Těhuloviny a (Z)Matkoviny - 20. část - Z deníčku Šišounka -

Těhotenství

Ahoj holky, dlouho jsem se vám neozvala, naposled když mi byl měsíc, to jsem byla ještě mrně hloupoučký, ale teď už jsem velká holka a vím, jak to na tom světě chodí. Tak už přesně vím, jak se vlastně jmenuju. Jmenuju se Anetka, ale stejně mi tak nikdo neřekne. Pro rodiče jsem prostě Šišounek a basta fidli. Někdy je to k vzteku, minule mě tak maminka oslovila před Adámkem, který už je velký kluk, protože je přesně o hodinu starší než já. No hanbou jsem se málem propadla, naštěstí spinkal, takže to neslyšel.

Začala jsem to dávat hlasitě najevo. Nejprve hlasitým: „Uááá - ee– gggg.“ Maminka se nade mně sklonila a hloupě mě začala napodobovat, tak jsem přidala: „Geee – uhhh–ííía!“ Ani to nezabralo, máma se stále tvářila poťouchle, dokonce se k ní přidala i Adámkova maminka a začaly na mě něco žvatlat. Tak jsem jim hlasitým: „Něěě –uáááá–ghhhh.“ Vysvětlila, co si o tom myslím. Smály se jako pominutý, a pak že je na tom světě spravedlnost.
Už jsem konečně přišla na to, co se po mně chce. Máma si neustále pochvaluje, jak krásně spinkám. No jasně, prostě jsem unavená, když mnou celý ten točí, podkládá mí pánev a cvičí nějakýho bobatha, prý abych se vyvíjela tak jak mám. Podle ní jsem pozadu. Řekla jí to ta hloupá neuroložka, když se mnou házela ze strany na stranu a po tom všem ještě čekala, že budu vzorně zvedat tělíčko na ručičkách. Bodejť bych to dělala, když se mi po tom všem motala šešulka a zvedal žaludek. „Holka, ty se mi nelíbíš!“ Řekla tenkrát ta stará hajtra. Dala jsem všechno do jedinýho zatlačení. A vyšel prd - holky, to byste koukaly. A místo aby se ta doktorka pohoršila, nebo lekla, začala se smát a šišlat na mě, jaký mám krásný prdíky. Příště tě pobleju, nádhero!
Pochopila jsem, že když se usměju, naši se snesou kolem postýlky jako diví a začnou obdivovat, jak jsem roztomilá. Ale když křičím, hned mě chovají, mačkají mi bříško a pusinkují mě. Sem tam si to nechám líbit, ale občas je ohodím, to aby pochopili, že ne všechno je mi příjemné.
Například náušničky. Holky, to jste měly vidět. Já byla ten den tak dobře vyspaná, smála jsem se na mamku, i když jsem fakt nechápala, co blbne. Stále dokola opakovala. „Nikam nepojedeme…ale ne, musíme…ne, nepojedeme, já ji trápit nebudu…ale jo, já vím že musíme, ale když mně je jí tak líto…ne, nejedu nikam…“ Nakonec mě táta oblékl a hodil do sedačky. Nemám sedačku ráda, protože to většinou znamená ušišlaný babičky, které mě neustále opusinkovávají nebo chtějí vidět, co už umím. Jedna dokonce mamince pořád podsouvá, že už by mi měla dávat zeleninku. Brrr. Tatínek kdysi říkal, že zeleninka je jedovatá. Nechci, jen mlíčko! Druhá varianta proč mě dávají do sedačky je, že jedou nakupovat a to znamená, že budu zase aspoň hodinu oblečená v tom vedru. Tu třetí jsem si raději ani nepřipouštěla. To byla doktorka. Ale to by mi přece neudělali…
Udělali. Nejprve mě položili, zvážili, to jako obvykle. Pak paní doktorka maminku začala posílat pryč. Maminka se s paní doktorkou pohádala, protože u „toho“ chtěla být. Paní doktorka maminku prosila a říkala něco o nervozitě a o třesavých rukách. Maminka se chvilku bránila, ale pak ji tatínek odtáhl.
A pak to přišlo. Ta babizna mě začala něčím bodat do ouška a pak mi tam začala cpát nějaký kov. To samý do druhýhoi. Holky, já z toho byla tak vyřízená, že jsem se posrala do plínečky. A to opravdu do slova. A naši, místo aby mě politovali, začali zářit, jak jsem šíkovná, protože jsem se vykakala jen po týdnu. Co furt s tím kakáním mají?

Teď jsem se ale trošku zakecala. To víte, když se konečně dostanu k počítači, chci si to užít. Ale konečně k věci.
V pátek mě maminka probudila, oblékla, naložila do kočárku a jeli jsme - alespoň jsem si to zpočátku myslela, na procházku. Jenže ani ne po půl hodině mě vytáhla, vrazila do ruky nějaké cizí paní. Ta se mi líbila, protože na mě byla moc hodná a dělala se mnou blbiny. Jenže pak mě položili na stůl, vysvlékly donaha, přestože tam byl ještě jeden chlapeček (dokonce mladší!) a začali mamice něco vysvětlovat ohledně bezpečnosti ve vodě. To jsem chápala, vody tam kolem bylo opravdu hodně.
Krátce nato ta paní mamince začala vysvětlovat, jak mě správně držet, jak se mnou manipulovat ve vodě a také zkoušela, jak šikovná jsem na bříšku. No, nic moc jsem tam nepředvedla, zato jsem se ukázkově otočila na bříško jen při pouhém dotyku, zatímco ten druhý chlapeček sice válel na bříšku, ale přetočit se ne a ne!
A pak to přišlo! Ta cizí paní mě vzala a položila do vodičky, která sice nebyla úplně studená, ale mnohem studenjší než ta, na kterou jsem byla zvyklá. Přesto to bylo super! Paní mě držela jen pod hlavičkou a jezdila se mnou ve velké vaničce sem a tam, otáčela mnou, kroužila, nejprve se mi to moc nelíbilo, byla jsem ztuhlá, ale pak jsem pochopila, že můžu být v klidu a uvolnila jsem se. Do ručičky mi dali nějakou hračku, tak jsem si ji strčila do pusinky a nechala se unášet vodičkou. A pak! Holky, co bylo pak, to byste fakt nečekaly.
Paní se na mě usmála a „Aný ááááá žbluňk!“ V tu chvíli mě polila vodou. Z šoku jsem se vzpamatovala poměrně rychle, zase se mnou chvilku kroužila a… „Aný áááá žbluňk!“ Opět sprška vody. Vrhla jsem ni naštvaný pohled typu: „Ještě jednou a už se na tebe neusměju!“ Paní se ale místo omluvy jen usmívala a říkala, jak jsem šikovná. Opět jsme kroužili a.. „Aný ááááá žbluňk!“ Polila mě potřetí. To už jsem se naštvala a hlasitým zabručením dala najevo, že tohle se mi fakt nelíbí.
„Už asi nemůže.“ Řekla paní mamince a vyšoupla mě z vody ven. Néééé! Začala jsem křičet. To plavání se mi líbilo, jen to polívání jsem nechtěla! Jenže demokracie je blbost, protože mě dali zpátky do osušky a na řadu šel ten druhý chlapeček.
Zatímco se snažili na něm,my s maminkou šly do tamnější sauny. Mamčay říkala, že teplota nic moc, protože ona je zvyklá na vyšší. Ale zapotila jsem se fest. Přesto to bylo žůžo, škoda že jsem tam mohla být jen tři minuty.
Když bylo po všem, mamča mě oblékla, dala mi napít z prsa a jeli jsme domů. Už se těším, až tam pojedeme znovu.
A abyste mi věřily, že fakt nekecám, posílám fotku ze sauny.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 15.02.09 19:45
 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 15.02.09 20:50

Paráda, Filipi nezklamala! Anetka je spisovatelka po tobe! Jste holky sikovny a aktivni. O plavani si nechavam jen zdat. Co se latkovek tyce, po trech mesicich jsem je vytahla a porad mi na Jakubovi pripadaji nejake velke, nemuze moc kopat nozkama a po pocurani jsou - neverily byste - mokre!! Na to jsem si u papirovek uplne odvykla, takze jsem je soupla zpet do komody a bud je nabidnu k prodeji nebo zase pockam dalsi tri mesice a uvidim… Takze takhle jsem asi dolatkovala :-( Jakubovi se ted dari uz tyden uplne vzorne usinat. Je to neskutecne - koupani (po trech dnech a stridame vanicka (vlasky) - kyblik - kyblik), jidlo, ponoseni, prevleceni, prebaleni, male pohoupani, stale stejna ukolibavka a sup do postylky. Tam si hraje s mym trickem a sam si v tichosti s dudlikem po nekolika minutach usne. Toto probiha tak hodinku mezi 19 a 20. Takze pak konecne ‚padla‘. Spi na jeden zatah tak 7 hod, dokonce jednou vydrzel spat az do pul sedme! Tak Villo, u vas uz snad brzy taky tak nejak podobne :-) Udelal ted zase vyvojovy skok, uplne to vidim. Je pekne stabilni, sleduje, hraje si, smeje se. Jak se vede vam a vasim detickam - venkovnim i vnitrnim?

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 15.02.09 22:40

Filipi a Anetko, nebo tedy spíše Anetko-naprostá parádička. Fakt šikulka. Krásný a super deníček.:o):o):o):o­):o)
U nás se vede dobře… Musím zaklepat, alezaběhaný noční režim se drží.. Do osmi (do devíti) jsme v postýlce a v lepším případě spinkáme do pěti, v horším do tří. Mezitím jedno kojení-ale spát pět hodin v kuse je fakt paráda.:o) Trochu jsme se báli, neb se malý pořád otáčel na jednu stranu-ale trpělivým týdenním cvičením se to zázračně srovnalo a už ani nepoznáme dominantní stranu. A navíc nám pomohla asi trocha štěstí. Takže radost dvojitá.:o) No a teď nás vyšetření na hematologii a teprve poté se bude vědět, co a jak s očkováním…
A teď jsem celá zvědavá, co se děje u Vás ostatních, hlavně u holek těhulek.:o) resa

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 16.02.09 08:59

Ahoj holky :-)

U mě nic nového, KO mám až tenhle týden, hned po ní jdem k Majce na přípravnou hodinu s tatínky, to už se můj muž nemůže dočkat :-))))). Povídala jsem mu o porodu zatím jen já (a to ani nevím, co mě vlastně čeká, takže jen čistě teoreticky) a byl docela vyvalenej. Nicméně snad jsem ho přesvědčila, že ho tam budu potřebovat (on půjde, pokud to bude možný, ale pořád se tváří, jakože ten ubohej je vlastně on, jako bych si tam já šla odskočit ke kadeřníkovi nebo co :-)))) ). Tak jsem zvědavá, co na to bude říkat :-).

Jinak jsme se bavily o epidurálu, tak jsem se snažila si v hlavě sešrotovat, jak se k tomu (opět teoreticky :-) ) budu teda stavět a říkala jsem si asi toto (můžete se vyjádřit, jestli si myslíte, že je to blbost :-) ): Pokud nebude porod nijak protrahovaný a budu se postupně otvírat tak nějak normálně, tak bych to ráda vydržela, pokud ale budu mít třeba s otvíráním problémy a bude to už trvat nepřiměřeně dlouho, tak si ho asi píchnout nechám, nebo v případě, že by mi ho vyvolávali a kontrakce nastoupily hned od začátku v rychlých sledech. Nevím ale,  jaká doba porodu je vlastně ještě „normální“ a jaká dlouhá… A taky samozřejmě nevím, jak budu bolest snášet. Toto si v hlavě sumíruju spíš jakoby dopředu kvůli svému muži, aby věděl, co jsem chtěla, až budu třeba mimo a nebudu moc schopná přemejšlet. No, raději bych bez něj, snad to ustojím, byla bych ráda.

Kačko a dáváš mu i separačku? Resp. jakou? A jaký používáš látkovky?

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 16.02.09 09:23

Ahoj holky,
Filipi, Anetko deníček je úžasný a a Anetka strašně šikovná, jen pište dál ať vidíme jak jste pokročily. :o)))
Suvi taky mě čeká tenhle týden kontrola a to ve středu velký UTZ ve 30tt. K tomu epidurálu, hodně jsem o tom přemýšlela a já vzhledem ke své alergii ho nebudu moct mít, ale zase na druhou stranu si říkám, že snad kdyby to bylo nějak extra dlouhé tak se mnou něco udělají, minimálně mi dají palicí přes hlavu. :o))) I když já mám naplánovanej rychlej porod. :o))))))))))))))) No uvidíme.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 16.02.09 09:24

Jo jo Layo, to si taky plánuju :-)))))). KO máme úplně stejně a taky mám velkej UZV, moje gyn ho dělá trochu později… Já bych se epidurálu rozhodně chtěla vyhnout, ale nikdy neříkám nikdy že :-).

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 16.02.09 09:29

Suvi to si asi plánujeme všechny. :o)))))) No a co jinak, jak ti je, kolik si přibrala? Já mám nahoře 9-10kg, tak jsem docela spokojená, ale klidně už bych tloustnout nemusela. :o))))))))

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 16.02.09 10:54

Přibrala jsem tak 7-8 kg, cítím se relativně dobře, akorát se mi už hůř spí. Tím mám na mysli, že na zádech to nehrozí a ani se to nemá, někdy teda spím tak v polosedě, jinak spím na boku a ty, i když je střídám, tak je mám za chvilku otlačený… Ale jsou horší věci :-).

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 18.02.09 09:55

Pepi už se narodili Pepíci !!!        Info v Psychice!

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 18.02.09 16:03

Ahoj :-)
Pepi story sleduju, už jsem se vyjadřovala v Psychice. Opravdu věřím, že budou kluci  v pořádku. :-))))
Filipi, hezký deníček :-) Plavání je super, Kuba to taky miluje.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 18.02.09 17:19

Ahoj holky,
Pepi už jsem gratulovala vedle a moc a moc a moc jim držím palečky. Kluci přišli na svět o něco dřív a tak doufám, že i o něco více budou mít štěstí a hlavně plno zdraví! Holky, přiznám se, že úplně přesně nevím proč Pepi ležela už na rizikovém v porodnici, napíšete mi to někdo?  

Jinak se přiznám, že už večer dávám malému nutrilon a světe div se…svět se nezbořil :o)))) a já jsem to rozdýchala. Malý sice hezky přibírá, nakonec jsem si ho jela k dr. zvážit a přibral za 3 týdny 400g, ale už je prostě velký a já opravdu cítím, že mu to mé mlíko na noční papání nestačí. Takže ho večer nadlábnu nutrilonem, v pohodě vypije 200ml a jde spinkat (většinou ovšem pořád s velkým křikem) a v noci a normálně přes den kojím. Malý vydrží po nutrilonu spát i 5hod. Musela jsem sama sobě domluvit a říct si, že přeci jen už mu mé mlíko zas až tak nestačí, váží už 7350g, takže na to, že bude mít teďka v pátek 4 měsíce je fakt macek.
Filipi, super deníček, plavání s malým se sice zatím bojím, ale ta sauna mě lááááká, takže mimi může být v sauně jak dloho????  

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 18.02.09 18:32

Villo, Pepinka ležela ve špitále , protože se u ní rozjela nějaká infekce, pak se přidalo tvrdnutí břicha  a dnes (nebo včera?) jednomu miminku praskla voda a už nebylo zbytí. :-(((((((((((((((((( ale já jim věřím

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 18.02.09 19:44

Holky, Pepču taky sleduju v psychice, já se přiznám že jsem z toho fakt úplně hotová a mám strach i za ni. Jsem tak ráda že mám zdravé dítě, člověk opravdu musí vidět jiné osudy, aby to dokázal ocenit. V okolí mám maminku, které se miminko narodilo v září krátce po Anetce. Termín měla v půlce ledna. Holčička měla 500g a přežila. Dnes už je doma, má výpadky dechu, ale je v pořádku. Věřím, že dvojčátka to zvládnou, musí, ale upřímně, v její kůži bych být nechtěla. Čeká je dlouhý boj. Sama vím co to je milion hadiček v mém děťátku. A je rozdíl mezi dvou a půl kilovým děťátkem a ani ne kilovým.
Villa: No vidíš, to je dobře že malýmu chutná, já si vždycky myslela že máme macka doma my, ale vidím, že tomu tak zdaleka není. Vypadá to že miminka Psychiky jsou nějaká větší. To je snad nějaký syndrom :-)) Psychika = macci. My zatím plně kojíme a nedokážu si představit, že bych malé třeba měla dát příkrm. Strašně se děsím té doby jak to zvládnu psychicky protože jsem se na to fakt strašně upnula.   Bee: Promiň, zapomněla jsem ti pogratulovat ke chlapečkovi. To už máš aspoň zkušennost a víš jak na „tamto“ :-)) Jý bych se toho bála. Jméno už víte?

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 18.02.09 20:25

Filipi - jméno je na 90% Pavlík.. „Tamto“ jsi myslela šulíka? :-) no, víme, jak na to, ony holčičky mají taky svoje, třeba když se pokakají, je to i „tam“… :-) Kdybys měla kluka, ani by ti to nepřišlo :-))

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 19.02.09 08:21

AHoj holky,
Pepinku jsem taky sledovala a taky moooc gratuluju a ať se drží, Pepíci a mamka s taťkou.
Já včera byla na velkém UTZ ve 30. týdnu, všechno je v pořádku, máme už 1,5kg a dle dr. máme vzorné miminko, tak jen aby jí to vydrželo. Včera na UTZ pořád zívala, tak máme taky asi i strašně unavené miminko. :o))) Jen jsem dostala trošku klidovější režim, kvůli tvrdnutí, tak definitivně končím s prací.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 19.02.09 09:37

Ahoj ještě sem, já teď moc nestíhám přispívat nikam :-)

Holky, taky jsem včera byla na UZV a ten náš cvalík má už 2300g, no to je mazec! Takže docela obr, já nevím, jak ho budu rodit! No, bylo mi řečeno, že odpovídá tak spíš 33- týdnu. A nemám jíst moc sladký, aby nepřibíral rychleji, než je zdrávo. Jinak teda, když jsem viděla tu jeho mužskou výbavu…to jsem nevěděla, že je to tak veliký už u takhle malých mimin :-)))))))))))))))))). Jsem ráda, že je v pořádku.

Jinak jsme včera byli s mým mužem na lekci pro mamky i taťky a bylo to fakt dobrý, myslím, že mu to jenom prospělo. Dokonce sám řekl, že je rád, že tam šel, přestože se mu moc nechtělo. Doufám, že si bude pamatovat, co nám tam Majka říkala. Kačičko ještě jednou dík za ten tip, protože mě to vždycky nějak uklidní.

Layosuper, že je vše OK :-))

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 19.02.09 09:56

Suvi, neni zac :-D jsem rada, ze jsi rada. A lekci pro tatinky jsme opravdu zurocili u porodu, kdyz mi manzel delal protitlaky (na porodni stolicce) - moc mi to pomohlo, a jak uz jsem tady psala: pulku ditete vytlacil on :-)) Latkovky jsou popolini, i se separackou. Hahá, Jakub uz je velkej kluk: vcera se poprve trikrat za sebou prevratil z briska na zada. To bylo radosti :-)))
Mejte se fajn.

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 20.02.09 14:29

Ahoj holky, tak jsem konečně včera objednala kočárek, trošku mě vylekala dr. kdyžpovídala že ona obědnávala kočárek a oni jí řekli že už je to dost pozdě, že dodací doba je 10 týdnů. Tak jsme ho radši včera dojeli objednat. Tak je to Mutsy, podvozek Urban rider next, berva team orange. Taky jsme koupili přebalovák, tak už mám konečně pocit že už aspoň něco mám. :o))
A co vy všechny, jak s vám daří???

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 20.02.09 15:05

Ahoj holky, Layi, gratulka ke kočárku :-)
Já mám dneska nějakou depinu, teda až ted odpoledne, nějak to na mě padlo… od rána mě pálí žáha, po 2 dnech strašných žravek zas přišlo nechutenství, nic mě nebaví, vše mě štve, prcek kope, ale taky se nějak nepřemáhá… achjo… to určitě ta debilní zima!
 R

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 25.02.09 10:08

holky holky, to je teda docházka:-(

ještě, že chodíme do té Psychiky :-)

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 25.02.09 11:26

Holky ahoj :-)
jak se vede?
U nás je všechno v pohodě, máme za sebou druhou dávku hexavakcíny a vypadá, že to bylo OK, dokonce měl po ní Tomi spací náladu, tak nám to jen prospělo :-)
Taky začínáme s příkrmy, malý váží už 7395g, takže dneska na oběd dostane mrkev s bramborem, ale to bude jen na zkoušku, ale hlavně na večer dostane kašičku Hami, tak jsem zvědavá. V noci se pořád budí v rozmezí od 1,5-3h, ovšem dr. mi sama říkala, že to vypadá na syndrom malého závisláčka, než na to, že by mu nestačilo jídlo, no a já si myslím totéž, takže nepočítám s tím, že se noční spaní nějak upraví.
S těmi příkrmy jsem začala už hlavně z toho důvodu, že mi malý přijde dost velký „jen“ na mlíko. Už se udrží i malinko v sedu, převaluje se ze zad na bříško a naopak a myslím, že už prostě nastal ten pravý čas, ovšem nemůžu tvrdit, že by mi to nebylo líto, ale co naděláme, mimi nám rostou před očima, tak se s tím musíme vyrovnat! Včera měl už svůj první banán a i když se tvářil všelijak, tak pusinku otevírat jako vrata :-)
No a taky jeden další pokrok, Tomi byl poprvé (nepočítám mou hospitalizaci) na hlídání přes noc u mojí sestry. Já v noci a přes den odstříkávala jak ďábel a Tomi to zvládl v pohodě. Se mnou a manželem už to bylo horší, mysleli jsme na něho nonstop a bylo nám smutno až běda, ale příště to snad už bude lepší. Každopádně jsme si zašli do kina na Líbáš jako bůh a byla to parááááda!!!!!!!  

Holky, už jsem se ptala, ale zeptám se znovu, nevíte co je s Fly????? Kačičko, jsi s ní v kontaktu????  

Holkám těhulkám gratuluji k UTZ a jen tak dál holky, za chvíli už budete rodit :-) No Suviteda určitě…hele Suvi, už máš sbaleno do porodnice??? :-)  

Tak holky pa a dejte o sobě vědět, pááááá villa  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 25.02.09 15:47

Hele Villo nemám .-))), nějak se k tomu nemůžu dostat :-). Ale už na to myslím, tak snad časem něco zabalím, kdyby náhodou něco.  

Včera jsem se byla mrknout v jedný porodce, pozítří jdem ještě do jiné, na tu jsem zvědavější, tak nevím, ještě jsem tam nikdy nebyla (v té první jo, protože jsem tam občas chodila na gyndu).  

Moje ségra bude rodit už každým dnem :-)  

Jinak u mě nic novýho, pořád ještě trochu hromadím a objednávám, ale už se začínám mírnit :-).  

Jo a melj už je pěkně velkej :-)))), ta gratuluju .-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 27.02.09 09:02

    Holky, hlavně RESA, FILIPI, KACICKA, posílala jsem vám SZ, potřebovala bych znát vaši odpověď. Beru i negativní odpovědi, je to jen nápad. Pokud chcete být dále informovány, pošlete mi do mé SZ vaši e-mailovou adresu, abych s vámi mohla komunikovat jednodušeji. ****
Fly jsem to ani neposílala, nějak sem nechodí. Doufám, že je vše OK. Pokud nás Fly čteš a máš zájem se zůčastnit tajné akce, taky mi pošli mail prosím. Díky, zatím ahoj suvajs

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 27.02.09 09:03

zúčastnit, ne zůčastnit samozřejmě :-))))

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 01.03.09 15:38

Villo, ty nase prukopnice dokrmovani :-))) Vis, ze uz se aj tesim, az zacneme rozsirovat jidelnicek? Na druhou stranu je mi jasne, ze kojeni mi bude taky nakonec chybet. Ale zda se, ze jeste aspon mesic vydrzime po staru. Tesim se ale na tu ziskanou nezavislost, ze uz nebudu muset byt na jidlo vylucne a jedine ja. A to, ze jste si udelali volny vecer - to je senzacni :-) jen tak dal, preju vam to. A snad i nam uz se nekdy postesti trochu se odtrhnout. A Villo, jak jsi vybirala znacku kase atd? Melas nejaka doporuceni? Nebo podle ceny nebo ja nevim ceho? Pomalu se do toho taky poustim - trochu se aspon zorientovat, ale zatim jsem jenom z hecu koupila „prvni lzicku“ mrkvicku, kdyby to najednou na mne prislo, ze bychom zacali obedvat zeleninku :-) Ale zatim je to pro mne krok do neznama, takze kazda rada zlata. Pozitri jdeme na poradnu. Predpokladam, ze Jakub ma uz 70 cm a ze by 6,5 kg? Pak vam napisu, jaka byla realita. A uz se zda, ze na nas lezou trable se zoubkama. Ajajaj. A co se Fly tyce, zpravy od ni byly pozitivni, jsou v poradku a spokojene. Mejte se fajn.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 03.03.09 07:11

Ahoj holky, tak jsem tu teď dlouho nebyla, omlouvám se. Totiž, byla jsem tu ale nějak ne a ne odepsat.
My už pomalu s příkrmama taky budeme začínat. Chtěla jsem vydržet až do sedmého nebo osmého měsíce, ale malá má reflux (ublinkávání) a od miminka dodáváme železo, tak mi doktorka říkala, že by bylo lepší pomalu přejít na tuhou stravu, ale samozřejmě kojit dál. Doma máme nějaké „první lžičky“ a přesnídávky, dřív jsem se hodně registrovala a psala si o balrní na zkoušku zdarma, tak teď mám docela zásobu. Ale zatím to odkládám. Malá má dneska půl roku tak to vidím ještě tak na dva tři týdny a jdeme do toho taky. Tak pak holky hoďte info ať víme jak na to.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 03.03.09 14:37

ahoj holky,
jéééé, tak já budu přednášet? :-) No nejsem zase takový machr, všechno mi to poradily mé kamarádky, které mají děti o pár měsíců starší, než náš Tomášek. Měla jsem v tom šílený guláš, co dávat, jak dávat, kolik dávat a co nedávat!!! Hrůza, dr. mi jen dala nějakou malou příručku od Hami a poper se sama…takže jsem povolala kamarádkky a zde mám rady:
1. Nejdříve by se mělo začít s příkrmem zeleniny, v žádném případě ne ovoce, aby si děti nezvykly na sladkou chuť a aby pak zeleninu neodmítaly.
2. Kaše navečer je dobrá věc, já používám od Hami - první kaši (jenže dneska mi kožní - malý má vyrážky - poradila dělat normální dětskou krupičku, že se jí zdá, že v těch kaších je hodně chemie, tak nevím)
3. Zeleninu dávat v poledne a ze začátku děti sní jen pár lžiček, každý den pak vždycky zvyšovat dávky, více lžíček a vždycky pak dokojit.
4. V současné době je lepší pořizovat příkrmy z obchodů ve skleničkách, neboť není dobré vařit doma zeleninu kupovanou v obchodě, má prý hodně dusičnanů. Jo ale pokud má někdo zahrádku, tak je to jasné.....tiše Vám jí závidím!
5. No a samozřejmě používat při krmení lžičky :-)
6. No a ovoce přidat až prý tak po 14dnech, kdy si mimi zvykne na zeleninu.  

Já jsem to napsala tak zběžně a chaoticky, zatím nejsem žádný odborník, přikrmujem teprve týden a nemáme (ťuk ťuk) žádné problémy, malému strašně zeleninka chutná, zatím jíme jen mrkev - první lžičku nebo mrkev s bramborem a kdyby mohl, tak sní celou tu skleničku, ale já mu zatím dávám jen tak půlku a pak dokojím. Hlavně se holky těšte na ten krásný puch z plínek :-) to je něco…najednou mi začal i manžel bojkotovat přebalování…no čím to bude!? :-)  

Jo a určitě mrkněte na kojeni.net, tam je přímo takový „manuál“ k začínání s příkrmama.
papa villa

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 06.03.09 14:52

Ahoj holky, to jsem jááá stará dobrá Fly..  neodepisujte mě, jen jsme s manželem vedli malinkatý boj o místo u stolu, kde trůní naše dva kompjůtry. On pracuje přes zimu často z domova, tak měl přednost.

Tak Villo vy už takhle dokrmujete? Jak psala Filipi, děsím se toho, jak to budu snášet psychicky. Kojení Laura potřebuje, tak ji mám tak jako výhradně pro sebe a ona mě potřebuje.. S příkrmama už mě jakoby potřebovat „nebude“.. no.. nebo neeee tak moc… ach jo.. Vždyť já měla ze žárlivosti problém připustit ji i k dudlíku!! Je tohle normální? :-D
Villo díky za ty dokrmovací tipy! Ještě bych doplnila, že ta lžička by měla být umělohmotná, aby se nepoškodily dásničky.

Jinak u nás všechno v pořádku. Teď zrovna se sice stalo to, čeho jsem se bála a Laura má rýmu a v noci sípe, tak jí to tahám tou savičkou na hleny a to nesnáší, takže trénuje řev. Moje teta říká, že díky řevu mají holčičky hezký velký prsa, haha, to bude mít Laura aspoň čtyřky.

Váží ve 4měsících přes 7kg, je to taková naše Drobněnka.. jak Růžičková v těch rudých šatech v Popelce, určitě víte která. :-D

Kačičkotak Kubík už se převaluje? Jééé to je paráda.. .A začal nejdřív na bříško, nebo se svalí ze zádíček? Laura tuhle naznačovala, že se skulí, ale to nás asi jen tak z plezíru dráždila.

Slečna se vzbudila, tak běžím
zatím páá

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 06.03.09 14:54

Včera tu byla delegace z bývalé práce a přinesli Lauře krmící sedátko!

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 06.03.09 15:01

škoda že už se nedělají ty dřevěný sedátka, rozkládací s deskou na kreslení, co jsme v nich vyrostli my… nebo možná se ještě dělaj? Ty jsou super. Jsem zvědavá, co tyhle moderní plastový výlisky vydržej…

 
suvik
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 06.03.09 15:22

Ahoj Fly,  

to víš, že se ty dřevěný ještě dělají :-))). Sice ne asi úplně ty stejný, ale hodně podobný :-). To jsou kolegové teda fajn, že se takhle složili :-).  

Teď taky letím, pak ti odepíšu na SZ, srazu se to ale netýkalo :-).

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 09.03.09 11:16

Dobré ranko :-)

Fly,malá je kočka  a ty teda taky a moc :-)))))

Já byla dneska na poradně, mám samé dobré zprávy, mimčo  se vyvíjí jak má a cukr mám v pořádku. Ta glukoza nebyla tak strašná, já mám sladké ráda a ted se musím hodně držet, takže mi ta sladká chut i bodla :-)))))

Renča 25tt

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 09.03.09 14:22

Ahoj Beeusko, jéé, díky za pochvalu.
Gratuluju k dobrým výsledkům na diabetes.
Ta glukóza je docela dobrá, viď. Sestřička mi do toho dala citrón a byl to fajn koktejl.
Však těš se po porodu, až budeš kojit a nespat a běhat kolem miminka - to si budeš moct dát co jen budeš chtít a váha nebude narůstat. Osobně mám asi o 3kg míň než před těhotenstvím.
Ale šíleně mi padaj vlasy, chomáče vlasů… děsný

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 09.03.09 15:27

Fly… no, Kubík byl tak spavé mimino, že se mi hublo velmi špatně… doufám, že ted to půjde líp, proto se i víc haltuju s jídlem, at na sebe neplácám kila zbytečně… no a vlasy… dokud kojíš, budou padat ve velkém. Ale neboj, až přestaneš, do 2 měsíců to přejde :-)

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 10.03.09 10:53

ahoj holky,
Fly, hura, ze jsi opet tady! Tak zrovna to klasicke drevene sedatko jsem dostala od svych kolegyn - dala jsem jim typ. Zadne jine jsem nechtela, plastova nemela sanci :-) navic je to Czech made. Takze uz se tesim, az Kubik zacne sam poradne sedet. Furt se taha do sedu, ale jeste je brzo. No, otocil se tehdy jednorazove trikrat za sebou a od te doby uz dela drahoty a ne a ne to zopakovat. Ale ruzne se sponuje a protahuje, dela neco jako most. Slibila jsem vam, ze napisu, kolik opravdu mel na poradne miry, takze zarucene vede, co se delky tyce, ma opravdu tech 70 cm, mozna dnes uz i 71 (? :-D) a k tomu mel 6,7 kg. Takze docela hubenour. Vypada prinejmensim na pul roku, je dokonce delsi nez jeho 10 mesicni kamoska - hehehe. Taky uz  se tak tesite, az si vyjedeme na jarni vychazky? Uz aby bylo teplo!!! Ale asi bych dobu porodu nemenila, s takovym mrnousem je stejne nejlepsi byt doma, a ta nase robatka zacnou v lete behat a nebudeme je aspon muset balit a strkat do fusaku. Moc se na tu dobu tesim. Mejte se vsechny a vsechna pekne!!

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 12.03.09 18:53

Kačičko tak dneska se Laura taky už sama překulila! A dvakrát! Mám to nafocený, je to sranda.
Jen jsem mela za to, ze se prekuluji nejdriv ze zad na brisko.. Laura to tam soupla obracene, z briska na zada..

Co ostatni miminkove? Uz se kutalej? Co Villo, Filipi, ..?

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 12.03.09 20:19

Ahoj holky,
tak my se kulatíme už dlouho, Tomi začal přesně ve svůj 3.měsíc, tedy 31.1., teďka už zase zkouší novinky. Když se překulí na bříško, tak ho náramně baví dávat pod bříško nohy, jakoby už chtěl lozit a zatím moc neví, jak na to…je to sranda ho pozorovat :-)
Jinak žádné novinky, jen Tomi zrovna teďka pláče v postýlce…kaž­dovečerní rutina a ještě byl včera úplněk, takže katastrofa, to na něho hodně působí…už se neuklidí ani na rukách, bobišek můj malý :-( Tak já jdu trpět, musím vydržet ještě pár minut a pak jdu za ním.
A vítám zpět Fly, na fotkách Vám to holky moc a moc sluší, jste fakt kočky :-)  

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 13.03.09 09:33

Villo tak to máš doma šikulku! To za chvíli už bude lízt po bytě,a ž se mu bude za nožičkama kouřit. :-D

Moc jsem na tebe myslela s tou operací. Už je to všechno v pohodě?

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 13.03.09 14:13

Ahoj Fly, už jsem úplně OK, někdy si říkám, že mi otrnulo až moc…jím úplně vše, akorát né moc tučné a mastné a taky kořeněným se vyhýbám, ale jinak úplně vše, poslední tak měsíc si i při kojení dovolím dát např. zelí a různé pochoutky, které jsem dříve kvůli kojení nemohla, už to malému nic nedělá a mě chutná :-)
Holky, zítra nás čeká druhé hlídání přes víkend a už teďka z toho trnu, sice vím, že Tomiška dávám té nejvhodnější osobě, ale stejně vím, že mi bude chybět a už teďka se toho hrozím! Každopádně máme v plánu víkend sami pro sebe, tak jsem zvědavá jestli to klapne a nebudeme nakonec pořád jen mluvit o malém…co asi dělá, jestli spí, jestli jí a tak…:-)))))

Vložit nový komentář