Reklama

To co si člověk doopravdy přeje se určitě splní.......

Snažení

Ahoj, jmenuji se Iveta, je mi 27 let a můj problém začal asi v 15 letech, kdy jsem nezačala vůbec menstrurovat.

Tehdy jsem tomu nepřikládala velký význam, dostala jsem léky a vše bylo v pořádku, až na to, že mi lékařka zdůrazňovala, že nikoho jiného s podobným problémem nezná.

Skutečné problémy, ale začaly, když jsem se vdala a přála si miminko. Po všech vyšetřeních mi bylo sděleno, že část mozku, která řídí vaječníky je z neznámých důvodů zablokovaná a mám velmi nízké hladiny hormonů.

Začala jsem se léčit v ISCARE Praha, kde po první hormonální stimulaci vaječníků, vaječníky prostě nespolupracovaly, po druhé jsem to „dotáhla“až k inseminaci, ale bylo mi sděleno, že podle rozboru krve, tam nejspíš nedozrálo vajíčko.

Jsem z toho všeho nešťastná a smutná, ráda bych našla „spřízněnou duši“, která je na tom jako já, nebo nejlépe ještě lépe než já a čeká miminko.

Přesto stále věřím a zatím jsem „optimisticky“ naladěná a říkám si, že jednou to přece vyjít musí.

Všem, kteří smutní jako teď já, přeji opravdu moc štěstí a jsem přesvědčená o tom, že opravdu velká přání se plní.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.02 12:51

Milá Iveto,
jsem asi trošku podobný případ jako Ty. Začla jsem sice menstruovat úplně normálně ve 13 letech, ale pak to bylo pořád horší a horší a jsem přestala menstruovat úplně. Take jsem brala nějaké práky, aby se MS dostavila. Kdy jsem se vdala, napřed jsme o miminku asi 2 roky neuvažovali, ale když jsme se pak rozhodli, má doktorka mě rovnou kvůli mým hormonálním problémům poslala do spec. centra. Tam mi z rozboru krve, který dělali několikrát zjistili, že u mě došlo zřejmě k předčasné menopauze a bohužel se došlo k závěru, že jediná možnost je umělé oplodnění a to darovanými vajíčky. Bylo to pro nás moc těžké, ale i to ještě nebyl konec našemu trápení. Rok jsem chodila po vyšetřeních s krví, jestli mi můžou vůbec nějaké hormony na:,–(it, protože se objevil nějaký problém. Všechny výsledky dopadly dobře a tak jsem v listopadu 2001 začala baštit hormony. Jenže jsem musela čekat na vajíčka od dárkyně, které na mě „zbyly“ az začátkem dubna 2002. Nejsem totiž jediná s tímto problémem, v centru mají na darovaná vajíčka pořadník. Vajíčka byla, oplodnili je spermiemi mého manžela a já měla přijet na přenos embryí. Vajíčka se však neoplodnila a k přenosu nedošlo. Manžel teď musí jít na spec. vyšetření, jestli není problém někde u něho, protoe té dárkyni, která se připravovala na um. oplodnění a souhlasila, že přebytená vajíčka daruje se oplodnily normálně. Takže teď čekáme jak to všechno dopadne. Na druhou stranu musím řícxt, že jsme se s manželem víc semkly a věřím tomu, že nám nakonec bude osud přát. Nevzdávej se a věř že vždycky nějaké východisko je.
Trošku mě zaráží, že z ultrazvuku nepoznali, jak to u Tebe s těma vajíčkama je.Měj se . Magda
Jestli budeš chtít napsat, má adresa je: M.Budulinek@sez­nam.cz

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.02 16:36

Mila Iveto budes li mit zajem napis mi na adresu deniska@email­.cz…Rada bych taky otehotnela a jiz 2 rok se to nedari......Denisa

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.02 18:08

Ahoj Iveto,
mam uplne stejny problem jako ty. Take jsem nezacala menstruovat. Je mi take 27 a s manzelem touzime po mimcu. Uz dva roky se lecim. Porad me pichaji injekce FSH a LH, aby me dozralo vajicko, k tomu jeste bastim progesteron a estradiol, protoze me nedorusta delozni sliznice, tak jak by mela. Je to psychicky velmi narocne, porad behat na ultrazvuk, porad se kontrolovat atd. Uz trikrat jsem byla na inseminaci, ale vzdy druhy den po tom jsem zacala krvacet, vubec nevim, co to znamena. Ted se chystam na dalsi a byla bych hrozne rada, kdyby to ted vyslo.
Ahoj Lili

 
Domca
Nováček 4 příspěvky 02.05.02 07:38

ahoj Lili, mě to taky po první IUI nevyšlo, teď mám mít měsíc pauzu a zase to začne.
Dostala jsem to, ale až asi 12 den po inseminaci, tak mě moje tělo docela dlouho natahovalo, no a vidíš nevyšlo to. Je fakt, že den před menses a krátce než jsem začala špinit, jsem se hodně namáhala, ale zase si říkám, že potrat bych snad nepřehlídla.
Musíme tomu věřit, že to vyjde, nevím co říkali Tobě, ale mě, že když jsme to vlastně nikdy samy nedostaly je vlastně dobře, protože po podání hormonů začne tělo reagovat tak jak má.
Budu Ti držet palce ať už taky prolomíš tu smůlu a další inseminace se povede, hodně štěstí a budu ráda, když se zase ozveš.
Ahoj Iveta

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.02 14:20

Ahoj Domco,
zkus se podivat na server Rodina, diskuse -snazimese, popr, nepolodnost, IUI, IFV, takových jako ty je nas spousta.
 Eliska

 
piluska
Nováček 3 příspěvky 16.05.02 21:27

Ahoj Iveto, možná, že jsem ta spřízněná duše po které voláš… mrzí mě, že to, co si obě dvě přejeme zatím nevychází. Snad ti pomůže to, že nejsi sama a dokonce i to, že jsi o několik let mladší než já (31) a tudíž máš větší šance aspoň to říkají statistiky… My už se snažíme 2.5 roku a máme za sebou několik testů a teď nám řekli, že budu muset jít na IVF. Mám z toho strach hlavně z té stimulce vaječníků. Jsem totiž od přírody takovej antipráškovej a anti injekční tvor. Hledám i nějaké centrum které by bylo více orientované na alternativní medicínu a také na tu psychiku, kterou mám tím vším dosti nabouranou. Mohla bych se tě zeptat, jak jsi snášela tu hormonální léčbu event. jakou jsi měla a taky jak jsi spokojena s centrem Iscare??? To centrum jsem nedávno objevila a zjistila, že je velmi blízko od našeho bydliště. Tudíž bych nemusela trávit tolik času přejezdem do jiného centra (Gest), kam teď chodím…

Díky moc za info a přeji hodně trpělivosti a štěstí…Lada

 
Domca
Nováček 4 příspěvky 17.05.02 09:48

Ahoj Lado,
s ISCAREM mám zatím docela dobré zkušenosti, ale znáš to ne vždy se k Tobě chovají tak, jak by si asi člověk přál. Ale na to nejspíš narazíš všude.

S Gest zkušenosti nemám, ale bude to nejspíš na stejné úrovni.

Já už mám za sebou jednu IUI , ale bohužel nevyšla, tak teď s nedočkavostí, ale i strachem čekám na druhou. Léky jsem snášela celkem dobře, i když jsem byla po nich celá taková nafouklá a zdá se mi , že i trošku agresivnější a náladovější na své okolí, ale to nevím, jestli za to mohly ty injekce:)

Lado , jestli chceš napiš mi na e-mail, je to itaterova@ste.cz, určitě strašně moc pomáhá, si moci o těhlech problémech s někým popovídat.

Držím Ti moc pěsti, myslím že tyhle věci vůbec nezáleží na věku a proto na tohle vůbec nemysli !!! Snad Tě potěší, že už vím i o holce. která má podobné problémy a má MIMINKO:)

Přeji ti moc štěstí Iveta

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama