Ticho? To se maže na chleba?

O životě

Zrovna už mám skoro na dosah toho chrastícího pitomce a v tom... co se to děje? Co? Kam všechno mizí? Tma. Světlo.

Aha, chápu, je ráno a táta jde zas pryč. Nechápu, proč neumí vstávat potichu. Pokaždý mě vzbudí, když rozsvítí na chodbě a bouchne dveřma od záchodu. Asi mu navrhnu plínky, až mi přijde dát pusu na rozloučenou. Máma už stojí u postýlky s flaškou, zubí se a ptá se, co se mi zdálo. Jen tak ze slušnosti něco zahuhlám a už se natahuji po mlíčku. Vyžahnu to až do dna a už ležím na přebalováku. Ale mami, já chci ještě spát, kam mě neseš, ta plína ještě vydrží! Hmm, asi bych měla zapracovat na té výslovnosti, máma se pořád jen připitoměle usmívá a vykládá něco o ubrouscích a krému. Ach jo. Ještě že dala na ten přebalovák tu vatovou podložku. To vám byl vždycky šok, jak to bylo studené. A ona se pak diví, že ještě za půl hodiny si v postýlce vykládám.

Přichází táta, povídá něco o práci a líbá mě na čelo. Tati, hele já nevim do jaký velikosti dělají plínky, ale zkus se poptat, třeba bys svoje číslo sehnal a nemusel bys mě ráno budit těma dveřma a já… „Tak pa, lásky moje.“ říká táta a odchází. Táto, no počkej, copak tohle je nějaký vychování, já jsem ještě neskončila. Táto!

Zaklaply se dveře, máma mě ukládá do postýlky. „Tak spinkej ještě, máma si jde taky lehnout.“

Bezva. Odlož mě, přikrej mě, stejně se ti vodkopu, na truc, i kdybych měla zmrznout. Vztekám se. Komu teď mám vyprávět svoje sny o lovení chrastící kachny, která přede mnou pořád utíkala? Hmmm… tobě! Moje věrná bavlněná kamarádko!Plíno. Beru si ji do ruky, vyprávím, za chvilku usínám…

Je devět a tentokrát budím já mámu. Čím jiným než vykládáním. Dostávám další mlíko. Hmm, lahůdka, máma se asi dobře vyspala, že je tak štědrá a rozhňahňala mi do toho banán. To já můžu. Jde mi umýt prdku, protože jsem plínu jaksepatří „naplnila“ a přichází můj okamžik. Vzbudit souseda pod námi. Když on může v noci polsouchat techno, proč já bych si po ránu nemohla zadovádět. Máma mi dává do sprcháče lehátko a sotva pustí vodu, začínám kopat a výskat. Směju se na celé kolo, že voda cáká mámě do očí a že kopání dělá co největší hluk. Mami, ještě chvilku! Žadoním, ale máma, jako kdyby mi snad nerozuměla, vytahuje mě, balí do osušky a dává mi čistou plínu.

„Tak co si vezmeme na sebe?“ Máma se přehrabuje oblečky. Dej mi třeba to motýlkové a růžový gatě. Napovídám, ale máma si stejně dělá co chce. Dává mi bílé bodýčko (to ještě neví, že ho za minutu pobleju) a nevkusné pruhované kalhoty. Vždyť v nich vypadám jak mukl, procedím a grc, už se na lemu výstřihu vyjímá luxusní banánovosunarový flek. „Dobytku malej“, protočí máma oči a sahá po ubrouskách, následně po motýlkovém. Vidíš mámo, že mi rozumíš. Raduju se a koupu do ní vší silou, až mi nadává, že zas bude mít modřiny. Čím víc nadává, tím víc se směju. Přímá úměra, nebo jak jsem to tuhle slyšela na zastávce od školáků.

Hraju si na zemi, to mám ráda, ale ještě radši mám, když mámu vyrušuju od snídaně. Ona se usadí s miskou čokoládových lupínků a hamounsky to do sebe hází a chudinka miminko zase nic. Fajn, odplata. Uééé! Hééé! Gííí!

„Co je Domí?“ mumlá máma s plnou pusou. Áááhííí! Přidávám na intenzitě, až mi hlasivky praskají. Vida, máma vstává a stěhuje mě. Jasně, že se dostanu, kam potřebuju, ale když máma něco dělá, chytám ‚trucovnou obrnu‘ a neumít se otočit zpátky na záda, neumím vycouvat od krabice s hračkama a nemůžu dosáhnout na chrastítko. Máma říká, že budu politik. Že tu pusu nezavřu. No, zlobení mě ale dost vyčerpává, proto usínám. Budím se asi za hodinku a přemýšlím, kdo je ta paní, co nade mnou zalívá kytku. No né, mami, tobě to sekne! Máma se převlékla z vytahaného spacího trika a učesala se!

Dostávám další papů a pokračuju ve zlobení. Tentokrát jen co máma usedá k počítači, vyvádím, že se chci taky podívat na fejsbůk, musím přece vidět fotky kámošky Áji, co už umí a musím si přečíst drby kdo, kde, s kým, co, za kolik. Máma si mě bere na klín. Ale jen na chvíli, jsi na tohle ještě malá", říká důrazně a já se těším, až mě na chviličku pustí ke klávesnici. Vzpírám se, sedám si, ona mě zas pokládá, sedám si, kroutím se, vyhráno, posouvá se ke stolu blíž abych na to dosáhla.

askjdfm, kjhjklcůůůůůůůůů
p=oéiuíhfjiwmop­dkůclxpoikjhbv m,ů§lů¨d§)ůlkj=hág­bnojkmlůůůůůůj­hnsdbx mopqíáýzhjkqlů§lkjhh­hhhhhhhhhjlů.

To se mi to ale zdařilo. Ts, prý na to mají odborníci školy, mně stačí pár kliknutí a máma má přenastavený prohlížeč, nový status a ještě jsem otevřela nějaký Excel či co. No sranda největší. Mami, ještě chvilku, prosím, mamí! Smůla, ona mi vážně asi nerozumí, nechci na zem, chci ještě chvíli psát! No nic, třeba příště. Usínám, ale jen na chviličku.

Máma tvrdí, že mám nějaké čidlo, že přesně poznám, kdy si stoupne ke sporáku. Taky že jo. Sotva tam dá hrnec s omáčkou, spouštím vzteklý pískot, že se chci dívat. Usadí mě do sedačky, dá mezi futra, abych viděla, co v kuchyni dělá a já jí radím. Vaříme spolu a to je vždycky sranda. Za chvilku přichází táta. Hned mu chci vyprávět, co jsem celý den dělala, ale on mi jen dá pusu a vypráví on. Ach jo, copak mě nikdo nevnímá? A když vnímá, tak odpovídá na něco úplně jiného než na moje veledůležité otázky!

Už chci jít vééén, spouštím jekot, když vidím, že se vocicmávají a nevěnují mi pozornost. Nají se, přebalí mě, převléknou, uloží do kočáru a jede se. „No zapomeň, nepůjdeš do sporťáku, když ještě sama nesedíš“, říká máma pokaždé, když se snažím zvedat do sedu. Ona snad nechápe, že chci vidět taky něco jiného než nebe a stromy a občas ksicht nějaké babky, co se rozplývá nad krásnou okatou holčičkou. Hurá, dává mě na bříško. To vídím, kam jedeme a jsem spokojená.

Dokonce jsme chvíli zticha, někdy i usínám. Vracíme se domú, máma klábosí se sousedkou a já se pokouším vmísit do hovoru a jemně se připomenout, že už bych něco pojedla. „Ta je ale upovídaná“, ocení mě sousedka a máma přitakává, že mi papula jede od rána do večera. Čeká mě sledování Ulice, kterou patřičně komentuju a mám srandu z toho, když mamka pořád zesiluje zvuk, protože přes moje komentáře nic neslyší. Pak zkoukneme zprávy, ale to už mě tak nebere, tak si radši hraju s tátou. Ten se mnou dělá letadlo, lechtá mě na břiše a řehtá se se mnou. Táta je fajn. Snad jen to ranní probouzení bych mu vytkla.

Papám kaši, ukládájí mě do postýlky, popřejí hezké sny a zhasínají. Vyčerpaná po dalším prokecaném dni usínám. Máma konstatuje, že je tu konečně ticho. No jo, na mě holt ovladač s tlačítky stop/pause/volume nepůsobí :)

Hodnotilo 13 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petrajan
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 20.09.11 06:31

To jsem si Verčo po ránu krásně početla a mám úsměv na rtech.Moc krásně napsaný,hned mám lepší náladu.Stejně by to bylo zajímavý,kdybysme věděly,co si ti naši prckové myslí :mrgreen: Asi by občas i člověk žasl.Anebo když se můj syn směje ze spaní,přímo výbuch smíchu-to by mě zajímalo,co se mu zdálo :lol: Anebo když si mě detailně prohlíží,poma­lu,dlouho a se zcela vážným výrazem :mrgreen: Přeju hodně povídání vaší holčičce a tátovi bych s těmi dveřmi domluvila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 20.09.11 07:34

krásně napsané…ať malá zase brzy něco písne :mrgreen:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 20.09.11 07:46

Taky mi to v tomhle ošklivém ránu vymalovalo úsměv na rtu, hezký start pracovního dne :mrgreen: :mrgreen: děkuji

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 20.09.11 08:41

krásnééé!Nenechte nás dlouho čekat na pokračování holčiny!!!! :-) :-) :-) :-) :-) :kytka:

 
Khalmati
Závislačka 3209 příspěvků 20.09.11 08:42

Báječný deníček - opravdu jsem se po ránu krásně nasmála :-D!!!

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 20.09.11 09:12

super deníček :palec: Není to psané o nás??? Teda kromě toho spaní a láhve, to se u nás nepraktikuje :roll:

Ale jinak jako přes kopírák! :-)

 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 20.09.11 09:57
:palec: :palec: :palec:
 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 20.09.11 10:19
:palec: :palec: :potlesk: :palec: :palec:
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 20.09.11 12:41
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :pankac:

Verčo tak jsem se opět parádně pobavila!!! :mrgreen: :palec: :potlesk: :pankac: Ty seš prostě dobrááááááááááá :pankac: :dance: :srdce:

„Trucovná obrna“ mě zničila :lol: :lol: :lol: To je fakt přesný :pankac:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 20.09.11 12:54

Moc krásné, tak brzo zase napiš :-P

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 20.09.11 13:07

:kytka: moc pěkně jsi to prťousku napsala :palec:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 20.09.11 13:07

děkuju vám za ohlasy, potěšily jste mě :hug:
Brzy zase něco sepíšeme :mrgreen:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 20.09.11 18:15

Jéé, pěkně napsané, předčítala jsem i manželovi :potlesk:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 20.09.11 21:54

Super napsaný deníček, trochu mi to připomíná naši 10m dceru. Sotva vstane, začne povídat, sotva si vezmu snídani/oběd/ve­čeři/kafe začne pískat a jakoby si neuměla sama vzít ani hračku:-D A jakmile jdu vařit, začne si stoupat, padat, bouchat se o cokoli, skřípat ruce kamkoli...... Jediné, v čem si slečny nejsou podobné je to spaní(naše vstane ráno v 6, pak spí chvilku po obědě a pak až večer) a ta lahev.
Hezky jsem se před spaním pobavila:-D :potlesk:

 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 11 inzerátů 20.09.11 23:46

krásný deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk: , skoro jako u nás. Jen u nás víc frčí zprávy než Ulice :pankac: .

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 21.09.11 00:30

to je super krásný deníček..:-)pobavil mně a rozesmál,vidím že seš pěkná roštanda jako ta moje roční neposedná holčička..tak zase brzy napiš princezno..:-)) :srdce: :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 21.09.11 12:58

super deníček, skvěle napsaný :palec: :palec:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 21.09.11 15:17

Supr deníček :-) Opravdu jsem se nasmála :mrgreen: :mrgreen:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 24.09.11 18:37

Verčo, super počteníčko… Malá je hotová spisovatelka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama