Telecí ragů aneb Fischer, Hannig, Hilšer, Kulhánek a další...

Chtěla jsem si založit blog, ale zjistila jsem, že to neumím, tak to napíšu sem.

*

Mám v sobě neurvalou potřebu veřejně vypsat asi tak 1000 svých myšlenek, které bohužel z důvodu dlouhodobé sociální izolace (mateřská dovolená) nemám komu jinému sdělit.

Nechci své 2 děti hned takhle zkraje zahltit, aby nedejbože získaly pocit, že se narodily do divného světa nebo minimálně v podivné době. A to jen proto, že jejich matka má v hlavě trochu guláš nebo spíš to telecí ragů, ale abych nepředbíhala… obávám se, že ani manželovi se toho moc říct nedá, protože mě stejně většinou poslouchá jen tak napůl a i ta půlka musí být dávkována s citem, aby neproklouzly důležité informace.

Jako třeba tuhle - uvařila jsem oběd a zatím jsem ještě v té fázi života, kdy jsem na každé SVÉ uvařené jídlo patřičně hrdá čili není to ještě zcela samozřejmé. Ten oběd měl být primárně pro muže a 2letou dcerku, neboť jsem se chystala v čase oběda nebýt doma.

Můj muž občas bere jako svou urážku, pokud se mu snažím zdůraznit něco, co „on přeci sám dobře ví!“ Přesto jsem se odvážila a poměrně srozumitelně, tak, aby nemohlo dojít k dezinterpretaci, jsem mu sdělila, že z jedné půlky je v jídle vmíchaná i opečená slanina, a tedy dceři ať nabere z té půlky druhé. Měla jsem tehdy opravdu pocit, že jsem měla jeho 100% pozornost (ach, já naivní), která byla ještě podpořena jeho reakcí, jako „mňam“ nebo tak něco. No, myslím, že je jasné, že po návratu jsem půlku bez slaniny mohla jíst tak akorát já, protože slanina už bobtnala v tom dvouletém bříšku, které tak vehementně chráníme od jednoduchých cukrů a také uzenin. Manžel se tvářil tak bezelstně, že se nad tím nedalo víc než mávnout rukou. A tak to prostě je.

Tím jsem chtěla jen podpořit, že opravdu potřebuji najít jiný kanál. Místo, kde se mohu ventilovat, kde se mohu (ve velmi limitovaném čase, okleštěném těmi dvěma bořiteli mého běžného života) vyjádřit i jinak než v jednoduchém rýmu a s podhudbou Skákal pes přes oves.

Toliko k úvodu a teď už k věci, lépe řečeno k předmětu nadpisu.

Opět jsem vařila. Byla to tentokrát prvotina v tom smyslu, že jsem asi podruhé v životě koupili telecí maso. A jelikož na něm bylo napsáno „telecí ragů“, rozhodla jsem se uvařit telecí ragů - až takhle výrazně jsem kreativní. Dala jsem se tedy do vyhledávání jednotlivých receptů.

Něco vám přiznám hned takhle zkraje, mám setsakramentsky malou trpělivost a někdy se stane, že nemám žádnou. Takže jsem si prohlídla asi 2-3 recepty na daný pokrm, každý samozřejmě úplně jiný, a vzhledem k tomu, že mě vyjma ingrediencí nebavilo číst samotný postup, dala jsem se do improvizace.

V podstatě jsem okopírovala recept na boloňskou omáčku (a teď si jen marně lámu hlavu nad tím, jestli tam vlastně bylo alespoň něco trochu jinak). Tu jsem totiž vařila minulý týden a měla jsem ji ještě trochu v paměti. Co na tom, že jsem kvůli deci vína musela načít celou sedmičku a jen doufám, že jsem neotevřela víno, na které uvalil můj manžel přísný zákaz… ale ta lahev byla šroubovací, tak snad ne. Důležité je, že se to více méně povedlo, dcera to snědla, já taky, z mateřských povinností si mohu s klidem odfajfknout „jedno teplé jídlo denně“ a být zase o trochu víc klidná, že to, co mám, ještě relativně zvládám.

​No ale celá ta příprava mě v podstatě přivedla na úvahu, jak já jenom zítra vyberu toho kandidáta na prezidenta. Když jsem dělala „telecí ragů“, jednotlivé ingredience samy o sobě nestály za moc a až smícháním dohromady vznikla poživatina. Stejně tak naši kandidáti jednotlivě nesplňují mojí představu, kdo by měl být prezidentem. Ideálně bych z nich chtěla udělat takový mix. A víte jaký? Jestli ne, tak já vám to hned řeknu, protože to je právě jedna z těch myšlenek, co musí takhle v předden voleb ven.

Já bych si přála, aby moje děti (to zní poeticky) měly prezidenta, který:

 • bude vzdělaný jako pan Drahoš
 • bude diplomatický jako pan Fischer
 • bude mít ten mladický elán jako pan Hilšer
 • bude lidsky uvěřitelný a srozumitelný jako pan Topolánek
 • bude taky trochu dramatický jako pan Horáček

Kombinace těchto pánů mi v hlavě rezonuje a je mi líto, že nedokážu zapojit i pana Hynka a Kulhánka. Ač sleduji téměř všechny prezidentské debaty, tito dva pánové nepřišli s ničím signifikantním do mlýna. A na zbývající dva účastníky Hanniga a Zemana - na ty mohu zase se 100% jistotou říci, že z těch by budoucí prezident neměl mít, ani co by se za nehet vešlo.

Pan Zeman je bezesporu persóna obdivuhodná, nicméně bože, vždyť je to člověk nemocný, fyzicky a dle mého úsudku i duchem. Nedokážu si představit, jak bude vypadat za další rok, dva, tři… No a pan Hannig, ten je mi zase názorově asi tak vzdálen, jako je vzdálenost Jupiteru od Brna, a každý jeho projev, myšlenka mě v podstatě fyzicky bolí. Představa jeho na Hradě mě dost rozesmívá, ale v podstatě takovým tím smíchem, co maskuje děs a hrůzu.

Čili, abych to nějak uzavřela, protože přeci byl úvod, tak musí být i závěr, (ale hlavně mám takový ten mateřsky vtíravý pocit, že mám posledních pár minut, než se jeden nebo druhej probudí) - opravdu nevím, koho tam zítra v té pěkné divno-modré obálce šoupnu. Jediné, co vím, je, že si moc přeji, aby skončil ten pán, co je na Hradě teď. A taky že tu mám asi nejednu gramatickou chybku.

Ale ta nedokonalost je ryzí - je to ta obyčejnost života, je to to, že ačkoliv jsem na ZŠ excelovala, milovala větnou skladbu a souvětí o 150 větách vedlejších, které bylo navíc vždy perfektně srozumitelné a hlavně správně odčárkované, v normálním životě to tak není. A že, ač mi to není milé, zapomínám i základní gramatické poučky a je mi to vlastně líto. Neudělám s tím nic, zub času se zakousl a očividně mi pár neuronů vyrval a zbytek můžu svést na kojení a mateřskou, takže vlastně ode mě nemůžete čekat velký zázrak… ale to tady snad nikdo nečekal, ne? :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
403
12.1.18 00:34

„Pobavilo“ mě: bude lidsky uvěřitelný a srozumitelný jako pan Topolánek.. protože Topolánek je všechno, jen ne lidský a srozumitelný a rozhodně mě napadají jiné superlativy, ale s negativním znaménkem vepředu.
Taky je vidět, že propadáš propagandě a lžím v TV, když věříš, že Zeman je nemocný. Starý ano, ale ne nemocný a ne neschopný vykonávat úřad.
Jinak deníček spíš na mě působí jako politická propaganda, při vší úctě. Budiž ti omluvou, že na mateřské my ženské prostě blbneme a mozek mírně degeneruje ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
828
12.1.18 01:13

Super napsané. Já politikou nepolíbená jsem ráda protože názory vyjádřené pod deníčkem pro mě budou určující a pomůžou mi trochu v rozhodování. Já se v tom ztrácím. Volit chci ale koho? Generace mých rodičů a prarodičů bude volit Zemana (krom jedné babičky která mluvila o Horáčkovi). Moje generace (třicátníci) mluví o Drahošovi, Horáčkovi a Hilserovi… hlavně ne Zeman…
A já tápu

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
12.1.18 02:49

Sice jsem se do dětí snažila nacpat koprovku (bez úspěchu), ale úvahy jsem měla podobné…
Dalších pět let koukat na sebestředného, a nadutého pána s rádoby vtipnými bonmoty fakt nezvládnu. U 90% jeho vystoupení je mi trpně za nás všechny…
Pan Hannig, Hynek a Kulhánek me vůbec ničím nezaujaly, vlastně si ani neumím vybavit jak vypadají… tudy cesta nepovede…
Vzdělaný jako pan Drahoš, diplomat jako pan Fišer, souhlasím i s elánem, co má přisouzen pan Hilšer.
Pan Horáček je pro mě takový „šáša“…
Ač jsem panu Topolánkovi politickými názory nejblíže, na prostředníček se zapomenout nedá…
A co já teď s tím, že? Člověk s chováním prezidenta a diplomatickou zkušeností. Sice nesouhlasím s některými názory, ale reprezentovat umí, přehled a rychlý úsudek má také. Dokáže svoje NE říkat diplomaticky…Pan Fischer…

Příspěvek upraven 12.01.18 v 02:51

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 06:00

S tím Topolánkem jsi mě oŕavdu pobavila, málem jsem si v práci poprskala monitor kafem, :mrgreen: já třeba jdu volit Zemáka, jo já vím, pro někoho je to chdící mrtvola, pro někoho hulvát a bla bla bla, jenže za tu jeho dobu, ano nic se nezměnilo, a to je právě ono…vím že ze začátku kdy se stal prezidentem chtěl euro a tomto hento, ale euro není a je proti němu, nesnáší migranty úplně stejně jako já a většina lidí v ČR, chce tak nějak udržet ČR minimálně tak jak je, protože nenechte se vysmát, lépe nebude, nevěřte tomu, a obávám se, že pokud nevyhraje Zemák znova tak jeden z těch co se tam cpou, zas budou chtít změnit úplně všechno, všechno obrátí naruby a věřte že v náš prospěch to rozhodně nebude. Takže naše rdoina, opět kompletně celá a je nás celkem dost, jdeme opět volit Zemana, protože ten je ro mě lidský a slovo ku*va do našeho slovníku prostě patří jako prrdel na hrnec. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
doufám, že mě tady zas někteří budou chytat za slovo a nazývat mě podobným hulvátem jak je Zeman…berte prosím můj přípsěvek trochu nalehko, ne úplně vážně, moje názory musí lidi brát s nadsázkou, poku někdo vážně tak…no to je fuk, :mrgreen:

Příspěvek upraven 12.01.18 v 06:04

 • Nahlásit
12.1.18 06:27

Deníček pobavil a až na Topolánka mám stejný pocit. Co mě děsí a naprosto nechápu je důvod, proč opět volit divnopána Zemana od uživatelky @barrbucha …rozepsala jsem se, ale blbka si to smazala, ale ve zkratce, není nic horšího, že se zaprdět a nechtít změny, my potřebujeme změnu a to minimálně takovou, aby se za výroky pana prezidenta neměl potřebu nikdo omlouvat (maximálně samotný prezident).

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 06:45

@Adinka_2012 já si právě myslím, že to je to, že lidi jsou dva typy, jedni Zemákovi kecy prostě berou s nadsázkou a druzí absolutně vážně a pohoršuje je to. Jako klidně si po změnách křičte, křičte ať přijememe třeba euro, ať se všechno zdraží, ať za obyčejný rohlík platíme v přepočtu třeba 5 kč… jako mě osobně je to jedno, já nesedím doma na mateřské za 7 000 měsíčně. ale jstli jste si nikdo nevšiml, tak vždy, když ti nahoře hlásali jak bude dobře, jak vše dají do pořádku, tak to dopadlo úplně katastrofálně, všichni to poosrali a pak akorát od toho dali ruce pryč a tvářili se „to samo, nevíme jak se to mohlos tát“.

 • Nahlásit
12.1.18 06:58

@barrbucha
takže Zeman říká „kecy“, který nemáme brát vážně…aha, tak proč teda má být na Hradě a reprezentovat ČR…já teda jeho humoru nerozumím a pochybuji, že ve světě to mají jinak…ale fajn, volte ho klidně, já teda ni smykem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
12.1.18 06:59

:lol: :lol: :lol: :lol: Děkuji za deníček, takhle jsem se po ránu dlouho nezasmála - tím myslím toho lidsky uvěřitelného a srozumitelného pana Topolánka. Je pěkné, že se tak zamýšlíš nad volbou prezidenta, osobně bych si mnohem raději přečetla recept na dobrý guláš nebo ragú…

Příspěvek upraven 12.01.18 v 07:00

 • Nahlásit
 • Zmínit
3581
12.1.18 07:04

Tady se zase nekdo rozhodl rozbourit vody. Denicek pekne napsany, ale nektere blaboly me fakt rozesmaly. No nedivim se, ze te manzel neposloucha…

 • Nahlásit
 • Zmínit
452
12.1.18 07:23

Já bych to napsala jinak:

Přála bych si, aby moje děti měli prezidenta, který nebude:

 • něčí loutka jako pan Drahoš,
 • sloužit EU jako Fischer,
 • mít jen nadšení bez hlubšího vhledu jako Hilšer,
 • mít minulost člověka, který ČR zradil přijetím Lisabonské smlouvy a za jeho vlády vzniklo tolik tunelů,
 • tak hodně herec a tak málo politik jako Horáček,
 • rozdělovat národ jako Zeman.

Mě tam zůstali právě ti nejmenovaní, vůči kterým bych výhrady neměla. Smutné je, že lidé jim pravděpodobně hlas nedají, protože jsou na tom „konci“.

Příspěvek upraven 12.01.18 v 07:24

 • Nahlásit
 • Zmínit
672
12.1.18 07:25

V denicku smichano vse co lze, ale funguje to a me to pobavilo :mrgreen: podle me prezident stejne nema moc nic zmenit (to jestli bude euro nebo migranti fakt neovlivni, muze o tom jen povidat)… Je to jen viditelna postava, ktera kdyz nic jineho, by mela umet reprezentovat nasi republiku, coz nekteri kandidati (nebudu jmenovat :lol: ) fakt neumi…

 • Nahlásit
 • Zmínit
689
12.1.18 07:38

Vesměs souhlasím, ale já se teda směju tím smíchem, co maskuje děs a hrůzu u vícero kandidátů, bohužel… U Zemana už to ani maskovat neumím, to je jen děs a hrůza naprosto očividný… :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.1.18 07:52

Tak…chapete jak nekdo muze chtit dobrovolne 4 nebo 5 deti? 8 az 10 let utirat zadky a menit plinky? A co po tolika letech zbyde z mozku? Ani to ragu…

 • Nahlásit
 • Zmínit
8818
12.1.18 08:00

Me to pobavilo, ptz kazdy tam proste napise svoje vlastni privlastky k jednotlivym kandidatum a na kazdym se da najit neco negativniho, ptz ta kampan ne zalozena na tom, co se na kazdyho vytahne. U Zemana se na tyhle veci taky pozapomnelo.

Zeman na to nema fyzicky, aby jezdil po svete a cile behal po navstevach atd. Nebylo by mu lip na chalupe v klidu?

Na vyber sice je, ale vlastne neni a mozna je to nase vizitka. Muj favorit pan Kubera to vzdal, tak ted spis vyberu nejmensi zlo a trapas

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 08:02
 • Nahlásit
barrbucha
12.1.18 08:04

@Adinka_2012 proč se vztekáš??? :mrgreen: to je právě to, o čem jsem psala, někteří lidi jeho humor nechápou, já jo, a to že někteří lidi jeho sarkasmus a humor nechápou, není jeho chyba ;)

 • Nahlásit
10111
12.1.18 08:04

@aquawoman a koho byste navrhovala za prezidenta nějakého nadčlověka? Nikdo není bez chyb a nebude vyhovovat úplně ve všem. Letos si myslím, že tam výběr je z celkem slušných kandidátů. I ty debaty mně přišly vedené celkem ve slušném duchu bez nějakých podpásovek, ale to bylo tím, že jich nebyl účasten nynější pan prezident. Když si vzpomenu na minulou volbu, tak tam ta kampaň byla vedená dost ostře a demagogicky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13400
12.1.18 08:09

Já teda vidím situaci dost podobně, včetně toho Topolánka (k mému velkému překvapení) 8o :mrgreen: Za posledních x dní jsem viděla nespočet kandidátských debat a duelů a na začátku sjem měla jasnou vizi - hlavně ne Zeman a Topol.
Zemana už nechám stranou, ten mě vůbec nezajímá. Jako první mým sítem propadl pan Hannig. Nejdřívě mi byl krajně nesympatický, nakonec ho ale hodnotím jako bodrého dědu, kterého mi je tak trochu líto, protože jsou na něj často moderátoři vysazení :think: Pánové Hynek a Kulhánek jsou prostě nemastní neslaní. Pak Hynek si postěžoval, že lidi zásadně ovlivňuje zvěřejňování průzkumů…no nic naplat, za mě mu nepomůže ani jeho krásná manželka a dvě děti, kterými se chlubí ve spotu :nevim:
Pan Horáček mi vadí dost tím, že zbohatl z hazardu, že se neustále připomíná tím, kde všude byl a s kolika lidmi mluvil. Tyto otřepané věty používá pomalu v každé druhé odpovědi a mě už to leze krkem. Nejhorší na něm ale je, že neumí udržet emoce na uzdě…je to takový čertík v krabičce a to by určitě pro prezidenta nebyla dobrá vizitka. (já vím, aktuálně jsme na tom hůř :roll: ).
Svěží mladý vítr v podobě pana Hilšera by byl určitě ideální, ale trochu se bojím, zda má na takový post opravdu dostatek zkušenosí. Osobně bych ho ráda viděla až třeba v některých z dalších funkčních období ;) ať nám pěkně dozraje :mrgreen:
Pan Drahoš všechna čest, ale začínám si všímat, že často mlží a mluví obecně, někdy i téma dost zakecává :think: a po dlouhých souvětích nakonec zjistím, že jsem se nedozvěděla lautr nic. Včera jsem třeba koukala na debatu týdeníku euro, kde byl s Fischerem a Topolánkem a dost tam mezi nimi zapadl a pak velmi zvláštně místo odpovědi řekl, že už bude muset jít a seděl tam ještě dalích 10min… :think: Nevím…bezesporu je to velmi inteligentní a vzdělaný člověk, nejprve jsem mu fandila, ale nakonec jsem ho taky vyškrtla :think:
Na panu Fischerovi je vidět, že má bohaté zkušenosti z diplomatických kruhů, působí na mě někdy až arystokratickým dojmem :) Neříkám, že je to špatně, jen mi přijde dost strojený. Má ale zkušeností fůru, dělal poradce Havlovi, což je za mě velké plus. Také je z nich všech asi nejlépe jazykově vybaven :think: jen musím zapomenout na tu „kauzu“ s homosexuály vs. ústavním soudem.
No a konečně Topol :mrgreen: Asi mne budete kamenovat, ale mě hodně překvapil. On je opravdu věcný, srozumitelný, působí na mě z nich všech tak nějak nejvíc opravdově a přirozeně. Asi taky nemá potřebu po tom všem se někomu vyloženě zalíbit. Bohužel mám dost velké morální dilema a tím je jeho minulost. Sice prohlásil (na základě položené otázky), že Dalíka by jako prezident rozhodně nepustil, ale kdo ví, že :think: Takže jsem tam, kde jsem byla :lol:
Asi to tam nejspíš hodím Fischerovi, no :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13400
12.1.18 08:10

@barrbucha On to pan Zet určitě myslí jako nadsázku, ale bohužel tím svým „úžasným“ humorem shazuje nás všechny…o jeho nevybraném slovníku nemluvě :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 08:16

Víte co je největší legrace tady u nás :mrgreen: teď samozřejmě čekám, že budu ta jehorší ženská na emiminu :mrgreen: ale co sranda musí být při pátku.
Mě se strašně, ale strašně líbí, jak většina lidí v ČR si prostě na něco hraje, jak by chtěli udělat díru do světa, jak by chtěli aby si nás někdo vážil, prostě chcou být fon. Přitom většina těch lidí má maximálně středoškolské vzdělání, jo teď už je vysokoškoláků víc, ale jen proto, že přestalo být síto jako kdysi, člověk co měl trojky šel automaticky na prodavačku, švadlenu, kadeřnici, zedníka či malíře, teď chodí na VŠ děcka co lezou ze střední se 4 a VŠ dělají s odřenýma ušima (samozřejmě ne všichni). Národ, který je schopný udělat šmečka a podfuky ve všem snad co jde, obalamutit všechno a všechny, neustále někde hledat nějaký skulinky v právech, ale v čem jsme teda mistři světa je v závidění, a práskání na druhý. my nikdy nikam díru neuděláme, nikdo by nás pořádně a ni nechtěl, proč taky? Mít za partnera někoho co jen přemýšlí jak vydělat hodně peněz za málo muziky a moc se nenadřít? Jak obejít úřady, jak podvádět s neschopenkou s alimentama… nebo náš nezkonalý byznys množírny psů a koček :mrgreen: kdysi i u nás dokonce, věřte tomu, byla kynologie jako koníček, v sousedních zemích to tak dost je, chodilo se na výstavy, dělali se zkoušky na cvičáku, jenže pak přišla nějaká chytrá česká hlavička a udělala si z koníčku byznys, tvrdej byznys, teď třeba u nás testujeme psy s PP na všechno možný, v zahraničí mají tzv. volný chov…ale to jsem odbočila, chci tím vlastně říct, to, že ať budeme mít za prezidenta kohokoliv, není to tom, že prezentuje, prd, my sami se prezentujeme všichni, ve světě, ne jen jeden člověk. A věřte že naše povahy si zaprezentovali všude ve světě, víc než dost. Takže si tady nehrajte na nějaký dotčený dámičky když prezodent řekne slovo kuva protože 90% nás není ani o chlup lepší než on ;) jsem zvědavá kolik z vás to ustojí a kolik z vás mě bude napadat :mrgreen: víte jak se to říká, potrefená husa… hezký pátek a víkend a neberte všechno smrtelně vážně, pokud nejde o život jde o… :*

 • Nahlásit
452
12.1.18 08:29

@marin Ale já nepsala, že si nemohu vybrat. Každý se rozhoduje dle kritérii jemu vlastním. Já mám takové. Dala jsem si tu práci a pečlivě si prostudovala všechny kandidáty. Pokud bych je měla seřadit dle mého osobního žebříčku, je to takto: Hynek, Kulhánek, Hannig, Hilšer, Horáček, Topolánek, Zeman, Drahoš, Fisher.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.1.18 08:30

@barrbucha nejvtipnější je, že ani Zemanovi voliči nedokáží napsat jeho jméno s úctou :lol: a to je přesně to, co ho vystihuje. Ostuda po celé Evropě.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.1.18 08:39

@Čičorečka
:palec:
nechtěla jsem už na barrbuchu reagovat, ale toto vystihuje snad vše

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 08:45

@aquawoman to máte pravdu, Hynek se mi taky hodně líbí, nebo spíš ze všech nejvíc se ztotožňuji s jeho názory, plány, jenže když jsem viděla slovní přestřelky s ním, tak on je taková neprůbojná šedá myška, co má strach na rovinu říct svůj názor, což je škoda, protože jeho názory se mi líbí, zbytek absolutně nic…no a proto Zeman :mrgreen: abych tady zas některé nenaštvala s tím že jsem napsala Zemák :mrgreen:

 • Nahlásit
10111
12.1.18 08:45

@aquawoman je dobře, že máte svého kandidáta. ;) Mně se jen nelíbí, když se jen na každém hledají chyby. Zakladatelka napsala o každém něco pozitivního, i když třeba osobně se vším nesouhlasím, ale je mně to milejší ta pozitivní kampaň než házet na někoho špínu. Proto bych si přála, aby na hradě nastala změna.

 • Nahlásit
 • Zmínit
16572
12.1.18 08:46

@barrbucha ja to nechapu, vzdyt za nej se nezmenilo absolutne nic, vubec nic nedokazal. Navic si nedokazu predstavit, ze mu to takhle bude palit dalsich 5let :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 08:52

@Čičorečka označení Zemák místo Zemana, neberu jako útok proti jeho úctě. navíc on je klasický český človíček bez úcty :mrgreen: :mrgreen: takže za mě, naši republiku prezentuje(dle vás, dle mě prezentujeme naši zemi my všichni) tak jak to je, a dělá to dobře. :mrgreen: protože konečně je tam na hradě pravá česká povaha. Ano bylo by krásné, kdybychom měli prezidenta co je vznešený, inteligentní, slušný…jenže takovej tady prezidenta dělat nebude, když má za sebou pak stádo neurvalých závistivců a šmeličů :mrgreen: já jsem oproti mojí babči na světě chvilku a za tu chvilku jsem se potkala s tak zajímavými postavičkami, že by to bylo na knihu. :mrgreen: a opět, neberte vše tak vážně, vždyť co, žije se vám teď a tady špatně? nejspíš ne, no tak vidíte :P a jestli si furt myslíte, že se stane zázrak a začnou se věci ubírat k lepšímu :mrgreen: to je naivní :lol:

 • Nahlásit
barrbucha
12.1.18 08:56

@Káťa19 však právě, nezměnilo se vůbec nic, a to je to, co mě osobně se líbí, nepříjímáme haldy migrantů, máme svoji korunu…já se nechci stát multi kulti kolotočem co je v celé evropě, já chci aby naše země zůstala česká, aby se tady platilo českou korunou, abych na ulicích potkávala naše děti co mluví česky, lidi co mluví česky atd…proto jsem psala, že vlastně jsme se nikam za ty roky nephnuli a to je dobře, protož ty kroky kupředu jsou bohužel akorát k tomu abychom přijali euro a za pár let si můžeme všichni umazat už tak neplatné hranice a stát se jedním velkým gulášem, barevným gulášem dohromady.

 • Nahlásit
13400
12.1.18 08:58

@barrbucha Jo, máš pravdu, český národ je opravdu velmi vynalézavý. I ten tvůj Zemák to umí, ústavu si vykládá velmi kreativně :lol: mě ale osobně nevadí, když má někdo jiné preference, každý si vybírá dle svého, já to respektuju ;) Zemana už nechci, tobě ho neberu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
452
12.1.18 09:02

@barrbucha Dám hlas tak jak jsem psala, kašlu na průzkumy. Kéž by na ně kašlali všichni. A dále budu také postupovat dle mého žebříčku.

K tomu textu - plně souhlasím. Já nepotřebuji, abychom byli světoví, proč taky? Já od prezidenta očekávám hlavně to, aby udržoval ČR bezpečnou a hájil její zájmy - ne zájmy EU. To je priorita č. 1. Nic víc, vše ostatní jsou jen drobné nuance, na kterých nezáleží, protože se mě osobně nedotýkají. A jestli se někoho osobně dotýkají, tak má problém sám se sebou. K čemu mi bude slušný, diplomatický prezident, který nebude bojovat za český národ?

Příspěvek upraven 12.01.18 v 09:02

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 09:09

@aquawoman přesně jak píšeš, prostě k čemu mi bude mistr světa amoleta když mu český národ bude u zádele, jsem se osobně smála jak nějaký Hilšer, co žije kdesi ve Španělsku či kde přesně téměř celý život, chce dělat prezidenta ČR, pro mě už je to cizinec, jo možná se tu narodil ale to je tak všechno…ať si dělá prezidenta tam kde žije… a Avrun děkuji za pochopení a toleranci :kytka:

 • Nahlásit
452
12.1.18 09:13

@barrbucha K tomu Hynkovi ještě - nevím, jestli jsi viděla včerejší debatu s Moravcem, ale tam nepůsobil vůbec tak, jak píšeš. Naopak měl dobré dotazy, věcně argumentoval. Mě to jen utvrdilo v tom, že jsem si vybrala správně.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11646
12.1.18 09:16

Ja uz tu politickou cast necetla, jako zahranicni obcan a tudiz nevolic jen muzu cekat, co z toho vyleze…ale jak dopadlo to ragu? :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
10111
12.1.18 09:18

@aquawoman nejsem si vůbec jistá, že nynější prezident hájí zájmy ČR. Ten projev ke 100. výročí republiky, kde se vyjadřuje k Dubčekovi byl tedy dost mimo. Hlavně že on sám se orientuje na Rusko a Čínu. Jen provokuje, nastoluje ve společnosti rozkol. A ti spolupracovníci, kteří ho na hradě obklopují, to je výsměch všem slušným lidem Mynář, Nejedlý atd.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13400
12.1.18 09:20

@barrbucha No není zač :mrgreen: myslím, že minimálně můj otec Zemana bude volit taky ( v tomto jsme se nikdy neshodli). Vadilo by mi to pouze v případě, kdybys nás tu fanaticky přesvědčovala, že ho máme volit taky :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13400
12.1.18 09:21

@aquawoman to vysílala čt? S Moravcem jsem ještě žádnou debatu neviděla, to bych měla ještě napravit :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1169
12.1.18 09:21

@leisa Haha, s tim Tupohlavkem me to tez pobavilo. :P

 • Nahlásit
 • Zmínit
21376
12.1.18 09:23

Určitě bys měla v psaní pokračovat. Jen bych prosila nepolitické téma :mrgreen: Raději něco se života na mateřské :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
452
12.1.18 09:25

@marin Ale já nepsala, že budu volit Zemana, jen jaké mám priority. Takže Zeman má u mě navrch jen pokud by byl Zeman vs. Drahoš, či Fisher. U těch dvou mi je ukradené, že by ČR lépe reprezentovali. Naštěstí mám zatím na výběr a Zemana volit v prvním kole nehodlám.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10111
12.1.18 09:27

@Avrun bylo to včera od 9 večer na ČT1 a myslím ČT 24.

 • Nahlásit
 • Zmínit
155
12.1.18 09:36

Odmyslim všechny předchozí komentáře, asi nebylo smyslem deníčku rozpoutat debatu, kdo je lepší… Beru jako krásné zamyšlení nad jednotlivými kandidáty a volit půjdu podle svého. Každopádně mě deníček pobavil a pohladil po duši :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
13400
12.1.18 09:46

@marin Supr, díky! Už jsem si to našla v i-vysílání :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 09:52

@aquawoman nee neviděla, ale ráda se mrknu, za mě právě Hynek super volba, ale právě mám strach že se ani nikam neprobojuje, že zůstane někde tam dole vzadu :?

 • Nahlásit
barrbucha
12.1.18 09:55

@Avrun nikdo by neměl nikoho přesvědčovat, je každého věc a rozhodnutí co si dělá, co si zvolí, doufám že moje příspěvky nikdo nebral jako přesvědčování to bych nerada, spíš to byl takový můj pohled na věc. A já se dneska nejvíc těším na to kvasnicový pivo co si dáme s manželem a bráchou po volbách :mrgreen: a samozřejmě na dobrý flák masa, bez toho se to neobejde :mrgreen: všem krásný víkend :kytka:

 • Nahlásit
Myssicka
12.1.18 10:07

:mrgreen: Tak to nakonec Tupolankovi vychazi. Na par let se uklidil, abychom zapomneli. A hned mu jedno teleci pripisuje lidskou uveritelnost :lol:

On stejne vyhraje Milos, jeho vidlaci mu hlasy daji a protihlasy se rozmelni mezi ostatni kandidaty, takze nikdo neziska tolik, jako on. :zed:

 • Nahlásit
4920
12.1.18 10:14

Me se denicek libil jen do doby, nez prisla ta politika. Nejak mi to do toho nesedi. Ale s tim varenim super, nasmala jsem se :mrgreen:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.1.18 10:33

Mne se to četlo moc hezky. A k te politice - volit budu Fischera, protože je mi sympatický. Nic víc a nic míň v tom není. A protože do druhého kola se určitě dostane současný prezident, tak pak budu volit toho, kdo bude stát proti němu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2706
12.1.18 11:33

Z tohodle silenyho vyberu jedine Zeman

 • Nahlásit
 • Zmínit
828
12.1.18 11:45

@barrbucha jsem si musela vygooglit kdyze Hilser žil ve Španělsku a celý život fakt ne…v r 89 emigroval s rodinou a rok po sametové revoluci byl zpět… to byl dýl v USA.kdyz už

 • Nahlásit
 • Zmínit
barrbucha
12.1.18 11:52

@Fonty no vidíš a já hlooupá jsem uvěřila tomu co o něm psali v článku…každopádně je to člověk, co tady nežil celý život, navíc je moc mladej a jak to u mladých bývá, ten by to tady chtěl převrátit vzhůru nohama a na jeho multi kulti mu taky prdííím :mrgreen:

 • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele