To čekání na dcerušku se vyplatilo

Snažení
  • Andulinečka
  • 05.05.11

Holky, čtu vaše deníčky a tak jsem se rozhodla přidat i já náš příběh, jak přišla naše, teď už půlroční, Ellinka na svět. S manželem jsme se vzali před pěti lety a tak rok po svatbě jsme začali plánovat rodinu, strašně jsme chtěli miminko.

No a jak se říká, když člověk chce, tak to jako naschvál nejde. Uplynul rok a pořád nic, miminko se nedařilo, už jsme začali být nervózní, proč to pořád nejde, ani jsme neposlouchali ty ostatní, jak nám pořád říkali: Nemyslete na to a půjde to. Tohle jsem přímo nesnášela, vždycky jsem si říkala: Vám se to říká, vy ty děti máte!

No a tak po domluvě s lékařem nás s manželem poslal na kliniku, že nám tam udělají veškeré vyšetření a domluvíme se co dál. Na klinice byli všichni moc milí, doktor říkal, že to tak někdy je, že to dlouho nejde, já jsem měla problém s ovulací a s vajíčky, manžel byl průměr, ale i tak doktor říkal, že se může podařit přirozeně, že spoustě párů, co tam jezdí a chodí na IVF, se nakonec podaří otěhotnět normálně, ale že taky s našimi středními výsledky se to klidně může podařit i za několik let a že ani IVF není stoprocentní.

Nakonec jsme se domluvili na mimotělním oplodnění IVF, z kliniky jsme s manželem odjížděli s takovou nadějí, že miminko mít BUDEME a že možná hned na první pokus! Začala jsem brát léky, injekce, spoustu hormonů, a nadešel den, kdy my byla udělaná punkce vytvořených vajíček a zanedlouho přišel den a my jsme šli na zavedení embryí, nechali jsme si zavést dvě embrya, pro jistotu, kdyby se třeba jedno nechytlo. Jeli jsme tam s velkou radostí a i nazpět. Doma jsem si musela píchat další injekce a léky, aby se embryjko udrželo a čekat 14 dní na těhotenský test. Konečně nastal den testu a já s manželem jsme se strachem čekali, jak to dopadne, no a dopadlo to špatně, těhotenský test byl NEGATIVNÍ, ach to bylo pláče, i krev to ještě definitivně potvrdila.

No a tak následoval druhý pokus, zase všechno dokola a protože jsme měli embryjka zamražené,tak jsme nemusely dlouho čekat na ten druhý pokus a zase přišel den testu a ten byl konečně POZITIVNÍ! To bylo radosti, ale čárečka na testu byla strašně slabounká a z krve vyšlo,že mám strašně nízké HCG v krvi, že tomu nedávají velkou naději, tak jsme jezdili asi měsíc na kontroly skoro každý týden, jestli těhotenství roste a rostlo, jenže strašně pomalu. Už mělo být dávno vidět v děloze, ale bohužel nebylo, jen prázdný váček bez našeho embryjka. Tak zbývalo jediné, udělat revizi dělohy. Bylo nám ten den strašně, pořád jsme doufali, že se tam něco objeví ale nic. Bylo mi líto, že ostatní paní šly na zavedení a já šla na ukončení na revizi, bylo mi to strašně líto.

No asi tak za tři měsíce jsme šli zase na další pokus, tentokrát už na třetí, který dopadl opět špatně, tentokrát to bylo nejhorší, neměla jsem skoro vůbec žádná vajíčka. Tak nám řekli, přijeďte zase za tři měsíce, pátý den menstruace. To už jsem si řekla, nikam nepojedu, já prostě otěhotním normálně a už si nebudu muset žádné další zákroky vytrpět a čekat zase na negativní test! No, já dostala první den menstruaci, strašně slaboučkou, ale říkala jsem si, to je jen ten první den, a tak jsem se objednala na kliniku, aby to bylo ten pátý den a my tam byli. No a já měla druhý den menstruaci zase jen kapku a pořád ne a ne, a třetí den už vůbec, tak jsem si říkala, že je to divné.

Přijeli jsme tam a doktor viděl na vyšetření jen vysokou sliznici a já menstruaci už neměla, a tak mi píchli injekci na vyvolání menstruace, dostala jsem léky a že do týdne bych prý měla dostat menstruaci a hned mám začít brát léky, no a když prý ji nedostanu, tak máme přijet. Sestra mi tam potom řekla: jen tak si zkuste udělat test, jestli třeba nejste těhotná, sliznice je vysoká, za to nic nedáte. A já, že to mě nenapadlo, že jsem trošku špinila, ale i přesto mi to nedalo. Koupili jsme test, přijeli domů a jen tak, ještě večer, protože jsem to nemohla vydržet, jsme ho zkusili a ejhle velikééé překvapení, byl POZITIVNÍÍÍÍÍÍÍÍÍ! Sni si nedovedete představit tu radost a těch slziček co bylo, podařilo se nám otěhotnět přirozeně, vůbec jsme tomu nemohli věřit, byl to strašný šok, strašná radost, že se to povedlo. No a hned jsem se objednala na gynekologii, v děloze ještě zatím nic nebylo, ale krev potvrdila těhotenství a za týden už nám bylo v bříšku srdíčko, oba jsme s manželem brečeli, když jsme viděli náš první obrázek z ultrazvuku, to štěstí bylo obrovské.

Celé těhotenství probíhalo v pořádku, jen nějaké drobné, ze začátku malé špinění a výtok, nic víc. No a nakonec mi museli porod vyvolávat, dostala jsem ke konci těhotenství těhotenskou dermatitidu, osypala jsem se šílenou vyrážkou po celém těle a strašně to svědilo, pořád se to zhoršovalo, byli jsme kvůli tomu už dřív v porodnici, kde mi potom naplánovali vyvolání, aby se mohla vyrážka co nejdříve léčit. Když bylo ještě miminko v bříšku, tak mě léčit nemohli. Na porod jsem se strašně těšila, hlavně na maličkou a taky, aby už ta hnusná vyrážka, která tak strašně svědí, byla co nejdřív pryč. Porod vyvolali v 37. týdnu, manžel byl se mnou a narodila se nám krásná holčička, porod trval celkem 5 a půl hodiny, ale stálo to za to, držet toho našeho malého človíčka v náručí je ten nejhezčí pocit na světě. Hned po propuštění mě začali léčit, vyrážka zmizela asi po 2 měsících, ale nikdo nevěděl, jestli se nevrátí při druhém těhotenství a nedostanu ji třeba ještě dřív.

Tak tohle je náš příběh, to všechno, co jsme zažili za to nakonec stálo. Máme doma ten největší poklad na světě, kterému je teď už půl roku.

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 05.05.11 10:41

gratuluji k miminku, je dobre ze se vam to nakonec povedlo!!! :hug:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 05.05.11 11:06

Moc Gratuluji k malé princezničce.
A dopadlo to moc krásně ať jste moc štastní.
Krásnej deníček. :wink: :kytka:

 
Andulinečka  05.05.11 11:42

Holky mooooc děkuji. :lol: :mavam:

 
Andulinečka  05.05.11 11:43
Iwi

Nejsi taky ve skupině maminky listopad/prosi­nec?Zdá se mi že jo,máme skoro stejně staré holčičiky. :srdce: :huban:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 05.05.11 17:30

Moc gratuluju k holčičce a taky k tomu, že se zadařilo otěhotnět přirozeně. Přeju hodně zdravíčka a pohody s malou beruškou. :hug: :mavam:

 
Andulinečka  06.05.11 08:57

Děkuji mooooc :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama