Téměř v cíli a přeci na začátku

Těhotenství

Deníček píšu hlavně pro sebe, abych nezapomněla některé věci, které si chci uchovat. Takže ano, je to román. Od začátku do 37. týdne.

Začnu něčím o sobě. Je mi 22 let, bydlím v malém nejmenovaném městečku na horách. Příteli je 20 let, pracuje jako číšník v Německu. Máme psa, křížence ridgebacka.

Vždy jsem jednou miminko chtěla. Plánovala jsem si ho kolem 25 let, až dodělám školu, budu mít práci, byt a „chlapa“, na kterého je spolehnutí. Kolem 20 jsem zjistila, že se začínám potají rozplývat nad dětmi a představuji si, až to bude čekat mě. Ale pořád je mi jenom 20 a to je na mě dost brzy, i když lepší než v 15 - bez školy, práce, zázemí a kolikrát i rozumu. Nicméně jsem svoje touhy po miminku pořád schovávala dozadu do hlavy a soustředila se na renovace našeho velkého, ale rozpadlého bytu.

O rok později jsem seděla s „tchyní“ a ta mi po láhvi vína řekla, že by jí nevadilo, kdybychom měli dítě už teď. Já se na ni jen usmála, ale myslela jsem si: „No, to mně taky ne, ale přítel by asi v 18 nadšený nebyl…“

Listopad 2014. Zpožděná menstruace o týden. Nikdy jsem to moc neřešila, protože moje menstruace chodí, kdy se to hodí jí a ne, kdy se to hodí mně. Seděla jsem v práci na WC a čekala, co mi poví těhotenský test. Nic, sněho-bílo. V tu chvíli jsem začala být zklamaná a došlo mi, že do 25 vlastně čekat nechci. Přítel to na mně asi poznal, ale neřekl nic.

Protože jsem vlastně byla 3 roky bez prášků a jakékoliv ochrany (ano, velice nezodpovědné, jsem si toho vědoma), začali se mi honit hlavou myšlenky, jestli jsem jako žena v pořádku a jestli bychom neměli s přítelem zajít na testy. Přeci jen se i o to miminko musí zdraví lidé snažit x-měsíců, tak abychom věděli, co nás jednou čeká.

Zjistila jsem, že kontryhel by mi mohl alespoň tu menstruaci srovnat. Začala jsem ho pít a s přítelem jsem se dohodla, že pokud do půl roka miminko nebude, tak půjdeme na testy. Přítel omezil kávu, kouření i pití alkoholu. Přestal si dávat počítač na klín. Já pila už 3 měsíce ten odporný čaj, od kterého jsem si slibovala víc než jen srovnání menstruace.

Po 3 měsících na kontryhelu jsem byla zklamaná, že menstruace opět nedorazila. Přeci jsem jednou něco dělala poctivě a menstruace zase týden nikde. Rezignovala jsem a čaj naštvaná přestala brát. Menstruace už dva týdny nikde. Začalo mi to být podezřelé, ale těhotenství jsem opravdu neočekávala.

Ráno, když jsme odcházeli do práce, jsem v bundě a botách připravená k odchodu místo do práce letěla na záchod. Přítel se na mě zděšeně díval a začal mi tvrdit, že těhotná jsem, že tohle se mi ještě nikdy nestalo. Nechtěla jsem zase být zklamaná ze sněhobílého testu, ale už se nedalo nic jiného dělat, tak jsem si test koupila a šla si ho udělat.

Nemohla jsem uvěřit, že se mi tam opravdu druhá čárka rýsuje. Zavolala jsem přítele, jestli ji vidí taky. Ze záchodu se ozvalo: „Jsme v pr…“ Ano, viděl ji taky.

Na jednu stranu jsem byla nadšená, na druhou stranu jsem nevěděla, jak se zachová přítel. Ten chtěl, abych šla na potrat. Aha, dobře. Sice tě miluji, ale tohle neudělám, i kdybych měla být matka samoživitelka.

Na potrat bych šla jedině, kdyby nebylo něco v pořádku, a já moc chtěla, aby vše v pořádku bylo. Začala jsem přemýšlet, jak to potom udělám, až se na mě přítel vykašle - kam půjdu, jak to zvládnu finančně a psychicky.

Blížila se první kontrola u doktora. Na tu jsem čekala do údajného 8. týdne. Přítel se na mě stále nevykašlal a k doktorovi šel se mnou. Srdíčko bilo a vše bylo v pořádku. Dobře, budu mít dítě.

V 10. týdnu jsem dostala těhotenskou průkazku a pokyny, abych se objednala na první screening. Pořád jsem se bála, aby bylo vše v pořádku a něco se nepokazilo. A přišel 13. týden a pořádný ultrazvuk, na který jsem vzala přítele s sebou - on chtěl, k ničemu jsem ho nenutila a nic od něj nečekala.

Pan doktor začal s prohlídkou. Celkově ji měřil. Slyšeli jsme srdíčko, dokonce nám řekl i pohlaví - tadá, bude to slečna. Když jsem dostala odvahu, podívala jsem se na přítele. Ten měl na krajíčku a malou si zamiloval. Začal se těšit. Spadly mi dva kameny ze srdce - malá je v pořádku a přítel se těší!

V 20. týdnu další velký ultrazvuk. Opět vše v pořádku a stále je to slečna. Nevolnosti mě konečně přešly. Přítel se na mě nevykašlal. Dítě je zdravé. Konečně jsem si to začala užívat. Od 25. týdne jsme začali shánět výbavu - přítel nakonec nakoupil víc věcí než já a náramně si to užil. Dokonce si slečna kopla do tatínka, kterému se to zalíbilo. Loví ji každý večer a ona ho pokaždé kopne. Oba jsou z toho nadšení, já už tolik ne, protože to začíná bolet.

Ve 30. týdnu pokojíček skoro hotový, téměř všechno zařízeno. Babičky se těší, obě snad víc než já. A já začínám mít bobky z porodu. Když jsem koukala na Čtyři v tom a jedna slečna tam rodila, přítel se divil, že je to dítě špinavé a fialové a od mázku. Aspoň ví, co nás čeká, když chce jít k porodu se mnou.

Teď jsem na konci 36. týdne a přijde mi, že to neuvěřitelně uteklo. Za chvíli tu budeme mít Izabelku a já nebudu vědět, co s ní mám dělat, ale na to já přijdu. Jsem na konci jedné cesty, a přeci na začátku další. Některých věcí se děsím a na jiné se těším. Ale jsem odhodlaná pro ni udělat maximum, čeho budu schopná.

Všem, které to dočetli až sem, se omlouvám za román, ale to jsem já - jak se jednou rozjedu, jsem k nezastavení. Taky rok svého života nedokážu víc sesekat. Všem přeji, ať se zadaří a jsou spokojené. Hlavně si prosím uvědomte, že to píšu především pro sebe a nikoho nenutím to číst. ;)

Hodnotilo 23 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nafrněná  26.10.15 10:30

Když to píšeš pro sebe tak proč máš potřebu to dát takhle veřejně? a ještě takové poznámky k tomu…
přeju ti do života hodně štěstí, snad ti ta naivita dlouho vydrží :)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 26.10.15 10:30

TAk jsem ani nedočetla a už trochu nechápu, vy jste se snažili o miminko, dohodnutý, že když to nepůjde, tak hurá na testy, pak se povedlo a přitelova reakce byla, že jste v pr…a že máte jít na potrat??? 8o…No ale hlavně, že je to zatím všechno v pořádku, i když to pořád nechápu. :think:

 
Nafrněná  26.10.15 10:36

@Adinka_2012 a to si počti nějaké její diskuzní příspěvky… když děti mají děti :roll:

 
olíímečíř
Stálice 61 příspěvků 26.10.15 10:39

Taky jsem moc nepochopila, co tím autorka chtěla říct. pokud je to jen pro srovnání myšlenek, aby se v budoucnu na nic nezapomnělo, nemuselo by se to sem dávat veřejně, vč. poznámek.. když už máš potřebu se lidem svěřit, tak jsi to mohla udělat na těchto poznámkách více čtivější, a,,rozumější,,.. jak píše Nafrněná, snad tě naivita ještě neopustí ;) a doufám, že až si to jednou za pár let budeš po sobě číst, tak že si uvědomíš, co je to za blábol.. jinak taky věřím, že než se prťousek narodí, tak že ještě budeš s tím,,prííma,, otcem, který ani svoje dítě nechtěl, byl v pr.., a chtěl tě poslat na potrat :/ co si myslet o takovém člověku :think:
P. s. rada: raději si zapisuj větší události z tvého těhu: kdy tě poprvé kopnul, měla sis fotit břicho, jak roste, zapisovat délky a váhu prcka, když ti to řekli na screeningu apod..myslím, že tyto údaje budou v budoucnu hodnotnější, než věta od přítele: jsme v pr…://

Příspěvek upraven 26.10.15 v 10:41

 
Samantha9
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 26.10.15 10:41

Deníček pěkný a moc doufám, že vám to vydrží a budete šťastná rodinka :)

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 26.10.15 10:50

Přála bych vám, ať vám to vydrží na věky. Jinak je váš deníček snůška rozporuplných pocitů. Nerozumím tomu, co tím vlastně chcete říci. O dítě se snažíte, partner přestane pít kafe a alkohol a pak chce, ať jdete na potrat? Ani jsem to nedočetla, začněte si psát deník. Kupte si nějaký s klíčem, ať to nikdo nemůže otevřít a číst… :roll:

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 26.10.15 11:16

Rovnez jsem to nepochopila, psala jsi, ze dite chcete, snažíte se oba, a pak kdyz se povede, tak Te přítel chce poslat na potrat!!!

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 26.10.15 11:34

Děti budou mít dítě… Nic víc..

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 26.10.15 12:21

Svata prostoto… :?

 
reinkarnace
Závislačka 4445 příspěvků 2 inzeráty 26.10.15 12:39

Deníček se mi vůbec nelíbí..připadá mi, že ho píše nedospělé, umíněné děcko :nevim: abyste pak s přítelem nebyli překvapení, do čeho jste se to „dali“ (v žádném případě ti to nepřeji, ale mám obavu, že přítel ti vezme kramle, při nejhorším bude ve vztahu nespokojen a pouze kvůli tlaku své matky se bude s tebou ještě pár let trápit..moc růžově to teda nevidím a dost se divím, že jsi do svých plánů toho chudáka takhle uvrtala). Zde se opět potvrzuje, že není „dvacítka“ jako „dvacítka“. Je tu mnoho holek, které mají 22 a jejich přítel je třeba starší, dítě si vroucně přál, rodinu zabezpečil..ale tohle mi připadá jako „když děti mají děti“ a tvého přítele je mi líto. :roll:

 
reinkarnace
Závislačka 4445 příspěvků 2 inzeráty 26.10.15 12:40

@Nafrněná hehe..teď čtu komenty k deníku..tak vidím, že nejsem sama, kdo situaci vnímá podobně :P

 
reinkarnace
Závislačka 4445 příspěvků 2 inzeráty 26.10.15 12:56

Jééžiš teď čtu, že „oběti“ je nakonec teprve 19 :zed:

 
Dianela
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 26.10.15 12:58

Nevím co si o deníčku mám myslet :nevim: Tak chtěli jste prcka nebo ne? Nejdřív píšeš, že se oba snažíte a pak, že tě chtěl přítel poslat na potrat? Prosím objasni to trochu, nerada bych ti nějak křivdila a třeba to jen špatně chápu. Každopádně mít dítě s tak mladým mužem (klukem?) je dle mého vážně hazard. Do toho bych nešla ani náhodou. Každopádně hodně štěstí :palec:

 
kkáča
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 26.10.15 13:02

Nic si z těch komentářů nedělej, většina „dospělých“ ženských tady chce číst každý den min. 2 příběhy o lidské odvaze, neštěstí, zázracích,… a když jim během čtení neukápne slza, tak to pro ně není hezky napsaný „deníček“.

 
Blešík
Extra třída :D 12092 příspěvků 1 inzerát 26.10.15 13:06

8o nechápu, věděl chlapec, že se vlastně snaží o dítě? Každopádně hodně štěstí do života, bojím se, že bude potřeba :kytka:

 
Denness
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 26.10.15 13:11

Budu přát jen hodně štěstí do budoucího života a ať vše vyjde jak chceš. Budoucí tatínek měl totiž opravdu zajímavý přístup k tomu všemu. Nějak jsem nemohla z deníčku vyčíst zda miminko od začátku s tebou plánoval nebo ne, když měl pak takovou reakci, když jsi otěhotněla.

Jen mi přijdou, že jsou nesrovnalosti ve Vašich letech. V dubnu jsi psala, že je ti 23 a příteli 19. :nevim:

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 26.10.15 13:17

Sama jsem se stala matkou v osmnacti. Neni to takova prca, jak se zda. Bez pomoci rodicu bych byvala byla… vis kde. Tak hodne stesti, at to vsechno zvladnete a dlouho drzite spolu.

 
misicka0137
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 1 inzerát 26.10.15 13:40

Ne každá devatenáctka musí být nezodpovědná matka, naopak si myslím že může mít víc energie než ženy po třicítce které mají sice zázemí ale pak se pět roků snaží o dítě a nic. Sama jsem se stala matkou v 19 a zvládáme to s manželem dobře, jako jasně babičky nakupují věci, pomáhají nám s hlídáním, ale které babičky to nedělají že? :) Pokud máš/měla jsi práci, zázemí, a přítel se s tím tak nějak srovnal tak proč ne? některým chlapům to prostě trvá déle než se přeprogramují z „užívám si“ do „budu táta“ :) držím ti palce :kytka:

 
Anonymní  26.10.15 13:44

@misicka0137 Nektere babicky to nedelaji.Moje tchyne to nedelala nikdy. :(

 
reinkarnace
Závislačka 4445 příspěvků 2 inzeráty 26.10.15 13:46

@misicka0137 trochu pochybuju, že tvůj přítel má taky 19 :P a mimochodem, já znám naopak z okolí víc holek, které hlídací babičky nemají než ty, které je mají :think: (mají je většinou starší matky, jelikož jejich rodiče už jsou v důchodu…ale holky kolem třicítky mají většinou pracující rodiče)

Příspěvek upraven 26.10.15 v 13:47

 
misicka0137
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 1 inzerát 26.10.15 13:47

Anonym
Tak téměř všechny :) já s tchýní taky nemám moc dobrý vztah, ale malá ji změnila. Předtím jsem jí nestála ani za pozdrav a teď by se k nám nejradši odstěhovala :lol: Ale chápu že jsou i babičky které nemají zájem :(

 
misicka0137
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 1 inzerát 26.10.15 13:47

@reinkarnace tak přítel má 21, ale už tři roky pracuje, a já po škole šla taky do práce, takže jsme měli asi trochu jinou situaci do začátku :) Tak já nemluvím o hlídání celý den, ale že když potřebuji třeba na hoďku odpoledne tak není problém.

Příspěvek upraven 26.10.15 v 13:48

 
Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 26.10.15 15:14

Hm…takových mám ve svém okolí mraky v poslední době a nechápu to.
3 roky bez ochrany (nevím, zda nezodpovědné, když jeden tajně chce a ten druhý ne) si chlapec užíval, ale jak jde do tuhého, tak ať jde kočka na potrat…

Mojí kamarádce se stalo to samé…rok si užívali s přítelem a když otěhotněla, tak jí řekl, ať jde na potrat, že to něj ušila. A on u toho nebyl, když si dítě dělali? Uaa…to mě zas vytočilo :zed:

 
dreadnuth1
Kecalka 216 příspěvků 26.10.15 15:16

Krásný deníček :kytka: Sama se v něm vidím, jen u mě bylo více „komplikací“… Přeji krásný porod a zdraví oboum :kytka:

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 1 inzerát 26.10.15 16:13

Taky to nějak nechapu. Autorka asi chtela miminko a tatinek nejspis jeste ne. Vekem to nebude ale rozumem jo. Ja chtela miminko s pritelem uz v 18. Jsme stejne stary. Ale snazit jsme se zacali ve 20, kdyz jsme meli zarizeny byt, penize dobrou praci… No ale bohuzel se zadarilo az po 3 letech.ale i kdyby se povedlo uz v tech 18 tak jsme oba nadseni a nad potratem bysme nikdy nepremysleli. Snad tihle dva tim miminkem trosku dospeji a budou se konecne chovat dospele. Preji autorce aby ji pritel brzy neopustil a choval se jako tata.

 
Michaela1234567
Stálice 72 příspěvků 26.10.15 19:19

Držím vám palečky a ať vám to hlavně s partnerem klape a jste s maličkou zdravý.
Vůbec bych si nedělala hlavu z chytrých komentářů, že děti mají děti ;)
Dřív bylo normální mít ve 20ti miminko a všichni byli dospělý a dnes z nás dělají děti bez rozumu.
Mě i partnerovi je 21 a taky budeme mít v březnu malého, je plánovaný a oba se moc těšíme, i když mám strach jak zvládnu porod a ty začátky než se vše naučím, ale ten pocit má asi každá maminka.
Ještě jednou hodně štěstí :palec:

 
Lenka 80  26.10.15 22:11

Nesnasim kdyz se rika DŘÍV..ale ted to musim rict.driv bylo dite v tomhle veku naprosto normalni.to az ted je moderni mit dite v 35 az mi ujizdi vlak. Jinak taky nechapu to chteli jsme dite oba a pak pri pozitivnim testu chtel potrat.to jsem chtela prestat cist. nicmene preji hodne stesti a hlavne lasky. budete ji potrebovat.

 
Suszane
Povídálka 21 příspěvků 26.10.15 22:20

Taky z toho mám trochu rozporuplné pocity… :roll: Ale hlavní je aby bylo mimi zdravé a milované.

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 26.10.15 22:27

Tenhle deníček měl zůstat „jen pro tebe“…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 27.10.15 08:18

8o tvl děcka, vy jste zmatený jak lesní včely. přeju, ať vám svitne, vaše dítě vás bude brzo potřebovat…

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 27.10.15 08:26

Mne ten vek nevadi, kdyz se clovek dokaze ke vecem postavit celem a prijmout zodpovědnost. Vadi mi ta zminka o tom, jak chteli mimi spolecne a pak ji posila na potrat, nebot tomu nerozumim. Ale pokud je autorka vyspělá, tak verim, ze brzy na komentare o teto nepřesnosti zareaguje a vysvětli to…Pokud bude vsak delat mrtvého brouka, pak nezbývá nez si myslet, ze je to clovek, ktery pri konfrontaci se radeji schova…a to moc dospele neni…

Příspěvek upraven 27.10.15 v 08:28

 
Michaela1234567
Stálice 72 příspěvků 27.10.15 15:40

@Lenka 80
Naprosto a Vámi souhlasím

 
THERUNINKA
Povídálka 12 příspěvků 27.10.15 20:13

Ahojda…Tvůj deníček je trochu zvláštní, i já jsem pochopila, že jste se o dítko cíleně snažili s tím, že kdyby to nešlo tak půjdete na testy, zda jste oba dva v pořádku…Pak tedy nechápu vůbec reakci tvého partnera..Víš samotné mi bylo 19, když se nám narodil náš první syn Jakub..:) bylo to v roce 2010..když jsem zjistila, že jsem těhotná(i přes to že jsem brala HA), byl u toho i přítel…já nevěřila vlastním očím, on taktéž…od mých 17ti jsem s ním žila…asi hodinu, dvě jsme doopravdy jen leželi a prakticky mlčeli…až se pak partner na mě otočil a jen mi řekl,,Já budu táta a ty máma"…s naprosto nadšeným výrazem…dlouho jsem hlavně já řešila zda to zvládnu, přeci jen převážnou dobu se stará o mimčo maminka…Když se Kubík narodil, tak jsem zjistila, že jsem viděla celou péči o mimčo jak Hurvínek válku..:D a to doslova..před­stava,,zabrečí, přebalím, nakrmím, dám krknout, bude spinkat" se rozplynula jak pára nad hrncem..převážně jen plakal..:)…Časem se to ustálilo…když mi bylo 21, narodil se náš druhý syn Filípek a to už jsme byli,,ostřílení" rodiče a věděli přesně co a jak…Mě je dneska 25, partner má 29…vypadá to, že čekáme naše třetí miminko, zanedlouho máme svatbu..budeme spolu 8 let..Já jen doufám, že dospěješ, když tenhle deník čtu, tak si říkám,,bože byla jsem taky takhle nedospělá?„- To už si upřímně neuvědomuji ale rozhodně si nemyslím, že je na tomto deníčku něco hezkého k zapamatování si- říkat si pořád,,přítel se na mě nevykašlal“…Ono už nejde pouze o tebe, to si uvědom… :zed:

Příspěvek upraven 27.10.15 v 20:14

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama