To bych asi vážně nečekala

O životě

Znáte takových příběhů mnoho, ale asi by vás nikdy nenapadlo, že se to stane vám nebo někomu z vašich blízkých.

Znáte to. Všechno okolo je v pořádku, sluníčko svítí a ptáci prozpěvují. Pak najednou, aniž byste o to stáli, vás něco zasáhne jak blesk z čistého nebe.
Ale k věci. Dnes jsem si sedla k počítači. Chtěla jsem využít volného času a alespoň si chvilku psát s kamarádkou, když už jsem na neschopence a nemůžu ven.Pouštím si program ICQ. Kamarádka je online a kromě ní ještě moje dvě sestřenky. Napsala jsem jim. čekám naši zajetou konverzaci. Jak se máš? Dobře. A ty? Ale ono nic. Na monitoru mi začne blikat zpráva.Rozkliknu ji. Víš, že je Lenka těhotná? píše mi moje nejmladší sestřenka Iva.Kecáš. To je dost blbej vtip.směju se a odpovídám jí. Čekám hloupej vtip, ani ve snu by mě nenapadlo že by to mohla být pravda. Ikonka zase bliká. Né vážně, nelžu. Je v tom.Ptám se a ujišťuju ještě několikrát. Jestli se mi to nezdá. Nebo jestli ty kapky na kašel nemají nějakej vedlejší účinek. Třeba jsem sjetá.Není možný aby ten 17nactiletej žabec byl v jiném stavu. Moje věčně se smějící, trošku prdlá a o čtyři roky mladší sestřenka. Ale ne je to pravda.A chce si to nechat. Řeknete si no bóže, tak je těhotná.Jenže jí je sedmnáct. Čeká dítě s klukem kterýho viděla dvakrát, ale je přesvědčená že ho miluje. Věřím jí to. Má naprosto jasnou a nekomplikovanou představu o tom jaké to je mít dítě. Vidí ten rozkošný malý uzlíček a nedochází kolik starostí to stojí.
A tak se modlím. Modlím se aby to všechno dobře dopadlo. Aby z ní byla dobrá máma.Aby ten kluk byl pro ní oporou. Aby jí rodina pochopila a nedělala jí to ještě těžší(i když tomu nevěřím). Taky se modlím aby dodělala školu. Modlím se a doufám.
Budu stát při ní a pomůžu jí. Od toho sestry a sestřenky jsou. Jen doufám, že ví jak těžká ta její cesta bude. Nikdy bych jí nenutila aby šla na potrat, protože já sama bych nikdy nešla. Jediné co pro ni tedy můžu udělat je to, že tady budu až mě bude potřebovat.

Hodnotilo 3 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rija
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.03.10 06:37

Tak to je pecka,na jednu stranu jí to moc přeju,ale je fakt hodně mladá. :-( :-P
V dnešní době to fakt nebude mít jednoduché,ale jak vidím,bude v tobě mít oporu a pomocníka,tak to má fajn. :potlesk:
Přeju vše nej a hodně štěstí tobě i jí :mavam: :mavam:

 
filad
Kelišová 6336 příspěvků 25.03.10 16:40

jj, moje segra bude mit ted v dubnu 19, ma teda dlouhodoby vztah s pritelem (ziji v Holandsku, on holandan)… no a v zari bude jejich dceri 2 roky :-)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 25.03.10 19:25

Maminka mého muže měla taky 17, když otěhotněla… naše děti mají hoodně mladou babičku :mrgreen:

 
Weendyyska
Nováček 8 příspěvků 26.03.10 10:28

děkuju za podporu…snad to všechno bude ok :-)

 
Ng Rogue
Nováček 4 příspěvky 26.03.10 21:48

Moje máma měla taky jen 17.. Manželsví šťastné nebylo, otec ji týral psychicky i fyzicky, po letech se rozvedla. My děti jsme jí byly velkou oporou - já jsem byla až druhá, sedm let od starší sestry. Dnes je mi 22, žiji už 4 roky s přítelem a sami plánujeme mládě do rodiny, tak doufám že to zvládneme :)

 
karinka
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 28.03.10 13:29

tak moji kolegyni v práci (studentka na brigáde) čekala máma v necelých 17 letech. Holka se ji moc vyvedla a chystám se jít za ni, aby mi řekla , jak ji vychovávala, páč bych si moc přála, aby moje dcera byla taky taková. Ta kolegyně si už od 16 let u nás přivydělává na recepci. Pracuje skoro každý víkend, místo toho, aby byla někde s kamarády na diskotéce. Po prázdninách jde studovat dvě vysoké školy najednou do Prahy a tam si chce i nadále přivydělávat. Nechce, aby její rodiče její studium něco stálo. Její rodiče i navzdory díky tomu, že byli tak mladí a chodili spolu tak krátce mají velmi hezké manželství a pořád se vodí za ruce.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19466 příspěvků 28.03.10 14:47

Věřím, že to sestřenka zvládne, zvlášť pokud má oporu v rodině, to je moc důležitý. Tak držím palce :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 13.06.11 09:18

Držím sestřence pěsti, náročné to teda bude! Určitě pomoc a podporu bude potřebovat!
Ale to malé se jí určitě bude každodenně odvděčovat :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama