Tobiášek a jeho zvířátka

O životě

Moje maminka, když byla malá, milovala zvířátka. Prý přes její dětská léta prošel pes, křečíci a v neposlední době korela. Ač od maminky její maminka nebyla v domácnosti moc k zvířátkům vstřícná, jelikož to většinou dopadalo tak, že se moje maminka, jelikož měla k zodpovědnosti daleko, moc nestarala a péče dopadala na její maminku, takže byl vůbec problém mít v domácnosti nějaké zvíře.

Poté, co moje mamka poznala mého taťku, odstěhovali se a už to začalo. Hned na inzerát si zamluvila pejska a jelo se pro štěňátko Novofundlandské­ho psa.

Tohle je naše Jessie

Po Jessie k nám přibylo další zvířátko- zakrslý králíček jménem Grey a za nějáký čas jsme mu přídili kamarádku Molly.

A jak tak čas plynul, mí budoucí rodiče se poté se všemi zvířátky přestěhovali do svého a než vzniknul můj pokojíček, byl to pokoj všech našich zvířátek. Ještě totiž měla máma potkánky.

Stále to potkánky nekončilo a přišel k nám do smečky náš poslední člen, druhý pejsek, australský ovčák Garcy.

O pár let později jsem se teprve začlenil do naší rozrostlé smečky teprve já :-) Tudíž museli pokojíček všecky zvířátka uvolnit a mamka si je nastěhovala do obýváku, za což taťka nebyl moc rád, ale co se dalo dělat. Maminka není jedna z těch, když se doví, že má přijít miminko, tak se „zbaví“ všech zvířátek. Potkánky si nepamatuji vůbec, jelikož po mém narození měli už důchodcovský věk a téměř odcházeli jeden po druhém za duhový most, i když prý bych si je oblíbil, jelikož to byli opravdu mazlíci, kteří věčně mamince oblizovali ruce a ukazovali svou náklonnost :-) Mollynku se rozhodla maminka dát pryč, jelikož králíčci v obýváku už nemohli být puštěny stále a Mollynka Greye stále otravovala a tyranizovala a tak nám zůstal jen Grey. Grey bohužel také po čase onemocněl a odešel za duhový most za potkánky. Byl by se dožil letošního roku krásných sedmi let.

Jak tak naše krásná a rozrostlá smečka ubývala, rozhodla se maminka místo králíčků a potkánků pořídit nového člena rodiny. a tím se stala krásná Mainská mývalí kočička jménem Lily.

A tohle je opravdu náš poslední člen smečky. A co na to říkám já? Miluju všecky naše zvířátka, chodívám s maminkou venčit naše pejsky.

A také si dokonce hraju i s naší kočkou :-)

Jůů a málem bych zapoměl na rybičky, ty máme také a je jsem využíval, když jsem byl malinký, byla to jako živá telka :-)

Někdy při venčení našich pejsků opravdu nechápu nevěřícné pohledy kolemjdoucích lidí, kteří se chytají za hlavu, když vidí oba naše pejsky se mnou u kočárku.

Někteří se mile usmějí, jiní zase kroutí hlavami, div jim neupadnou z krku, ale proč? Já mám svá zvířátka rád, ony mají radi mě a co je na tom? Pocházím ze zvířecí rodiny, to je snad špatné? Maminka do mě vkládá naději, že jednou budu milovníkem zvířat, že nebudu jako někteří tyrani a v to doufám i já, dyť na světě jsou skoro samé špatné věci.

A vůbec! Dyť každému dítěti se nepoštěstí mít takovou smečku, jako mám já! Nezažijí takové to tahání za ocas, dloubání do očí nebo strkání prstíků do nosních dírek :-D A já jsem za to všecko rád :-)

Děkuji za přečtení mého deníčku, chtěl jsem vám představit celou naší rodinu :-) A také bych chtěl promluvit do duše těm, co mají zvířátka a očekávají miminko, jako jsem byl já. Nedávejte ta zvířátka pryč kvůli miminku, vždyť všecko se dá zvládnout, my jsme to taky zvládli, a pokud není závažný důvod je dávat pryč, nedělejte to, protože ta zvířátka si to opravdu nezaslouží. Nejsou to přece hračky, které vás omrzí a vy je odložíte, ale jsou to stejné bytosti, jako jsme my, lidi a děti a nechápu, z jakého důvodu mají být odloučeny od své rodiny, nemůžou se bránit a mají vás rády, tak se nad tím zamyslete.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katy2
Hvězda diskuse 50341 příspěvků 25.08.12 12:26

Orlynko moc pěkný deníček. ;)
A jak se vůbec máte? Se ani neozveš. :mrgreen:

 
orlynka
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 7 inzerátů 25.08.12 13:58

Katy, díky, akorát mě udivuje, že ty fotky tak osekávají? :nevim: U králíka má být ještě druhej králík, u psa a Tobiho druhej pes a u kočárku oba psi :( Takže to nevyšlo tak, jak jsem si představovala :,(
Jinak se máme vcelku fajn, docela zaneprázdněně :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.08.12 v 13:59

 
Hřiběnka
Extra třída :D 14028 příspěvků 5 inzerátů 25.08.12 14:08

Hezké, také se jednou těším na sžívání miminka a našich chlupáčů :-)

 
Katy2
Hvězda diskuse 50341 příspěvků 25.08.12 14:33

@orlynka Hmm tak to nevím proč to tak osekali, když tak jim napiš a zeptej se. :think:

 
cukratko33
Echt Kelišová 9734 příspěvků 25.08.12 19:05

Ahoj máš užasná zvířátka :potlesk:

 
Reinka
Generální žvanilka 24860 příspěvků 25.08.12 19:50

Moc krásný deníček, to je jako u nás!! Dvě potkanky, králík, morče, dvě kočky, dva psi - taky máme aussíka :srdce: Krásně si to napsala. Na nás sice divně nekoukají, kuli psům, ale kuli tomu, že je venčím s prckem v šátku. Hodně jsem se od mámy naposlouchala, ať je dám pryč, než porodím…nechápu, proč bych to dělala, jsou to členové naší rodiny i když ti v kleci po nocích vcelku hluční :mrgreen: :mrgreen:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 25.08.12 20:38

Moc hezky napsané :palec:, i přesto že já dala naše domácí mazlíky k jiným majitelům. Měla jsem obavy jestli budu při malé stíhat i zvířata. Navíc jsem měla poněkud větší chov pískomilů a v naší 2+1 by se ty 4terária spolu s hračkami naší dcery nevlezly :-D Nechali jsme si tři pískomilí kluky. Chci aby malá měla ráda zvířata a i přesto že má teprve 6měsíců má v oblibě jakékoliv zvíře :-)

 
orlynka
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 7 inzerátů 25.08.12 20:48

Reinka, také jsem měla opravdu nekladné názory na to, že se náš prcek měl narodit do takového zvěřince :mrgreen: Ale holt bych dupy pryč nedala, pokud by to nebyl nějáký závažný důvod :)
Jsem ráda, že se deníček líbí :)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 25.08.12 21:37

Ahojky.Ted to bude týden co jsme přišli o naší 17letou psí dámu :,( Je nám moc smutno. Už se rozhlížím po novém pejskovi proto že stejně jako ty si myslim že děti maj vyrustat mezi zvířaty ;).
Od mala sem domu tahala vše na co sem narazila od hadu až po kočky :mrgreen: a doma s mou touhou nikdo moc nesouhlasil tak si to ted vynahrazuji :lol:
Vlastníme dvě králičí slečny odetu a bibianu s PP a ted mi padl do oka gold retrívr 8) a nebo bernský salašnický a také leonbergr, ale asi to bude ten retrívr :lol:.
Nechtěla sem ani psát proto že mě ted jen myšlenka na naší fenku hrozně bolí ale všimla sem si že máš pejska narozeného ve stejnej den co slavim i já 26 ledna :lol: tak mi to nedalo. Deníček i zvířectvo :palec: :palec: :palec:

 
becky87  26.08.12 00:55

@Kamča.dalmatinka Kami nerikala si ze uz zadneho psa nechces :hug: soused ma ted stenatka Jack Russel, jsou krasni :*

Jinak opravdu moc krasny denicek, jsem to same. Momentalni stav:fenka krysarice Adélka, pejsem civavak Charlie(ten k nam utekl od segry :lol: ),kralicek Filip, kocour-kocour :mrgreen: ctyri ovecky a potkani, to teda nechtene :think: :lol:

A od detstvi mam sen, ze budu zit na samote, kde budu mit dva velke psiska a spoustu zvirat, tak snad se mi to jednou splni.Ted bydlim s rodici, tak si nemuzu tak vyskakovat :cert: :mrgreen:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 26.08.12 08:36

Pěkný děníček :potlesk: Taky mám více zvířátek, mám fenečku a 4 kočičky, a pískomily :lol: Jo a ještě rok a půl starého chlapečka ;)

 
abby
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 26.08.12 10:24

Ahoj, mooooc pěknej deníček, taky máme teť už 5 měsíční mimčo a ktomu docela dva velký bafany, anglická setřice Sára a velký knírač Abby, a ikdyž je musím zaťím hodně hlídat, obě jsou strašný divošky a docela nemotorný, tak se to dá zvládnout a na malé už tet je vidět že je zbožnuje, jakmile je zmerčí znich oči nespustí… :mrgreen:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 26.08.12 11:02

@blorchi nojo to sem říkala :lol: ale k baráku pes patří a k dětem taky a taky mi to pomáhá zahnat smutek když se těšim na štěně :lol:
Chci pořádného p sa :palec:

 
Mirii
Generální žvanilka 23189 příspěvků 26.08.12 13:13

Krasnej denicek :palec: tez jsem vyrustala od mala mezi zviraty a moji mamince za to moc dekuji :srdce: :kytka: a doufam ze i me dcery mi jednou podekuji a budou vdecne :mavam:

 
B EL
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 26.08.12 16:20

Na našeho broučka už se těší pejsek, dva osmáci a dvě želvy.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama