Tom a Zizi-Jak podávat léky dítěti

Rodičovství

Tom a Zizi Jak podávat léky dítěti Tak vás zdravíme v novém deníčku.Bohužel mě nenapadlo,jak by se měl jmenovat,tak to zatím nechám takhle jednoduše.Tím bych taky chtěla vyzvat ostatní,abysme se domluvily na nějakém názvu deníčku.Napadlo mě třeba,že když jsme vlastně od Mishičky,že bysme se mohli jmenovat třeba MYŠÁCI nebo MISHÁCI???Tak holky, kluci přemýšlejte a napište,jaký název deníčku by se vám všem líbil.

Tak a teď trochu informací.
Nedávno jsme odjížděli na dovolenou a náš chlapeček dostal dva dny před odjezdem angínu,takže měl horečky a musel brát antibiotika v sirupu po šesti hodinách.
Naštěstí se do odjezdu zbavil horeček a tak jsme jeli s tím,že antibiotika mu prostě budeme dávat tam,že je v podstatě jedno,jestli to dostává doma nebo na chatě.
Ovšem,jaké bylo naše překvapení,když Tomášek absolutně odmítal pozřít sirup,jakýmkoliv způsobem.Většinou to všechno skončilo na pyžamku.Tak jsem si na to vzala injekční stříkačku,ale neuměla jsem tu fintu,aby to prostě Tom spolkl všechno,takže taky polovina letěla z pusy ven.
Nedávno jsem narazila na článek,jak se mají dětem podávat léky,tak se pokusím něco z toho napsat sem.

Je důležité,aby vaše dítě snědlo veškerou medicínu,co mu podáte.K tomu jsou ideální injekční stříkačky,ovšem musíte znát tu fintu,kterou já jsem neznala.
Celý fígl spočívá v tom,že při podávání léku strčíte jeden prst za tvář dítěte a pak do ní podáte lék.Nechejteprst v ústech dítěte,dokud ho nespolkne!!!Tak se vám nestane,že lék skončí venku.
Taky je důležité vědět,jestli se lék má podávat na lačno nebo před jídlem,protože když takové instrukce nedodržíte,tak by taky nemusel lék fungovat.

Stále platí,že u každého antibiotika,které vám lékař předepíše,musí být vybráno celé balení!!!

Pokud vaše dítě lék odmítá,zkuste jej podat s malou lžičkou cukru nebo v trošce vody.Neřeďte lék v hrnku čaje,dítě nemusí vypít ceé množství a tím nedostane plnou dávku .léku.Pokud máte tabletku,můžete ji rozdrtit a přidat k trošce jogurtu.
V žádném případě neříkejte dítěti,že ten lék je dobrý,že je jako bonbónek(tuhle chybu jsem dělala taky).Nijak to nekomentujte.Mohlo by se vám stát,že by dítě mohlo samo spolykat hrst prášků v domění,že jsou to sladkosti.
A samozřejmě platí,že léky by měly být uloženy bezpečně.Tak,aby se k nim dítě nemohlo dostat.

Tak to byla trocha informací,teď skoro aktuálních,protože se nám začíná ochlazovat a přibudou asi nějaké ty nemoci,takže doufám,že jsem trošku pomohla.
Pište,jak jste na tom vy s podáváním léků a zatím ahoooooj
Zizi a Tom

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.04 08:10

Ahoj Zizi a ostatní maminky a dětičky,
tak jsem se nasmála, že když by bylo děťátko častěji nemocné a podle návodu bych mu vždy dala jeden prstík do pusiny a čekala až ho spolkne, tak mi za nějakou dobu na ruce nezbydou žádné prsty, chi, chi! Ano, ano, vím, že to má být tak, že čekám, až dítě spolkne tu medicínku a pak prstík vytáhnu, ale bylo to tak legrační, že mi to moc rozesmálo, hned mám prima náladu. A víš Zizi, že bych si nevěděla rady, když by mi dítě odmítalo spolknout lék, člověk se učí v každém věku. Ani po třech dětech jsem na nějaký fígl nepřišla.
Píšeš, jak nazvat deníček a že jste všechny od Mishičky, ale Vy jste všechny od Mikisky, tak by to mohl být i DENÍČEK MIKÍSKŮ. Ale to je jen tak pro zpestření a proto, že si někdy i ráda připomínám, jak TO všechno začalo a pak u všech Vás dobře dopadlo a narodily se Vám i nám krásné dětičky - nic nevnucuju, jen jsem si zavzpomínala.
Tak zase někdy pá, pá Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.04 12:20

Ahoj!

S podáváním antibiotik mám taky bohužel zkušenosti. V červnu, když měla Renátka angínu, jsme dostali sirup po 8 h. Po tom se osypala, takže na penicilin je alergická. Pak vyfasovala sirup 1 krát denně, ale taky jí nechutnal. Po dobrým to nešlo, po zlým něco podobnýho, jak popisuje Zizi ( teklo to po tričku atd.). V tý době u nás zafungovalo to, že jsme jí dělali šašky, všichni jsme dělali, že to jíme a jaká to je dobrota. Jednu lžičku medvídek, pak máma, táta a Renča to dobrovolně a s úsměvem ( a úspěchem ) spolkla! To bylo neuvěřitelný, nevím, jestli by to fungovalo i teď, už je přece jen větší a mazanější:-)) Radši použiju metodu s prstem, snad mi z něj něco zbyde.
Chodíme s Renčou na cvičeníčko, dneska ráno jsme byly. Je to vlastně veliká herna, chodí tam 15 dětí a docela se vyřáděj. Paní učitelka jim k tomu zpívá a recituje a kdo to zná, ten se přidá ( moc se nechytám :-)) . Akorát hrátky se švihadlem Renču nezaujaly, koukala, kam by zdrhla a minule mi dokonce 3 krát utekla do šatny, i když se jí to tam líbilo.
Co u nás novýho? Pokud se nemýlím, má 16 zubů, i když je klidně možný, že tam vzadu něco roste, je docela uvztekaná. Někdy se mi zdá, že se vzteká jako Šimon, bez příčiny. To mě docela vytáčí a párkrát už jsem se neudržela a plácla jsem ji přes zadek. Pomohlo to, sice nejdřív ještě horší řev, ale za chvíli se přijde pusinkovat.
Váží necelých 13 kg a výšku jsem zapomněla.

Tak zatím ahoj,

Pavlína a Renča

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.09.04 20:26

Ahoj holky!
Teda já jsem ale trdlo,jasně že nemá dítě spolknout prst,ale lék.Já si toho vůbec nevšimla,co jsem to tam napsala za blbost.
Vyzkoušený to ještě nemám,takže jestli bude Tomáš zase někdy nemocný,tak to vyzkouším,zatím jenom prodávám,jak jsem koupila.Možná že to fungovat nebude,tak třeba přijdeme na nějakou jinou fintu.
Deníček vyšel už dneska,tak jsem překvapená,protože jsem ho posílala teprve včera v noci,no ale to je snad jedno.

Ve čtvrtek máme jít na to očkování proti spalničkám,tak se docela děsím,co bude.Tomášek vždycky,když uvidí paní doktorku,tak spustí strašnej křik na celý město,to zase bude ostuda a pak jestli dostane ty blbý horečky,tak mě asi klepne.

Liliano,taky si ráda zavzpomínám,jak jsem začala psát k Mikisce,ale přece jenom Mikiska tady dááávno není,vlastně ani nevíme,co se stalo,že přestala přispívat a Mishička je tu pořád.Čekám,že se holky ozvete s nějakýma návrhama,aby se ten náš deníček nemusel jmenovat pokaždé jinak.

Jolka mi psala sms od moře,že se mají bezvadně,tak vám to sem tlumočím a tiše závidím.Nás teď čeká samá práce ve sklepě a vinobraní,ale to bude asi až za měsíc,aby ty hrozny pořádně dozrály.

Ještě musím napsat,že Luky začal chodit docela rád do školy,mají novou paní učitelku a ta se mu moc líbí,taky nosí teď jedničky,tak je z toho natěšený,no snad to půjde a už se konečně přestane bát.

Tak to je zatím všechno,panebo­že,teď koukám,že tam teda mám chyby v tom deníčku a to jsem to po sobě kontrolovala,ale spěchala jsem,tak se omlouvám,no jo napoprvé a tak to zvorám.
Tak už ahoj a mějte se hezky.Zizi a Tom

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.09.04 20:37

Pro FIALKU-teď jsem si teprve přečetla starý deníček,takže „ze sklípku“ jsem napsala schválně,abyste mi pražáci rozuměli :-))))))
Jasně,že jsem přijela ze sklepa:-))))))

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.09.04 21:25

Ahoj Zizi, Tomíku a ostatní,
moje zkušenosti s podáváním léků jsou docela dobré. Nevím, možná se to ještě zvrtne, ale zatím jsme žádné problémy neměli ani s tabletkama ani se sirupama. A teď ke všemu jsme objevili na horečku sirup NUROFEN, kterej má v balení dávkovací tubičku. Je to obdoba stříkačky, ale úplně super. Takže když nezavře pusu nebo to jazykem nevyhodí ven, tak je jistota že to skončí kde má.
Což takhle „Deníček Výzkumníků“ nebo „Výzkumníci“ Myslím že to používala i Ethel. Stejně se tady teď už jenom chlubíme tím co vyzkoumali a dokázali.
Tak zatím papa Fialka.

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.09.04 21:27

Nezamlouvej to Zizí.
V kolik hodin v sobotu bude v Pouzdřanech burčák?????

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 14.09.04 22:06

Nazdárek všem, i my se po dlouhé době hlásíme. Máme takové hektické období. Eliška stále řve a stále jsme nedospšly do fáze. kdy si sama vyhraje.Je mi neustále v patách a a po chvíli fňuká a fňuká. Tak kdy bude nějaký ten srazík???? Mz podáváme meducínku zá:,–(ně stříkačkou. Myslím tím meducínku ne chuť pěkně hnusnou.Zatím jsme to praktikovaly jen jednou, ale docela úspěšně. Očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím máme za sebou a musím pochválit Elišku.BYLA VZORNÁ!!! Ani nemukla.Paní doktorka byla v šoku, protože Eliška, když vidí bílý plášť, začne řvát,jako Tom.A nyní, natáhla ručičku, dívala se, jak ji injekce bodla do ručičky, jak vyjela ven a byla OK.Já si jen v duchu říkala, jestli ta doktorka píchla tu injekci do Eliščinný ručičky nebo někomu jinému. Jednoduše řečeno, Eliška byla hrdinkou dne a dělala jako by se nechumelilo. Samozřejmě, že jsem moc ráda.Jen aby ji to vydrželo.
Těším se, až se zase uvidíme. Docela mi chybí srazík s dětičkama, které se batolí, pokřikují na sebe a vymýšlí nové lumpárny. Tak se zatím mějte, jdedem teď na 4dny k babi a pak se zase ozveme.

Miki a Eliška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.04 22:09

Ahojky Zizi,

nakukuju od Jarňátek, moc prosím, na chatu mi holky poradily, že se mám zeptat tebe, jak na usurpátora, který se v noci budí co dvě, tři hodiny, ani tak snad už nemá hlad, jako se prostě chce přicucnout, někdy pije 5 minut a vytuhne, někdy dvě vteřiny…ale prostě už pár týdnů nespím…prý jsi na Tomíka něco kdysi zkoušela a zabralo to:)

Moc prosím o radu:) Děkuju:)

Diny a skoro 4-měsíční Davídek od Jarních miminek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.04 22:28

Ahoj Diny, nejsem Zizi, ale ráda bych napsala svou zkušenost/názor. Já jsem noční kojení začala omezovat až kolem 9 měsíce, do té doby jsem vstávala a kojila (lépe řečeno jen se přitulila, spíme spolu) třeba i po hodině a půl… malý mimi prostě mamku potřebuje, ten pocit bezpečí, co mu takhle můžeš dát (i tím pro tebe bezvýznamným cucnutím) se nedá ničím nahradit:-) Vydrž, takhle malý mimi bych fakt nedrásala žádnýma metodama, třeba jen zkusit místo kojení pochovat, pohladit kapesníčkem po tváříčce… přitulit se, ale mlíčko určitě ještě neodpírat. Od toho cca 9 měs. jsem kojila v noci zhruba po 3 hod, ,dřív prostě Pavlík nedostal (za 2 dny to pochopil, vždycky plakal tak max.3 minuty). S nočním kojením jsem přestala úplně až ve 14 měsících, tak nějak přirozeně, nelámala jsem to přes koleno kvůli svému vyspání/nevyspání… a nelituju, i když mi bylo často hrozně, padala jsem na h…u únavou a k tomu jezdila od 10 m dítěte do práce. Tenkrát jsem si říkala, co bych dala za dvě nebo tři hodiny souvislého spánku (a to ty, Diny, přece máš)… Pavlík mě budil třeba i měsíc tahem po 45 minutách… tomu pak říkám nevyspání. Pak jsem si lebedila, když jsem mohla spát 2×3 hodiny tahem.
Hodně štěstí, snad ti někdo poradí něco „lepšího“… já jsem zastáncem nočního kojení minimálně do 8.měsíce.
Ahoj, Renata a dvouletý Pavlík + bříško 14tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.04 22:34

Ještě jsem ti Diny chtěla napsat, že jsem Pavlíka kojila prvního půl roku po hoďce nebo dvou, ve dne v noci pořád… připadalo mi to takový přirozený, prostě jak se hlásil tak dostal… a nelituju, určitě nám to oběma prospělo… dneska se mi po tom stýská, před týdnem jsem přestala kojit úplně (kolem 2.narozenin) a už se těším na prodbělé noci s dalším miminkem. S odstupem času to člověk bere všechno jinak. Dneska jsi „hotová“ a za 10 let budeš nostalgicky vzpomínat. Asi hodně záleží na vztahu mamka-dítě, pokud jde o upřednostňování vlastních nebo mimi potřeb.. Pavlík byl hodně vymodlené a dlouho očekávané dítě, a taky jsem ho měla ve 34 letech, tak jsem si toho hodně vážila a kdybych měla být celé noci vzhůru, nenadávala bych:-))
 Renata

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 15.09.04 00:02

Ahoj Diny,
já jsem přestala v noci kojit až v jednom roce, do té doby dostával Ondra, jak si řekl. Zhruba od pěti měsíců se začal budit taky tak po dvou nebo i po jedné hodině. A od té doby teda taky spí s námi v posteli (maminka byla lenošná :-))). A paradoxně já jsem se cítila vyspanější, protože se to kojení tak nějak odehrávalo samo. Někdy to bylo taky jenom takový dudlíkování, kdybych ho nechala, tak to tak bude pořád, ale už jsme se s manželem rozhodli, že v roce už by nemusel. Pak jsem se prostě odstěhovala na pár týdnů do obýváku a v noci uklidňoval Petr. Ondra se naučil spát celou noc, dávám mu až v šest ráno.
Ale Davídek je ještě prďolka malinkej, přimlouvám se za něj, ještě mu to dopřej. Možná, kdybys ho vzala do postele…ale to je pak teda na pořád, to je fakt. Ale třeba by se zklidnil a nechtěl by tak často. Třeba :-)))))
Dobrá rada drahá, ale jak tady někdo psal, musíš se rozhodnout, jestli upřednostníš sebe nebo malýho.
Tak ať už zvolíš cokoli, ať se vám dobře spinká!
Sylva od Špuntíků

Ethel
Stálice 71 příspěvků 15.09.04 08:56

Ahoj,
Zizi: jak jsem zatím četla deníček, líbily se mi Tvoje názvy a víceméně i všechny ostatní, nejsem v tom vyhraněná, ale souhlasím s tím, že nějak by se jmenovat měl (tak to jsem moc nepomohla, co :) ).

S antibiotiky bohužel zkušenost máme. Některé dětem chutnaly, některé ne a fakt je, že Tedýskovi chutná všechno. Takže předevčírem mi přinesly děti stříkačku, dívaly se žádostivě a říkaly HAM HAM (poslední antibocha bral jen Ted, v půlce léta). Tak nevím. Prsty jsme nikam nestrkali, u nás stačilo dát stříkačku dostatečně daleko, tj. ne jen na kraj pusinky, ale ne tak daleko, aby tlačila na měkké patro a stříkat po dostatečně malých kouskách. Vypily (s mnohým odporem) všechno.
Zatím hezký den,
Ethel, Ted a Anka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.09.04 14:28

Ahoj Diny!
já ti zatím můžu maximálně poradit „vydrž a vydrž“,Davídek je ještě maličký a jednou se taky budit přestane.
Tomáška jsem kojila přes den i v noci každý dvě hodiny a kojila jsem ho až do roku,v noci jsem přestala kojit asi v jedenáctém měsíci.A poctivě jsem k němu vstávala,žádné braní do postele,to bych se pak nevyspala vůbec,takže vydrž a dopřej mu to nejlepší,co mu můžeš dát,dokud to jde.Tomášek navíc hodně přibíral,tak jsem neměla ani výčitky svědomí,když jsem ho učila spát v noci bez buzení,v roce vážil skoro třináct kilo,ale bylo to fakt až v tom jedenáctém měsíci nebo tak nějak.
Potom nám sem napsala Chillie fintu z nějaké knížky a to se dělá tak,že když se ti dítě v noci vzbudí,tak k němu sice vstaneš,ale nesmíš ho ani vzít a chovat,ani hladit,jen u něj stojíš a říkáš mu,že ho máš moc ráda,ale že musí spinkat atd.ale opravdu se to dělá až u větších dětí,neumím si představit,že bych nepochovala tak malé miminko,takže asi tak až v roce.Já jsem to tak dělala asi týden(manžel byl odstěhován do jiného pokoje)a musím říct,že to na Tomáška zafungovalo asi za tři,čtyři dny a to ani neřval,vztekal se vždycky asi pět minut a pak pochopil,že ho prostě nevezmu a to mu nestálo za to,aby se v noci budil a tak přestal.Vím,že tohle fungovalo asi u čtyř holek z našeho deníčku.
Tak přeju hezký spaní,moc jsem ti asi neporadila,ale já myslím,že když má Davídek teprve čtyři měsíce,tak bys ho měla nechat,ať si papá,kdy chce,však on se to jednou naučí a ty se taky jednou vyspíš.Já vím,taky jsem byla úplně grogy,ale za to spokojeně tloustnoucí a bezproblémový miminko mě to stálo.Tak hodně štěstí a ahooooj Zizi a Tomášek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.09.04 14:30

Ahoj,snad nemáš do těchto končin cestu???

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 15.09.04 17:48

Ahoj holky!

Moc vás zdravíme po několikaměsíční pauze, nějak jsme nestíhaly, stěhování a tak, snad to teď bude lepší. Musím ale říct, že mám „áčko“ jenom co se přispívání do deníčků týče, jinak číst jsme docela stíhala, vždycky jsem si to někde nárazově vytiskla, takže jsem aspoň trochu v obraze, co se děje. i dneska to bude krátké, chci jen reagovat na název deníčku, přimlouvám se za to aby byl stručný a výstižný a pokaždé pokud možno stejný, mně osobně by to hodně ulehčilo hledání, na net se dostanu zřídka a většinou na kratičko, tak abych to nemusela dlouho hledat. Napadlo mně třeba taky Opičáci (první Medulienčin název deníčku), popřípadě Opičák Tom, jindy Opičák Tedýsek nebo Vojtíšek, teda pokud si dobře pamatuju, že se budete v psaní teď střídat vy 3.Tak to nějak proberte…

Jinak my se máme pěkně a jelikož už tady na mně Veronika pokřikuje, tak musím končit, ale příště toho už určitě napíšu víc, slibuju!!!!
Mějte se krásně a já se brzo ozvu.
Ps. Šárka je asi ještě bez netu, tak se neozývá a taky zrovna nemocná (pokud to čteš, ozvi se, rádi vyvenčíme Tedýska!!!)

Eržika a Verunka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.09.04 20:11

Ahoj!
Tak holky,který název??Pište,piš­te,taky si myslím,že když bude jen jeden název,bude se to holkám,co se nedostanou tak často na net,líp hledat.
Takže zatím jsou:
MYŠÁCI
MISHÁCI
MIKÍSCI
VÝZKUMNÍCI
OPIČÁCI
a teď si nemůžu vybavit,jestli jsem napsala všechno,co tu zatím padlo,takže vymýšlejte!

Jinak Tomášek sní bez problémů třeba sirup na teplotu,protože ten mu chutná,ale ty antibiotika byly fakt hnusný,takže to mu prostě nejelo a hlavně,když jsme ho v noci probudili,to bylo asi nejhorší.jinak přes den to jakž takž snědl.Zítra jdem na píchanec auauau.

Eržiko,doufám že jste to stěhování zvládli v pohodě a zase se ozvi.
Tak zatím ahoj a mějte se hezky.Zizi a Tom

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.09.04 20:15

Ještě jsem se zapoměla zeptat.
Mato s Oliverkem,můžeš napsat ten deníček na příští týden??Psala jsem ti už do minulého deníčku,ale asi ses tam nedostala,tak ještě jednou.Napiš prosím tě,jestli jo nebo ne.
A najde se ještě někdo,kdo by se s náma vystřídal??Tak pa Zizi

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.09.04 21:14

Maminky:)

Děkuju moc za radu týkající se nočního kojení:) Abych řekla pravdu, tak se sice vyspím málo, ale souvisle to tak 2× za noc je, takže…nejlepší je na tom, že mi to zas tak nevadí, že mám prďolku u sebe (spíme spolu ve velké manželské posteli), snad mi ani nevadí to, že mám permanentně venku jedno prso, které občas pěkně vychladne, když u kojení usnu:))) Na to buzení jsem si zvykla, určitě to snáším líp než když malému byl měsíc…ale já se vlastně ptala proto, protože jsem si myslela, že to v pořádku NENÍ…že dělám něco špatně já a že Davídkovi tím třeba do budoucna ubližuju, že nemáme systém v uspávání, že ho v podstatě tím kojením a tulením uspávám a že neumí usnout sám…toho jsem se bála:) Vůbec to není tak, že bych byla sobecká máma, co kouká jen na to, jak si schrupnout…to fakticky nejsem, čestný!!!:)

No takže to prozatím necháme tak, s manžou jsme se rozhodli, že když stejně nespím, tak si rovnou pořídíme třetího cvrčka, aby byl Davídkovi věkově blízko a vezmem to z jedné vody načisto, když bůh dá…snad nám to klapne a do roka se dočkáme:)

Držte nám palečky a ještě jednou děkuju, posílám i poděkování za Davču, ten by byl určitě rád, že tolik maminek podporuje jeho dvou až tříhodinové cucání od mamky v noci, že je to tak v pořádku:) Víte, co si někdy takhle v noci, když se malej vzbudí a bumbá a já ho hladím rukou po té jeho teplé hlavičce, myslím?:) Že je super, že jsem ženská, máma, tohle by žádnej chlap asi nikdy nepochopil, nedocenil, tu nádhernou závislost miminka na mě a hlavně, tu ještě krásnější závislost mou na tom našem malém čtyřměsíčním štěstíčku:)

Mějte se krásně a slibuju, že to naše chrupkání a kojení v noci začnu řešit až bude ten pravý čas, neboli to tak vidím kolem prvního roku:)

Papa Diny od Jarňátek:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.04 09:46

ahoj Diny!
tak to držím moc palečky,aby se vám všechno povedlo,tak jak si plánujete.Davídek bude určitě rád,když bude mít brášku nebo sestřičku,tak hodně štěstí a málo probděných nocí.Zizi

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 16.09.04 22:20

Ahoj holčiny,

tak konečně opět spojená se světem… nešel nám internet a musím přiznat že jsem z toho byla dost nervozní :D
přelouskám deníček a určitě se zítra ozvu…

Zatím ahoj Jarča

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 17.09.04 11:15

Ahoj holčiny,

Kačka šla do hajan, tak můžu napsat jak jsem slíbila.
U nás podávání léků je bez problému? zatím tedy jen sirupy a prášek se rozmačkal do něho, ještě si přinese lžičku se slovy HAM HAM? jsou sladké takže jí chutnají.

Včera jsem si půjčila dvě dětské kuchařky. Kačka mi přešla pouze na polívky a nic jiného pořádně nejí? nebo-li spíše na oběd a tím její jídlo končí. Ke svačině tak dvě tři lžičky jogurtu či přesnídávky a to je vše. Což za celý den je málo jen oběd. Občas něco malého sní, ovoce nebo zelenina ale podle mě musí mít hlad. Snídaně se u nás nekonají protože ona jíst nebude? to už musí být aby něco snědla? občas smažené vajíčko? někdy sní i dvě a někdy tři lžičky a končí. Koupila jsem ted takové bagetky s čokoládou, že by si třeba dala říct? haha?ani náhodou, to raději suchý rohlík.
Zkoušela jsem dát kaččce kakao a bez uspěchu? samotné obyč mlíko taky? ty škleby jaký dělala? :D pijou vám děti něco takového??

Ju Zizi zkusila jsem i tu vaši snídani, piškoty v mléce? taky bez úspěchu. Jo takhle lentilky kdyby byli? to jí dala jednou kamarádka a tatínek si občas zahraje na hodného a občas ju tak dvě dá? a to tak poslouchá? že se tomu smějeme co je ochotná udělat za dvě takové pidi mnamky .

Jinak Kačka se zrozená pro lumpárny a kraviny. Někdy mi uplně zatrne aby se jí něco nestalo.
Nejvíc jí to baví na hrišti kde jsou houpačky a hlavně skluzavky?. Tam vydrží snad od rana do večera, celou dobu úsměv na tváři a je spokojená.

V neděli odjíždíme na tu chatu s holkama takže se na týden opět odmlčíme?. Ale pak to všechno doženeme?. Bude to poslední výlet takže pak jsme už jen svámi

Zizi jak to vypadá s tou Šumavou??? Myslím ty jarní prázdniny? ani ted nevím jestli se ti někdo kromě mě přihlásil že by taky jel?.

Mějte se krásně a za týden ahoj
Jarča a Kačenka dnes už 17 měsíců ?.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.04 11:59

Ahojda!

Renča zalehla, tak taky něco písnu. Včera jsme byly na očkování ( spalničky atd.), proběhlo to v naprostým klidu, Renča si snad ani nevšimla, že ji oočkovali. Vpadla do ordinace jako velká voda, hned letěla k doktorce a kradla jí ze stolu papíry, pak hračky. Mají tam dřevěný kolotoč, na ten má Renča spadeno už delší dobu a včera se jí konečně podařilo ho trochu zničit. Příště ho prý dorazíme:-)) Ona je opravdu statečná, že ani nekvikne, minule taky ani muk. Nebude asi po mě.
Akorát dneska v noci začala kašlat, přes den skoro nic, tak marně hledám souvislost mezi očkováním a kašlem. Asi žádná, ne?? K MUDr. se mi nechce, ta by mi napsala stoptussin, ještě máme 2 lahvičky doma.
Jak jste na tom s vysazováním dětí na hrneček?? :-)) Já jsem matka pohodlná, takže ještě netrénuju. Už ale přichází myslím ta správná doba, Renča konečně začíná hlásit eee a ukazuje na plínu. Někdy teda kecá, a to dost často a já jí vždycky naletím, lumpovi malýmu.

Jarčo, to je nepříjemný, že Kačka tak zlobí s jídlem, byla vždycky dobrý jedlík, ne? Třeba má jenom chvilkový období a zase ji to přejde. Jak to vypadá s miminkem? Mě taky napadlo, že by miminko nemuselo být špatný, ale zase mě to naštěstí pustilo, takže u nás jen tak nebude. Vynahradím si to u ségry, ta čeká už v září.

Tak ahoj Pavlína od Renči

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.04 23:26

Ahojky holčinky a dětičky!
Byli jsme dost dlouho bez připojení, tak dnes hltám ty novinky, co se tady dějí, nestačím se divit. Velký srazík, nové střídačky deníčků a tak dál…
My jsme docela v pohodě, jen Lucinka se teď 2 dny ulívala ze školy, protože ji bolelo v krku, ale Davídek je naštěstí dost odolný a přestál to v pohodě. My užíváme taky léky stříkačkou, prsty bych si tam netroufla strčit, protože včera mě tak strašně kousnul a nemínil pustit, až jsem musela použít trošku násilí a zmáčknout mu pusu. No prý dobře mi tak, já jsem totiž se snažila spočítat přírustky a jsem poučená, už to neudělám. Stejně jsem nic nenašla. Jo a já místo prstů používám dudlík, že hezky otevře pusu a já pak stříkám medecinku. Po pár dnech většinou začně otvírat sám pusu, takže docela v pohodě. No škola nám už taky začala, tak skončily letní pohodičkové odpoledne. Je to docela náročné na nervy, protože se musím zatím ještě s Luckou učit a většinou u toho asistuje David a když si ho nevšímáme tak většinou začne Lucinku kousat a nebo si najde takovou zábavu, po které se zase já vzpamatovávám delší dobu. Třeba minule roztrhal koberec, ty žmolky byly úplně všude, tak jsem si projela vysavač a na to vyhodil hadici od pračky, tak jsem ještě k tomu vytírala. No je u nás neustále veselo. A běda jak není něco po jeho, to pak slyší všichni v okruhu 1 km, že náš miláček nedostal co chtěl. Bylo by to na dlouhý povídání, co a jak nového za tu dobu, co jsem nepsala, ale to vám asi napíšu, až přelouskám ty zmeškaný deníčky. Tak jen ještě Zizi zdravíme Lukáška a držíme pěsti, ať ten dobrý pocit a radost ze školy vydrží co nejdýl. Zatím se mějte všecky moc hezky, snad se ozvu brzy.
Ahoj Lenka, Davídek a Lucinka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.09.04 00:05

Nazdárek,
tak to tak vypadá, že se sem dostávám vždycky až koncem týdne, ale asi to bude tím, že opravdu celý týden máme nabito. Holt Barbánek jinak nedá a tak cestujeme, dokud to jde, začínám mít hrůzu ze zimních cákanic :( Byla tu včera moje ségra a tak to vypadá, že bude jezdit častěji a jednou týdně by někam po škole vytáhla Barborku na výlet, takže se mi rýsuje konečně jedno volné odpolko v týdnu - huráááááááá, ale nechci to zakřiknout. Moc si holky rozuměly, takže by to nemusel být problém. Byly spolu na hřišti a Bára se prý rychle přeorientovala z obvyklého jeku mamí mamí na Píďa Píďa (Píďa ségře říkám já). Takže je to OK, nemám strach, že by se Bára s ní někde ztratila, nebo bála.
Byly jsme dneska na druhým plavání a zase to mělo velký úspěch … jen teda Bára neustále bojkotuje povely na relaxaci… prostě má dost energie a je většinou jediným dítkem, které brečí a řve … když se jde ven z vody :D Dokonce to došlo tak daleko, že si i nechala potopit ucho pod vodu, tak si tak maluju, že po dokončení kurzu už nebude u mytí hlavy doma vřískat, že to bolí nebo pálí :D
K tématu podávání léku můžu jen říct, že u nás je jedno, že je sirup sladký a dobrý, Bára ho bojkotuje vší silou i tak, prostě proto, že ho MUSÍ spolknout. A to ona potvůrka pozná, že se něco musí, takže okamžitě je v opozici a nedostanu to do ní za žádnou cenu. Takový pláče a řev, co provozuje kvůli jedný lžicce, jsme nakonec zrušili přechodem od sirupu na čípky do zadečku - to sice taky řve, ale míň. Ovšem ty jedny antibiotika, co jsme měli, stály za to … nikdy - opravdu ani jednou - se mi nepodařilo do ní dostat celou dávku … tak dobrá půlka byla na pyžamu, triku, na mě… atd… Takže považuju za zázrak, že se nakonec stejně vyléčila.

Chillie, mrzí mě, že Ti bylo líto, že jsme nereagovaly na Tvou nabídku psaní deníčku. Tenkrát to ještě nebylo tak akutní, a já osobně jsem Tvou nabídku brala jako návrh v případě nouze - a ta nebyla. Přesto se omlouvám, rozhodně si nemyslím, že by ses nám nehodila do party.

Zizi, taky jsem se pobavila při představě spolknutýho prstu, nicméně tuhle metodu vyzkoušíme, až nastane příležitost. Opravdu nám to zatím moc nešlo, fakt to nechápu, takový sladký sirůpek… divný

Pavlíno, nočník jsme začali nedávno zkoušet a to jen tak lehce, jako že jsme vysvětlili, k čemu ta věc slouží. Párkrát jsme Báru po:,–(ili … vydržela to tak mikrosekundu :D Po cca 14-ti dnech jsme celý zkoušení zrušili, protože to dopadalo pravidelně tak, že si stejně Bára čůrala, kam chtěla (rozhodně ne na nočník) a když už se mi náhodou povedlo jí odchytit a po:,–(it na nočník v tu správnou dobu, tak buď přestala čůrat, nebo si při čůrání stoupla a stejně to vyrobila vedle nočníku. Jen jednou se povedlo udržet jí čůrající na nočníku, ale pak si ho plný v nestřežené chvíli stejně vylila na břicho :D
Takže nočníkování odkládáme. Chápe, na co nočník je, ale odmítá to na něj dělat. Áááááááá, tak nám začíná pravidelná noční šichta, jako posledních pár nocí se i teď Bára budí a pláče … takže dorou noc, letím utěšovat.
Mishicka + Bára

PS: jak psala Jarča, jedeme společně na chaju, takže příští týden nebudeme. Snad se nám to vydaří a odpočineme si. Takže ahojky až v dalším deníčku.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.09.04 01:01

Tak jsem ještě na skok zpátky, Bára naštěstí po třetím pokusu usnula - snad až do rána.
Jen k tomu názvu deníčku - připojuju se k variantě sjednotit název. A protože to je deníček našich dětí, tak se přikláním k variantě výzkumníků nebo opičáků … u nás je to obojí dost výstižné.
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.04 21:57

Ahoj Zizi a Tomíku a všichni ostatní,

konečně jsem si našla trochu času. Já jsem fakt hrozná, že si pořád stěžuju, ale já fakt nestíhám. Prababičku jsme měli skoro dva měsíce nepohyblivou, což je pro ní tragédie, tak jsme tam často jezdili. Pak jsem si užívala poslední dny s mojí prostřední ségrou, protože odletěla od září studovat do zahraničí a já ji uvidím až za dva roky a to ještě není jistý. A taky jsem opustila na 4 dny Kubíka a jela si odpočinout za mojí nejmladší ségrou do Londýna. No a pak jsme trochu doma malovali a pak jsme jeli na dovču. I teď věčně někde lítáme, využíváme poslední pěkný dny a večer uklízím, žehlím a většinou odpadnu u televize. Navíc teď Kuba strašně zlobí se spaním. Vrátili jsme se o půlroku zpět. Na dovče jsem ho musela uspávat, aby nevzbudil chlapečka našich známých, co už spal. Samozřejmě si na to za ten týden skvěle zvykl a doma to vyžaduje taky. Jak ve dne, tak v noci. Probudí se a jak zjistí, že máma nikde, už řve. Já přilítnu a uspávám, občas i hodinu. Párkrát jsem tam spala na zemi a pěkně jsem nastydla. Řešilli jsme s manželem co s tím, po pár dnech absolutního nevyspání všech třech a zkusili jsme řvací metodu. Vydržel víc jak hodinu intenzivně řvát.
Jednou večer, jednou po obědě. Jenže to se nám nezamlouvalo, takže ho uspáváme dál a dál k němu v noci vstávám. Poslední dobou je to uspávání rychlejší, už jsem si zvykla a obrnila se trpělivostí, to řvaní bylo strašný, radši budu nevyspalá. Přinejhorším mu přestěhujem postýlku zpátky k nám.

Léky jsme ještě asi žádný nebrali. Jenom paralenový čípky. A vlastně asi jednou nějaký brufenový sirup a vzhledem, že si to moc nepamatuju, tak to šlo asi hladce. Ale přesto díky za rady.

Jinak se máme dobře, Kuba se učí mluvit každým dnem líp. Moc nemluvil, jenom uměl zvířátka a najednou, asi před dvěma měsíci, rozvázal a teď se snaží cokoli zopakovat a dokáže už skoro spojit dvě slova. Hrozně ráda s ním rozprávím. Já se ho ptám a on odpovídá, o tom co zrovna máma dělá a co budem dělat, až uděláme ham a tak. Teď je úžasný období.

Nočník jsme začali zkoušet asi před 14-ti dny. Když nejsem ráno po probuzení, většinou před šestou, líná a po:,–(im Kubu na nočník, tak se vykadí. Ale já si tak ráda ještě chvilku pospím, zatímco on si šmejdí po ložnici a nějaký kadění do nočníku je mi ukradený. Pak ho dávám na nočník po obědě a někdy po spaní a někdy před koupáním. Zatím si jen zvykáme, takže velké úspěchy neslavíme.

Je super, holky, že jste se ujaly deníčku, bylo by mi moc líto, kdyby deníček skončil. Sice jsem teď nepřispívala, ale to bylo jenom dočasně. Snažila jsem se aspoň číst. Každopádně kdyby se nikdo nepřihlásil, pokusila bych se něco sesmolit. Nepovažuju se za spisovatelku, ale deníčku by mi bylo líto. A už vůbec to neumim s počítačem. A ještě k názvu, taky se mi líbí Výzkumníci nebo Opičáci, to už je vcelku jedno, hlavně, když se tady najdem.

Už je zas spostu hodin, tak pro dnešek dost. Mějte se pěkně, užívejte posledních teplých dnů.
Káťa a Kuba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 19:05

Ahoj všem,

už jsme zpátky, píšu jen krátce, protože půjdu sesmolit nový deníček, aby nám vyšel ve středu.
Káťo a Maťo, bylo by fajn, kdybyste se se mnou a Zizi střídaly v psaní, já od začátku preferuju počet 4 a Zizi navrhuju na velitelku :-)
Abyste dlouho nehledaly, tak deníček napíšu zatím pod „opičákama“ ( podle mých počtů a preferenčního hlasu Zizi zatím vedou )
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 19:19

Ahoj,zrovna nestíhám,ale navrhuju taky opičáky!!!
Jo a nechci být velitelka!!! :-))) Zatím pa Zizi

Vložit nový komentář