Příchod na svět

Porod

Náš těžký příchod na svět. Rozhodla jsem se napsat o mém prvním porodu a příchodu na svět mého syna Matyáška.

Naše fazolka

Náš Matyášek
2 komentáře

Jedno krásného lednového dne 13.1. 2014 jsem našla na těhotenském testu dvě čárky. Hned jsem volala přítelovi, že bude otcem a že se nám to už splnilo. Jediný, co jsem k této úžasné novince měla, že jsme měli naplánovanou svatbu na 7.6. 2014 a já se nechtěla vdávat těhotná. Nakonec jsem se vdávala i s bříškem díky mé kamarádce, co mi ušila šaty i na bříško.

Šla jsem na kontrolu k doktorovi, aby mi tu zprávu potvrdil, udělal mi UZ - byla tam malá fazolka a TP 19.9. 2014. Hned jsem si nechala udělat fotku a pan doktor mi i napsal neschopenku do práce, abych už tam nechodila. Pracovala jsem v obchodě a nechtěli mi změnit pozici. Tak jsem si celé těhotenství užívala doma.

Mé těhotenství bylo úplně bez problémů, žádné ranní nevolnosti. Šel měsíc za měsícem a mně se postupně zvětšovalo bříško a váha. Do toho přípravy svatby a samotná svatba. S manželem jsme se moc těšili na to naše stvoření.

Jak se mi pomalu blížil 8. měsíc, tak jsem byla jak koule 35 kg nahoře. Začaly mě bolet kyčle, v noci jsem už moc spát nemohla. Dva týdny před TP se mi udělalo špatně, hodně mě bolelo bříško, malého jsem ani necejtila, tak jela do porodnice. Tam mi natočili monitor - byl dobrý, malý se hýbal, jen já to necejtila kvůli malého prostoru. Změřili mi tlak - ten byl vysoký. Nikdy jsem s tlakem neměla problém, až teď, tak jsem dostala prášky na vysoký tlak.

Přišel den TP a já stále cítila, že nebudu rodit, to byl pátek. V pondělí jsem měla kontrolu, kde mi zjistili, že se stále nic neděje a že ve středu nástup na vyvolání. Tak jsem si sbalila do porodnice tašky, měli jsme to mít do dvou. Jednu na porodní sál a druhou na šestinedělí.

Přišla jsem na oddělení rizikového těhotenství na příjem. Šla jsem na pokoj, tam se převlékla, šla na monitor. Vstupní kontrolu a zavedení čtvrtky první tablety, to bylo v 11 hodin.

Bylo 14:30 a já šla na natočení monitoru, přitom mi praskla plodová voda. Tak hned po natočení mě zkontrolovala doktorka, ani nechtěla dělat test na plodovku, hned řekla sestře, ať mi připraví papíry, že jdu na porodní sál. Byla jsem poslaná si sbalit na pokoj věci, že mě přeloží na porodní sál.

Když jsme tam se sestřičkou přišly, tak si mě přebrala PA a dala mě na čekací pokoji (hekárnu). Tam jsem byla až do čtvrtka do 6 rána. Pak mi udělali monitor a že po něm mě zkouknou, jak se otvírám. Po monitoru najednou přiběhla PA, ať si jdu sbalit věci, že jdu na porodní sál na přípravu a ať zavolám manželovi, pokud ho chci mít u porodu. Samozřejmě že jsem ho chtěla mít u sebe, tak mu hned volám.

Celou noc jsem měla šíleně bolestivé kontrakce, tak hned, jak jsem se doplazila na porodní sál, jsem si zažádala o epidurál. I když jsem před porodem byla rozhodnutá, že ho nechci.

Přišla doktorka, koukla na mě a řekla, že se pomalu otevírám, což pro mě byla dobrá zpráva, že už to budu mít brzy za sebou a malého u sebe. Přišel manžel a hodně mi pomáhal vydýchávat kontrakce.

Pak mi tam přišli tři mí doktoři, co jsem měla v poradně a že budou u mého porodu a jestli by nevadilo, kdyby se přišla podívat studentka na spontální porod. Odsouhlasila jsem. Doktor mi řekl, že ještě pár kontrakcí to chce a pak začnu rodit. Na chvilku odešli a já tak 5 minut na to cítila, jak mám malého už hodně dole a že chci tlačit, tak jsem řekla manželovi, ať zazvoní na sestru, že už rodím.

Najednou přiběhli všichni doktoři a jen prohlásili, že to je vlasaté miminko. Řekli mi, jak si mám držet nohy a jak tlačit, a šli jsme na to. Malého jsem porodila za 5-10 minut. Narodil 25.9. 2014 v 9:17 hodin s omotanou pupeční šňůrou a úplně fialový.

Docela jsem se lekla, že je mrtvý. Naštěstí nebyl, jen byl lehce přidušený. Dětská doktorka a sestry ho lehce oživily, odnesly ho někam pryč. Prý ho jdou vážit a měřit a dodělat vyšetření, protože si při porodu loknul zkažené plodové vody. Podívala jsem se na manžela a ten celý uplakaný. Já se snažila se držet, abych nezačala taky brečet. To jsem potřebovala mít ještě sílu na porod placenty, které se zrovna moc nechtělo.

Nakonec byla kontrola, jestli nejsem natržená, aby mě popřípadě zašil. Zvládlo se to bez nástřihu a nějakého poranění, ještě jsem dostala pochvalu od doktorů, jak jsem statečná a šikovná.

Konečně mi přinesli našeho Matyáška ukázat - měl 49 cm a 2930 g. Hned ho pak odnesli na šestinedělí do inkubátoru, moc se jim nezdálo, jak dýchá. Tak jsme byli na porodním sálu sami s manželem a jen posílali zprávy, že malý se narodil. Pak přišla PA, že mě už převezou na oddělení. Jen jsem se dozvěděla, že na jiné, než je malý.

Když jsem se dozvěděla, kde leží malý a já. Tak jsme se pak domluvili, ať přijde na návštěvu odpoledne, že se zatím prospím a pak se na něj dojdem kouknout. Jak manžel ode mě odešel, tak na mě přišel splín a já začala brečet, že jsem byla sama a nemohla jsem mít malého u sebe.

Když jsme se na něj došli podívat, tak jsem dostala chuť do života. Prostě jsem si řekla, že s ním musím být co nejdřív. Byli jsme spolu až od pátku jen na kojení, ale už jsme byli aspoň na stejném oddělení.

I když celý porod trval 19 hodin, tak bych šla rodit znova - za to malé stvoření to stojí.

Dnes nám jsou 3 týdny a jsme zdraví a šťastní.

Omlouvám se za dlouhý deníček, trošku jsem se rozepsala. A děkuji, že jste dočetly až sem. Nejsem žádný spisovatel, pro ty, co to čtou. a děkuji předem za pěkné komentáře.

Hodnotilo 41 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 18.10.14 01:07

.Hodne stesticka a radosti z maleho Matyho.Ten porod byl opravdu dlouhy.To jste si tedy uzila maly za to stoji.

 
babi Kuby
Nováček 1 příspěvek 18.10.14 02:55

Gratuluji k miminku a chválím za pěkný článeček, pěkně jste to napsala :lol: :potlesk:

 
klaaraa
Kecalka 132 příspěvků 18.10.14 05:35

Gratuluji k miminku, hlavně at už jste napořád spolu :hug: měla jsem podobný porod šnůra kolem krku malá byla fialová, ani nebrečela. Nakonec mě jí odvezli 2h po porodu do Hradce, se zápalem plic nalokola se zkažené plodovky. Ted už jí je 8týdnu a je čilá jako rybička :)

 
Moniiska
Nováček 5 příspěvků 18.10.14 08:49

Moc Vám přeji jen to nej a mnoho krásných chvil s miminkem. Je to to nejkrásnější. Když jsem četla Váš příspěvek, jako kdybych četla svůj příběh, akorát s tím rozdílem, že jsem rodila 20hodin, malá měla omotanou pup. šňůru kolem krčku a ručenky a museli jí tahat zvonem, protože nešla vůbec ven, měla vystrčenou bradičku. A navíc sem byla hodně natržená, takže mě šili, ale šla bych rodit znovu, protože vidět ten malý uzlíček štěstí, to je to nejkrásnější na světě a nikdo nepochopí, dokud to nezažije. :srdce:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 18.10.14 09:45

Děkuju všem :mavam: Je nejkrásnější co mě mohlo potkat. I přes ten dlouhý porod bych šla znova rodit ten malý užlíček za to stojí.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 18.10.14 09:49

@Soňa Zacharová dlouhý? :D ne zlato, dlouhý je 3 dny a ukončený sekcí. Co já bych za těch 19 hodin dala. :palec: ale moc gratuluju, děti jsou malá štěstíčka (než dorazí puberta) :mrgreen:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 18.10.14 09:57

@mejdylko Tak mě hrozily taky pak už sekcí že je to dlouhý. Jak je to vyvolávaný porod tak by se mělo rodit do 12hodin po zavedení tablety co mi pak řekla PA na porodním sále. Ale klobouk dolu za 3 dny :pankac:. Jinak děkuju. :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 18.10.14 10:07

@Soňa Zacharová ale ne, já měla taky vyvolávačku a normálně mě nechali, protože kontrakce byly, ale problém byl v otvírání, to nebylo… mám hodně kamarádek, co měli to vyvolání a taky na 3 dny. Je to taková pakárna. :D příště jdu rovnou na císař a šmitec. Na nějaký 3 dny jim už sééééřu :D

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 18.10.14 10:13

@mejdylko Tak to já se právě taky nechtěla otevírat otevřela jsem se až 2 hodiny před koncem a to musel přijet manžel možná kdyby byl semnou od začátku tak to bylo dřív. :D Já osobně bych asi už druhý den řekla o sekci nebyla bych schopná mít kontrakce 3 dny.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 18.10.14 10:41

@Soňa Zacharová no já to měla o to peprnější, že mi to rozjeli, pak mi to zastavili a pak začínali znovu.. a podle mě se prostě tělo seklo (i pod náporem všech těch tablet, kapaček a injekcí) a už nechtělo spolupracovat. Já měla fakt kontrakce po 2 minuách, ke konci po minutě a vůbec to nešlo. Vůbec. Prostě tělo řeklo ne a hotovo :D ale tak přežili jsme to. Malej měl trochu šišatou hlavu, snížený apgar a měl popraskaný žilky v obličeji, ale je to zdravej kluk. Od začátku na UM a za 2 roky mi nemarodil. Jen nějaká ta týdenní rymička :lol: přeju hlavně zdravíčko, to je nejdůležitější. A užívej si každej den. Strašně to letí. Včera jsem si Alexe přinesla z porodky a za 14 dní slavíme 2 roky.

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 18.10.14 12:41

Gratuluju k chlapečkovi :-) Také mám chlapečka v září(ale 2013 :-) a také jsem se 7.6.2014 vdávala :-) tak gratuluju i ke svatbě :-)

 
Luuca.V
Povídálka 35 příspěvků 18.10.14 13:08

Gratuluji k chlapečkovi :kytka: ať se vám daří

 
verunka8812
Kecalka 272 příspěvků 18.10.14 13:43

Normalne delńicky nekomentuju, ale tenhel musim protoze ja jsme se taky vdavala 7.6.2014 ale tehotna jsem nebyla ale zadarilo se nam asi hned druhou posvatebni noc nebo tak nejak v tom tydnu:-D termin mam 4.3.2015. Sice to bude uz nase druhatko ale to je jedno :-D starsi syn delal mladence :-D

 
milinka
Kelišová 5117 příspěvků 2 inzeráty 18.10.14 15:14

Moc gratuluji a Matyáškovi přeji všechno nejlepší do život :kytka: Měla jsem také komplikovaný porod po vyvolání 13 hod a ještě mi to rozjeli a pak přerušili, takže celkem mazec. Ale výsledek za to prostě stojí :pankac: :mrgreen:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 18.10.14 19:41

Vyvolávání je chemie, násilná, proč to z vás nikdo nechápe??? Copak by to miminko nemohlo přijít na svět o pár dnů později?

 
Daja254
Kecalka 140 příspěvků 18.10.14 20:22

Pane bože, mě 20.1. Čeká porod mého prvního miminka, šíleně se na něj všichni těšime :-) Když to tu čtu, tak se nemohu dočkat až ho konečně budu držet v ruce :-). Zároveň mam šílenej strach z prvniho porodu. Jak to bude probíhat :-). Držím vám palce, ať jste zdraví oba dva ;-) :mavam:

 
danger007
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 18.10.14 21:54

Moc moc gratuluji, hlavně zdravíčko celé vaší rodince :srdce:

 
krusty
Závislačka 2999 příspěvků 9 inzerátů 18.10.14 22:00

:srdce: moc krasne vety…sla bych do toho znova :) proste laska na prvni pohled, gratuluji a hodne stesti do zivota…:)

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 1 inzerát 19.10.14 12:19

Pekny denicek, ale nechapu,. jak nekdo muze nabrat 35 kg? :nevim: Jsem v 8. mesici a mam nahore 14 a prijde mi to dost, nic si neodpiram, tak abych nabrala vic, to bych asi musela od rana do vecera tlacit jen cokoladu…

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 19.10.14 19:59

Já měla stejný termín termín porodu. Akorát jsem porodila už 15.tého naprosto nečekaně. Snad se konečně dokopu dopsat deníček:-)

Gratuluji k chlapečkovi ❤

 
svycarka
Kelišová 6882 příspěvků 20.10.14 09:22

19 hodin 8o nedokazu si predstavit ani 6 hodin, natoz 3 dny. Hlavneze je malucky v poradku a ty taky. Vsechno nejlepsi do spolecneho startu na ceste zivotem :kytka:

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 20.10.14 13:15

@Althya nesud,každé tělo je jiné a jinak se s těhotenstvím pere…to že máš ted 14 neznamená že půjdeš rodit s 15…klidně můžeš se třiceti ;) nebo při dalším těhotenství…já měla ve 37tt +9a rodila sem s +21 :zed: držela sem vodu týden po porodu ani kg nahoře…takhle si, může tělo dělat zásoby odzačátku

Pěkný deníček, předpokládám že vyvolávání bylo kvůli vysokému tlaku

 
Ednička
Povídálka 11 příspěvků 20.10.14 13:22

:hug: hodně štěstí a zdraví přeji :kytka:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 20.10.14 13:23

@cizova Jj vyvolání bylo jak kuli vyskému tlaku tak že se už malému moc nedařilo.

@Althya To buď ráda že máš jen 14kg já zadržovala vodu tak je to hned nahoře teď to pomalu jde dolu a pokud to nepůjde musím nasadit prášky na odvodnění.

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 1 inzerát 20.10.14 13:44

@cizova Nesoudim, jen mi to prijde hrozne moc, nebylo to mysleno spatne. Tohle je me posledni tehu, u prvniho jsem sla do porodnice s 10 kg a mala vazila skoro 4, takze jsem pak vse shodila, ale zase paradoxne nabrala neco pri kojeni :)

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 20.10.14 14:05

@Althya no vidíš a já šla poprvé s +21 a týden po neměla ani deko + a podruhé s+9(rodila sem dřív tak sem nestihla opuchnout :lol: ) a taky mi nic nezbylo
a zakladatelka taky píše že má problém s vodou a to se prostě ovlivnit nedá, já se jedno ráno vzbudila a nemohla pokrčit prsty na rukou jak mi přes noc otekly, do té dobyv pohodě… o týden později už sem ve 14 stupních a dešti chodila v žabkách protože sem nic neobula :nevim:

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 20.10.14 18:34

Moc gratuluji k narození krásného chlapečka :kytka: Druhý porod bude určitě rychlejší :)
Hodně štěstí a zdraví celé rodince :kytka:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 21.10.14 12:07

A necháte si porody vyvolávat a necháte. Pak se holky nedivte, že tolik trpíte a děcka se vám rodí přidušená apod.

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 21.10.14 12:13

@berry4 Nechápu váš komentář. Když se přenáší tak se vždy jde vyvolávat. Hlavně když jsou zdravotní problémy tak se vyvolává.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 21.10.14 12:23

@Soňa Zacharová normální těhotenství trvá 38 - 42 týdnů. Úderem 40 tt neznamená, že se dítě MUSÍ narodit. Něco jiného jsou zdravotní komplikace, ovšem v tvém případě mi nepřijde, že by malý na svět musel, nebo je tu málo informací v deníčku, že bylo opravdu potřeba porod vyvolat.

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 21.10.14 12:27

@berry4 tak ono stačí vysoký tlak

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 21.10.14 13:10

Tak jistě. Jsou porodnice, kde jen hlídají a moniturují, dokud opravdu není potřeba těhotenství ukončit, jsou takové, kde ti rovnou vyvolají porod. „pro sichr“ Jak píši, nepjsou odstatečné informace, jestli to opravdu bylo potřeba, to musíš posoudit sama. Přeji, at´příště nemusíš prožít takové martyrium, ale porod si užiješ :kytka: :mavam:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 21.10.14 13:27

@berry4 Já už to měla jen taktak šlo totiž mě o život malý byl v pohodě až při porodu se to zhoršilo u malého

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 21.10.14 20:25

@mejdylko jojo, taky me to napadlo. Ja rodila 36 hodin, taky zakonceno sekci… Porod jaky mela autorka bych tehdy brala! ☺

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 22.10.14 09:54

Moc hezké čtení, gratuluju k malému :)

 
mohout710
Stálice 90 příspěvků 21.02.16 10:06
:srdce:
Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj druhý porod


Reklama