To nejlepší v životě!

Těhotenství

Skoro každý den sleduji vaše deníčky a rozhodla jsem se, připojit taky můj příběh.

Letos v září mi bude 22 a od 14. srpna jsem ta nejšťastnější maminka na světě:). Ale vezmeme to vše od začátku. S přítelem jsme spolu byli rok a půl a z toho rok spolu žili. Ze začátku jen u jeho rodičů a po čase jsme se rozhodli se osamostatnit. Začali jsme oba pracovat. Oba jsme věděli že jsme pro sebe jako stvořeni (někomu se to může zdát hloupé, ale je to tak.). Tak jsme začali přemýšlet o miminku. Mnoho známých se snažili o miminko rok a déle, tak jsme se báli, aby jsme nebyli jedni z nich. Už přes půl roku jsem nebrala antikoncepci, jelikož mi nedělala dobře, takže jsme se mohli hned začít snažit. Pamatuju si to, jakoby to bylo včera, když od 16.listopadu 2011 jsem napočítala těch slavných 14 dní a nechali náš život v rukou osudu. Někde hluboko ve mě mi hlásek říkal, ať se to povede hned. Začátkem prosince jsem začala cítit tlak v prsou a sama jsem si říkala, že je něco jinak. Běžela jsem do lékárny a koupila testík. Samozřejmě jsem to do první ranní moči nikdy nevydržela a udělala si ho během dne.

A vždy vyšel negativní. Bylo mi to velice líto a i nějaká ta slzička ukápla. Přítel to vše se mnou dost prožíval, ale řekli jsme si, no co, ještě počkáme. A 16. listopadu jsem se vzbudila brzy a šla na záchod. Jen tak pro srandu jsem test zkusila, který tam ještě zbyl a šla si umýt ruce. Když jsem se vrátila a podívala se na test, začala jsem křičet a běžet za přítelem, že tam ty // jsou. A v tu chvíli se mi změnil život od základu. Byli jsme moc šťastni, už nebudeme sami. Až na silvestra jsem to řekla mým rodičům a někdy v lednu teprve přítelovo rodičům.

Od nového roku začal ten kolotoč vyšetření a UTZ, kdy ta naše fazolka byla pár mm velká. A také ty známé nevolnosti a to, že jsem nemohla nic cítit. Nejhorší byla ta neskutečná únava, do 3 měsíců jsem jen a jen spala. Do března jsem vydržela v práci, ale od 4. měsíce už jsem nemohla. Pracovala jsem v Lidlu, takže kdo pracuje v takových obchodech, ví o čem mluvím jaká je to makačka:).

Pomalu přicházelo jaro a s jarem rostl ten můj pupíček:). U doktorky jsem měla všechny vyšetření v pořádku a pořád jsem jen kynula. Na co jsem měla chuť, to jsem si dala. Proto jsem za celé těhotenství přibrala 22 kilo, ale při mých 45 kilech to nebylo tak hrozné, ale jdeme dál. V květnu jsme se stěhovali do většího bytu a tak začalo připravování pro toho našeho drobečka. Na UTZ ve 20 týdnu nám paní doktorka řekla, že to bude na 90% chlapeček, tak jsme se těšili na našeho malého Martínka.

Čas plynul a přišlo na řadu léto. Já jako kulička už jsem se radovala dlouho dobu z malých kopanců toho našeho raubíře a pomalu se začala těšit, že už brzy tu bude malý s námi. Kolem půlky června mi paní doktorka řekla, že malý už je hlavičkou dolů a už si mám raději zabalit do porodnice, ať mě to nezaskočí. Tak jsem pracně vše připravila a dala tašku ke dveřím, kdyby náhodou se broučkovi zachtělo ven. Celý červenec jsem byla jako na trní a každé otočení a kopnutí jsem hlídala, co když je to porod. Bála jsem se, abych to poznala :). Začátkem srpna jsem šla na první monitor a vše proběhlo v pořádku. Poslechla jsem si, jak tomu drobečkovi tluče jeho malinkaté srdíčko a měla takový blažený pocit, že už jen chvilku a bude tu s námi.

Termín jsem měla stanovený na 25. srpna. A je tu den D:). 14. srpna byl den jako každý jiný. Ráno jsme vstali, jeli nakoupit a zastavili se u příletových rodičů. Dělali si srandu, že jsem jak koule a ať už porodím. Všichni jsme se smáli. Když jsme přijeli kolem 2 odpoledne domů, najedli jsme se, ale já nedojedla. Bylo mi divně od žaludku. Tak jsme se v horkém dni natáhli a odpočívali. Kolem půl 3 jsem šla na záchod, už jsem si zvykla že ob 10 minut chodím čurat, ale teď najednou mě píchlo v břiše. No nic asi, jak jsem to zadržovala. Jdu zpátky k přítelovi a najednou si říkám, sakra to se už jako budu počurávat? Jdu znovu na záchod a směju se, že jsem hrozná, ale jak se zvednu znovu… ááá praskla mi voda, směju se a přítel začíná plašit. Tak obvolám rodiče, jdu do sprchy a poctivě si sejdu schody z bytu a jedeme rodit:).

V půl 4 mě přijmuli s tím, že opravdu rodím. Pořád jsem se usmívala a říkala, to není tak hrozný ty bolesti. No to jsem se spletla. Po vyšetření panem doktorem to začalo. Bolesti se zvyšovaly. Tak jsem šla na klystýr a do sprchy. Potom mohl už za mnou i přítel. Dala jsem si horkou vanu, aby se mi ulevilo. Po tom, co jsem vylezla, přišla sestřička, že v 9 půjdu na monitor. A to bylo teprv 7. Tak strašně mi to uteklo. Mezi bolestma jsem usínala a prosila, ať bolest odejde. Drtila příteli ruku a zase spala.

Najednou přišla sestra, že jdeme na monitor. Vylezla jsem si na sále na křeslo a už se modlila, aby byl malý venku. Po 30 minutách, kdy jsem si na jejich radu lehla na bok, ucítila tlak a že chci tlačit. Sestra se podívala a už křičela, ať jdou pro doktora. Než jsem se naučila, jak tlačit, mi chvilku trvalo, ale po 3 silných kontrakcích byl malý venku. Začal plakat. A já se cítila úplně báječně. Bylo 9:50 a nám se narodil krásný, zdravý chlapeček Martínek. Měřil 51 cm a vážil 3 400 g. A dneska tu vedle mě spinká můj brouček a je mu skoro 7 měsíců:). Měří 70 cm a váží skoro 9 kilo. Není nic krásnějšího než být matkou. Děkuji všem, co našli čas a přečetli si deníček celý:).

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sofiee
Stálice 95 příspěvků 10.03.13 06:35

Pěkný porod, Martínek je pořádný kousek chlapečka :) tak at pěkně rostete i dál a samou radost přeji :) :potlesk: :palec: :mavam:

 
verulicek  10.03.13 09:01

Moc pěkný deníček! ať jste zdraví! :kytka:

 
Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 10.03.13 11:16

Pěkný deníček. já ráda čtu deníky, kde je ten porod popsaný tak jednoduše. mám potom pocit, že to půjde jako po másle :D

 
Macekiva
Povídálka 18 příspěvků 10.03.13 11:55

Tak ten můj byl oproti nějakým co tu čtu úplně báječný :D proto sem o porodu moc nečetla :D pak jsem byla vyplašená jak to poznám a co když to nestihnu a nebo co když přijedu moc brzo :D

 
Pepina7  10.03.13 21:47

Krásný deníček a super porod :potlesk:. Každá by si to tak přála :lol:! Ať krásně rostete a jste zdraví!

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 17.03.13 16:05

To jsi měla rýchlý porod :) Moc hezký deníček.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama