TianDe - kde je pravda?

V posledních letech se firma TianDe těší rozmachu a vysoké oblibě mezi širokou veřejností. Tváří se jako luxusní značka, plná krásy, strhává lidi nadšením ze zázračných, léčivých, přírodních a vysoce účinných produktů. Produktů, které mají vyřešit téměř každý zdravotní problém. Krásná slova, ale realita je trochu jinde..

*

Přesto, že jejich produkty obsahují určité (velmi často minimální) množství přírodních látek, daleko větší procento tvoří chemický koktejl. I já patřila mezi nadšenkyni, která chtěla vyzkoušet všechno a nejlépe hned. Manžel byl, díky Bohu, dost skeptický, což nakonec i mne přimělo podívat se na složení jednoho z objednaných krémů. A byla jsem zděšena.

Krém obsahoval 18 složek, 10 z nich bylo syntetických a zdraví škodlivých! Dala jsem si čas, abych si dohledala, co se pod kterým chemickým názvem ukrývá, zde je výčet: (zatím pouze u krému s ovčím mlékem)

Paraffinum Liquidum a Petrolatum (pro obě složky):

 • původ: syntetický – ropný,
 • účel: promaštění, může se hromadit v ledvinách, játrech a lymfatických uzlinách vytváří vodotěsnou vrstvu (kůže nedýchá, není lehce omyvatelný vodou – jedna ze zákaznic si vychvalovala, jak se krém nesmývá vodou)
 • podporuje ucpávání pórů (u vyživujícího/hydratačního krému dost nevhodné)
 • podporuje tvorbu vrásek
 • může dráždit pokožku (podle čistoty parafínu)
 • zabraňuje dýchání pokožky
 • zabraňuje přirozeným funkcím pokožky

SLS:

 • původ: syntetický,
 • účel: stabilizuje pH v produktu
 • je karcinogenní (!)
 • nosič nitrosaminu
 • zakázaný v přírodní kosmetice (!)

Methylparaben:

 • syntetický konzervant, zabraňuje přirozené enzymatické aktivitě pokožky a tkání zbytky této látky byly prokázány v nádorech prsu
 • může způsobovat alergické reakce
 • patří mezi nejznámějších 20 alergenů
 • zabraňuje množení kvasinek a plísní v kosmetických přípravků
 • parabeny jako methyl, ethyl, parabeny, prophylparabene, butylparabene patří mezi 20 nejčastější alergenů

Propylparaben:

 • syntetický konzervant
 • účinky stejné jako u Methylparabenu

Disodium EDTA:

 • zvyšuje nebo snižuje viskozitu kosmetických přípravků
 • oslabuje buněčné membrány
 • nedoporučuje se
 • zvyšuje nebo snižuje viskozitu kosmetických prostředků
 • nesmí být obsažen v přírodní kosmetice (!)

Polysorbate 80:

 • používá se jako odpěňovač, stabilizátor, emulgátor, disperzní činidlo může způsobovat alergické reakce

BHT:

 • původ: syntetický
 • účel: antioxidant v kosmetice i potravinách (E321)
 • může poškodit reprodukční schopnost
 • způsobuje alergické reakce
 • nedoporučuje se
 • toxikologicky podezřelé
 • zcela nevhodný pro přírodní kosmetiku (!)

(zdroj informací ohledně názvosloví a účinků: www.slozenikosmetiky.cz)

Toto byl výčet chemického složení u jednoho výrobku. Vzhledem k tomu, že se mi pod ruku dostalo výrobků více, dostalo se i na takové sloučeniny, jako je např. Methylchloroisothiazolinone, či Methyllysothiazolinone. Tyto látky jsou ZAKÁZANÉ V PŘÍRODNÍ KOSMETICE, neboť způsobují alergické reakce (kůže, oči, plíce), jsou extrémně dráždivé k pokožce a mohou způsobit infarkt myokardu.

Laboratorní studie mozkových buněk u savců ukazují, že methylisothiazolinone je neurotoxický a může takový být i pro vyvíjející se plod. V srpnu roku 2016 Evropská Unie zakázala používání této látky v bezoplachových přípravcích (krémy, mléka, apod.). A tyto dvě složky jsou téměř v každém šamponu, kondicionéru, ale dokonce i v masce na obličej (maska na obličej a krk – aktivní kyslík a další).

Dalšími „výbornými“ složkami jsou např.:

 • SLS (narušuje hormonální systém, zatěžuje játra, ledviny, je považován za KARCINOGEN, je obsažen např. v regeneračním krému na ruce)
 • Ethylhexylmethoxycinnamate (ten může poškozovat lidskou DNA, narušuje endokrinní systém, je obsažen např. v pleťovém krému s cordycepsem a šalvějí)
 • Oxybenzon (patří mezi toxické látky, také narušuje endokrinní a hormonální systém, také silný alergen, je obsažen také v krému na ruce).

Z dalších škodlivých látek, které jsou v této kosmetice často používané, jsou:

 • Isopropyl, ekotoxický
 • Alfa isomethyl inone
 • Polyquaternium 10 - „syntetické dráždidlo“, které je také zakázáno používat v přírodní kosmetice

Velmi často používané parabeny, jako je methyl, prophyl, ethylparaben (budiž, ty se používají, ale dávat ho na přípravky jako jsou oční séra?)

Ano tyto „poklady“ jsou i v mnoha jiných kosmetických značkách, ne však v těch, které se prezentují jako BIO a PŘÍRODNÍ.

Další velice kontroverzní záležitostí jsou různé bylinné náplasti a vložky s obsahem bylin. Netvrdím, že je vše špatně, ale zde je na místě OBROVSKÁ opatrnost, neboť obsahují velice silné alergeny, které při styku s kůží, nebo sliznicí mohou nadělat pěknou paseku.

A kdy čtu příspěvky některých dealerek, mám až husí kůži, jakým způsobem je doporučují, bez znalosti podrobného složení a účinků jednotlivých složek. (Je již mnoho důkazů od lidí, kteří 3 – 4 dny po použití náplastí měli popáleniny, mokvavé fleky a zarudlou kůži. U jedné z žen dokonce popáleniny 2. stupně!)

Aby příspěvek nebyl chápán jako shazování TianDe výrobků, musím uznat, že některé z nich jsou i vcelku bezpečné. Bohužel, pak zas záleží na „doporučeních“ prodejkyň, které jsou často schopné radit i v případech, kdy je prvně nutné znát názor doktora. Avon, Oriflame, mnohé levné značky kosmetiky „z drogerky“ taky nejsou složením nic moc, ale u nich nikdo netvrdí, že jsou přírodní a léčivá a nedochází tak ke klamání spotřebitele – což se u TianDe děje běžně.

Zde je, bohužel, velkým problémem síť prodejců, kterou, jak někteří dealeři sami uvedli, není společnost schopna podrobně kontrolovat. Bohužel se tak velmi často setkávám s tvrzením, že je TianDe 100 % přírodní kosmetika (i kosmeceutika!) - tedy s léčivými účinky.

A to je další problém - používání slova „léčivý“. Naše legislativa toto zakazuje. Ani masér nesmí mít v názvu provozovny například “léčivý dotek“. Prostě cokoli s názvem „léčivý“ patří do rukou lékaře. A přesto je častokrát vidět, kterak žalostně málo proškolené dealerky radí lidem a doporučují lepit silně alergizující náplasti malým dětem na hrudník, atp. radí jak se léčit.

Taková tvrzení mohou mít nehezké dalekosáhlé následky u lidí, kteří svým prodejcům a prodejkyním (často bezmezně) věří. Setkala jsem se s případem, kdy žena vyzdvihovala čaj pro muže od TianDe ve smyslu, že jejího otce zbavil rakoviny prostaty! To je velmi silné tvrzení, které může mít pro potencionálního nemocného zájemce velmi neblahé následky.

Dealerky firmy TianDe se snaží jakkoli zamezit úniku informací na veřejnost (resp. v jejich tajných skupinách na facebooku) a kdokoli, kdo jen upozorní na nevhodné složení, které není přírodní, je automaticky vyhozen ze skupiny a blokován. Na jednu stranu to chápu – kdo by chtěl přicházet o zisky, na druhou stranu to není vůbec férové jednání.

Vedení firmy i ostatní její členové již uveřejnili velké množství příspěvků, ve kterých popisují, že tyto „výkřiky“ jsou antireklamou, závistivým krokem, atp. Proto bych se od těchto tvrzení ráda distancovala a uvedla, že není v mém zájmu podporovat / poškozovat zisky firmy. Chci pouze upozornit na to, že prezentace firmy TianDe je klamavá – kosmetika není přírodní, ani léčivá. Tyto informace však stále najdete přímo na webech prodejkyň, případně už v názvech facebookových stránek.

Nejsem ani bio-žena. Pouze chci, aby si lidé uvědomili i druhou stranu věci. Vím, že konzervanty v rozumné míře se někdy použít musí, ale pokud už použity jsou, je potřeba to přiznat. A netvrdit jak veřejnosti, tak svým prodejkyním, že se jedná o konzervanty přírodní, vyrobené ze semínek malin a ostružin.

Společnost TianDe má krásně zpracovaný marketing – reklamu, propagaci, krásné stránky, ze kterých na Vás přímo dýchne vůně přírody.

Je ale přinejmenším zvláštní, že jako společnost, která nabízí přírodní kosmetiku nemá na svém e-shopu rozepsaná podrobná složení (INCI). A pokud voláte na informační centrum daného e-shopu s otázkou, proč nejsou uvedena úplná složení u všech produktů, je člověk odkázán do tajné facebookové skupiny, kde si má dohledat informace (jenomže tam je stejně nedohledá, protože se úplná složení veřejně ve skupině nešíří – proč taky?)

Prosím všechny, kdo chtějí pomoci sobě či svým blízkým a jsou lákáni firmou TianDe (a nejen tou) – hledejte si informace, čtěte, přemýšlejte! Do těla se dostává nejvíce chemie skrze naši pokožku. My sami můžeme ovlivnit to, v jakém stavu bude naše tělo – po fyzické i psychické stránce. A pokud se zamyslíme a uvědomíme si fakt, že s každou troškou kosmetiky do sebe dostáváme i chemické látky (při čištění zubů, mytí nádobí, koupeli, nanášení make-upu, při vonění, mazání krémem), pak nám musí být jasné, že jednou tělo samo řekne dost.

Už tak do sebe dostáváme spoustu chemie v potravinách, z ovzduší, proč to ještě přihnojovat kosmetikou?

Závěrem chci napsat, že tento článek má být pouze zkompletovaným obrázkem firmy TianDe. Nejde o snahu firmu pošpinit, někoho znemožnit, či vnucovat svůj názor. Je mnoho prodejkyň, které TianDe doporučují opravdu z vlastního přesvědčení, v dobré víře, že pomohou ostatním – bohužel ale také s pramálem informací.

Chápu, že někdo může mít pohled jiný, a je to tak v pořádku. Za sebe chci jen zveřejnit svůj názor (a pár fakt). Zamysleme se, než do něčeho skočíme po hlavě.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
25.3.18 01:08

A Nivea a podobné značky jsou zase vyrobeny z ropy apod. Pokud se někdo o složení zajímá tak si ho dohledá a sám se rozhodne zda používat bude nebo ne. Každému sedne něco jiného. Krém, který si kamarádka vychvaluje tak já mám po něm třeba vyrážku. A svým zákazníkům nikdy netvrdím, že jim kosmetika nahradí třeba lékařskou péči. Dokáže zmírnit obtíže nebo ulevit od bolesti, pomůže s problémy s pletí… Tam kde je třeba nasadit třeba antibiotika nebo podstoupit zákrok samozřejmě musí nastoupit lékařská péče. Samozřejmě pokud někdo tvrdí, že čaj dokáže vyléčit třeba pokročilé stádium rakoviny tak si vymýšlí za účelem většího zisku. Kdyby to tak bylo tak by mohli zavřít veškerá onkologická oddělení a lidé by místo chemoterapie pili čaje. Pokud jste vyzkoušela všechny výrobky a po všech jste měla vyrážky a zdravotní obtíže tak váš článek chápu. Pokud jste si přečetla pár špatných zkušeností, které samozřejmě být mohou, ale kvanta dobrých třeba na fytogel jste z nějakého důvodu přehlédla tak potom nevím co chtěl básník vlastně říci. Spíše to na mne působí tak a tím vás nechci nějak osočit, že se vám prostě nedařilo. Toť můj osobní názor, může to být samozřejmě jinak. Závěrem bych chtěla jen dodat, že kdo chce sám si zjistí složení jestli mu daná věc vyhovovat bude a zda nemá na nějakou složku alergii, ať už se jedná o TianDe, Avon a nebo běžnou drogérkovou značku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 03:26

Autorko diky :-) a zkus kosmetiku Bione. :-)

Příspěvek upraven 25.03.18 v 03:27

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
25.3.18 06:47

Ja sama za tuhle „kosmetiku“ dala nemale peníze. Prý to pomáhá a je to úžasná kosmetika krásné voní atd atd. Čekala jsem nadšena až dorazí balíček. Když přišel a já začala první dny byly v poho a pak? Skončila jsem v nemocnici s alergickou reakcí a rukama do krve po stříbrném pytlíku s vaším jedem. Fleky k rukách mám i 2 měsíce po tom a ta co mi ji doporucila me. nakonec zablokovala protože prý pokud jsem alergik tak tak co tuhle kosmetiku používat. Do svých 25letjsem nebyla alergická na nic. Fakt Fakt me tahle kosmetika NOKDY VÍC!

 • Nahlásit
35236
25.3.18 08:06

Všechny přípravky, která mají velké spektrum účinku nebo neobvykle silný účinek jsou podezřelé a je štěstí, když jsou jen neúčinné a neškodné. Od hubnutí, přes alergické choroby po stárnutí. Potíže, které trápí mnoho osob a není jednoduchá nebo vůbec žádná cesta k jejich řešení odjakživa láká podvodníky. Jde o potíže, u nichž je průběh chronický, stav přirozeně kolísá a je velký psychogenní složka. Žádný šarlatán neprodává mastičku na zlomenou nohu, tak by jeho podvod byl patrný hned.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11283
25.3.18 08:20

Je fajn fakta pospolu v jednom článku, jen třeba deníček (možná vhodnější by byl článek?) o biokosmetice by byl lepší :nevim: Nechtěla by jsi udělat nějaké psaní co je vhodné?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1083
25.3.18 08:25

@LimitedEdition autorka tím chtěla říct, že to, co se všude tváří jako přírodní léčivá kosmetika nakonec s přírodou zase tak moc společného nemá.

Sama píše, že nezkoumala vše a že ne vše je úplně špatně.

Za to Vás příspěvek mi přijde jako reakce vylekaného dealera, protože co si budeme povídat, většina lidí ještě stále věří tomu, co jim dealer napovídá pro svůj velký zisk. A takto veřejně napsaný článek na hojně navštěvovaném fóru vám je nejspíš nezvedne, že.

Každopádně mě osobně lezou dealeři této kosmetiky silně na nervy, protože mě denně otravují svými spamy kamkoliv na internetu vlezu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3041
25.3.18 09:02

@katyna1984 Jo presne, spamy Tiande vsude, kam se clovek podiva :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7026
25.3.18 09:11

Díky ta tento Deníček :) určitě by to chtělo i další deníček s průzkumem trhu ostatních “bio a přírodních” kosmetik - jestli se tak jen tváří, anebo se opravdu snaží jít přírodní cestou.
Co se TianDe týče, taky mě jednu dobu zaujali ale nakonec jsem koupi odložila ;)
@LimitedEdition pokud vím, tak autorka několikrát zdůraznila, že nechce nikoho poškodit. Ovšem pokud dala pěknou sumu za balíček kosmetiky a následně zjistila složení, tak se jí ani nedivím, že něco takového napsala. Třeba to nakopne více lidí aby se zamysleli nad složením své kosmetiky, jestli by jim nepomohlo raději na sebe nepatlat něco nepřírodního a nedejbože karcinogenního.

Autorce ještě jednou díky :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23283
25.3.18 09:12

@katyna1984 presne, uz jen kvuli tomu, ze kdykoliv otevru internet, hned na me vyskoci reklama teto kosmetiky, na kazdem bazarku milion prispevku a nabidek a nekdo me neustale zve na FB do jejich skupinky, si tuhle kosmetiku nekoupim. Celkove znackam, ktere maji tak agresivni a podbizive kampane moc neverim. Na slovo TianDe jsem uz fakt alergicka. A jak je videt, zas takovy zazrak to asi nebude…

Příspěvek upraven 25.03.18 v 09:22

 • Nahlásit
 • Zmínit
3620
25.3.18 09:39

Jsem moc ráda za tento článek. TianDe napsal mě vykouklo na fcb a pořád čtu jen samou chválu, už jsem si myslela, že dokáže zázraky :lol: Maminky tam fotí a natáčí sebe i své děti a pějí jen samou chválu. Sama mám dceru alergičku a atopičku, proto se zajímám o přírodní kosmetiku a už jsem měla nutkání cokoliv koupit. Když jsem si přečetla složení, tak rozhodně nekoupím :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
211
25.3.18 10:00

Bio Bione je super česká značka bez parabenů a SLS látek…a stojí pár kaček. Nekupuji už nic jiného :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3607
25.3.18 10:20

Spousta lidí nečte složení, věří co viděli na stránkách před objednáním a recenzím, zkuste tam napsat něco špatného a búd se na Vás sesypou a nebo příspěvek bude smazán. Já sama používám na tělo oleje a dávám si pozor aby to bylo opravdu čisté. U svých dětí jsem používala mandlový olej, žádná reakce, olej se krásně vpil do pokožky… Jediná nevýhoda, nevoneli po žádných vůních jako obsahují jiné dětské oleje.

 • Nahlásit
 • Zmínit
211
25.3.18 10:23

Milá zakladatelko, nemám sice FB, ale tuto kosmetiku mi minulý týden nabízela kamarádka, která na ní našla pozitivní recenze právě na Facebooku. Jsem ráda, že zafungoval můj zdravý rozum a kosmetiku jsem si neobjednala. Já mám zkušenosti s kosmetikou DM Alverde nebo s českou kosmetikou Bione, která je opravdu bez těchto syntetických a ropných látek. Když se o to člověk začne trochu zajímat, tak je strašné, co všechno kosmetika obsahuje. Komerční značky už naše rodina téměř nepoužívá. Děkuji za zajímavý článek.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21538
25.3.18 10:24

Díky za článek :palec: Nabídku na odběr TianDe produktů jsem dostala nedávno, aniž bych jevila jakýkoli zájem. Osobní nasazení, řekla bych až vlezlost dealerky, na mě působilo varovně.
Díky za rozbor složení této „přírodní“ kosmetiky. Jsem ráda, že mé instinkty neselhaly.
Zůstanu u svých osvědčených produktů.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
25.3.18 11:03

Super. Denicek si ukladam a budu ho ukazovat vsem,,kamaradkam'' co mi budou tuti kosmetiku nabizet.

 • Nahlásit
 • Zmínit
33
25.3.18 11:09

Neprezentují se jako přírodní a léčivé

@LimitedEdition Limitko - O Nivee, Mary Kay, Oriflame, Avonu, atp. všichni ví, že není přírodní. Proč? Protože se tak neprezentují. TianDe se aktivně profiluje jako přírodní a léčivá kosmetika (ne sice na oficiálních stránkách, ale na facebooku). A co si budeme povídat - klienti dají více na facebookové rady porady a na „doporučení“ těch, kteří se v MLM pohybují už delší dobu. Navíc, pokud je ve skupinách absence negativních zkušeností.
Mně by v podstatě výrobky TianDe ani nevadily, kdyby se v této společnosti marketing nezaměřoval na to, jak prodejce naučit lhát, a tím pádem více prodávat. Nesetkala jsem se s jinou značkou, která by měla takto agresivní prodejní postup - opakované vnucování přípravků všude a všem, vyhazování z facebookových skupin, pokud se někdo zmíní o negativní zkušenosti či o složení, které odporuje prezentacím ze strany prodejců. Navíc používat spojení „léčivá kosmetika“ či „kosmeceutika“, to už je opravdu na pováženou. Diskuze založená na dotazu: „Co na pásový opar?“ se prodejkyně neštítí doporučovat omývání intim gelem (který obsahuje methylchloroisothiazolinone - zakázaný v bezoplachové kosmetice, nyní navíc EU řeší jeho úplný zákaz vzhledem k vysokým zdravotním rizikům!). Ony prodávají něco, o čem samy nic neví. Neznají složení, ale budou se do krve hádat, že tato kosmetika je přírodní a lepší.
Nezapomínejme také, že vždy, pokud se rozhodneme (vy)léčit přírodní cestou (bylinky, výluhy, masti), trvá léčba 2× déle. Pokud výrobky TianDe působí po prvním použití, pak je jasné, nakolik přírodní to asi je… :)
Jak jsem psala v příspěvku - pokud jste ho četla celý - nejde mi o antireklamu, poškození firmy, ani o ztrátu zisků. Já sama v této sféře žádné výdělky nemám (hanba by mě fackovala přidávat se do tohoto Molochu), tudíž nevím, proč se zmiňujete o tom, že, cituji: " Se vám prostě nedařilo."
A doplním - na prodejních webech TianDe není nikde uvedeno složení, tudíž případný zájemce NEMÁ MOŽNOST ZJISTIT SLOŽENÍ PŘEDEM. Když jsem nedávno volala na ifnolinku daného e-shopu, s dotazem ohledně toho, proč není uvedeno složení a zda by mi ho tedy mohli prozradit, byla jsem odkázána do tajné skupiny na fb. To už je, přinejmenším, velmi podezřelé, navíc protizákonné. ;) Takže to je asi vše k tomu, že „Každý si může dohledat složení.“ Ne, u TianDe složení nedohledáte.
Mějte se krásně. :mavam:

Příspěvek upraven 25.03.18 v 11:17

 • Nahlásit
 • Zmínit
33
25.3.18 11:12

Děkuji!

Jsem velmi ráda za čtení tohoto deníčku a za pozitivní ohlasy. Velmi mile mne překvapilo, že mnoho z vás dává na svůj instinkt a co je hlavní - zajímá se o to, co kosmetika obsahuje :) Chemie je všude - v jídle, v ovzduší, vodě, oblečení… proč to do sebe zbytečně cpát i přes kosmetiku, když nemusíme :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
33
25.3.18 11:22

Pokud budete chtít, můžete sdílet tento příspěvek i na Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?….
Myslím, že je potřeba, aby se tyto ifnormace dostaly do širšího povědomí. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4565
25.3.18 12:12

Tak ja vůbec netuším, že taková kosmetika je a ani mi to nikdo nenabízel, ale zřejmě jsem jediná, co netuší, o co jde 8o Možná to bude tím, že nemám FCB :nevim: :mrgreen: Tak to beru jako varování, že kdyby náhodou, tak nebrat :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
578
25.3.18 12:22

Díky za článek, nedávno jsem uvažovala o koupi par výrobku, nakonec jsem nepodlehla. Jako už některé zde psaly, doporučuji Bione a také aromaterapii Karel Hádek :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 12:40

@ivito presne.jsem z nich unesena. Stoji par korun a jsou opravdu bio a funguji. osobni odber v ivancicich zdarma. Mam jasno.co uz mate odzkouseno?

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 12:46

Me jedna prodejkyne tiande na SUCHY ekzem dala krem na nohy s hadim tukem a s KAFREM! na suchy ekzem.kafr jak znamo vysusuje. takze tiande muze prodavat kdejaka kra.va ktera tomu vubec nerozumi.to uz o necem svedci.

 • Nahlásit
 • Zmínit
593
25.3.18 13:04

Díky za deníček, už delší dobu hledám vhodnou kosmetiku, ale moc se mi nedaří. Vy, co doporučujete Bio bione, hledala jsem na jejich stránkách, ale složení u výrobků vůbec neuvádí, nebo špatně hledám, poradíte mi? Informace, co neobsahuje, je pro mě nedostačující.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
25.3.18 13:41

Souhlasím. Neříkám, že spousta jiných přípravků je úžasných a nemají v sobě chemii taky, ale tady to mě už děsí.

Zkusila jsem nějaké výrobky a u mě zklamání a problémy také - po náplastech reakce jak píšete (na což mi bylo řečeno, že to poukazuje na jiný problém), po vložkách masivní a dlouhé krvácení (prý mám vyčkat než se to srovná, krvácela jsem 3× více než běžně), krystal (byť asi jako jediný opravdu přírodní) bez efektu, masky mi byly vyložené nepříjemné (OK můj problém), atd. Jediné co mi snad i vyhovuje je sůl do koupele Tea Tree. Nicméně pořád to beru, že mi prostě Tiande nesedlo, wau efekt nenastal a hotovo. Proto nehaním tuto kosmetiku, každý si může vybrat dle sebe, ale to, jak je prezentována je špatně, v 90% psáno jako přírodní, „léčivá“, ale pravda je opravdu jinde, i já měla výstrahu vyhození ze skupiny (je mi to tedy kdesi).

Leckdy až fanatismus některých dealerek mě zaráží.
Sama dělám MLM, včetně prodeje, takže se v tomto systému pohybuji, ale bohužel toto mi přijde extrém.
A když vidím ve skupinách děti - včetně miminek, které mají reakce např. po náplastech a ještě ostatní radí - namatlejte to tím a tím z Tiande nebo fotky dítěte, které evidentně trpí (zánět v oku) a místo očního rada nalepte náplast…nevím no. Ale pravda, každý má za sebe a své děti odpovědnost sám.

 • Nahlásit
30569
25.3.18 14:05

Tak já plně souhlasím s autorkou…pouzivam téměř jen bio věci.. když mi byly nabídnute tyto přírodní přípravky, chtěla jsem složení, no tisíc řeči okolo, různá doporučení doktorů a odborníků…no nakonec mi to v SZ poslaly, Tak jsem si přečetla první řádek složení a už jsem se víc o to nezajímala, ale vadí mi, jak lžou a matou tím lidi…podle mě je to skoro trestné, asi tak jako smejdi s hrnci :nevim:

Ale co mi nedá, děvčata, tu značku Bione vidím poprvé a složení tam nevidím :nevim:, to nemám ráda
A přiznám se, že mi je divná i ta cena, jedu v bio kosmetice a všechno je dost drahé a důvody chápu (ekologické zemědělství, vyšší náklady na kvalitní suroviny atd.),proto je mi ta cena dost podezřelá, jako líbí se mi tam spousta věci, už mám v košíku 6 :mrgreen: ale nějak nevím nevím…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
25.3.18 14:14

Já jsem si na ně udělala názor v momentu, kdy jsem se začala moc ptát, vyřadili mě ze skupiny na fb. Když jsem viděla, jak doporučují určitý produkt, který obsahuje mezi prvními 4 látkami Peg100, který se nesmí vtírat do poškozené pokožky, protože působí silně karcinogenně a v zemích za oceánem je zakázaný, na bércové otevřené rány, přestala jsem je sledovat.

Tiande je nová v tom, že se tváří jako zázračný LÉČEBNÝ produkt. Tím se odlišuje od ostatních, které nemají takový marketing.

Je potřeba koukat na složení, takový methylparaben je silný alergen - moje máma z něj měla mnohaleté tahavé problémy s kůží, takže na něj pozor.

Vzpomeňte si na jiné značky, které chvíli byli na výsluní, to se určitě týká i této novinky. Holky berou obrovské provize, lákají nové ovečky, radí to, co neznají, nemají žádné vzdělání a když se jich zeptáte na konkrétní věc, ohání se vyjádřením ředitele, který tam plandá páté přes deváté.

Anonym raději ponechat díky.

 • Nahlásit
1226
25.3.18 14:16

@ivito

Já je mám taky ráda - ještě Saloos :potlesk: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
25.3.18 14:21

@catherine100

Bione neobsahuje konzervanty, má omezenou trvanlivost. Tchýně, protože její kamarádka dělá ve výzkumu léčiv, si nechala udělat rozbor jejich krémů a odličovací micelární vody, aby viděla, co to obsahuje skutečně. Vše, co bylo na obalu, tam bylo - žádné zbytky pesticidů, stopy konzervantů (které se raději mnohdy neuvádí). Když si vezmete, že Bione nemá žádnou reklamu, tak na co by tolik utráceli a ty peníze pak nemusí promítat do ceny produktů.

Takový saloos olejíček je jen ze semen olejnatých plodin - a stojí méně než Alverde, které přidává do složení i konzervanty a mazadla. Přitom v časopis jako Maminka na mě častěji vykukuje právě Alverde. To máte jak s ekluzivními parfémy - je to jen voda, kterou prezentuje někdo, kdo za to vezme miliony, a kdo to zaplatí? 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
30569
25.3.18 14:25

@ASAndrea já právě na jejich stránkách složení nevidím a to nemám ráda :think:

A já teda právě používám mnohem dražší věci třeba značku Urtekram a jejich sampony jsou skvělé, ale stojí třeba trojnásobek než čtu za sampon od Bione…
Ale láká mě to vyzkoušet, jen fakt chci jistotu, že je to přírodní, když už jsem se vydala touhle cestou… :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
25.3.18 14:31

@catherine100

momentálně mám doma micelární pleťovou vodu a ta obsahuje:

 • aqua,
 • panthenol,
 • cypryloyl glycine,
 • glycerin,
 • allantoin,
 • azelaic acid,
 • carnosine,
 • niacinamide,
 • cocamine oxide,
 • ubiquinone,
 • sodium hydroxide,
 • sorbitan caprylate,
 • ethylhexylglycerin,
 • parfum.

Asi víte, že čeho je nejvíce, je mezi prvními složkami. Já se jednou ptala manžela, která dělá v organice, proč tam je hydroxid sodný - přidává se v min množství, aby zestabilizovalo podmínky, tzn. aby se nic nekazilo a vše bylo tak, jak má.

 • Nahlásit
 • Zmínit
30569
25.3.18 14:36

@ASAndrea díky,micelarku zrovna nepoužívám, protože co jsem kde vycetla není to úplně ideální věc na pleť (ale to je mimo)
Asi jim napíšu, třeba mě zajímá složení deodorantu :think:
A přemýšlím o těch kremech na ruce, mám velkou spotřebu a ta cena je super

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
25.3.18 14:40

@catherine100

Tomu se manžel taky směje - prý výborný reklamní trik, nějaké micely :lol: :nevim: škoda, že mám krém na oči a na pleť zrovna u tchýně :think: třeba to někde na googlu bude..

 • Nahlásit
 • Zmínit
404
25.3.18 14:48

Ještě bych dodala EDTA je rakovinotvorná

 • Nahlásit
 • Zmínit
14974
25.3.18 15:34

Dík za tento článek, mluví mi z duše. Já to teď vyzkoušela skrz člověka, kterému věřím a doporučil mi ty náplasti, že fungují. A ano, fungují. Zrovna ty v sobě mají skoro vše přírodní, tuším až na jednu položku a materiál náplasti. Jsou agresivnější, ale to i ty z lékárny např. Na uvolnění zad, musí se s nimi opatrně.

Každopádně jsem byla vložena i do skupiny, kde jsou prodejkyně a byla v šoku, jak to doporučují na každý neduh. Třeba teď jsem tam četla, jak někdo doporučuje namazat chladivým gelem Slavitonem ječné zrno u oka :roll: bez znalosti složení to tam radí úplně na všechno :nevim: a taky mě štve ta propagace přírodní kosmetiky, když to přírodní není. Nehledě na to, že tím mažou mimina od narození, bez rozmyslu…

Myslím, že kdo používà přírodní kosmetiku, ten tomu nevěří a je naučený číst a pátrat po složení.

Zarazily mě třeba ty vložky. Hromada lidí tam píše, jak z toho má záněty, bolesti a krvácení a baby se tam dušují, že je to očista organismu :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23
25.3.18 15:46

Také děkuji za deníček. Poslední dobou hledám a zkouším přírodní kosmetiku. Díky za varování, o firmě jsem neslyšela. Pro děti hledám vhodné produkty a proč to nedopřát i sobě. Pár kousků jsem protlačila i manželovi a nestěžoval si :D Mám ráda taky Alverde (i když ne úplně všechno mi sedlo), Urtekram jsem taky zkusila), pleťovou vodu Nobilis Tilia. Teď jsem hledala vhodný BB krém… Akorát na ruce a ekzém mi prostě nejvíc pomáhá Mixa :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2539
25.3.18 15:58

Ja dekuji svemu manzelovi, ze me naucil cist slozeni, nejen kometiky, ale i u potravin, nekdy clovek opravdu neveri vlastnim ocim…ale na druhou stranu me to neudivuje, vyrobci jsou pro trvanlivost a cenu schopni asi vseho…proto je skvele, ze to kupovat nemusime a ze si muzeme vybrat.
Ja treba muzu doporucit skvelou kosmetiku 2SIS, naprosto jednoduche skvele slozeni a nasla jsem konecne neco, co zlepsuje ekzem me i synovi :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 16:48

Nevím no. Stačilo mi přečíst si složení na obalu a věděla jsem, že to není přírodní. Tak jsem celou slavnou tiande poslala někam. Ale to je každého věc zda slepě věří co kdo říká nebo jestli použije vlastní rozum.

 • Nahlásit
 • Zmínit
30569
25.3.18 17:31

@Endru13 A jaký BB krém jsi vybrala? Já přemýšlím nad lily lolo, ale chtěla bych nejdřív vyzkoušet odstín a nevím kdy se dostanu do Prahy :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 17:33

@mau-mau taky nemám fb a koukám jak z jara :lol:

Příspěvek upraven 25.03.18 v 17:34

 • Nahlásit
 • Zmínit
984
25.3.18 17:41

@Theira
Nechci být rejpoň, ale zrovna Oriflame se jako přírodní kosmetika prezentuje. Ovšem žádný výrobek od této značky nemám, takže nemůžu tvrdit, že přírodní je/není.

Já se tedy snažím kupovat české výrobky, ať jde o potraviny nebo průmyslové zboží. V posledních letech je to ale dosti problém.

Taky jsem se nechala zblbnout kosmetikou TianDe, mám doma kupu výrobků, uvěřila jsem, že má opravdu přírodní složení. Když jsem si na šampónu proti šedinám, který samozřejmě nezabral, přečetla dvacetiřádkový odstavec s chemickýma látkama, šla jsem do kolen. Takže jsem si vynadala, že jsem pitomec a vrátila se k české značce Ryor..

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 17:48

@Endru13 mixa je taky bozi :-) a na cisteni pleti pouzivam bio ruzovou vodu a jsem uchvacena

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 17:50

Jo a na ruce mam ekzem.na prstech. a svete div se…modra indulona! To je zazrak!

 • Nahlásit
 • Zmínit
3874
25.3.18 18:00

Mela jsem známou v práci která mela pod sebou x lidi ktery dělali Tiande jako ona. Ano muzu rict ze takhle vlezle někomu říkat jak je vše strašně moc skvele ze ji to pomohlo na to a to a to a to… :roll: To už mi přišlo přehnané. Já se jen zmínila třeba ze jsem nachlazena nebo ze má znama patni ostruhu a už to jelo…tohle pomáhá tohle je skvělé na rymu a okamžitě ti to pomůže…vnutila mi katalog. Nejlepší byly nějaký pozitivní „pry ručně“ delane dřevěné figurky na nachlazení, sex a vztah nebo co to bylo…a jedna za 500 8o
Ona mela rovnou 4ry :zed:. No to mi stačilo…

 • Nahlásit
 • Zmínit
3611
25.3.18 18:20

Také jsem měla alerflgickou reakci na více výrobků…náplastí nemůžu na rymu nepomohli ani mě ani dětem. Černá maska na nos reakce až jsem mela otekly celý obličej a když jsem se snažila zjistit složení…tak jsem se nic nedozvěděla. vim ze s krémy musím opatrně ne vše mi sedne ale upřímně mi vadí přístup na fb když někdo napíše něco negativniho…asi že krém byl špatně namazan.

 • Nahlásit
 • Zmínit
23
25.3.18 18:38

@catherine100 objednala jsem si z bioneeds.cz vzorky So' Bio s oslím mlékem, So' Bio 5 v 1 ty a Nebio ty nejsvětlejší odstíny, ale ještě jsem je nevyzkoušela…

 • Nahlásit
 • Zmínit
30569
25.3.18 19:38

@Endru13 díky kouknu na to :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
16577
25.3.18 19:53

@Hanulkaa Ja mam dobrou zkusenost s Eoné a Topvet, oboji jsou ceske ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
4929
25.3.18 19:57

@Theira
Máš nějaký důvěryhodný zdroj dokládající tvrzení, že SLS je karcinogenní? Je to celkem vážné „obvinění“. Jiná věc samozřejmě je, jestli má být v přírodní kosmetice.

Jinak musím říct, že o této značce kosmetiky slyším poprvé, ale obecně ve mně cokoli prodávané na bázi MLM vyvolává nedůvěru.

 • Nahlásit
 • Zmínit
23
25.3.18 20:06

@Citronkalekninka O modré induloně jsem taky slyšela :) Dcerce pomáhá na ekzém na nohách Robátko. Ale nemám ráda „vůni“ konopí, takže na rukou bych to nesnesla :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
891
25.3.18 20:34

Mne Tiande nuti znama. A porad mi vnucuje, ze z kremu na celulitidu zhubla 6 kg :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit