Těžké, ale zároveň krásné období před námi

Těhotenství

O mém novém těhotenství, stěhování, pocitech a o mé drahé polovičce. Deníček je a bude dlouhý, pro někoho nudný, ale nikoho zde nenutím ho číst nebo se nad ním pozastavovat. ;)

Já :) Od začátku jsem přibrala 7kg /snad půjdou všechny kg také dolů :D


4 komentářů

A tady je Radimek ve 28tt jak zývá :D Někdy jde z těch dětí strach :D

Můj první příchod na eMimino.cz způsobila událost zasahující do našeho života. Příchod našeho prvního potomka Viktorka. Bohužel těhotenství a porod nedopadl dobře a já si domů vědomě neodnášela ani zdravého, ale bohužel ani živého synáčka. :/ Kéž bych zde přišla tehdy za jiným účelem… Ale stalo se, co se stalo, a já se s tím nakonec smířila hned po porodu, protože jsem chtěla jít dál. :/ Na hřbitov mu chodíme zapalovat svíčky a chodíme se k němu modlit každý měsíc minimálně. Nikdy na něj nezapomeneme a vždy bude první. ♥

Již jsem psala, že jsem otěhotněla ihned po 4 měsících od porodu. Nechtěla jsem (já osobně) na nic čekat a ač to může znít špatně, chtěla jsem rychle „náplast“.

Podařilo se. :) Chodili jsme na kontrolu v měsíci celkem 2 x na screening. Jednou ke své gynekoložce a jednou do FN Ostravy. Postupem času jsem nyní ve 31. tt. a zdá se, že až na pár drobností, které se mohou ještě změnit, vypadá vše docela dobře. Od začátku jsem na rizikovém, první „polovinu“ těhu jsem strávila u WC mísy, :D jak již bývá u mne zvykem. :D Bez ní bych si to stejně neuměla představit a druhou polovinu jakž takž „přežívám“ v bolestech celého spodku. Někdy, když se otáčím v posteli, mi sem tam něco tak lupne a křupne, jako by se mi zlomila pánev. :D Naštěstí po hmatatelné osobní kontrole jsem vždy celá- :D Takže to beru jakou součást „hry“.

Při UZV v 16. tt nám zjistili, že Radimek (náš ještě nenarozený brouček) má tzv. Pes equinovarus congenitus na levé nožičce. Pro nás štěstí, že je to nyní „jen“ tohle. Budeme muset cvičit, kdo ví, možná bude muset mít sádru a bude muset i na operaci prodloužení paty. To vše se uvidí až po porodu, v jak vážném stavu to je, ale jinak to vypadá, že by měl být zcela zdráv.

Opět, když jsem se toto dozvěděla, hned ve mě strnulo. „Jak to, že máme pořád něco?!“ Chodíme i ke genetičce a jsme zcela oba dva zdraví. Kde se to v nás bere? Asi jsem špatný inkubátor. Bohužel, jinak to nevidím. :/

Nyní jsme byli na UZV ve 28. tt. a bylo mi řečeno, že růst dlouhých kostí je nízko na hranici normy a plodová voda vysoko na hranici normy. Vím, pořád je to v normě, ale při představě, že se cokoli může změnit v těch větách, mám strach.

Ale neustále se snažím brát to s nadhledem a že se s vámi o to podělím, mi jistě pomůže. :)

Nyní bych pokračovala z jiného soudku.

Do 1. 5. 2015 ještě stále bydlíme u babičky mého přítele. I když nám je tolik, kolik je, ještě jsme sami nebydleli. Postupně zjišťujeme, že několik generací v jednom baráku nedělá dobrotu. Babina, která má 83 let, no, znáte to někteří, je to jako s dítětem… Jednou nás tady chce, o Silvestru nás vyhazovala, ať jdeme pryč. A nyní, když jsme si našli krásný byt, do kterého se budeme stěhovat v květnu (v mém posledním měsíci těhu), nám dělá zle od doby, co se to dozvěděla. Je to psychicky náročné. Kolikrát se snažila utvrdit mého přítele (jediného přítele, kterého jsem kdy měla) v tom, že to dítě nemusí být jeho a podobné hlouposti. Kdo to má poslouchat…

Můj přítel se kterým jsem 7 let, je trochu vznětlivý, výbušný, naopak ale pracovitý, nepostradatelný v práci, někdy arogantní, jindy vtipný. Dokázala bych vyjmenovat mnoho přídavných jmen, které se k němu vztahují. To bychom tu ale mohli být ještě déle. :D Nedávno ho postihla taková deprese. Do nedávna jsem nevěděla, že je schopen celý víkend prospat. Neustále mne chrání před jinými, kteří by mi měli nějakým způsobem psychicky ublížit, ale sám si neuvědomuje, že někdy mi ubližuje psychicky on. Jsem bohužel ta, která je nejblíže, když se mu vzbouří „hormony“ a tím pádem slova neletí daleko. Držím se pokaždé, jak to jen jde. Tolik bych mu mnohdy chtěla pomoct, ale dosud nevím jak.

Mám kamarádky od kterých slýchávám, jak jejich chlap se rozplývá nad oblečkem pro malé děti, jak chtějí dobrovolně vidět, co jejich ženy nakoupili pro potomstvo, nebo se, ještě lépe, sami do výběru a koupi angažují. Tohle já neznám. Bohužel z této strany strádám. Mrzí mě, že ve všem vidí „kolik to bude stát a nač to dítě potřebuje, proč tolik blbostí“. V tomto ho zároveň i chápu. Platí auto, byt bude platit také on, vše platí on. Má ale také výplatu, kterou nemají někteří dohromady ani ve dvou. Problém je asi ten, že si neumí vytřídit priority.

Já jen pevně doufám, že až se odstěhujeme do svého, až budeme mít maličkého v náručí a až bude dál od všech, kteří ho zneužívají, vše se zlepší. :) Pevně v to věřím. V co jiného věřit, když ne v tomhle.

Také pevně věřím, že jsem vás všechny dosti unavila a nebudou se nacházet pod článkem nějaké negativní komentáře. :D I když tomu zde nelze zabránit. :D

Děkuji za ochotu dočíst do konce. ;) A mějte se krásně. :) Snad příští deníček, třeba o porodu, bude lepší čtení ke kávě. ;)

Hodnotilo 24 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 03.04.15 00:15

Deníček je pěkně napsaný, ale asi tě překvapím. Můj přítel taky nic nevybírá, na vše jsem byla sama. Jen kočárek jsme vybírali společně.

 
BABICKAKULICKA
Stálice 54 příspěvků 03.04.15 01:11

JEN SE ZEPTÁM–NENÍ PŘÍTEL NÁHODOU ZNAMENÍ PANNY? :)

Příspěvek upraven 03.04.15 v 01:12

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 03.04.15 01:39

Mrzí mě, že ve všem vidí „kolik to bude stát a nač to dítě potřebuje, proč tolik blbostí“. V tomto ho zároveň i chápu. Platí auto, byt bude platit také on, vše platí on. Má ale také výplatu, kterou nemají někteří dohromady ani ve dvou. Problém je asi ten, že si neumí vytřídit priority.

Jen Ti chci říct, že jestli toto je to jediné, co bys potřebovala „zlepšit“, tak otevři oči včas.

Protože to by znamenalo, že máš partnera, o kterém si spousta žen bohužel může nechat jenom zdát. Muže, který si naopak VELMI DOBŘE vytřídil priority… muže, který velmi dobře ví, že „obleček, který žena nakoupila pro potomstvo“ je sice skvělý, ale ON SÁM je ten, který tuto rodinu musí za všech okolností finančně zabezpečit. Muže, kterého nezajímá momentální rozněžnělost partnerky pro obleček nebo podobnou kravinu, protože on potřebuje na celý život zabezpečit rodinu.

Zodpovědnost, kterou si na sebe dobrovolně naložil, musí být někdy nejen k prospání jednoho víkendu…

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 03.04.15 06:29

Deník pěkný a držím pěsti, aby vše s miminkem dopadlo výborně.

Já bych partera spíš viděla na lva. Podle popisu mám doma podobný typ s rozdílem, že u nás je to on, kdo si syna obléká a rozmazluje. Ale vím, jak je někdy únavné zvládat občasné výbuchy a přeju hodně trpělivosti.

 
lucielorenc
Kecalka 220 příspěvků 9 inzerátů 03.04.15 07:00

S nákupy pro miminko jsme to měli úplně stejné, společně jsem vybírali jen kočárek a postýlku :) A v mém okolí to snad ani není jinak :) Jinak přeji ať vše proběhne v pořádku a jste s prckem zdraví :)

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 03.04.15 08:19

Deníček pěkný. A ničeho se neboj, mám dceru s PEC. Je to náročné, ale dá se to zvládnout. Jestli chceš, máme tu skupinu https://www.emimino.cz/…varus-33187/ tak se k nám můžeš přidat, poradíme ti, co kupovat, k jakému lékaři jít…držím palce, vše bude dobré :hug:

 
scentini
Závislačka 2866 příspěvků 03.04.15 08:25

Mam pannu a hodně na něho sedí tvůj popis tvého přítele. My jsme zvládli spolu koupit jen kočárek a to jsme se ještě dost chytli. Zbytek jsem musela zařídit sama, jinak by asi dcera neměla kde spát a co na sebe. Za to ted kupuje podle mě spoustu blbostí, hlavně hračky :mrgreen:.

 
verulicek  03.04.15 09:14
:hug:
 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 03.04.15 09:15

To že nevybírá,,to není zas tak nic vyjímečného,,ale to, že nadvším remcá… Holka holka, nebudu nic říkat. jen doufej, že to u remcání malého rázu zůstane.
Každopádně sama sis vybrala, tak ti jeho povaha asi vyhovuje.
Přeji vám a ředevším tomu maličkému hodně moc štěstí a především zdraví. :hug:

 
verulicek  03.04.15 09:15

@scentini taky mám pannu, tak y podobně :mrgreen: ale někdy i překvapí..co je malá na světě, nedá na ni dopustit.

 
Sabinee
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 03.04.15 09:21

Také mám manžela ve znamení panny. Jsme teprve na začátku, ale po přečtení deníčku, začínám mít obavy :D

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.04.15 09:23

Vydržte to s ním!!! Chlapi se poserou až když svého potomka vidí, slyší, cítí! -mají to jinak, budete se divit kolik blbostí z jeho strany bude Radimek potřebovat jako syn…chůapi jsou věčné děti! Mám doma manžela a dva syny :-)! Přeji jen to hezké, hlavně zdraví!!! Radimek je super jméno!!! :hug:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 09:31

Děkuji dámy :) Samozřejmě má i své skvělé a dobré povahy atd, ale já teď řeším ty negativní.. samosebou :D Je střelec :D Doufám že jsem nikoho nezklamala :)je to tak, že já chápu, že on musí zabezpečit rodinu a má toho hodně, ale vždyť to dítě musí v něčem chodit, musí v něčem a někde spát, já se s ním potřebuji poté dopravovat do nemocnic na rehabilitace atd.. takže mě mrzí že to nevidí takto.. Ale máte pravdu :) Ono se to změní, až ho uvidí(snad :D ) Máme synovce a tomu by kupoval pořád nějaké hračky :) V tom bude jako ryba ve vodě ;)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 09:33

@Shari81 Děkuji hlavně Vám :) Už jsem něco četla na internetu :) ráda se podívám a přečtu i toto :) Ale pokud by jste měla nějaké rady a tipy, klidně dejte vědět :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 03.04.15 09:36

Predevsim Ti ted preji klid a zdravi pro Tveho maleho :hug: :hug: :hug: :kytka:
Co se tyce chlapu, muj je take spis prakticky, ani nevis jak to dnes po 12 ti letech dokazi ocenit. Takovy ty nadsenci co jen pusinkuji briska a vybiraji oblecky, uz co vim od kamaradky nejednou dokazali i odejit zniceho nic..Jako ted pripad me kamosky :roll: (nevrdim ze vsichni)
S babickou nezavidim, musi to byt narocne, ale uz mate svuj byt, tak si uzivejte ;) ;)
Preji jen to nej do budocna :kytka: :hug:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19506 příspěvků 2 inzeráty 03.04.15 09:40

Pěkně napsané a podle stylu psaní jsi statečná. Přeji, ať je malý v pohodě a veškerá léčba je rychlá…
Můj se taky nerozplýval, všechno jsem kupovala sama. Ani jsem neviděla důvod, aby u toho byl. S dětma si to užívá nejvíc asi od doby, kdy se začaly víc hýbat a nějak komunikovat. Ideálně až chodily. Ne, že by je neměl rád, to jo. Mazlil se, chovat miminko, koupali jsme. Ale je vidět, že až teď si to vyloženě užívá. Na výlet, na čtyřkolku a hlavně je učit to, co je já pak dlouho odnaučuju :D
Chlapi jsou chlapi a my je musíme takhle brát ;)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 09:49

@pomenkova Tvé reakce jsem se bála :D:D :D:D :D :D Ale nebyl očividně důvod :D Snad to nevezmeš špatně :D (sem tam jsem zpozorovala tvé reakce na domácí porod aj. :D )
Tak ona nás na silvestra vyhazovala.. Ať jdeme pryč atd. teď když jsme jim oznámili, že si hledáme byt, tak všichni říkali „dělejte si co chcete“ no a nyní se s námi skoro nikdo nebaví :D jsou uražení :D

@Aries6 S tím odnaučováním to taky vidím tak stejně :D bude to boj :D :D

 
jita22
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 03.04.15 10:02

@Andrea.Tom mam doma taky naladoveho střelce :) Ale je vybíral kocarek, postýlky, matrace a všechno musel schválit :) Ale on je spis takový vybiraci a nakupovaci typ :) Jinak preju všem hodne zdraví a rodinné pohody.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 10:06

@BohunkaP Ono je to u něj s tím spaním tak, že když přijde z práce domů a nedejbože se stane nějaký porucha v práci, tak volají opět jen jeho, protože moc dobře ví, že nikdo jiný to spravit nedokáže. Dělá v HMMC v Nošovicích, Je údržbář, programátor, dělá robotiku, je i nákupčí nových dílů je šéf několika lidí, někdy i pro svého vlastního šéfa je šéf :D a to vše se naučil sám z knih, protože ho to nesmírně bavilo, být nepostradatelný. Nyní ale začíná zjišťovat, že jsou v práci na něj vysoké nároky, a už tam nechodí proto, že by ho to bavilo, ale proto, že musí.. Kdyby odešel z práce, muselo by si to Korejské vedení pozvat někoho z Koree, kdo by jim naprogramoval roboty aj. a zaplatit nehoráznou sumu.. Toma mám dojem zas nijak extra neoceňují, na to kolik jim ušetří každý měsíc.. Více méně ztratil v tom tu zálibu :/ Přijde domů a ani nahoru do „bytu“ nejde, je v garáži a vyrábí si tam kompresor, či jiné, Nahoru přijde tak kolem 2 hodiny ranní a vsává v 5.. Nechtěla jsem aby to vyznělo, že jsem sobec a neumím si toho vážit, já si naopak vážím všeho co dělá. Akorát mi chybí nějaká vzájemná aktivita. Třeba si jen popovídat.. Chodili jsme často do Kina na bazén, no už to takové není :/ a já nevím zda něco dělám špatně, nebo ho to v té garáži prostě jen tak moc baví :nevim:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 10:09

@jita22 Děkuji :) On je právě náladový :D ale doufám, že s výběrem kočárku pomůže :)

 
scentini
Závislačka 2866 příspěvků 03.04.15 10:14

@verulicek no s pannou to není žádný med, ten můj je hned urazenej. Ale co je malá tak se dost zklidnil, už není takovej rapl :mrgreen:

 
verulicek  03.04.15 10:18

@scentini no my to máme o to horší, že já jsem střelec. tak jsme uražení oba dva :-D

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 10:20

@verulicek Já jsem býk a můj je střelec :D no taky to není jednoduché :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 03.04.15 10:27

@Andrea.Tom :mrgreen: Me reakce na domaci porody zustanou stejne, ale tady pises o necem jinem.. :D (jinak ja vetsinou pisi k domacim porodum, ze je to kazdeho vec, ale pro me by to byl risk ;) )
No jo oni vetsinou hodne se snazi sve deti osamostatnit a kdyz jsou samosatny, tak se urazi, ze jsou samostatny az moc :mrgreen: Je to jeden veliky kolotoc..Az jim dokazete, ze umite zit samy, bude to urcite jine ;) ;) ;)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 10:31

@pomenkova Tak ono mi už to je jedno ať si tady dělají co chtějí.. :D…Spíš mi vadí, že babina měla jít na nějakou operaci kyčlí, ale až v srpnu někdy.. a teď když všichni ví, že se stěhujeme tak ji to její dcera schválně přesunula na 20.4… a Tím pádem nám chtějí ukázat, aby nám to přišlo líto, že ji tu necháváme v nejtěžších chvílích.. To mého přítele hodně sere.. :/ A já se mu nedivím..

 
Conulka
Závislačka 2900 příspěvků 03.04.15 10:43

Mně by spíš lezla na nervy ta bábi a to dost, kdyby někdo hučel do mýho chlapa, že jeho dítě není jeho, tak mu takovou vytankuju, uff to bych se asi neovládla, babka jedna jedovatá
u nás jsem náladová já a manžel se zatím rozvádět nechystá, hele můj chlap je vcelku empatická a splachovací ryba, ale na malou jsem taky vybírala všechno já a sem tam jsem taky slyšela jestli to nepřeháním a teď když převlíkám počtvrté za den, tak už to chápe
myslím, že máš dobrýho chlapa, sice sem tam asi zlobí, ale mám z tebe pocit, že si ho časem svojí láskou omotáš kolem prstu a budete v pohodě dvojka (trojka)
soustřeď se hlavně na malýho a na tu jeho tlapičku

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 03.04.15 11:07

@Andrea.Tom Manipulatori :roll: :roll: S tim ted uz nic nenadalete, neboj bude lip :kytka:
A presne tak kdyby nejaka baba rekla memu manzelovi, ze dite neni jeho, asi bych ji ty kycle zpravila rychlosti blesku osobne :cert: :roll:
No nic to date a s malym si hlavu nelamej, da se vse vyresit sadrama, atd, behat bude normalne bude to normalni zdravy klucina :palec: :palec: :palec: :srdce:

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 03.04.15 11:09

Neznám chlapa, který by se tetelil nad nákupem dětských hadříků. Je to chlap, který Vás v životě bude chránit, živit.

Přeji klidné těhotenství a zdravé dítko.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 11:17

Tak na jednu stranu jsem ráda, že mám chlapa, který by mě ochránil, kdyby nevím co :) Má černý pás s Juda :D Za mlada :D Ale jde mi o to, že já peněz moc nemám.. co utratím na nákup těch věciček tak mi nic nezbyde a jen slyším „šetři, šetři“ ale když on nemá páru co některé věci stojí a že jsou užitečné :) nemusím mít všechno a už vůbec né nové :) nakupuji po bazárcích :) ale i tak slyším takovéto věty a to nemám skoro nic ještě pro to malé :/

 
scentini
Závislačka 2866 příspěvků 03.04.15 11:20

@verulicek já jsem štír, pro ženskou údajně nejhorší znamení zvěrokruhu. :mrgreen:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.04.15 11:42

Můj mladší kluk je Střelec…a je to kluk s neuvěřitelným charisma srdce na dlani, je vztekací, co na srdci to na jazyku, ale upřímný :-)..tak, že tak.
:kytka:

 
verulicek  03.04.15 11:49

@jan1610 to je celkem výstižné k tomu znamení..souhlasím. spousta optimismu a nadšení, ale taky tvrdohlavost :mrgreen:

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 7 inzerátů 03.04.15 11:52

Pekny denicek. :kytka: chlap tez nenakupoval a nerozplyval se. Neresim. :mrgreen: ted ma mala rok a muze se z ni potento :lol: a je to jen - nekoupime ji sedacku na kolo? A golfky? A odrazedlo? Ted ji koupil koberec se silnici :mrgreen: vubec nevadi, ze je holka jako :lol: :mrgreen: ale pred rokem by ho nic takoveho nenapadlo si myslim. :think:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 12:00

@Renaku :D:D:D:D :D to vaše „nevadí že je holka jako“ mě pobavilo :D:D :D chlapi no :D

 
pajinka256
Kecalka 135 příspěvků 03.04.15 12:58

Společné soužití je náročné a se zvyšujícím se počtem členů se to jen horší… Snad se vám v novém bude dobře dařit :) Jinak jsem si všimla už z jiných deníčků, že ty jsi takový andílek žijící na zemi… To jaký máš pohled na svět a život a vše zvládáš s úsměvem :andel: ;) Ten můj chlap se taky nerozplývá nad hadříkama, nechává to na mě, asi mi v tom důvěřuje :lol:

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.04.15 13:04

Doufám, že vše dopadne dobře a klouček vám bude dělat jen samou radost :hug:

pokud bych měla nějak komentovat komentáře, tak se tady jen směju kolik lidí věří na znamení zvěrokruhu a jeho vliv na osobnost člověka :roll: :lol: :lol:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 13:11

@pajinka256 Jééje děkuji :) no Andílek :D kééžby :) ale tak ono co se nedá řešit nad tím nepláču, stejně by to nic nezměnilo :) Ale děkuji :) Důvěra :D to bude i naše omluva určitě :mrgreen: :mrgreen:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 03.04.15 13:14

Jů tak deníček je pěkně napsaný a budu držet palečky aby porod proběhl vpořádku a vy i Radimek byli v pořádku. :kytka: A už se těším na deníček o porodu :D

Jinak můj manžel se o nákupy a o věco o malého moc nezajímal nechával mi volnou ruku a když jsme řekla že je to drahé tak mi odpověděl že na dítěti by se šetřit nemělo a hlavně né na našich dětech. Takže tak a jinak můj manžel není panna ale je Býk :-D fakt je to jen o povaze toho člověka :)

Příspěvek upraven 03.04.15 v 13:16

 
medunka23
Kelišová 5866 příspěvků 1 inzerát 03.04.15 13:16

Tak jsis toho teda prožila dost bych řekla, přeju aby malý byl v pořádku a všechno zlé bylo za vámi. Jen teda malou poznámku, doufám že máš něco našetřeno bokem, ztoho jak jsi zde vykreslila přítele bych se trošku bála, ale možná to je tím že prostě mám nějaké zkušenosti :hug: :hug:

 
zandisek
Nováček 5 příspěvků 03.04.15 13:20

:D souhlas.muj manžel je take ve znamení panny a uplně ho v tom vidím :D

 
jita22
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 03.04.15 14:31

@scentini nestras,proč nejhorší? Ja jsem taky :)

 
scentini
Závislačka 2866 příspěvků 03.04.15 15:52

@jita22 mě to říkají všichni co semnou žijí, že to není jednoduché. Já jsem hrozná držka, tvrdohlava a neustupna. Máma tvrdí, že moje první slovo bylo ne. :mrgreen: a tý doby se to semnou táhne. Ale snažím se krotit.

 
pe-terka
Extra třída :D 11579 příspěvků 03.04.15 15:54

@BohunkaP
Hele, nerýpeš zbytečně? Většina chlapů živí rodinu, když je žena v očekávání či když je dítě malé. Ano, rodičovství je zodpovědnost, ale smyslupná - navíc na dítěti se dohodli společně, ne? Takže je logické, že společně stvořené miminko potřebuje oblečky a další věci a vydělávající nastávající otec to zaplatí!
Zakladatelka o partnerovi mluví velmi hezky, jen se opatrně zmínila, že ji mrzí…Je těhotná, na trochu sentimentu má právo. Že ho chlap nesdílí je zas jeho právo, každej chlap je jinej, ale mrzet ji to prostě může.

 
pe-terka
Extra třída :D 11579 příspěvků 03.04.15 16:00

Jinak zakladatelko, držím pěsti, ať už je všechno v nejlepším pořádku a dočkáte se zdravého miminka. A ohledně toho financování věcí. S tím, že se muž nerozněžňuje nad dupačkami nic nenaděláš. Ale stran financí - pokud on nadstandardně vydělává a Ty ne, je logické, že by se na pořizování výbavy měl významně podílet. Je to přece jeho dítě! Pokud by v tomhle směru stávkoval, prostě bych ho vyvlekla do obchodů, ať vidí, kolik ty věci reálně stojí! A až bude malý na světě, náklady porostou. Je třeba, aby si taťka na tohle zvykal.

Tak hodně štěstí :kytka:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 03.04.15 17:53

@scentini no ne je asi první slovo u všech deti co znám :)

 
Tapa
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 03.04.15 18:14

@pomenkova Nač taková silná slova? Trochu pochopení se starými lidmi by neuškodilo ;)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 18:16

@pe-terka Já bych ho do toho obchodu i vzala :D ale on ani nechce :D chodím na nákupy sama :D a když jde se mnou, tak se na něj stačí jen podívat, jak ho to v tom obchodě nebere :D ale že musíme něco jíst to už je jedno od kud to vemu :D Apropoo mám prima příklad.. Nedávno si koupil (bez mého vědomí, né že by se mi musel zpovídat jak utrácí svou výplatu, ale…) šipky na zeď za 3litry, a na oblečky mi řekne, že to je drahé a nebo mi řekne „šetři..“ To máte těžké :D Nevadí mi že si je koupil to ne :) Ale vadí mi že já nekupuji nic pro sebe, ale pro naše dítko a potom slyším jen „co je to za kravinu, dělá to něco?“ Samozřejmě bříško hladí atd :) těší se na něj :) Ale s těmi penězi je to na nás moc no :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 03.04.15 18:20

@Tapa Samozrejme nadsazka, zadneho duchodce jsem jeste nezmlatila :mrgreen: Si predstav, o jednoho se dokonce staram u nas..
jen si myslim, ze toto si dovolovat nesmi nikdo at je stary ci ne :!
Uz vidm jak jsi nadsena, ze nekdo tvrdi tvemu manzelovi, ze dite neni jeho a navic nekdo z rodiny ;) :roll:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 03.04.15 18:20

@Tapa Abych Vám řekla pravdu :) já měla pochopení dosti dlouho, ale člověk to nevydrží věčně 24hodin denně.. Nejednou jsem šla kolem jejího pokoje a slyšela jak nás (mě a mou rodinu, nebo mě a mého přítele) pomlouvá. Třeba, že jsme jak banda cigánů atd, a to se ji samozřejmě zas na mě něco jen nelíbilo. Jednou když jsem vyprala, měla jsem jít poté na 16hodin na noční do práce, tak jsem psala příteli, zda by nebyl tak hodný a nesklidil prádlo, že je vlhké a já to nestíhám… No samozřejmě mi babina stihla ještě říci jaká jsem to hospodyňka, že se mi něco špatného stane a že ona mi to přeje atd.. V těhotenství něco takového slyšet nechcete.. Tudíž Odcaď pocaď ;)

 
pe-terka
Extra třída :D 11579 příspěvků 03.04.15 19:03

@Andrea.Tom
Tak to Tě úplně chápu a hooodně by mi to vadilo. No, když ho nemůžeš dotáhnout do obchodu, tak mu předkládej účty z nákupů :D. Těžko říct, jestli je jeho přezíravý postoj k nákupům běžné spotřeby frajeřina, nebo zakořeněný postoj. Nicméně dítě zplodil vědomě, dobrovolně, tak by se neměl podivovat nad tím, že má nějaké potřeby a ty něco stojí. A že to má zacvakat on je v tomto případě zcela v pořádku.
Jasně, o finančních věcech a výdajích je třeba společně debatovat. Je pravda, že v každé rodině mají zavedený jiný systém - v závislosti na předchozích zvycích, na tom, jak kdo v páru vydělává…Ale u vás je situace jasná a přehledná a je na partnerovi, aby (minimálně v současné době) rodinu zajistil on. A ty píšeš, že zbytečně nerozhazuješ, nakupuješ jen věci nutné a třeba i z druhé ruky. V tom případě muž nemá co reptat.
Tak hodně zdaru a diplomatického umu :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama