Tentokrát bude vše v pořádku II

Těhotenství

Tohle je pokračování deníčku, který jsem psala v únoru, někdy na začátku těhotenství. Ráda bych vám popsala, jaké to je teď, jak vše pokračuje.

UZ ve 20tt,tak tomu říkám pusinka,naše malá Pamela to jsem říkala když jsem...
1 komentář

A tady už vím,že to bude Nellinka.

Prvních pár měsíců si pamatuji jen pohled do záchodové mísy, na láhev Coly a jahodového mrože. Taky trochu obavy, jak to vše bude a jak to zvládnu, pořád jsem se bála, hlavně, aby prcek rostl, byl zdravý a vše bylo vše v pořádku, ale vnitřně jsem cítila, že je vše ok, i když vyslovit nahlas jsem se to bála, abych to nezakřikla.

Dny se ze začátku neskutečně táhly a já se dívala, jak vypadá to malé stvoření v tom a v tom týdnu, co se tam v bříšku asi děje za zázraky. Až došlo na NT+ ve 12., tt kde nám zjistili přítomnost nosní kůstky, ovšem šíjové projasnění 2,4 mm a vzhledem k mému věku riziko Downova syndromu 1:457,ale celkově screening negativní, i když krevní testy taky nic moc, miminko mávalo ručkama a natahovalo nožičky, ale pozvání na genetiku nás neminulo, bylo to těžké. Ale stále jsem věřila, i když se slzami v očích, manžel mě podporoval, ale měl také strach. Nakonec je vše v pořádku, ani nám nějak zvlášť nevnucovali odběr plodové vody.

Týdny plynuly dál a já stále nevěděla, co to nosím pod srdcem, jestli to bude holčička, nebo chlapeček, pohyby jsem začala cítit kolem 16–17. týdne. Nemohli jsme se dočkat UZ ve 20. Tt, protože mi můj dr. ultrazvuky nedělá, tak jsem netušila vůbec. Ultrazvuk dopadl dobře, miminko vyplazovalo jazyk a mělo ruku pod hlavičkou, pěkně si tam lebedilo, ale pohlaví ne a ne ukázat, tak jsem jen řekla, že po manželovi nebude :-D Ve 25. tt jsem se objednala na ultrazvuk na určení pohlaví do Prenatalu k panu dr. Vlašínovi. Čekání 2,5 hodiny se vyplatilo, už z ultrazvuku ve 20. týdnu jsem měla fotku (tak krásnou pusinku může mít snad jen holčička) a taky že ano, vr 25 týdnu byla potvrzena na 100 % holčička. Věřím tomu, protože to na chlapečka nevypadalo ani náhodou.

Byla mi zjištěna cukrovka, a tak jsem se zřekla sladkého (pro kousek čokoládového dortu bych dokázala snad i ublížit, ale pro malou to vydržím). A tak se nám doma hromadí věci a pomalu to tady začíná vypadat jako u nastávajících rodičů.

Malá už mi dává pěkně zabrat, a když jsem četla deníčky, kde psaly nastávající maminky, jak v noci chodí několikrát na záchod, nemohla jsem tomu věřit, ovšem už věřím, taky už poctivě vstávám i pětkrát za noc, a to mi tam ta mrška poskakuje tak, že kdybychom měli záchod dál než ty 3 metry, co máme, tak snad nedojdu bez ostudy. Momentálně jsem ve fázi, že i když už trpím otoky, tak si těhotenství nesmírně užívám, přibrala jsem 7 kilo, díky dietě 3 zhubla, tak se cítím perfektně a maličké už se nemůžeme dočkat. Nyní jsem 28+2 a vše je v pořádku, tak, jak jsem tomu věřila a doufala.

Moc děkuji všem, kteří dočetli až sem a přeji vám, ať je u vás nakonec vše také v pořádku, jako u nás.

Další deníček bude až po porodu, tak se zatím mějte krásně.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Danielitha
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 8 inzerátů 28.07.12 07:38

Moc hezké, myslím, že není vyšší lásky, než ženy k dítěti a toto je ukázkový případ. Přeji hodně sil u porodu, hodné a především zdravé miminko. :andel:

 
hrosulik
Kecalka 102 příspěvků 28.07.12 07:56

Ať vám to uteče a přeji zdravé krásné miminečko. :)

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 28.07.12 08:23

Moc gratuluju k Nelince, doufám, že pak nezapomeneš napsat další deníček o porodu a pochlubit se s princeznou :) Přeju jen zdravíčko a bezproblémový průběh zbytku těhotenství :)

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 28.07.12 09:50

Děkuji, no abych pravdu řekla, tak když jsem si dnes deníček přečetla, není tam napsané skoro nic co jsem chtěla, je takový zmatený 8o .Po porodu mi to snad bude myslet trošku víc, ale určitě napíši jak to bylo a snad bude vše v pořádku a hlavně rychlé.

 
Hana89
Echt Kelišová 8698 příspěvků 28.07.12 15:37

Moc hezke držím palečky, A at porod mas rýchly a lehky a pametaj konec je nejkrásnejší :* :srdce: :* Moc držím palečky a teším se na fotečku holčičky :mavam:

 
VEJVERDA
Nováček 2 příspěvky 28.07.12 22:32

Moc pěný deníček, také držím palečky ať je vše v pořádku i nadále a jste obě zdravé…

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 28.07.12 22:45

Mě Tvůj deníček upoutal už je tím názvem… a tak jsem jej s velkou chutí přečetla až do konce… a jsem ráda… Držím palečky ať i nadále vše probíhá jak má a máš s manželem Nellinku co nejdříve u sebe… určitě bude nádherná! Takže hodně štěstí a užívej si!!! :kytka:

 
gabuleee  03.08.12 21:11

Ahoj,
přeju vám oběma hodně zdravíčka ať to rychle uteče a konečně jste spolu :lol: S čůráním jsem na tom byla úplně stejně a přesně v datum po půlnoci kdy jsem měla termín tak jsem si myslela, že už jsem to neudržela a počůrala jsem se do postele, říkala jsem si no to je teda se mnou děsný, ale ono to nebylo čůrání ona to byla naše Sofinka…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama