Těšitelky - holky nebojte se všeho

Těhotenství

Ahoj kočky, tak jsem se rozhodla Vám poslat něco málo o všemožných i nemožných obtížích, kt. nás mohou v těhu potkat, včetně jakýstakýs rad. Protože jsme povětšinou pěkné plašanky, tak něco málo na uklidnění teda doufám :)

Bolesti v břiše
Křečovité nebo táhlé bolesti pouze na jedné straně, které se objeví, když sedíte nebo ležíte. Jde o kruhová vazy, držící dělohu, které bolí, když se napínají.
Rada: Uvolněte svaly přiložením lahve s horkou vodou nebo podušky. Neměla byste brát žádné léky proti bolesti,je stejně sporadická.

Bolesti v zádech
Vazy se stávají pružnějšími s blížícím se porodem a vyšší hmotnost spolu s vadným držením těla vede k bolestem v dolní části zad. Jestliže vaše dítě leží v pozici hlavičku dolů a tlačí na váš kříž, cítíte bolesti v zádech.
Rada: Náprava závisí na příčině. Soustřeďte se na správné držení těla a vyberte si vhodnou obuv. Vysoké podpatky jsou nevhodné, pomůže nošení nízkých podpatků a těhotenského pásu. Zkontrolujte matraci a provádějte cviky na posílení páteře. Jestliže dítě leží v pozici hlavičkou dolů, spusťte se na všechny čtyři, abyste ulevila zádům.

Krvácení z dásní
Jestliže vám krvácejí dásně při čištění zubů nebo při kousání tvrdšího jídla, mohla byste mí gingivitidu. Působením hormonů jsou dásně v těhotenství ztluštěné a měkčí okraje umožňují, aby zbytky jídla zůstávaly u kořenů zubů. Potom se zde mohou množit baktérie, což vede ke vzniku zubního kazu a onemocnění dásní.
Rada: Pravidelně si čistěte zuby a používejte dentální nit na čištění mezizubních prostor, abyste i udržovala dásně v dobrém stavu. Každých šest měsíců navštěvujete zubaře.

Zácpa
Povolení střevního svalstva může vést k pomalejšímu pohybu stolice a fekálie se dehydrují, čímž stolice tuhne a její průchod je bolestivý.
Rada: Jezte hodně potravin o vysokém obsahu vlákniny a přijímejte hodně tekutin. Proti zácpě také pomáhá pravidelné cvičení. Neužívejte projímadla, pouze přírodní, jako například sušené ovoce a otruby.

Křeče
Bolesti v lýtku, ve stehně nebo chodidle, které se obvykle objeví v noci. Není známo, proč se křeče objevují v těhotenství častěji, pravděpodobně jsou způsobené nízkou koncentrací kalcia a nebo nedostatkem solí.
Rada: Masírujte si postiženou část. Jestliže máte křeče v noze, ohýbejte razantně chodidlo prsty k sobě, přičemž vystrčte patu od těla. Jestliže křeče neustávají, navštivte lékaře.

Chutě
Máte chutě na určitá jídla, obvykle velmi nezvyklé. Vysvětluje se to ve spojitosti s koncentrací progesteronu. Chutě se velmi často mění. Některá jídla, dříve oblíbená, nesnášíte. Obvykle dávají ženy přednost sladkostem a sladkým jídlům.
Rada: Jezte vše, na co máte chuť. Dejte však pozor na to, že některé potraviny mají nízkou nutriční hodnotu, nebo jsou tučné.

Omdlévání
Děloha potřebuje zvýšené množství krve, což se může projevit závratí nebo točením hlavy, neboť mozek má nedostatek krve.
Rada: Máte-li pocit, že omdlíte, lehněte si s nohama mírně zvednutýma a hlavu mějte v jedné úrovni s tělem. Vyhýbejte se dlouhému stání a pohybujte se normálním tempem.

Nadýmání
V těhotenství je též běžné nadýmání, protože pomalu pracující střeva umožňují hromadění větrů, s jejichž vypouštěním máte potíže. Snažte se vyhnout takovým potravinám, které nadýmají - například smaženým jídlům, cibuli a luštěninám.
Rada: Vyhýbejte se nevhodným potravinám, např. sušeným. Vhodná je máta a uklidňující teplý mléčný nápoj. Pomáhají mentolové nápoje. Nepolykejte zbytečně vzduch (např. při žvýkání žvýkačky, perlivé nápoje).

Zadržování tekutiny
Otékání rukou, chodidel a obličeje je způsobeno tím, že v těhotenství je v těle zadržována tekutina, která se hromadí v dolní části těla.
Rada: Odpočívejte s nohama nahoře a vyhýbejte se stání, aby se tekutina nemohla hromadit v nohou a rukou. Ve velmi teplém počasí odpočívejte. Vyhýbejte se přesoleným jídlům, neboť sůl způsobuje zadržování tekutiny. Jestliže se vám vytvoří edém, zmiňte se o tom v poradně.

Časté močení
Naléhavá potřeba vyprázdnit močový měchýř, a to v malém množství, ve dne i v noci, je způsobena tlakem dělohy na močový měchýř. Zvýšený přívod krve do pánve způsobuje, že močový měchýř je dráždivý a častěji se vyprazdňuje.
Rada: Nepijte těsně před odchodem na lůžko. Nepijte kávu před spaním, neboť je močopudná. Při močení se pohupujte dopředu a dozadu, aby se měchýř zcela vyprázdnil.

Hemeroidy
Hemeroidy se projevují svěděním a bolestí v okolí konečníku a po porodu mohou vyhřeznout. V posledních měsících těhotenství způsobuje tlak hlavičky zablokování krevních cév, takže se narušuje návrat krve z pánevních orgánů a způsobuje potíže podobné křečovým žilám v dolní části nohou. Zácpa, která tlak ještě zvyšuje, tento stav zhoršuje.
Rada: Jezte potraviny o vysokém obsahu vlákniny, která napomáhá udržovat stolici v měkkém stavu a nedochází k potížím při vyměšování. Jestliže hemeroidy svědí, aplikujte chladivou mast nebo ledové obklady. Nekoupejte se v příliš teplé vodě, neboť tím se ještě více rozproudí krevní oběh a hemeroidy více svědí. Jestliže po porodu vyhřeznou, lze je manuálně natlačit zpět. Brzy zmizí.

Pálení žáhy
Jedním z problémů v těhotenství je pálení žáhy, protože chlopeň u vchodu do žaludku se uvolní účinkem hormonu progesteronu, který jako přípravu na porod uvolňuje řadu svalů. Malé množství kyseliny se tak může vracet do jícnu - trubice, která vede z úst do žaludku. Za spodní částí hrudní kosti se pociťuje bolest nebo nepříjemný pocit a kyselina se někdy vrací zpět do hrdla nebo do úst. Říká se tomu kyselé říhání. V pozdějším stadiu těhotenství tlačí zvětšená děloha na žaludek a pálení žáhy se může zhoršit. Tento stav by měl po porodu zmizet.
Rada: Vyhněte se vydatným a mastným pokrmům, kořeněným jídlům,kyselému ovoci a velkým porcím. Místo toho si berte menší množství jídla - svačinu asi tak každé dvě hodiny. Před spaním vypijte šálek teplého mléka. V posteli se dejte hodně pod hlavu a připravte si sklenici mléka, abyste se v noci mohla napít. Zvedněte nohy nebo čelo postele, abyste zabránila návratu žaludečních šťáv. Choďte si lehnout až několik hodin po jídle. Snažte se zhubnou - obezita a přejídání vedou velmi často k pálení žáhy. Někomu pomáhají léky na snížení kyselosti, ale v těhotenství jich moc neberte. Tyto léky omezují vstřebávání železa, takže jste-li těhotná nebo chudokrevná, mohly by spíše uškodit. O užívání léků se vždy poraďte se lékařem.

Inkontinence
K úniku moči dochází, když se smějete, kašlete nebo poskakujete, neboť kapacita vašeho močového měchýře je snížena svaly pánevního dna nemohou zabránit úniku moči.
Rada: Často vyprazdňujte močový měchýř, snažte se předcházet zácpám a všemu, co zvyšuje tlak na vnitřní orgány, např. zvedání předmětů. Cvičte pravidelně cviky na posílení svalů pánevního dna.

Nespavost
Metabolismu dítěte nerozlišuje den a noc, a proto vás bude ve spánku například vyrušovat kopání. Dítě má více energie, jestliže máte vysokou koncentraci cukru v krvi. Spánek vám také může narušovat nucení na močení a noční pocení.
Rada: Používejte prádlo z přírodních materiálů, abyste se v noci nepřehřívala. Mějte po ruce zajímavou knihu, uklidňující nápoj nebo televizi, abyste našla rozptýlení a netrápila se nedostatkem spánku. Lékaři neradi předepisují sedativa. Dělají to jedině v tom případě, když nespavost způsobuje vyčerpání organismu.

Ranní nevolnost
Jezte méně a často nutričně hodnotná malá jídla, aby se vám nedělalo špatně od žaludku. Nepřepínejte se.
Rada: K tomuto stavu dochází v těhotenství a to nejen ráno. Nauzea se obvykle zhoršuje, když cítíte určité jídlo nebo i jiné zápachy, např.. tabák.

Potíže s nosní dutinou
Můžete mít ucpaný nebo plný nos, nebo dokonce krvácení z nosu. Nosní sliznice je v těhotenství měkčí a zesílení vlivem hormonů.
Rada: Nepoužívejte nosní spray a ošetřujte nos jemně. Vyhýbejte se suchému a prašnému prostředí.

Bolesti v oblasti pánve
Při chůzi můžete pociťovat bolest v třísle a na vnitřní straně stehen. Je to způsobeno tlakem hlavičky na určité nervy, zejména v posledních týdnech těhotenství.
Rada: Odpočívejte s tělem podepřeným polštáři. Neužívejte žádné léky proti bolest, protože je většinou jen sporadická. Jemně se pohupujte, abyste si ulevila od bolesti.

Pigmentové skvrny
Během těhotenství vaše tělo více využívá hormon stimulující melanocyt. Pigmentové skvrny se zhorší, když jsou vystaveny prudkému slunci. Pokožka v okolí prsních bradavek ztmavne a můžete si všimnou i linie na spodní části břicha (linea nigra) a tmavšího zabarvení pleti.
Rada: Na prudkém slunci používejte opalovací krém s filtrem. Nepoužívejte žádné zesvětlovací krémy. Pigmentové skvrny po porodu zmizí.

Vyrážky
Máte-li nadváhu, záhyby pokožky se mohu zapařit a vyrazí se vyrážka. Musíte dodržovat čistou a suchou položku. Nečastěji se vyrážka objeví pod prsy a v tříslech.
Rada: Často se omývejte a udržujte pokožku suchou. Zasypávejte se v kožních záhybech a snaže se nenabírat hmotnost.

Žeberní bolesti
Intenzivní bolest pod prsy, obvykle na pravé straně, známé též pod názvem žeberní bolesti. Objevují se ke konce těhotenství ve spojitosti se stoupáním dělohy.
Rada: Opřete se tak, aby žebra nebyla stlačena. Bolesti zmizí asi po 36. týdnu, kdy dítě klesne níže do dutiny pánevní.

Strie
Lesklé jizvy na břiše, stehnech a prsou jsou způsobeny nadváhou, typem vaší pokožky a její pružností.
Rada: Nepomůže žádné kosmetické mléko. Jizvám se nevyhnete. Po porodu budou mizet a zmenšovat se. Snažte se nepřibírat na hmotnosti.

Pocení
Noční pocení a celkový pocit většího tepla - tepla vyráběného vaším tělem - jsou následkem většího objemu krve, což způsobuje rozšiřování cév pod povrchem kůže.
Pomoc: Noste oděv z lehkých přírodních materiálů a příliš se nevzrušujte.

Únava Únava, která se objeví i při dostatečném spánku, je v těhotenství velmi běžná. Může pramenit z přibíraní na hmotnosti, nedostatku cvičení, z nespavost anebo nedostatečné výživy způsobené nauzeou.
Rada: Spěte nebo odpočívejte, kdykoliv to je možné. Jezte malé porce, ale často, aby dodávala tělu energii. Přenechte některé práce i ostatním a pracujte v rámci svých možností jak v zaměstnání, tak i doma.

Vaginální výtok
Zvýšení množství výtoku bílé barvy je výsledkem ztlušťování a měknutí sliznic v celém těle, včetně vagíny a děložního čípku. Výtok nahnědlé barvy může signalizovat erozi děložního hrdla.
Rada:Je-li výtok silný, vkládejte si minivložky. Jakmile zjistíte hnědý výtok, uvědomte lékaře.

Křečové žíly
Tmavě červené žíly v dolní části nohou někdy svědí. Sklony ke křečovým žilám jsou dědičné. V případě, že máte nadváhu nebo hlavička dítěte tlačí na větší cévy a způsobuje hromadění krve v nohou nebo vulvě, vytvoří se uzlovitá svědivá místa.

Rada: Ráno na lůžku si navlékněte elastické stahoví punčochy. Pomalu spusťte nohu z postele. Cvičte, abyste podporovala krevní oběh v nohách a chodidlech a dlouho nestůjte, aby se vám krev v nohách nehromadila. V případě, že se vám vytvořily varikózní žíly na vulvě, podkládejte si záda polštářem nebo noste menstruační vložky.

Poruchy zraku
V této době vám možná budou kontaktní čočky nepříjemné vzhledem k tomu, že se v těle hromadí tekutina, jejímž vlivem mění oční bulvy lehce svůj tvar.
Rada: Poraďte se svým optikem, možná budete muset po dobu těhotenství s nošením kontaktních čoček přestat.

Krásný den všem
Zet + Hal9000 30tt

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bramborka
Kecalka 368 příspěvků 05.01.06 09:10

Ahoj Zet.
téda…hezký deníček,…poučný:-)))…únava, nauzea, nespavost, bolesti zad, žeberní bolesti…no to je naprosto přesný popis mých potíží posledních dnů…tak teď už vím, co s tím:-).
Jak se jinak s Halíkem máte?…pěkně to utíká, viď?
U nás máme jednu novinku…dieta na cukrovku zabírá…a v úterý se nám na UZ ukázalo mimi … a bude to holčička:-))).Tak jsem včera koupila první růžový bodýčko:-)…bude se jmenovat Veronika.Už se těšim, až vykoukne na svět.
Měj se hezky a všem ostatním těšitelkám přeji hezký den.
Páček Bramborka+pidiž­vík…teda pidižvice:-))) 34+0tt

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 05.01.06 10:20

Ahojky Bramborko:-),
už se Ti to krátí co?
Gratuluji k holčiče:-) - já chci taky :-)-né my se necháme překvapit. Jinak mám pocit, že to bude samá Veronika, jedna moje kámoška má termín 15.01.-holka Veronika a další 12.02. a taky holka Veronika :-) My furt jména tápeme, ale holka asi Magdalenka a kluk možná po tátovi, ale nikdy jsme to nechtěli, až poslední dobou manža remcá, že Jiřík je tak hezký..... (koulím očima :-) - hezký to je, ale tchán je taky Jirka, tak aby toho nebylo moc…
Tak tu svou Veroniku pozdravuj a hezky si dietuj :-).
Co nejméně těhu trápení
 Zet

 
Bramborka
Kecalka 368 příspěvků 05.01.06 11:25

No, já už mám holčičí jméno vybraný vlastně od dětství:-)))…a manžovi se líbí, což je fajn.Já mám zase pocit, že všichni kolem mají Terezky, Viktorie:-). Klučičí jméno máme Martin…Jan neboli Honzík mi neprošel:-).
Kde se všechny holky toulaj?????
Zatím páčko
Barbara

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 05.01.06 11:33

Jan - Jenda se mi taky líbi, ale Honza už zas tak né - no nevím.
A kde se toulaj, fakt nevím… zlobidla.

Ahojky Z.

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 05.01.06 11:40

Tééééda, Zet, tak to je tedy bombastickej deníček. Docela jsem se v něm našla. Pobavily mě ty žeberní bolesti ke konci těhotenství. Mě to sužuje už týden a myslím, že moje těhu ještě zdaleka nekončí. Taky se mě včera spustila krev z nosu, úplně z ničeho nic. Ale vidím, že je to normální.
Jméno pro holčičku…no, prostě máš dobrej vkus ;-)))) A Jiřík taky není k zahození, myslím, že jich teď moc není, alespoň žádného malého Jířu neznám.

Bramborko, holčičky jsou super! Mě ta moje dneska po probuzení řekla: „Mami, jak to je možný, že tě mám tak strašně moc ráda?“ To od chlapečka asi nikdy neuslyším. A ty krásný šatičky!

Pa Magda + Matýsek

 
Bramborka
Kecalka 368 příspěvků 05.01.06 11:50

Magdo,…to je opravdu krásná věta, hned po ránu:-)…málem až k slzám.....Ale možná to uslyšíš i od Matýska.

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 05.01.06 14:49

Ahoj kočky,

Zet: super deníček, takže už mám zkušenosti s krvácivostí dásní a nosu, vaginální výtok je téměř můj kamarád, žeberní bolesti si začínám taky užívat, nespavost- joooo to je super, když se probudíte ve 3 v noci a ne a ne usnout, chutě- hlavně na sladký, ale někdy to prostě nejde ani specifikovat, to se pak ploužím po baráku jak mlsná koza,bolesti v zádech jsou perfektní, hlavně když mě začnou brát o hodině HV při doprovodu zpěvu na kytaru :)
A bude hůůůůůůůůůř, to se posesouvám… asi.
Tak koukám, že jména téměř vybraná, no my jsme včera taky definitivně vybrali- Karolínka nebo Honzík.

Bramborko: gratulace k holčičce, máš už to za pár.
Ty jo, nebojíte se ženský porodu, mě to nějak začíná děsit:)

Jarčís: tak nahoře už mám 8 kg a letí to kosmickou rychlostí:)

Magdal: teda Barča je zlatíčko, ale neboj kluci mají taky něco do sebe. Když už nic, tak jinak počuraný plínky:)

Jo, mimísek si našel poslední dobou celkem dobrou zábavu, prokopávání močáku a střev je žůžo:).

R. 25tt

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 05.01.06 15:31

Pralinko, hi, hi, ten můj drobek si taky strašně rád nakopává můj močák. Většinou bez varování a když je nejbližší záchod 10km daleko. Kolikrát úplně vyjeknu bolestí. Ale jinak by jsme ani nevěděly, že je máme, co!? Magda

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 05.01.06 16:27

Magdi: tak to máš pravdu, do téhle činnosti se prcek dal ráno ve vlaku, užívala jsem si.

Jo nemáte ponětí, co je s Naty? Není o ní ani vidu ani slechu, doufám, že vše OK.
 R.

 
kativas
Stálice 60 příspěvků 05.01.06 16:44

Děkuji za deníček.
Věděla jsem, že většina bolesti je spojeno s těhotenstvím. Tahle přehledně jsem je však nikde nenašla.....hurá jsem normální a bolesti přejdou.¨
Jdu to hlásit manželovi.., že už si budu stěžovat jen „pár“ týdnů.

Katy 29tt

 
Katee
Kecalka 300 příspěvků 05.01.06 19:24

ZET- super denicek. Tak je videt, ze jsi popisovala me tehu. Asi jsem uplne normalni. Tak Ty uz jsi 30tt? To je fofr. Me se zda, ze to me tehu se tak neskutecne vlece. Magdlaenka je moc hezke jmeno a Jirik taky. Minuly tyden maza za mnou prisel, ze co to nase jmeno. Ja jsem sla do kolen. Myslela jsem si, ze uz mame jmeno vyresene a on to na me tak vybafne. Asi to vypada, ze pojedem do porodnice bez jmena.

Bramborko - gratulace k holcice! Tak pokud se nepletu, tak jsme 2. Uvidime co budou ta prekvapka.

Magdi - ty mas doma zlaticko. Neboj, i Matysek se bude s Tebou mazlinkovat. Segra ma 10 mesicnohi chlapecka ten ji neuztale liba a mazli se desne rad.

Holky, nevite, jak se pozna tvrdnouci brisko? Me se zda, ze ho mam posledni dny nejak tvrdsi. Mozna to je jen subjektivni dojem a jen strasim.
Zitra jdu na KO, tak mi prosim drzte palecky, protoze mala sebou uz tak nemele jako driv, tak mam strach, ze uzlysim zas spatne zpravy.

Mejte se moc fajn.

Katee (24tt)

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 05.01.06 19:51

Ahoj Zet, mapsala jsi super dnicek - poradnu. Uz se tesim, kdyz budu tehotna, tak se budu tady vzdelavat. Jinak jsem Te a Tve kamaradky cetla v diskuzi Otehotneni po potratu…, takze Te vlastne znam… Ja jsem taky po potratu, jsem v te druhe diskuzi a ted od ledna se zaciname snazit. Tak doufam, ze tady budu potom casto vracet.
Tobe preji uz aby to bylo, at mas rychly porod a hlavne at je mimi v poradku.

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 05.01.06 22:27

Ahojky Tesitelky,

tak my mame ten blby cukrovkovy test za sebou, vysledek v poradku. Ani jsem necekala nic jineho ;-) Vcera vecer jsem na posezeni snedla tabulku cokolady, az kdyz jsem mela poslednich par ctverecku, jsem si uvedomila, ze jdu rano na ten test ;-) No evidentne na to nema jedna tabulka zadny vliv :-) Pak jsem spechala pro Rodericka na Stare mesto a cestou se mi udelalo nejak soufl, jeste ze tam byly lavicky. Sice jsem si uz v te dobe pochutnavala na tvarohovych kolaccich, ale bylo skoro pul dvanacte, tak uz asi poradna hypoglykemie… No zvladli jsme to. :-)

Zet, super denicek! :-) Jen jsi zapomnela pripsat tehotenskou a materskou demenci ;-) Jak na ni by me fakt zajimalo ;-)
Magdalenka je moc hezke jmeno a Jirik taky neni spatne. Jen bych jim zatrhla tu „rodinnou tradici“ a vymyslela neco jineho ;-)

Magdi, mas doma sladkou princeznu. ja chci taky… ;-)
A o to mazleni s Matyskem se neboj, on ti bude rikat, maminko, mam te rad! ;-) Roderick taky na mazleni zezacatku moc nebyl, do roka a tri ctvrte ani nerekl mama. A ted prijde, nahlasi „obejmi mamu“ „maminko, pusinku“ a tuli se opravdu dost. Az me to nekdy prekvapuje ;-) Ted si nejak navykl chodit v noci spat ke mne, nam, do postele (podle toho, jestli jsem sama nebo je Michal doma). A jestli mu to vydrzi a Beda se toho chyti, tak nam asi nastanou sardinkove casy, neb mame postel jen 120cm sirokou ;-)

Jarcis, povinny test na cukrovku se teprve zavadi, myslim, ze o nic neprichazis, kdyz jsi na nem nebyla…

Pralinko, s tim mocakema a strevama jsi me pobavila, nemame nahodou dvojcatka? Beda dela uplne to same… :-) A ta poznamka o jinak pocuranych linkach me fakt pobavila :-) dneska mel Roderick zase svuj curaci den. Behal odpoledne bez pliny jen v puncoskach (pry: nechci plinku!), Pak najednou zahlasil honem cura a uz sedel na nocnikua cural… Zlaticko… jen si nesundal ty puncosky ;-)

Bramborko, gratulace k holcicce! Verunka je hezke jmeno, ja jich zase tolik neznam, Terezek je urcite vic ;-)

Katee, neboj, mala bude v poradku! Tvrdnuti bys poznala jako takovou krec delohy, za chvilku povoli. Jestli mas pocit, ze je to trvalejsiho razu a citis min pohyby, tak spis mala zmenila polohu. Muze byt zadickama u tveho pupiku…

Alinko, tak hodne stesti do snazeni, at to brzy vyjde!!! tfuj tfuj tfuj!!!

Jo, Michal ted prisel s „novinkou“. Ze netrva na svem vybranem jmenu pro holcicku a je ochoten ho zmenit. Tak jsem na vazkach. Me se vazne moc libi Bedriska…ale on o ni nechce ani slyset…
A taky jsem si vyslechla od znamych, ze preci nemuzeme dat druhorozenemu jmeno Bedrich. Protoze Roderick a Bedrich zni pry jako by ten druhorozeny delal tomu prvorozenemu podkoniho. :-) No zajimavy nazor ;-)

Doufam taky ze Naty je v poradku, mela jsem pocit, ze je na neschpence a doma nemaji net, tak asi k nam nema pristup…

Aalianko, Dolfinko, jak je?

Viki, vyborne rozhodnuti! Takove predsevzeti urcite ponese sve ovoce!

Jo ja uz jsem taky koupila Bedovi prvni oblecek. Pred vanocema jsem neodolala. Tak ma krasne bile dupacky se sneckem na cestu z porodnice ;-)

Koncim, uz mam roman delsi nez Jarcis ;-)

Hezky vecer vsem!

Mata a Bedrisek(24tt)

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 06.01.06 08:27

Alinko,
děkuji moc za přání :-) A přeji co nejúspěšnější snažení!!!!! Pro jistotu pár těhu PRSKANCU PRSK PRSK PRSK - ať se chytí a můžeš je u Vás v diskuzi šírit dál :-)

Ahojky Zet

p.s. autorství článku jsi absolutně nepřivlastňuji, našla jsem to kdesi na netu… a jen to prachsprostě skopčila a lehce upravila…

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 06.01.06 08:56

Ahojky,

na úvod: ten deníček jsem nevymyslela, jen jsem ho našla na netu (už teda nevím kde, protože jsem ho měla hodně dlouho zkopírovaný a uložený), ale myslím dobré info.
Rada k těhudemenci - asi to přejde - jednou - snad :-)

Ketee - ty pohyby - klídek pravidlené mají být od 28tt - a já je ani tak pravidelné nemám. Od úterka odpol. do středy odpol. skoro nic, a od té doby se hejbeme furt a neustále :-) - máme pěknýho poťouchlíka. Tvrdnutí je takové sevření, co po chvilce povolí, cca 7×den krátké a né příliš bolestivé by mělo být ok. Pro jistotu nasaď magnézium (neboli horčík - kámoška si koupila obojí, ale je to to samé…ani já to netušila) a zeptej se dnes dr.

Mato - já teda stále obleček nemám, manža zatím odmítá, ale asi už by jsme měli něco pořídit, alespoň se kouknout po kočárkách. Od švagrové mám připravenou krabici s oblečením, a postýlku - takže úplně bez prostředků nejsem, ale ještě jsem to neviděla…

Magdi - jméno se mi líbí, ale asi Tě trochu zklamu, ale došli jsme k němu přes Lenku - kt. manža absolutně odmítl. Ale má v plánu říkat Majdo:-). Mě se Jiřík libí, ale fakt mi přijde divný na chatě zavolat Jirko a půl chaty se otočí - no spíš se neotočí ani jeden. Tchýně říkala: to máš dědek, mazánek a Jiřík. Aby Vás to nemýlilo Mazánek je můj manžel (hodně moc koulím očima) - fajn, ale já mu v 50 rozhodně mazánek říkat nebudu (neříkám mu tak ani teď pochopitelně), ona asi jo… Nám oboum říká mazani… - no nic.

Už nevím co jsem chtěla… asi pracovat :-)

Krásný den a víkend všem těšitelkám

Zet + Halík 30tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.01.06 11:15

Ahojky,

Zet, jak je to prosim s tim stredecnim cvicenim, je potreba se nejak hlasit dopredu, aby bylo misto? Nebo ta dopoledne byvaji volnejsi a da se tam jit normalne?

Jestli uz chces pomalu koukat na kocarky, tak mi vcera prisel mail ze Spuntika v Kamenicke (www.spuntik.cz), ze maji nejake velke vyprodeje. Tak jestli uz mas treba nejaky tip vybrany, tak by to treba stalo za to :-)

Hezky den

Mata

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 06.01.06 12:16

písla jsem Ti soukr.

 
Alinka
Echt Kelišová 8565 příspěvků 06.01.06 14:29

Dekuji mockrat za ty tehuprskance, budu je sirit dal v nasi diskuzi.
Jsem moc rada, ze Vam to vyslo, tak se holky drzte.
Zet, myslela jsem, ze jsi to cele napsala sama, ale nevadi, stejne si myslim, ze to bude prinosem vsem tehulkam…

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 06.01.06 14:35

Ahoj holky,
Naty - píše do Květňátek - dala jsem si jí vyhledat. Takže je ok :-)
Krásný víkend všem Zet

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 06.01.06 15:08

Ahoj Těšitelky!

Jestli máte nějaké tipy na kočárky, tak sem s nimi. Já se nějak nemůžu rozhodnout, nechce se mi investovat 15.tis, ale ani nechci koupit levný šunt. Něco mezi tím. Jak jste na tom vy?
Magda + Matýsek 25.tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.01.06 16:00

Ahojky,

Magdi, ja mam schovany po Roderickovi Quinny fashion, trojkolku… Byla jsem s ni celkem spokojena… zalezi asi co od kocarku cekas… ja jsem byla narocna, chtela jsem, aby tam sla pridelat autosdacka a sportak sel uplne do lehu, abych nemusela kupovat hlubokou korbu a stacila taska a trikolku s brzdou kvuli bruslim… Svagrova mela Hoco, ctyrkolku, myslim… prisel mi strasne tezky a slozity na manipulaci. Ted se mi moc libi Jane, ale musi se k nim koupit hluboka korba :-( coz vyjde hodne draho… na pohled se mi libily ABC design, trikolka s brzdou, tenkrat byly kolem 7000,– aůe nesla na ne dat autosedacka… ted mam od nich golfky, na tu cenu dobry,a le priste bych asi vybirala jinak a priplatila si…

Pralinko, porodu se neboj… ja jsem k nemu mela pristup, ze musi bolet, ale jinak je to jako jit poprve do skoly. Nevis, co te ceka, ale vsechny to zvladly. Nakonec mi bolesti neprisly horsi nez hodne zla MS, ale je fakt, ze jsem pri MS obcas dost zkusila. Ted se na porod moc tesim. Asi jsem blazen, ale s Roderickem jsem si ho moc neuzila, byl za tri hodiny na svete,tak tentokrat doufam, ze budu rodit alespon pet hodin ;-)

Mata

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 06.01.06 16:15

Ahoj holkýýý, :-)
tak se konečně hlásím. Od středy mě děsně trápila bolest hlavy, ve čvrtek ráno jsem to nevydržela a vzala si půlku Panadolu, ale přešlo to jen na pár hodin…Na KO mi pan doktor zkontroloval srdíčko našeho obříka, bije a drží se! :-))) Hematom se asi vstřebal, nic tam neviděl, ale pro jistotu jsem stále doma, vůbec jsem nedoufala, ře by se mohl vstřebat, začínám
se těšit.
Ještě jsem se objednala na biochemický
screning v I. trimestru, stojí 1450,–, vím, že žádný test není 100%, ale toto vyštření jsem byla rozhodnuta podstoupit už v době snažení , pokud je tu tato možnost, proč ji nevyužít.
Deníček je super!!! Koukám, že jsem těhule jako vyšitá :-). Nevolnosti, chutě, no spíš nechutě, haha. O pozorování toalet. papíru, jaký, že ten výtok mám? no děs O nadýmání - připadám si jako chlap, tomu mýmu to připadá normální, že si uleví kdy se mu zachce, ale já pořád odbíhám na WC (koulím očima). Tak jsem snížila množství jídla a jím po troškách a je tp lepší :-)

Zet - ty už jsi tak daleko, ve 3 trimestru! :-))
No já jsem tak zvědavá na to vaše překvápko, v jakých barvičkách budeš nakupovat pidivěcičky ? S těma „Mazánkama“ si mě rozesmála :-)), nám tchánovci říkají taky různě, jinak oblíbená věta mýho tchána je, že jak ho synové budou sr…tak vás vydědím, haha. Zrovna nedávno byla podobná situace v jedné pohádce O kouzelném zvonečku, tak jsem se fakt pobavila :-)

Bramborko - Ty už to máš opravdu za pár :-) Už se nějak připravuješ na porod? A co pokojík pro miminko, už máte nachystaný?

Magdi - Tvoje Baruška je prostě zlatíčko!! To zahřeje u srdíčka, viď :-) Koukám, že Matýsek pěkně řádí v mamčiným pupíku, no běh na WC, musí být sprint. O vánocích jsem koukala
na film, kde byl těhotný A.Schwarzeneger, no já u toho slzela jak profesionální plačka (koulím očima).

Mato - tak si užij sardinkovský období!! Moje neteř (12let), se ráda přijde pomazlit do postele ještě teď, a tak táta (švára) stráví noc
mimo ložnici. Koukala jsem do galerky a Roderick mě přijde, že od svatby pěkně povyrostl, na těch dětech, je to tak vidět:-))Mato prosím Tě, Ty jsi byla taky na kombinovaném testu v 12TT, kdy jsi měla výsledky?

Jarčís, Pralinko - kila hoďte za hlavu, však oni po porodu půjdou dolů!! Určo, pak najezdíte spousty kilometrů s kočárkama, tak si to užívejte:-))!

Katee - zdravím Tě v Novém roce a držím pěstičky na KO!! Nedávno jsem četla zajímavý článek o psychice v těhotenství, že být v pohodě a myslet pozitivně má velice kladný vliv na miminko, takže stres pošli hodně daleko, jo. :-)

Alianko - jak se Ti daří??

Naty - občas sleduji vaši diskusi - Rodíme v červenci 2006, tak Ti držím palečky na Tripeel testy!!
Holky nakukovatelky z diskuse po potratu moc zdravím a přeji vám, ať se brzo přesouváte do veselejších témat, a snaženíčko ať se daří, hodně zdravíčka, ta psychyc. podpora mezi holkama je opravdu zázračná a pomáhá!!

Tak jsem toho nakecala, dávám prostor dalším Těšitelkám…
papa Dolfinka 11TT

 
aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.01.06 16:21

Ahoj skoromaminy,

zatím žiju, nic se nezměnilo. Druhého jsme měli jet s rodinkou na lyže, ale prvního jsem špinila, tak jsem poslala jen je, že já budu čekat, co se bude dít. Druhý den už bylo vše v pohodě, pořád je mi blbě, jsem hrozně unavená, tak snad OK. Na úterý plánuju gyndu, tak dám vědět. Jinak se celý týden poflakuju, žeru a spím, od pondělka bych měla začít pracovat, nevím jak to zvládnu. Měla bych být tak v osmém týdnu, ale břicho mám tak na 4. měsíc, to jsou ty kila, co pořád jenom jím. Ovšem když nejím, tak je mi hrozně blbě. Vymýšlím různé méně kalorické oblbováky, ale nezabírá to, takže se budu za chvíli kutálet! Kdyby to aspoň dopadlo dobře. (koulím očima).
Jinak jména máte vybraná perfektně, Magdaléna je taky naše hitovka (Megy), ale zatím mám strach na to jen pomyslet.

Ahoj aaliana

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 06.01.06 16:29

Ahoj holky, moc vám fandím, ať vaše miminka pěkně rostou a daří se jim-já jsem bohužel také z diskuze těhotenství po potratu-tentokrát v září/05 už potřetí ve 20tt. Alinka mi poradila, že se mám obrátit na tebe MataP s dotazem ohledně genetiky, že se v tom vyznáš..Netušíš, jak dlouho trvá, než přijdou výsledky mimíska z patol.a genetiky? už čekáme přes tři měsíce a zdá se mi to už dost dlouho..člověk neví, co má dělat dál..díky za odpověď..

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 06.01.06 16:33

aha-chybička- MataP koukni prosím na můj dotaz, je u tvého včerejšího komentáře. Díky moc, moc

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 06.01.06 19:06

Ahoj Silemo,
to je strašně smutný, co jsi prožila. Já nechápu, jak tohle ženská může unést, to by mě položilo. Mám ale podobnou zkušenost jako ty (naštěstí jen jednu, ale i ta stačila), kvůli vážné vývojové vadě jsem se svého mimi musela vzdát ve 22.tt a taky jsem čekala na výsledky z patolky a genetiky. Po 3 měsících jsem nevydržela a začala oddělení lékařské genetiky bombardovat obden telefonáty a ejhle!…Po 2 týdnech mi konečně přišla pozvánka na výsledky. Ale slyšela jsem, že některé holky čekaly i 1/2 roku. Tvoje výsledky jsou určitě dávno někde založené, ale ta administrativa. Zkus tam zavolat, určitě to tím uspíšíš.
Přeju ti hlavně hodně štěstí a ať už takovou zkoušku nikdy nemusíš zažít:-)
Magda + Matýsek 25.tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.01.06 19:21

Ahojky Silemo,

moc me mrzi, co te potkalo. Musis byt hodne statecna, kdyz to nevzdavas. Ja myslim, ze tri mesice je dost dlouha doba. Zacala bych to uhanet. Zkus tam zavolat a popohnat to! Podle me by mely byt vysledky do mesice, maximalne do dvou, kdyz jsou do toho vanoce a nebo toho maji hodne…

Drzim palecky!

Mata

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 06.01.06 19:40

Ahojky,
tak se jdu na vás podívat, už jsem se objednala na předporodní kurs a manžu na kurs pro tatínky. No na přítomnost u porodu se moc netváří, tak uvidíme, zda ho přemluvím.

Kočárky- já mám vybraný, dokonce jsme si ho zkusili strčit do kufru auta, vejde se. Žádná super značka to ovšem není, cena něco přes 6 tis.
 http://www.veronika7.cz/index.php?…

Katee: s tím tvrdnutím, myslím, že stejné pocity mám taky, ale rozhodně si nejsem jistá, že mi břicho tvrdne, spíš si myslím, že je prcek otočený zádíčky k břišní stěně a tlačí na ní a s tím určitě souvisí i ty pohyby.

Mato:ty zatracený punčocháče, takhle tu snahu s čuráním zhatí, neboj příště punčochy poletí dolů a R. to zvládne na jedničku.
No já bych o tom Bedříškovi taky přemýšlela, jako pracovní název dobrý, ale tohle byste snad mimískovi neudělali:). A co, třeba to bude holčička.

Zet: teď jsem se v jedné chytré knížce dozvěděla, že pohyby bychom měly cítít min. 20 krát během celého dne. Tak si vyber,každý tvrdí něco.

Aaalianko: doufám, že špinění je pryč, jsi dobrá, že jsi nikam nejela, já jsme hned startovala auto a frčela k dr.Ty moje nervy.

Tak už nevím, co jsem ještě chtěla.

Mějte se. R.
25tt

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 06.01.06 19:47

Jo nákupy na prcka- oblečení moc nakupovat nebudu, max. něco do porodnice - tedy něco lepšího. Po bráchovi jsem vyhrabala staré dupajdy,jsou sice už 16 let staré, ale vyperu, vyžehlím. Barva tedy převážně modrá, ale co holka v modrý mi nevadí, zatímco kluka v růžový bych nesnesla.
Mám tu střihy na bodyčka a dupačky, tak nastříhám pár kousků a mamča ušije. Z práce nosí perfektní bavlnu s myškama a podobně, takže to splní funkci stejnou,hlavně za mnohem míň peněz.
Už jsem si ale koupila dvě prostěradla do postýlky, podložku do vaničky a rychlozavinovačku. Toť zatím vše.

R.

 
aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.01.06 20:03

Holky, tak teď tady sedím, počítám a uvažuju, kdy je nejlepší dorazit k doktoru. Poraďte, plánovala jsem to na 10.1. to bych měla být 7+6, nějak se mi to zdá brzo. abych se zas zbytečně nestresovala, kdyby tam nic neviděli. Tak nevím. Kdy jste byly prvně Vy? Já vždycky až v devátém, ale teď jsem změnila pojišťovnu a musím to tam stejně dojít nahlásit.

Jinak Vám hrozně závidím, jak už jste daleko, taky jsem chtěla rodit na jaře (obě holky jsou na jaře).

Maťo, Roderik je skvělý, naše Bára to dělala taky a jak byla hrdá, že se zvládla vyčůrat sama. Takže nezbývá než chválit!

aaliana

 
pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 06.01.06 20:08

Aalianko: já chtěla jít k dr. až po 8 tt, ale nakonec moje rozhodnutí vzalo za své a já k němu naklusala už v 6+1tt kvůli špinění, váček byl, srdíčko ale ještě netlouklo, další Ko byla v 7+0tt a srdíčko už bušilo.

R.

 
andela  06.01.06 20:09

Pěkný seznámek, a plně s ním souhlasím.
A nebyl by tam nějaký recepis či návod jak porodit? Já to asi budu nosit až do jara :-)).

Jinak jména máte vybraný moc pěkný. Mě připadá, že dneska každý dává samá cizí.A přitom my jich máme tolik …
Hezký zbytek těhu, co nejméňe komlikací a co nejlehčí porod všem, a těm co už jsou venku moc moc zdravíčka.
Andělka a Jaroušek 40+3tt

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 06.01.06 20:30

Alianko - já jsem chtěla též naklusat k Mudr. až po 8 týdnu, no ale člověk si plánuje a všechno je jinak…Jelikož jsem byla více jak měsíc objednaná na hematologii a měla jít na KO kvůli srážlivosti krve (odpovídalo by 8TT), tak jsem na gyndu šla dřív, abych měla těhu potvrzené ještě před hematolkou, abych jim tam netvrdila něco, co by nebylo třeba pravda. Samozřejmě, že srdíčko ještě netlouklo, bylo totiž brzo (podle Mudr. stáří odpovídalo 6-7TT), takže jsem si více jak týden počkala. Tak držím palečky!

Andělko -přeji pohodový porod a krásné a zdravé miminko! Ty poslední dny se zdají být asi nekonečný, viď. Můj kolega v práci čeká mimi na konci ledna, a též se zmiňovala jak je manželka už nervózní, že by to měla nejraději už za sebou :-)

Tak zatím ahojky Dolfinka

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.01.06 21:29

Ahojky,

Pralinko, to mas super, ze ti mamka usije :-) a dupajdy po brachovy udelaji dobrou sluzbu. Ja mam nejake obleceni jeste po sobe a sestre a musim priznat, ze obzvlast po porodu jsem ho hojne vyuzivala, neb Roderick byl prcek po mamince a koupenych malych velikosti jsem mela malo ;-) Vsichni rikaji kupujte nejlip az od vel. 62, takze jsem mela v 56 jen par kusu a to mi nestacilo…

Bedrich ma i zenskou variantu Bedriska, moc se mi libi :-)

Andelko, na porod me pomohla dlouha tura v Krkonosich (ale byl cerven, ted bych nesla ;-)) a pak sprint 100m na jedne charitativni akci :-) druhy den jsem byla nachystana vic nez 100% s pravidelnyma nebolestivyma kontrakcema… pak tri hodky slofika po o, a pak uz to slo jako po masle… takze preji krasny a pohodovy porod! :-)

Aalianko, ja myslim, ze 7+6tt uz bude videt i srdicko v pohode. Klidne bez… Ja jsem mela srdicko uz nekdy kolem 6+3tt.

Dolfinko, vysledky jsem mela myslim do tydne… bylo to tak, ze v 11+0 jsem sla na odber krve a ve 12+neco malo na UZV. Vysledek z krve uz tam byl, takze mi tam rovnou sdelili ten vysledek skombinovany s hodnotou NT.

Zet, mazani zni mnohem lepe nez mazankovi ;-)

My jsme se pred chvili s Michalem zase poradne rafli :-( On ma pocit, ze jsem na nej oskliva a narocna a me zase vadi, ze je porad nekde v tahu a porad posloucham, ze za pul roku, rok dva to bude lepsi… Ach jo…je to porad o tomtez…

No nic, jdu zkouknout nejaky free bazen s OZP, Roderickovi se uz styska po „zblunk“ ;-)

Hezky vecer

Mata

 
Katee
Kecalka 300 příspěvků 06.01.06 23:57

Ahojky,

tak hlasim, ze kontrola probehla na 1*. Pribrala jsem 2 kila od posledni navstevy a srdicko tlouklo o 106. Dokonce ho sestricka ani nemusela hledat, jen prilozila Doppler a uz to tukalo. Taky nase sidlo zacalo kopat jak o zavod a kopla i sestricku. Ta se smala a rikala, ze mame silnou holcicku. Aspon, ze je zdrava.

Mato - me zatezovy test na cukr ceka pristi mesic (28tt). Vyfasovala jsem glokozovy lektvar, ktery musm hodinu pred KO vypit. Manza se mi smeje, ze ten test dopadne spatne, protoze jsem ted zavisla na sladkym.

ZET - asi ma nase mala sve dny, kdy se ji chce kopat a kdy je zase lenochod, jako jeji dobry kamarad Halik. K pidivecickam. Ja uz toho mam az az. Tady v USA je vyhodne nakupovat ve slevach. Tak jsme koupili veci, ktere jsou az o 70% slevnene. Tak se nam to vyplatilo nez kupovat za puvodni cenu.

Dolfi - jsem rada, ze se hematom vstrebal. Aspon uz mas klidnejsi hlavu a muzes si pomalinku tehu uzivat. I kdyz strachu se asi zadna z nas nezbavime, ze?

Pralinko - asi mas pravdu s tim tvrdnutim. Mala se asi uz pretocila a kopka temer neustale. Manza se mi smeje, kdyz me kopne do mocaku. To ji pak chvali, ze si to maminka zaslouzi.

Maminy preji vam krasny vikend a zdrave mimisky.

Katee a holcicka 24tt

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 07.01.06 09:02

Dolfinko, můžu se zeptat, jaký máš problém se srážlivostí? já jsem na tom asi podobně, píchala jsem si od třetího měsíce Fragmin, ale zdá se, asi to nepomohlo-tvrdí mi, že k odumření plodu došlo kvůli nevyživované placentě-nechápu to, když jsem měla ty injekce.
Matap a Magdal, díky za radu, jenže já vůbec nevím, kam to posílali, jediný co mi řekli, že do Brna a že to pak pošlou k mojí gyn.Takže mi asi nezbývá než čekat dál..
Přeju všem hezký víkend

 
andela  07.01.06 10:01

Jo jo, já a na tůru? Mě stačí když se doplazím z města dom … máme to pěkně do kopce. :-)) Ale už mi vyhrožují, že mě tu budou honit po schodech, abych porodila konečně :-)). Taťka už je taky nedočkavý. Ani jsem nevěřila, že budu ještě přenášet, protože mě dr. v 35 tt strašila že se otvírám … no a takhle to dopadá. Ale už je prý zahnízděný pěkně dole … tak snad vyleze sám. Ale tak jako tak, příští výkend budeme 3.Určitě jo.
Těhulky i mamulky, užívejte každého dne a nenechte se nikým a ničím rozházet, ať jsou naše mimi spokojená.
Andělka a Jaroušek 40+4tt

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.01.06 10:34

Silemo, Zkus si na netu najít „oddělení lékařské genetiky Brno“, určitě jich tam zase tolik nebude. Určitě se s tebou budou bavit, ušetříš si třeba měsíce nervování. Tak držím palce! Magda

 
Dolfinka
Kecalka 377 příspěvků 07.01.06 19:14

Ahoj kočky :-),
tak dneska jsem byla skoro celý den sama doma. Manžílek byl až do odpoledne na školení PC…Potřebuju rozmrazit mrazák tak likviduju zásoby a tak jsem se dneska dala na pečení kačeny - „čínky“, je prý méně tučná. Měli jsme ji mít na vánoce, no ale kvůli mým bléé stavům to nějak nešlo. No pekla jsem ji skoro 3hoďky a stejně to maso bylo nějaký tuhý, no prostě se premiéra nepovedla, bramborový knedle se mi podařilo nedovařit, i když byly ve vroucí vodě 20min, no prostě se mi dneska nic nedařilo, ach jo…
Jelikož celkem dost peču, tak jsem tou kachnou zaneřádila troubu do dokonalosti, takže jsem se vrhla ještě na její vyčištění, a je zase jako nová :-)
Zítra už můžu vesele upíct nějaký mňam moučník. No a obídek budu vařit v osvědčeném tlakáči, tam mi nehrozí, že jídlo (maso)bude nedodělaný, haha. No už dost o mých patáliích v kuchyni (koulím očima).

Mato - děkuju za odpověď :-). Já jsem se objednala do Prenatalu v Brně a paní na recepci mi tvrdila, že na odběr krve přijdu ráno a udělá se i UTZ, a výsledky budu mít do druhého dne. To jsem valila oči, můj Mudr. říkal, že to bude do týdne, že mají stejnou laborku jako jeho ordinace, tak se musela splést. Taky se mi to zdá nějak brzo, no uvidím..

Magdi - Silemě jsi poradila dobře:-), já ji také skopírovala www adresu, tak jí snad pomůže.

Táák a mám vymeteno v hlavě, co jsem ještě chtěla napsat, ..
zatám se loučím hezký večer Dolfinka

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.01.06 19:35

Ahoj Těšitelky!

K těm kočárkům…sestřenka mi dnes poradila prý super bazárek, kam berou jen kvalitní věci a mají tam i kočárky, takže se tam v pondělí pojedu mrknout. Po Barče nám nevydržel, byl totiž z Polska. Jinak jsem si od ní přivezla košík na kolečkách na doma a spoustu těhuoblečení. Jsem ale nějaká hubená, všechno mi je velký. Tak si asi budu muset dát nějakou mňamku..;-)). Až na ten kočárek můžu v pohodě rodit a když to budou trojčata, nevadí. Jsem totiž úchyl a pořád něco nakupuju. Včera jsem byla v Tescu a měli tam manžestráčky ze 400,– na 120,–.....no, nechte je tam!

Pralinko, já se porodu nebojím (tedy, né, že bych se přímo těšila jako Mata), ale i když to chvílemi dost bolí, druhý den už si to nebudeš skoro pamatovat. Je to bolest, která má šťastný konec, kdy nastane obrovská úleva. Tak si s tím opravdu hlavu nelámej.

Dolfinko, dobře že jsi v pohodě. Za chvíli budeš mít za sebou 12.tt…tentokrát to dopadne, uvidíš ;-)

Aaliano, 7+6 je skoro 9.tt, takže už by srdíčko určitě mělo být vidět. Já jsem byla 6+4 a byl tam pouze váček, za týden už srdíčko! Tak držím palce! A buď hlavně v klidu, odpočívej, žádná práce ti za to nestojí, teď mysli na sebe.

Mato, tvůj porod byl asi opravdu super, já jsem naopak ležela na sále 15 hodin napojená na monitor, takže jsem se nemohla skoro ani hnout. Tak si to teď vyměníme, chceš?

Katee, tak jak jste vyřešili jméno? Bude to Emily, nebo máte ještě jiné tipy?

Tak se mějte fajn a hezky se kulaťte! Magda + Matýsek 25.tt

 
Ivuska1
Kecalka 182 příspěvků 08.01.06 00:21

Ahojky holky!

Strašně dlouho jsem tady nebyla, ale nějak jsem toho měla hodně a nestíhala jsem. Ve školce nám onemocněly učitelky a tak jsme je různě zastupovaly.
Navíc je vás stále víc, co už máte trošku jiné problémy. Taky jsem vás hledala a dalo mi trochu práci vás najít, ale povedlo se.
Všem vám moc držím palce, aby jste už brzy měly svá štěštíčka v rukou. My ještě musíme na jedno vyšetření - jdeme ještě na kontrolní imunologii na začátku února. Pak musíme počkat asi měsíc na výsledky a pak se uvidí.

Tak se zatím mějte krásně a užívejte si bříška.

Ivča

 
Katee
Kecalka 300 příspěvků 08.01.06 19:58

Ahoj Ivusko,

jsem moc a moc rada, ze jsi se ozvala. Nedavno jsem si na Tebe vzpomnela, jak se Ti asi dari. A Ty jsi telepaticky odepsala.
Hlavne, ze jsi vporadku a ve skolce se Ti libi.
My budeme moc rady, kdyz nam das obcas o sobe vedet, protoze patris mezi nas. Chci, zbys vedela, ze na Tebe myslime a drzime palecky, aby se i Tobe co nejdriv zadarilo toho stesticka se dockat.

Mej se moc fajn.

Katee

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 09.01.06 07:57

Cafte baby,
takze takto neskoro vam vsetkym do noveho roka prajem len to najlepsie a najzdravsie.
My sme mali skarede vianoce. Ja som v piatok 23.12. isla na kontrolu a doktor si ma tam rovno nechal - v nemocnici. Mala som skrateny krcok a zacala som sa aj trosku otvarat. a potom sa tam objavil aj ten hnusny zapal, ktory nam minule zobral Hanicku. Polezala som si tyzden v nemocnici, zapal sa im podarilo porazit, krcok sa zotavil a vsetko ostatne sa zda byt tiez OK. A tak sme novy rok uz oslavili doma, chvalabohu.
Tento tyzden mame akurat ten kriticky, takze bojim bojim, a doktor ma poslal preto aj do roboty aby som doma nehysacila. Povedal, ze mam na vyber - mozem ist do roboty alebo si k nim polezat, ked mam velmi velky strach :o))
Takze dufam, ze teraz bude vsetko len a len dobre a Krpcek sa v brusku bude zo vsetkych sil drzat.
Takze este raz - vsetko najsamlepsie do noveho roka.
Mariska

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 09.01.06 11:42

Ahojky kočky moje :-)

au - teda to bolelo Vás přelouskat, musím ještě jednou a pozorně - přece jen musím pracovat.

Ivuško - super, že jsi se ozvala - moc držím pěsti na výsledky, a pak hned hupky šupky do toho!!!! A pozdravuj princeznu :-)

Aalianko - je super, že špinění ustoupilo - já běžela k dr. hned ráno. Jinak poprvé jsem byla 8+2 - a vše bylo vidět - teda taková střapatá fazolka :-), ale srdíčko bylo i bilo :-)

Dolfinko- MOC gratuluji k výsledkům, do konce trimestu už to máš za pár :-) jen tak dál !!!! Jo a s tím vařením, musím Ti napsat, že já normálně vařím dobře (dovolím si říci - všichni mi vždy jídlo chválí - sami od sebe :-) - no je to na mě vidět), ale teď jsem jak někdo, kdo nikdy nevařil - inspirace se vypařila - často něco připálím, mám pocit, že to nemá chuť - manža si moc nestěžuje, ale fakt je to bída.....:-;

Ketee - taky gratulace ke kontrole :-). Halík zdraví kámošku Emily :-))

Kočárky - taky by mě zajímali zkušenosti, koukala jsem po netu - chtěla bych terénější - spíš do lesa, než do města, a s možností autosedačky - no ty dražší bohužel, ale fakt nevím, tak Mato - napiš co je myslíš nejkvalitnější - manža naštěstí vždy pro:,–(í kvalitu i na úkor vyšší ceny - jen nevím kdo ho o tý kvalitě přesvědčí…

Pidi věci - dostalali jsem včera od Santy (dárek od manželova bratrance z USA) dva pidibryndáčky, dobíčko s tepláčky - sladké, ale pidi vel52 S, a takovou housenku - chrastítko. Tak asi taky výprodej co Ketee? No a manža nebyl moc nadšenej - jen říkal, že mu to bude malý, prý jakej mám buben - ať se koukne na sebe - tlusťoch - on má špeky, kdežto já těhubříško :-) Tak nevím jestli vůbec něco budeme mít(koulím očima) - no počkáme na UTZ ve 32tt 17.01. a pak snad už budeme moci.....
Nebo něco ukradnu Magdě, když má toho tolik :-))

Selinko - to mě opravdu mrzí, co Tě potkalo :-( Držím pěsti, ať už je jen dobře!!!!!! A výsledky z nich vymlať a nenech se odradit a koukej je pěkně prudit - boužel to bez toho občas nejde. Držím pěsti !!!!!

Ještě jsem něco chtěla - ale sakra nevidím komentáře

Pa Zet + Halík 30+5tt

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 09.01.06 11:46

Marisko - to je vidět, jak dlouho jsem ty komentáře měla otevřený, že jsem Tě neviděla. Jsem opravdu ráda, že jste to vše přestáli!!!!! Uf jsem měla strach, jak jsem to četla..... Určitě odpočívej a šetři se a hlavně ať překonáš ten kritický týden - teď jsi myslím 21tt, že?

Tak ať se len a len darí, a je všetko OK.

Pa Z.

 
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 09.01.06 12:21

Holky, jen jsem koukala na ty kočárky - odkaz na jeden test http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?…

pa Zet

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 09.01.06 12:48

Ahojky Tesitelky,

hlasim, ze vikend probehl nic moc. Vcera jsem byla uplne znicena z Michala i Rodericka, takze jen co se Michal v poledne vratil domu, tak jsem se sbalila, nechala mu Rodericka a aniz jsem rekla kam jdu, jsem proste vypadla. Udelala jsem si cele odpoledne jen pro sebe v typicky zenskem duchu. Bylo to snad poprvy v zivote, courala jsem po centru po vyprodejich, koupila si dve hezke podprsenky (ze vsech jsem posledni dobou nejak vyrostla ;-)), Roderickovi jsem koupila jedny super plataky na leto a BEdriskovi zateplene kalhot na zimu. Za 110,– jsem je tam nemohla nechat ;-) Dlouho jsem vahala jestli mam vzit modre nebo ruzove.. No nakonec jsem vymekla a koupil a modre. Povercivost vyhrala, i dyz tech uzasnych vecicek v ruzovych barvach meli tolik, ze mit jen trochu jistotu,tak jsem prisla o cely rodicak, jeste nez ho poslali ;-)
Nakonec jsem si dosla ke kadernici, uz jsem topotrebovala jako sul. Takze uz se tesim, jak budu ve stredu poslouchat dalsi pulhodinovou prednaska od tchana, ze jsem se zblaznila, protoze takhle kratke vlasy mi neslusi a zenska mam mit vlasy dlouhe… 8-) (koulim ocima). Ale uzila jsem si to moc a nalada se mi zlepsila o 200%.

Dneska mi Roderick s Michalem prinesli snidani do postylky a k tomu 31 rudych ruzi… No jo, narozeninky jsou jen jednou za rok :-)

Zet, o kocarcich pisnu navecer, za chvilku musim bezet… pisla jsem ti soukromou…

Marisko, ufff jsem rada, ze to dobre dopadlo! Drzim pesticky, at uz te mimi nezlobi a cipek drzi, co mu hrdlo staci ;-)

Magdi, co sestra, uz?

No tak uz si zase nepamatuju, co kdo psal… tak si to doctu a jeste pisnu ;-)

Hezky den, tady je slunicko :-)

Mata

 
Mariska
Kecalka 172 příspěvků 09.01.06 14:12

Mata - vsetko najlepsie k narodeninam :o)) ja ich mam pozajtra. Nech nam tie nase stasticka pekne rastu a tesia nas uz len.

No v nemocnici som sa strasne bala ale na druhej strane mi nic nebolo. Necitila som sa nejak zle ani nic, len ma to tam vsetko strasilo. Mozno ma trosku viac bolelo brusko, hlavne v podbrusku som mala taky divny pocit, tak teraz sa snazim vela oddychovat a davat si pozor, aby som dlho nesedela a dlho nestala, aby som mala vela kludu.

Este raz prajem pekny den.
Mariska (21tt)

 
Magdal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 09.01.06 14:37

Ahoj Těšitelky!

Mariska, při čtení tvého komentáře mi běhal mráz po zádech, až na konci se mi ulevilo. Snad už bude dobře, i když já bych byla tak vyplašená, že bych ten kritický týden radši strávila v nemocnici než v práci.

Mato, všechno nejlepší k narozkám!!! Teď jsme stejně staré (teda, co to kecám, mladé 8-)). Úplně jsi mi mluvila z duše, taky občas potřebuju vy:,–(it a zmizet někam bez rodinky. I když teď jsem na neschopence a mám celý den pro sebe, takže se na ně dokonce těším.
Ségra se drží, ale už je nešťastná, nemůže jít ani na nákup, sotva se vleče.

Zet, koukej si opravdu už pořídit nějakou výbavičku!! Já nevím, na co čekáš, doufám, že to už není žádná pověrčivost. Už máš opravdu nejvyšší čas!!!!!! Ale jestli chceš, něco ti charitativně pošlu, ať můžu znovu nakupovat. Mě to hrozně baví, ale už mám od manži zákaz.

Dneska jsem byla v bazaru okukovat ty kočárky, měli jich tam asi 30, ale do žádného bych nešla. Byly hodně jeté, i když levné. Já bych chtěla Chicco, nebo Peg Pérego…prostě něco kvalitního, né úplně levného, ale ani drahého. Kdybych počítala ještě s dalším děťátkem, tak koupím samozřejmě nový, ale pro nás to je opravdu zbytečné. Po Báře mám golfáč a v něm jsme jezdili od jednoho roku, jen co začala chodit. Takže kupovat kočár na rok za 14.tis…ani náhodou.

Mějte se fajn a pište! Magda + Matýsek 25.tt

 
aaliana
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.01.06 14:46

Ahoj holky,

tak jsem se dneska objednala k té doktorce, měla volno až v úterý, tak snad uvidíme vše jak má být.

Holky, s tím vařením se k Vám taky hlásím. Zrovna včera jsem rozvařila rýži (to už se mi nestalo aspoň 10 let) a maso taky nebylo nic moc. Rodinka to hrdinsky snědla a dokonce se tvářili, že vpohodě. To si pak říkám, že snad tak děsně nevařím běžně?!

Mato, vau, tolik růží.. nádhera. Vždyť jsi si je zasloužila :))) Gratuluju k narozkám.

Gratuluju i Marišce, k narozkám i k tomu jak jste to v té nemocnici zvládli. Tak snad už bude vše OK. Musi!!

Ivuško, jsem taky ráda, že jsi se ozvala. Taky na Tebe občas myslím, tak jsem ráda, když dáš o sobě vědět, jak se vede.

Magdal, trošku Ti to nakupování závidím, ale přeju. Ty pidi věci jsou tak úžasné. Já se musím krotit, abych do takových obchodů nelezla, mám strach, abych to nezakřikla.

Čau aaliana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama