To se mi stát přece nemůže

O životě

Tento deníček je o tom, jak se během sekundy dá otočit svět vzhůru nohama.

Milé maminky,

i já jsem byla taková, že jsem si říkala, dávám na malého pozor, hlídám ho jak oko v hlavě a vím, že se mu v mé blízkosti nic nestane. Nejsem špatnou matkou, ale až teď to vím.

Můj syn má 16 měsíců. Dne 26.3.2013, den jako každý jiný vstáváme v 7 ráno a mně začíná každodenní koloběh. Nakrmit malého, uvařím si kávu, dopoledne začínám vařit oběd, mezitím malého raubíře několikrát sundávám z postele a dělám na něj tyty nesmíš, spadneš a budeš mít bolinko. Odpoledne spánek atd. Každá maminka živějšího dítka ví, že je opravdu kolikrát fyzicky náročné takové dítko uhlídat a přitom ještě něco dělat.

Je 15:30 a já mám vše hotové, beránci upečeni, roláda dodělána, malý vyspinkaný, přebalený. Vařím kávu pro sebe, caro s mlékem a tchýni turka bez ničeho. Malý mi poletuje pod nohama, odnáším kávu do obýváku. Malý cupitá za mnou, v nových botičkách ho slyším, procházím chodbou, v jídelně sedí tchán u počítače a vepisuje něco do tabulek. V duchu si říkám, aaa neslyším cupitaní, malý se určitě zastavil u dědy a bude mu asistovat. Pokládám kávu na stůl, dávám jí doprostřed stolu. Otáčím se hlavou k jídelně, kde jsem naposledy zaslechla malého cupitání.

Z ničeho nic křik, otáčím hlavu zpět a zjišťuji, že malý drží v ruce hrnek s kávou od tchýňky a má politou ručičku. Vůbec v tu chvíli nad ničím neuvažuju, okamžitě mu beru hrnek a rychlým tahem sundávám tričko. Beru malého, odnáším rychle do koupelny a podávám vystrašené tchýňce do ruky pantenol a zastříkáváme. Na ruce od zapěstí po loket naskakuje velký puchýř a levý bok má rudě červený, předávám malého. Rychle běžím nahoru, už z prvního pokoje volám na partnera, ať se rychle oblíká, musíme na pohotovost, malý se polil kávou. Beru mikinu, tašku na kočár a při sbíhání schodů kontroluju malého zdravotní průkazku a knížku.

Zabaluju maleho do deky a vyrážíme. Malého držím v náručí, nezkoušela jsem ho dát ani do sedačky. Přijíždíme na polikliniku a tam nám jeden ze sanitáků oznamuje, že pohotovost tady byla zrušena, že musíme do Valašského Meziříčí(nenabídne nám ani okamžitý odvoz sanitou a sedá do auta a jede nejspíš domů. S plačícím malým po 15 minutách hodně rychlé jízdy vbíháme do areálu nemocnice a nějaká sestra nás posílá na dětskou pohotovost, běžíme tedy tam. Klepeme na dveře, nikdo neotvírá, dobíhá za námi o berlích nějaký pán, že dětská pohotovost funguje jen o víkendech, jinak že ošetřují na dětském oddělení, otáčíme se a běžíme tam.

Na dětském nám ani neotevřou a sluchátkem nám sdělují, že máme jít na chirurgii. Procházející paní uklízečka nám říka, ať běžíme nahoru po schodech, že tam je prý dětská chirurgie. Houby nic takového tam není. Běžíme tedy po schodech dolů a venkem opět na chirurgii. Přítel zvoní na zvonek a nás hned berou dovnitř. Malému zastříkávají a ovazují popálené místa a s lístkem nás posílají na příjem na dětské. Na příjmu mi malého odnášejí, musí mu napíchnout kanilu, dostane kapačku a budou konzultovat letecký převoz. Slyším malého jak pláče a volá mama.

Podlamují se mi kolena a pláč už nejde udržet, přítel mě uklidňuje, že všechno bude dobré. Sestřička posílá přítele domů, přijde mi to jako věčnost než mi malého donášejí a odvádějí nás na pokoj intenzivní péče. Přichází paní doktorka, ať s ní jdu ven, potřebuje se mnou mluvit(je nepříjemná, chová se jako bych to malému udělala schválně). Oznamuje mi, že do 20 minut přiletí vrtulník a poletíme s malým do Ostravy do popáleninového centra. Při cestě do vrtulníku mě pan doktor, co na nás bude dohlížet po cestě, uklidňuje, že se nemám bát píchnou malému něco na spaní, aby ho nestresovali.

Dostávám klapky na uši a letíme. Kvůli velkému větru poletíme přes 20 minut. Po čas letu mi ukazuje, že se nemám malého dotýkat, že se budí a opět mu přidává něco na spaní. Přilétáme do Ostravy a malého dávají na nosítka a převážejí na popáleninové JIP. Zde už s ním nemůžu, odvádějí mě se slovy, ať chvíli počkám, že si paní doktorka malého vyšetří, ale dle zprávy z Valašskomezi­říčské nemocnice, ať si radši seženu odvoz, že malý zůstane na JIPU, ale že uvidíme, jak je to vážné. Čekání je nekonečné, pláču, nezvládám to, až po 15 minutách prochází sestřička s paní doktorkou a malým na rukách.

„Maminko, neplačte, zranění jsou jen povrchová a nejsou vůbec velká, budete s chlapečkem na normálním pokoji“. Padá mi balvan ze srdce, ta rána musela být slyšet až na druhé straně nemocnice :-) Vyplňuji papíry, odpovídám na otázky sestřičky a paní doktorky. Dozvídám se, že malý má popálené 2% těla, většinou 1. stupně, je tam jen malý kousek, který je na 2. stupni. Po příchodu na pokoj okamžitě beru malého z postýlky, už na chodbě jsem ho slyšela, jak zpíval to svoje DáDáDá, objímám, pusinkuju a pláču. Tentokrát ne zoufalstvím ale štěstím. Frantík chce chodit, ale potom co mu dají na spaní je bobišek jak hadrová panenka a podlamujou se mu ještě nožičky, ale směje se a snaží se dovádět.

Je 19:20 a přijíždí přítel s babičkou, ani jeden neví, jestli má plakat nebo se smát, protože malý se snaží na těch vratkých nožkách dělat blbosti a zpívá. Od druhého dne lítá jak malé tornádo a je ho plné oddělení, chodí za sestřičkama, každé posílá pusinku a vypadá jako by mu nic nebylo. 30. by nás měli pustit domů, ale při převazu mu strhnou strup a ručka mu otéká, tak ještě zůstáváme. Domu nás pouštějí 1.4 přesně na velikonoce a malý všem ukazuje, že má na ručičce bolinko a nechává si to pofoukat, ale nebolí ho to, což jsem ráda. Ránu máme zacelenou, ikdyž zůstáváme v péči chirurga do vyléčení, rok nesmíme na sluníčko a už nepokládáme ani čaj ani kávu na stůl. Vždy už jen na nejvyšší komodu v obýváku.

Na popáleninovém v Ostravě jsme potkali spoustu novych lidí. Z dětí ze všech pacientů na tom byl náš malý nejlip a až při pohledu na všechny ty děti jsem si uvědomila, že to není moje chyba, ano byla má chyba, že jsem položila kávu na stůl, ale od malička učíme malého: nesmíš, pálí. Ale nemůžete uhlídat vše najednou a ať budete mít ruce všude kam vaše dítě bude padat, ať přiděláte všechny dvířka a šuplíky, vždy si vaše dítko vybere tu nejnebezpečnější věc na hraní a nemůžete všemu zabránit. U nás to bylo jen jedno otočení hlavou, co mi málem zničilo můj svět, naštěstí málem.

Tímto bych ráda poděkovala pracovnikům Ostravské nemocnice a sestřičáam z popáleninového oddělení, jste užasní a všem maminkám bych přála, aby když už se něco stane, jste se setkaly s tak vyborným personálem a s tak profesionálním chováním jako my. Nejenže byli profesionalní, ale byli vůči nám i citliví a vše nám vysvětlili a se vším pomohli. Ještě jednou všem moc děkuji a vám maminky přeji, aby se vám nic podobného nikdy nestalo…děkuji všem za přečtení deníčku.

Hodnotilo 42 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 10.04.13 00:17

Ahoj stalo se nám to samé, malé bylo 18 měsíců a šlápla vinou jejího otce do vařící vody. Ležely jsme 18 dní na popáleninovém centru v Praze. Měla 2/3stupěň a 3procenta. Kůže byla bílá, místy červená tečka. Ta tečka byla dobré znamení, uzdravovalo se to, ale těch teček bylo hrozně málo. Dnes už si na to ani nepamatuje jsou to 2 roky zpátky. Tak šťastné uzdravování :hug:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 10.04.13 00:21

Jsem ráda, že to tak dobře dopadlo :kytka:
Také mám velmi živé dítko a měli jsme pár nehod, naštěstí né vážné. Při čtení jsem měla slzy v očích :hug:

 
simona.00123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 10.04.13 00:27

Hlavně, že to dobře dopadlo :kytka:.
Tohle je jedna z mých nočních můr.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8886 příspěvků 10.04.13 00:32

No trochu se autorko bojím, že tu bude hodně maminek, které řeknou, že JIM se to nestalo a ani stát nemůže a že by ses nad sebou měla zamyslet ;)

Tak si z toho prosímtě nic nedělej, protože máš pravdu, opravdu NEJDE uhlídat všechno - někdy prostě musí máknout anděl strážný, a my co jsme trávili mládí mezi domama venku na stromě a na hřišti bez bezpečnostních europrvků víme, o čem mluvíme ;)

Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo, a držte se i dál :)

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 10.04.13 00:35

Uff, tak dobře, že to tak dopadlo. Tak koukám, že je lepší rovnou volat rychlou a vys..t se na nějaký vlastní převoz, že? :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 10.04.13 00:37

@karolina_a_be­tuska no mně se to nestalo, ale twl, stát se může ledasco, je to má noční můra, brrr :roll: :roll: :roll:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 10.04.13 00:37

Nečetlo se mi to dobře, ten letecký převoz mě šokoval, ale u malých dětí asi není na co čekat. Muselo Ti být strašně :( viděla jsem transplantaci kůže u popáleného miminka a všechno se ve mně kroutilo tušenou bolestí. Dopadli jste moc dobře, už jen samé dobré dny a kafe ke stropu.

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 10.04.13 00:47

To se může stát komukoliv. Hlavně že to dobře dopadlo a malý je v pořádku :hug: :kytka:

 
milas
Hvězda diskuse 36181 příspěvků 10.04.13 00:48

Vzdycky cokoliv se nedejboze stane volat zlutou. Je to jistejsi!

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 10.04.13 01:39

Ufff, to je dobře, že je malý v pořádku. Taky si myslím, že nejde uhlídat vše, jen pro to udělat maximum a deníček je super.

Jinak nám doktoři radili jako první pomoc hned pod studenou vodu nebo sprchu, zabalit do sterilniho a volat RZ nebo jet na pohotovost. To je peklo, že vás tak honili od čerta k ďáblu. Přeji rychlé zahojení.

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 10.04.13 06:50

Nam se to stalo taky v tomhle veku stat se muze. Bohuzel se stalo i prestoze nenechavam ehorke napoje na stole atd.Ale co vytknu je, ze nechapu proc jste nevolali rychlou tohle nepochopim. Takze vzdycky kdyz se neco takoveho stane ochlazovat a volat rychlou.
Zadny vlastni prevozy atd. Tohle nam rikala ssestricka na popaleninovem.My tam jeli rychlou ale rikala ze se stava ze rodice dite vezou coz jeste muzou vic pohnojit.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 10.04.13 07:24

Mám děti 3…nejmladšímu je 10 měsíců a ani ve snu by mně nenapadlo říct, nám se to stát nemůže. Ale ano jsou takové maminky.
Hlavně že vám to dobře dopadlo, slzy jsem měla v očích. Musel si brouček prožít a ty také. Hlavně že už je vše v pořádku :hug:

 
Viktorie
Extra třída :D 10911 příspěvků 10.04.13 07:52

Hlavne ze je maly v poradku, stat se to bohuzel muze kazdemu, at se snazime jak umime.

 
Agrion
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 10.04.13 08:00

Preju rychle uzdraveni a rozhodne nesoudim… uhlidat stoprocentne maleho certa je nekdy fakt nemozne! Kazde decko, ktere se ve zdravi dozije dospelosti je vlastne zazrak :) a obrovske stesti! Co bych ale doporucila kazde mamince je : zjistete si kde je nejblizsi detska pohotovost a jak kdy funguje! Kdyz uz se neco stane, tak uz je pozde ;)

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 10.04.13 08:27

Četla jsem to se slzama v očích :( Mám 2 živější děti a brzy bude třetí a stát se to může opravdu každému. Je to setina vteřiny a je průs..er. Starší dcera na sebe taky strhla stůl na kterém byl hrnek s kafem, naštěstí s mlékem, takže nebylo tak vařicí, ale seděli jsme u stolu čtyři a nikdo nic neudělá :( Bohužel nehod jsme měli víc a dokonce i nějaké to šití hlavy a pokaždé mi z toho bylo nanic :? Tak ať už je všechno v pohodě a vážných nehod co nejméně ;)

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 10.04.13 08:29

Pro všecky: Popáleninu chladit ve studené vodě a volat rychlou.

 
Run
Generální žvanilka 20187 příspěvků 10.04.13 08:38

Budu se opakovat, je to moje noční můra! A když to čtu, tak já bych se teda vůbec nestyděla zavolat sanitku, ale tak já neřídím, takže by to ani jinak nešlo..
Jinak spíš nesvlékat a rovnou chladit - to kvůli případným přiškvařeninám..
Malému posíláme pusinku :*

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 10.04.13 08:38

Uf uf, ještěže se malý dává tak rychle do kupy. Stačí mžik a prcek vyvede lumpárnu. Člověk hlídá, hlídá, ale stejně neuhlídá. Naše děti mají za sebou pár karambolů - naštěstí nic tak vážného, ale synka už důvěrně znají na pohotovosti dětské chirurgie v nemocnici, jeden čas jsme tam byli téměř ob den. Naštěstí dcerka není takový poděs a je na sebe opatrnější, tak s ní zatím výjezd na chiru nebyl :) Tak ať se malému daří líp a líp a foukáme mu na bebí, foukat se musí, to je jasný :)

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 10.04.13 08:42

Nám se spálil kluk o kamna v 15 měsících, když jsme ho dali poprvé a naposledy tchánovi na hlídání. Volal hned sanitku (což je tedy mého názoru nejlepší způsob v těchto situacích- za prvé saniťák ví, kam má jet a neobjíždí to od čerta k ďáblu, za druhé mám vypozorováno, že i přístup personálu je jiný, když přijedete autem, nebo sanitkou. Když se dopravíte vlastním autem, tak asi mají pocit, že to není tak vážné a že si můžete počkat- to jsem si ověřila naposledy, když manželovu tříletou ségru přivezli rodiče o víkendu autem na dětskou pohotovost s rozseklou hlavou, zazvonili dole na zvonek, do mluvítka otrávené sestře řekli, že vezou tříleté dítě, které krvácí z hlavy a ona je tam nechala skoro půl hodiny čekat. Aniž by je viděla, takže nevěděla, jestli to dítě krvácí z hlavy tak, že to stačí zalepit, nebo jestli krvácí tak, že bude za 10 minut po něm.) ale zpátky k tématu, pak jsme leželi měsíc na popáleninách na Vinohradech, každý druhý den mu ručičky pod narkózou převazovali, jedna se mu zahojila sama, na druhou mu museli transplantovat kus kůže z nohy…ale je to 5 let zpátky a kluk je v pohodě, obě ruce má plně funkční, jizvičkami se spíš chlubí. Může se to stát každému, stačí chvilka nepozornosti…ale je to noční můra.

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 10.04.13 08:53

Tak ještě že to tak dopadlo :hug:. Opravdu je v tomhle případě lepší zavolat záchranku, už z toho důvodu, že prcka zbavíš dřív bolesti a taky odpadne starost „kam s ním“. Úrazy dětí jsou noční můra všech, bohužel jak píšeš stačí vteřina nepozornosti a malér je na světě. Přeji, abyste s malým už žádnou takovou nehodu neměli! ;)

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 10.04.13 09:08

Taky jsem to cetla se slzami v ocich. Chudacek malickej. Nemam rada, kdyz si delaji kafe, mala uz si vyleze i na zidle ke stolu a i to uz mi staci, ze by mohla spadnout a ona z toho ma prcu :-O

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 10.04.13 09:26

:kytka: Ještě že to dobře dopadlo a hlavně ať už se podobná situace neopakuje. Trochu se podivuju, že kvůli takové drobné popálenině dělali takový humbuk s leteckým převozem :nevim:. Při popálenině na to nic nestříkat, chladit vodou, dát nurofen od bolesti a jsem asi matka tyranka, ale malé popáleniny pak stačí jen zavázat a dát mast na popáleniny. Jo a ke zkušenosti s voláním záchranky k úrazu hlavy dítěte: Máte auto? Tak přijeďte :roll: (a nepruďte)

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 10.04.13 09:56

Tak jsem si i poplakala při vzpomínce na popálení mých obou dcer… Krásně napsaný deníček… jsem ráda, že jste už v pořádku a doufám, že už malého nikdy nic podobného ani nenapadne a už vůbec nepotká. Moje dcerky jsou poučené na celý život, HLAVNĚ… JÁ TAKY… UŽ NIKDY NEBUDU ŠETŘIT NA NEPRAVÉM MÍSTĚ…(Popáleniny byli od krbu, hned pak se udělaly rozvody a kotel do sklepa, ale trvalo mi to :cert: :zed: )

 
asha
Nadpozemská drbna 29538 příspěvků 10.04.13 10:01

Stalo se mi to mockrat, nastesti ne detem, nebo teda jen malinko… To je hned :? Ale jako prvni pomoc bych nevolila zadny panthenol, musi se to okamzite chladit. Takze ve vterine pod ledovou vodu a setrvat tak dlouho, dokud to jde, ma zacit byt neprijemnejsi ta studena voda samotna, nez to popaleni. A volat rychlou.
Ja si nedavno pri slevani testovin z hodne velkyho hrnce vylila pulku na cely predlokti…hned jsem to vrazila pod ledovou vodu a bez nasledku, jen jsem mela jedno misto par dni trochu citlivejsi. Nicmene diky chlazeni uz furu let nevim, co je to spalenina, ac se mi to povede kazdou chvili :?

Jesteze to u vas dobre dopadlo, meli jste stesti :kytka:

 
Petra274
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 10.04.13 10:05

To je moje noční můra, taky máme živé dítě. Ještě teď mi tečou slyzy jako hrachy. Hlavně, že je chlapeček v pořádku :kytka:

 
asha
Nadpozemská drbna 29538 příspěvků 10.04.13 10:08

Jeste doplnim, ze cim delsi prodleva mezi popalenim a chlazenim, tim horsi nasledky…takze to chce fakt okamzite.

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 10:18

Děkuji všem maminkam za komentaře dnes jsme byli na převaz a ručička je krasne zahojena a uz tam skoro nic nei obvaz nam uz nedavali a pan doktor ma radost ze se nam to tak krasne hoji dalsi kontrola bude 22 jen aby videl jak to vypada. A abych se vrátila k tomu proč se nevolala sanita bylo to rychlejší kdysi jsme na sanitu čekali 20 minut a my hlavně byli přesvědčeni že rožnov na pohotovost pan sanitak nas na poliklinice vyvedl z omylu a poslal nás AUTEM do valašského meziříčí

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 10.04.13 10:24

U nás naštěstí zatím nic, horký hlídám fakt hrozně moc, ale byli jiné úrazy, uhlídat všechno nejde, jen někdo má štěstí a někdo holt ne.

Ale teda taky bych chladila, dítě pod ledovou sprchu bez nějakých velkých štráchů a volat rychlou, kor se třema než bych se vypravila… Klidně bych i dítě nechala odjet samotné a jakmile bych něla hlídání, tak bych dojela, v takových situacích není čas na nějakou útlocitnost

 
Black_Orchids
Závislačka 3740 příspěvků 10.04.13 10:28

Taky mam dost zive dite a dobre vim, ze staci jen chvilka a vsechno je ve vterine wrong side up.. :zed:
kafe jsem davala vzdy co nejdal od kraje na linku, ale on si proste pritahl v nestrezeny okamzik zidli a dosahl takrka vsude :nevim:
takze od te doby kafe nedavam z ruky.
Taky kamkoliv prijdeme na navstevu, tak hned obhlizim mozna nebezpeci (volne lezici noze, nuzky, sklenicky, hrnky…)

jinak mi to taky neda - hned studena voda a volat RZ. Sanitak nekde mezi dverma se jen tak nesebere a nepojede s tebou jen proto, ze tak usoudis :nevim:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 10.04.13 10:33

Nejsem z těch, co by šmahem odsuzovaly. Vím, že uhlídat batole je velmi náročné. Ale právě proto, že víš, že máš doma tornádo, proč proboha dáváte kafe na stůl, kam dosáhne??? I kdyby byl o tři místnosti dál, NIKDY bych nic horkého nepoložila tak, aby na to bez problémů dosáhl.
Opravdu podotýkám, že se neřadím mezi ukázkové matky, ale toto je pro mě věc samozřejmá.

A ještě poznámku pro příště: asi už budete raději volat rovnou rychlou že? To pendlování mezi a po špitále..děs :?

Každopádně jsem ráda, že to s malým dobře dopadlo. Úplně mi šly slzy do očí, když jsem četla, jak ho odnášeli a volal maminku :cry:

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 10:33

Neřikam že byx se mel sebrat a jet snami ale stacilo jen řict bežtetam a řekne te co se stalo nebo pojdte ja to reknu kolegum a oni vas odvezou bude to rychlejsi poslal nas autem i presto ze vedel co se stalo pantenol byl prvni vec co me napadla ikdyz sem se snazila zachovat klid a normalne myslet v tu chvili me studena voda nepomohla

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 10:34

Pardon ne nepomohla ale nenapadla

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 10.04.13 10:40

No nam sa toto naozaj stat NEMOZE :jazyk: pretoze horuce nechavame na linke, kam si aj dvojrocna musi pritiahnut stolicku (plechovu hubu mam doma len ja, vsetci ostatni si pockaju az to vychladne a ja som paranoik) Ale zato mi uz obe decka spadli z postele a s tou starsou sme do roka boli na pohotovosti raz do mesiaca, dokonca ma uz dvakrat rengenovanu hlavu :oops:

Ale co som hlavne chcela ja som sice este zachranku nevolala, ale po skusenostiach ked kamoskinu spoluziacku nechali so zlomenym krcnym stavcom obiehat nemocnice a pohotovosti z obvodu do obvodu lebo bola polnoc, spoluziacku chceli vyhodit z nemocnice ked mala extra silny menzes ze k nim nepatri (a potom jej mame osetrujuci lekar vynadal ze keby prisla o 5 minut neskor ze jej dcera vykrvaca) si myslim ze pri „zavaznejsich“ stavoch bude sanitka lepsia volba aj ked sa priamo „neumiera“.

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 10.04.13 10:41

Ještěže to tak dobře dopadlo, stát se to může vždycky a nic se nestane, když tu rychlou zavoláte, je to lepší, než jezdit od čerta k ďáblu, popáleniny je třeba ošetřit co nejdříve…
Přeju malému i tobě aby to byla poslední zkušenost s pohotovostí… :kytka:

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 10:42

@PetiteFillette Jo kdyby člověk věděl že si nas budou přehazovat jak horký brambor a nechodte tam bezte tam akdesi cosi to nikdo vedet nemohl Když je napsana že je někde dětská pohotovost tak by tam měla byt a ne jen o vykendu…a kdybych věděla že budem muset jet až tam věděla bych že to bude rychlejši zavolam ji jenže do rožnova to mame 5 minut a čekat hen 20 minut jako kdysi a to to tehda bylo važnější k čemu jeli ale netykalo se to maleho ale babi to se me fakt nechtelo…Jinak maly byl od mala učeny že hrnek pali nikdy se ho nedotkl dycky ukazoval ze pali nesmim pali a na stul v obyvaku do prostřed se nikdy nedostal ani na špičkach

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 10.04.13 10:45

Mě se to naštěstí nikdy nestalo a dá-li pán Bůh tak nikdy nestane. tohle je moje noční můra!!! jsem ráda že je tvůj malý v pořádku :hug: a je pravda, že opravdu všechno se uhlídat nedá. hlavně že z toho prcek vyvázl takhle dobře :*

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 10:47

@Bábi Zlopočasná Budeš se divit snami na pokoji byla maminka s holčičkou a te se v 1 roku podařilo na sebe vylit čaj ktery maminka položila na kuchynskou linku a maminka do ted nedokaze vysvetlit jak to udelala holčička měla popaleny obličej a hrudník někdy ani netušíme kam naše děti dokažou dosahnout muj syn si treba ve špitale přitahl židli a přes židli se snažil vylezt na gauč v bistru

 
asha
Nadpozemská drbna 29538 příspěvků 10.04.13 10:51

@nellaskrobakova Je dost mozny, ze k popalenymu diteti by jeli rychleji, nez k babicce s buhvicim…
S detma je to tezky, i kdyz to vi, nekdy si to musi vyzkouset. My to vyresili rizenym „popalenim“ Babicka mela v pokoji krbovy kamna, tak si kazdy v urcitym veku jednou sahl…ne uplne, ono stacilo jen priblizit prstik a hned meli jasno (pro pripadny dotazy, fakt neslo o spaleni ani muceni deti :D ) Stacilo jim to jednou provzdy, jinak je mi jasny, ze by to nemuselo dopadnout nejlip, nedalo se to nijak zahradit.

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 10.04.13 10:54

Dobré, že to takhle dopadlo.. kámošky holčina na sebe takhle strhla konvici s vařící vodou - kámoška stála u ní, konvice zajištěná a pod, stejně se stalo.. u nich to bylo mnohem horší, má i následky, ale taky hodně pomohli na ostravských popáleninách… tak ať se to celé dobře zhojí a malý je v pohodě :kytka:

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 10:59

Jedna smutná zajmavost co mi řekla pani doktorka při přijmu 60% přijmu na popaleninove centrum jsou děti popalene právě čajem kavou nebo poleptanou kuži. Lituju maminky které si tohle musi prožít strach bolest obvinovani sama sebe naš malý měl 2% kuže a dnes už tam skoro nic nema ale ležely tam maminky co jejich děti na tom byly hůř a těch je mi lito cely život to budu mít v paměti a znovu děkuju za peči všech z nemocnice Ostrava Poruba

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 11:02

@asha nevím jestli by jeli rychleji než k člověku co umira a ted uz to ani nezjistím a ani zjistit nechci vše dobre dopadlo za to sem jen rada a kdyby se cokoli stalo i doktoři v Ostravě mi řekli že k ditěti vždy vola sanitu ikdyby se jednalo o banalitu kdyz muze sanita prevazet opile bezdomovce tak musi prevezt i zranene dite

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 10.04.13 11:08

@nellaskrobakova nybdlím v rožnověmám tam chatu a vím že pohotvost tam není žádná, jen poliklinika, které o víkendu nejspíš moc nejde avalmez je nejbližší nemocnice kde není pohotovost mám dojem :-( :roll:

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 10.04.13 11:09

Uhlídat ty prcky je někdy opravdu nadlidský výkon :zed:. Kávu si doma dávám půl na půl s mlékem, takže tohle jde naštěstí mimo mne, ale na chalupě jsme v zimě dělali koupelnu. V dlouhé tmavé chodbě se odkryl kanál… Můj bratr seděl vedle něj, já šla jeden krok za dcerou a doteď to nedokážu pochopit, ale žuchla nám tam během vteřinky. Kanál je hluboký asi 50 cm, ale rána to byla pořádná a sedřela si chudinka celý bok :(. S bráchou jsme na sebe koukali jako blbci 8o. Teď, když si malou bere ven, tak mě chlácholí větou, že jednou už mu zapadla do kanálu a od té doby na ní dává daleko větší pozor :)

 
foli
Kecalka 152 příspěvků 10.04.13 11:09

Tak to já mám taky hrůzný zážitek, když měl malý dva roky. Díval se na pohádky, tak jsem využila chvilky, kdy je v klidu a šla si rychle vysušit vlasy.Asi za necelou minutku se stalo něco, co dodnes nedokážu vysvětlit. Prostě mě polilo horko, udělalo se mi zle, něco mě táhlo dolů a já v tu chvíli věděla, že se něco stalo. Vypla jsem fén a rychle běžela po schodech. Malej ležel na zemi mezi sedačkou a stolkem celý modrý. Rychle jsem ho zvedla, pověsila za nohy hlavou dolů a instinktivně ho mlátila do zad.Ale marně, tak jsem rychle běžela pro telefon, že zavolám záchranku. Samozřejmě jsem ho nemohla najít. Najednou jako by mě zase někdo tahal za ruku, musela jsem se prostě okamžitě vrátit k malýmu a v hlavě mě jelo jen jediné. Musíš z něj ten proklatej gumovej bonbon dostat, kdybys mu měla polámat žebra. Dodnes nechápu, kde se to ve mě vzalo, ale dala jsem mu takovou ránu, že mě vypadl z ruky. A ta gumová mrcha taky! Už je to tři roky, ale ještě teď když to píšu, brečím, protože to bylo prostě něco šílenýho. Když se nadechl a začal plakat, já se sesypala a pozvracela. Brečela jsem snad týden, ta bezmoc a představa co se mohlo stát, byla zničující. Od té doby u nás žádný gumový mrchy nejsou a malej i když mu to někdo donese, to nechce. Nechápu, jestli si to pamatuje, ale nevzal to do pusy.
To si myslím, že jsem svědomitá a velice opatrná matka a stalo se tohle, takže chápu, jak ti muselo být. Já mám výčitky ještě teď. Ale co naděláme, nejsme roboti! I takový věci se zkrátka stávají. Nesmíme si to hlavně vyčítat, jinak by jsme se zbláznily :zed:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 10.04.13 11:10

@asha já musím jen souhasit že sanitáři k dětem jezdí rychleji, aspon teda u nás :roll: bohužel mám odvoz sanitou už vícekrát za sebou, ne kvůli popáleninám ale kvůlii febrilním záchvatům

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 10.04.13 11:11

Nedáno jsme si sama sobě volala sanitku upadal sjme na schodech, zlomila si kotník, když mi do telefonu řekli, že si mám dát něco pod zadek že nejspíš až za 20 minut přijedou, já jim opáčila, že se držela své roční dítě v rukách, nezdá se mi že by se uhodila, ale i přes tuhle informaci, mi řekli do 5 minut jsme tam…kdybybch malou nedržela věřím že bych na odvoz ve sklepě s dvou dětma čekala 20 minut

 
asha
Nadpozemská drbna 29538 příspěvků 10.04.13 11:12

@mamcapavca No ja si myslim, ze se staryma se proste tolik nemazou. :|

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 10.04.13 11:14

Musím dodoat že sem instinktivně prostě padala na sebe na zem, malou jsme si chránila, takže ji naštěstí nic nebylo, a vyštření to jen potvrdilo :andel:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 10.04.13 11:21

@asha presne tak som ja nechala 10 mesacnu slecnu siahnut na hrncek s relativne cerstvo zaliatym cajom. Odvtedy obchadza nadaleko aj ruru len ju zapnem aby sa nahriala.

@nellaskrobakova ta druha sice este ani nelozi, ale to asi prestanem aj tu kavu zalievat, miesto plazenia potvora skusa klaknut a postavit sa na dve :zed: Ale chcela som ze su veci na ktore davam viac pozor, a veci co ma nenapadnu ze sa mozu stat. Ustrazim jedno a ujde mi druhe :nevim:

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 10.04.13 11:34

@mamcapavca prave ze v rožnově pohotovost byla to vim bo mě tam chlap vezl raz v noci kvuli alergicke vyrazce co sem mela ze slunka a ve vm je stopro jen funguje takto

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama