To zaručeně poznáte :)

Porod

Tři týdny před termínem porodu se se mnou loučí můj doktor se slovy: Máte pozitivního streptokoka, takže hned, jak ucítíte kontrakce nebo vám praskne voda, na nic nečekejte a jeďte do porodnice.

„Pane doktore a poznám to?“

Měl to být první porod, tak jsem se potřebovala ujistit. :) Tak mě pan doktor s úsměvem na rtech ujistil, že to teda rozhodně poznám.

Termín porodu jsem měla stanovený na 3. 6. 2015. V neděli 24. 5., na můj svátek, jsem se ráno vzbudila s divným pocitem, že mi prcek snad leží až na plicích. Přítel přijel z noční, tak jsem si při snídani postěžovala a říkala, že už bych klidně jela rodit, nebo se do termínu udusím. Poté se přítel odebral do peřin, já si lehla k televizi, lenošila jsem a odpovídala na smsky k svátku, kde se každý nezapomněl zeptat zda uuuuuuž?, většinou ve znění, že děkuji a že ještě ne, ale klidně bych jela.

Čas ubíhal, přítel vstal, cca v 15 h jsme se naobědvali a já už ani moc nekomunikovala, jen jsem hledala nějakou polohu, při které se mi bude lépe dýchat. Jelikož měl jet přítel zase na noční, tak mě ještě před odjezdem dosoukal do auta, že jedeme na otočku na pohotovost, ať aspoň malého poslechnou, zda je vše v pořádku. Porodnici máme 50 km od nás a já to ještě kousek před Zlínem chtěla otočit, že co jim tam jako řeknu, že nemůžu dýchat? No to ne, vždyť se na mě budou dívat jako na blbce, jedeme domů, do středeční kontroly to vydržím. :)

Přítel ze mě byl na vývrat, nicméně mě neposlechl a za pár minut parkoval před porodnicí.

Tak fajn. „Dobrý den, jsem 39. tt a strašně špatně se mi dýchá, můžete mi zkontrolovat malého?“

Zrovna měli hodně porodů, tak prý ať si počkáme, když mi teda vlastně nic není. Cca v 17 hodin mě napojili na monitor, srdíčko tlouklo krásně, dokonce se zobrazovaly hezké kopečky na křivce s kontrakcemi, tak jsem si řekla, že mám asi poslíčky.

17:45 vyšetření doktorem a jeho slova slyším ještě teď, jako by to bylo včera: „Maminko, ale vy rodíte, jste otevřená na 7 cm.“

Tak teď jsem pro změnu byla na vývrat já z doktora. :D

Přítel na noční nejel a od té doby šlo vše rychle, antibiotika na streptokoka, přitom odpovídat porodní asistentce na dotazy ohledně rodinné anamnézy, poté klystýr. Vtipná byla porodní asistentka, když mi říkala, že bych to mohla udržet i 10 minut. Po deseti minutách by mi nejspíš vylezly oči z důlků. :)

19:00 přesun na porodní box, já pořád vysmátá, bez náznaku bolestivých kontrakcí, asistentka mi napustila vanu s bylinkovým olejíčkem, no krása. :)

Od té doby ale nebyl žádný posun, tak mi v 21:30 píchli vodu a v 22 hodin bylo po smíchu. :) Znovu do vany, ale to už nebyla taková paráda jako poprvé. Kontrakce po minutě s délkou trvání půl minuty. Taky jsem zkoušela prodýchávat i na lehátku a myslela jsem, že to neskončí.

Nicméně i to nějak uteklo. V 00:30 jsem začala tlačit a v 1:07 se narodilo naše zlatíčko Filípek, 50 cm a 2970 g.

Když to shrnu, tak pro mě porod začal půl hodiny po píchnutí plodové vody a trval 3 a půl hodiny. Doufám, že druhého prcka jednou neporodím doma nebo cestou do porodnice. :)

A tvrzení, že porod žena zaručeně pozná, není až tak pravdivé. ;)

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Náth
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 25.08.15 00:31

Gratuluji! Poprvé jsem měla podobný porod 39tt - 3,5 hodiny od první kontrakce a taky jsem si dělala srandu, že doufám, že to stíhneme do porodnice (cca 10 km). Doktor mi na to řekl, že se nemám čeho bát, že překotné porody jsou docela vzácné. Cha cha! Druhý porod 37tt 12:15 z čistá jasna kontrakce po 2 minutách, honem jsme se začali chystat do porodnice. V autě jsem přemyšlela zda to auto půjde vydrhnout pokud to nestihneme :mrgreen:! 12:45 jsme dojeli do porodnice, mezi tlačením jsem říkala jak že se to jmenuji a vysvětlovala, že jméno ještě jaksi nemáme :mrgreen: a 12:55 se miminko narodilo :)
Do třetího už asi nepujdeme, to by ze mě nejspíš vypadnul na první kontrakci v obýváku! :lol:
Hodně štěstí pro příště! :)

Příspěvek upraven 25.08.15 v 01:08

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 25.08.15 08:54

No podle mě nebylo co poznat, protože o porod nešlo.. podle mě šlo o porod až potom, co ho vyvolali píchnutím vody…

 
Duckula
Generální žvanilka 23223 příspěvků 25.08.15 10:04

Úúúúúa, tu vanu bych si dala s chutí taky, žel, v Chrudimi nebyla. Měla si to super rychlé, tak to má být :potlesk: :potlesk: :*

 
verulicek  25.08.15 10:07

Gratuluju to je krása přijet jako prvorodička s takovým nálezem :-) porod paráda! tak směle do druhého kousku :dance:

 
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 25.08.15 10:07

Já teda nejsem na porody odborník @Krrysa, ale když je otevřená na 7, tak asi to už porod je… :) Gratuluju, pěkný porod :)

 
verulicek  25.08.15 10:10

@Krrysa já myslím že už jo..pokud byla 39tt a na sedm…neříkám, některé holky chodí i týdny otevřené na tři prsty..ale nález na sedm je už dost pokročilý :nevim: pokud by porod začal pak samovolným prasknutím vody (tak to by do té doby byla možná komplet otevřená) a pak by se mohlo klidně o překotný porod jednat. a vzhledem k tomu streptokokovi už by nestihla atb. takže v tomto případě myslím, že to bylo ok

 
verulicek  25.08.15 10:32

@Lumíkovec já vím, jak to myslela. porod jako takový to není dokud nejsou kontrakce (případně dokud sama nepraskne voda) ale pokud se tělo nachystá až do této fáze a pak by voda praskla sama… (no viz můj příspěvek výše)

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 25.08.15 13:02

No tak to byl uplne vysneny porod :palec:
Hlavne, ze jste do te porodnice dojeli ;)
Ja jsem to teda poznala, nemohla jsem se bolesti ani vyhrabat z postele :P
Preji Vam hodne zdravicka :srdce:
At Vam dela maly Jen samou radost :D

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 25.08.15 14:15

@Lumíkovec no, nebyly ani kontrakce, ani odtok vody… nepopírám, že až by se porod rozjel sám, byl by to asi fičák, ale pokročilý nález ještě neznamená porod.. když museli píchnout vodu a ještě x hodin čekat…hrdlo bylo sice na 7 cm, a le nic se nedělo, ne? tak co jde poznat?

 
alenka747
Kecalka 120 příspěvků 25.08.15 14:58

@Náth tak u vas jsem se i zasmala pri pomysleni nad tim tretim prckem v tom obyvaku :D ale zase aspon je to rychle za nama. Ja jela v 37+5tt do porodnice ve 23:00 a byla jsem otevrena na 5 cm a skoro bych nepoznala ze jako prvorodicka rodim :lol: a nejsilnejsi kontrakce mi zacali tak v 1:00 a to mi pak ve 2:00 praskla voda trikrat jsem zatlacila a mala 2:06 na svete 8) s vahou 2600g a 46 cm a to jeste nozickama napred :D a vcil jsem 32tt a teda jsem zvedava jak to bude 8) snad to bude taky tak snadne jako u vas ;)

 
nezdula
Stálice 60 příspěvků 1 inzerát 25.08.15 16:51

To je krásné…gratuluju. Já taky nepoznala že rodím. Mě praskla voda když jsem se přetáčela v posteli, tak sem si říkala, jej asi jsem se počůrala, ale když se mi to stalo za chvilku znovu a pak zas tak už jsem byla vystrašená co to kruciš je..takže voda mi praskla v 9:30 ráno a první kontrakce přišli až někdy kolem oběda po půlce kapačky něčeho..prcek se narodil v 19:32…takže tvůj porod závidím :potlesk:

 
Anonymní  26.08.15 17:54

Pěkný deníček, prosím zakladatelku, aby mi něco řekla o streptokokovi, co jí řekl doktor. Je to pohlavně přenosné? Jaká opatření mám dělat po narození dítěte? Děkuji

 
Janulka1989
Závislačka 2800 příspěvků 26.08.15 19:29

Všem děkuji za komentáře a budoucím maminkám přeju rychlé a pohodové porody :)

Pro anonymní Streptokoka má prý až 50% žen a ani to o sobě neví. On je prý neškodný a maminky nijak neohrožuje, jen by mohl ohrozit miminko při porodu, proto je důležité přijet do porodnice co nejdříve, aby se pichly ATB, které začnou působit po čtyřech hodinách, takže nejlépe ty 4 hodiny nerodit. Jinak žádná opatření nejsou třeba ;)

 
Vezlinka
Nováček 2 příspěvky 26.08.15 21:32

Pěkný porod :palec: gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama