Těšitelky 11 - Jak jsem si (konečně) užila porod

Těhotenství

Ahojky Těšitelky, předem se omlouvám za délku deníčku, ale pro pochopení tématu je potřeba popsat porody dva ;) Slibuju, že se budu snažit byt stručná!

2003: Celé první těhotenství probíhalo bez problému, cítila jsem se, jako bych ani těhu nebyla.

19.6. Jsem po kontrolním UZV, mimi nevyrostlo za poslednich 10 dní ani o milimetr, dokonce zhublo. Zpoždění o tři týdny, hypotrofie plodu. Hraniční průtoky pupečníkem. Dole už se to „chystá“.

20.6. Moc si přeju rodit zítra. Dva roky mám tohle datum vysněné, původně teda jako termín svatby, ale na tu nějak nedošlo ;-)
11:00 Dr na poradně mě objednal na 25. na vyvolání porodu, ale prý se dnes v noci rozrodím. CS9, na konci pochvy hlavička, tak se sexikem opatrně ;-) Může to ještě poštouchnout, souhlasím, chci to do zitřejší půlnoci stihnout. Pošťouchnutí příšerně bolí. Už nikdy vice!
12:00 Jsem na monitoru, sestřička hlásí, že mám krásné kontrakce. Jen mi tvrdne břicho. Prý až začne jít do tuhého, bude to ono.
13:00 Dorážím domů a chystám se na noční porod. Oběd a vydatný spánek po něm mi učitě daji sílu ;-)
15:00 Usínám
18:20 Probouzím se. Asi bych měla vstát a vyžehlit tu hromadu prádla. Přichází první kontrakce, bolí to v kříži, to by mohlo být ono. Sleduju hodinky a čekám na další.
18:23 Volá přítel: „Jdu z práce, na fotbal, pak mám spicha s kamarádkou v baru, přijdu někdy v noci.“ " Pojď domu, chci abys tu byl s námi." " Proč? Děje se něco?" „Bolí me v zádech“ „No to se těhulkám v devátém měsíci stává.“ „Tvrdne mi břicho.“ „No to ti tvrdne už půl roku, rodiš?“ " Já nevím!" „Tak si napust vanu, třeba to jsou poslíčci.“
18:27 Další kontrakce. Jdu přebalit tašku do porodnice…
19:05 Přítel přichází domů, rozdýchávám v kuchyni kontrakce, zapominám sledovat čas. „Jeee, ty trénuješ to dýchání?!“ " Netrénuju!! Vrrr…„
19:30 Napouští mi vanu…
19:50 Oběd opouští můj žaludek :-(
20:00 Lezu do vany. Michal má snahu mi nějak pomoci, "ja ti budu číst“. Mame rozečtené Rychlé šípy. Nedokážu se soustředit. Kontrakce chodí po 5 min. Pořád se to dá zvládnout.
20:10 Volá mi sestra, jak se mám. Nechci, aby se vědělo, že UŽ, tak mlžím, jak se dá. Pojímá podezření, ale přesvědčuju jí, že nic. Uf, uvěřila mi.
20:20 Kontrakce po 4 min. Pořád mám pocit, že je dost času..Michal rozhoduje, jedem do porodnice, přeci nebudem rodit doma. Přijde mi to brzy, ale podvoluji se…
21:05 Jsme v porodnici, jdem pěšky dvě patra (nemám ráda výtahy), na schodech mi prdla voda: Trochu vlhko…
21:10 Jsem na příjmu. Milá sestřička kontroluje situaci. Nechá odtéct vodu, rychlé oholení, chybí mi 1cm do úplného otevření. Asi do zitřka nevydržíme… ;-)
21:15 Připojuje mě na monitor… Nastáva šrumec, miminku se nedaří dobře! Přibíhá dr „Jak dlouho to trvá?“ „Nevíme pani ted přišla.“ Honem lehnout, kyslik, pořádně dýchat! „Citite tlak na zadeček? "Trochu“ „Honem jdeme rodit!“ Dostala jsem Oxytocin, necitila jsem totiž kontrakce, dvě sestry mi tlačily na břicho tak, že mi do něj ani nešlo tlačit. Následoval rychlý nástřih a pro dítě si šáhly.
21:33 Mimi je venku. Zaregistrovala jsem modré bezvládné těličko, odmotaly mu šňůru z krku a odnesly pryč.
21:35 Michal do té doby sedící v koutě a nepřekážející (jak ho to naučili v kurzu) je vyzván, ať se jde podívat vedle za miminkem. Rodím placentu. Vrací se Michal a snaží se mě utěšovat. Nechápu proč… Až z jeho vyprávění jsem se dověděla, že tam nad Roderickem kroutili nevesele hlavou a Michala poslali pryč, že to nemusí být hezký pohled…
21:38 Konečně se ozývá pláč a já se dozvídám, že máme kluka Rodericka :-) 2,23kg, 48cm, Apgar 4,8,9. Je opravdu hypotrof, nedrží teplotu, smím si ho pár minut pochovat a hned ho odnášejí na nedonošenecké do inkubátoru.
Telefonujeme všem, sestra"zuří", že jsem jí lhala…

Celou noc pak přemýšlím, kde nastal ten zlomový okamžik, a jak jsem mu mohla zabránit. Cítím se podivně prázdně, porod jsem si neužila, jak jsem čekala, vlastně mě tam ani nepotřebovali… Nakonec ale převládá radost, že je Roderick v pořádku a všechno dobře dopadlo!

2004: Druhé těhotenství, moc si přeju holčičku, aby byla po mně. Roderick je celý táta ;-) V 17tt se nám to potvrzuje, je to holka. Jsme na dovolené v Jeseníkách. Za dva dny na to o miminko přicházíme. Kontrakce na tůře kousek pod Pradědem. Naštěstí v blízkosti turistické chaty, nemáme signál. Krvácím. Voláme sanitu, všechno je ztraceno… Máme andělíčka…

2005 Třetí těhotenství: Ve všech projevech se podobá tomu nevydařenému. Jsem pověrčivá, nechceme už vědět pohlaví! Bojím se, aby všechno dobře dopadlo. Ke konci těhu začínám zjišťovat, jak je to s porody druhorodiček. Zprávy pro mě nejsou moc optimistické. Napřed pohoda, pak rychle ke zdárnému konci. Jsem asi jediný člověk, který chce rodit pomaleji než poprvé… I dr v poradně na mě kouká jako na blázna, ujišťuje mě, že to půjde rychleji. Mám hrůzu z toho, že budu rodit někde na cestě… Naštěstí to tam „dole“ moc nachystané není. CS6 už tři týdny, pořád jen na jeden prst.

Neděle 23.4.: dávám si svařáka, abych tomu trochu „pomohla“. Chci už rodit, jsem oteklá a protivná i sama sobě. Od zítřka se maluje v Motole, v Podolí bude narváno :-( Jdu spát kolem půlnoci… Někdy v noci se k nám do postele stěhuje Roderick. Spí na mojí polovině peřiny. Jsem odkrytá, bylo mi vedro.

24.4. 5:00 Je mi zima, mám „prochladlá“ záda a bolí mě. Jdu na záchod. Slabá bolest polevuje.
5:10 Nemám sílu se prát s Roderickem o peřinu, záda zase začínají bolet.
5:15 Zalezám do Roderickovy postýlky a přikrývám se. Konečně se zahřeju. Za chvilku se zase „ozývaji“ záda. Zpozorním. Křížové bolesti, to znám! Sleduju hodinky, kontrakce prichazejí tak po 7 min.
6:00 Vylézám z postele. Balím věci Roderickovi na celý den, bude muset k dědovi :-) Fotím si sladce spící kluky :-) Pípnutí foťáku budí Michala" Co je?" „Rodíme.“ " Teď? Dej pokoj…„
6:10 Jdu na záchod. Michalovi to nedá a taky vstává. Touhle dobou mám obvykle půlnoc a neběhám po bytě. Chápe, že už rodíme :-) Kontrakce chodí tak po pěti a už musím trochu prodýchávat.
6:30 Budíme Rodericka. Tentokrát žádná vana!
7:00 Předáváme Rodericka na Starém městě dědovi. Kočičí hlavy nejsou to pravé ořechové při kontakcích po 4 min. Proč je to Podolí tak daleko???
7:15 Parkujeme před vrátnicí a šineme se ke vchodu. Musí na nás být úžasný pohled. Michal má výron v kotníku ze včerejšího fotbalu, tak pajdá a já co tři minuty v předklonu funím…
7:30 Jsem na příjmu, porodní sály jsou ve 4. patře, riskla jsem výtah. Sezení na monitoru je nepříjernné, kříž bolí. Sepisujeme papiry. Sestřička je zlatá, vždycky počká až dofuním ;-) Mimi se trochu ztrácí při kontrakcích, špatně dýchám. Pak už vím jak, tak to jde.
8:00 Konečně po monitoru, ještě kouknout dolů. Jsem na 7-8cm, spíš 8. To je lepší než jsem čekala.
8:10 Jsme na tom úžasném porodním sále, seznamujeme se s "naší“ PA. Všechno nám ukáže, připadám si poněkud bezradně? Tuhle situaci ještě neznám. Co mám dělat? Přestávám sledovat čas… Michal navrhuje pustit CD, na to nějak nemám náladu. PA navrhuje sprchu, dobrý nápad, horká voda pomůže! Sotva jsem se namočila je tu zpátky PA. Musíme prý natočit znovu monitor, dr. se nelíbil. Další půlhodina v sedě mě děsí. Lehám si na levý bok. Po dvou kontrakcích PA kontroluje vodu. Prý ješte neodtekla. Sotva se otočila a sundala rukavici, vytryskl ze mě grejzír. Pak už to šlo rychle. Tlak na zadeček, kontrola a souhlas s tlačením, prý to bude na dvě zatlačení.Nakonec byly 4.
8:50 Narodila se Frederika, Apgar 9,10,10, 2,94kg, 49cm.

Jako druhorodička bych asi neměla být některými situacemi překvapená, ale byla jsem, byly pro mě nové:
Zase jsem nestihla přípravu ani klystýr, bohužel :-(
Při vlastním porodu mi nikdo nepomáhal, všechno bylo jen na mě, PA s dr mezi kontrakcemi jen staly opodal a chystaly si věci pro odběr pupečníkové krve, jasně, přidržovaly miminko, asi…
Nevěděla jsem, že se dá poznat, kdy je venku hlavička, ramínka, tělíčko…
Tatinek měl všechno z první ruky, hlásil jak moc kouká hlavička, o vteřinu dřív viděl pohlavi, než mi ho PA zahlásila. Prý čím víc bylo hlavičky venku, tím víc si přál, aby to byla holka. Asi to bylo těmi černými vlásky po mně ;-)
Malá hned zaplakala a jen mi ji daly na břicho, tak se zklidnila a koukala na mě: Nepopsatelně krásný pocit, váš drobeček vás poznal a je mu u vás dobre!
Nebyl potřeba nástřih. Hurá, nebudu další půlrok „přicházet o panenstvi“ ;-)

Frederika je zatim taková, jakou jsem si ji vysnila, krásná a hodná :-) A já mám konečně pocit, že jsem si ten porod užila podle svých představ. A stejně tak jako po porodu Rodericka si říkám: Určitě ještě jednou do toho jdeme! Kluci na mě už beztak dělají psí oči, že chtějí ještě jedno miminko do bříška ;-)

Máťa

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 07.05.06 23:21

Prvni ;-)

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.05.06 23:34

Mato, krááásné!!!! Ještě jednou gratuluju a mám radost s tebou že Vám ta holčička vyšla. Ať je zdravá a pořád tak hodňoučká.

Claudie a Matyáš

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 07.05.06 23:44

Jé, to je krásný deníček:-)))
Já už se svého druhého miminka nemůžu dočkat a ačkoli jsem první porod měla bezva, těším se, jak tenhle bude ještě lepší:-)) Hihi, no uvidíme:-)

…A třetímu miminku zdar!!!:-)

Albi od P.S.T.M

 
Bramborka
Kecalka 368 příspěvků 08.05.06 06:23

MATO…krásně popsaný…skoro mi ukápla slza :-).
Tak ať se celé rodince daří…hihihi…a třetí mimi do bříška ať přijde, hned jak si ho budete přát :-))).
Bramborka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 08.05.06 11:34

Gratulujeme k malé holčičce s krásným jménem !
To je nádherné, že se po smutné ztrátě povedla další holčička a navíc se tak úžasně a rychle vyklubala :oD

Hodně štěstíčka a zdravíčka přeje
Ed od Štěstíček xxxx

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 08.05.06 13:32

Mato užasný deníček, slza ukápla, jak já to šestinedělí nenávidím:)

Vkládám zprávu od Vlastinky, jelikož jí máme taky v seznámku, zkopírovala jsem z Dubńátek-doufám, že se nebude zlobit.

Ahoj e-tetky. Uz je to konecne tady. Dnes (7.5.) ve 22:45jsem vykoukla na svet. Merim 49cm, vazim 2,96kg. Anicka od Vlastinky

R.+K.

 
Aimee
Kecalka 292 příspěvků 08.05.06 16:53

Gratuluji tedy ještě jednou, nejen ke krásné sladké holčičce, ale i ke krásnému porodu :-)
Krásný deníček!

(kdybyste měli chuť, koukněte do fotogalerie Říjen 2005, mám tam fotky Aný a našich štěňátek :-))

Pa Aimee

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.05.06 20:25

Zase mi sakryš nějak slzí oči…tak nějak začínám mít chuť na další mimi…ale na druhou stranu jsou tady i jisté pochyby..potře­bovala bych někoho aby to rozlousknul za nás :-))

Přejeme Vám hodně zdravíčka a štěstíčka!!!

Gabule a Štěpánek 15m

 
Bibinka
Kecalka 194 příspěvků 08.05.06 20:35

MATO- krásný deníček. Utírám slzu a ještě jednou blahopřeju ke krásné a hodné holčičce.

Přeposílám z minulého deníčku…

Ahoj Těšitelky,

dneska jsme byli opejkat buřtíky a já slaninku. Počasí bylo super, sluníčko a pohodička.

PRALINKO-máš pravdu , že za ty „problémy“ ten pokládek stojí. Na koupáníčko mimi se moje mamka už taky těší, ale říkala, že se jí budou určo klepat ruce…No, ale praxe je praxe.

BRAMBORKO-jaká byla výstava tulpánů? Já se chystám příští týden na výstavu Dům a zahrada. Je krásně a doma mě to už neba.

DOLFINKO-ty jsi šikula s tím šitím. Já nemám stroj a nevím jak by to moje šití dopadlo. Jinak zmrzku teď můžu taky, ale zase ovocný. Minulý týden jsem zajela do Makra a koupila „kýbl“ citrónový ( tu miluju už od mala ). Malý „návod“ k tomu koupání byl v Sama doma…zabalit mimi před uložením do vany nebo kyblíku do plínečky a položit do vaničky, pak rozbalit a v poho vykoupat a pak zase s plínečkou vyndat. Tak mimi nebude „klouzat“. Asi to pak hned vyzkouším…Společné nákupy jsou bezva. Je fakt, že jsme spoustu věcí dostali darem-kočárek, postýlku, vaničku, ohrádku, senzor dechu a věcičky na malou atd. A věcičky ze sekáče mám nějaké taky a kvalita je už dnes fakt super , jako nový.

MATO-teeeda dámská jízda se fakt povedla. Pořád venku…no , když vyjde počasí tak je to bájo. Jo, ty tandemy jsou super. Mamky si dělala legraci, že si ho bude muset pořídit, když se ségře narodí mimi v prosinci. Dva kočáry neukočíruje…
PS: deníčekvyhlížím..

Všechny zdravím

Bibinka + Vendulka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 09.05.06 11:13

Máťo - nádherně jsi to popsala - i mě poněkud zvlhly oči.
Taky jsem si vybavila neděli odpoledne, kdy jsem tě viděla naposled - bylo evidentní, jak moc už si přeješ porodit, ale sama bych si netypla, že to přijde druhý den ráno.
Každopádně gratuluju k moooc krásný holčičce! Ať se vám (celé rodince) daří co nejlépe.

Sandra a Anetka 13m

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 09.05.06 13:56

Ahojky
Mato - krááásně sepsáno:-) slzičky ukápli, i když o Roderikovi jsem to už slyšela, tak ty Michalovi řeči mě i pro tentokrát pobavily:-)) A myslím, že to do Podolí nemáte zas tak daleko.
Jo a bejt první u svého deníčku - že se nestydíš ! :-))

Já jak mám málo přístupu k PC, tak jsem min.týden po lavičkách při procházkách sepsala svůj porod, resp. pobyt v nemocnici, a mám to pěkně dlouhý (hodně koulím očima), takže to přeťukám a pár dní počkám, ať se neudeníčkujem :-)

Vlastinko - užasná gratulace :-))

Pralinko - mě zítra ofiko končí šestinedělí, a mám pocit, že ty pocity hned tak nepřejdou - zítra rozhodně ne :-) Jinak se zadkem mám taky problémy, ale počítala jsem s tím, už po minulém minitěhu jsem je měla…:-( Dá se to :-)
V minulém deníčku jsi se ptala na krvácení mě přestalo před 3 dny - tedy plných 5 týdnů, 3týdny fest, 2 týdny už jen očistky, a teď mám tetkový bolesti, tak to bude brzo zase na vložky - fuj - už mám na vložky alergii od pohledu.

Bibinko - gratuluji ke kočárku :-) Jané jsou nejchválenější.

Bramborko - já se toho kyblíku trochu bála, ale je to teď trend. Nicméně my koupeme v malé vaničce, kt. máme ve velké vaně - rohové, já sedím na tom rohu a malýho koupu - už neřve ale vyjeveně kouká :-)

Ketee - my až na vyjímky od začátku spíme od koupání a krmení tzn. cca od 8 (teda někdy usneme až v 9) - do min. 2hodin a pak kolem 6tý - celkem pohodička. Jen po tom nočním krmení tak hodinu-někdy i dvě usínáme - sice potichu, ale trvá to.

Někdo psal o chování před usnutím - ne vždy, ale bez sebemenších výčitek aplikuji, a taky už jsme spali s mamčou a taťkou v posteli párkrát celou noc :-)

Jinak my máme stále častou stolici, ale přibíráme, už máme kilo nad porodní váhou a právě krásně řveme :-). Akorát máme opruzeninky, takže je Romča právě rozhalenej a asi se mu to moc nelibí…Tak dostal dudlík a je klídek :-))

Jo a já jsem spadla ze schodů, takže jsem chromá, a pohyblivá míň než po porodu - no nemehlo - fakt to bolí-připomíná to křížáky :-((- nic na bolest si vzít nemůžu… Děkuji prozřetelnosti!!!!, že jsem šla sama a né s Romčou. Ani nechci domyslet…

No nemám doma PC pro nic za nic musím něco udělat, takže se s Vámi nerada loučím a dejte vedět, kdy bude vhodné hodit další deníček :-)

Krásný den všem a všem mimískám pusinku na čelíčko, bříškám pohlazeníčko a spermijkám popohnáníčko.

Zet + Romča (zítra 6týdnů a dnes 4310g)

p.s. už říkáme slovo - no já vím spíš skřek, ale zní to jako agů :-) -občas i jako delší slovo ve variantě agůůalo :-) - a zcela vědomě se smějeme, takže manža říkal, že jestli se budeme smát hlasitě, tak ho hlásí do školy :-))

 
aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.05.06 14:13

Maťo, nádherný denníček, také si utírám slzičky. Přeju Vám hodně pohody, klidu a zdraví.

Zet, už se těším na Tvůj popis, i když vím, že to nebyla žádná procházka růžovou zahradou.

aaliana

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 09.05.06 14:25

Aalianko - to nebyla :-) ale ten poklad na konci, za to rozhodně stál a klíďo si to zopáknu :-)

Zdravím

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 09.05.06 14:30

Máťo, krásný popis, krásný porod:)
Ještě jednou moc gratulujeme

julie, jarda a bertík

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 09.05.06 16:50

Mato, krásně jsi to sepsala, máš na to koukám střevo (myslím to spisovatelské). A taky si to očividně strašně moooc užíváš a to ti přeju!!! A trošku ti závidím tak moc hodnou Fredericku (ale jen malinko…my zrovna pláčeme, ač jsme nakojení, přebalení, vyprdění…). Magda + Matyášek

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.05.06 21:00

Ahojky,

uz jsem si rikala, kam jste vsechny zmizely, o svatcich tu bylo pusto a prazdno ;-)

Dekuju za pochvalu denicku, uplne se mi teteli srdicko, ze slohu jsem vzdycky mivala trojky ;-)

Abyste si nemyslely, Frederika taky umi plakat. Dneska rvala asi hodinu, dudlika nechce, brisko ji netrapilo, jen byla unavena. Vetsinou dlouho spi a pak je dyl vzhuru a nemuze se odtrhnout od prsa… Do toho jsem musela prevlict Roderickovu procuranou postylku a nemohla se ani poradne nadechnout :-( Vcera jsem si pri noseni obou deti najednou nejak skripla zada :-( K veceru se mi to znovu ozvalo, takze se sotva pohnu… beee. Navic na me uz od rana padla sestinedelni depka, byla jsem nevyspala, do toho zada, Michal mi oznamil, ze se nestihne dneska ani stavit doma a nejhorsi bylo, ze zas byl svab na zachode :-( Tahle ctvrt je jich plna, jsou v trubkach teplovodu, takze obcas nejaky vyleze po trubkach i k nam :-( uz jsem z nich hystericka…ach jo… no vyplakala jsem se vam na raminko, diky!

Zet, uz koncite sestinedeli? Tak to uz jste postoupili do kategorie Kojenec ;-)

Marisko, jak valcite? uz byste meli mit Anicku doma, ne?

Vlastinko, gratulace k Anicce!!!

Tak a uz nevim, kdo co psal ;-)

Jdu si dat sprchu, povesit pradlo a chrupat, nejak na me zacina dolehat unava…

Hezky vecer vsem!

Mata

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 09.05.06 21:07

Cafte baby,

Mata, gratulujemeee­eeeeeeeeeee, kraaaaaasny porod si mala :o) vela zdravia a laaaaaaasky prajeme - teda ja a Anicka.

My sme uz konecne domaaaaaaaaaaaaa, trvalo nam to presne 78dni, teda 11 tyzdnov - tolko ich zajtra bude mat Anna :o) a je uuuuuuuuuzasnaaaaaa a kraaaaaaaasna. Vazi 2490g a papa mliecko odomna. teda je z vacsej miery kojena - nakoniec sa nam to predsa podarilo, zvladli sme to a odo mna jej to chuti viac ako z flasky. ale bude si musiet zvyknut aj na flasku, pretoze oco sa chce tiez zapajat - teraz si ju vychutnava a chodi sa na nu stale pozerat, ci je tam kde ma a ci dycha a ci spokojne spinka a ci je to naozaj ona, jeho princezna, konecne sme kompletna rodina spolu doma.

Majte sa krasnucko,
Mariska a Anicka

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 09.05.06 21:21

Cauky Mato,
velka gratulace k Fredericce… moc pekne si to popsala. Me to po druhe ceka v srpnu, tak jsem zvedava, jestli to bude rychlejsi nez poprve (20h). Hlavne at je vsechno v poradku. A uz se na drobecka moc tesime.
Mejte se vsichni moc krasne…
Monika+Terezka+mi­mi 24tt

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 09.05.06 22:54

Ahojky,
tak se ještě jednou hlásím,

Vlastinko gratulace k holčičce.

Tak jsme teprve ve 22 hod usnuly, fakt jsem hotová, pokaždé, když položím do postýlky, oči jak tenisáky a řev, poraďte, co u vás zabírá.
Jedině koupání dnes bylo bez pláče.
Začíná na mě dopadat nějaká poporodní depka, jako jestli to dělám dobře a podobně.:(
Prostě děs, jo chci se zeptat zasloužilých mamin, kdy začíná mimi víc vnímat-vidět a slyšet?

Omlouvám se,že nereaguji, ale nějak to na mě padá:(

Snad jen:
Marisko: tak už doma, to je super, užívejte si to:)

R+K.

 
lina
Kecalka 267 příspěvků 10.05.06 07:45

Mata:krasne jsi to napsala,utiram slzy.Cesta ke stesti je nekdy trnita.Taky jsem patrila k zamlklinkam:-(Preju hodne zdravicka obema:-))
Lina a ADAMEK z Unorcatek

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 10.05.06 09:43

Ahojky:-)

Marisko - mooooooooccc Vám přeju, že jste doma - to je paráda!!!! Tak si to doma krásně a hlavně ve zdraví užívej Aničko a moc rodiče nezlob, i když jim to vadit nebude :-)

Mato - v 21hod padám únavou do dnes a to mám jen jedno a mám pocit docela hodné mimi :-)

Pralinko - no já já dávám Romču do postýlky až spí, už jsem to zkoušela ho tam dát a odejít no a neprošlo mi to. Vždy po koupání a krmení si ho nechám u sebe na gauči - on kouká a kecá - musím zhasnout a on pomalu usne sám. Když bulí a nejde to tak jedině chování a houpání na rukou a osvědčily se nám schody - prostě s ním po nich chodíme - hned stichne a počase i usne - ale tatínek je v tom úspěšnější :-)

Teď jsme taky pobrekávali, nakonec jsem ho dala do lehátka, přikrila a on padnul za vlast sám :-) Jo a první pomoc je u nás jednoznačně dudlík ;-)

Mějte se krásně Zet + Romča

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 10.05.06 17:01

Ahojky,

tak náš poklad spí na zahradě v kočárku:),
dnes jsme byli na převážení u dr. a máme 3,90 kg, paní dr. naznala, že se malá umí najíst, minulý dýden ve čt jsme měly 3,70kg. Je fakt, že s jídlem se neflákáme:).
Moje váha vypadá tak, že z +13 nad původní mám teď ještě +4kg, což docela jde, ale rozhodně se nevejdu kromě jedněch kalhot do žádných před těhu věcí, sakra, mě se ta pánev nějak rozjela. Na břicho už jsem začala taky pomaloučku cvičit, jsem zvědavá, kdy ta cejcha zmizí:).

A te´d velmi důležitý dotaz, u jaké pojišťovny jste pojistili prďolky? Která pojišťovna má nejlepší nabídku a jiné výhody?

Zet: dudlík právě nechceme, ale je fakt, že ho Karolce nijak vehementně nenabízím, možná na to taky dojde:), my taky houpeme a když řve, tak tiším syčením, to zabírá, ale pak mi jaksi schází kyslík:).

R+K(zítra dva týdny)

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 11.05.06 11:34

Ahojky Tesitelky,

tak mala usina v postylce, Roderick zase radi a honi me, at uz jdeme na plavacky :-)
Mam jednu vybornou zpravu, vzali ho od zari do skolky! Jsem moc rada, prospeje mu to, s nami by se uz nudil… Navic se mu tam libi, pani reditelka se nas ptala, jestli bude nejaky problem s adaptaci, ale popeti minutach, co se tam Roderick choval jako doma sama usoudila, ze zadny velky ne ;-)

Marisko, super, ze uz jste doma, hezky si sveho pokladku uzivejte!

Pralinko, my mame OZP. Ta jede na kredity. Kdyz nevycerpas svoje „pridelene penize“, dostanes kredit na vyhody. My je mame, Roderick skoro nestona a ja taky ne. Novi pojistenci dostavaji automaticky 350,– Kc, tehulky 1200,–. Ti, co xcasto stonaji, nebo jedno u poradne, nedostanou nic… Jak je to u jinych pojistoven moc nevim, ale taky vyhody dost rusi. :-(

Ad rozmazlovani… ja jsem zastancem hesla do roka „rozmazlovat“ od roka vychovavat. Takze jsem chovala a kojila kdykoliv si Roderick vzpomnel a kolem roka jsem postupne pritvrzovala ve vychove. Myslim, ze se mi to docela osvedcilo. Dudlik Frederika moc nechce, tak ji ho nevnucuju, i kdyz obcas nabidnu. Roderick ho mel jen na zachvaty dudani a usinani, pak ho sam vyplivl…

Ad vnimani…slysi urcite dobre uz ted, reaguji na svetlo a stin… Frederika se vzdyky zklidni na prebalovacim stolku, je hned u okna, tak ma „vyhled“, je tam hodne svetla ve dne a svetla z lamp v noci, a kdyz ji rozbalim a pusinkuju brisko, vnima to… kolem pateho tydne uz poznaji cloveka po hlase, otoci se za nim a hlavne prichazi prvni opravdovy usmev :-)

Tak piste!!! At nemam pocit, ze si tu povidam sama ;-)

Mata

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 11.05.06 12:28

Ahojky Těšitelky,

MATO - deníček se Ti moooc povedl!!! Krásně jsi to popsala, hltala jsem to jedním dechem, ani jsem nevěděla, že byl Roderick takový drobušenký, ale je to velký šikula a už všechno dohnal:-) Fredericka je sladký miminko a přeji ať vám hezky roste a máte se všichni k světu!!:-) Já ti jásala, že máme nový deníček, …a manža, že co se děje…tak ho četl se mnou, úplně byl dojatý, tak se Ti Mato povedlo mě rozbrečet :-) - štěstím!

Musím vás dočíst, loudala jsem se po obchodech, molitan už mám doma, bude z toho mantinelů…(koulím očima), včera jsem 1 došila, ještě chci kapsář… No a k tomu nad ránem frkám, všude samý pyl, vrrrrr, máme v bytě vedro, celý den sem praží slunko, takže otevřený ventilačky...­...musela jsem sjet celý byt, všude poprašek pylu! A teď tady funím.....

tak jdu pročítat ostatní :-)

zatím čauky
Dolfinka 29tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 11.05.06 12:41

Aktuální seznámek :
maminky a mimísci:
Dadla - adopčátko Vojtíšek 29.08.2005; (ZT 1999(9tt)+11/­2004(9tt))
Aimee - Anička 4.10.05 -3600g, 50cm; (ZT 05/2004(12tt plod 10tt))
Bakoule - Val 6.11.05. - 3360g, 51 cm; (ZT 10/2004(8tt))
Claudie - Matyáš 10.01.06 - 3340g, 51cm; (ZT 11/2004(12tt plod 9tt))
Bramborka - Veronika 09.02.06 - 3670g, 49cm; (SP 11/2004(7tt)+­04/2005(5tt))
Mariska - nedonošeňátko Anička 21.2.2006, 28 tt(CŘ)- 1100g, TP 22.05.06, (SP 04/2005(22tt))
Myska - Martin 22.3.06 - 3010g, (CŘ), TP 11.04.06 , (vrozená vada 06/2003(18tt), ZT 03/2005(10tt))
Zet - Roman 29.3.06 - 3290g, 49cm, (ZT 11/2004(10tt plod 8tt))
Magda - Matyáš 20.4.06 - 3,125kg, 50cm (vývojová vada 02/2005(22tt)­,mimoděložní 06/2004(6tt))
MataP - Frederika 24.4.06 - 2,94 kg, 49cm (SP 09/2004(18tt))
Jarčís - Karolinka 26.4. 06 - 3,37 kg, 50cm (ZT 04/2005(13tt plod 9tt))
Pralinka - Karolinka 27.4. 06 - 3,62 kg, 50cm, (SP 03/2005(6tt))
Katee - Charlette Emilie 28.4.06 - 3,44 kg, 53cm, (ZT 11/2004))
Vlastinka - Anička 7.5.2006 - 2,96 kg, 49cm, (ZT 01/2005)

Těhulky:

Vl. - TP 26.5.06 kluk, 38tt, (ZT 04/2005)
Naty - TP 4.7.2006,32tt+2, ( ZT 03/2005(27tt))
Bibinka - TP 22.7.06 holka, 29tt+6, (SP 08/2005(6tt), ZT 12/2004(7tt))
Dolfinka - TP 30.07.06, 28tt+4 , (ZT 04/2005(27tt))
Leila - 16tt+6, TP 20.10.06, (ZT 07/2005(7tt))

Čekatelky :
Aaliana - ZT 01/2006(10tt) + 01/2004(15tt) + 01/2005(13tt)
Ivuška - ZT 12/2004(11tt) snažení asi od srpna (genetika v pořádku)
Ivy - (vývojová vada 11/2004(20tt),SP 07/2005(8tt), vývojová vada 2/2006 (21tt))
Inkah - ZT 1/2004(14tt), 9/2005 (11tt), SP 3/2006 (7tt)
Kaprik - ZT 01/2005(10tt), od 02/2006 hormonální léčba (clostilbegyt)
Viky - naše dobrá duše :)

čvrtek 11.5. 2006

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 11.05.06 15:07

Zdravím kočky,
tady je teda mrtvo:),no venku je tak krásně, že se ani nedivím.

mato díky za odpověď,ti pojiš´továci jsou totiž pěkně vlezlí, manžoví volali,ještě jsme ani nebyly doma z porodnice. No něco vybrat musíme.

Dolfinko: tý br´do, už 29.týden, to to letí a s tím úklidem to nepřeháněj.Mantinel jsem si taky šila doma, ale nedávala jsem molitan, ale vyplnila jsem potah vatelínem v několika vrstvách.

Tak kohopak máme na řadě s porodem?
Koukám, že Vl je horká kandidátka, teď už to může přijít každým dnem. Vl drž se!

R+K

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 11.05.06 16:27

Ahoj Těšitelky!

Koukám, že na poporodní depku nejsem sama a to mě docela uklidňuje. Jak jsem Matyáška ze začátku vychvalovala, tak jsem to zakřikla a už to s ním zdaleka není taková pohoda. V noci začíná „žít“ okolo půlnoci a od té doby mi čas splývá…asi 6× kojím, podávám dudlíka, do toho se mi posere, tak přebaluju…pak zase trošku kojím a najednou koukám, že začíná svítat :-(. Takhle jedeme už druhý týden a já mám pytle pod očima, jako po tom největším flámu. Jedno pozitivum to má…HUBNU! Už jsem skoro „na svých“.

Utišení…u nás jednoznačně DUDÁK!!!! Ale potřebovali by jsme najmout sluhu, který by ho Matýskovi držel u pusy, protože ho pořád plive a potom brečí, že ho chce. Taky začíná trochu zabírat kolotoč nad postýlkou. Máme elektronický, takže ho nemusíme do zblbnutí natahovat. A nejvíc zabírá, když je středem vesmíru…chovat, zpívat, povídat, hladit…ale to skutečně nejde praktikovat celý den.

Mato. švábi jsou hnus!!!!Z toho by byl zoufalý asi každý!
Mám taky OZP a přišel mi ten bonus 1200,– pro těhule. Na co to využiješ? Já jsem to zatím moc nestudovala, tak nevím.

Mariska, 78 dní je teda síla!!! To pro vás musí být skutečně nádherné, že máte svou dcerušku konečně doma! Tak si to užívejte!

Dolfinko, taky se ti to už krátí…teď bych s tebou tak na dva dny měnila a SPALA BYCH. Tak si to krásně užívej, i když ti ten závěr těhu moc nezávidím, hlavně jestli budou taková vedra.

Pralinko, hlavu vzhůru. Musíme věřit, že bude líp, a naše miminka se umoudří a nechají nás vyspat.

Tak se mějte krásně! Magda + Matyášek 3týdny

 
Naty
Kecalka 441 příspěvků 11.05.06 16:47

Ahoj holciny,

Mato - krasny denicek, taky jsem byla dojata az k slzickam. A koukam, slo to hladce - nadhera.

Mariska - moc rada slysim, ze uz si uzivate doma. Bylo to perne, ale zvladli jste to skvele :).

My jsme si lupli jednu strevni chripku a koncili vystrasene na pohotovosti. Jeste v noci mi udelali krev, vysetreni a testy a po cca 2 hodkach me, diky dobrym vysledkum, pustili.Na UTZ v nemocnici maly pry skoro 2kg, tak nevim, co si myslet, dle meho 1600g, dle nich rozhodne vic. Nastesti vse v norme - holt akut. viroza :(. Jeste jsem jak moucha, ale uz je lepe :). Musela jsem vy:,–(it zelezo a misto toho papkam laktobacilus.

Zitra nam prijdou na okna, ale asi se zdekuju, manza je sikulka, a tchyne pry pomuze s uklidem, ja se jeste na to necitim.

Vsechny moc zdravim
Naty 33tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 11.05.06 19:24

Nazdárek holky,

tak jsem se konečně dostala k netu, dneska už končím s prací, zítra je taky den…manža je v posilce tak mě nevidí u PC:-)), nechal mě tu tabulky na zpracování, hehe to ještě neví, že visím na emimi:-))…

Magdi - já v okolí snad neznám rodiče s hodným spavým miminkem, převažují ti „rarášci“ v noci:-). Nedávno byl manža u kamaráda (večer), mají sice kluka už přes půl roku, ale nestačil se divit, dítě v postýlce, zapřený o šprušle, vztekající řev, mamča sluchátka na uších a žehlila…! ,,,že prý se takto před spaním vyřve (půl hoďky) a usne…ale Matýsek je ještě hodně malinký, takže je to takový závisláček na Tobě-mamce:-)) Každá se s těma začátkama budeme muset poprat, držím palečky a pevný nervy, co ostatní členové rodiny a příbuzenstvo, ža by Matýska pohlídali přes den a Ty jsi si trošku schrupla?

Mato - tak jste nakonec šli plavat, Roderick Tě přemluvil:-). Gratuluju ke školce! Děti mají být mezi vrstevníkama-dětma, naučí se spoustu nových věcí…:-)…Šváby - hrůza!!8-O, to by bylo něco na mě, já takový blázen na úklid, se Ti Mato ani nedivím, co na ně zabírá-hubení, vůbec netuším? Já zase už týdny zápasím ve spíži s molama (nebo co to je), už nemám jedinou potravinu volně loženou (vše v plast.dózách), zabydleli se mi v sypaném čaji, mrchy, několikrát všechno vyházela, vytřela, doufám, že už se neobjeví!!

Marisko - tak už domácí pohodička, jůůů:-)) Ale zvládli jste to, máte monitor dechu? Četla jsem, že u takových miminech je pořízení doma vhodné:-) Ať vám pěkně roste-Anička!!

Pralinko - já si taky myslím, že k rozmazlování je opravdu hooodně daleko. Teď čtu knížku „Tvoje dítě jako šance pro tebe“, …paní pisatelka, píše, že do půl roku se bezpečně děti zozmazlit nedají! Hodlám se tím řídit, …čas ukáže, děti potřebují ve výchově hranice, ale u Karolky je to ještě brzo:-). …na tchýni se…Ty jsi rodič!

Bibinko - děkuju k popisu koupání:-). S tou plínkou to není špatný nápad, …já hlava natvrdlá…zalis­tovala jsem v „chytré knížce“ (
Něžná náruč rodičů) a tam je taky koupání pomocí plínky:-).No ted to vypadá, že jenom čtu-o mimi,…beru vše s rezervou samo:-)..jinak se poslední dny cítím jako „nadrogovaná“, sluníčko, spokojená těhu, nic mě neschází, chytám druhou metu v energii:-))

Aimee - tak já zvědavka nakoukla na fotky, jsou krásný!! Pesani jsou k pomuchlání, takový drobečci:-)…a ty Tvoje dětičky, tééda, co budeš dělat za pár let, aź se Ti budou honit za protějškama, mám pocit, že bude o ně „bitka“ :-))) Moc jim to sluší. Fotky si děláte sami, víš zaujali mě ty rámečky, jak se dělá takový orámování kolem fotky?

Naty - pěkně odpočívej, nech manžílka s tchýní ať se snaží! Já mám v plánu zapojit mýho tátu, potřebujeme pošoupnout s nábytkem v ložnici - chystáme koutek pro mimi, tak budu dávat jenom příkazy:-) Váhu má miminko krásnou, vypadá to, že i přes chřipku se mu daří! Vydrž a přeju ať jsi brzo ok:-)

Vlastinko - moc gratuluju k Aničce!! Už tady máme tři, tjo :-))Hodně zdravíčka a ozvi se jak se vám daří!

…tak a už končím, tolik hodin a já musím dodělat ty tabulky…

..v pondělí mě čeká utz ve 30tt, tak jsem zvědavá jak to naše Prťátko vyrostlo, nebude to žádný obřík, počítám ve finále do 3kg max., jinak se spíš jeví línější, boule a šťouchnce u nás nehrozí…

tak papa, maminkám posílám hodně virtuální síly na ty jejich dětičky, zdravím ostatní!

Dolfinka

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 11.05.06 22:26

Ahojky Tesitelky,

tak me Roderick na to plavani premluvil ;-) Pry ale byla nejaka studena voda, takze chtel jit ven uz pet minut pred koncem plavani. Ale spis to bylo jeho unavou a jeste vic asi tim, ze jedna jeho kamaradka tak chodi vzdycky (proste si sama zkrati lekci o pet minut) a sla se divat na Frederiku, takze Roderick se jal drzeti nad sestrickou ochranou ruku a taky ji posmajchlovat ;-)

Pak jsem jeste chvili sedeli pred bazenem na zahradce. Michal si odskocil teklefonovat (nic mi nerekl) a pak zmizel i Roderick. Myslela jsem, ze jsou spolu, ale nebyli :-( Takze jsme jeste hledali Rodericka. Nastesti na areal navazuje parcik s detskym pidihristatkem (to jsem ale nevedela) a tam si to Roderick drandil na pujcene „motorce“. Sam se vydal nekam, kde to vubec nezna. Nastesti pro me, chodime z druhe strany a tam je kousek normalůni hlavni silnice a jezdi tam fura aut :-( Nekdy je fakt o nervy mit tak svobodomyslne dite…

Pralinko, tak ted nevim, jestli jsi se vlastne ptala na zdravotni pojistovnu. Tu ma Karolinka automaticky po tobe. To vas nahaneji pojistovaci ze zdravotnich pojistoven? Me po Roderickovi nahaneli jen ti pres urazova pojisteni a stavebni sporeni a tak… Ted uz jsem nikomu kontakt v porodnici nedavala..

Magdi, ten kredit asi necham prepsat na Frederiku a proplaveme to. Roderickovi uz budou tri, tak mu prestanou plavani proplacet a nejake vitaminy a tak mi prijde zbytecne. Ja pro sebe nic nepotrebuju, maximalne nejakou masaz, ockovat bych asi taky spis nechala deti. Nadstandart po porodu jsem nemela, tak ani nevim, za co jineho to utratit.

Naty, urcite nech uklizeni na manzelovi a tchyni :-) Sama si uzivej sveho krasneho pupiku a nabirej silu po te viroze! :-)

Dolfinko, s tou skolkou jsem fakt rada :-) Roderick uz si zacina hrat s ostatnimi detmi i na hristi, ted zrovna behal s nejako upartickou starsich deti dirama v plote ven :-( Tak dostal vynadano. Taky zkousel lezt pres plot, ale na to je nastesti jeste maly… Ale s jinymi si hezky kopal do balonu :-) Co na svabi fakt nevim, zkouseli jsme to vystrikat, vydrzelo to tyden. Pritom jeste pred mesicem jsme na zadneho nenarazili. Asi ted maji nejake obdobi. Tady jsou v cele ctvrti, musel by se desinfikovat kazdy barak, do toho nikdo nepujde. Takze musime zadelat vsechny skviry na zachode a v koupelne. Coz dost dobre nejde, protoze tam jsou odpady ve stoupacce a musi to byt pristupne :-( Takze jsem na:,–(ili pasticky primo tam, aby jako uz nelezli do bytu a jeste to vystrikali kolem tech spar. Existuji i elektricke odpuzovace, ale funguji jen na jednu mistnost a zrovna nazachode neni zasuvka :-( Jinak asi zkusime „repelenty“ kolem spar a pravidelne to budeme muset obnovovat. Asi budeme zkouset vsechno mozne a neco se snad osvedci… Michal mi rikal, ze mu nejaky kamarad poradil dat tam ptaky jako strasaky, tech se pry svabi boji. No nevim, jsou to nocni tvorove, ptaka po tme neuvidi, prislo mi to spis jako nevyvedene vipek ;-)
Moly jsme meli nahore, taky se mi jich tezko zbavovalo. Caje byly jejich oblibene, a pak taky chili papricky, coz nechapu! Ted mam takove „samolepky“ Mely by byt s nejakym feromonem. Docela to zabiralo.

Zkousely jste na ty chovaci uplakanky satek? Frederika uz se teda po venku nosi a je tam moc spokojena. Zatim ji nosim „v klubicku“. Obcas se protahne a to je pak uuuuplne stejny pocit, jako kdyz se protahovala v brisku :-) Moc si to s ni uzivam. Navic tam vzdycky spokojene spinka a tvari se tam jako vsechna ta miminka na obrazcich z briska :-)

Tak ja uz koncim ;-) Zase jsem se rozkecala :-)

Preju krasny vecer a piste!!!!

Mata a spici deti

 
Aimee
Kecalka 292 příspěvků 12.05.06 14:02

Ahojky,
tak koukám Dolfinko, že se ti to už taky pomalu krátí. Teď už to uteče jako voda!
Fotky dělám v Zoneru, je celkem jednoduchej, teda asi hodně, když v něm zvládnu dělat i já :-)) Rámečky jsou tam již hotové nebo si můžeš vytvořit svůj. Pesani jsou zatím drobečci, ale za pár měsíců budou mít cca 50kg, teda jestli budou po tatínkovi :-))

Teď jsem u nás měla dva dny maminku, tak mi ušila na malou nádherné tepláčky a mikinky. Koupila jsem v hypernově ve výprodeji flaušové šály po 18 kč a ona ze 3 šál vykouzlila krásnou soupravičku, tak jsem tam koupila ještě červená a šedé tepláky po 98kč a mám další dvě soupravičky :-)) Jsou fakt krááásný. Až v nich malou vyfotim hodim fotku :-)

Naty, přeji ať už jsi jen a jen zdravá!

Vlastinko, také moc moc gratuluji!!! Zase jedna Anička!!! Určitě ta nejkrásnější… Jako ty naše :-)))))

Marisko, to jsem móóóc ráda, že už jste spolu. A s tím kojením, to klobouk dolu, to jsi šikulka, když jsi to zvládla, vím jak moc to muselo být těžké. Móóc pusinek berušce Aničce!!!

Všechny ostatní moc zdravím!!!!
Držte palce na středu, jedeme do té Prahy, BOJIM,BOJIM!
PA PA AIMEE

 
VL
Kecalka 193 příspěvků 12.05.06 22:43

Jsem ostuda - teprve reaguju na nový deníček - Maťo jsi už prostě zkušená maminka - je to znát. A dobře , že ti vezmou Roderika do školky - určitě mu to prospěje a ty si trochu odpočinaš od jeho lumpárniček.
Vlastinko, gratulace k holčičce - Anička je krásné jméno.
Mariško, jsem moc ráda, že už máš Aničku doma, určitě to byl pro vás všechny úžasný okamžik být najednou všichni tři doma (vlastně čtyři s Havinkou, co?) Jak ta se tváří na malé miminko?
Naty - doufám, že tvoje střevní chřipka se už uklidnila - a tý předpokládaný váhy mimča se neděs - oni to stejně podle ultrazvuku až tak nepoznají - navíc zrovna může mít růstový spurt.
Pralinko - taky jsem si všimla, že jsem se probojovala do čela hitparády těhulek - ale zatím to vůbec nevypadá, že by to mělo přijít brzy - akorát se mi neustále zmešuje okruh, kam se odvažuju jít sama - točí se mi hlava z nízkýho tlaku, tak bych nerada řešila nějaké omdlení ve městě - tak už se dost těším na období po porodu. Jo, taky kvůli kolenům - bolí hrozně - holt už mám blíž ke 100 kg než k jiné váze - dost depresivní - ale až tak vidět to není - na kontrole v Motole si zdaleka nepřipadám tak veliká.
Dolfinko - že nebudeš mít boule a šťouchance moc nevěř - ještě si to užiješ - u nás až tak od 35 týdne pořádně - ale je to zatím to nejhezčí z celého těhotenství.

Vlaďka

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 13.05.06 14:16

Cafte baby,
no, vidim, ze mam sa este naco tesit - Anicka je proste uuuuuuuuuuuzas­neeeeeeee babetko, zatial.
v noci vacsionou spi, teda budi sa na papanie, ale len o 1.00, 4.00 a potom o 7.00, tak sme zvyknute este z nemocnice. len predvcerom mala zlu noc, dve hodinky sme sa prechadzali po byte, ale inac v pohodicke. dokonce dneska sa zobudila len dvakrat, a nechala nas spinkat. je uzasna.

Dolfinka - monitor na dychanie nemame, ani v nemocnici sme ho posledne dva tyzdne nemali, jednoducho jej musim verit. a nam tiez. mozno keby sme ho mali, tak som nervoznejsia, takto dokazem aj kludne spat :o) aj najdrahsi :o) najhorsia bola prva noc, teraz uz je dobre.

Aimee - no s tym kojenim sme sa natrapili, uz som aj rezignovala, a zacala som davat Anicke flasku s odstrikanym mlieckom, ale asi prisla na to ze plast nie je nic moc a od tej doby pije ukazkovo. teda niekedy sa jej velmi nechce, musim ju nutit, alebo odlozit papanie naneskor, s toho som niekedy nanervy, pretoze sa bojim, ze dost nepriberie a pojdeme spat do nemocnice kvoli neprospievaniu, ale hadam vie co robi a ci je hladna.

vl - no zatial sme bez havinky, ked som bola v nemocnici, dali sme ju k nasim, nemal sa kto o nu strarat. a teraz nam ju nasi nechcu dat :o) zvykli si na nu, ma tam velku zahradu a my s anickou zatial nechodime na prechadzky takze musela byt iba v byte a to by sa jej nepacilo.

okrem toho sa zachvilu budeme stahovat, na dedinu. takze tam uz budeme vsetci spolu, vsetci styria.

No, takze uz nas cakaju len navstevy po doktoroch - Anicka ma nalez na mozgu, je nutne ju neurologicky sledovat a hrozi nam aj rehabilitacia, je hypotonicka a este stale mava aj tie zasklby. okrem toho este niesu uplne v poriadku ani ocka. a ma este aj tu trombozu, tak to musime sledovat. stale sa mi zda, ze ma tu nozicku hrubsiu, a ked to nahodou zhrubne viac, musime utekat do nemocnice. bola u nas na navsteve aj obvodna dokorka a ta sa najprv bala, zlakla sa strasne prepustacej spravy, ale ked anicku pozrela, tak zistila, ze je celkom normalne babetko, ktore musime ofukovat ako kvetinku :o) a sledovat ju samozrejme.

no, tak asi tolko.
VL drz sa, si na rade :o) a to sme mali skoro spolu naraz rodit, uff, neviem si predstavit, zeby som mala este brucho.

no, takze majte sa krasnucko, pobozkajte svoje pokladiky, pohladkajte bruska a vy co sa mate snazit, hura do toho :o) a Viky a Ty sa drz, dufam, ze budes mat pre nas len same dobre dobre spravicky.

Mariska a Anicka 11tyzdnov.

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 14.05.06 21:32

Ahojky Tesitelky,

maminky, jak jste si uzily dnesni svatek? Vsechno NEJ!!!

Ja jsem dosatla hned po ranu kyticku, uz ji mam v okne ;-)

Vcera jsem si zase posunula svoje vedomosti o policku vys ;-) Michal chvalil Rodericka, jak si krasne sundava tricko jako chlap. To me zarazilo, protoze mi vzdycky prislo, ze si Roderick sundava tricko tak zvlastne slozite, ale byla jsem rada, ze je alespon trochu samostatny. Takze se u nas doma rozvinula diskuze, jak to s temi tricky je. Pry je to dano od prirozena, holky odspoda s rukama krizem, kluci od hlavy. Fakt jsem byla prekvapena, klucici zpusob mi prisel slozity, Michal zase nemohl pochopit, jak si tam tak divne kroutime ruce ;-) No nakonec to dopadlo tak, ze jsme zavodili, kdo si driv sunda tricko. Bylo to uplne stejne rychle! ;-) Asi jsme prdli… :-) Schvalne, jaksi sundavate vy a vase drahe polovicky tricka? Moje mala soukroma anketa..

Fakt mam nekdy pocit, ze jak jsem nemela brachu, tak mi spousta informaci jaksi unikla a dostavame se k nim az ted s Roderickem :-)

Marisko, to je super, ze si to tak uzivate :-) Havince je urcite na zahrade lip a za chvili uz bude s vami :-) Vysetreni urcite dopadnou dobre, lekarske zpravy opravdu nekdy zneji hrozne, ale je to jen temi odbornymi terminy :-)

Aimee, moc na vas myslime a drzime Anicce palecky!!!! Urcite to bude v poradku!

Vladko, pekne se ti to krati, uz mas nachystanou tasku do porodnice? ;-) Asi nejcastejsi otazka touhle dobou, co? ;-)

Holky, kdepak se vsechny toulate? Skoro to vypada, ze si tady povidam sama se sebou ;-)

Katee, uzivas si maminky?

Prihodila jsem vam nejake fotecky do galerky ;-)

Preju krasny vecer!

Mata

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 15.05.06 08:42

cafte baby,
ahaaaaaaaaaa, a zabudla som, dufam, ze ste si vcera uzili nas sviatok.
zasek mame o jeden sviatok naviac :o)
Anicka sa vcera predviedla ako uzasne babetko - boli sme na prvej prechadzke a vydrzala pekne spinkat, taktiez sme mali prvu navstevu, brat ju fotil ostosest, takze nejaku fotku pripojim do galerky, a zda sa ze sa konecne rozpapala, pije na dvakrat ale chuti jej :o)
v noci sa budi len na papanie, odgrgne si a spinka dalej, oco sa ani nezobudi a ja sa nestihnem ani poriadne prebrat a opat spim, tak hadam nam to este chvilu vydrzi.
a ja som dostala opat menstruaciu, myslela som si, ze si od nej este oddychnem, ale zajtra su tri mesiace od porodu, tak uz ju tu mam opat, uvidime ako dlho bude trvat.

Majte sa krasnucko
Mariska

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 15.05.06 09:17

Ahoj kočky :-),

Mato - se školkou to máte dobrý:-) Je fajn, že berou i když neděláš, to švagrová musela před lety do Kostelní dávat potvrzení, že má práci. Jestli jste v Kostelní, tak vím o jednom kámošovi pro Roderika, mamča je taky na mateřský (holčička 4měsíce), tak přepokládám, že je taky vemou :-). Jo taky myslím, že teď vychovávat asi moc nejde - kdyby jste viděli ty smutný očička, když brečí, tak by jste to těžko nechali „vyřvat“.

Magdi - no my dudlík taky pliveme :-). Takže mám ruku v noci dost často v postílce - usnu a mám křeče :-). My teda máme první spící etapu super - koupeme v 7 usneme max. v 9 (musí mít tmu) a spíme min. do 2, pak teda jedno prso, druhý prso a flaška a jsou min 3hodiny a pak teda taky moc nespíme, ale jde to … Jo a kila dole Ti závidím, já jsem týden po porodu oblíkla skoro vše co před porodem, jen ten tvar paňdera byl jinej, ale jak jsem se cpala a byla krmena v boji za plné kojení, tak jsem pak dokonce nabrala a tak se musím hlídat a sušenčičky si odpírat - ach jooo :-(

Pralinko - zahradu závidím, no přemýšlím, že se na léto odsuhu na chatu, jen tam nesmí být tchýně, ale dělá ve školství, tak mám asi smůlu - no budu o tom hhoooodně přemýšlet.

Naty - to je dobře, že jste v pořádku:-) Ty odhady porodní váhy, jsou stejně nepřesné. No mě teda odhadovali 3500 g a měli jsme 3290g - není to velkej rozdíl, ale je to rozdíl. Tak hezky v klidu dál:-)

Dolfinko - mám přístup k PC stejný :-) - taky mi tu právě leží kupa dokladů na předkontování a kdepak jsem :-)) Jinak koukám, že jsi informovaná, já se z pověrčivosti bála i číst o těch věcech po narození - no magor. Teď jsem si vzpoměla, že jsi se kdysi ptala z čeho má Romča tu soupravičku - je to bavlna a zakoupeno v H+M (dáreček od švagrové) - moje nejoblíbejší oblečení pro Romču - furt mu je..

Aimiee - ty soupřavičky musí být super. Já bych taky šila, ale čas mám když malej spí, a to mám zase pocit, že bych ho mohla vzbudit…;-) Teším se na fotečky.

Vl. - no my teda šťouchance neměli celé těhu, ale my jsme vůbec divný.

Marisko - jasně, že je Anička úžasná. Držím palečky, ať je vše ok, ale jste sledovaný, tak věřím, že to bude dobrý!!! Já si každý den říkám, jaký nás to potkal zázrak, a že lidi, kt. říkaj, že neexistujou zázraky, jsou pěkný tupci. Mimča jsou fakt úžasný balzám na duši, a až se usmějou :-)) nááááádhera

Jo Mato - no dostala jsem od Románkovýho dědy kytičku - vlastně jsem taky mamina - tento fakt mi stále nějak nedochází:-)
do ankety: já normálně křížem, na manžu kouknu

Jinak jsme byli v pátek na kyčlích a máme je v pořádku :-)) Taky tam byli maminy, co znám z porodnice, a byli jsme nejmenší, i ten chlapeček co se narodil 12hod před námi a s mamčou jsme se potkali na hekárně, měl při po porodu 2600g a teď už 5kg. My měli min.úterý 4310g, ale rozhodně jsme byli nejhezčí a nejroztomilejší mimi. A taky se Romča smál na celé kolo a maminy záviděli, prej se Ti jejich drobečci nesmějou. Jen máme problém, že na foťák a na video se prostě nesmějeme - to má po mě, já nesnáším obzvlášť video. Jednu smějící se fotku přeci jen mám - zkusím jím přidat.

Mějte se krásně - mám pocit, dle Romčova výrazu, že brzo půjdeme přebalovat :-)) a taky musím udělat tu práci…

Krásný den tešitelky

Zet + Romča

 
leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 15.05.06 12:02

Ahoj maminy, tak jak válčíte?

Teď jsem neměla moc času sem nakouknout, ale koukala jsem na fotečky a máte všechny moc krásný miminka.

Jsou tu nějaké novinky? Nebo teda spíš nová miminka?

Mě se dneska narodila neteř, tak se už strašně těším až si jí pochovám a vám ty uzlíčky moc závidím :)

Jinak mě triply dopadli OK, ale byla jsem z toho pěkně na nervy, a za 14 dní mám před sebou velký UTZ, ale protože mi ho doktor dělá při každé KO,tak prý to nebude nic zvláštního. Prostě normální kontrola.Říkali to i těhulky co k němu taky chodí. Jinak prcek je velký 10cm-bez nožiček takže celkem asi tak 15,16. A minule jsem se ptala na pohlaví a říkal, že radši ještě počká do příštího UTZ, takže snad pak už to budu vědět.

Jinak te´d mě docela trápí bříško-pořád v něm píchá a škube tak to přičítám vazům, trvá to už od soboty, tak počkám ještě do středy a když se to nezlepší,tak si zajdu k doktorovi na radu a ubezpečit se, že to jsou opravdu jen vazy.

Tak to je asi všechno co jsem vám chtěla napsat, mějte se hezky, opatrujte miminka a bříška a užívejte sluníčka, papa

Leila 17+3

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 15.05.06 12:26

Ahojky Leilo,

mě vazy taky trápily… Jinak gratuluji k triplle a přeji ať jste i nadále bez problémů.

Krásný den Zet

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 15.05.06 12:46

Zdravím Těšitelky,

Tak Karolka spinká v postýlce, v kočárku se nám moc nelíbí,tedy hlavně když se zastaví:).
Prdy - jsem z nich na nervy, večer to začíná, včera už jsem jí dala dvě lžičky fenyklového čaje a usnula. Ale jak dlouho to bude zabírat nevím.

Leilo: gratulace k triplíkům, to bolestivé bříško budou určitě vazy, taky mě pobolívalo.

Zet: zahrada je super, jen už se těším na tu svoji, ale než my začnem stavět…:(

Mato: tričko sundávám jako ty, manža zas jako ti tví chlapi:)

Marisko:Andulka je holka šikovná, jen tak dál:)

Miminka v galerce jsou úžasná:).

VL: tak klidný závěr těhotenství a bleskový porod, mých 10,5 hodiny nebylo nic moc. Moc jsem věřila ženskejm v naší rodině, že prý porodím za 4 hodinky:),jo prdlajs,tak třeba po druhý.

Mějte se krásně, ještě určitě nakkouknu.

R+K

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 15.05.06 16:57

Ahoj Těšitelky!

Moc se omlouvám, že vás teď zanedbávám, ale nějak nezvládám. Matýsek spí jedině v kočárku za pochodu, takže trávím celé dny na cestách. A jsem naprosto zničená, pořád přemýšlím, co dělám špatně.....v noci skoro nespíme, ve dne spíme nebo brečíme.

Pralinko, prdíky nás taky trápí, nepomáhal Sab Simplex, feniklová mast ani čaj, tak jsem v lékárně koupila rektální trubičku a když je nejhůř, pomůžu Matýskovi od bolení tou trubičkou. To je potom úleva!

Leilo, gratulace k triplíkům…týjo, taky ti to utíká. Teď teprve ti začne růst bříško, takže ty bolesti jsou opravdu od toho, jak psaly holky. Buď v klidu!

Zet, taky spím s rukou mezi špriclema u postýlky a přidržuju dudáka. Po chvíli se probudím a zjistím, že strkám Matýskovi dudák do oka.

Mato, jsem asi chlap, triko si sundávám od krku…ale asi proto, abych si ho nezamazala od makeupu.
Jak Frederika? Pořád tak hodňoučká?

Mariska, z tebe úplně sálá láska a optimismus! Moc vám přeju, ať vám všechna vyšetření dopadnou co nejlíp.

Tak já se jdu odploužit něco dělat, i když spím za pochodu. Dneska si poprvé povolím vanu, doufám, že se trošku proberu.
Mějte se krásně! Magda + Matýsek

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 15.05.06 18:24

Ahóój Těšitelky,

včera mě nešlo se sem vůbec dostat a tak jsem to po marných pokusech vzdala.....Chtěla jsem vám poslat foto ke svátku, pekla jsem falešný sachr dort s jablkama politý čokoládou, že ho vyblejsknu s šeříkama.....a jak to dopadlo? Byl snězený než jsem se stačila vzpamatovat, hmmm snad příště :-).
Dneska jsem byla na KO, Prťátko má 1200g což odpovídá na 29tt, termín je stále o ten týden posunut, tak ho opravím v seznamu na 5.8.06, stejně to beru s rezervou…Krásně se vrtělo a mávalo, je prostě úžasný)))) Poslední doboou mě chytají k ránu děsný křeče do lýtek, tak mám od Dr. magnézko, cvičím jemnou gymnastiku s nohama nahoře, tak třeba to zabere…ještě jsem strávila celý dopoledne v práci, no viděla jsem se zase s mýma kolegama asi po „100 letech“, moc mi chybí, byla s nima prča, i dneska mám pusu od ucha k uchu, jako Lucie Bílá :-)).
Teď jsem dorazila s těhucvíča-plavání, a mám příšernej hlad, a dneska už končím s aktivitama, ještě jsem v Brně stihla navštívit mimiobchůdek, zase nějaký úlovky a fakt už končím, mám toho hafu 8-O:-).

Mato - tak jsem si zakoupila ty lepící pásky na moly a vono to zabírá, už se mi tam přilepují! Díky za tip, jsem ani nedoufala, že je u nás v drogérce budou mít…Anketa „Tričko“ - super:-), já přetahuju s kříženýma rukama, manža stejně jako ten Tvůj, a ještě je k tomu zmuchlá a odhodí někam…a já to pak sbírám a ukládám do skříně a on je pak hledá, na zabití :-) …babyvak mě dorazil z netu, tak uvidím jak se v něm bude líbit našemu Prtěti, mám ho pro sichr jako uspávadlo a taky do obchodu (mám to asi 5min) :-)

Zet - barva khaki je taky moje oblíbená, já tupec mě to v první chvíli nedošlo, že pro mimi je vše ze 100% bavlny, je moc hezká:-) Na léto sem si pořídila těhu šaty a jsou khaki:). K tém pověrčivosti, teď řeším kočárek, zda ho nechat doma (místo máme ve sklepě), nebo u našich, ale manža říká, že přece nejsme „prdlí“, musíme natrénovat skládání, teprve si pro něj pojedeme. Nastudováno - teorie jedna věc, praxe .....se uvidí, všechno může být jinak, život je nejlepší učitel :-).

Aimee - ten prográmek se pokusím sehnat, manžovi jsem se už zmínila, jako IT to musí znát:-). Tak třeba nebudu tak negramotná a taky se to naučím, zdá se mi to moc hezká vzpomínka na ranné začátky našich miminek!

Marisko - to máš pravdu s tím monitorem! Anička je vaše sluníčko a přeju co nejmíň vyšetření!!!

Leilo - tý brďo, Tobě to letí, za chvíli se Ti bude už pěkně klubat pupík:-). Držím palečky na UTZ!

VL - tak jsem zvědavá jestli se šťouchanců dočkám, už je hlavičkou dole a včera jsme s manžou nahmatali vlnění, to byly zádička a nožky máme nahoře:-). Už stříháš metr do finále :-)

Magdi - užij si vanu! Matýsek Ti teda dává zabrat, vypadá to, že prdíky jsou „pěkný“ trápení, přeju ať se to brzy spraví!!

Pralinko - pevný nervy!, a to moje okolí tvrdí, že na prdíky trpí jen kluci.....to abych se snad vyspala do zásoby, dokud ještě můžu :-)

Mějte se všechny krásně!
Dolfinka 30tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 15.05.06 21:13

Ahojky Tesitelky,

tak jsem dneska zjistila, ze Roderick je vazne cely Michaluv klon. Nejen, ze je stejne posedly fotbalem, ale uz z nej chodi zmordovany jako Michal.. Dneska na hristi kopal do balonu, upadl na travu a ma vyron v kolinku, otekle, pajda :-( Ach jo, az se mu to zacne vybarvovat, tak mu nesmim davat kratasy ;-)

Magdi, chovani na uplakaneho Matyaska zabira? Mozna by pomohl ten satek… pRdiky by mohly kolem sesti tydnu prestat…S Rode­rickem jsem si jich tay poradne uzila :-(
Jo a s tim makeupem mas asi pravdu. Ja ho sice pouziju jednou za rok, ale kdyz se nahodou namaluju, tak si pak taky svlikam vrsky opatrne po „klucicim“ :-)

Ja mam pocit, ze Frederika ma ted nejaky tritydeni surt, Vetsinu odpoledne je vzhuru a porad by jen jedla. Mela takhle dva dny o vikendu, vcera v pohode a dneska si schrupla jen chvilku v kocare (dokud jel), a pak uz by zase jen jedla. Ale zatim ma docela „rezim“. Vecer po seste na ni padne hladovy hysterak, i kdyby prave vypila obe prsa. Takze ji vecer kolem sedme vykoupu, nakojim a do osmi plus minus uz spi. V noci vstava nezi druhou a treti, naji se a hned usina. Pak uz vstava v trihodinovych intervalech. Kolem sedme jeste vypije dve prsa v hodinovem rozmezi a pak spi az do pul jedenacte. Pak jeste chrupka nez uvarim obed a vyspise Rodericka pak razime ven a to uz moc nenaspi. Dudlik stale z 90% uspesne ignoruje. Je to nase zlaticko. :-) Dneska rano mi ji daval Michal na kjeni dopostele a podivala se na nas tak uuuzaaasne a naznacila usmev, tak uz se moooc tesim, az se ji povede! :-)

Zet, Romca je sikulka, paseni uz mu zacina jit a usmev mu moc slusi! :-)

Leilo, gratulace k triplikum! Jsme ti to rikaly, ze bude vsechno v poradku ;-)

Dolfinko, jsem rada, ze ti byla rada uzitecna :-) Krasne si to tehotenstvi uzivas :-) Skoro ti zavidim, ja bych taky chtela byt zase tehotna ;-) Ale asi vzdycky jen chvilku, pak me Michal uzemni tim, ze se zase domajen zastavi na deset minut a zmizi. :-( Jsem z toho uz uplne znicena, v podstate jsem porad sama s detma. Pet dni v tydnu se vidime treba jen deset minut denne, no nekdy hodinu… A vetsinou i vikendy neco ma, takze cely vikend jsme pro sebe nemeli ani nepamatuju… Ach jo…
Chtela bych retiho prcka co nejdriv, ale za takovych podminek teda ne…

Marisko, to je super, vy mate tak krasne sikovnou holcicku. A na te fotecce vubec nevypada nijak malinka, kolik ted vazi? Prijde mi stejne velka podle obrazku jako moje ditka…

Pralinko, ten fenyklovy caj se mi u Rodericka taky osvedcil :-)

Jo a jeste jsem chtela nadhodit tema nausnicek pro holcicky? Date a kdy asi?

Preju krasny pohodovy vecer bez place a piste!!!! ;-)

Mata

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 15.05.06 22:33

Mato naušničky určitě dáme, však už se babička(tedy moje mamka) těší na to, jak půjde naušničky kupovat. Kdy-já to vidím po 3.měsíci, dokonce jsem už v porodnici dostala kontakt od sester na jednu paní, co se tím zabývá.

R.

 
Katee
Kecalka 300 příspěvků 15.05.06 23:22

Ahojky,

tak po dlooouhe dobe k mam cas na PC. Mala mi dava zabrat a taky s mamcou drandime s kocarkem.
Mala pres den skoro nespi, jen v aute ji uspim hned a to je tak vse. V noci se budi po trech hodkach, prvni buzeni byva po delsi odmlce, tak se snazim rychle naspat to, co pak zmeskam kojenima uspavanim.

Mato - nausnicky budeme mit, ale az po trech mesicich. Ted ji jeste trapit nebudu, ma ouska tak malinka. Jo a tricko si sundavam uplne jinak, prvni si svlecu rukavy a pal prevlecu krk. No, asi jsem pako…

Magdi - nase Charlettka je na tom podobne, spat pres den ne a ne. Tak hodne silne nervy.

Zet - gratuluju ke kyclim, Romisek krasne roste. Uz mu budou dva mesice.

Marisko - to je fajn, ze si uzivas maminkovani. Aninka je moooc hodne miminko.

Jee, holky musim letet na kojo, snad mala nebude rvat jak tur, to ona umi :-)

Jeste sem kouknu pozdeji.

Katee

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 16.05.06 17:54

Nazdárek Těšitelky,
teda tady je zase mrtvo…chápu, jsou důležitější záležitosti :-). Jsem se dneska fakt naprdla, chtěla jsem koupit bílý zipy, že si ušiju ze starý záclony pytlíky se zipem na prádlo do pračky a oni ani ty pitomý zipy u nás nemaj, fakt jsem chtěla podpořit místní obchody, ale takhle…vrrrr, za 2týdny jedu na KO, tak v Brně koupím :-)
Jinak u nás je střídavě sluníčko s děštěm,…manža mě tu chrápe, došmatlal se domů, kotník má nafouklý jak kopačák, včera byl na kole a štípla ho i přes fusku včela, je alergik…tak má pořádný otok, když jsem ho viděla, pajdá jak postřelená srna, sem se fakt bavila :-))

Mato - s těma chlapama je to někdy ouvej! U nás máme teď období kdy je víc doma, převážnou práci dělá z domu přes net, dost často i dlouho do noci…Ale byly doby, kdy jsme se vídali taky poskrovnu, a to jsem měla neustále na talíři (od jeho rodičů), že mám chlapa na …, že je pořád fuč,.....já říkala, že si ho přece nemůžu uvázat na řetízek jak psa! No teď se do nás už nepletou, neb to máme ujasněný mezi sebou, uvidím jaký to bude s prckem:-)

Užívání si těhu - je fakt, že se to s předešlým těhu nedá vůbec srovnat, nemusím ležet jako prkno v posteli, předtím to bylo hodně depresivní období a teď je to úplně o nečem jiném, psychicky se cítím taky o mnoho lépe a je to znát na atmošce i u nás doma :-).

Katee - Koukám, že přece Charlottka nebude trhat partu s ostatníma miminkama Těšitelek:-) …holky vy mě začínáte děsit, že to po porodu bude „mazec“! :-)

Tak jdu zkouknout nový fotečky v galérce :-)

Inko - jak to s Tebou vypadá, co další pokus, a už chodíš na cvíčo podle Mojžíšový?

Jarčís - se ozvala naposledy minulý týden, zatím žádná nová zpráva, nechci ji zbytěčně „otravovat“… Ale napsala jsem jí, že nám tady moc chybí a těšíme se na fotky malé:-)

tak zatím pa
Dolfinka 30tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 16.05.06 20:41

Ahojky Tesitelky,

tak to vypada, ze jen ja mam doma zlaticko, ktere mi dopreje i chvilku na netu ;-)

Dolfinko, urcite budes mit taky klidne mimco, ktere nebudou trapit prdiky! Kdo by si tu se mnou jinak povidal ;-)

My jsme prospali cele odpoledne… Mala se mnou u prsu, Roderick ve sve postylce, tak snad budu mit silu jit ted zehlit ;-) Rano jsem nebyla schopna proloupnout oko, jeste ze Roderickovi stacily dva jogurty :-)

Katee, myslela jsem si, ze si uzivas maminky a miminka :-)

Dolfinko, Jarcis od nas moooc pozdravuj, zrovna dneska jsem na ni myslela…

Aimee, at zitra dobre dopadnete!!!

Hezky vecer vsem a uplakankum jednu specialni pohadku s pohlazenim na bolava briska!!!

Mata

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 16.05.06 21:48

Zdravím kočky,

Mato tak to hodné miminko závidím, ba ne, nebudu se rouhat, ten náš pokládek holt musí ukázat, že ho máme doma.

Prdy stále zlobí, fenykl zabírá, ale ten pláč mi trhá srdce. Kojíme teď dost často, asi spurt, tchýně už mi řekla, jestli prý nemám slabé mléko:), tak jsem jí odvětila, že slabé mléko neexistuje, prostě rosteme. Ty její názory-předpotopní.

Dolfinko: tak si těch posledních 10 týdnů užívej, uteče to jako voda a budeš mít mimčo u sebe. Někdy mi to bříško chybí-fakt.

Ostatní Těšitelky moc zdravím a pište ženský:)

R+K

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 17.05.06 08:57

Cafte baby,
aj ja mam uuuuuuuuzasne dieta :o) moje cez den spi, teda sa tak tvari :o) o osmej ma zobudi, ze chce papat, a potom spinka. Trosku sa jej tiez skratili intervaly medzi papaniami, pyta si kazde 2 - 2.5 hodiny, ale medzitym pekne spinka, az vecer, vtedy je aktivnejsia, ale to je doma uz najdrahsi a ten je rad, ze sa jej moze venovat a ze ho ona pocuva. Su spolu uzasny.

Vcera nas boli pozriet aj moji rodicovia a doniesli mi havinkuuuuuuuuuuuu :o) takze sa Anicka zoznamila so svojim ochrancom, ale asi si nie velmi padli do oka, Speedy sa tvarila, ze to male holohlave cudo ju nezaujima a vlastne ani ja, ked sa jej stale nevenujem :o) ale verim, ze si raz na seba zvyknu, ked budeme spolu tak to bude v pohode. nasi sa nenechali prehovorit a havinku mi zase zobrali.

konecne som sa dostala aj na vacsiu prechadzku s kocikom. Kocik je uzasny, k nemu nam uz len chyba vacsie auto, ale nelutujem, aj sportovy kocik si kupim PegPerego. no, a mala som pohyt, huraaaaaa, po porode sa len zvacsujem, strasne priberam :o(( bez pohybu je to bieda, takze teraz som nam nariadila hodinove prechadzky, ale dnes prsi, tak zase z toho asi nic nebude.

no, tak prajem pekny den vsetkym.
majte sa krasnucko
Mariska a Anna (12tyzdnova)

 
Bibinka
Kecalka 194 příspěvků 17.05.06 21:33

Ahoj Těšitelky,

už jste mi chyběly :o)). Manža byl zase na služebce a já bez PC :o(( Chybí mi i to občasné „nakukování“. U nás nic nového. Bříško roste a malá se vrtí a vrtí. Jen dopoledne a na podvečer má takové hodinové „spací“ pauzy , ale jinak je to zdatná fotbalistka. Někdy je to fakt vlnobití :o)). Zatím mi přijde, že ještě leží napříč, no ještě má čas se přetočit…Doma začínám pomalu generálně uklízet abych po porodu neměla nervíky zbordelu. Na tohle jsem „magor“, čisťoučko mám moooc ráda. Jenom okna si nechám až na podzim.

NATY-střevní chřipka nic, moc. Hlavně, že je vše O.K.. S tou váhou mimi je to fakt na názoru Dr. , pak si ale vyber, co???. V červenčátkách jsem četla, že okna už máte hotová. To Ti závidím :o))). Taky bych je brala, mi máme taková ta zdvojená , 2m vysoká. Taky v cihlové zástavbě. Ale zatím je jen zaizolujeme páskou a na zimu si ušiju takové polštáře mezi, jako za našich babiček…

AIMEE-dneska jste byli v Praze na KO,viď? Jak jste dopadli???

MARISKO-tak už si konečně užíváte doma. Paráda. Pejsek si bude chvíli zvykat, ale určitě se zkamarádí.

ZET- gratulace ke kyčlím a hlavně k smějícímu se Romčovi.

LEILO-teda to to utíká. Gratulace k triplíkům. Velký UTZ bude taky brnkačka a hlavně je to krása vidět mrňouska jak se uvnitř vrtí. Necháte si říct pohlaví, nebo bude překvápko?

MAGDI-vanu Ti závidím. Už se těším, až si napustím plnou s olejíčkem a přečtu si nějakej časopis a budu vegetit.

DOLFINKO-teda, dortík bych si dala, jen o něm čtu…Velká gratulace ke KO a UTZ. Teda, ale takhle se mi vzdálit o týden s termínem??? A snákupama mimi věcí to určo neskončí:o))). Vidím to na sobě. Mám toho opravdu jak pro 3 děti, ale nikdy ve městě neodolám a alespoň ponožky, nebo tričínko koupím. Teď je v Makru akce na Huggiesky , tak jdu do nich.
Jinak, zase chválím…Nápad na prací pytlíky z těch záclon je super. A co manžel a jeho kotník, už je to lepší?
Jarčíš moooc pozdravuju.

MATO-naušničky bych dala asi taky na 3 měsíci, jak píšou holky. Já tomu moc nerozumím, tak dam na jejich radu. Kdybych rodila ve Frýdlantě ( což mi neprošlo u manžela, je to 60km ), tak tam je dávají holčičkám před opuštěním porodnice, takže domu jde už jako „velká“.

KATEE-jen si to s maminkou pořádně užívejte. Jak dlouho ještě s tebou bude? Určitě je to pro Tebe psychická podpora.

PRALINKO-jo, předpotopní názory tchýní taky znám :o((( To byla diskuze jesle. Já bych chtěla dát malou do jeslí akdyž jsem tořekla před tchýní a švagrovou, tak na mě vrhly pohled jak na krkavčí mámu a to, že dřív dala mého manžu do jeslí v 10 měsících prý bylo dobou ( koulím očima ). Tak téma jesle je pro mě v jejich přítomnosti tabu, Obě jsou předpotopní…

Všechny moooc zdravím

Bibinka + Vendulka 31tt

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 18.05.06 13:18

Zdravím,

ženský já z těch prdů zešedivím:). Dopoledne už jsem uspávala skákáním na míči-nějak jsme nemohly zaspat.
Těšila jsem se na usměvavé miminko a zatím:), no snad to trvá jen 3 měsíce.
Zato v noci jsme dnes spaly od 10.30 do 4 hod, docela se to otočilo- v noci je pro změnu Karolka anděl a přes den ďáblík.

VL,Dolfinko,Bibinko užívejte si těch posledních pár týdnů s mimi v bříšku,pak to začne:).

Leilo tak co pohyby, už cítíš?

mějte se.
R+K(3 týdny)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama