To nejlepší v životě I.

Těhotenství

Toto bude soupis mých vzpomínek, jak se mi prožívalo to nejkrásnější období v životě tak, jak si to pět měsíců po pamatuju. A protože by to bylo hrozně dlouhé, rozdělím to na několik částí. Dnes část: zjištění.

ZJIŠTĚNÍ

Probudila jsem se na JIPce po operaci a celé tělo mě šíleně bolelo. No oproti první operaci to byla vlastně paráda. Na hrudníku snímače EKG, nad hlavou kapačku a v puse sucho. Šmátrala jsem rukou po signalizaci, chtěla zavolat sestru, aby mi pomohla se přetočit na bok. Požádala jsem jí, jestli by se nepodívala, jestli jsem to náhodou nedostala, očekávala jsem to každým dnem a nerada bych „v tom“ ležela, ale nic. Po třech dnech jsem byla z JIPky propuštěná na normální pokoj, kde na mě čekala spoluležící, se kterou jsem se před operací skamarádila. Hned se mě začíná vyptávat, jak se cítim, jestli to bolí, jak velkou mám jizvu a hlavně, jestli můžu chodit a zajdu si s ní do občerstvení. Bolelo to, jizvu mám 35cm dlouhou a chodit jsem mohla jen na WC a měla jsem dost.

Dny se pomalu táhly, v nemocnici to nikdy moc neutíká. Rehabilitovala jsem o sto šest, abych mohla co nejdřív domů, ale fyzička byla mizerná. Mentruace stále nikde, a tak se o tom jen tak v meziřečí zmíním před mou kamarádkou, a protože věděla, že s přítelem už půl roku necháváme miminku volný průběh a oba ho chceme, pohotově reagovala slovy: „Tak to budeš těhotná, uvidíš.“ Následovaly dohady, jestli jo nebo ne a ona naše dohady ukončila slovy: „Tak já ti do lékárny skočim pro test.“ Skočila. Odšoupala jsem se na toaletu, načůrala do kelímku, namočila test a čekala. Jedna čárka a dvě vteřinky po ní druhá.

Prázno, ticho, v hlavě vymeteno. Koukla jsem na to a nemohla tomu uvěřit. Vylezla jsem ven a vypadlo ze mě jen: „Jsem.“ Sedla jsem si na postel, test vrátila do obalu a schovala do nočního stolku. Nevěděla jsem, co mám dělat, v hlavě najednou hukot jak v úlu. „Musim… Půjdu na sesternu… Já… Ty báho já jsem těhotná.“ Spoluležící se smála a běžela mi gratulovat. Po pár minutách jsem se sebrala a šla na sesternu za ošetřující sestrou a doktorem, že jsem právě zjistila, že jsem těhotná, aby mi už nedávali žádný prášky na bolest. Jen injekce na ředění krve jsem si musela dál píchat, i dva týdny pp propuštění.

Bolest během pár hodin vyletěla a já si jen říkala: „Děláš to pro mimino, děláš to pro mimino…“
Měla jsem sto chutí vzít telefon a zavolat tu novinu přítelovi, ale ležela jsem v nemocnici 300 km od něj a těžko by přijel a prožíval to se mnou, tak jsem tu myšlenku hned zavrhla a cvičila ještě víc, abych mohla domu. Nakonec jsem je k propuštění spíš přemluvila, než že bych se tak zlepšila, ale hlavní bylo, že za týden jsem byla na cestě domu.

Opravdu jsem to celý týden vydržela to nikomu neříct. Přítelovi jsem ani neřekla, že mě pouštějí domu, chtěla jsem mu přijet jako překvapení. Přijel pro mě táta, aby mě odvezl. Po 4 hodinách jsem byla doma a přítel byl opravdu mile překvapený. Po hodině mu povídam: „Něco jsem ti přivezla.“ A ukázala jsem mu ten test. Koukal na něj, chvíli přemýšlel a pak povídá: „A to je jako dobrý?“ Začala jsem se smát: „To podle toho, jestli chceš být táta nebo ne.“ Usmál se na mě. „To znamená, že budu?“, přikývla jsem a on se tak krásně usmál, bylo v tom štěstí a radost a dojetí a já věděla, že má upřímnou radost jako já. Po doradování ale nastaly obavy. Jestli tomu malému drobečkovi ta anestezie nemohla ublížit, stejně tak jako ta spousta léků, co mi do žíly pouštěli pod tlakem.

Pokračování příště…

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 08.06.13 09:47

Moc hezký deníček. Gratuluji k // a přeji hodně štěstí :kytka: :kytka:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 08.06.13 10:49

Moc hezký deníček, krásně napsané. Jen mě z celého srdce štve, když někdo deníčky půlí, úplně zbytečně. Mám ráda dlouhé deníčky, od toho je snad čtu ne? to je jako bych šla číst knihu a každý den si přečetla stránku a čekala, až vydají stránku další… :(

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 09.06.13 19:36

Tečou mi slzy dojetím, moc gratuluji a už se těším na pokračování :potlesk:

 
LaraNat
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 12.08.13 23:57

Denicek moc pekny a blahopreju k testiku.
jen souhlasim s @Granda, taky nechapu to kouskovani denicku, pokracovani uz zrejme nikdy nenajdu a nevim teda co a jak do budoucna, proste bez zaveru.
Kdyz sem zacala cist myslela zem ze to bude rozdelene na „papire, strance“ jako ZJiSTEni, TEHU, POROD atd ale ne toto, je to skoda… presne, denicky maji byt dlouhe pokud delsi nekdo nechce cist tak nemusi ale hazam ze kvuli tomu cteni sem chodime ;-)

 
Kassiel
Kecalka 410 příspěvků 27.08.13 10:51

Děkuji za kladné komentáře a tady máte pokračování jestli máte zájem:

https://www.emimino.cz/…te-ii-10891/

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama