Těhuloviny a (Z)Matkoviny - 21. část - Z deníčku Šišounka -

Těhotenství

Ahoj holky, máma není schopná napsat ani pár řádek, tak to opět musím zvládnout za ni. Nemám potuchy, o čem budu psát, protože se u mně vlastně nic nového neděje, ale alespoň pár řádek vám tu napíšu. Všechno je při starém, ale přece jen, jedna změna u mně nastala. Maminka se asi zbláznila!

Ten den dopoledne jsme byli na procházce s maminkou a jednou tetou s kočárkem. Teta má stejně starého chlapečka jako jsem já, narodili jsme se dokonce ve stejný den a jmenuje se Brkošek (upřímně, proti tomuhle je můj Šišounek jméno vskutku lahodné!). Brkošek dávno spal. Mezi náma, je to pěkná měkota, zatímco já násilím držm otevřené oči po celou dobu procházky a poslouchám co si ty dvě ženský povídají, on vytuhne okamžitě po položení do kočárku a není s ním žádnáý sranda.
Slyšela jsem maminku, jak tetě říká: „Doufám, že mě nebude nutit abych jí dávala zeleninu. Chtěla bych ještě minimálně měsíc plně kojit.“

To jsem jí schvalovala. Mlíčko je moc dobré a navíc, nedávno jsem slyšela, jak tatínek mamince říká, že zelenina je jedovatá. Jenže to jsem nečekala, co bude následovat.

Odpoledne jsme skutečně jeli k té ošklivé doktorce. K té :,-(istické potvoře, která nemá nic lepšího na práci, než do mě pořád pichat. Zatímco ostatní si se mnou hrají a pusinkují mě, ta mrcha vždy odněkud vytáhne njakou jehlu a pichá m buď do nožičky, nebo do oušek.

Ani tentokrát mě nepotěšila. Jehlu sice odnikud nevytáhla, ale slyšela jsem ji, jak říká mamince: „Ale vždyť už má šest a půl měsíce, já myslím, že zeleninku byste ji dávat měla. Samozřejmě to záleží na vás, ale třeba to spraví její potíže s kakáním…“
Potíže s kakáním? Copak já mám nějaké potíže? Pořád se jim něco nelíbí! Když jsem kakala šestkrát denně, nelíbilo se jim to, krčili nos, říkali fuj. A když teď kakám jednou za dva týdny, taky se jim to nezdá. A pak aby se člověk zavděčil!

Měla jsem na paměti větu, kterou řekla maminka tětě a byla celkem v klidu. Jaký však byl pro mě šok, když mě mamča druhý den po:,–(ila do lehátka a začala předemnou šermovat lžičkou s něčím odporně oranžovým. Nedůvěřivě jsem si ji prohlédla a nechápala, proč tak nemožně skáče kolem mně, předstírá, že to sama jí a mlaská, jak moc je to dobrý. Tatínek stál ve dveřích a znechuceně mamince říkal: „No fuj, sama bys to nejedla a jí to dáváš.“

Jednu lžičku jsem ochutnala. Lidi, to vám bylo tak hnusný! Máma do mě nacpala ještě jednu, ale to už jsem rychle semkla pusinku a dásně hezky k sobě, takže další už se jí nepodařilo.

Byla jsem na sebe hrdá. zvládla jsem to! Jenže další den ve stejnou dobu přišla další oranžová hrůza a co víc, totéž jsem dostala ještě třetí den. Zblajzla jsem jim tři lžičky, to abych měla pokoj, jenže další den přišli s něčím zeleným, co už se nedalo jíst vůbec.

Asi po týdnu jsem rezignovala. To když jsem slyšela, že Brkošek jí totéž a dokonce mu to chutná. Holky, představ te si, maminka se naklunila nad jeho kočárek a říká mu: „No ty jsi ale šikovný chlapeček!“

Tak jsem se rozhodla ho trumfnout… A tak pravidelně baštím 200g papání a ještě si po jdle stěžuju, že bych si dala ještě.

Jak to vypadá, brzy mi přestanou říkat Šišounku a začnou Otesánku. No, tak fakt nevím, co je lepší…

Váš Šišounek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 28.03.09 16:15

Ahoj Šišounku, napsalas to zase krásně :-) Mrkvička je výborná a počkej, až se přidá po čase i maso :-)

Filipi, ráda budu tlachat, bude -li tu s kým :-)
6.4. jdu na kontrolu, pevně doufám, že mrnous roste, jak má. Musím říct, že se teda pořádně a často projevuje, takže mám velkou rados t:-)

Zajímalo by mě, co ti TYGŘÍCI? Snad jsou ok a brzy se nám ozvou a představí :-)))

R, 28tt

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 28.03.09 16:29

ahoj holky,
zdravím vás po dlouhé době! U nás vše při starém, máme se fajn, začali jsme chodit cvičit a Tomáškovi se to líbí, jsou tam samí kluci :-) Příkrmujeme a chutná chutná :-) Takže Šišounku supeeeeeer!!!! Malý měl tento týden v poradně už 7750g a 67cm, roste jako z vody a už bude mít za pár dní 5 měsíců a to je fakt šílené…kdy to proboha uteklo?????
Beeusko, jací TYGŘÍCI???? Necháááápu :-( Ale jinak tě moc zdravíííím!  

pa villa

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 28.03.09 16:51

Villo, taky tě zdravím. Tygříci jsou Tygr a její (asi) chlapeček, měla termín stejně jako Suvik a prý už porodila (o 3 týdny dřív, tak snad v pohodě).Byla normálně v masáku :-) Hned pod Suvikem

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 28.03.09 19:16

Ahoj holky,

téééda Šišounku, parádní deníček, tleskám.

Tak mě čeká ve středu poslední kontrola u dr. a pak už porodnice, ty jo nějak se to začlo strašně rychle blížit. Snad už mám všechno připravené, jen jsme teď museli měnit barvu kočárku, protože při objednání nám nikdo neřekl že vybíráme ze staré kolekce. Ale snad už bude příští týden.

Na Tygříky jsem taky moc zvědavá, doufejme že se ozvou.

Pááá Laya 36tt

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 28.03.09 20:06

Čau Filipi.....a za chvíli ti řekne…„A tebe taky sním!“ :-)))))

Layo to je sranda, že to má každej fakt jinak, já jdu ke své dr. ještě dvakrát a až pak do porodky. Nebo třeba pojedu rovnou :-))), no uvidíme. Zatím se u mě prý ještě nic nechystá (ale tašku jsem už radši tak polozabalila :-))) ).

Jinak se ještě nějak stejně necítím na slehávání, mě to takhle docela vyhovuje :-)))

Tygříci se určitě pak ozvou. Viděla jsem fotku v naší galérce, mooooc krásný miminko :-)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 28.03.09 21:11

Ahojky holčiny!
Anetko, jsi super šikovná holčička, celá maminka.:o) Deníček je naprosto úžasný. A neboooj, zeleninka i ovoce Ti zachutnají. Prostě to tomu měkoušskýmu Brkouškovi nenecháš.:o) A teď vzkázek pro mamču-utíká to děsně rychle co? Malá už jede v příkrmech a já mám před očima situaci před rokem, kdy jsi byla ještě těhulka. Fakto fofr co? Čestně hlásím, že náš Lukina už ztratil oslovení prcek a byl čestně přejmenován na macek. Máme tři a půl měsíce a součásná váha se už přehoupla přes osm kilo. Řeknu Vám, je to vážně síla. Už začínáme vybírat velkou autosedačku do auta. :o) A trochu jsme se zasekli na přetáčení-všechno ostatní nám jde,a le jen to přetáčení nás neba. :o)
Taky se těším na zprávičky od Tygříka… resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 29.03.09 08:32

Holky, co se děje, já sem včera psala dlouhý komentář, odeslalo se to a on tu pořád není…
Snad se tu objeví, já už vůbec nevím co jsem tam psala :-((

 
madlicka
Kelišová 6474 příspěvků 29.03.09 09:40

Filipipříkrmy dáváš ze skleničky? Mě to teda hnusný nepřišlo, dojídala jsem to po ségře (když jí zbylo :-)
Layoa kam půjdeš do porodky (jestli je to taj dův tak prosím SZ) Já se budu muset zaregistrovat už někdy teď (sic!) a to jsem gestačně 7tt. Třeba jsem koukala na stránku Apolináře a tam už mají plno i na začátek října.   

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 29.03.09 10:47

Tak asi chyba, škoda :-(
Letí to děsně rychle, vidímto na vás, třeba Laya, Suvajs, holky už se chystají pomalu rodit a přitom to bylo TEĎ co jsem se chystala rodit já. Lidem říkám, že mám malé miminko, ale ono už to zase tak malinký miminko není, je to velká mrška která roste snad den po dni, až to není možný, člověk si uvědomuje, že to hezký s ní už se nevrátí. Snažím se užívat si každou chvilku a stejně tak mi to letí.
Baštíme zeleninku jako o život, začali jsme 2. března a moc jí to nejelo, ale pak se to nějak zlomilo a teď už papá hezky, zatím jen zeleninku, s masem začneme až tak za týden, říkám si, že na to má pořád ještě času dost. Za jedno jídlo zbufne tak cca 190g skleničku, prso už nedávám, to až na další kojení, doporučila mi to doktorka a fakt po tom nezvrací.
Jinak se konečně asi tři týdny přetáčí ze zad na bříško a začíná na kolínka, je to ukecaná baba, protože pořád s někým musí komunikovat. S náma, s hračkou, se slonem, s televizí, s jídlem… Chodíme plavat a zatím se jí to moc líbí, mně taky. No a já už jsem TO opět dostala, tak mám po pohodičce bezstarostné.  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 29.03.09 10:59

Madli: Jo jo, ze skleničky, chtěla jsem jí je vařit, ale mně se ta zelenina z obchodu moc nezdá, tak si říkám že je lepší zatím kupovaná a až bude na zahrádce tak domácí. No, já mám teda radši trošku jiný druh jídel než neslané mixované :-)) Ale stejně jak mixovanou stravou začínáme, tak mixovanou budeme i končit :-))

 
madlicka
Kelišová 6474 příspěvků 29.03.09 11:29

Ségra docela ochotně dlabala doma vařenou mixovanou, ale jak ochutnala skleničku, byl s domácím vařením konec. Takže pár týdnů bojů kdo s koho, snaha ji strčit něco do pusy když je zaujatá něčím jiným a podobně :-) Myslím že výrobci skleniček mají ty chutě fakt vychytaný dle miminiho vkusu.  A mě to teda nevadilo, nejoblíbenější (moje) byla zelenina kuře jabko a mrkev brambor hovězí od Hami. Nedobrá se mi zdála akorát ta krůtí (a ségra jí taky nechtěla) a pak nějaká zelená (špenát?)

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 29.03.09 11:57

Holky, tak my ty příkrmy střídáme. Hodně dávám příkrmy od Hami a z DM a taky Sunárek, ale třebas jednou do týdne malému doma i uvařím brokolici nebo mrkev s bramborem, zkusila jsem už i kuřecí a všechno mu chutná a mě taky :-) i když je to nemastné, neslané, tak pro mě chutné, tak to má malý asi po mě :-)
Jinak Filipi, soucítím s MS, já už taky menstruuju a šíííííleně jsem to obulela, manželovi na rameni… :o))))))
No a tygříky jsem už pochopila!!! :o) Jen mi to nějak uniklo, tak snad pošle tygr fotky!  

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 29.03.09 12:22

TABULKA :-)))

***Mezistav
***KamiŠ28 let,03/05,3 IV­F(2mrazáčci),06/08 INDUKCE-VVP,imuno i genetika OK,6.3.//přirozeně :-),11.3.HCG 7162 a červ :-),KO 18.3. srdíčko, 25.4.hematom-ascorutin,KO 1.4.

Masový hrob
TP 19.04.2009- Suvik31 let,09/06,Repro­fit,07/08 1.IUI,// 7.8.08,prvotrim­.screening-0K :-)))
TP 19.04.2009- Tygr30 let,08/07,adenom na játrech=zákaz všech hormonů,// 13.8.08
TP 29.04.2009- Laya******28 let,10/07
TP 30.06.2009 - Beeuska28let,1 dí­tě,02/08 samosnažení, // 10/08,6.4. KO,nyní vše OK,KLUK
TP 09.08.2009 - Pudloslava 31 let,4/07,neprůchod­né vejcovody,po IVF,vyležený hematom,0 rezerva na mrazáku
TP 18.08.2009 - Bolones 32 let,1 d­ítě,09/07 samosnažení,// 6­.12.08,tripple test O.K.,UZV 31.3. 
TP 01.09.2009 - Lolita 32let,1 dítě,03/05,1­.IVF - 1 Lolek
**TP 14.09.2009 - Smilla
32 let,06/05 ,3× potrat,kontrola 8.4.  
**TP 24.10.2009 - Dulcinea
11/05,2 IV­F,KET 2ks, 17.2. //, Neo, KO 15.4. 
**TP ??.11.2009 - madlicka
 30 let, 09/05, IVF s darovanymi vaj., // 24.2.09, 17.3. 2 srdicka 

***Matky****** ***
Filipina 22 let, 04/06 3.9.08 se narodila Anetka 2,56kg a 48cm (první mimi psychiky a od zakladatelky)
Villa26 let, 31.10.08 se narodil Tomášek 4,28 kg****a 51cm
Fly
32 let,1.11.08 se narodila Laura 3,1 kg a 49cm
Resa29 let, 8.12.08 se narodil Lukášek, 3,83 kg a 52 cm
Pepina29 let, 09/06, 17.2.09 se narodili Šimon a Matěj (kluci už mají přes 1300g!!! :-))

Tygříky jsem nechala zatím tak, až budou chtít a  ozvou se , určitě doplní údaje :-)))

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 29.03.09 16:53

Bee: Díky za tabulku, už byla potřeba…
Madli: Myslíš že pak nebude chtít baštit normálně vařenou? U té naší mlsné potvory bych se ani nedivila :-)) To kuře se jí chystáme dávat příští týden, tak jsem zvědavá, zatím má jen zeleninu.
Villa: Taky jsem z MS měla tršku divný pocit, jako by něco skončilo a taky jsem z toho byla mimo, asi nějaký hormon :-))

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 29.03.09 16:59

Ahoj holky, tak si myslím že se k vám přestěhuju… můžu ? :-)

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 29.03.09 17:25

Ahoj holky,
Madli já se chystám jet do Vrchlabí, nějak mě Praha dost odradila, co se týče těch registrací…tak doufejme že to stihnu, zatím se snad nic nechystá, CS 0, všude závora. :o)))

Bolones jasně že se přidej. :o))

Suvi fakt? Ty jo no vidíš, já bych se do tý porodky nijak nehrnula, kór kvůli tý vzdálenosti, ale když to takhle chtějí…

 
madlicka
Kelišová 6474 příspěvků 29.03.09 21:37

Filipinau ségry to tak bylo ale každý dítěje jiný. Navíc se skleničkama je ohodně míň práce a nádobí než když vaříš a mixuješ tři mrkve a pak zas dvě brambory a pak zas čtvrtku brokolice :-)
**Laya  ** jo tak to je dobrá volba ,–) celý snažení jsem - až nastane ten slavný okamžik - chtěla rodit v porodním domě U Čápa s asistentkou nebo ve Vrchlabí. No a dvojčátka to tak nějak rozhodly za mě - když budou nedonošený tak do Vrchlabí bych asi mlíko vozit nemohla. Takže se to teď zúžilo na trojici porodnic s neonatologií - Apolinář, Motol, Podolí. V Podolí si prý člověk může aspoň vybrat polohu, ale zas kdyby byli extrémně brzo, tak by asi byl lepší ten Apolinář.   No mám ještě tak 14 dní na rozhodování…

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 30.03.09 07:30

Madlicka: Neboj a nemaluj hned čerta na zeď, třeba je donosíš do termínu, když jsem čekala malou a měla ořed porodem a pročítala si emimino Těhulkovské deníčky, tak cca na 50 stránce, ale to už může být někde úplně jinde - v sekci těhulkovské- psala deníček maminka dvojčat a ta málem ještě přenášela. A psala to od začátku, tak by bylo možná fajn si to pročíst.

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 30.03.09 10:08

Madlito je jasný, já abych řekla pravdu měla v záloze původně Vinohrady, mám to nejblíž a kdyby byl třeba plánovanej císař tak bych se do Vrchlabí taky netáhla, no ale pak jsem tam byla na kontrole kvůli tomu slepáku a věděla jsem že snad porodím všude jinde jen ne tam. Takže kdyby náhodou tak Hořovice. Ale zatím musím zaťukat tak je všechno v pořádku, malá je hlavou dolů, tak snad budu rodit normálně. Já měla největší strach z toho že se zaregistruju v Praze a pak skončím na Mělníku nebo v Benešově a z toho mám panickou hrůzu.
Ad příkrmy, taky si myslím že lahvičky jsou lepší, prý i zdravější, protože kupovaná zelenina obsahuje spousty chemikálii, ale zase na druhou stranu pak přijde obchodní inspekce s tím že ty kupovaný obsahujou nějakej hnus, jako se to zrovna stalo nedávno. Tak si pak vyber.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 30.03.09 10:38

Holky to je hrozný u vás s těma registracema. Přitom je to úplná blbost. Stejně se neví kdy člověk porodí. Ptala jsem se naší gyndr. co si o tom myslí a řekla mi, že je to prostě byznys, porod je drahej a nemocnicím se vyplatí, tak si to chtějí pojistit. A jako když třeba budeš zaregistrovaná u Apolináře a pak tam bude plno nebo to tam nestihneš tak co? Stejně vás musí vzít jinde no ne? To je fakt na hlavu!

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 30.03.09 11:05

Holky a ohledně těch registrací do porodnic…to je jen v Praze??? Protože tady v Ostravě a okolí nic takového není a úplně mi běhal mráz po zádech, jak jsem před pár měsíci poslouchala televizní noviny, kde říkali, že paní málem porodila v sanitce, protože jí žádná pražská porodnice nechtěla přijmout, i když byla registrovaná…hnus! To úplně zkazí celý dojem z porodu!

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 30.03.09 11:32

No s tou registrací je to fakt pakárna, jak jsem ráda za to, že bydlím na SM :-) Já co vím, tak je to jen v Praze, tam je asi našlapáno… Ale registrovat se do 9tt… stát se přitom může cokoli…divné.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.03.09 12:32

Holky, to je vážně šílený s těmi registracemi. :o) A s hrůzou tady zjišťuju, že to pořád posunujou. V Motole za mě ještě stačilo do 12.TT a teď už se šoupe takhle šíleně. TO je fakt hrůzný. resa

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 30.03.09 12:37

Holky, mě to připadá divný, no nesnažte se mi namluvit, že je v Praze tolik těhulí a málo nemocnicí…no schválně, Pražandy, kolik porodnic je v Praze???

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.03.09 12:55

Villo, no fakt to není kec, ty porodnice jsou vážně přeplněný. No a kolik je porodnic v Praze-Motol, Vinohrady, Apolinář, Podolí, Bulovka (a nejsem si jistá s Krčí). Ale u Motola, Bulovky a Apolináře je problém v tom, že stahují určité komplikované případy z celé republiky. A navíc do Prahy se často stahují nejen maminky přímo z Prahy, ale taky ze Středočeského kraje.  A vem si, že třeba za mě měli v Motole za jeden den třicet porodů. Samozřejmě že když je to akutka, tak porodnice přijme. Ale pokud to není akutní, tak skutečně následuje rozvor podle hesla, kde je volno. resa

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 30.03.09 13:06

Ale jo, plno je totiž všude, v Brně je to to stejný. Ovšem vyžadovat po těhně zaregistrování se do 9 tt, jim je přeci úplně k ničemu… Je to úplná blbost…

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 30.03.09 13:10

Holky, u nás se registrovat nemusím, ale poněvadž je naše porodka hoodně vyhlášená, je pořád plno a tak se může stát, že mně taky pošlou jinam. Což je šílený, že kvůli někomu z jiného města, mně, místní nevemou… Hnus fialovej… Radši na to nemyslím a věřím, že se vecpu :-))))))))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.03.09 13:15

Suvi, no nekecej, že už tenhle mor přešel i do Brna. To je vážně síla. To fakt koukám.
Kami, a Ty jsi odkud? Že jsou i u Vás takovéhle problémy…
Ale řeknu Vám, je to pěkná síla. A do 9.TT-vždyť to musí mít hodně nejistý. To je fakt jak u blbých.
A víte, co mě štve nejvíc? Taková ta prohlášení že to časem opadne. To bych je za to zabila. A pak se diví, že jsou plný i školky. Já mám někdy pocit, že přemýšlejí kolenem a ne hlavou. resa

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 30.03.09 13:56

Resi já myslím, že je to takhle skoro všude. U nás třeba co vím, tak nebývá tak narváno ve Vyškově, což je kousek od Brna. I jsem přemýšlela, že bych jela tam, ale pořád je to přes hodinu cesty a vzhledem k tomu, že ségra to skoro nestihla do porodky, která je 10 min od nás, tak si to asi nelajznu…

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 30.03.09 14:02

Reso- z Jablonce n.N., moje známá/kámoška dělá na novorozeneckým a dělá si vždycky srandu, že do papírů co doporučujou s sebou ještě připíšou spacák a karimatku :-) Je úplně běžné, že jsou ženský po porodu i na ženským… A dr. lifrujou domů bezproblémový ženský už i druhý den po porodu kvůli místu… Jezddí k nám právě rodit i z docela daleka i když to mají do LBC blíž…

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.03.09 14:08

Suvi, ono je to fakt o hubu s tou vzdálenou porodnicí. Já to třeba tu hoďku měla (vlastně přes celou Prahu) a dneska si říkám, že jsem měla z pekla štěstí al mohla porodit třeba někde na Jižní spojce. Zvlášť když jsem tam přijela ještě ke všemu už dost otevřená. Ale zase na druhou stranu to je děsně blbá volba-tady nejbližší porodnice je bez neonatologie a hlavně slušné hematologie. Moje noční trauma ve třetím trimestr bylo to, že jsem začala rodit, manžel není doma a já se domlouvám se saniťákama, že mě mají odvézt do specializované porodnice. A tam že dojedeme apošlou mě jinam. Jsem fakt strašně ráda, že to dobře dopadlo. A jakou porodnici máš vybranou Ty?
Kami, no já jsem si tipovala, že to bude buď Jablonec nebo Hradec. Tam je to prý mazec v obojích… No a teda uklidnění s karimatkou by mě asi vážně dorazilo.:o)))) re­sa

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 30.03.09 14:23

Ahoj holky… teď zrovna tápu kam jet rodit, asi vyhraje Vrchlabí… Nám v létě naši porodnici zavřou a tak musím přes kopec do Vrchlabí…
Jo KamiŠ - prosím tě, sháním info o 3D ultrazvuku… prý je v Jablonci ? Nějaká dr. Jorgová… jak to tam vypadá, nevíš ??

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 30.03.09 14:34

To Vrchlabí vám ale závidím! Co jsem tak slyšela, tak by se mi líbilo, kdyby se takhle rodilo všude. No, já pojedu asi u nás k Milosrdným bratřím, případně kdyby nebylo volno, tak bych ráda do Bohunic, ale to vám stejně nic neřekne. Prostě budu ráda, když bude někde nějaký místo… :-) Hlavně si přeju, aby to dobře dopadlo, to je jasný…

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 30.03.09 16:40

Bolones, je to dr. Jörgová :-) Já k ní nechodím, ale je prej perfektní, co se týče péče a tak… Jen jednou na zkonzultování toho mýho dermoidu. Ženských jak nasr… :-))) Nic pro mně, těhule s netěhulema a bábama dohromady… A nechceš radši do LBC do gennetu na 4D? To bys měla lepší ne? Jinak tam dělají i ten 3D.

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 30.03.09 18:31

Kami a kolik to tak stojí v LBC ? Na ten 3D Jorgová prý objednává až po 16 hod, kdy skončí ambulanční hodiny… Prej to u ní stojí 500 či 600 (vč. záznamu a fotek, určení pohlaví - za což se jinde tvrdě připlácí) … přijde mi to hoooooodně slušný… :-)
Suviku - já původně do Vrchlábe nechtěla, páč tam je Dr. Kavan zástupce přednosty a nemáme s ním v rodině nejlepší zkušenosti a taky když je nejhůř a kňučíš o epidurál, tak ti ho nedali… ale prý už ZMĚNA - od října na požádání dají !! Já zkusila u prvního porodu jak pes a nebýt úlevy na konci 1. doby porodní v podobě epidurálu, asi bych dítě nevytlačila. Už to vypadalo že v srpnu poletím rodit do Jičína nebo do Trutnova - celkem kus cesty - v porodních bolestech nic moc :-( .
Takže jsem vděčná že je Vrchlabí nadosah (8 km)…  

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 30.03.09 19:29

Bol- to se mi nezdá, že by byla Jörgová tak levná… I ona si od svých pacientek nechá vysolit peníze za určení pohlaví, moje nikoliv… Mrkni na stránky gennetu, tam je ceník. A nepočítej s tím, že když si tě objedná po 16, že tam už nebudou jiné pacoušky, jde to tam dost pomalu, musíš mít hoodně velkou protekci, aby jsi šla na čas…
Hele, s tím epidurálem u vás celkem síla! Nedovedu si představit rodit bez něj a to jsem měla miniaturu…:-(((( Jako bez něj rodit NIKDY nebudu!!! :-))))

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 30.03.09 19:53

Holky, já četla Jogurtová místo Jorgová :-)))))))
Jinak u nás stojí 3D i se záznamem na DVD 500Kč. Pohlaví je zdarma, každá fotka 50kč

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 30.03.09 20:07

Beu- Jogurtová, to je dobrý!!! :-))))) Ale je to Jörgová ne Jorgová, vidíte ten rozdíl? já nevim jak to holky čtete…:-)))))))))

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 30.03.09 22:24

Mně se nedaří vložit přehlasované O, tak píšu Jorgová… Snad se Mudra nebude na mě zlobit… :-)))  

Jinak s tou cenou je to fakt, před nedávnem u ní byla známá z Vrchlabí, platila 500 a objednala si ji na 16, 30… přišli tam a byli tam sami, teda zrovna jeden pár odcházel a šli prý hned na řadu…  

Zítra jdu na velký UZV k mýmu Dr. , tak uvidím zda něco uvidím a kdyžtak se objednám do Jablonce…  

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 31.03.09 13:48

Bol dr. Kavan prý už rodí v Hradci, ve Vrchlabí už není. prý z těch původních jsou tam jen dvě doktorky. No já jsem tam na to moc zvědavá, někdy v příštím týdnu bysme se tam měli jet podívat.

Suvi ty registrace jsou vážně hnus, navíc prý protizákonné. Vyprávěla mi jedna holčina co šla na kontrolu do Podolí, že na vrátnici přijela rodící holka, neměla registraci tak jí bez jakéhokoli prohlédnutí poslali pryč, což mi přišlo hodně drsný. Tak asi tak.

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 31.03.09 13:50

Jo a já byla na 3D UTZ a ten stál 1190,– bez určení pohlaví. A fotku z toho máme jdnu, která byla jakž takž a video, tam je ke koukání pouze první sekvence, pak už je to jen jak se tam cosi mele. :o))

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 31.03.09 14:43

Laya - kde jsi byla na 3D ?
Já do toho Jablonce chci jet, protože mi o tom známá minulý týden přímo básnila… navnadila mě ohromně !!  :-)  

My dne s byli s manželem na „velkém´“ ultrazvuku… , jsme nadšeni, miminko bylo nádherný, ručičky mělo nahoře - doktor říkal že si hraje na "Zlatá brána otevřená "  :-))))
S tím, co má nebo nemá mezi nožičkama, dělalo veliké drahoty, ale podle toho co jsme viděli my i doktor to vypadá, že tam žádný pytlik není :-) , takže dvojitá radost !!!
Jinak jsme byli pochváleni jak pěkně papáme - nahoře 8 kg, ha, ha ! Miminko je veliké už alespoň 20 cm…
To je asi dnes vše, jdu cvičit… (minule nás tam bylo tolik, že nestačily balóny :-)) , těhulí jak nas......     (naseto :-)))  

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 31.03.09 15:22

Bolonko, moc gratuluji k holčičce i úspěšné kontrole. Jinak vždy jsi mi byla sympatická nickem připomínajícím špagety, ale po tvých 8 kilech nahoře ještě víc :-)))) Já už mám 9… v 28tt :-((

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 31.03.09 15:44

Bol já byla v Praze ve Vodičkový, tenkrát jsem se už do gennetu v Praze nedostala, ale co vím tak cena je stejná. Jinak moc gratuluju k holčičce, já si pamatuju že velký UTZ jsem ořvala, protože jsem počítala s klukem a právě nám dr. potvrdila že to bude holka.

Beujá mám nahoře 12kg a modlím se ať už to výš nejde. :o))

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 31.03.09 15:44

Teď  to po sobě čtu a vyznělo to že holku jsme nechtěli, ale je to přesně naopak, brečela jsem radostí. :o)))

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 31.03.09 16:02

já se teda přiznám, že 5 vteřinek zklamání jsem si na lehátku zažila…ale pak manžel řekl Kubíkovi :„tak ty budeš mít brášku!“ a to mě nějak dostalo :-) a už mi to ani nebylo líto. Ted si nedovedu představit, že by to byla holka… a začínám být alergická na " další kluk? to je škoda…" :-)

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 31.03.09 16:57

Tak třeba já vim, že to bude holka i bez UZV…:-)))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­))))))))))) A děsně vám závidím, jak jste už daleko… Ale ten začátek je taky hezkej, úplně jinej :-) Snad letos zažiju i tu druhou půlku…

 
Bolones
Kecalka 494 příspěvků 31.03.09 17:01

Beeu - tak právě pro tohle nikde nechceme říkat co se nám narodí…
Jednak nám to dr. na 100 % neřekl a za druhé co je komu potom… jen ať se všichni pěkně nechají překvapit…
Ještě do včerejška jsem byla i já přesvědčená že si to nenecháme říct ani my sami, ale včera večer mi manžel řekl, že si to nechá alespoň pošeptat, takže jsem se zlomila, že teda když on, tak já taky… a že by mi to stejně pak řekl…
Vím že se dr. mohl splést… počkám ještě na ten 3D, ale tuším že jsme viděli správně a už se do mě vlil takový blažený pocit, že fakt nosím malou „chcandu“ :-)))))))    

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 31.03.09 17:22

Beu rozumím, já jsem si od začátku byla jistá holkou, pak mě právě celkem překvapila dr. když řekla že si myslí že to bude kluk, taky mě to chviličku mrzelo, ale tak jsem šla a koupila si první modrou soupravičku, no a na velkém UTZ a pak už pořád potvrdili holku, tak jsem byla ráda že mě moje intuice nezklamala. :o))

Kami jak víš že to bude holka?? :o) A to víš že si to tentokrát vyzkoušíš až do konce, to vím zase já. :o))

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 31.03.09 18:34

Kami, jasně, že zažiješ! :-)))) Já zas závidím Laye a Suvikovi, že už skoro rodí… holt každá máme svou „kritickou hranici“ po minulé zkušenosti… ale my to překonáme a donosíme zdravé prcky!!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »