Těšitelky aneb recepty na příkrmy I.- polévky

Polévky

**

Mrkvové pyré
Postup přípravy:
Středně velkou mrkev nakrájíme na drobné kousky a uvaříme s malým množstvím vody doměkka. Pak jí propasírujeme nebo rozetřeme vidličkou na hladkou kaši.
Bramborové pyré
Postup přípravy:
Středně velkou bramboru oškrábeme, nakrájíme na drobné kousky, důkladně vypereme a dáme vařit do horké vody tak, aby všechny kousky byly ponořené. Vaříme zakryté. Uvařené doměkka prolisujeme a s 4 lžícemi kojeneckého mléka vmícháme do hladké kaše.
Brokolicové pyré
Postup přípravy:
Menší růžici brokolice omyjeme, nakrájíme na menší kousky a dáme vařit do horké vody. Uvařenou ji pak propasírujeme na hladkou kaši.
Květákové pyré
Postup přípravy:
Menší květák omyjeme, nakrájíme na menší kousky a dáme vařit do horké vody. Uvařenou jej pak propasírujeme na hladkou kaši.
Mrkvovo-bramborové pyré
1 středně velký brambor bez oček a zelených míst, 1 středně velká mrkev nebo karotka, 200ml vody vhodné pro kojence, 1 lžička rostlinného oleje
Brambor očistíme a nakrájíme na kostky, přidáme na kolečka nakrájenou mrkev a zalijeme vodou. Povaříme doměkka. Pak vše rozmixujeme a na závěr přidáme do pyré 1 lžičku oleje (olivový, slunečnicový, sójový). Nepřislazujeme ani nepřisolujeme. Hotový příkrm můžeme uchovat v uzavřené dóze do druhého dne. Nesnědený příkrm již znovu neohříváme.
Jemná zelenina s jablkem
1 brambor, 1 mrkev, 1 jablko, 1 lžička rostlinného oleje
Brambor a mrkev očistíme a nakrájíme na kostky a zalijeme vodou. Povaříme doměkka. Ke konci varu necháme povařit oloupané a nakrájené jablko. Rozmixujeme a přidáme olej.
Brokolice s bramborem
1 středně velký brambor bez oček a zelených míst, 3-4 růžičky brokolice, 1 vařený vaječný žloutek, 1 lžička rostlinného oleje
Brokolici opereme a přivedeme k varu, vodu slijeme, pak přidáme na kostičky nakrájený brambor s vodou. Povaříme doměkka, přidáme žloutek a vše rozmixujeme do hladkého pyré a na závěr přidáme do pyré 1 lžičku oleje.
Bramborová polévka
Od 4. měsíce
1 středně velký brambor (70g)
1 středně velká mrkev (50g)
1 kolečko petržele
250 ml teplé vody nebo vývaru
několik kapek oleje
1 žloutek
Zeleninu a brambor dobře očistíme a vložíme do masového vývaru nebo vody a uvaříme doměkka. Do vroucí vody vmícháme žloutek, převaříme a vše prolisujeme nebo rozmixujeme. Přidáme pár kapek oleje a podáváme.
Zeleninová polévka I.
Od 4. měsíce
Kousek mrkve 4 cm (20g)
Kousek petržele 5 cm (5g)
Kousek celeru o straně 1 cm (5g)
Kousek bramboru o straně 2 cm (10g)
1 lžička olivového oleje
Dobře očištěnou zeleninu nakrájíme na drobné kostičky, zalijeme teplou vodou a vaříme doměkka. Je-li třeba, během vaření doléváme vodu. Vše rozmixujeme, přidáme olej, promícháme a podáváme. Celkové množství polévky je asi 100 ml.
Zeleninová polévka********II.****
***Kousek mrkve, petržele, špalíček pórku (4 cm) nebo naťová petržel (celkem 60 g zeleniny), 300 ml vody, 1/2 lžičky oleje (olivového), 10-15 g bezvaječných těstovin nebo rýže
Nastrouháme mrkev, petržel a přidáme nasekaný pórek nebo petrželku. Zalijeme vodou, přidáme kapku olivového oleje a dáme vařit. Za varu přisypeme k měkké zelenině bezvaječné těstoviny nebo rýži (možno zahustit i rýžovou kaší Hami). Připravenou polévku rozmixujeme a podáváme.
Zeleninová polévka s těstovinami
Od 6. měsíce
Kousek mrkve, petržele, celeru Špalíček pórku (4 cm) nebo naťová petržel (celkem 60 g zeleniny)
300 ml vody ½ lžičky oleje
10-15 g těstovin nebo rýže
Nastrouháme mrkev, celer, petržel a přidáme nasekaný pórek nebo petrželku. Zalijeme vodou, přidáme kapku olivového oleje a dáme vařit. Za varu přisypeme k měkké zelenině těstoviny nebo rýži. Připravenou polévku rozmixujeme a podáváme.
Zeleninová polévka s vločkami****
1 mrkev
2 růžičkové kapusty
kousek petržele
kousek kedlubny
2 lžíce vloček
Zeleninu podisíme s vločkami a mírně rozmixujeme. Můžeme vyzkoušet jen umixovat jen zeleninu a přidat uvařené vločky i s vodou. Přidáme lžičku oleje.
Zeleninová polévka se špenátem
Ingredience:
1 středně velký brambor
několik lístků špenátu nebo mladých kopřiv, kousky zeleniny (mrkev, červená řepa)
1 lžička oleje
1 lžíce ovesných vloček
250 ml vody
Postup přípravy:
Očištěnou a na kostičky pokrájenou zeleninu vaříme doměkka. Do vroucí polévky přidáme nadrobno nakrájený očištěný špenát, odstavíme, přikápneme olej, vsypeme ovesné vločky a rozmixujeme.
Do vroucí polévky místo špenátu můžeme přidat nastrouhané ředkvičky. Přidáváme je až nakonec po zahuštění vločkami, povaření a rozmixování.
Květáková polévka
Od 6. měsíce
1 větší růžička květáku
250 ml vody
1 žloutek
1 lžička oleje
Dobře očištěný a opláchnutý květák uvaříme ve vodě doměkka. Rozmixujeme, vmícháme lžičku oleje se žloutkem, převaříme a podáváme.
Květáková polévka s vločkami
Od 6. měsíce
2 růžičky květáku
300 ml vody
10-15 g ovesných vloček
1 lžička oleje
Květák uvaříme a vyjmeme. Do vývaru přidáme předem namočené vločky a uvaříme hodně doměkka. Rozmixujeme a přidáme uvařený a najemno vidličkou namačkaný květák. Vmícháme olej, nasekanou petrželku a podáváme.
Kuřecí polévka
Od 4. měsíce
Kousek malého kuřete bez kůže
100 g kořenové zeleniny
1 lžička oleje
Očištěné a dobře omyté kuře vaříme zároveň se zeleninou v 500 ml vody do změknutí. Vývar, část zeleniny a část masa rozmixujeme a připravíme polévku. Přidáme do ní olej, převaříme a podáváme.
**Krůtí polévka

Od 6. měsíce
Krůtí mase (80g) na vývar
Kousek mrkve, petržele
2 kostky brambor špalíček pórku
300 ml vody
Kousek krůtího masa uvaříme ve vodě. Ke změklému masu přidáme do vývaru zeleninu a opět povaříme. Uvařenou zeleninu s kouskem masa rozmixujeme a podáváme.
**Drůbeží zeleninová polévka

**Ingredience:

80 g drůbežího masa
kousek mrkve 20 g (4 cm)
kousek petržele 5 g (5 cm)
kostka celeru (1 cm) špalíček pórku
1/2 bramboru
250 ml vody
**Postup přípravy:

Nakrájenou zeleninu a maso uvaříme doměkka. Propasírujeme nebo rozmixujeme.
Můžeme také užít vývar z drůbežího masa, ve kterém povaříme zeleninu s asi 20 g kouskem masa, které pak propasírujeme nebo rozmixujeme.
**Hovězí zeleninová polévka

Od 6. měsíce
20 g vařeného libového hovězího masa
1 kousek mrkve (20g)
1 kolečko petržele a stejné množství celeru
350 ml teplé vody ½ lžičky oleje
Omyté, nadrobno nakrájené hovězí maso zalijeme vodou a vaříme do poloměka. Očištěnou a omytou zeleninu přidáme k masu a vaříme, až je vše měkké. Maso a část zeleniny vyjmeme a necháme do masozeleninového příkrmu. Zbytek rozmixujeme, přidáme olej, zamícháme a podáváme.
**Bramborová polévka v drůbežím vývaru

**Ingredience:

1 středně velký brambor (70 g)
1 středně velká mrkev (50 g)
1 žloutek
250 ml vývaru z drůbežího masa
1/2 lžičky oleje
**Postup přípravy:

Zeleninu vaříme doměkka v masovém vývaru. Do vroucí polévky přidáme žloutek, převaříme, propasírujeme, přidáme pár kapek oleje a promícháme.
**Rajská polévka****
***1 lžička rýžové kaše Hami ,1 středně velké rajče (40 g), petrželka ,1 lžička oleje,
Rajče spaříme vroucí vodou, ponoříme krátce do studené vody,oloupeme a nakrájíme. Zalijeme asi 300 ml vody a uvaříme doměkka. Takto připravenou polévku zahustíme dle chuti 1-2 lžícemi rýžové kaše Hami. Hotovou polévku zamícháme,přidáme trochu oleje a najemno nasekanou petrželku.

``

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2619
15.11.06 21:06

Prvni :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
125
15.11.06 22:23

Jen mrkám 8o) A to jsem si do dneška myslela jaká že to nejsem zdatná hospodyňka :o(   :o))
Supr -díkeček
Jarčís

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
15.11.06 22:42

Ahoj kočky,

Pralinko - předně děkuji za deníček. Geniální nápad na 2 - jednak byl nový potřeba a jednak vážně aktuální téma!!!!

Vl - tééééda to my máme předpokládám teď. V 7měsícich jsme měli 8580g.To se Tomášek pronese co? Mě furt bolej záda. Když na cvičení děláme kliky, tak si říkám, kdyby nosily těch skoro 9kg, tak mě nenutěj dělat takový blbosti J My jsme se lžičkou neměli problémy, dávala jsem mu na ní odpočatku vitamíny, od cca 2měsíce to míchám do mlíka…

Mato - vy spíte ještě před 7?? Téda to si to někdo umí zařídit…J My furt jedeme na tu 7 koupání - už jsme tak naučený… Roderik je vážně číslo…:-)) užasnýJ). Frederika je holka šikovná s tím plavčem J. Že se Ti točí hlava se nedívím. Já jak se dlouho točím na jednu stranu, tak se musím rozmotat na druhouJ Jo chtěla jsem se zeptat, to se tam plave v tom velkém bazénu, kde je těch 27st? To je trochu zima ne? Včera jsem u kámošky zkusila nakrmit Romču její vlastnoručně vyrobenou zeleninkou - při první lžíci se šklebil, snědl jich asi 5, a pak přišel na to, že se to dá taky jazykem z pusinky vyndat…:-) No bylo to na něj moc na hrubo. Takže asi začnu taky vyvářet…   

Jarčís - jéje 4 zoubkyJ My máme zatím 2 dolní a jsme jak pizizubka - je rozkošnéj, když se směje…A měli jsme ukňouraný tak 4dny na noci…zatím, vím, že to bude horší…Asi jí nechutná. Nám teda Nutrilon 2 jede (navíc dávám Omneo - je pro lepší
zažívání, a přijde mi víc hořkej než ten normální), ale je na něj zvyklej od mala…   

Kaše - my jsme začínali taky bezmléčnými - míchanými v UM, a jedu v Hami. Zatím jsem dostala od kámošky Sunarku, co její holčina nechce - Jogurtovou s lesním ovocem. Ale Romča papá všechno. Jen myslím špenátek a skleničky z DM mu nejeli…   

Vánoce - mě napadlo dát Romču do vánočního oblečku - vyfotit a dát jako dárek v rámečku. Jen nevím, kde seženu to oblečení, ale kdyžtak něco spíchnu…J Jinak ale mám z vánoc strach - ze sebe, přeci jen jsem si první vánoce s dítětem představovala jinak…   

Téda se rouhám, ale teď jsem musela Romču půl minuty uspávat…:-) (´tuk, ťuk ťuk) - no vypadl mu dudlíček, tak jsem ho musela umej, dát mu ho do hubinky a zadudal a spinká dál… Takhle rušit maminku…J Sorry sorry sorry… 

Bramborko - už tu rýmu pošli pryč, není drzá, takhle se u Vás usídlit??   

Dolfinko - ať Vám jde uspávání co nejlépe - držím pěsti a posílám trochu Romčovi pohodičkyJ)   

Právník - no problém je v tom, že dítě musí i u dohodnutého rozvodu přes opatrovnický soud, a dokonce může i přijít sociálka L. A společných dluhů a ručení mé rodiny se nezbavíme rozvodem, jen se mezi sebou domluvíme, že to jeden přebírá. Věřitel to může vymámit na komkoliv z nás, vč. Ručitelů, a pak je mezi námi, to případně z manži vymlátit. Soud to může potvrdit, ale když se sekne, tak budu mít rozhodnutí soudu ale peníze ne… No nepředpokládám, že by neplatil - snad tak nezblbne proboha. Nicméně jsem mu naznačila, že bych se toho ručení mé rodiny chtěla zbavit, tak jsem něco celkem v klidu snad vymysleli. Horší to bylo s tou sociálkou.Tak jsem ho upozornila, že jestli přííde, tak jak odejde, tak sedám na taxi a jedu jemu a pí.dokonalé dát do huby… přímo tatko jsem to řekla. Tak se tvářil nechápavě, proč by mi to jako vadilo. Tak jsem řekla, že mi to přijde ponižující, když jsem já neudělala nic špatnýho, a přesto mě bude kontrolovat sociálka. A že chápu, že oni dva sobci to těžko pochopí. Tak řekl děsnou větu: „No a kvůli tomu se má jako všechno změnit?“ - no měla jsem co dělat, abych se udržela a fakt na něj nevystartovala. Tak jsem mu řekla „co to proboha meleš, jen si prostě Vy dva sobci připište další komplikaci" a odkráčela jsem s tím, že už to dnes nehodlám řešit...... no na zabití. Fuj, zase mi hnul žlučí..... 

Přeji všem krásnou dobrou noc Zet + Romča

p.s. sorry, zase za řešení vola…

 • Zmínit
 • Nahlásit
508
16.11.06 09:19

Pralinko, perfektní!!! Konečně mám ispiračku!!!  

Zet, naprosto chápu, že tě ta sociálka tak vytočila. To by mě taky dostalo, přesně jak píšeš, maximálně ponižující. Je to fakt VŮL !!!

Pá Magda (něco mi tu smrdí na klíně…;o).

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
16.11.06 09:31

Ahojky,  

Pralinko, mas pochvalu za denicek :-)  

Jarcis, uz 4 zuby?! Tedy ta musi miz´t ted krasnej usmev :-) Prihod nam ho do galerky, prosim :-)  

Vladko, takovych kil :-) To Frederika bude mit asi az v roce…8-o Tak to mas misto posilovny :-)  

Zet, no pred tou sedmou to byla vyjimka. Normalne ukladam kolem sedme, ale R byl nejakej unavenej a SAM si rekl, ze jde spinkat, tak jsem mu nebranila :-) A Frederiku jsem ulozila hned po nem, bylo to vcera bez koupani, kdyz jsme byli v tom bazenu, tak to byla rychlovka. Jo bazen ma normanlich 28 je to ten velky, maly pro deti tam nemaji. Studene to tak strasne neni, da se v tom normalne byt.  

Noc byla zase priserna, horsi nez vcera. Fredrika prudila snad kazdou pulhodinu. Michal prisel po pulnci ve vyborne nalade z hospudky a probral definitivne Rodericka, ktery uz byl dost vyspany a chvilku predtim se prestehoval za nou do postele. Takze nas R zase vonuchaval, vokopaval.. pak jsem sla chvilku spat do jeho postylky, np snad hodinu trvalo, nez se zase ulozil a definitivne zabral a jen co zacal klid, zase se probrala Fredy :-( Takze jsem vymekla s dnesnim cvicenim, zkusim jit zitra bez deti…  

Hezky den  

Mata 

 • Zmínit
 • Nahlásit
1311
16.11.06 09:59

Ahoj,

díky za pochvalu, no ale už vidím, že tam je jeden recept 2×, tak to berte s rezervou:)

R.

 • Zmínit
 • Nahlásit
508
16.11.06 10:02

Mato, vidím, že se v noci nenudíš. Tatínkovi bych v tuhle hodinu zakázala vstup do ložnice, Milan vždycky po tahu spí v obýváku…alkoholové výpary, chrápání…dík, nechci!
My chodíme plavat do soukromé školky a máme bazén teplý 32 °C. Je to skoro na usnutí, ale příííjemný!  

Magda

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
16.11.06 10:13

Magdi, to je presny :-) Akorat by musel spat na predsini nebo v kuchyni na zemi, zadny gauc jeste nemame ;-) a stejne by byl v jedne mistnosti…
Mata

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
16.11.06 14:51

Vaše problémy na mojí hlavu :-))
Né přeju Vám to i Vašim drahým polovičkám. To na mě můj chlap žádný výpary nedýchá, max. na mě občas prskne mrkvičku či podobnou dobrůtku.....:-))
Z.

 • Zmínit
 • Nahlásit
125
16.11.06 22:23

Ahoj,
Mato - to nevím, jak mám vyfotit tu naší pinceznu aby byly ty zoubky vidět  ?o)  Foťák vždycky před cvaknutím ještě kontrolně blikne takže je všude nejen se zavřenou pusou ale i se zavřenýma očima :o( Ale třeba něco vykoumám  a zadaří se :o))

Teda holky, všechny plavete? Já to chci nechat až tak na únor-březen. Nebudou už doufám takový mrazy a tak to nebudu přerušovat abych nechodila v té největší siberii. Volně pak přeplavu na koupák ;o) Alespoň zkusím :o)

Zet - je to …  -kruciš udělej mu taky něco ať mám pocit, že ses aspoň trochu pomstila! Mám 100chutí mstít se za Tebe čoveče! Pěkně bych ho zmáčkla až by se mu krev vrátila ze spodu do hlavy ;o))) No né, přece mu to nemůže jen tak procházet!!! A té náně taky, je to děs!

Holky, s těma kašema. Tak myslíte že můžu zkusit dávat večer ikdyž ještě zdaleka nemáme zmáklý veškerý příkrmy? Psaly jste tu o nějaké Hajaja nebo tak nějak ne? Nemůžu to bohužel najít, tak poraďte pleas :o)

Dolfíku - co ušiska, máte dírku? My čekáme do toho 10měsíce co nám mudr doporučila ale v hlavě už mám naušničky namyšlený ;o) Babička koupí :o)))

Už tu zase čumákuju hodinu, půjdu se radči po té namáhavé práci - nic nedělání - před spaním trošku natáhnout ;O)
Sranda!
Zatím páček Jarčís

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
16.11.06 22:54

Tak teď jsem napsala komentář a zmizel - do prkýnka dubovýho…
Tak jen stručně - padají mi očka…  

Jarčís - nevím jak se mstít :-), ani bych to myslím neuměla.
Kaši dávám Hami rýžovou bezlepkovou - zatím nám vše chutnalo, tak ať Vám taky chutná!!!!  

Papa a dobrou noc  

Zet + Romča
p.s. Leni jak se vede Tobě a fazolce??

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
16.11.06 22:54

Tak teď jsem napsala komentář a zmizel - do prkýnka dubovýho…
Tak jen stručně - padají mi očka…  

Jarčís - nevím jak se mstít :-), ani bych to myslím neuměla.
Kaši dávám Hami rýžovou bezlepkovou - zatím nám vše chutnalo, tak ať Vám taky chutná!!!!  

Papa a dobrou noc  

Zet + Romča
p.s. Leni jak se vede Tobě a fazolce??

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
16.11.06 22:55

Tak to nechápu - ten původní se neodeslal a ten nový je tu 2× - sorry, ale chyba není na Vašem ani na mém přijímači… asi už je emimi taky unavený a chce spinkat jako já :-))
Pa

 • Zmínit
 • Nahlásit
1311
17.11.06 09:26

Ahojky,

Jarčís Hami Hajaja není kaše, ale UM zahuštěné rýžovou kašičkou a mělo by spánek prodloužit a zkvalitnit:), tuším, že ho dává Bramborka a jsou  s ním holky spokojený, malá po něm snad i spí,snad si to dobře pamatuju. Tak to můžeš zkusit případně zatím místo té kaše, pro vás by to bylo Hajaja 2. Kaši můžeš určitě dát, i když  s příkrmy teprve začínáte. Odkaz na Hami je tady:
http://www.mojedite.cz/…/produkt.php?…

Na plavčo začínáme chodit v lednu, v těch mrazech to bude žůžo)

R.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1311
17.11.06 09:27
 • Zmínit
 • Nahlásit
508
17.11.06 11:46

Pralinko, dneska vařím dle tvých receptů! Máťovi se vaří brambora s mrkví a jablíčkem a v troubě se peče buchta snů, za kterou by ti měli dát Nobelovku! MŇAM !!!  

Pá Magda

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
17.11.06 13:25

Magdi - Romča konečně usnul, tak si jdu udělat kafíčko....., takže mi pošli kus tý buchy - už by mohla bejt hotová ne?:-). Ať si osladím život.
Pa já jdu žehlit, nebo ven, až se Romča vzbudí, nebo taky spát…:-)

Pa Z  

p.s. svobodná matka může dělat co chce - třeba uhnít ve špíně…:-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
17.11.06 13:47

Ahojky,  

Zet, netruchli, my jsme taky sami, Michal pred chvili odesel a prijde zitra dopoledne. Ma tu zase nejakou skupinu Anglanu.. a v:,–(ila bych se, ze svobodna matka ve spine neuhnije, ale svobodny mladenec 100% ;-)  

Magdi, ty jsi teda sikovna kucharka. :-) Ja jsem byla dopoledne cvicit, tak jsem rekla, ze nevarim :-)  A varil Michal, byla ryba s ryzi, jen to trochu prekorenil, takze to Roderick nejdl, protoze ho palila pusa.

Nejak nemam  inspiraci, co dneska odpoledne podniknout, asi vyrazime na hriste… Ale treba presvedcim Rodericka a natahnem se, ja bych usnula hned, noc byla zase nic moc…  

Hezky den  

Mata

 • Zmínit
 • Nahlásit
300
17.11.06 16:29

Ahoj holky,  

hlasim u nas je jak v ZOO. Mala odpoledne jenom breci, manza v praci do 7.30, tak ze je to vsechno na me. Takze ZET, svobodna matka je na tom lip, protoze nemusi spolehat na chlapa, jestli ji s necim pomuze, ci ne. Jako svobodna matka se teda citim 100%, protoze vsude chodim sama, s manzou jen vyjimecne.  

Prikrmy, ja je ze zacatku kupovala, krome prvniho pokusu varene mrkve, kterou mi Charlette nejedla. Ted  mi kamoska poslala odkaz na www stranky, tak varim podle nich. Problem je, ze to nejak neodhadnu a mala to pak papa cely tyden, uvarim toho jak pro cele jesle, haha. Takze ted papame brokolici se sladkou bramborou (kterou mala  miluje) a se zlutou dyni. Asi se u nas v CR tezko shani jina zelenina, nebo uz ani ne. Nevim, uz jsem u nas dlouho nenakupovala.

Magdo - buchta snu - to zni tak chutne, mas nekde recept???????????????

Mato - to se mas, ze Ti maza obcas navari. Ten muj chytl nejaky bacil a kdyz prijde z prace, tak se pta, Kde je vecere? Mysli to s humorem, ale me to humorne teda nepripada, kdyz mi za tu vecu ani nepodekuje. A jak je to u vas ostatnich holky? Podekuje vam nekdo za jidlo? Ja jsem byla zvykla z domu mamince jidlo pochvalit a podekovat, je to slusen, kdyz beha zenska kolem plotny, aby mel manzilek teplou veceri, ne? Nebo jsem staromodni?  

Dnes jdu zase do posilky, tak mi drzte palce, aby mi tam mala zase nebrecela.

Zatim pa,  

Katee a Charlette    

 • Zmínit
 • Nahlásit
1311
17.11.06 17:22

Katee už tu seženeš na co si vzpomeneš, jen ty batáty těžko:)Myslím, že Češi a sladké brambory nejdou dohromady. Bydlím v kraji brambor-na Vysočině,takže to můžu jistojistě říct. Jinak manža za jídlo chválí, pokaždé.
Buchta snů
těsto
180g másla
200g krupic.cukru
180g hl.mouky
3 vejce
3 lžíce mléka
prášek do pečiva

na posypání
100g čokolády na vaření
1 lžíce skořice
1 lžíce krupicového cukru
80g lískových oříšku

troubu předehřejeme na 180°C, všechny suroviny na těsto smícháme dohromady,nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a posypeme kousky čokolády, skořicí, cukrem a oříšky a lehce zatlačíme do těsta.

Zet nebojím se bys shnila ve špíně:), ty určitě ne.

Mato tak jaké bylo odpoledne, u nás počasí nic moc, docela kosa.

r.

 • Zmínit
 • Nahlásit
508
17.11.06 18:57

Tak já má manžela vycvičenýho, že večeři dostane jen tehdy, když se mi zrovna chce vařit. Nikdy neremcá a když nic není, něco si sám vyčaruje. Mě prostě večeře nebavěj, sama nikdy nevečeřím. Na tohle je prostě ten můj zlatej!!!  

Buchte snů se povedla, já ji vylepšuju ještě tím, že ji peču v dortový formě a potom rozkrojím a namažu krémem. 0.3 l mléka
1 vanilkový puding
cukr dle chuti
Holky, to je prostě báseň!
Po obědě jsme šli celá rodinka na vydatnou procházku, aby jsme se potom mohli svalit na gauč, uvařit si kávičku a sežrat tu buchtu. Teď večer jsme se zase všichni zvážili a zkonstatovali jsme, že jsme strašně tlustý a musíme s tím něco dělat ;o).  

Zet, klíďo se stav, ještě zbylo! Pá Magda

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
17.11.06 19:52

Ahojky,  

tak nakonec jsme odpol. jak spali, tak šli na prochajdu:-) Jen hodinku - myslela jsem, že bude lépe, ale máme splníno.  

Magdi - dík, jen mám pocit, že do HK to mám kousek daleko..:-) ale jen kousek. No já nic podobného péct nebudu nemám pro koho - leda bych to navrhla mamince, ale abych byla upřímná ona moc péct neumí. Vařit jí nebaví, proto měla vždy chlapy, kt. vařili rádi…:-). Jinak to vážně vypadá moc lákavě…mňam. Já nemám doma nic sladkého - krom Romči :-)), ale dnes jsem objevila nějakou malou nutelu, tak jsem se na ní vrhla. Záměrně si nic nekupuju, ale jak mě honí mlsná, tak si nadávám…  

Ketee - mě teda Romča někdy odmění úsměvem - ale já mu nevařím, jen podávám jídlo. A manža měl ve zvyku vždy poděkovat a zpravidla i chválil. No vařila jsem skoro denně teplé večeře, tak aby si stěžoval. Jsem zvědavá jak ho krmí pí. dokonalá, ale auto má stále plný obalů od Mekáče a KFC…Je zarážející, že ten poslední rok už ani nechválil, ale děkoval furt. Prostě celkem dobrej manža…, až na ten problém!!!
Jo a máš pravdu, že jako ofiko svobodná matka mám i větší pohodu co se týče domácnosti. Nemusím čekat, kdy dorazí, protože nedorazí, že pomůže, protože nepomůže..... ale přeci jen…:-)  

Pralinko - je pravda, že tu mám celkem čisto. Ono je to jednoduchý, dám Romčovi chlupatý tepláky - vypustím ho na podlahu a je vyleštíno :-)). Včera se ten z tý realitky podivoval jestli jsem tu plovoucku leštila. Tak jsem řekla, že ne. Na Romčovi leštící tepláky jsem si ovšem nevzpomněla..:-)) Jinak ale pořádek udržovat nemusím - nikdo to nekontroluje…:-), takže kdybych chtěla, tak se tu v tý špíně mohu topit. No spíš bych se topila v neuklizených časopisech, povalujících se propiskách a neuklizeným nádobí…:-)  

Mato - já nakonec budu muset teda nějakýho toho svobodnýho mládence z tý špíny vytáhnout a udělat tak dobrej skutek co? :-)) Jinak já někdy truhlím, někdy ne. Ale upřímně už jsem si na tu „samotu“ s Romčou zvykla a momentálně by mě tu nějakej chlap doooooost vadil. Uvidíme časem…:-)  

Krásný osamělý i rodinný večer všem. Já kouknu na Poslední sézonu - moc mě to nezaujalo, ale nic jiného tam co vím nejde..... Pak se naložím do rohové vany. Musím si jí užít. Byla jsem v naposledy ještě před těhu, ale minulý týden mě to tak napadlo a bylo to fajn. Jen jsem měla u sebe chůvičku - naštěstí jsem nemusela vybíhat. Stačí to sprchování - to jsou takový činnosti, ke kt. by se ta druhá osoba hodila, aby slyšela mimi…:-) Ale jinak co se s někým otravovat co? :-)  

Takže se mějte papapa Zet+Romča          

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
17.11.06 19:54

Ahojky,  

tak Roderick se nechal presvedcit, natahli jsme s espolua za chvilku vytuh a ja s Fredy taky. Spali jsme az do pul pate, takze jsme se ven nedostali. Ted uz jsou oba nahnani do postele, Fredy uz chrupe, R si pro zmenuvykoledoval vyprask. Zase odtrhal z leporela obrazky :-( Uz to dlouho neudelal, ale je dost velky na to, aby vedel, ze se knizky netrhaji. Takze mu zase vsechny knizky schovam, nez zacne sekat dobrotu.  

Katee, sladke brambory tady asi nikdo jist nebude. A ani si nepamatuju, ze bych je tu nekdy videla.  

Ad peceni… tenhle tyden jsem delala tvarohove buchty. Myslim, ze s emi docela povedly a stejne jsem je nakonec snedla skor o vsechny sama. MIchal jde bez snidane a R je nejedl, asi si myslel, ze to jsou repanky jako minule. Vareni me moc nebavi. Posledni dobou slycham jen samou kritiku. Je to malo slane, neokorenne, eventuelne to vubec neni jidlo (kdyz je t o treba polivka)… uzavam, ze nejsem zadna kucharka, ale myslim, ze se docela snazim… ale takhle me to fakt nemotivuje :-(  

Jdu na test naroda… Michal tvrdi, ze co se tyce zemepisu a dejepisu jsem negramot…  

Hezky vecer  

Mata

 • Zmínit
 • Nahlásit
1311
17.11.06 21:38

Mato nechat vyhladovět, hlad je naučí. Bych se s nima nepárala, ovšem předpokládám, že hlavně kritizuje manžel:)

R.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
17.11.06 21:58

No to on prave prijde hladovej a polivka mu prijde malo, i kdyz v ni stoji lzice… a kdyz je neco jineho, tak hned bere sul, pepr a chilli omacku :-/

Tak to vypada, ze jsem fakt negramotna ;-) test naroda zatim vypada u me na propadnuri :-/

Mata

 • Zmínit
 • Nahlásit
508
18.11.06 09:57

Do toho krému ještě samozřejmě máslo…asi 180g. Bez něj je to jen samotný puding .)

 • Zmínit
 • Nahlásit
508
18.11.06 10:55

Mato, taky jsme se prověřovali.....a asi se musím vrátit zpátky do školy. Jen přírodní vědy byly za 1*, zemák za 5-.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
18.11.06 11:02

Magdi,
tak to jsme na tom stejne :-) Jedine prirodnivedy byly za 1*, nestihla jsem vcas vymyslet toho lichokopytnika ;-), jinak 2× za 4 a 2× za 3. Michala proverim, az dorazi domu, ale zemepis i dejepis jsou jeho parketa, takze bude urcite lepsi :-)  

Mata

 • Zmínit
 • Nahlásit
194
18.11.06 15:23

Nazdárek,  

Tak koukám,že se začaly eve velkém probírat příkrmy. No u nás to zatím nehrozí. Vendulka papá mlíčko a mooc jí chutná. Hubeňourek to teda není. Byly jsme ne KO na 4 měsících a má 5810g a 59cm .  

Mato- myslím si, že s těma příkrmama na tom budeme podobně. Vůbec si nedokážu představit, jak baští něco jiného, než mlíčko…To Vaše „spaní“ Ti fakt vůbec nezávidím. My se budíme 2× a jsem naštvaná ( už nebudu ).  

Pralinko- fakt hezký deníček. Já jsem dostalka od mamky 2 knířky o příkrmech , tak Vám pak hodím nějaký tip…  

Dolfinko-my máme naušničky už 14 dní. Přemluvila jsem dr. hned oo 1.očkování. Malá je úplně jiná, taková roztomilejší. Jo a už jsem koupila první sponečku… No, je v ní nádherná…  

děkování za jídlo- no u nás je to tak, že pokud se slezeme ke společnému jídlu , tak si popřejeme dobrou chuť a dáme si pusu. Standa je skvělý strávníka sní vše co mu dám.  

Dneska je u nás pěkně hnusně. Venku jsme byly akorát dopoledne a teď už na procházku prdím. Teď malá usnula u koja , tak jsem jí dala do postýlky a už zase začala kňourat. No prsíčko je prsíčko......Jdu se muchlinkat.....Tak už jsme tady obě.........a už zase usnula a dala jsem do postýlky ( no pořád dokola…hi, hi.) Procházka je procházka.....  

test národa - no , já jsem dopadla dost bídně ( celkem za 3 ) manža dost líp ( celkem za 2). Bylo to dost hustý, ty otázky. Většinou jsem nevěděla , která bije. Jen přírodní vědy za 1s hvězdičkou.  

Zdravím Bibinka

 • Zmínit
 • Nahlásit
169
18.11.06 15:57

Ahoj Těšitelky,  

tak mi se zase po delší době hlásíme. Poslední dny nám zlobil net. Od středy to občas vypadávalo a od čtvrtka večer až do dneška do rána to nešlo vůbec. A v úterý jsem byla v Praze.
A taky jsem si Vás musela najít! :-)  

U nás vše ok. Teda trochu ještě kašel, ale jinak dobrý. Mimčo se vrtí jen občas. Připadá mi to nějak málo. Jak často bych v tuto dobu měla cítit pohyby? Dnes jsem 20+5.
Ve čtvrtek 23.11. nás v 8:40 čeká srdíčkový ultrazvuk. Manžel jde se mnou. Uvidí mimčo poprvé na obrazovce, zatím jsem mu nosila jen fotky. Necháme si říct pohlaví, pokud nám ho mimčo ukáže a vezmeme si novou fotku. Pak Vám jí sem vložím. A po srdíčkovém ultrazvuku mám ještě poradnu. Ten ultrazvuk je v nemocnici v Ml. Bol.  

Buchta snů vypadá pěkně a ten název. Možná vyzkouším. Manžel tvrdí, že na sladké moc není, ale co si budeme povídat.
My máme nyní upečenou kefírovou buchtu. Tentokrát se mooc povedla.  

Test národa. Já jsem měla celkově za 3 (ze zdravotních důvodů - těhu demence), manžel byl lepší, měl za 2. Ze zeměpisu jsem měla za 1, dějepis, přírodní vědy a umění za 2 a literatura to byla čistá 5, ale ta lepší ta bez mínusu. My jsme si zkoušeli i ten zkušební testík na netu a tam jsem měla já za 2 a manžel za 3. Takže to máme vyrovnané.

Taky jsem se od Vás naučila koukat na mimiaukci. Jsou tam opravdu moc super věcičky.  

Zdravím  

Lenka a mimčo 20+5

 • Zmínit
 • Nahlásit
125
18.11.06 16:56

Ahojky,

šoupla jsem něco do galerky :o) ale ne na tajňála, jako Dolfík, viď ;o)

Leni - pohyby můžeš cítit různě. Mimi ale cca 20h spí, tak se neboj, jestli ho necítíš pravidelně třeba 15× za den ! Je to různé. Může se vrtět, když spíš. Nebo třeba nemusí mít zrovna vůbec náladu si do tebe pořádně kopnout! Cítit bys ho měla, ale jak často nebo jak moc silně to opravdu není danné!! Tak neboj, vše je určo O.k. (nějak se v Tobě vidím-div že jsem nepočítala kopanečky abych náhodou něco nepodcenila nebo neopoměla :o))) A mimiaukce to je pro mě mor - čučela bych do toho pořád :o)

Bibinko - přihoď fotečku se sponečkou - já už taky mám sponečky jen jaksi zatím nedrží ;o) ale už se strašně těším jak budeme sponečkovat ! - tfůj málem jsem se tu „usponečkovala“ Holky s klukama asi odpádavají :o)

Prali - díky za info o Hajajáckém problému ;o)

toť vše co mám na srdci, všechny zdravím pá
Jarčís

 • Zmínit
 • Nahlásit
194
18.11.06 23:32

Nazndár.  

Leni - na pravidelné pohyby je ještě brzy. Buď v klidu. Pravidelné pohyby by jsi měla cítit po 28 týdnu, ale je to fakt individuální. Mně , když se vrtla Vendulka, tak se mi úplně vlnil celý břicho. Moje ségra je teď v 37 tt a když jí malá kopne, tak nic vidět není, jen cítit. Její holčička není tak čilá......Tak klííííd.  

Jarčíš- nám sponky drží jak přibitý ( hi, hi ). No snažila jsem se vložit foto ( na 3× ), ale nešlo mi to uploadnout. Musím pak říct Standovi ať je zmenší ( to neumim ). Je fakt, že tohle téma se chlapecké půlky netýká ( no a méně vlasatých holčiček taky ne.....)  

Dneska malá usínala na 155 pokus. Hrůůůza. Někdy má takový ten „den blbec“ a to mi to dá sežrat i s navijákem (y?).Ale nejsem máslo a vydržim.....Zítra máme návštěvu, tak jsem udělele pudink s čokopolevou ( je už v lednici ). Udělám klasický vepřo-řízky s kaší ( ne,ůžu se dočkat.mňam ). Přijdou s ročním chlapečkem tak uvidíme jak  bude reagovat na Vendulku. On je totiž takový to „sterilní“ dítě. Úplný opak Vendulky. My jsme věčně někde v tahu - u našich , na procházce, v cukrárně na drbech atd.....Pak poreferuju.  

Padaj mi očka. Jdu spát ať jsem vyspaná na to smažení řízků ( hi, hi )  

Bibinka

 • Zmínit
 • Nahlásit
300
19.11.06 04:34

Ahojky,  

tak se hlasim jako slamena!!!!!!!!!! Manza je ted vecer v praci, prijde kolem 10hod. To uz ja budu ale spinkat, protoze jsem za cely den utahana. Malou uz mam v postylce a cekam az usne. Dnes mela rekord - spala 2× 1,5 hod. Ja uz mela strach, jestli ji neco neni. Ze tak dlouho spi. No, jsem blba, co?  

Co rikate na fenomenalni svatbu Toma Cruise a Kate Holmes? Me to prijde prehanane, takhle se honosit. Tady jseou toho plne noviny a TV. Uz me to nebavi to poslouchat.  

Holky, co to je test naroda? To je najaka hra v TV? Jsem docela mimo......

BIBI = rizky jsem delala v utery, manza je miluje, ja radsi kureci. My taky cekame navstevu, ja budu delat mexicke kuchyni, napekla jsem cookies, bude vinko, becher a pivko.  

Jarcis - jdu se kouknout na fotku vasi princezny.  

Zatim pa.
Katee

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
19.11.06 10:49

Ahojky při neděli:-),  

Leni - já si tak stěžovala na línýho Halíka. O nějakých pravidelných pohybech, ani vidu ani slechu…Navíc ta pravidelnost se opravdu uvádí od 28tt, takže  kllíííííííííííddd :-). Jsou a to je důležitý!! Hezky si s manžou ten utz. užijte:-). A koukej ten kašel konečně zahnat na ústup!!!!  

sponečkové téma - mi nevadí:-)) Já jí klidně vrznu i Romčovi, vlásků máme dost :-) Jen koukejte přihazovat fotečky, ať máme co závidět :-)). Teda já bych do tý holčičky šla hned..... jen teda musím schrastit toho druhýho do páru:-)) Včera jsem manžovi říkala, že budu mít dítě, a že bude stejně jeho - dle zákona - čučel jak puk :-))) - super udivenej pohled.:-))  

Bibinko - no je vidět, že Vendulku nešidíš :-). To je kus ženský!! Koukám máš s uspáváním veselo!! No já když chci dát Romču spinkat přes den, tak je to taky síla.Vidím, že mu padají očka - ale jak ho pokládám do postýlky, tak se vzbudí, v pátek jsem na něj hodila deku už i na koberec - dřímal snad minutu… Večerní uspávání nám naštěstí funguje skoro pořád na 1 (ťuk ťuk ťuk). Jo a pošli nějakej řízek:-). No nestěžuju si, jsem u našich a vidím to na pečené kolínko s knedlíkem a ze zelím - co jsem nakoukla do kuchyně .....  

Ketee - já jsem vždycky zmatená, kolik hodin tam máte:-). Jak je ten posun +8hod??? Téda Ketie Holmes mám ráda z Dowsons creek - takže jí sleduju. No nevím jestli s Cruisem udělá štěstí, ale co. Včera večer jsem na netu hledala fotky - holka zvědavka :-)  a nic jsem nenašla - asi to bylo přetížený.....V TV se jim ta reportáž nepovedal pustit, takže.....Ano Testnároda, je hra v TV, taky na netu novatv, ale mě se to včera nepovedlo spustit.
Mato  - ty Tvoje noci jsou fakt maso…:-(. To by jsi mi ten klídek záviděla. Teda posledních 10 dní usínáme v 19,30 a na první jídlo se budíme v 6,30 - pak už teda nespíme, a žvatláme, ale dá se to přespat..... teda jak kdy..... Ne že by se nevzbudil, cca 5× v noci kňourá, ale stačí dát dudlík, pohladit a jeto. To se člověk ani nevzbudí.....Je to sluníčko !!!!!  

Krásnou neděli všem, my půjdeme mě koupit nějaký kabátek, co mi manža koupí k vánocům. Jdeme teda já s Romčou a naši. Máma se těší jak ze mě bude dělat modelku. Já se těším míň, bude mě to bavit, tak 5 minut.  

Páček Zet + Romča      

 • Zmínit
 • Nahlásit
169
19.11.06 11:07

Katee, test národa najdeš na netu na www.testnaroda.eu. Musíš se, ale nejdřív zaregistrovat a pak ti to ten test spustí.
Lenka

 • Zmínit
 • Nahlásit
300
19.11.06 16:33

ZET - teda kabatek bych si taky rada koupila. Bohuzel jaksi neni z ceho :-(((( Ted jsme se dali na setreni, abysme si mohli pristi rok koupit nejaky domecek, ale jak to tak sleduju, tak budeme v 1+1 asi na dozivoti.  Taky jsem hledala fotky ze slavne svatby, ale jetse je asi nepublikovali. Jejich mala holcicka Suri (to je ale jmeno, co?) se narodila presne o 10 dni driv nez nase Charlette. A k tem hodinam - my jsme presne o 9 hodin pozadu, takze kdyz my vstavame, tak  v CR je odpoledne. Takze kdzy je tady v denicku rusno, tak ja jeste chrnim, proto vas vzdycky nestiham a jsem tu samotinka :-(((( Z toho tesu naroda bych asi propadla, protoze me asi nejvic ze vseho vzdycky sla anglictina. Teda jazyk cesky literatura me bavila, ale uz jsem toho furu zapomnela.  Kazdopadne diky za info. Jake bylo kolinko? Me to mamcino vareni moc chybi. Ona je totiz vyborna kucharka a ja varim jen z donuceni, protoze jsem zena v domacnosti. Takze kdyz se jen naskytne mala prilezitost, tak nevarim a jdeme do restaurace (asi 1× za mesic).  

Leni - z pohybu se nestresuj, jeste mas cas. ted si uvedomuju, ze ja jsem svoje prvni pohyby pocitila poprve presne pred rokem, to se u nas slavil Den Dikuvzdani a ten mame ted ve ctvrtek.  

Dnes mame tu navstevu, prijede znama z Cech s pritelem, tak jeste musim utrit stolety prach a pripravit si maso na obed.  

Tak se holcinky s mimisky mejte hezky a vecer sem jeste juknu,  

Pa, Katee ( a momentalne uknourana Charlette a spici medved manzel)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
19.11.06 17:37

Ketee - tak mi manža právě koupil flaušový šedivý (antracitový) kabátek, s kapuckou a lehce prošlafnutý - a ani o tom ještě chudák neví:-)). Jo kolínko bylo dobrý s kedlubnovým zelíčkem-mňam. Teď jsme se vrátili z krámů - no Romča má dva nové overálky na spaní - už nás ze všeho vyrůstal..... A hlavně já nikdy neodolám mu něco nekoupit. A káme si kafíčko a tiramisů - teda kupovaný, trvanlivý, ale taky mooooccc dobrý. Já teda tělám lepší :-)). Takže pokud správně počítám,máte dopoledne a ty připravuješ ten obídek :-), Tak ať se to podaří a máte příjemnou neděli !!!!!  

pá, jdu na to kafe :-))
Zet  

 • Zmínit
 • Nahlásit
16743
19.11.06 18:03

Ahoj, tak jsem se sem zase konečně dostala, nějak pořád nestíhám…
Nelinka je čím dál krásnější a až teď jí začínám mít pořádně ráda. Jak psala Zet že šestinedělí je záhul, tak jí teda dávám za pravdu. Až teď to začíná být lepší a začínám si zvykat
Omlouvám se že nebudu reagovat  vůbec nevím co se tady děje :)
Malá má zase jeden ze svých večerních záchvatů, začne kolem 17 hodin ryčet a nepomůže vůbec nic. Jenom na chvíli jídlo a pak začne zase. Uklidní se až po koupání, nají se a uspáváme. Nemá někdo nějaký trik jak jí naučit aby usínala sama? Manžel si jí naučil že jí chová a houpe jí na ruce a bez toho prostě neusne. Nechat řvát jí nemůžu, protože už jsem to zkusila a vydržela 4 hodiny-pak už jí přeskakoval hlas a stejně neusne.
Jinak s kojením se nám nezadařilo, takže pokud něco mám tak odstříkávám a jinak máme Nutrilon. A dneska nám jsou přesně 4 týdny.
Omlouvám se, že jsem takhle sobecká a píšu jen o sobě, ale jsem fakt mimo…
tak zatím pa

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
19.11.06 19:39

Leilo - jo jo, je to záhul. S tím kojem -  nic si z toho nedělej - Romča je kluk jak buk:-). S uspáváním Ti neporadím - my to máme super. Není naučenej v náručí, v postatě můžu na prstech spočítat, kdy usnul v náručí, fakt max.10×. Je v tom mimořádně pohodovej, ale já prý byla stejná :-).Prostě po koupání jsem takhle malýho dávala do nosítka a měla ho u sebe v obýváku - zhasnuto, televize na min, a do hodinky, někdy do dvou usnul - sám si něco remcal…, hrál si,ale nakonec zvadl. Stačil dudlík, občas pohladit. No návod to určitě není … bohužel.
Tak se moc drž!!! Ono se to srovná. Mám dojem, že první pohodovu procházku, kdy jsem si jí užívala jako pyšná mamina, kt. „nepadá na hubu“ bylo v nějakém 5,6 týdnu…TAK HODNĚ SIL!!!!!  

Pa Zet  

p.s. já taky píšu většinou o našem problému, myslím, že omlouvat se netřeba, od toho tu jsme :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
16743
20.11.06 08:37

ZET díky za tip. To zní docela dobře, tak bych mohla taky začít tak že bude usínat ne na rukách ale vedle a pak si třeba zvykne a zvládne to i vý postýlce sama. Jinak dneska byla zase šikovná, probudila se až ve 4. Je to prostě moje princezna :))

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
20.11.06 08:47

Ono se to poddá. Jasně je to princeznička nejšikovnější. Určitě takovej malej uzlíček, když si vzpomenu, že to není tak dávno, a Romča už je pěknej klacek:-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
20.11.06 15:29

Ahojky :-)  

hlasim se po dnesni kontrole u dr. Sly jsmejen na ockovani, ale nechala jsem si Frederiku i prevazit, abych videla, jestli pribrala vic nez minule. Tak za mesic jen 100g. no porad je to vic, nez minule, to mela jen 30. Takze aktualni vaha 7120g. Stava se z ni pekny drobek… A pochopitelne jsme se vratily k plnemu kojeni. Frederika je spokojena. Dlouho ji ale rozmazlovat nebudu, jeste tenhle tyden zkusim znovu tu zeleninu. Noci se o malinko zlepsily, spi od 7 do sedmi a behem te doby vstava tak 6-7×. Nemam silu to pocitat.  

Dnesni noc byla akcni, neb Michal dorazil o pul pate rano s kulecniku. Mel zase lisavou, ale smolika… rano byl zase k neprobuzeni. Takze jsem vstala s detmi, zabalila deti, dla Roderick do skolky, pak sla s Fredy k dr, pak hned na cviceni.  a ted tu sedim, pere se mi pradlo, Fredy spi a ja dumam, jestli jit pro R teda budit ji, nebo jeste chvili vydrzet a jit az za pul hodky… Asi ji zkusim bez buzeni jen prendat do kocaru…a do fusaku dam jeste larysu, aby ji nebudila oblekanim…  

Leilo,  vydrz jeste chvilku, Neli se zabehne a bude lip :-) Samouspavani u nas praktikujeme od narozeni. Frederika to proste umi sama. Vykoupu, nakojim, ulozim, chvili jeste brouka nebo rovnou tuhne.. nekdy plac.. chvilku ji necham a bud usne, nebo ji jeste trochu prikojim a pak uz usne sama. Zadny figl na to nemam, Rodericka jsem do 11,5 mesicu uspavala u prsa…  

Bibinko, tak sponecky zavidime ;-) Frederice teda vlasy rostou statecne, ale nez zaroste ta ples, tak to proste trva :-) Ale uz ma tak 1cm porost a je krasne sametova :-)  

Katee, jak jste si uzili navstevu z Cech?  

A uz si nevzpominam, kdo so psal, takze koncim a jdu do skolky ;-)  

Vecer se jeste zastavim, vsechny zdravim a hezky piste, at je co cist ;-)  

mata  

 • Zmínit
 • Nahlásit
508
20.11.06 21:51

Ahoj Těšitelky!  

Zet, tak gratuluju ke kabátku. Kurňa, to mě se nepoštěstí! Radši si nebudu stěžovat,  budu mít doma chlapa ale bez kabátu. Já jsem právě řádila na mimibazaru a objednala tam krásnou růžovoučkou péřovku pro Barču, takovou bych taky brala. Jinak mi připadá, že jsi docela v pohodě a to jsem moc ráda!  

Leilo, VYDRŽAŤ!!! Ze začátku je to náročný, asi nejtěžší je si zvyknout na to, že to mimčo už máš v náručí. S usínáním jsme taky dlouho bojovali a dá se říct, že bojujeme do dneška, Máťa si prostě před usnutím musí 5 minut pobrečet. Rozhodně Nelinku ještě nevychovávej, nemá to zatím cenu ji nechávat ubrečet. Zbytečně se obě trápíte. A jestli ti spinká do 4 hodin......luxus, který jsem s Máťou ještě nikdy nezažila ;o).  

Mato, na mě ten můj šáhnout o půl pátý ráno - zabiju ho!!! A je fakt, že on to ví a nikdy by to radši nezkusil.
Frederika je fakt drobeček, asi bude po mamince.  

Všechny ostatní moc zdravím a přeju dobrou noc! Magda

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
20.11.06 22:37

Ahojky  

Mato, Magdi - jééé ať na mě nikdo šáhne v 5 v noci...........:-)) Poslední dobou se na mě to nevybití pěkně podepisuje - chytám se každého jen náznaku.....:-)) - jsem děsná :-))  

Mato - smatová hlavička? No jestli jsi viděla Přátelé, tak tam Rachel Emě mašličku na vlásky nelepila - tak to můžeš zkusit:-)) Jak jsi nakonec dojela či došla do školky? Jo to plavání se mé kámošce zdá studená voda, tak se zkusí kouknout jinde…Ale aby jsme nezaváhali..... Musím se na to zaměřit .  

Magdi - no dnes jsem byla v práci za kolegyní…Manžu jsem poprosila, aby mohl příjit později. No stejně jsme se neminuli...... No a má novou koženou bundu, nový kalhoty, nový boty, a dokonce nové pantofle - nikdy se v práci nepřezouval. Tak jsem se mu předvedla v novém kabátku, a řekla, jsem, že když se mu tak vede, že ještě potřebuju pořádný zimní boty…No koukal divně, ale neprotestoval. Na můj vzdech, že ty dvě domácnosti zvládá fin. v pohodě, odpověděl, že ho to docela zatěžuje. No řekla jsem , že má co chtěl..... Ale dojalo mě, když kolegyni uklouzlo, že si nosí svačinky - chlebík a jogurtíky…No taky jsem mu je před cca 7 lety dělávala, a odpol doma vždy puding - to jsme měli možnost bydlet cca půl roku spolu… Ala pak sám řekl, ať to nedělám, že tloustne..... No alespoň se to odnaučil rozmazlenec. Si na sebe holka ušila pěknej bič. Ale naštvalo mě to doooostttttttttttt:-(  

No zase jsem psala o sobě.....sorry sorry sorry  

Jinak jsme se dnes pokoušeli sami po:,–(it přes nožičku - to je důležitá zpráva ne blb!!! A navíc se cca 3× postavil do mostu - takže se mám další dny na co těšit. Taky včera poprvé vzal věc ze země a dal si jí do postýlky - takový autíčko a to ho musel natočit a když mu to nešlo v jedný mezeře, tak ho pustil a zkusil to v druhý .......Je to moje zlatíčko šikovný nejšikovnější............:-))  

Krásný večer a dobrou noc Zet  

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
20.11.06 22:38

Mato - to měla bejt pochopitelně sametová hlavička - jsem trotl…

 • Zmínit
 • Nahlásit
377
21.11.06 22:02

Ahoj Těšitelky!

Pralinko - super deníček!! Pro nás bude aktuální tak přelom leden-únor, tak jsi jej hned uložím, ať mám z čeho čerpat inspiraci a nápady na vaření:-).

Zet - ten Tvůj lotr je příšernej!! Popis u právníka mě dostal do kolen.......nemám slov......v:,–(ím boty, že jí vychystávání svačin za chvíli omrzí, dávám jí tak 2 měsíce a pak to vzdá. Mch…já chystala kdysi dávno svačiny, manža byl ještě na VŠ, ale ta palice děravá je zapomínal ráno v lednici, tak jsem se po asi 3 měsících na „to“ vykašlala:-).

Katee - chválení za jídlo u nás zatím funguje, je fakt, že co jsme tři, tak moje vaření je dosti rychlovka, ale jíst se to dá. dneska jsem vařila vepř. guláš, Nelča na stole v kuchyni, na mě zbožně kouká, já na ni žvatlám, dělám blbinky a zpívám jak dáme do hrnce cibuli…atd.:-). Jinak od manžela se vaření nedočkám,…:-( nanejvýš čaj, kafe, vaj. omeletu, namazený chleba, nebo mi donese proteinovou tyčinku z posilky:-))

Jarčí - dírky v uších nemáme, Mudr. je nastřeluje mezi 8-10 měsícem, že prý je ouško dovyvinuté a teď by se s tím přístrojem k uchu pořádně nedostala 8-O…Tak jsem nakonec pátrala pátrala a našla ještě Mudr. Remundovou na Marešově 8 vedle Bílého domu, tak jdeme po 2.očkování v prosinci:-) Mch …naušnice teprve budu vybírat, babička-tchýně je u nás zaplatí, neb od ní ještě nic nedostala, nabídla se sama:-).

Leilo - úplně chápu Tvoje pocity, mě se zdálo taky dost nemožný dostat se na emimino v šestinedělí! Se spaním se příliš netrap, Nelinka ja ještě moooc malinká. Nám Nelča ze začátku usínala pozdě kolem 23h…postupně se to zlepšovalo, uspávala jsem v náručí, v babyvaku, tancovala… no prostě psí kusy) zavinovala jsem jí do plínky a rychlozavinovačky a do 8týdne mi zabrala, jen když jsem s ní třásla jako z rosolem, jinak v kočárku spala bezvadně. teď pro změnu poskakuju na baloně opět v náručí, máme skučavé období:-)) Na vyřvání nemám povahu a nervy, dneska jsem jí spokojenou po koupámí a koju dala do postýlky (zase můj blbý nekonečný pokus, ještě jednou a naposled) do 10 min ječela jak blázen, slzy jak hrachy, chroptěla a celá rudá na tohle já prostě nemám.....

Mato - koukám, že Fredy moc příkrmy zatím nejedou…jó mamko, mlíčko je mlíčko:-))). no já jsem zvědavá na nás…Mato. ty noci musí být děs, kdy ses naposledy vyspala v kuse aspoň 5-6hodin??

Magdi - takouvou víkendovou siestu s odpoledním kafčem a buchtou, jsem už dlouho neměla:-(. tem můj chlap pracuje i o víkendech a večně se hrabe v PC nebo někde po kšeftech…Ale zase je doma každý den (večer)

…máme po očkování a taky po výjezdu do nemocnice s Nelčou…jeden večer z ničeho nic šílený záchvat bolest. pláče (bylo jí slyšet až ven z bytu) . bohužel nepomáhalo vůbec nic - já už ke konci brečela s ní (že jsem jí nemohla pomoct), tak jsem po hodinovým řevu jeli…závěr břicho, strašně to v ní žbluňkalo, v autě už byla ospalá, já jsem si nebyla jistá, brala jsem v potaz i reakci na očkování ale teplotu a ni nateklý vpich neměla.....k ránu se z toho vyvrbyli plyny a pokakaný plínky…no kapeme Sabíky o 106 a nosím ve vaku na prdy…
Do to  začala být strašně mrzutá a pořád si intenzivně žužlá prstíky, tak jsem jukla na dásně, a dole jí prosvítá cosi bílýho, že by zub? :-) A chce kojo i po hodině, tak máme veselo:-)

holky, končím mějte se krásně já zase juknu!

Dolfi

 • Zmínit
 • Nahlásit
Zet
857
21.11.06 22:16

Dolfi - to je mi Vás líto… Dodnes mám v živé paměti nejhorší okamžik svého života, když mi Romča hodinu neutěšně řval v náručí a já furt nevěděla co mu je :-((( Hrozný, děsný, a určo jsem u toho taky brečela. Navíc jak není zvyklej usínat v náručí, tak se mi vždy hned probudil. Fakt asi hodinu - normálně brečí a brečel max 1 minutu..... Takže ať už jí nic netrápí!!!!!kočičku!!!!! a Vás tím pádem taky ne!!!!!!!
Jo ty svačiny mi vydrželi půl roku, pak jsme spolu neměli možnost bydlet, a už jsem to fikaně neobnovila. Nevím jak dlouho jí to vydrží, ale vypadá, že je ještě starostlivější než já......no na začátku, si na sebe ušije pěknej bič holka.....dobře jí tak.....  

Ale hlavně, že je Romča zdravej - fuj se mi zase připoměla ta nemocnice.......:-(  

Krásný večer a dobrou noc všem maminkám, miminkům, fazolkám a taky tatínkům (i když jsou to chlapy…:-)  )  

páček Z.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
22.11.06 10:36

Ahojky,  

Zet, jestli chcete teplejsi vodu nez 28, tak musite nekam do Juklika. Vsechny verejne bazeny maji vodu do 28 stupnu kvuli hygiene. Deti si na teplotu vody zvykaji lip nez maminky, to mam vyzkousene :-)  

Dolfinko, naposledy 5-6 hodin v kuse? I 12 :-) Pred porodem, kdyz si nasi vzali na vikend Rodericka :-) Ale uz je to taaak davno ;-)  

Dnesni noc byla ocistec! 100% prijdu do nebe! Za zacatku docela dobry, Nekdy po pate rano (odhadem) se nam nastehoval do postele Roderick (maminko, ja chci spinkat s tebou!). Je strasnej mamanek posledni dobou a Frederika taky… Takze na te posteli, co ma jen 120cm, jsme spali vsichni 4, protoze Frederika pochopitelne nechtela pustit prso a predstirala kojeni.  Takze jsem ji dokojila a soupla do sve postylky. Chvilku klid, pak rev, Fredy na brise, na zadech byt nechtela. Znova kojo na lezaka v Roderickove postylce, presun do jeji, rev… No vydrzela jsem asi 5 min, dyl to neslo, takze vzit, utesit, jak videla svoji postylku znovu rev… Trvalo to cele asi pul hodiny, nakonec jsem ji teda ududala u prsa, a pak spala ve sve az do rana.  

A rano vstava Michal se slovy, to teda byla zase noc! To bych ho v tu chvili prerazila, on preci nevstaval…  

Fredy byla protivna uz vcera cely den.. nevim, jestli to byla reakce na ockovani nebo zuby nebo oboji. Dopoledne jsem byla na kosmetice  domluvila hlidani. Dvakrat minule byla se mnou a vzdycky krasne spala. Ted jsem ji dala dedovi a cele dve hodiny tam plakala. Jen me videla usmev, pak si dve hoky schrupla v kocare a prudila cle odpoledne… :-(  Takze mame rezim „mama, mliko, asi zuby“, ale ty jeste nejsou ani videt, a Roderick to same, jen bez tech zubu, neb uz ma nastesti vsechny venku.  

Tak jsem si zase postezovala :-)  

Mata

 • Zmínit
 • Nahlásit
1311
22.11.06 14:11

Zdravím kočky,

tak mi ted dítě usnulo a mám chvilku čas.

Mato  v noci kojíme 3× a mám toho tak akorát, předevčírem jedno kojo přeskočila, to byla pohoda. Bohužel jen nakrátko.

Dolfi zdravím, Nelinka opravdu celý tvůj manžel. Určitě je to pyšný otec, co?

Zet tak kabátek ti manžel koupil, no to je dost a ty boty si vyber taky nějaký hoooooooooooooooodně drahý:)

Leilo Nelča je krásná, takový miminečko. Ono to uteče a budeš mít doma velkou slečnu. Jinak to brečení večer, pokud to nejsou prdy, je známkou přetížení nervového systému(jsem se dočetla).Tak jako dospělý je unavený, tak miminka reagují na tu svoji únavu právě pláčem. Koupání je pro ně signál papání a spaní. S tím nic neuděláš. Časem se to zlepší. Měly jsme to a vlastně stále ještě máme, sice už ne v takové míře, ale pořád se to objevuje.

Dámy mám dotaz, kojím v noci, ráno a večer. A potom dle potřeby, kolik tekutin by mimo to moje kojení měla Karolka ještě vypít?

R+K

 • Zmínit
 • Nahlásit
2619
22.11.06 14:38

Pralinko, jestli kojis i pres den dle potreby, tak uz nemusi vypit skoro nic, teda myslim.
Mata

 • Zmínit
 • Nahlásit