Těhuloviny a (Z)Matkoviny - 27. část - Iluze jsou v čudu

Těhotenství

Ahoj holky, jelikož se už pomalu balím na dovolenou, rozhodla jsem se, že je nejvyšší čas poslat nový deníček, aby jste tu měly o čem kecat :)) Téma mě nenapadá, tak sem sepíšu aspoň svoje iluze, které jsem měla před těhu porodem a jak to všechno dopadlo.

1. Až otěhotním, oznámím to manželovi SLAVNOSTNĚ, tzn. uvařím skvělý oběd, upeču řez, který ozdobím jen kolem dokola a do prostoru uvnitř udělám jen dvě červené čárky.
Dopadlo to tak, že se mnou zjištění že jsem fakt v tom málem seklo a při příchodu domů jsem sebou švihla na postel a samým štěstím přemýšlela co dál… až jsem usnula a spala než přišel manžel. :-)) Poznal to na mě beze slova a hned uhodil: Co se stalo že jsi doma dřív, dělala sis test a našla tam dvě čárky? :-)

2. Se zvětšujícím břichem jsem si kladla na srdce, jak skvělá máma budu. Zapřísáhala jsem se že:

 • budu látkovat, protože je to pro miminko lepší a ekologičtější
 • nedám dudlíka
 • nebudu používat vlhčené ubrousky, nýbrž budu zadeček mýt žínkou
 • budu prát kždý den a miminko bude jako ze škatulky, nikde žádný flíček, máma to tak taky zvládala!
 • budu chodit cvičit!
 • a poslední předsevzetí mě docela zaráží, protože teď už vůbec nevím, proč jsem se tak rozhodla, ale nechtěla jsem kojit

A jaká je realita?

 • Papírové plínky jsem začala dávat už v porodnici a dávám je dodnes. Látkovat nebudu.
 • Dudlíka má od 3 týdnů, ale nutno dodat, že na koliky fakt pomáhaly.
 • Vlhčené ubrousky používám od 3 měsíčů - to prostě nešlo!!!! :-) (No jo, přiznávám, jsem líná).
 • Peru sice každý den, ale miminko jako ze škatulky rozhodně není. Tu a tam se mi prokaká, tu a tam poblinká, tam na sebe něco vylije, v něčem se vyválí, uteče jí trošku čajíku… No jo, peru jak blbá a vůbec to není poznat :-))))
 • Na cvičení elán opravdu nemám :-(
 • Kojím jako ulítlá, jsem za to ráda a vůbec nechápu, proč jsem tenkrát nechtěla.

Tak aspoň pár řádků aby bylo kam psát a teď je to na vás.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 15.07.09 22:03

první? Díky za nakopnutí, SUVI :-)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 15.07.09 22:11

Filipi - SUPER  deníček! Dokonce by neměl ani nikoho pobouřit, páč píšeš jen o sobě :-))))))
Já předsevzetí asi ani neměla, v době Kuby látkovky tak nefrčely a u Vítka už jsem lenivá /a taky ta výbava už se mi nechtěla pořizovat, když vím, že třetí nebude /, vlhčené ubrousky velebím kde můžu a nejen na zadeček… s dudlíkem  to bylo tak : Kuba ho neměl ani v porodce  těch 6 týdnů, tak jsem ho nechtěla dávat vůbec. Po pár prořvaných nocích jsem si dala říct a s velkým sevezapřením jsem ho pořídila. Zabral na 10 min a letěl obloukem, pak už ho nechtěl do pusy vůbec. Vítek ho potřeboval prvních pár dní a nocí  a ted už ho prostě taky nechce. Nemám tedy dudlíkové děti…a přitom jsem viděla tak krááásnou taštičku na dudlík… a nic :-)))) Kojo mě teda osobně nějak extra nebaví (a nebojím se to říct :-)), ale je to pohodlné, zdravé a  co si budem povídat, levné! :-)  naopak když jsem u Kuby po 6 měsících ztratila mlíko, obrečela jsem to. Ted bojuju u Vítka pořád s váhou, už skoro nechce ani ty moje dokrmy, nebo je pak postupně vyublinkává… a doufám, že neskončíme na Sunaru. Mlíka mám dost, jde o to, že má malou kapacitu žaludku…asi. tož tak :-)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 16.07.09 07:24

Tak já mám hlavně předsevzetí, že nebudu brát miminko do postele. Hlavně od čeho mám ten monitor dechu, co?
pak omezovat mlíko (kravské), místo vlhčených ubrousků separačky,
dudlik mu teda rozhodně napcat hodlám, ledaže by byl úplně svatej jako jeho andělskej patron :-))))

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 16.07.09 08:47

Pudli, s tím monitorem a nenechávání mimča v posteli souhlas. Chce to ale vydržet…ne vždy je miminko k takové dohodě ochotné :-D Ale zvládli jsme to u Kuby, zvládáme to zatím i u Vítka (k ránu si ho ale berem, je to krásný pocit, když jsme všichni pohromadě). Místou ubrousků separačky? Separačky jsou do plíny a ubrousky na utírání, ne?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 16.07.09 09:18

Dají se prý tak použít, když se namočí do vody, navíc je můžeš prát. Je to prý lepší, protože je to bez chemie.

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 16.07.09 09:49

Filipi díky za seníček, Suvi tobě za upozornění. :o))))))

No tak já dudlíka taky nechtěla dávat, Lucka ho má od dvou týdnů cca, protože měla věčně ruce nacpaný v puse, tak mi přišel ten dudlík lepší. Vlhčený ubrousky tak ty jsem věděla že používat chci, mám to složitý chodit do koupelny pro teplou vodu, v kuchyni nám neteče. Ale zase můžeme používat jen Pampers bílý, jiný neee. S kojením jsem to měla podobně jako Filipi, taky jsem tak nějak počítala s tím že nebudu kojit dlouho a možná proto kojím pořád a cekem bez obtíží. No a látkovky to se přiznám mě ani nenapadly. Braní do postele, beru si jí tam v šest když se probudí, nakojím a ještě spíme tak do osmi, půl devátý. Věřím tomu že by spala i v postýlce, ale jak tam všichni tři ležíme už jsme vzhůru tak je to úžasný. Lucka se směje až se zajíká. :o))

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 16.07.09 10:08

Filipinapěkné :-) Snad jen aby Tě tu neobjevily matky „látkovky za každou cenu“ :-)
moje předsevzetí: - pokud nebudou nemocné denně ven, do vozejčku za kolem hned jak bude nad nulou

 • kojenecké plavání
 • pracovat 2 x týdně 60 minut, snad od konce šestinedělí
 • kojení ano jen jestli to aspoň trochu půjde a nebo odsávaní
  Jaké ambice naopak zavrhu­ji předem
 • hodlám spát když spí děti bordel nebordel, nastoupí manžel, uvidíme jak to půjde, případně někoho najmem (v Bille na nástěnce jsem viděla  inzerát „čerstvé důchodkyně“ :-D. Unavím se docela snadno a je pořád lepší toto než se vyřídit, ztratit mlíko a zhroutit.

- zákaz spaní v posteli - ze stejného důvodu jako výše. Víc se vyspím. O spaní v postýlkách se budu snažit ale ne za každou cenu. 

 • látkovat nebudu, kdo by to pral.Těch po-cokoli oblečků bude dostatek.
 • vlhčené ubrousky jo
 • dudlík jo - anatomický
 
 
Delfina
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 16.07.09 10:21

Pěkný deníček a tentokrát se snad nikdo nebude zlobit :-)
Já zatim toto vše mám daleko, ale možná bych plenku látkovou zkusila, uvidíme… ale moc to nevidim na úspěch, určitě budu mrtvá. Jak to ty naše matky zvládaly? Neměly papírové pleny, vlhčené ubrousky, ale většinou ani manžely pomocníky- podstatně horší jak dnes. Nechápu.No možná zvládly za cenu že byly podrážděné a vzteklé.
Madli: taky si říkám, že se na uklízení kdyžtak někdo občas zaplatí.
Beeuska: to mě mrzí že se ti pletu s Dafné… to je fakt že jsme podobné. Právě, mě se delfín taky moc líbí, proto se tak jmenuju :-)
Linda: Pregnant woman - no jo, ale to bych ten nick za 6 měsíců musela zas měnit :-) a navíc myslíš že bych s nim mohla do Psychiky? :-)))

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 16.07.09 10:32

Madli :-))) do vozejčku za kolo hned, to jsi dobrá! Já kolo nerada, nemám důvěru k sobě, natož abych vezla ještě poklady :-) S tím spaním, když spí děti, naprosto souhlasím, to je fakt základ, já bych to jinak nedala a odneslo by to okolí.
Vlhčené ubrousky jsou zázrak, fakt. Obě mé děti mají super pokožku, nevadí jim nic, používám DM, jsou výborné a vyjdou levně.
Delfi - už se mi to tak neplete, chtělo to jen chvíli si zvyknout.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25227 příspěvků 16.07.09 10:41

Já to měla skoro obráceně:  

o látkování jsem původně nevěděla (látkuju, práce je to minimální, rozdíl poznám na kůži malýho). Mě by se nelíbilo chodit celej den s vložkou.  

vlhčený ubrousky (kožní mi je stejně zakázala), máme Perličku, což je podobný separačkám, taky z viskózy, jak píše Pudla. Dají se používat i když někam jdu, nastříkám je vodou z takové malé sprejové lahvičky. Opět to beru podle sebe, byla jsem na dovolené a používala intimní ubrousky, kdžy nebyla voda a voda je prostě voda.  

kojení…to jsem se teda bála, že bych třeba nekojila, chtěla jsem až moc, možná proto jsem měla zezačátku potíže.  

dudlík jsem nechtěla dávat a má ho do porodnice :-)))) (jinak bych se zbláznila)  

postel…beru ho tam ráno, to už v postýlce spí pak špatně a aplikace dudlíku apod. je jednodušší. (Beru ho tam hrozně ráda)

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 16.07.09 10:47

Filipi - moc hezké a upřímné. Já naštěstí nemám žádná konkrétní předsevzetí, jen jediné všeobecné: TRPĚLIVOST! Jsem na sebe zvědavá.
Delfi - máš pravdu, PregnantWoman by bylo jen dočasný nick. A já už si zvykám. :-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25227 příspěvků 16.07.09 11:05

Lindo tak to je náhodou to nejlepší předsevzetí! To je totiž naprosto přesný!!!  

Jinak já jsem si s mýma předsevzetíma vždy nechávala zadní vrátka… když mi nepůjde toto, tak to budu dělat jinak, nu což. Však ještě ke všemu každý dítě je jiný a to co zabírá na dítě mé švagrové nemusí zabírat na moje. Byť určitý všeobecný principy asi jsou (chování pomáhá skoro u každýho :-)))) )

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 16.07.09 11:13

Filipi, děkujeme za tvou starostlivost, aby jsme měli kam psát :-)))))
Suvi, no jo, kdo ví kdy bych to zjistila. Chodím na emimi přes upozorňující email a pak koukám na nové komenty :-) Takže na úvodní stránku vůbec kolikrát nepřijdu :-)

Látkovat bych chtěla, mám jich tunu, těch co se používaly za nás. Ale uvidí se podle situace, nic hrotit nebudu.
Kojit bych chtěla aspoň po 6 neděl, když 6 měsíců, budu staršně šťastná :-)
Dudlík ano, pak se odevzdá vránám jako jsem to udělala já nebo ho třeba ani chtít nebude…
Ubrousky, tak to zatím nemám vyřešené, uvidí se :-)

Jinak do postele taky nechci, maximálně ráno, jak říkáte vy. A spát budu s miminem zároveň, bordel nebordel :-))) Kdyžtak zneužiju maminu a taky manžela ať se stará ne?

Zítra jdem na ten 3D UZV, tak se začínám těšit :-)))

 
suvik
Nadpozemská drbna 25227 příspěvků 16.07.09 11:38

Jééé holky, já bych tad ráda spala s Matesem přes den, jenže on spí někdy půl hodiny někdy dvě, to se vůbec nedá odhadnout. Teda dá, když si vedle něj lehnu, spí půl hoďky a když ne, tak si tam vychrupává, potvora jedna :-))).   Kamčo už mám kýbl, dnes večer otestuju a pokud bude vše OK a nebude mu ještě velkej, posílám ti ten tvůj, dokud tu mám krabici. Pošlu ti pak i to číslo účtu.

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 16.07.09 11:46

Suvi, super! Ale nespěchej, času dosti, já než Džakartu vyklopím… A i když dřív, tak  než ho budeme mít doma :-)))))) Takže v klidu používej dál :-)))))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 16.07.09 12:05

Filipi, no naprostá pohodička článek. Jen se děsím, jestli nám sem nějaká „dobrá“ duše zase přihodí nějaký super komentář, případně jestli se sem nahrne sprška rad, jak se to dá všechno řešit a jak to ta která suverénně zvládá.
O to více mě článek pobavil, že jsem si s Lukinovým dovršeným sedmým měsícem dělala obdobnou rekapitulaci a říkala si-jooo kde jsou moje předsevzetí. Sice jsme uhájili nedávání dudlíka, ale zase pro změnu permanentně vyndaváme tlapu z tlamičky (a otázka je, co je lepší). V posteli prcek spí i nespí (uléhá ve své, kupodivu se vzbouzí v naší-ať žijí komatózní stavy a komatózní noční kojení). Chtěla jsem kojit, co to půjde-a teď nevím, co dělat, když se mi prcek sápe po tričku a odmítá striktně příkrmy. Látkování bylo super, ale v poslední době jsem „matka na houby“ a říkám si-zlatý papírovky. A čistota? CO TO JE? Hmmm a tak bych mohla pokračovat. Třeba o tom, že zhubnu, budu cvičit, napíšu další knížku, dodělám zkoušky na doktorandský-a místo toho večer ztěží zvládám jednu partii Carcassonnu (a i tu vesmě prohraju)… A hlavně se teď omlouvám, že jsem se takhle rozepsala. :o):o):o) Ale mě to prostě nedalo. resa

 
Ajdee
Kecalka 230 příspěvků 16.07.09 13:55

Filipi, díky za hezký deníček :)
Ony ty představy nakonec zůstanou představou, že? No já si žádné velké představy zatím nedělám, vše je ještě daleko :) a tak nějak automaticky doufám, že kojit budu, plínkovat papírově, dudlíka v případě potřeby, separačky - co to je? :) Nic jiného než vlhčené ubrousky mě nenapadly :) Ani předsevzetí, že budu dělat něco pravidelně, prostě nic. Prostě se uvidí, jak to všechno půjde..:)

Kami, Suvíku, jak vy to máte s tím kyblíkem? Nejdřív se musí použít ten nejmenší a pak koupit větší? Myslela jsem, že můžu koupit rovnou větší :-( Nebo jak to je?

Já se teď dívám teprve po kočárkách, k dalšímu jsem ještě nedospěla :) a není to jednoduché, když chcete konkrétní vidět a nikde ho v reálu nemají..A taky když nechcete kočárek za dvacku. I když ty dražší vypadají kvalitnější. Holky, co máte vy za kočárky? Úplně původně jsem chtěla Xlandera, ale to už mě pustilo..

Kami - tak co 3D? :)

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 16.07.09 14:23

Ajdee já mám Mutsy, je to jeden z těch dražších, ale jsem spokojená, akorát je teda těžkej , když se dává třeba do auta. Ale tuhle jsem ho vynesla sama do schodů, takže to zase není tak hrozný. :o)))) Si říkám že aspoň zhubnu. Koupila jsem si k němu velký nákupní košík a ten je parádní, má ucho takže se dá pěkně vyndat a donést domů.

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 16.07.09 14:47

Ajdee, taky jsem měla v plánu Xlander, ale nakonec bude to bude firkon a typ verano. Je to skoro to samé jako Xlander akorát o půlku levnější!!! Na 3D jdu až zítra v 16 ;-))) Hele a ten kyblík si klidně kup rovnou větší, aspoň ti dýl vydrží :-D

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 16.07.09 14:49

Tady je odkaz na ten náš vybranej kočár ;-))) http://www.batolatko.cz/…ou,4525.html

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 16.07.09 15:20

AjdeeInglesina Domino :-) ale to ti nepomůže, měla jsem úplně jiná kritéria na dvojčecí než bych měla na monokočár. Já jsem zastáncem bazarových kočárků PC 20-30 tisíc, líbily se mi třeba od Jané. Ty vychytávky tam prostě jsou,  na váze to člověk také pozná. A pokud není maminka stejný extrém jako kamarádka cvičitelka aerobiku, která do 10 měsíců dítětě najela s kočárkem 2000 km, stav bývá slušný. Ovšem někdo bazarové věci nesnese, což respektuju.
Beuto já jsem jezdila v prů­měru nějakých 50-60 km za týden a to i na sněhu. Byla to taková moje odměna za to, že tolik pracuju - že můžu do práce na kole :-) Tak bych se ráda odměňovala i za to, že tolik kojím a přebaluju a peru a chovám a nespím :-) Lesopark máme 5 min. No uvidíme, taky to předsevzetí beru trochu s rezervou.  .-)      

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 16.07.09 15:40

Filipino, moc hezký deníček, a pěkně si užijte dovolené! Pak napiš, jak jste to zvládli. Chtěli bychom k moři za rok, taky kvůli atopickému ekzému, ale bojím se dlouhé cesty (manžel v noci odmítá řídit).
Moc předsevzetí jsem neměla, až po porodu jsem poznala, že jsem vlastně nebyla moc připravená. Ale nějak jsem to doplácala. Kojit jsem chtěla do půl roku (zatím stále kojím), na předporodním kurzu mě sestřička málem sjela, proč jen tak krátce? A díky Beu za to, co jsi napsala ty o kojení. Já už si připadala divná, že z toho nejsem nijak odvázaná a názor jsem nezměnila dodnes.
Nad látkovama jsem ani nepřemýšlela. Stačí mi, kolik je práce se vším ostatním.
Když tu nad tím tak přemýšlím a sepisuju to, tak si prostě chtě nechtě musím vzpomenout na předminulý deníček a je mi pořád ouzko. Že fakt existují supermámy, co všechno zvládaj. No nebudu se k tomu už vracet.
Jede z vás ještě někdo k moři, kromě Filipiny? Plánujete nějaký dovolený?
Mně se moc líbí ten vozejček za kolo pro děti, třeba Croozer nebo tak, já teda nejsem moc velký cyklista, ale líbí se mi to. Manžel mi na to ale řekl, že sice bychom si to mohli pořídit, ale že budeme jezdit jen po cyklistických stezkách. To je moc hezký předsevzetí, ale těch tolik není, ani nevím, kam bych pak jako jela :-( Tak nic nebude.
To jsem ale napsala pěkný mišmaš :-)

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 16.07.09 15:50

Livlin jedeme my, dneska v noci do Slovinska, je to nejbližší teplejší moře a Lucka má taky atop. ekzém a mě se po porodu taky hodně objevil, tak uvidíme.
Ten vozejček za kolo se mi taky hodně líbil, do tý doby než jsem na vlastní oči viděla jak se převrátil, bylo to na cyklostezce podél Vltavy. Takže já rozhodně do něj nejdu.
Bazar mě nevadí bazarový věci, ale kočárek bych si tam nekoupila, nevím co s ním dotyčná vyváděla. Vidím to u sebe já s ním jezdím všude. :o))) Navíc počítám že nezůstaneme u jednoho dítěte.

 
Ajdee
Kecalka 230 příspěvků 16.07.09 15:59

Layo - jo Mutsy, ten je pěkný, ale ten jsem vyřadila kvůli ceně.. :)
Kami - tak o tom Firkonu taky vím, jen si ho musím víc prohlídnout. Je to takový můj druhý typ, po Implast Bolder, asi SD. Ten Firkon je prý hodnocený jako velmi kvalitní a bezpečný kočár :) Verano bych brala zelený s černým. Nevím proč, ale nejvíc se mi líbí zelené kočárky :)
Dík za info ke kyblíku, už jsem si myslela, že musím nejdřív malý :D
To jsem si to 3D teda nějak spletla :)

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 16.07.09 16:04

Jéé, Layo, vy už jedete s Luckou? A kolik hodin to je cesty? Neříkej mi, že se ten vozejček někomu převrátil, brr. :-(( Já četla, že se to právě převrátit nedá. Pěknou dovolenou ;-)

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 16.07.09 16:09

Layo, tak to je děs, že se ten vozíček převrátil :-((( Jinak dovču si užijte a zbavte se exému

Ajdee, já už si ho právě ošahala. A i trochu povozila a paní prodavačka mi i ukázala jak se mění korbička a skládá se. Jde to úplně samo ;-) Teď už jen čekám na ukončený 25tt a budeme objednávat :-))) Zelenou já neradaa oranžová je univerzál pro obě pohlaví, druhé musí být holka :-DDDDD

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 16.07.09 16:25

je, vy resite barvy :-) ja dostala od segry nekolikery krasne ruzove dupacky a klido udelam z Kostika metrosexuala. A myslim, ze z toho trauma mit nebude, to tak maximalne moji rodice :-)))))

 
Ajdee
Kecalka 230 příspěvků 16.07.09 16:46

Pudlo, já si taky dovedu představit holku v zeleném kočárku…a vůbec mi to vadit nebude :)

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 16.07.09 16:52

:-) Víta má právě na doma na sobě růžové bodyčko a krátké kalhotky s růžovými ježečky ještě snad po mě  :-)))) A jak mu to sekne! Na doma to neřeším, jinak samo růžovou pro kluka ne, ale červenou, oranžovou a žlutou v klidu.
Kočár mám 3 roky starou kolekci HOCO a jsem spokojená.
Na neurologii jsme dopadli zatím dobře, uvidíme zas za 4 měsíce.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 16.07.09 17:06

Beeu gratulace k neurologii, ona vlastne bude mit korigovany vek aspon 3 mesice dozadu, ne? prej se to pocita jako dvojnasobek doby, o kterou se narodil driv.

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 16.07.09 18:23

Pudli, ne jen o 2, prostě se odečítá to, o kolik je dřív. Akorát třeba u narozených o 3 měsíce dřív se to odečítá ještě ve 3letech…prostě záleží na zprávě z neurologie.Kubík už byl srovnaný v roce a půl určitě.

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 16.07.09 20:12

Livlin jojo jedeme s Luckou, je to nějakých 650km, jako na Slovensko, takže to zase taková dálka není, jedeme na noc tak to snad prospinká.
Ajdee jasně cena hodně lidí odradí, ale můj dodák se do něj zamiloval tak musel cvakat. :o))))) Já chtěla původně Silver Cross, u něj ta cena taky není zrovna nízká, ale vyšel by rozhodně levněji.
Uff tak jsme zbalení, Lucka už chrupká a já jsem nervní. Tak se tu mějte krásně a já se pak hned ozvu jak jsme se měli.

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 17.07.09 10:26

Layo, tak štastnou cestu a krásnou 1.dovolenou s Lucinkou :-)
Vítek přibral krásně -170g za týden, a to ho už tak 4 dny vůbec nedokrmuju, takže tuk tuk, asi se už chytil :-)

 
Delfina
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 17.07.09 10:51

Ahoj :-) no tak to já kočárky ještě zdaleka neřeším :-). Ale je mi jasný že budu potřebovat nějaký superterénní… tam u nás bych jinak nemohla vůbec ven, nejsou tam skoro chodníky. ty ale myslim budou těžký, tudíž zas na cestování do busu atd. to asi nebude… tak nevim jestli není řešení třeba koupit 2 bazarové a střídat podle situace.
Laya: užijte si dovolenou :-)))
Jo holky objevila jsem včera super nádhernou knížku s fotkama miminek v jednotlivých vývoj. fázích - jmenuje se to Tajemství života a je tak fotka utz a pak u toho skutečná podoba mimča. Jsou u toho i popisky co zrovna probíhá… Doporučuju zkusit v knihovně sehnat :-).

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 17.07.09 12:02

delfi  já moc tyhle opravdový fotky ráda nemám, protože to jsou podle mě fotky potracených mimin, nebo mimin těsně před potratem.

 
Delfina
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 17.07.09 12:44

Pudla: hm je fakt že jsem o tom taky přemýšlela, jak to asi mohli udělat, ale uvažovala jsem jestli to není nějaká třeba PC modelace? ale asi ne… :-(

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 17.07.09 20:06

Jo jo, jsou to potrácený mimina :-((((((((

3D UZV byl super, ale klasika u nás, ruce nohy přes hlavu. Máme 25 minut záznam a 6 fotek. I přes tu nechuť mimina to bylo moc hezké!

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 17.07.09 20:28

holky, fakt? to je morbidní… :-(

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 17.07.09 23:28

Beu, dřív se to dělalo pro vědecký, lékařský potřeby. Časem se to nějak rozběhlo do všech stran. Jak jinak by přesně věděli jak ty miminka vypadají, jak jsou velké, co mají vyvinuté? Ale je to prostě smutné :-((((((

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 18.07.09 01:17

Kami, jo beru, pitva v zájmu vědy je pochopitelná, ale pak to dávat do knžek…Chápu to, ale ted už si ty fotky v knížkách nebudu prohlížet s radostí, když vím, že za tím je bolest rodičů :-(

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 18.07.09 15:36

Beeuska to asi ne dycky, podle me casto ty rodice sli na potrat a treba za nejaky prachjy si predtim jeste nechali strcit do delohy kameru.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 20.07.09 14:18

Devcata dostala jsem pro Kosteje nejaka chrastitka, kousatka a plysove hracky - jak je mam pripravit k ozuzlavani, ty chrastitka se mohou bezne vyvaret? A ti plysaci . vyprat?

 
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 20.07.09 16:44

Pudli, přesně tak. Budeš skvělá máma, už ted všechno víš :-) Já teda za chvíli odjíždím, tak se tu držte. Smilo, držím pěsti na KO!
Vítek se na mě dneska poprvé vědomě usmál :-) Má 11 týdnů - už 5 týdnů je s námi doma.
Papa R

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 21.07.09 11:53

Jo holky, slíbila jsem, že budu vychvalovat značku Baby Nova, tak chválim. Ségra mi dala odsavačku na mlíko, ale je vychozený těsnění, sehnat ani objednat to nejde, ale napsala jsem jim do firmy a posílají mi zdarma nové. dobrý, ne?
KUPUJTE BABY NOVA ! :-))))

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 21.07.09 19:41

Tak u nás je naprosto pusto a tak jsem vzala zavděk těhnama :-))))))))))))))) a vlastně spíš zvětšiny netěhnama :-)))))
Deníček je trefný a je docela dobrý porovnat očekávání a výsledky matek s těma ještě těhotnýma ;-)
I já jsem o leckterou iluzi přišla velmi záhy, třeba o tu o dudlíku-v žádném případě!!!a když tak anatomický, malá ho měla od porodnice a jiný než tu nejmacatější kytičku mi nevzala do pusy ;-) Když nebyl, tak byl strašný řev a byla si schopná nahudlat do pusy a kvalitně proslintat kus kabátku, což bylo fajn, když jsme byly na procházce a foukal vítr ;-)
Dřív jsem si taky v MHD říkala, že tak uřvanýho fakana NIKDY mít nebudu, prostě to nedopustím! Dnes na matky vřeštících potomků házím soustrastně-chápající pohledy :-)))) Taky jsem si myslela, že důsledností tu výchovu zvládnu, dnes na prahu prepuberty /no podle odsekávání a otrávených poznámek a připomínek je možná i na počátku puberty - v 7letech!!!!!/ jsem dost skeptická, zda jí do dospělosti neumlátím :-)
A je to fajn si to tady takhle napsat!

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 22.07.09 10:32

Ahoj holky,
tak jsme zpátky z dovči, byla to paráda, Slovinsko doporučuju, je to kousek, nádherný moře, moc milý lidi, fakt jsem až byla překvapená. Lucka to zvládla taky skvěle, úplně bez problémů. :o))

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 22.07.09 12:37

Kadli, malá má do puberty ještě času dost ne? :-))))

Layo, vítej zpět :-) Paráda, že jste si to užili. Měli jste vše nebo museli dokupovat ? :-))))

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 22.07.09 16:11

Ahojky holčiny! Tak jak zvládáte ta? Po pravdě řečeno myslím hlavně na Vás těhotný, v tomhle počasí s bříškem (či megabřichem)-to musí být peklo (co Pudli?).
Podrapla jsem, co se rozebírá, ale už si nepamatuju, kdo se jmenovitě ptal, tak to beru po tématech a neee po lidech (a tíms e taky omlouvám).
Kočárek-u nás to je Firkon čtyřkolka. A musím říct, že jsem maximálně spokojená. Kočárek naprosto odpovídá ceně a protože nestál tolik, vytáhneme ho klidně na geocaching do lesa, na pole a po umytí vypadá moc dobře i ve městě. Těžký je tak akorát, ze schodů a do schodů ho sama neutáhnu-ale jednak jsem prcek a jednak náš prcek s těmi jeho deseti kily mi to neusnadní. Takže já na něj nedám dopustit. Jen bych doporučovala lepší autosedačku-ta od Firkona je totálně na nic, to se podle mě vyplatí koupit si nějaký pořádný vajíčko (já osobně bych šla do Römeru v bazaru-ale je to jen můj názor). Ale jak tu některá z Vás psala o Mutsy-tak to je kvalita. Prý jestli dá Bůh a budeme mít další miminko (kéž by), koupíme z frcu právě Mutsynu (tak se vyjádřil můj manžel).:o)
No a dovolená-k moři nejedeme. Já patřím k těm matkám, co zastávají názor, že takhle malý mimčata k moři nemusí. Říkala jsem si, že možná až příští rok (to kvůli Honzovi, tomu se po moři děsně stýská) a letadlem tak v prkovo třech letech.:o):o)
A barvy-no my máme jméno spojeno s modrou, takže světe div se většina prckovo věcí je beznadějně modrá. Ale kromě růžové jsme dřív měli všechny barvy. Teď už jsme tak nějak konzervativní a máme takový ty tradiční chlapečkový.:o) :o) :o)
Heleďte a jak to dopadlo se srazíkem? Já nějak web nestíhám, ale že se nějak zahrál do autu? resa

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 22.07.09 22:24

Reso, za sebe ti říkám, že to vedro je hnus!!!! byla jsme dnes venku jen chviličku, naproti kolegyni co šla k nám na pokec a hnus fialovej :-((((

Holky, můžu se s potřebama na mimčo víc rozšoupnout. Kočár nám bude proplacen od tchána!!!!! Čumíme jak puci a jsme velmi mile překvapeni a moc rádi :-))))

 
Ajdee
Kecalka 230 příspěvků 23.07.09 10:55

ahoj holky, já ta horka teda zvládám dobře, asi proto, že jsem celý den schovaná v kanclu a tam si beru i svetr..:) a to máme klimatizaci v naší části vypnutou…nejhorší je cesta MHD (bus, tramvaj), tam je skoro nedýchatelno :( 
Holky, kdy cítí první pohyby prvorodičky? Něco jsem jako cítila, ale nevím, co to bylo. Kamarádka říkala, že je to takové lechtání, ale takhle bych to teda nepopsala, tak nevím :(…a pravidelné asi taky ze začátku nejsou?
Kami - no teda, to máš teda hodného tchána! :))))) To by se mi líbilo taky, ale tohle fakt nehrozí :) Kočár si budu financovat sama.
Nakonec asi taky nejspíš (doufám) vyhraje Firkon - protože pak bych už nevěděla jaký další vybrat. V sobotu se na něj jedeme kouknout. Dívala jsem se i na Mutsy, ten se mi taky líbí (dokonce bych přistoupila i na tu cenu), ale má jednu velkou nevýhodu a to je úplně nízký nákupní košík. :((((((( Layo - tam přece nic nedáš, ne?
Reso - a ta jiná autosedačka se pak na ten kočárek dát nedá, že? :(    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »