touha po miminku

Ostatní
  • aňa.š
  • 04.08.08

Ahoj všechni. Jsem už skoro rok vdaná (s manželem se známe dohromady 5 let). Mně bude v září 27, manžel je o 5 let starší. Už v dětství jsem si představovala, jak jednou budu mít velkou rodinu, milujícího muže, který mě bude rozumnět a pořídíme si spolu děti.

Poslední dobou cítím, že bych už děti chtěla, ale je tu pár drobností, které mi v tom brání - 1.studuji (manžel by chtěl počkat, až dokončím studium, takže ještě rok), 2.mám problém s otěhotněním; 3.nedokáži manželovi do očí říct, že už bych chtěla být těhotná teď, i když vím, že mě čeká IVF). Asi jsem sobec, ale je fakt, že z touhy po miminku už mě začíná pomalu, ale jistě „hrabat“. A je taky fakt, že čím je člověk starší, tím je šance na otěhotnění menší a menší.

Už jsem se byla informovat i na jednom nejnenovaném repr. středisku v Brně. Přišla jsem tam ze zprávou od mého gynekologa a chtěla jsem se zrovna objednat. Na informacích mě okamžitě sestra sprdla, jaktože s sebou nemám manžela (doprovod mi dělala kamarádka z intru a skoro mi přišlo, že by mě nejraději oplodnila už mezi venkovními dveřmi), pak jsem jí pod nos strčila zprávu, kde bylo napsáno jméno MUDra, ke kterému mám jít. Ani si ji nepřečetla a už telefonovala. MUDr mi něco málo řekl, ale jsem fakt na vážkách jestli tam mám a chci ještě jít.

Nebudu dál zdržovat plácáním blbosti a prkotin když vím, že na tom nejsem zdaleka nejhůř…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32344 příspěvků 06.08.08 08:50

Ahoj
Nejsi v lehké situaci. To, že víš, že budeš mít problém, je vlastně výhoda. Řada z nás o problému nevěděla a tak všechno pěkně plánovala a pak … nic. IVF není jistota výsledky na první pokus, může se to taky pěkně táhnout. Doporučovala bych s manželem promluvit a začít - dostudovat s dítětem se dá, ségra studuje zemědělku dálkově, je to fuška, ale zase jsou na tebe všichni hodnější.  

Navíc stejně, na IVF tě nevezmou, pokud nebudeš mít za sebou rok neúspěšného snažení (ledaže by se vědělo dopředu, že máš neprůchodnost vejcovodů). Tak třeba alespoň vy:,–(it antikoncepci, pro začátek.  

Přeji ti, aby všechno dobře dopadlo a aby nedošlo k žádné rodinné rozepři.

 
aňa.š  07.08.08 08:31

Ahoj Pudloslavo, s anti je to problém. Tu beru jen proto, abych se nerozpadla - osteoporoza. Jinak bez anti bych neměla ani menzes. Neúspěšně už se snažíme 5 let. A navíc mi doktor řekl, že není jisté, jestli mám vůbec nějaká vajíčka, výsledky krevních testů jsou OK. Těžko říct…

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32344 příspěvků 07.08.08 18:27

Takže jsi na tom podobně jako u nás Madlička? Předčasné ovariální selhání? je to všechno na dlouhé lokte, jak čekání na dárkyni, tak žádost o adopci. Rozhodně bych to neodkládala. Nechceš se přidat k nám do psychiky?

 
aňa.š  08.08.08 08:54

Ale jo, proč ne. Alespoň se vypíšu a třeba mi to i pomůže :o)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32344 příspěvků 11.08.08 12:07

Jsme v deníčkách snažilek, vždycky poslední deníček s názvem „psychika snažilky“. Těšíme se na tebe, bude nás víc, nebudem se bát vlka nic.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama