Totální selhání u porodu

Porod

Rychlý, bolavý porod a moje totální selhání. Ráda čtu vaše deníčky milé snažilky, nastávající maminky a maminky, proto bych se chtěla podělit o své zážitky při porodu, za které se do jisté míry stydím.

Bylo úterý 22. 3. 2011, když mi večer v půl šesté praskla nečekaně voda. Ofiko termín jsem měla 17. 4. 2011. Rodila jsem podruhé a podle předchozího porodu jsem se snažila na eMiminu dostatečně se připravit na porod a chtěla jsem dorazit jako naprostá profesionálka. No šoky prostě, popadla jsem s manželem tašku, zavolali jsme taxíka a vyrazili do porodnice. Přijali mě něco po sedmé a vzali na sál, manžel čekal na chodbě za dveřmi s tím, že ho někdo k porodu zavolá.

Miminko bylo vymodlené, tak jsme chtěli být oba u toho a radovat se a brečet a prožívat spolu všechno, co k porodu patří. Jen pro informaci, je to můj druhý a poslední manžel a čekali jsme spolu první dítě. No, šla jsem hned monitor a bylo mi řečeno, že všude okolo mně jsou samé císařské řezy, takže nic moc čas. No poprosila jsem tedy, jestli by mě pustili z monitoru, udělali klystýr, protože jsem ještě jedla odpoledne, nebyl čas, takže nebylo nic. Jen tak pro obranu sama sebe, jsem říkala personálu, který mě vždycky přišel zkontrolovat, že bych mohla být hysterická a poprosila je pro jistotu o něco na bolest, se slovy bohužel vždycky odcházeli.

Chtěla jsem kontrakce rozdýchat, avšak na sále bylo vyhřívané lůžko a teplota tak vysoká a já bez vláhy na rtech uprostřed kontrakce přestala dýchat kvůli suchým rtům. Ke konci jsem poprosila o mokrou plenu, kterou bych sála, tak mi ji hodili na čelo. Začala jsem vydávat výkřiky bolesti a napínat se jako luk. Pokaždé, když někdo přišel zkontrolovat moje otevírání, byl vidět prostý úšklebek. No nic, chtěla jsem tak všechno napravit a poprosila o návštěvu manžela, který by mi zajisté pomohl. Se slovy bohužel přišla i tato odpověď na mou otázku. Důvodem byly právě císařské řezy okolo mně. Najednou jakýsi doktor vedle strčil do dveří a zakřičel, tady bude klid. Manžel slyšel až na chodbu moje bolestivé hekání a nemohl nic dělat, jen slyšel od personálu, ta řve…

Na konec místo slov „to nezvládnu“, jsem porodila syna, který díky předčasnému porodu a nízké porodní váze, byl ihned po porodu odnesen na nedonošence a já zůstala ležet na sále s pocitem selhání a stydlivosti… i přesto, že jsme se s manželem připravovali. Po zašití, které nebylo bolestivé přišel manžel a dal mi kapesník do ruky a řekl, už to máš za sebou a nemysli na to, ovšem nešlo to. Poté odešel domů a já brečela na sále studem z toho divadla. Odvezli mě ve dvanáct v noci na pokoj a deprese vůbec neodešla a tak jsem vůbec nespala a jen brečela. Dostala jsem skleničku čaje do rána, kterou jsem zhltla. Zanedlouho jsem odešla na oddělení pro nedonošence a ležela tam s malým, včera nás pustili a moje zlatíčko mi dělá jen a jen radost.

Při pomyšlení na porod mám stále husí kůži. Zapomněla jsem poznamenat, že jsem před milovaným synem šestkrát spontánně přišla o mimi vždy po 9. týdnu a následovalo šest revizí, a tak mě napadlo, zda mohla být ta citlivost větší po oněch nástrojích. To už dnes nezjistím, ale vzpomínky a stud mi asi zůstanou. Přeju všem krátký a bezbolestný porod, co největší péči lékařů a porodních asistentek a prosím neodsuzujte hysterky z vedlejších porodních sálů a hlavně tohle neberte těhulky jako strašení.

S pozdravem Lucka

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 06.04.11 07:15

Ahoj
Zvládla jsi to - porodila jsi ho!
já jsem ani neporodila, jen jsem skemrala o analgetika, o hrazdicku („my tady ale obvykle máme pohyblivé maminky“) a nakonec me fiknuli.
Za par mesicu na to uplne zapomenes.
Gratuluji ke klukovi, kluci jsou super.

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 06.04.11 07:21

Vím jak se cítíš, nic si z toho nedělej, jsou zvyklí i na horší pacientky. Já osobně se stydím za to jak sem malého nezvládla vytlačit a museli mi dělat císařský řez. Ale hlavní je, že máme svoje vytoužené miminka u sebe. Netrap se tím a užívej si miminko :hug: Jo a jen tak mimichodem, kdyby ke mě nepustili manžela, tak bych taky byla hysterická :cert:

 
myšanda26  06.04.11 07:24

Ahojky. Teda podle mě jsi neselhal ty ale personál. Kde jsi to prosímtě rodila. Kdyby ti tam někdo naslouchal nejspíš by jsi nekřičela, byla by jsi víc v pohodě a vzpomínala by jsi na to hezké z porodu. Takhle ti z toho udělali noční můru. Hlavně že jste oba v pořádku. Drž se a posílám velikou gratulaci.

 
xantipha
Kecalka 124 příspěvků 06.04.11 07:24

… jaký pak stud? Vůbec bych se nad tím nepozastavovala, šlo o porod, ne o rozbité koleno.
Vše jsi zvládla, jak jsi měla. To nemocniční personál by se měl stydět.
Jako nastávajíci mamka s blížícím se termínem porodu tě naprosto chápu a doufám, že v nemocnici narazíme na vlídnější zacházení! :kytka:
Přeji tobě i malému moc štěstíčka a zdravíčka!

 
ynax1  06.04.11 07:27

kašli na to, byla jsem přesvědčená, že budu potichu, nakonec jsem nahlas hekala a když mi po 18ti hodinách dávali epidurál, tak ta půlhodina byla šílená - dr asi koulel očima, ale jak se mi snažil zavést jehlu, tak mě to šíleně bolelo o 10cm níže - byla jsem zpocená, málem jsem lezla po stěně - prý buďte v klidu a já mu povídám, vždyť to je jako byste mi vrážel do zad šroubovák… Řvali tam i jiné. Kašli na to. Jsou to pitomci. Ty jsi tam hvězda a oni měli být pro tebe pomocníci. Nestyď se, není za co.

 
cher  06.04.11 07:38

Určitě to napiš do infa o porodnicích :cert: Já měla oba porody dlouhé bolestivé, stzrašné kontrakce a žádné otvírání. Takže jsem si tam taky zařvala, i pobrečela, myslela jsem, že padnu únavou a v nejhorších chvílích jsem myslela, že vyskočím z okna i se stojanem na kapák. Naštěstí jsem tam celý dlouhý den mohla mít u sebe partnera. Užívej si miminka a na to nemysli,u boles­tivých porodů se prostě křičí. :srdce:

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 06.04.11 07:56

Tohle není tvé selhání, ale selhání porodnice. To že oni mají porody neznamená, že se k tobě mohou chovat takto nevhodně a to nemluvím o tom, že si na tebe dovolil někdo řvát a jako vrchol považuji odmítnutí puštění partnera k porodu! Že oni nestíhají není tvůj problém. Brzy se z toho zkus otřepat a hlavně neříkej si, že jsi to nezvládla, ty jsi to zvládla :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 06.04.11 08:09

Žádná maminka nebude „odsuzovat hysterky z vedlejších porodních sálů“ :mrgreen: o tom to fakt není.

Chovala ses tak, jak jsi v tu chvíli potřebovala, a je selháním personálu, že to nedokázal respektovat.

Gratuluju k miminku :kytka:

 
Nelishe
Povídálka 23 příspěvků 06.04.11 08:41

Ahojky Lucko,
bohužel si jen narazila na blbý personál, ty se vůbec nemusíš za nic stydět. K porodu to všechno zkrátka patří- někdo porodí rychle, někdo rodí celý den, někdo při tom nehekne, někdo má vyšší práh bolestivosti a je slyšet až na chodbu :-)
Jsi šikula, že si to zvládla :palec:
Gratuluji k miminku :kytka:

 
rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 06.04.11 08:43

Předně gratuluju k miminku!! :kytka:

Teda, ale přístup personálu mě zvednul ze židle! To by si mohl někdo zkusit takhle na mě houknout, že bude klid :cert: :cert:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 06.04.11 09:00

docela síla… být takhle nepříjemní :pocitac: Ale o to víc bys měla být pyšná, žes to ustála a raduj se, že už máš drobečka u sebe a že vám dělá samou radost :hug:

 
Laddmie
Závislačka 2954 příspěvků 8 inzerátů 06.04.11 09:05

Vůbec jsi neselhala :hug Porod bolííí a moc. A hlavně chlapi doktoři, kteří nikdy nerodili, Tě mají co napomínat! By to nezvládli ani za nic.
Já při porodu řvala jak šílená, PA když telefonovala ze sálu doktorovi, ať přijde, tak ji řekl, že to slyší (o patro :mrgreen: výš), že mohla ušeřit za telefon, že už jde :pankac: Jo, a praštila jsi porodní asistentku přes ruky, když Ti stříhala hráz? Já jo :pankac: Na mě hleděla a nadávala :oops: Ale vůbec se tím nestresuju, kdy zase budu mít možnost si tak zakřičet :lol:

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 06.04.11 09:05

Ahojky, teprve první miminko čekáme, v létě, takže zkušenoti veškeré žádné,ale když jsem četla tvůj deníček, stydět by se měl spíše ten personál. To je síla. Nevím kdo nám vtloukl do hlav, že každá, která nemá sílu a odvahu jako Herkules a porod nezvládne podle představ lékařů popř.okolí je špatná, slaboch a podobné kecy. Nikdo neví lépe než rodička, jak se cítí, tak nemá ani právo hodnotit. Každá jsme přece jiná a máme jiné dispozice fyzické i psychické. Podle mě se nemáš za co stydět, ani trošičku.Zamyslet by se nad sebou měl především ten personál.

Příspěvek upraven 06.04.11 v 09:14

 
Kačenka 30
Echt Kelišová 7511 příspěvků 06.04.11 09:07

Nejdříve ti gratuluji ke zdravému chlapečkovi a přeji mu hodně štěstí, zdraví a lásky. :kytka:
A to že tě tam personál nechal samotnou, nepustili k tobě manžela a ještě na tebe řvaly. To mi připomíná vzpomínky našich maminek, když rodili za komunistů. :cert: Teda taky nevím kde jsi rodila, ale tam bych rodit nešla. A ty jsi statečná, že jsi to zvládla. :hug: :hug: :hug:

 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 06.04.11 09:07

ahoj!
rozhodně se nemáš za co stydět! přivedla jsi na svět dítě. chování pesonálu je otřesné, i když věřím, že pokud mají více cř, nejde tam pustit tatínka… já bych asi taky panikařila, být tam sama… každopádně se není zač stydět!rozhodně se na to zlé snaž zapomenout a užívat si malého! nás to teprve čeká, tak si jdu nevozně okusovat nehty :lol:

 
EmmSat
Povídálka 35 příspěvků 06.04.11 09:08

Není to selhání.. malý se narodil a to je důležité! Vybavuju si, jak jsem se na sále přemáhala, abych tam neřvala jak opice. Byly to tak šílené bolesti, že jsem měla chut mlátit hlavou do zdi!!! Nemáš se za co stydět, jen už na to nemysli. Každý prožívá bolest jinak a někdo si ulevuje řvaním!Víš, ony sestry jsou už trochu zdeformované svou prací-představ si několik řvoucích rodiček za den. Asi si opravdu narazila na špatně naladěný personál.Já osobně je celkem obdivuju,takovou práci dělat bych nechtěla.
Však hlavu vzhrůru, už je to za tebou!

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 06.04.11 09:26

ahojky sice jsem ještě nerodila, čeká nás to za chvíli, ale nemyslím si, že by si selhala. Porod není procházka růžovou zahradou a lékaři si musí uvědomit, že rodit s úsměvem na tváři nejde. Chtěla bych pana doktora vidět jak by rodil on. :think: Ty jsi byla strašně statečná a porodila jsi své miminko. :potlesk: A to že nepustili tvého manžela k porodu mě dost zaráží, stačilo jen ho zavolat.
Přeji ať brzy zapomeneš na to co se stalo a užívej si chlapečka. Přeji hodně štěstíčka a zdravíčka. :kytka: :mavam:

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 06.04.11 09:49

Ahoj Lucko,
nedalo mi,aby jsem se taky nepřidala.V první řadě ti moc gratuluju k chlapečkovi :palec: tak určitě neselhala a ani se nemáš za co stydět.Myslím si,že by měl být personál příjemný,protože pro nastávající maminku je to hodně důležité. Když se k tobě chovají takhle,a výmluvou jim jsou probíhající císaře,no ty jsi si přece nevybrala,že zrovna v tu chvíli začneš rodit! Ty jsi tam potřebovala stejnou péči! A další, já jsem nikdy neslyšela o nikom,kdo by byl při porodu jako pěna. Já jsem si taky ke konci za skučela a sestra pokaždé když vlezla do dveří, tak prohlásila " kdo mi to tady tak trpí" při tom to nebylo nic moc hlasitého…u sa­motného porodu jsem si taky pěkně zakřičela… :-D Takže si z toho hlavně nic nedělej a užívej si svého krásného chlapečka . :hug: :hug:

 
tes
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 06.04.11 10:02

Stydět se? ba naopak, buď hrdá jak jsi to v takových podmínkách a SAMA zvládla. Ostuda patří porodnici a měla bys bez okolků napsat o kterou šlo, aby se mohl personál nad sebou zamyslet a nastávající maminky této porodnici vyhnout. Přikládám super webky o porodu a přístupu asistentek , porodníků atd. k maminám, jak je uklidnit především aby porod byl bezpečný a správný. http://normalniporod.cz/…ak-na-to.asp
Tobě samozřejmě gratuluji k miminku a přeji oběma hodně štěstí :kytka:

 
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 06.04.11 10:46

Já tu žádné selhání nevidím :wink: Dítě jsi porodila, to je to hlavní :-D Že sis u toho zakřičela? No a co křičí každá druhá :nevim: Co si budem povídat bolí to jako prase :mrgreen: Co absolutně nechápu, je přístup doktorů a personálu. Tím spíš, že měli fofry by měli být rádi, že tam s tebou bude manžel, který ohlídá kdyby něco :think: . A ta připomínka o tichu 8-o , to je podle mě drzost a totální neohleduplnost :cert: Já u porodu nekřičela a pan doktor co přišel mi řekl s úsměvem že jsem nějaká divná, že si ani neheknu :-) Tak si vyber, když křičíš se jim to nelíbí a když ne tak si divná :jazyk: Ale hlavní je, že se to miminko dostane ven :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 06.04.11 10:53

Nečetla jsem komentáře ale při čtení toho, jak se choval personál jsem vypadala asi takhle: :cert: :cert: :cert: :pocitac:

Tohle si vůbec nemůžou dovolit! Kdyby byli skvělí a v pohodě, takový pocit jaký máš teď bys neměla a víš proč? Protože ti ten neuvěřitelně neomalený personál tu myšlenku, že jsi hysterka vnutil.

Já řvala jako kráva, a hlavně když jsem nesměla tlačit ale už jsem potřebovala. Nikdo nic neřekl. Hodinu! Myslím že tlačení pro ně byla rajská hudba, pač jsem stichla a tlačila :mrgreen:

Chvilku i přes skvělý personál jsem měla pocit že si mě asi budou pamatovat(na operačním sále těsně před akutním císařem jsem přestávala z bolesti dýchat a řvala na personál ať mě zabijou :cry: ), taky jsem se tak trochu styděla jako ty…jenže ono není za co.

Je 5 měsíců po mém porodu a já vím, že i přes to, že perdonálbyl milej, už tam rodit nepůjdu, protože vedení porodu úplně podělali. Moje malá se mohla narodit přirozeně. to vím až teď. Týden po porodu jsem byla šťastná že mám miminko a že na mě byli hodní. Docházet mi to tačalo postupně.

Dej tomu čas. Soustřeď se na mrňouska, ten tě teď potřebuje. A linka důvěry funguje (v šestinedělí jsem si tam volala a moc mi pomohli získat nadhled), nesyď se, pokud tě bude ten pocit zžírat tak, že ti bude ubírat sílu…zvedni telefin a zavolej tam. Pokud to zvedne chlap a ty budeš chtít mluvit se ženskou, předají ti jí. Je t anonymní, kdykoli sluchátko můžeš položit. ALe nepoložíš, protože jejich slova jaou jako balzám na duši :wink:

To zvládneš! Hormony dělaj svoje, já vím…víme to všechny holka! :hug: :hug: :hug:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 06.04.11 11:14

Ahoj, gratuluju k chlapečkovi.
Nic si z toho nedělej, vím, že Ti to teď píše každý, ale pokud se k Tobě takhle chovali a manžela k Tobě nepustili, tak se nemáš za co stydět!!!
To bych asi řádila taky :-)
Přejeme hodně zdraví a lásky a mlíčka!!! :srdce:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 06.04.11 11:30

Ahoj…proč bys měla mít pocit že jsi selhala?A proč si vyčítat,že kolem tebe byli samí hrubiáni?
Nevyčítej nic,ty jsi to zvládla.Oni ne.

 
lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 06.04.11 12:06

Holky děkuju moc za milé komentáře, moc jste mi pomohli, potěšili jste mě tím jak jste se shodli :hug: Časem všechno určitě přejde, ještě jednou moc děkuji :srdce: :hug:

 
Altche
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 06.04.11 12:14

Holky, nestyďte se a hlavně si nevyčítejte, jestli jste křičely, prosily o analgetika, nebo se vám nepovedlo miminko porodit přirozeně a dělali vám císaře. Porod je náročná záležitost a taky bolestivá a někdy to nejde z fyziologických důvodů, za to nemůžete, tak jste narostly, a jindy - prostě každej snáší bolest jinak, někdo není tak statečnej, někdo je fňukna,…No a co. Tak třeba nejste výlupek statečnosti, kterej může jít za příklad dalším rodičkám, máte zase jiný klady. Když se budete správně a pořádně věnovat miminkům, budete skvělý mámy a vůbec nezáleží na tom, jestli jste během porodu křičely nebo ne :lol:

 
Jankaxx
Závislačka 2869 příspěvků 28 inzerátů 06.04.11 12:19

Ahojky, taky tě podpořím, protože jejich péče a hlavně pochopení je hrůza a děs! :evil: nemáš se zač stydět… u porodů se křičí když to bolí - to nění níc nového a jen mě vydeptává jak tě za to někdo mohl napomenout - asi bych ho něčím přetáhla blbčeka :cert: také se přikláním abys to napsala do profilu porodnice…

Držím pěsti ať jste zdraví a už jen vše dobré a ať už potkáte málo pitomců :srdce: :palec: :wink:

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 06.04.11 12:23

Holky, proboha za co se stydíte? Za to, že jste u porodu křičely, nebo za císaře? Máte být hrdé na to, že jste donosily zdravá a krásná miminka!! A jak se dostanou na svět, co na tom záleží. Jestli tak nebo tak. Hlavně že jsou tu:-)) V těchto případech stud není na místě. Ne každá má ukázkový porod, jde jí tlačení, nebo já nevím co. Tak hlavinky vzhůru, pohlaďte dětičky a víc neřešte:-))

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 06.04.11 12:39

taky se přidávám k velké řadě gratulací.a hlavně že jste zdravoučcí,po­zastavuji se nad personálem,já nemám o nic moc dobré zkušenosti,ale veř,že se nmáš za co stydět a za chvíli na to zapomeneš,dítko ti pomůže :kytka: :hug:

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 06.04.11 13:08

Chovali se k Tobě hrozně a úplně Tobě i manželovi zkazili vzpomínku :-( .

Gratuluju k chlapečkovi, ať spolu zažijete hodně pěkného :kytka: .

 
zelvicka2003  06.04.11 13:11

Připomněla jsi mi můj porod před 17 lety:). Sice jsem zvládla nekřičet,ale když jsem tlačila,doktor mi málo nastřihl hráz a já jsem měla problém zatlačit vší silou,protože kdykoliv se moje holčička natlačila na hráz,nedokázala jsem tu bolest překonat a vytlačit jí úplně.Nakonec na mě sestra řvala,že už mi jde o dítě,tak jsem tu šílenou bolest překonala a holku vytlačila.Roztrhala jsem se až k pr…Z tý hrozný bolesti jsem na chvíli omdlela.Holce se porodem přetrhaly nervy v ramínku a přestože to na ní není teď už normálně vidět,následků se dodnes úplně nezbavila.Pro mě je to dodneška noční můra a dodnes jsem si nedokázala odpustit,že jsem jí porodem a mým nezvládnutím bolesti,ublíži­la.Takže se vykašli na nějakej křik,co je ti do doktorů a sestřiček,hlavně,že máš miminko v pořádku :-)

 
wjerushka
Závislačka 2840 příspěvků 06.04.11 13:30

Já se taky musím přidat. Nechápu, proč se stydíš, za co. Já bych sama neporodila ani náhodou. A když jse si sem tam hekal nebo zakřičela, tak mě ještě PA povzbuzovala, ať si zakřicím, jestli mi to uleví. Že sama ač profík taky křičela a nadávala jak dlaždič. To chování personálu bylo minimálně na stížnost. Takž emoc Ti grauluji ke clapečkovi i k tomu, jak jsi to sama všechno zvládla. A na to horší zapomeneš, budeš se těšit ze zdravého syna

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 06.04.11 13:54

Luci i já mám trauma z druhého porodu a to jsem neměla zdaleka tak necitlivý personál jako ty. První porod byl delší, ale bolelo to méně a po porodu přišla ta správná euforie. Podruhé to bylo kratší, ale moc intenzivní, hnusné křížové bolesti a po porodu jsem se úplně klepala. Zašívání bylo taky výživné, klepala jsem se a brečela nahlas zároveň. Nevím, proč to u prvního bylo snesitelnější :nevim:
Tohle všechno umocnilo, že jsem další den při večerním vážení prcka potkala rodičku na příjmu a než jsem zvážila, vrátila se na pokoj a přebalila, tak jí přivezli po porodu na pokoj vedle mě a já přes zeď slyšela, jak si bude koupat miminko, já se v té době=20hod. po porodu sotva vlekla.
Jako logicky si říkám, že to je blbost, ale ten pocit selhání vyhnat nejde. Je to možná tím, že jsem jeden porod zvládla takříkajíc udržet dekorum, takže jsem si myslela, že teď to přece musím zvládnout ještě líp a ono ne. No a kdyby na mě personál ještě řval, tak by mi asi zadělal na pekelnou poporodní depresi :pocitac:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 06.04.11 14:50

Ahoj Luci,vůůůbec to nevidím jako že by ses měla stydět,právě naopak. zvládla jsi porodit přirozenou cestou miminko.. A to chování těch doktorů nebo sester se mi nelíbí,když doktor-jako chlap si ani jeden v životě nic takového nezažil,a některé sestry třeba taky ne,a i kdyby jo,prostě každá má porod naprosto jiný. Za to co po nás čím dál víc zdravotnictví chce platit,by jejich služby měly vypadat úplně jinak.Takové kecy :zed:
No a někdy jsem se také setkala s případy,že nějaká ženská byla taková bábovka a měla strach z porodu že řekla automaticky že si vyžádá císaře..a pak říká jaká je to horší,větší bolest,že přirozený porod není NIC proti tomu..s tím nesouhlasím,možná to bolí,já sama jsem si také nezažila ještě porod a čeká mě to teprve,ale hezčí a přirozená je právě ta normální cesta porodu,a i ty křiky a to vše podle mě k tomu patří..takže se za nic nestyď!!!!!! :hug:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 06.04.11 14:54

Zlato
neblázni…za co se stydět…já rodila potřetí…první dva porody jsem ani nehekla, ale tentokrát jsem rodila trošku větší mimi, přes moje upozornění, že jsem měla problém porodit druhou dceru (měla o půl kila míň než náš poslední drobeček)mě nechali rodit normálně…PA byla na facku od první chvíle a dr. se tvářila otráveně, že jí budim…no na prd, ale jak malej prošel do porodních cest tak jsem nekřičela, ale HULÁKALA…a absolutně se za to nestydím, probudila jsem i maminu ležící na JIPce, pak mi jí daly na pokoj. A i ta říkala, že to se mnou prožívala a tlačila :lol: a když jí pak řekli, že naše mimi mělo skoro 5 kilčo tak jí zamrazilo. No a pak jsem ležela pod porodním sálem a byla jsem úplně v klídku, věř mi…JEN MÁLO MAMINEK NEKŘIČÍ!!!!
Tak hlavu vzhůru a buď pyšná na to, že jsi zvládla porodit krásné a zdravé miminko (obzvláště potom co jsi prožila než se zadařilo)
VELKÁ GRATULACE ŠIKULKO!!!!!!

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 06.04.11 15:09

Ahoj Lucko, nemáš se vůbec za co stydět. Stydět by se měl ten personál. Nechápu proč k tobě nepustili manžela. Gratuluji ke chlapečkoj ať ti dělá jen radost. Zvládla jsi to. :palec:

 
jannina88@email.cz  06.04.11 15:10

Ahojky Luci,za prve mooc gratuluji k chalpeckovi a preji vam oboum hodne zdravicka a malmu jen to nej nje do zivota a za druhe-A ZA CO SE STYDIS?VUBEC SE NEMAS ZAC STYDET!!Kazdy porod probiha individulane,kazda mame jiny prah bolesti.ty se vuubec nemas za co stydet!to naopak personal tej nemocnice,kde jsi rodila,by se mel stydet za ristup k tobe !takze vuubec na to nemysli a halvu vzhuru!mas doma maly krasny zazrak,tak si jej uzivej ,preji hodne stesti do dalsich let a krasny den ! :kytka: :kytka:

 
lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 06.04.11 15:12

Holky děkuju moc, jsem ráda, že mi někdo konečně řek, že to bude asi normální, už dřív jsem potkávala totiž maminky, kterým prý při porodu jen vyhrkly slzy, tak jsem si myslela, že je to co jsem tam ztropila já nenormální. Každopádně se cítím líp právě kvůli vám :srdce: :hug: :hug: :hug: Děkuju :srdce:

 
žirafííí  06.04.11 15:29

moc ti gratuluji , bud hrdá že si porodila :kytka: :palec:
tohle brát jako selhání doopravdy nemusíš , ale to už určitě víš :wink:
máma mi řikala hlavně při porodu neřvi, je to strašná ostuda. :roll: ,tak jsem šla rodit stím že budu v klidu :mrgreen:
omyl byla to bolest jako svině že jsem si jednou trochu pořvala abych si ulevila,možná i víckrát,ale nepamatuji si. na rovinu raději bych si držela na ruce rozpálenou žehličku než ty hnusný kontrakce.
Neni se za co stydět ty co rodily pochopí a chlapi ? ty co nemají pochopení at se jdou vykuchat. :wink:

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 06.04.11 15:52

Neblbni. Asi s tebou cloumou hornony. Jaký selhala? Vždyť jsi porodila zdravé dítě. :dance: :hug:

 
Kolemjdoucí  06.04.11 15:53

Ahoj,

vůbec si z toho nedělej hlavu. U druhého porodu jsem také řvala a ty kecy PA jsem slyšela také. Do finále jsem málem vykrvácela a myslím, že všichni zúčastnění byli šťastní jak blechy, že jsem přežila… Mimochodem ležela jsem na JIP a pána tam po operaci cévkovali, zhruba půlminutový výkon a chudák pán řval kvalitně. Bylo mi ho líto a ani mě ve snu nenapadlo jeho bolest zpochybňovat. Je to prostě o lidech.

 
artess
Nováček 1 příspěvek 06.04.11 17:04

Gratuluju a přidávám se ke všem tady- jaké selhala ???!!!To si nesmíš absolutně říkat -máš dítě ?Máš,tak at' jdou všichni do háje a pana doktora bych ráda viděla,jak by se na Tvém místě choval on-kdyby ho cokoliv bolelo podobně…prostě personál si léčil mindrák,zapomeň na to,příště snad zvol jinou porodnici…Uf,tohle jejich chování by mělo být trestné !!! :cert:
Zdravím a užívej mimi :hug:

Příspěvek upraven 06.04.11 v 17:05

 
Klárka82
Kecalka 134 příspěvků 06.04.11 17:10

Zvládla jsi to dobře, spíš personál nemocnice nezvládal nával dalších maminek, tak se Ti ke Tvé smůle málo věnovali, a řeči a úšklebky si tedy mohli odpustit.
I když zážitky z porodnice nic moc, tak máš to nejcennější - zdravé děťátko, moc gratuluju a přeju teď už jen hodně radosti :kytka: :mavam:

 
Habibi2606
Kecalka 163 příspěvků 06.04.11 17:20

To mě mrzí, že máš takový špatný pocit. Každý má jiný práh bolesti a je možné, že po těch revizích opravdu jsi citlivější. Možná měl manžel zasáhnout a udělat pořádek s personálem?!? Každopádně se na to vykašli, je to sice špatná zkušenost,ale nejdůležitější je, že máš krásné a zdravé miminko. Gratuluji moc! :kytka:

 
veverkas22
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 06.04.11 17:42

určitě se nemáš proč stydět.. :-) já měla taky dlouhý a bolestivý porod - vyvolávaný. křičela jsem at mne radši zabijou, at ze mne toho haranta vyndají, ano, opravdu jsem svoje zlatíčko takhle nazvala a nakonec se prala se dvěma asistentkama a řvala na ně at na mne krá… nešahaj, že jdu domů :-) takže v klidu :-)

 
Caroline81
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 06.04.11 18:23

Luci - tak to nebylo Tvoje selhání, ale selhání personálu. Mrchy jedny, jak si můžou dovolit nerespektovat to, co mamce uleví a jak si mohli dovolit kometovat Tvoje hekání? Kdybys slyšela při porodu mně… :-) Kašli na to. Důležité je, že po šesti revzích máš zdravé miminko a jestli se ještě chystáš rodit, tak změň porodnici. Hodně štěstí.

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 06.04.11 18:54

Luci, hlavně jsi rodila úplně sama, bez pomoci a bez opory svého manžela, kterou sis vysnila. Takže určitě jsi byla rozhozená mimo jiné i z tohoto. Kdyby ti umožnili prožívat porod přirozeně, tj. jak si sama přeješ, bylo by to taky jiné.
Selhali pouze oni a ty už se jen raduj ze zdravého miminka. :huban:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 06.04.11 19:04

Co je to za porodnici, kde si člověk ani nemůže zabékat?!
Ne, vážně - myslím, že je normální si u porodu zařvat, nebyla jste první ani poslední a jestli někdo profesně selhal, byl to personál, že měli kecy. Já kdybych rodila předčasně a navíc byla na porodním sále úplně sama, tak bych ječela bolestí i hrůzou současně. Absolutně se nemáte zač stydět. Užívejte si miminka a ať je zdravé!!! A tím co bylo se netrapte, o vás už v porodnici nikdo neví, řeší další ženy, další porody…

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 06.04.11 19:53

teda,mam pocit,ze ty se nemasvubec za co stydet,stydet by se mel ten personal, jako nepustit ke mne chlapa,takby videli,doufam,ze budu mit vetsi stesti,i kdyz tady si moc stezovat nemuzu.
K mimi gratuluji.

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 06.04.11 19:54

teda,mam pocit,ze ty se nemasvubec za co stydet,stydet by se mel ten personal, jako nepustit ke mne chlapa,takby videli,doufam,ze budu mit vetsi stesti,i kdyz tady si moc stezovat nemuzu.
K mimi gratuluji.

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 06.04.11 20:12

Grr, co to bylo za píííííp ??? Jako nepustit manžela na sál a okřikovat rodičku, kde to jsme? Přesně pro tohle jsem si vybírala porodnici hlavně podle personálu…Teda, to mě nakrklo, takhle mamince zkazit zážitek z porodu :pocitac: Jelikož já na svůj porod vzpomínám moc hezky a klidně bych si ho zopákla :mrgreen: , tak je mi moc líto, že ty tuhle vzpomínku nemáš :cry: Snad přístě :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama