Tetička přískokem vpřed

Porod

Aneb jak jsem se stala nastávající tetou tak nějak proti své vůli, jak jsem poznala svoji švagrovou a jak jsem se pak mohla účastnit zázraku, asistovat u porodu synovce.

První setkání :-) V tom pohledu je vidět spousta lásky ♥

Denisek, asi 10min. po porodu

S maminkou

Deny se sestřenkou Beou :-)
1 komentář

Beátka o Deniska moc ráda pečuje ;-)

Sluníčka :-*
8 komentářů

Celá ta věc byla od začátku zvláštní. Především jsem si naplno uvědomila, jak moc můžou hormony s těhulkou zamávat.

Takže tak nějak ve zkratce, byla jsem asi ve 2–3 měsíci, když jsem se dověděla o bráchově nové přítelkyni. A to tak, že mi rodiče s hlavou v dlaních oznámili, že ho s ní načapali in flagranti po dřívějším návratu z dovolené. Ta holčina byla o 6 let starší a mě chytla podivná zuřivost: nějaká určitě strašně namyšlená ženská mi krade brášku! (Bylo mu 18). Chci ji poznat? Nikdy!

O pár měsíců později, mohla jsem být tak v 6 měsíci, se válím takhle u televize, koukám na pohádky a v tom mi pípla smska: „Hadej co? V srpnu budes teta a ja dvojnasobna babicka! Pa mama“ Cože? :-O Ne… ne! To prostě nééé! Začala jsem hystericky brečet, a pak se hystericky smát, a dál už jsem jen chodila po bytě a hlásila: „To je vůůůl!“ :-D

O něco později jsem se domákla, že děcko je oboustranně nechtěné a že na to naši přišli tak, že brácha chtěl nějaké peníze na jakýsi chirurgický zákrok. Mamce se to nezdálo. Později z něj vypadlo, že to mělo být na potrat. Naši to bráchovi vymluvili a on se s přítelkyní dohodl, že tedy potrat ne, že už by bylo stejně pozdě, ale že dají dítě k adopci. V té době se dozvěděli, že to bude kluk. To zas obrečela máma, že to nedovolí a nakonec jsme se všichni usnesli, že si mrně vezmou naši. Tím tedy u mě ta jeho holka opět klesla. Viděla jsem fotku na FB. Chci ji znát? Nechci!

Za další tři měsíce jsem porodila krásnou holčičku. A v maminkovském opojení mě začala jímat zvědavost :-) Pořád jsem Lindě okukovala profil, přemýšlela. Až se jednoho dne ozvala sama! Že prý má strašný strach z porodu, vůbec ji nebaví vybírat věcičky a to dítě strašně, ale strašně nechce. A že neví, co s tím. Dali jsme se po chatu do řeči a začínala chtě nechtě vypadat docela mile. Asi týden před porodem jsme si daly sraz.

Byl to velice zvláštní okamžik. Na Beátku koukala vyděšeně, na svoje břicho se dívala jako na cizí, takřka s odporem. Říkala, že to nedokáže, že až malého uvidí, omdlí atd. Začala jsem jí vysvětlovat, že hormony zaberou a že to vůbec tak nebude ;-) Ale ona né, prostě ho nechce, bojí se, nikdy děti nechtěla. Vypadala nešťastně. Porod se blížil, psaly jsme si denně, měla strach a pak z ní vypadlo, že můj bratr k porodu nechce, že by sebou bouchnul a s mámou počítat nemůže, protože doma jí řekli, že když to přežily jiné, přežije to taky a ať nedělá scény. Poradila jsem jí, ať si vezme kamarádku. Ale raději takovou, co už rodila, jinak z toho bude mít doživotní celibát :-D Neváhala ani minutu: „A nemohla bys tam teda jít se mnou ty? Už jsi to zažila a víš…“ Solidní sprcha :-D Ale zvědavost zvítězila a účast jsem přislíbila, přestože jsme se znaly týden.

O pár dní později jsem zrovna cvakala Lindě sms, že si nechávám telefon zapnutý i přes noc, aby klidně dala vědět kdykoli, až to přijde. Obratem mi odpověděla, že už je na sále! Že prý jí praskla voda ve tři ráno a že se s bráchou domluvili, že to zvládne sama. Okamžitě jsem jí volala, jestli si je jistá, že jinak můžu ihned přijít. A ona: „V pohodě, to zvládnu…že jo… jo… au… sakra to bolííí. A nebo, víš co? Přijď! Honem přijď!“ :-D Ihned jsem volala mamce, aby mi přišla pohlídat malou, a letěla jsem jako prdlá do porodky.

Když mi otevřela sestra na sále, chvíli na mě koukala a poté, co jsem vyhrkla, že jdu k porodu, začala se smát a říkala, že měla trochu déjavu :-D Bodejď by ne, byly to tři měsíce, co jsem tam naklusala rodit já :-) Tak mi natáhli slušivý zelený mundúr a sdělili, že tak do hodiny to bude. Lea už začínala pěkně funět. Z nabízených tišících prostředků si vybrala rajský plyn. Dýchala jako o život a tvrdila, jak jí to nepomáhá. Podle toho, jak mi drtila ruku, bych jí to i věřila, ale podle toho, co vyprávěla za blbiny, jsem měla co dělat, abych nevyprskla smíchy :-D Seděla na záchodě a tvrdila, že další kontrakci už nepřežije. Jakmile dorazila, zavřela oči, ani nepípla, oddechla si a pronesla: „Dobře, tak tuhle ještě jo, ale tu další už určitě ne!“ konstatovala to, jako by mi sdělovala, že zdražili mléko :-D Průběžně k nám chodila sestřička, já jsem jí sdělovala naměřené kontrakce.

Pak se na ni přišla mrknout doktorka. Říkala, že je otevřená na 9 cm a že ten poslední přetlačí. Při další kontrakci se pořádně zatlačilo, branka zašla, paráda, jdeme rodit. Pomohly jsme Lindě na kozu, ovšem ta se mě odmítala pustit a chytit se madel a při dalším stahu jsem byla přesvědčená, že odejdu se sádrou :-D Když jsem jí konečně dotáhla ruku k madlu, chytila ji za předloktí, a druhou rukou jsem ji hladila, Lea na chvíli jakoby procitla a prohlásila – „Moment! Já nemám autosedačku!“ :-D :-D

„Prosím tě, na co teď řešíš autosedačku?“
„No nemám ji! Nemůžu pak domů. Má ji babička ve Svitavách a my na ni zapomněli a…“
„Kašli na to, půjčím ti svoji.“
„Fakt, jé to budeš moc hodná.“
Po těch slovech upadla zpět do letargie.

A pak už to šlo ráz na ráz. Nádech, výdech, tlačit, netlačit. Povzbuzovala jsem ji, tlačila a dýchala s ní, říkala jsem jí, jak je úžasná a šikovná. Až se sálem rozezněl ten nejúžasnější křik :-) Sestra mrňouska vytáhla, a mě v tu chvíli došlo, jaká je to kopie bráchy :-D Sklonila jsem se k Lindě a povídám: „Je to celej Robin! Fakt, úplně!“ Lea zblblá tím rajským plynem prohodila něco jako – hm, no to je teda super :-D

A pak přišlo to, na co jsem čekala, na co jsme asi obě čekaly. PA položila Lindě malého Deniska na břicho. Ten pohled… plný něhy a lásky. Vyšlo to! :-) Okamžitě jsem se chopila mobilu a fotila a fotila :-) Ve chvíli, kdy jí ho brali na zvážení, jim ho ani nechtěla dát a okamžitě je zavalovala otázkami, kam ho nesou, proč a kdy jí ho vrátí :-D Pak jsem si prcka podepsala a nechali mi ho v náručí, než Leu zašili. Mamka mezitím dorazila za námi a psala mi sms z chodby, jestli ten křik je náš malej? :-D Tak moc se hlásil o místo na slunci :-) Nakonec i ji pustili na chvilinku na sál, podívat se na šmudlu :-) A já šla na chodbu poplácat po rameni bráchu. O něco později šla sestra kolem i s Deniskem v náručí. Brácha na něj koukal jako na zjevení :-D

Tímto deníčkem bych chtěla dodat odvahu maminkám, které si myslí, že mateřství nezvládnou. Ve chvíli, kdy prcka uvidíte, nastartuje se všechno samo ;-) Zažila jsem to jak u sebe, tak i u synovečka :-) S Lindou jsme kamarádky a je to opravdu super holka :-) Dodnes mě ty předsudky mrzí. Denisek už nám Beátku přerostl :-D Brácha je hrdý otec ♥ A Já? Já jsem teta na plný úvazek a naprosto dobrovolně :-D ♥♥♥

Hodnotilo 23 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.08.12 01:31

Krásné počteníčko.. :kytka:

 
tedtadyhned
Kecalka 206 příspěvků 17.08.12 06:52

Krásný deníček! :-) Myslím, že jsi tím hodně pomohla holkám, které jsou buďto hodně mladé maminky, nebo mají opravdu strach z toho jak to vše zvládnou a jestli vůbec to malé chtějí atd. Prostě dítě je zázrak a dar a bez dětí není život úplný. Všem ženám přeju zažít ten pocit vidět svého malého drobečka a koukat jak roste. Díky za deníček :potlesk: :palec:

 
tedtadyhned
Kecalka 206 příspěvků 17.08.12 06:55

Hlavně teda ten úlet s tou autosedačkou na porodním sále neměl chybu. Od srdce jsem se zasmála!!! :mrgreen: :pankac:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.08.12 08:09

Pěkně napsaný deníček :-) Zasmála jsem se i uronila slzu.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 17.08.12 08:27

Páááni, tak tenhle deníček jsem si na závěr poplakala… dojetím :palec:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 17.08.12 11:37

Krásný deníček. Mně asi taková pomoc ted brzy čeká taky. u mojí sestřenky. Je těhotná a dítě nechce. Tak se ji snažím podpořit, domluvit se s ní co dál, ale počítám s tím, že jakmile bude Ríša narozený, převládne k němu u ní láska. Kéž by to dopadlo jako u tvé švagrové. Děkuji za deníček a inspiraci, jak pomoci.

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 17.08.12 11:40

Já jsem moc ráda, že mi Linda dala tuhle příležitost :-) Můj porod byl otřesnej (přesto jdem do druhýho mimča :-D ), její jsem si užila, všechno jsem vnímala líp. A hlavně vidět ten okamžik splynutí těch dušiček, to bylo něco co jsem fakt prořvala jak želva :-D Přesně jak psala @tedtadyhned, život bez dětí není úplný. Vidím to jak u sebe, tak u Ley. Deniska miluje a je na něj ohromně pyšná :kytka:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 17.08.12 11:41

@Hmarilla držím vám pěstičky aby to dopadlo stejně :-) Je tu obrovská šance, že to tak bude. Přeju mnoho štěstíčka :hug:

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 17.08.12 12:06

@Marishka89 díky, snad dopadne. v listopadu má termín, tak budu jako na nožích. jen si předem domluvit hlídání. :-)

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 17.08.12 12:26

Hezky napsaný a pobavila jsem se :-) už se těším na toho svýho prďouška :-)

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 17.08.12 12:32

Brečim tu jak želva :srdce:

 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 17.08.12 13:07

Taky se mi vlily slzy do očí…moc pěkné…gratuluji!!

 
Krabička
Kecalka 155 příspěvků 17.08.12 13:16

Krásný deníček, hodně povzbudivý pro vystrašené prvorodičky. :andel: :kytka:

 
umea  17.08.12 13:32

Mne pripada hrozne, ze zena, co nechce dite, si nedava pri styku pozor, a ze bratr rika rodicum o penize na ‚chirurgicky‘ zakrok, misto aby na ferovku rekl, jak se veci maji.
Happyend - konec dobry, vsechno dobre, snad… Ale jinak jsem musela kroutit hlavou. Me sympatie ucastnici neziskali, krome tety.

 
Tarfinka
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 17.08.12 13:46

Krásný deníček…přečetla jsem ho jedním dechem…je dobře, že to tak dopadlo :kytka:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 17.08.12 14:15

Krásný deníček. první deníček, u kterého jsem plakala i se smála. jsem ráda že to tak dopadlo a držím pěstičky pro další štěstí.

 
lucsta
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 17.08.12 15:25

Moc pěkný deníček, na konci jsem taky uronila slzu :D :dance:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 17.08.12 15:46

Bulim :srdce: Fakt krásné, čtivé a hepáč, za který by se nemuseli stydět ani v Hollywoodu :palec:

Umea, copak bys teda řekla mě, třetí dítě neplánovaně, antikoncepci jsem měla… To se asi v tvém světě nestává, že? A 18letý kluci si říkají běžně rodičům, že zbouchli svoji holku a ať jim dají na potrat, když ještě asi nevydělávají. Už to úplně vidím, jak takový sotva odrostlý klučina běží domů se pochlubit s radostnou novinkou :roll:
Moje sympatie jsi fakt nezískala, chytrá jak rádio, ale bez špetky empatie.

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 17.08.12 16:46

@Gladys děkuju :-D souhlasím s reakcí na umeu
Umea Lea antikoncepci brala! Akorát do toho zrovna nějak brala antibiotika, což se navzájem vyrušilo, a jelikož má nějak mimo cyklus (myslím že i při těhu dál menstruovala), přišlo se na to až někdy v 10-13tt… Takže skutečně, má smysl soudit?

 
danyk
Generální žvanilka 22658 příspěvků 2 inzeráty 17.08.12 17:33

@Marishka89 Lea nebo Linda? Já jsem zmatená jak Goro.

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 17.08.12 17:42

Jmenuje se Linda, ale říkaj jí zkráceně Lea :) Mě to prvně taky zmátlo, myslela jsem že je Leona :mrgreen: ale už jsem si zvykla jí říkat obojím ;)

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 17.08.12 19:59

Nádherný deníček :srdce: dlouho jsem nečetla nic tak dojemného… no a autosedačka fakt neměla chybu… :mrgreen:

Pobavilo, dojalo, krásně napsané nemám více slov :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 17.08.12 21:10

Moje děti jsou plánované!!!Když se Nám první povedlo napoprvé …no mohlo mě klepnout najednou jsem měla bobky, že ho snad nechci!!!A hlavně jak s ním pak ven, když dovnitř to byla paráda! Pak jsem se jednou vzbudila, to už jsem byla snad na konci 7 měsíce, prostě meloun, děsnej nutkavej strach. Takový to pitomý pobíhání z místa na místo…nerva, že sme to podělali, hlavně já…miminko jsem chtěla i ho nadhodila! A najednou měla stracvh, že neporodím, že se nepostarám…ne­dokážu! To setkání bylo úžasný…mateřský pudy jsem měla takový, že když mu měli ustřihnout pupík (pahýlek)… a on vypísk skoro jsem chtěla mudru zaškrtit! S druhým jsem to taky měla…takový to neměli sme nedáme to!!! a zase ty hormony první setkání..opět láska na první pohled!
Tak, já neodsuzuju! Chápu muselo se o v ní prát…záleží na zázemí doma! Přišlo to taky nečekaně, jako přepadovka..žádný čas na rozmyšlenou!!! Ale asi to tak mělo být! Hlavně, že ty hormony udělaly své a jsou a budou šťastni!!! :mavam:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 17.08.12 21:33

Každý den se těším na novy deníček a tenhle pro dnešek vyhrává! I slzička ukápla…no Jo, hormony:-)

 
Hedušš  17.08.12 23:34

Umeo, žena si má dávat pozor? snad oba si mají dávat pozor ne? :P

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 18.08.12 14:00

:potlesk: Deníček paráda, opravdu mě pobavil a navíc mám ráda lidi, kteří dokážou události v životě brát tak, jak přijdou.

 
Novire
Neúnavná pisatelka 19324 příspěvků 19.08.12 08:58

Švagrová je teda Lea nebo Linda? Nějak se ti ty jména pletou…

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 19.08.12 12:28

@Novire Jak už jsem psala výše, je to Linda ale říkají jí všichni zkráceně Lea. Mě to taky za začátku mátlo, myslela jsem, že je Leona :mrgreen:

 
Novire
Neúnavná pisatelka 19324 příspěvků 19.08.12 16:02

Promiň, nečetla jsem všechny komentáře :-)

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 20.08.12 13:28

@Novire to je uplně v pořádku :) Jsme jen lidi ;) :hug:

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 23.08.12 10:01

Krásně napsaný. :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Nevím, jestli bych dokázala být s někým u porodu. A to mám za sebou dva. A klidně bych sama rodila zas. :mrgreen:

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 23.08.12 13:59

Nádherný deníček :palec:, už dlouho jsem se u jednoho deníčku nezasmála a nepoplakala najednou a to nemluvím o té husině, která mě přejíždí, musí to být opravdu super, když vidíš to malé štěstíčko… gratuluji tetičko a mamince Lee a malému Deniskovi, přeju spoustu krásných společných dní a hodně štěstíčka.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama