaly. Ujistila jsem se, že Sazínkovi tluče srdíčko, že placenta je ok… :-) A přesto, že jsem byla uklidněná, se prcek pořádně rozpohyboval až v sedm večer. Kdybych na tu gyndu nešla, asi bych si uhryzala nehty stresem…

Filipi - neboj, ono je důležité, aby sis byla u toho cvičení jistá ty, abys malou nelitovala, ale spíše vedla. Prostě to chce rázný, ale milující přístup. Je to pro ni dobré :-) To, že ti to dělá schválně, je víc než jisté, děti totiž dovedou být „potvůrky“ už v tomhle věku :-)))) Prostě se jí chce občas tě pozlobit. Neboj, ukáže se v plné síle :-)

Renča 19tt

 
Uživatel je onlinenothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 03.02.09 14:24

Ahojky ,
huraaaaaa novy denicek.
Reza: pises to pekne,ale vsechno to za toho prcka stoji.
Bee: si myslim,ze je lepsi plasit nez neco zanedbat a potom si to vycitat.A hlavne oni jsou tam pro nas :-)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 03.02.09 18:54

Ahoj holky, bříška a mimča!
Resa: Hezký deníček, pocity jsou jako bych to psala já sama, jen s tím rozdílem, že jsem nečekala jako na spásu až porodím, ale porodila jsem, aniž bych to chtěla :-))
Bee: Dobře jsi udělala, já to říkám pořád, radši 100× plašit, než něco zanedbat, kór u tebe, když jsi měla nedonošenečka, já bych na tvým místě jela taky, dokonce jsem to tak jednou udělala, ve 27tt jsem jela do Olmika na planý poplach že necítím pohyby, naštěstí bylo vše ok a já měla klid, ale kdybych nejela, taky bych se bála. Já to tak říkám i s monitorem dechu, radši se 10× půjdu podívat, jestli jsem ho fakt zkontrolovala, než kdybych jednou nešla a pak se něco, nedej bože, stalo!
Jinak, dnes jsme byli na dalším cvičení, dostali jsme pochvalu, malá udělala obrovský pokrok na bříšku i na zádech, dneska se ukázala, byla vysmátá, v dobré náladě, předváděla i co doma nepředvádí. Takže pochvala a za týden jedeme zase.
Holky, jestli jsem na některou zapomněla, omlouvám se, malá mi na chvilku usnula tak rychle dočítám, píšu, jím, piju, relaxuju…

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 03.02.09 19:37

Filipi, no vidíš, jaká je Anetka šikulka :-)))
Jojo, já se o tom bavila i s doktorkou, že vím, že pokud by ta placenta sehnala už ted, tak bych si stejně nepomohla, nedalo by se NIC dělat, nejdřív se mimča zachranují ve 24tt a i to je strašně brzy… no, raději nedomýšlet!!!
Co vy ostatní, Layo  aspol. ?

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 03.02.09 23:07

Bee: Takhle vůbec neuvažuj! Do 25tt je to kousek (já vím že pro tebe kus) a pak už budou jen dny, týdny a měsíce k dobru a uvidíš, ještě nakonec budeš přehánět. Beeruška :-) bude v pořádku. Já jsem úplně nepostřehla co vlastně čekáš, holčičku nebo chlapečka? Hlavně se nenervuj, já vím že nervovat se budeš tak jak tak, ale bude to dobrý. Ty nervy už jste si zažili minule, teď bude vše tak jak má.

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 04.02.09 07:21

Filipi, dík za milá slova, rozumově taky takhle uvažuju, ovšem někdy člověk zpanikaří a rozum jde stranou :-) Nene, už jsem v pohodě.. Co čekáme, zatím nevíme, v pondělí jdem na ten velký UZ, bude 3D, tak se to snad dozvíme, když s námi dítko nebude hrát na schovávanou :-)

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 04.02.09 08:13

Ahoj holky, ještě občas chodím do práce, takže nemám čas každý den psát a pak mám doma nemocnýho chlapa a znáte to . :o))) Lehnul se zádama.
Resipěknej deníček. :o)
Beu ty jo tak to přeju ať se vám ukáže, nám na 3D UTZ chtěla ukázat všechno najednou, měla před obličejem ruce i nohy, no obličej jsme tudíž moc neviděli, ale co má mezi nožičkama snad jo. :o))))
Filipi vidíš já ti to říkala, Anetka jen dělá fóry. Tak jen tak dál ať jí to jde jako dopsud a příště zase dostanete pochvalu.
, mě poslední dobou pěkně bolí kostrč, sedět je pro mě celkem utrpení, no musím to ještě chvilku vydržet.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 04.02.09 11:10

Tak nejdříve Vám všem děkuju za pochvalu deníčku. Snažila jsem se. :o)
Bee, plašení se vyplácí. Lepší přijet opakovaně, než to jednou podcenit. A Vy jste si dost trápení užili při prvním těhu, tak je jasný, že teď se trošičku víc bojíš. Ale hlavní je, že jste v pořádku.
Layo, tak ještě že Vám taťka nelehnul se chřipkou. A jsi dobrá, že chodíš do práce. S tou kostrčí je to nepříjemné.:o(
Filipi, Anetka je opravdu šikulka. Tak jen tak dál a za chvíli už žádný cvíčo vůbec nebudete potřebovat. :o) resa

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 05.02.09 16:13

Zdravím…dost letmo, nic nestíhám :-).
Reso já jsem stejná jako ty, taky se těžko smiřuju. Dost se vztekám a vzdoruju, až mi dojdou síly a až pak se s daným stavem věcí smířím :-)  

Já teď študuju plenky, jsem z toho jelen. Nejhorší je, že mě látkovky strašně zaujaly, ale mám dojem, že na to nebudu stačit. No uvidíme, chjo!  

Taky začínám sledovat, co zas všechno nevím a musím se ještě na 100% dozvědět, abych teda byla ta nejlepší máma na světě. Prostě perfekcionalista, co se pak určitě zhroutí, až jí to nepůjde :-))))))))  

Tak se chvílema těším a chvílema bojím. Dneska jsem si četla jakousi dikuzi o porodu…no…už to nebudu číst, radši… Lepší nevědět. Přestože moje mamka vždycky jen mávne rukou a řekne „Ále, dalo se to.“ :-)))

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 05.02.09 19:41

Suvi, hlavně si pamatuj - kdykoliv dítě konečně usne, jdi taky! Neřeš nádobí, neřeš prach, neřeš úklid :-) Mimčo potřebuje vyspalou mámu  a ne hysterku co je před zhroucením, ale má uklizeno :-)))
Všechno ostatní přijde samo, instinktivně:-)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 05.02.09 19:46

Jo a dnes jsem byla na přednášce o epidurálu. Vedl to moc příjemný , mladý a hezký anesteziolog :-) No tak nevím, jestli (v případě spontánního porodu) mám ten epidurál chtít nebo ne… stejně tu první dobu porodní budu muset prodýchat sama, epáč se může dát až když už je ženská na několik cm otevřená… fakt nevím, ale času mám spoustu o tom přemýšlet …zase si říkám, když je možnost pomoct si, proč ji nevyužít… co vy na to? Já měla první císařem ve spinálce, to si chválím, ale přirozený porod…fakt nevím, jsem vlastně v tomto směru prvorodička.

Tak pište! Renča (dnes 20tt)

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 05.02.09 21:32

Resi, ani se mi nechce verit, ze uz to jsou dva mesice. Neni mozne…
Suvi, uplne te vidim, co prozivas, neco mi to pripomina - haha - z plenek mi sla hlava taky kolem dokola. Ted stejne papirovkuju, ale uz zacneme co nevidet latkovat. Kdyz tak ted vidim tu realitu, tak bych mozna ani do latkovek nesla, nevim…, to papirovani je fakt pohodlne. Ani mi neprijde to latkovani o moc vyhodnejsi - kupujeme levne papirovky a funguji. Ale zase kdyz si predstavim tu hromadu odpadu, tak zase vyhravaji latkovky. Takze budeme stridat :-)))
Bee, podle toho, co nam vykladala dula na kurzu (mozne vedlejsi ucinky), tak bych epidural radsi nechtela. Uvazovala jsem o tom pred tim taky, ale nakonec jsem si rekla, ze porod je prece fyziologicka zalezitost, zenam prirozena, takze s tim pocitem jsem to cele brala a porod byl perfektni - mela jsem stesti (nevim, co nebo kdo za to mohl). Tu bolest je potreba nejak zpracovat a prenaset se po ni jako po vlnach, trva nakonec jen par hodin. Muze to tady vypadat jako kecy, ale mne to tak fungovalo.   

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 05.02.09 22:59

Suviku, tak to jsi moje žena. :o) Já to psala opravdu tak, jak to bylo (a vlastně je). :o) Ad pleny-já používám na střídačku látkovky a papírovky, teď tedy spíš papírovky. Látkovky normální kalhotkový. Ale musím se přiznat, že tím, jak nám prcek roste jako z vody ( v šesti týdnech šest kilo), tak hodně pije a hodně k tomu čůrá a kadí. Takže u nás to vypadalo tak, že jsem dala látkovku a za půl hodiny jsem nejen prcka přebalovala, ale taky převlékala a k tomu převlékala i postýlku (nebo sebe), páč ji dokázal úplně pročůrat… Ale jsem idealista a pořád dokolečka to zkouším. Teď chci přejet na klasické pleny-jen tak pro hec a pro srandu. Ale budu střídat s papírovkama a na noc jen papírovky. Už přeci jen víc spíme a to by pročůral snad i tu igelitovou podložku. A nebo by tady zbořil satelit svým řevem. :o) A kašli na profesi profesionální matky. :o) Jak píše Beeuška-hlavně být v pohodě, stejně se prostě nedá stihnout všechno.
Bee, no já jsem o epidurálu uvažovala, ale nakonec ani nebyl čas. Jak jsem psala, nejvíce jsem si kontrakce prožila doma a do porodky jsem přijela otevřená už na čtyři centimetry a to už bylo na epidurál dost pozdě. A docela slušně jsem se otevírala i dál, takže jsem ho vůbec nechtěla a v Praze v Motole mi ho ani nenutili.. Já si myslím, že nejlepší je nezavírat si zadní vrátka. Počítat s tím, že porod bez epidurálu a v případě potřeby si ho nechat dál. Nejhorší je, když člověk podepíše, že ho nechce a pak se neočekávaně porod protáhne na moc dlouho a je to hotové utrpení. Před tím nás varovala porodní asistentka. ALe uvidíš ještě názory ostatních holek.
Filipi, až budeš přítomna-odkdy (kolik bylo malé) Vám doporučili to cvičení? resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 05.02.09 23:20

Resa: Nám to řekli na neurologii ve třech měsících a my začali cvičit až v lednu ve čtyřech. Ale měsíc skrz nedonošenost musíme odečíst, malá je totiž motoricky na úrovni 4 měsíčního miminka, ten první měsíc doháněla to co ostatní miminka v bříšku. A upřímně, jsem docela ráda, že jsme do toho šli, protože já i fyzioterapeutka vidíme pokroky. Jsem zvědavá co nám řekne 18týho neuroložka.
Ad plínky, já si absoulutně neumím představit dávat látkový. A taky jsem do nich byla zamilovaná a nakoupila kalhotky a čtvercovky a … a dávám papírový Happy a už jsem si 100% jistá že nikdy jiný dávat nebudu. Upřímně řečeno, když vidím jak ty plínky sajou (a to přebaluju každý 2-3 a někdy i víc, v noci i 11) hodin, tak si fakt neumím představit mít v látkovce dítě tak dlouho. Anetka nemá vůbec opruzený zadeček.
A holky, nevím jak jste na tom vy s lysinkama, ale malá má v postýlce na rozložené zavinovačce plínku, protože ublinkává a zavinovačky máme jen dvě. Jak sebou šmidlí, tak má na hlavičce vzadu lysinku. A jak šmidlí poi té plínce tak to div nemá do krve. Mám docela strach, co by se stalo, kdyby tu plínku měla na zadečku…
Suvi: Porodu se neboj, ten je v klidu a ty jsi snažilka, ty budeš mít porod krásnej. Uvidíš. A hlavně, je to chvilka. Mně vždycky pomáhalo říkat si: Zítra touhle dobou už… třeba když jsem šla k zubaři. Je to pár hodin, chvilka, poletí to, uvidíš. A výsledek bude ten nejkrásnější.
Bee: Já bych do epidurálu nešla ani za nic. Šla jsem do toho s tím, že to bude ukrutně a nesnesitelně bolet, místo toho to bolelo jen aby se neřeklo a i když to byla ke konci makačka, určitě jsem ho za žádnou cenu nechtěla. Prostě jsem předem říkala, že i kdybych ho chtěla, tak mi ho dávat nemají. Nestihlo se to a jsem ráda. Četla jsem na něj právě i dost negativních ohlasů, co dalšího způsobil a jsem ráda že jsem se nedostala do fáze kdy bych o něj prosila.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 06.02.09 14:14

ahoj holky!
tak už jsem po operaci v pohodě a už jsme zase ve svém zavedeném režimu, zrovna Tomášek spí, tak mám chvilku času.
Plínky…používáme jednorázovky a díky za ně, nějak si fakt nedovedu představit, že bych neustále máchala a prala plínky. Řekla bych, že je důležitější být s malým než někde u umyvadla nad plínkama. Takže já jsem jednoznačně pro jednorázovky. Filipi, jestli používáš Happy, tak jsou teďka a 1+1zdarma v Hypernově v akci za 299kč.
Epidurál…taky jsem se ho bála, ale mám za sebou spinál, což je v podstatě to stejné a žádné vedlejší příznaky jsem neměla a kamarádka, co rodila ve stejný den jako já, tak měla epidurál (porod začal přirozeně) a pak i spinál a taky neměla žádné vedlejší problémy, ba naopak epidurál si chválila, říkala, že pak už jen ty kontrakce cítila podle toho, jak jí tvrdlo bříško. Já jsem teda normální porod nezažila, jen několik hodin kontrakcí, ale možná, že bych do epidurálu šla…zvlášť teďka po tom, co mi před 2 dny porodila kámoška a její porod byl fakt katastrofa, ale nebylo to díky bolestem při kontrakcím, ale spíš podle toho, že malý si zaril cestu na svět ručkou napřed. Ale Suvi…tím tě vůbec nechci strašit, uvidíš sama, že v posledním měsíci těhu se na porod začneš tak těšit, že to bude jako dostat dárek :o)
Resi, Lukášek měl v 6týdnech 6kg????? Tyyyyy joooo, to je paráda!! Kolik má teďka? Já jsem si pořád myslela, že máme doma obříka (má ve 3 měsících 7kg), ale nejsme sami :o))) Mě se malí mišelínci strašlivě líbíííí :o))) Kačičko a kolik váží malý? Hlavně mám pocit, že jsme minulý týden zažívali spurtovací období, malý jedl v nosi co 2-3h, někdy i co 1,5h a teďka z ničeho nic velký obrat a začal (konečně!!!) poprvé od narození jíst co 3 hodiny přes den a v noci co 5h a vypadá, že mu to stačí a já mám najednou pocit, že mám šíleně moc času, poslední 3 měsíce jsem vlastně měla každý den rozdělený do úseku co 2 hodiny a najednou je to o hodinu víc…šílený nezvyk :o)))  

Holky, pa

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 06.02.09 14:44

Holky, nedá mi to, abych to tady nenapsala a nezaptala se vás jestli jste taky pořád tak strašně úzkostlivé??? Teďka myslím hlavně maminky, ale i těhulky určitě pochopí, co chci říct. V těhu jsem byl úzkostlivá opravdu hodně, neustále mě napadalo, co by se stalo kdyby…a teďka, když už jsem mamča, tak mě to napadá 100× více…až si někdy říkám jestli jsem normální!!!!! Za poslední týden jsem našla i tady na emiminu a i na modrém koníku dva strašné příběhy a je mi z nich fakt strašně ouzko a dokonce jsem si i nad nima pobrečela a pořád si opakuju, jak velké a krásné štěstí máme doma! Někteří tohle štěstí berou jako samozřejmost, ale já chci tímhle říct, že jsem opravdu snad ta nejšťastnější mamina pod sluncem, ovšem bohužel i strašně úzkostlivá (dííííííky bohu za monitor dechu, bez něho bych snad ani nusla!).
Promiňte mi za takové zvláštní téma, jen jsem se z toho potřebovala vypsat, protože ty příběhy se mnou docela dost zamávaly!

 
Uživatel je onlinenothingn
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 06.02.09 16:47

villa: kdyz ono to s tim strachem je cely zivot.Od chvile co se rozhodnes mit mimco a zjistis ze jsi tehotna az asi do smrti.to je udel rodicostvi.Taky nekdy silim,ale kdyby porad clovek myslel na kdyby tak nemuze proste zit.Uzivej si mamikovstvi.

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 07.02.09 10:27

Villo, to je super, ze uz jsi doma. Jak to dopadlo s kojenim, pokracujes dal - jak to slo? Podle toho, co pises, tak jo, ale byl s tim nejaky problem? Jakub dlouho pribiral malo, za prvni dva mesice jenom asi 600g, ale po Vanocich jsme prekonali magickou hranici 5 kg a presne ve 3. mesici mel 6 kg rovnych (pri 66 cm, je porad nadprumerne dlouhy, takze neni ani moc tlustej, jen obcas naducany tvaricky, ale „spravil“ se hodne proti tomu vyzleti, co byl driv). Pres den ji uz od narozeni prumerne po trech hodinach a v noci ted dokaze spat od 20 do 4 hod. nonstop - tradá. Tak od toho 3. mesice to konecne beru jako „dovolenou“ - do te doby to byl hukot.
Co se uzkostlivosti a strachu tyce, tak na to nastesti nemam povahu a takove veci si absolutne nepripoustim. Ani v tehu jsem na to netrpela, jsem naivni optimista. Ted me akorat boli v krku, tak muzu mit jedine obavu, aby neco nechytl, ale spis si rikam, ze aspon dostane v mliku nejake protilatky, takze mu to vlastne neuskodi. Tak tolik, mejte se vsechny pekne.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 07.02.09 11:55

Villo, ufff, to jsem si oddychla, že jsi doma v pořádku… Jak to šlo po operaci? Fakt jsem na Vás myslela a doufala, že se co nejdříve ozveš… A chlapi jsou opravdovský šikulky, že to takhle krásně zvládli i bez Tebe, když už to jinak nešlo.
K té váze-aktuální napíšu v úterý, neb to jdeme na kontrolu. Ale mám za to, že reálně pokoříme tu šestikilovou hranici-posledně to bylo na hraně. Taky by mě zajímala výška-posledně měl 59 cm a teď už je nám 62 vesměs malá. Holky, já fakt nechápu, kde se to v tom našem prckovi bere, po kom to podědil-vesměs jsme v obou rodinách malí, jen tu a tam někdo vyšší. Tak nevím, jestli se zastaví někde růstově nebo si jestli si jednou budu muset stoupat na stoličku, abych malýmu (asi už velkýmu) vrazila facana…:o)
No a když tu padlo téma kojení-ze začátku jsem fakt kojila pořád-každé dvě hodiny, ve dne v noci. Měla jsem pocit, že nic jiného nedělám…No a teď už týden kojím přes den po třech hodinách. A už dvě neděle se nám podařil skoro zázrak-nastavit noční režím. Takže v sedm koupačka, pak kojení (ale to kojíme hodně dlouho, malý pije za dva za tři), pak uložíme do postýlky, zazpíváme, pustíme kolotoč, dáme pusinku a necháme malého spinkat. A spinká až do tak dvou tří, a pak do sedmý (by oko). No a pak je totální vstávačka. Do dneška nechápu, jakto že nám to malý žere. :o) Ale kéž by to tak trvalo i nadále. :o)
Filipi, no s tou lysinkou nevím,neb ještě nemám zkušenosti. Ale mamča mi říkala, že je to prý u takhle malých dětí normální. Tak Ti nevím.
A k té úzkostlivosti-já jsem tak nějak otupěla. Jak je permanentní frmol a taky tu a tam pomalinku dělávám něco do práce (přeci jen mi v dubnu začíná druhá výstava), tak nějak nemám čas. V těhulenství jsem se nervovala víc, teď je to spíš takový to-je to správně?, nemělo by to být jinak? a tak… Ale monitor dechu a chůvička musí v noci běžet pořád a pořád se chodím přes na malého dívat… Ale přeci jen už to není takový stres. Ovšem předpokládám, že přijde, až začně malý lézt a chodit…No uvidíme…resa

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 07.02.09 15:29

Reso, Lukasek je fakt bumbrlik, podle toho, co pises, vzdyt je o mesic mladsi nez to nase mládě :-) Vubec mam ted pocit, ze se rodi nejak vic velkych deti…? Obdivuju tvoji schopnost dal pracovat, smekam pred tebou. Mrkla jsem na tvuj prispevek a jsi moc schopna a sikovna :-) a Lukasek ma krasne vlasky, to je nadhera.  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 08.02.09 08:47

Čus holky :-). Tak já budu mít krásnej porod, protože jsem snažilka jo? :-))))) Myslím, že tak to nefunguje :-), i když na prozatímní průběh těhotenství si nemůžu stěžovat :-). Radši nad tím moc nekoumám a fakt byla vyjímka, že jsem četla jakousi diskuzi, protože se nechci bát dopředu. Nevyhnu se tomu a jak malej víc kope a je víc cítit, víc si ho uvědomuju a tím pádem se na něj i těším :-).  

Plínky jednorázovky versus látkovky, no dřív jsem se o to nezajímala, ale bližší jsou mi ty látkovky, tak pocitově. Prakticky nemůžu zhodnotit sama za sebe, uvidíme, zas si to Villo nepředstavuj, že stojíš hodiny nad praním a žehlením :-). Náročnější na čas to je každopádně, spíš jde o priority, já to zas beru, že to děláme pro to dítě. Navíc na tom nelpím nějak extremisticky, ale chtěla bych to vydržet, to zas jo a budu se snažit pro to udělat, co půjde.  

Tenhle týden jdu omrknout porodky, další týden UZV KO, tak mi držte palce! :-)  

Zdravím všechny matky i prďochy a prďošice :-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 08.02.09 08:49

Jinak je ze mě skřivana jakýsi hybrid mezi sovou a skřivanem. Dost málo spím, nějak mi to nejde :-). Včera jsme šli např. do kina na 22:10 a můj muž moc nechtěl kvůli mě, já naopak, to se probírám z celodenní únavy :-).

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 08.02.09 11:06

Resa: Teda, malej je fakt obřík, to my máme v 5 měsících 7 kg a svýma faldíkama by mohla z fleku dělat reklamu na pneumatiky Mischelin (nevím přesně jak se to píše) a to je nejtlustší z miminek v okolí. I když srovnávám fotky tak si říkám, že mám fakt asi smetanu. A jak to tak sleduju, tak jidne to je taky zajímavý :-))
Suvi: K těm látkovým plínkám, máme ublinkávající miminko a i když mi sem tam někdo řekne, že tu poblitou látkovku prostě nechá uschnout a dá znovu, mně t příjde děsný a po každým ublinknutí peru. Mám jich třicet a denně peru tak 20 a více. To je jedna plínka na ublinknutí, druhou to otřu z Anetky, z plínky, ze sebe, třetí plínku jí dám do postýlky a tak do půl hodiny ji měním protože nám ublinkne i v postýlce. Takže denně tak 20 plínek a víc, takhle to jen hodím do pračky a vyperu. Měli jsme období, kdy jsme utírali posánky žínkou a jak špatn šly ty žínky oprat, to jsem si ani nedovedla představit. totéž když byla „nehoda“ při utírání po koupeli na osušce. Takže představa, že dávám látkovky mi moc dlouho nevydržela. A to jsem byla děsnej fanda do látkovek a fakt jsem si byla jistá že je budu používat.
A k tomu porodu, já to myslela tak, že za tu dobu snažilkování jsme na ten porod a na to miminko tak nažhavený, že se strašně těšíme a to těšení převládá ty bolesti. Ne, já vím, že je to u každýho jinak ale co jsem se bavila s holkama i z jiných diskuzí, které byly dlouholeté snažilky, tak jsme se shodly, že se těšily neskutečně.
Villa: Smekám před tebou že jsi to tak zvládla s tou operací. Já na tebe myslela hodně často a chtěla ti i psát jak to máš s tím kojením, muselo to být hrozný to odloučení… A s tou úzkostí jsme na tom stejně, večer se chodím pořád ujišťovat jestli je zapnutý monitor, kontroluju ji pořád v kočárku (zatahám za cumel nebo do ní prostě drbnu, když spí tvrdě). Já zasechodím na stránky mimiangel.cz kde jsou mimo jiné i příběhy maminek, kterým miminka a děti umřely, takže sem tam se tam objeví i takový článek, to jsem pak uřvaná nad postýlkou a malé bych odpustila všechno na světě.
Anetka má 5 měsíců pryč a pořád je plně a výlučně kojená, za to jsem fakt moc ráda. My většinnou máme takový řežim, že okolo 8 (plus/mínus) koupeme, nakojíme, malá spinká, vzbudí se mezi 7-8 ráno, papáme, pak jde ještě spinkat, nebo si hrajeme. Další kojení je okolo 10 hodiny, pak mezi 1-půl 2, další před pátou a pak zase okolo osmé koupačka a spánek. Usínání máme krásný, jakmile jde od prsa, odgrcne si, dáme ji do postýlky, pohladíme, dáme pusinku a jdeme pryč. Maximálně když je rozmrzelá dostane cumel a pak je ticho. Jsem za to moc ráda, ale řežim to není, tak si to zařídila sama :-)) Přes den toho moc nenaspí, ale je hodná.
Holky, ve čtvrtek jsem píchali náušničky. Masakr! Paní doktorka jí dala jednu naopak (!?!). Teď už to má hezčí, mažeme a čistíme, 24 jdeme na půlroční tak jí to snad spraví :-))

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 08.02.09 11:56

Tak to máte Filipi hodný mimčo, když tak čtu, jak spí celou noc a přes den takhle pravidelně kojíš. To je fajn. Moje známá měla uřvánka, opravdu řval skoro pořád, musel být nošenej, v postýlce, kočáře nevydržel a ta si teda užila. Ale zlepšilo se to…cca po 3 měsících. Jen je prostě citlivější než jiný děti. Já jsem taky byla uřvanec, tak jsem zvědavá, jaký to bude u nás :-).  

Jinak když koukám jak pereš, tak to už je z tebe skoro látkařka :-). Já uvidím…pár fleků na plínách mě nezabije, hlavně když budou čistý. Spíš celkově, jak na to bude malej reagovat, jak to budu stíhat…to fakt nevím, budu se muset nechat překvapit. Jednorázovky mám v záloze. Ekologický :-).   Villo a jak je? Dobrý? Močák se umoudřil?

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 08.02.09 11:58

Holky, já Vám tak závidím to noční spaní vašich miminek!!!!!!
Náš režim: vstáváme od 8-9h, pak je Tomášek vždycky tak 1,5-2h vzhůru a pak jde spinkat tak na 1/2-1h, pak se to opakuje, mezitím kojíme, odpoledne jdeme ven a koupeme kolem 19h a malý pak usíná od 21-22h, ovšem většinou (aspoň teda poslední dobou) usíná s velkým pláčem, musíme ho nechat tak 5min vyplakat, pak dát dudlík a hnedka zabere a usne. Nevím čím to je, bříško ho už nebolí, prdíky nás už přešly, ale takhle to dělá, já si osobně myslím, že je to tím, že je hodně přetaženej a nejde mu usnout hnedka nebo už si prostě tak na to večerní řvaní zvykl, že to bere jako normální věc :o) No a budí se za 3-4hodiny na kojení, hnedka pak usne a zase se budí za 2-3h, pak usne a zase kojení za 2h a pak už po té 8h vstáváme. No a to noční spaní Vám proto fakt závidím. Tomášek dřív spával líp, budil se co 5-6h, ale řekla bych, že kolem 3.měsíce ho chytl spurt a začal se v noci budit častěji, řekla bych, že to začalo tou nemocnicí, tak i přemýšlím nad tím, jestli mám vůbec už dost mlíka, ale malej hlady nepláče, tak fakt nevím.....OVŠEM poslední dobou se mi nějak nezdá jeho váha. Sem tam si ho někdy doma zvážím na naší osobní digitální váze a jestli nám váží opravdu dobře, tak se mi zdá, že teďka na váze ubral asi 200g, jenže to taky může být tím, že třeba více vyrostl…no já nevím, asi si během týdne zajedu na naší dětskou dr., zvážíme a změříme malého a uvidíme. Každopádně už pomalinku plánuju přikrmovat večer nutrilonem.
Operace-nemocnice…kojení jsme zvládli, přes den byli moji chlapi se mnou a v noci jsem odstříkávala, co to jen šlo, ale manžel stejně doma musel večer a v noci malého dokrmovat nutrilonem a chutná mu, tak už fakt přemýšlím, že s tím dokrmem začnu, přeci jen je to cvalík a kdoví jestli mu to moje mlíko fakt stačí. I dr. se pořád divila, že mu mlíko stačí, tak uvidíme. A možná že se budí tak často tím, že už mu to mé mlíko v noci nestačí, ale takhle se budil i když ho manžel dokrmoval nutrilonem, tak babo raď!!!!

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 08.02.09 12:01

Suvi, děkuju za optání, už je to lepší, nakonec mi pomohl osvědčený brusinkový džus, vypila jsem toho dost (přesně takhle jsem chlastala pár dní po ET, to jsem měla fakt šíleně chytnutý močák!), ale raději jím i megabrusinky v tabletách, co mi dala kámoška a zdá se, že je to OK, ufff!
Suvi, ve kterém jsi tt???

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 08.02.09 12:14

Villomyslím že 31 tt. Mě taky brusinky docela pomáhaly. Ty mega :-)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 08.02.09 13:41

Suvi, no s tím porodem-mě říkala gyndařka, že když se maminka na dítě straaašlivě moc těší a touží po něm, tak má na porod dobré vzpomínky… V mém případě to platilo. :o) Ale jestli to platí obecně-nesoudím.
Villo, no fakt jste to vzládli úžasně.
Filipi, nechat poblitou plínku uschnout? To je strašný. Malý má reflux, takže vlastně ublinkává pořád-a nedokážu si představit, že bych to takhle praktikovala. To je šílený. resa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 08.02.09 14:26

Kači, zapomněla bych-díky za pochvalu článku. O to více mě to těší, že to zase taková sláva nebyla-spíš tak jako nakázaný v práci. :o) Vztahovala se to k jedné akci pod Unescem (seznam významných světových historických památek), kam jsem za Knihovnu podala návrh. resa

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 11.02.09 09:25

achjo, tady je teda docházka … no taky mám na tom svůj podíl :-)

Tak poslušně hlásím, že na 3D UZ  bylo vše jak má být, a čekáme naprosto bez pochyb 2. klučíka.
A co vy? Jak válčíte?

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 13.02.09 10:52

Beeusko gratuluju ke chlapečkovi a hlavně že je vše jak má být.

No já už nevydržím sedět u PC nijak dlouho, všechno mě bolí. Na kontrolu jdu příští středu, měl by být velký UTZ.

Nemáte někdo v záloze nějaký deníček, už nás to šouplo zase hodně dozadu.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 15.02.09 15:22

Suvi, co to čtu???? Žlučník? Chudáčku :-( Já měla taky jeden extra super záchvat v těhu, jenže já v té době vůbec nevěděla, že je to žlučník, tak ať už nebolí a  jsi v klidu!
Ještě se vracím k těm látkovkám a praní. Ono si to zatím možná ani neumíš moc dobře představit (já jsem si to v těhu teda vůbec nedovedla představit a ani jsem nad tím nějak extra nepřemýšlela), ale v podstatě od porodu mi jede pračka nonstop ve dne v noci…to jako fakt. Myslím, že i ostatní mamči mi dají za pravdu. Já mám prostě pocit, že peru furt. Dětské věci nevyperu jeden den a malý už skoro nemá v čem chodit a to mám věcí (si myslím) docela dost. Takže furt jen peru, žehlím, peru, žehlím…teďka si k tomu ještě přidej, že v prvních 6 týdnech budeš muset žehlit i plínky a jsi profesionální žehlířka :-)))))) A to nepočítám, že taky peru i naše dospělácké věci :-) I když je mi jasné, že ty určitě myslíš ty látkovky toho nového druhu, ale já vlastně ani nevím, jak ony pořádně vypadají, taky se musí žehlit? I když těch prvních 6 týdnů určitě.
Jo a já Vám ještě napíšu, že už na noc dávám malému ten nutrilon a noc je klidnější, z ničeho nic dokáže naspat 4-5hodin v kuse, takže já si myslím, že mu to moje mlíko na noc už asi fakt nestačí :-( Jen kdyby to večerní usínání bylo klidné a ne plné řevu, už nevím jak na něho…zkoušeli jsme ho nechat jen tak, že usne sám v lehátku (nic), pak jsme ho zkoušeli unosit (nic), stále zatím platí nechat ho vyplakat a on pak vysílením usíná, jenže včera mě překvapil, že už ani to nezabralo, nakonec se mnou usl v posteli přikrytý mojí peřinou. A už taky asi tak 14 dní dávám normálně malému i čaj (i když ne nějak pravidelně) a chutná mu, ze začátku teda plival na všechny strany, ale teďka si u něho chrochtá blahem .-)
Holky a co zbytek? Jak se máte? Beusce gratuluji UTZ :-)
Holky a nevíte někdo, co je s Fly????

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama