To dítě tam snad drží za uši!

Porod

Každá prvorodička má o porodu své představy a ty jsou ve většině případů hodně zkreslené. I já se s vámi chci podělit o svůj porodní příběh. V ten den mi sice do smíchu nebylo, ale teď se při pohledu zpátky už jen potutelně usmívám.

Je 13. dubna ráno, něco málo před půl šestou, za oknem je ještě šero a já snad už po stopadesáté kontroluji hodiny. Když mi přesně v 5:30 zvoní budík, jeho tón mě nevytrhne ze sladkého snění, už jsem přece dávno vzhůru. A bodejť by ne - vždyť právě dnes se má narodit náš drobeček, kterého se doktor rozhodl díky vyšší odhadované porodní hmotnosti vyhnat z maminčina bříška o několik dní dřív.

Z postele vystřelím jako kulový blesk, (samozřejmě jen tak rychle, jak mi můj obří buben dovolí), a s předstihem budím přítele. Do odjezdu do porodnice je ještě čas, ale znám jeho nechuť ke vstávání a vím, že ho budu budit minimálně ještě 3×. Na snídani vůbec nemám chuť, ale vím, že něco sníst musím. Tak žvýkám rohlík (a žvýkám ho i o půl hodiny později v autě na cestě do nemocnice, vůbec mi neleze do krku. Fuj.) a mezitím kontroluji obsah zabalených tašek. Mám dvě a stejně mám problém je zavřít, i když jsem se snažila zabalit jen to nejnutnější. No vážně.

Následuje rychlá sprška, opět budím přítele, oblékám se, nadávám příteli, že ještě nevstává, znovu kontroluji obsah zabalených tašek, tahám z přítele peřinu, odnáším tašky do předsíně, opět nadávám příteli a házím po něm ponožky, nervózně stepuju u dveří a měřím si ho pohledem, zatímco se obléká (oči ještě napůl zavřené, podezřívám ho, že spí ve stoje), po dvaceti vteřinách kontroluji čas na hodinách, mračím se, když nemůže najít klíče od auta a pak KONEČNĚ zamykám dveře a odcházím do auta, kde sebou plácnu jako balvan a odjíždím do porodnice.

Myslím, že předporodní přípravy, na kterých se (očekávaně) zjistilo, že se stejně nic neděje, (což mě vůbec nepřekvapilo, už týden předtím mi doktor říkal, že to na porod vůbec nevypadá) můžeme přeskočit.

Najednou se ocitám na porodním sále, oblečená do tradiční košile s přítelem v patách, který si vyfasoval „slušivý“ mundůr, ze kterého doslova číší nadšením. :D Poslouchám nařízení porodní asistentky, kterou vzápětí vystřídá lékařka, jenž mi zasouvá tabletku hluboko do útrob a se slovy „Teď budete hodinu jen ležet,“ odchází z pokoje.

Koukám na hodiny - je půl 8 a já ještě nevím, co mě vlastně čeká. Stále ještě s veselou náladou hrajeme s přítelem hru na mobilu, střídavě sledujeme televizi a děláme si srandu z toho, jak to bude probíhat. Joo, jen kdybych věděla…!

Po hodině slézám z lůžka a odcházím na klystýr. Ptám se sestřičky, jak dlouho musím vydržet a poslouchám odpověď: „Alespoň 15 minut.“

Naivně sama sobě nalhávám, že to nebude žádnej problém a trochu svíravě odcházím zpátky na pokoj za přítelem, kde pochoduju po místnosti a zažívám křeče. Nečekaně. Pochoduju, sleduju hodiny, zastavuju a přečkávám křeč, pak zase pochoduju, moje chůze postupně zpomaluje, zase mám křeč a hodiny se vůbec neposunuly. Po třech minutách pádím na záchod s myšlenkou v hlavě: „Proboha hlavně to tam dones, máš to hned za rohem,“ odkud se po obrovské úlevě vracím zpátky na pokoj, abych se vzápětí vydala opět na WC, protože mě ta teplá voda sakra prohání.

Posměšky přítele přecházím s mírným zavrčením a v duchu slibuju sama sobě, že až přijdeme domů, narvu mu trubičku někam, zamknu dveře na záchod a zahodím klíč. Ano, v tuto chvíli mě stále ještě neopouští humor.

O půl desáté přichází doktor, praská mi vodu (doprčic, au!), dostávám první dávku oxytocinu a s napojenou kapačkou čekám, co se bude dít. Přichází mírné bolesti, kdy příteli nařizuji měřit jejich trvání, přičemž při začátku každé kontrakce zvedám ruku, druhou se opírám o zeď a funím. Se zoufalstvím v očích pak poslouchám doktorku, která říká, že kontrakce po třech minutách trvající 20 vteřin nejsou vůbec nic. Bude to ještě horší?! Už teď se potím.

O půl druhé dostávám další dávku oxytocinu, otevřená jsem jen na 4 prsty, bolesti se stupňují a já nevím, jestli mám ležet, chodit nebo skákat na míči. Zkouším všechno - lezu do vany s teplou vodou, hopsám na míči, chodím po místnosti, zase lezu do vany, opírám se o zeď, pochoduju a u toho funím, funím, funím a funím. Uh uh uh…

Ve tři hodiny prosím doktorku o epidurál, i když jsem byla zásadně proti. Přítel razantně vstává, (uvědomil si totiž, že jsem ho doma prosila, aby pohlídal, že mi nedají epidurál, kdybych já nebyla schopná slova) kupodivu si vzpomněl a začíná protestovat, že epidurál v žádném případě - vrtíc při tom hlavou div doktorku nevyprovodí ze dveří sálu. Namítám, že ho prostě chci, tak mi ho dají.

Po půl hodině přichází úleva, bolesti cítím pořád, ale už nejsou tak hrozné. Tento stav přetrvává hodinku a kousek, pak se bolesti opět stupňují, ale dle doktorky musím na další epidurál počkat minimálně 2 hodinky. Mám pocit, že umřu, hopsám na balonu, funím a vrčím na přítele, aby laskavě měřil ty kontrakce. Běda, když jednou zapomene, hned ho zpražím, vzápětí toho lituju a omlouvám se. Snad mi to nedá sežrat…

Před šestou hodinou přichází nesnesitelný tlak na spodek, mám pocit, že malá snad každou chvilku vyleze ven. O to trpčí je zklamání, když po prohlídce porodní asistentka usoudí, že je ještě brzo tlačit. Je mi nakázáno rozkročit se, opřít se o lehátko a funět jako pes. Přítel se tlemí, já funím až prskám, on se zase směje, já na něho vrčím, ať toho laskavě nechá, on se omlouvá, že to tak nemyslí, mně sliny lítají kolem pusy, v krku mám sucho a vím, že jestli na mě přítel promluví, pěkně si to schytá. Prostě v tu chvíli chci, aby jen seděl a mlčel.

Tlak na spodek zesiluje, já jsem zpocená a vůbec si v tu chvíli neuvědomuji, že mi zpoza nezavázané košile kouká holej zadek, zatímco dveře do sálu jsou otevřené a sestřičky s doktory chodí kolem. Je mi to fuk, myslím jen na jediné: CHCI TLAČIT! Posílám přítele pro porodní asistentku, že už to nevydržím, tak ať laskavě nakluše a nedělá chytrou, že je na tlačení ještě brzo. Prdlajs. Budu tlačit a tečka.

Je krátce po šesté, když je mi dovoleno vyskočit na lehátko a poprvé zkouším tlačit. Zpočátku nechápu, co po mě vlastně chtějí a začínám litovat toho, že jsem nenavštívila žádný předporodní kurz. Přichází doktorka, tlačí mi na břicho a povzbuzuje mě, že to určitě zvládnu. Opět tlačím, vrčím, bolestí mačkám matraci na lehátku, zatímco přítel mě hladí po čele a říká mi, jak jsem šikovná.

Pak slyším porodní asistentku, jak říká, že už vidí hlavičku. Podvědomí mi vysílá signál do mozku, že už brzo uvidím svoji dcerku, ale chce to ještě tlačit. Tlačím, funím, vrčím, čekám na další kontrakci, zase tlačím, vrčím jak rozbitá zahradní sekačka a cítím, jak mi po čele teče studený pot.

Pak se opět ozve porodní asistentka: „To dítě se tam snad drží za uši!“

Další slova jdou z úst doktorky, že bez nástřihu to bohužel nepůjde, pak vidím nůžky a cítím nástřih hráze (kdo tvrdí, že při porodu je nástřih hráze to poslední, co vnímáte, ten podle mě kecá), je mi nakázáno tlačit a doktorka slibuje, že teď už to bude, že se mám snažit…

Zhluboka se nadechnu a s vidinou, že už to bude brzy za mnou, pořádně zatlačím. Hlavička je venku, ještě jedno zatlačení, vyjdou nožičky a najednou ji mám položenou na prsou, je celá pomačkaná, hlavičku plnou tmavých vlásků, ručičky křečovitě zaťaté v pěst a pláče. Tak krásně pláče.

Vdechuji její vůni a v tu chvíli mě zaplaví tak zvláštní pocit, který znají jen maminky. Je to směs úlevy, vyčerpání, štěstí a především nekonečné lásky. S maličkou na prsou přežívám šití (které bylo z poloviny za živa, protože mě maličká potrhala i zevnitř a dle slov doktorky to bohužel nešlo umrtvit, takže cítím každé píchnutí, se kterým automaticky zvedám pánev nahoru, přičemž jsem vzápětí stlačena dolů rukou doktorky a pokárána, že mám vydržet).

Šití trvá strašně dlouho, v duchu si říkám, že mi tam snad doktorka vyšívá svůj podpis, vnímám svou dcerku a sleduji přítele, v jehož očích se odráží láska k tomu malému uzlíčku. I přes veškerou bolest jsem šťastná, tak strašně šťastná.

Pro mě se v tu chvíli, přesně v 18:22, zastavil čas. Vím, že teď mi začíná úplně nový život. Najednou mám úplně jiné priority, jiné cíle a veškerou pozornost soustřeďuji jen na svou dceru. Je krásná, tak strašně krásná, má spoustu vlásků a kouká na mě mžouravýma očičkama. Šeptám, že jsem její maminka a že teď už nám bude jen dobře. Teď už jsme rodina.:)

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karolina snažilka
Závislačka 2715 příspěvků 27.07.16 00:34

Krasny denicek :kytka: gratuluji k dcerce, at Vam dela radost :)

 
Emyunka
Kecalka 171 příspěvků 27.07.16 01:07

Nádherný deníček :-)

 
eriika89
Stálice 76 příspěvků 52 inzerátů 27.07.16 04:46

Krasný deníček :palec: a gratuluju k malé :kytka:

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 27.07.16 05:36

Krásné a gratuluji! Jen mi chybí údaje maličké, kolik měla míry, že byl proveden nástřih? Proč by to bez něj nešlo?

 
fashion_victim83  27.07.16 06:56

Ten porod mi připadá otřesny, ale tak výsledkem je zdravé dite, tak proc ne…

 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 27.07.16 07:03

Krásný závěr, jen škoda toho zpackaného porodu, přijde mi, že příliš brzy praskly vodu a zbytečně jsi se trápila. Já měla všechny 4 porody potermínové indukce, takže trochu vm, co píšu. Další porod bude určitě lepší

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 27.07.16 07:39

Gratuluju k holcince a obdivuji te.jsi zalozenim asi velky optimista protoze takovy porod… :nevim: kez by partneri misto volani ‚epidural ne‘ (hezky si vzpomnel..mozna kdybys mela prani vic, bylo by to bez nastrih a i to epiduralu) volali ‚pichnout vodu ne/umely oxytocin ne/partnerka si polohu vybere sama a bude v ni tlacit tak jak ji rika telo‘…achjo :,(.ale jsi hrdinka…snest vsechny zasahy, preckat i zakazane tlaceni na bricho…jen prosim pro priste si o porodu neco zjisti…pprod muze vypadat i jinak ;) a to siti..znan…sili me hodinu a po vetsinu casu vnitrne takze take bez umrtveni :poblion:

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 27.07.16 07:52

@lokynka Také jsem všechny tři děcka přenášela skoro dva týdny a museli vyvolávat, nechali to všechno na přírodě, takže krom kapaček žádné oblbováky, epidurály, praskání vody či klystýr nebo nástřih. Čekalo se na miminko. Sice porody byly dlouhé, zvlášť ten první - 49 hodin od prvních slabých bolestí, ale nic nenastřihovali, na břicho netlačili a nakonec jsem ani nemusela být šitá. Nepotrhala jsem se, aniž by provedli nástřih - podle mě ho mnohdy dělají zbytečně, proto jsem se ptala na důvod.

 
Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 27.07.16 09:19

Gratuluji k holčičce :srdce:! Zajímalo by mě, kolik malá měřila a vážila, když byl plánovaný indukovaný porod. Zda k tomu byl opravdu pádný důvod! Podle Vašeho popisu probíhal stejně jako u mého prvního dítěte, vyvolávali mi jej kvůli dceřině srdeční arytmii, kterou zjistili ještě když byla v bříšku. Bohužel vyvolávaný porod a klasický přirozený je něco úplně jiného. Už kvůli tomu množství medikamentů, které do rodičky vpraví, nástupu porodních bolestí, připravenosti cest…Při indukovaném porodu jsem si zažila vše, umělé puštění vody, bolel jako čert, tlačení na bříško, nástřih, který jsem cítila… Přeji Vám krásné chvíle s Vaší holčičkou a příští porod ať se ohlásí sám :hug:

Příspěvek upraven 27.07.16 v 09:23

 
Andrejka84
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 27.07.16 10:31

Krásný deníček :palec: i jsem se zasmála :lol: Gratuluji k holčičce :kytka:

 
Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 27.07.16 10:45

Škoda toho porodu, nějak mi to připadá přesně tak, jak doufám, že si to já neprožiju. Naplánované doktory, medikace jak na běžícím páse… Škoda, že to nešlo přirozeně.

Ale hlavně, že je miminko zdravé.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 27.07.16 11:19

Myslím, že je zbytečné lanařit na oxytocin, jinak by prostě malá ven nevylezla :nevim: jak vždy říkám - hlavní je výsledek a to zdravé živé dítě :hug:

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 27.07.16 11:22

Gratuluji :hug: krásně jsi to napsala. Při čtení mi tekly slzy dojetím a smála jsem se - hlavně u šití, že dr vyšívá svůj podpis :lol: :potlesk: to mě dostalo. :)

 
Dermabion
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 6 inzerátů 27.07.16 11:46

A kolik nakonec vážila? Jinak moc nechápu to vyvolávání předem 8o moje malá měla taky odhad na cvalíka a nechali to na přirodě a tak jsem spontáně porodila 40+0tt 4100g vážící holčičku :mrgreen: (já vážím 53kg a kupodivu neměli strach že to nezvládnu)

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 27.07.16 12:13

Také mě to, jak vyšívá svůj podpis dostalo :lol:. Ale na oxytocin, nebo co to je, si nemůžu stěžovat. Dali mi kapačku jen na 10 minut a za hodinu už jsem tlačila na sále. Nenastřihávali, ale potrhala jsem se. Takže autorka neměla, dle mého, tak hrozný porod.
Gratuluji k zdravému děťátku. Váhu jsi mohla napsat. :mavam:

Příspěvek upraven 27.07.16 v 12:14

 
Kajule21
Závislačka 3029 příspěvků 5 inzerátů 27.07.16 12:14

Nádhera, krásný deníček :potlesk: Gratuluju k maličké a ať jste všichni šťastní :mavam:

 
xSnow
Kecalka 311 příspěvků 27.07.16 12:38

Panebože, za mě jsi hrdinka, protože já bych takhle porodit nezvládla. Na zádech, s milionem zásahů, který nejspíš ani nebyly nutný a s ženskou poskakující mi po břiše… 8o
No spíš než jako krásný porod mi to přijde jako křížová cesta.
Tak aspoň, že jste ok a pokud budeš rodit ještě někdy znovu, třeba si najdeš cestu k informacím a bude to nádherný a porod pro tebe i mimčo.

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 27.07.16 13:13

Nechápu co zde každý má s tím, že to nebyl hezký porod. Pokud chce dnes každá rodit „přirozeně“, tak nejlépe v lese vedle krmelce :roll:. Lepší nastřih než potrhání. :palec: Sice potrhat se je asi „přirozené“, ale myslím že vetšina PA a doktoru vi co dělaji

 
Bebuše
Echt Kelišová 7565 příspěvků 27.07.16 13:50

Krásně napsané, jen mohli být lékaři trpělivější… taky jsem byla na vyvolání, po ranní tabletce nikdo do večera nic neřešil, večer konstatovali, že se něco asi děje, že není potřeba další, v 22.30 mě kontrakce postavila v posteli a 0.26 byla malá na světě… bez epidurálu, bez oxytocinu… myslím, že tě zbytečně trápili :(

 
kalome
Povídálka 14 příspěvků 1 inzerát 27.07.16 14:06

Napsala jste to moc hezky a gratuluji vám k dcerce.

 
Nicolettee
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 27.07.16 16:00

Ahojky všem! :mavam: moc Vám děkuji za reakce a blahopřání k malé :) Odhadované míry dcerky byly 4,5 kg, nakonec vážila rovná 4 kila a měřila 52 cm :) Sama nevím, proč se tolik spěchalo na to, aby šla ven ještě před termínem a máte pravdu, že jsem si o porodu měla něco načíst :( Na sál jsem vstupovala pouze s přesvědčením, že epidurál NE (a stejně jsem si ho nakonec nechala dát) a postup lékařů jsem považovala za správný. Bohužel se vyplnila slova mojí maminky, která mi den před porodem řekla „snad to nebudou taková muka, aby tě to nedejbože neodradilo od dalšího miminka“ a to se bohužel prozatím stalo, momentálně jsem razantně proti (ale kdo ví, co přinese čas) :)

Příspěvek upraven 27.07.16 v 16:29

 
xSnow
Kecalka 311 příspěvků 27.07.16 16:56

@Nicolettee Teď nemá smysl si něco vyčítat, děti se rodí tak, jak se rodí, mělo to svůj důvod. Holt to byla tvoje cesta k tomu, abys třeba svoje další mimčo porodila podle svých představ. Užívej si malé a příště budeš vědět a bude líp :srdce:

 
unuděná
Závislačka 3992 příspěvků 27.07.16 17:05

Je to strasne pekne napsane, a tak ty hruzy klasickeho urychlovaneho porodu ani nebudu komentovat ;) Beztak uz to udelaly jine.Ja moc gratuluji k dcerce,4kg na prvni dite je slusnej vykon! Moje melo taky bezmala 4kg, ale ja merim 183cm, takze cajk :mrgreen:

 
Nicolettee
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 27.07.16 17:24

@xSnow Pravda :) Jestli nějaké další „příště“ bude, tak už si pohlídám, aby to bylo tak, jak bych si přála :)

@unuděná Děkuji moc :) no to já jsem o 23 cm menší a nebudu lhát, že mi to dalo zabrat :D teď se snažím vzpomínat už jen s úsměvem :)

 
Nikbrů
Kecalka 287 příspěvků 27.07.16 17:57

Moc hezký deníček :) vzpomněla jsem si při čtení na svuj porod, který byl sice bez epiduralu a nastrihu, ale funeni, vrčení apod u mne proběhlo take :lol:
Při čtení jsem se i zasmála :)
Moc gratuluji k holčičce :kytka:
:andel:

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 27.07.16 18:40

Gratuluji, ačkoliv takový porod urychlovaný naprosto zbytečně bych nechtěla ani za nic, měla jsem také vyvolávaný, přesto to znamenalo jen tu tabletku na začátku

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 27.07.16 20:46

Moc hezký deníček a gratuluji k holčičce. S nastrihem mam stejnou zkušenost, cítila jsem to dost. Prostě to fiknutí do živého je auaujau a vůbec nechápu, jak všichni tvrdi, že o tom vůbec nevíš. Nicméně tedy tvého pritele bych u porodu nesnesla, ten by letěl. Smát se kvůli klystyru a funeni je dost pubertální. Ale z deníčku je zjevne ze se milujete a zrejme sdílíte svuj (pro me zvláštní) smysl pro humor.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 27.07.16 20:52

@xSnow

Pokud jsem četla správně, tak byla ve sprše, opírala se o postel :nevim: na zádech až ve finále? Proč to tak dramatizovat?

PS: já měla pohodový porod, ale mám doma dost fičák s malým raubířem, takže i 9 měsíců po porodu další dítě nechci :pankac:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 27.07.16 20:53

@MiaRimonta

neví, protože google a diskuze zde jsou chytřejší :roll: troška ironie…

Souhlasím s tebou :)

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 27.07.16 22:02

@ASAndrea :potlesk: :palec: alespoň někdo to vidí podobně.
Vykašlete se na porodní plány. Porod se naplánovat nedá :P. Za 3 měsice rodím a dám za to cokoliv ať je to rychle :)

 
mimi2017
Závislačka 3778 příspěvků 27.07.16 23:00

Moc hezké :kytka: Gratuluji :hug:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 28.07.16 08:44

Me to prijde jako v pohode porod..hlavne bez komplikaci.. Taky jsem mela holcicku pres 4 kila a nastrihnout me nestihly a potrhala jsem se..byla bych stokrat radsi za nastrih :( A na oxytocinu nevidim nic spatneho..

 
Barunka.10
Kecalka 122 příspěvků 28.07.16 09:42

Pěkný deníček :potlesk: Gratuluju :kytka:

 
oliii
Kelišová 6007 příspěvků 1 inzerát 28.07.16 19:30

:kytka: krásně popsáno a gratuluju k princezně

 
xSnow
Kecalka 311 příspěvků 28.07.16 21:33

@ASAndrea kdyby nemusela tlacit riene na zadech, kde je to na vytlaceni fyziologicky nejhorsi, nemuselo se treba zbytecne nastrihavat. Nedramatizuju to, jen je to podle me zbytecne. Sance, ze by se potrhala od nevidim do nevidim treba na vsech ctyrech jsou oproti lezeni na koze minimalni. Plus tlaceni na bricho - kristellerova exprese je nejen nebezpecna, ale dokonce zakazana a stejne ji jeste nekteri doktori pouzivaji.
Ad rychlost porodu: porod - jeho zacatek, prubeh i rychlost je vec hlavne hormonalni a rizena ditetem, to spousti samotny porod a potrebuje urcity cas pro narozeni.
Kdyz je potreba, zasah lekare muze samozrejme zachranit zivoty, ale kdyz to potreba neni, nevidim duvod do vseho porad rypat - vetsinou to totiz prinese spis komplikace, nez ze by to necemu pomohlo.

Kazda at si rodi, jak uzna za vhodne, pouze z meho pohledu to pravdepodobne slo jednoduseji a bez nekterych zbytecnych zasahu a bez traumatu. :kytka:

Příspěvek upraven 28.07.16 v 21:37

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 29.07.16 11:37

@xSnow

Když ty pleteš hrušky s jablkama - já rodila bez epidurálu a všeho kolem, ALE já rodila přirozeně a dítě chtělo ven samo. Tady se rodilo řízeně předem, to se prostě musí pošťouchnout ;)

Co se týká toho ležení - já byla ráda, že jsem si lehla :dance: zkusila jsem tlačit ve stoje (to jsem myslela, že ze mě vyletí už všechno), na boku (dost nepohodlné při kontrakcích o síle skoro 200), na všech 4 se mi zase špatně dýchalo, takže na zádech jasná volba :roll:

Co výsledkem porodu? zdravé, živé dítě. Co ti pomůže porod na jedničku, někde v lese bez zásahu všech, když to dítě nepřežije (případ mojí babičky).

 
Halibar
Kelišová 6301 příspěvků 29.07.16 15:22

Ono rodit na zádech nese jednu velkou nevýhodu - mnohem vyšší šanci poranění. Taky jsem měla pocit, že mě šijou hodinu a prý jsem měla jen jeden steh, ale to už je teď jedno :)
Druhé určitě na zádech rodit nebudu. A v koze taky ne, to je moje noční můra mít nohy ve výšce někde v čemsi :D

Ale gratuluji ke krásné princezně :)

 
marka123
Kecalka 187 příspěvků 29.07.16 22:54

Nejsem nejaky echt alternativec. Ale tento prubeh porodu se mi taky nelibil. Ja nastesti rodila jako prvprodicka kratce, pouze 4 hodiny byly dost neprijemne. Za klystyr, ikdyz byl dost neprijemny, jsem byla rada, nechci si ani predstavovat, jak bych tam pred pritelem „po“ nasi malou princeznu:D porod byl spontanni, ale voda nepraskla, tak mi ji pichli, vubec jsem to necitila. Akorat mi vsechny zasahy doktoru a asistenstky urychlili porod, o epidural jsem nakonec taky zadala, kdyz jsem uz mela pocit ze omdlim, moc mi nepomohl, pichani do patere v nepretrzitych kontrakcich bylo hrozne, a do pul hodiny uz jsem tlacila. Bez poraneni, nastrihu, ktery jsem nechtela. Cvicila jsem s aniballem. V opavske porodnici jsou dost osviceni a tak vi, ze to jde i bez nastrihu, pokud se cvici. Polohu jsem si mohla vybrat, ale nakonec jsem taky tlacila na zadech, bylo mi to uplne jedno, hlavne jsem si nedovedla predstavit, ze bych se mela nekde presouvat:D hlavne zalezi, jakou si vyberete porodnici a jaky mate porodni plan. Jiste ze porod nejde podle planu, ale v kontrakcich se tezko vysvetluje jak byste si co prala.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 30.07.16 23:02

@Halibar

já jsem měla nástřih na 2 stehy vnější a vnitřní a skrytě podezřívám doktorku, že mě sešila víc :lol: mě to teda vůbec nebolelo a na to, že malý vylezl nejdříve rukou, pak hlavou s 2 oblouky pupečníku kolem, tak jsem šťastná, že jsem se nenarvala až do někam :oops: na 2 zatlačení venku.

Mě to zase příšlo pohodlnější, vyvalit se, čapnou madla a tlačit :dance: a za chvíli konec a pak je to teprve zajímavé :srdce:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 05.08.16 15:14

Gratuluji :D porodu vetsinou byvaji tak nejak jine nez si clovek predstavuje, ale to nevadi ;) na tom prece nezalezi, hlavni vec je vase zdravicko :srdce:
Nechapu ty rejpalky, co pokazde hodnoti porody a rodicky podle prubehu porodu, to je tak hrozne dulezite rodit bez epiduralu, prasknuti vody atd. :roll:
Jdete se fakt bodnout :cert: diky vam akorat nektere maminky dosahnou menecenosti :zed:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama