Tak jsem si to nepředstavovala

Porod

Tu bolest, kterou jsem prožívala, jsem si nedokázala ani představit. Můj porod začal pátečním večerem, kdy jsem neměla ani potuchy, že by se to mohlo stát. Byl to takový normální den jako každý jiný, seděla jsem u televize a luštila křížovky a hle, po chvíli jsem ucítila takové divné prasknutí v břiše a divila se, co to je. Chvíli jsem ještě seděla a po pár minutách to začalo prasknutím vody, ale to jsem ještě nevěděla, co mě čeká.

den po porodu
3 komentářů

Filípek den porodu
1 komentář

Tady nám jsou 3.měsíce

Zavolala jsem příteli, aby mě odvezl, po příjezdu do porodnice jsem byla méně ve stresu než přítel, hned se o mě starali, byla jsem spokojená. Ošetřena a převlečena jsem byla odvedena na pokoj, kde začalo peklo. Kolem půlnoci přišla sestra, aby mě vyšetřila a řekla, jestli už je to k porodu, ale bohužel nebylo, tak mi píchla injekci, prý na uvolnění, ale mě to potom přišlo ještě horší, nemohla jsem se uvolnit a spát.

Ráno mi sestra napíchla kapačku s antibiotiky kvůli vodě, aby malý neměl infekci, opět mě vyšetřila a pořád nic, k porodu to nebylo a bolesti byly k nevydržení. Zavolala tedy pana doktora, aby řekl, co se mnou dál, ten mě vyšetřil a řekl, že opravdu ještě nic a pokud se neotevřu do oběda, tak mi dá čípek na urychlení porodu, v tu chvíli jsem byla klidnější, že to konečně budu mít za sebou.

Po obědě přiběhla sestra, že si to pan doktor rozmyslel a že to nechá probíhat zvolna, bez urychlení, byla jsem v tu chvíli v šoku a říkala si, jak dlouho to tedy budu muset vydržet? Sestra mi navrhla, ať jdu do sprchy a až přijdu, píchne mi další injekci, souhlasila jsem, ale nepomohlo to a ani jsem se neotvírala. Večer mě vyšetřila doktorka a oznámila mi, že už se otvírám a že na 100 % do půlnoci porodím, neumíte si představit, jak jsem byla šťastná, ale bohužel jsem opět neporodila.

Ráno mě tedy vyšetřila sestra a řekla, že už to bude, ať vydržim, bylo to opravdu už dost náročné. Přesunula mě na box, kde jsem měla rodit, ale stále nic. Dostala jsem tedy infuzi, aby se to konečně rozjelo a taky se to rozjelo, ale bylo to snad ještě horší než předtím, vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, jestli sedět, ležet anebo stát.

Doktor mi doporučil, ať si stoupnu a když budu mít nutkání, ať si klidně zatlačím, to mi opravdu pomohlo, bylo to asi nejideálnější, ale potom už konečně bylo načase začít tlačit, ale nevěděla jsem jak mám zpátky vyléz. S každou kontrakcí jsem měla i křeč která mě úplně ochromila od pasu až dolů, byla to hrůza, nakonec se mi to povedlo a začal konečně závěr porodu. Malý konečně vylezl, ve 12:10, a měl 54 cm a 3650 g.

Hodnotilo 9 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katleen  30.10.11 07:28

jojo porod je peklo :andel:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 30.10.11 07:36

ale filípek se povedl a je krásný, to za to stojí, že jo :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: gratuluji k miminku :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
helbell
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.10.11 08:06

Veliká gretulace k chlapečkovi, jen mi ale nejde do hlavy proč tě tak trápili :zed: .

 
Evuša87
Povídálka 43 příspěvků 30.10.11 09:53

Děkuju jsem za něj ráda že ho mám neměnila bych :srdce:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 30.10.11 11:44

To je moc hezký deníček ale fakt tě hodně potrápily.
Ale vše se dá zvládnout už jen kvuly miminko co se tlačí na svět.
A moc Gratuluji je krásný. :wink: :kytka:

 
Evuša87
Povídálka 43 příspěvků 30.10.11 16:28

Tak to opravdu netušim proč :-)

 
Kaaata
Povídálka 40 příspěvků 30.10.11 16:51

My ženy jsme silné bytosti. Sama jsem před 2ma měsíci zažila svůj první (a vyvolávaný) porod. Sice jsem si to „užila“ „jen“ 10 hodin kontrakcí po 1 až 2 minutách, ale máme krásnou malou holčičku a na tu bolest jsem rychle zapomněla :-)

 
KattyKMcom  30.10.11 19:48

Gratuluju k chlapečkovi, je nádherný a bude vám dělat jen radost
Porod je náročná věc, my ženské vydržíme opravdu hodně

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 30.10.11 21:10

Přidávám se s gratulací… šikulka malý… :potlesk:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 30.10.11 23:04

Taky jsem jedna z těch kterou trápily… Ale bohužel neúspěšně :roll:

Tobě gratuluji k synáčkovi :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama