Třetí těhotenství, třetí porod

Porod

O třetím porodu, který byl tak pohodový, že jsem na tu bolest za pár dní zapomněla, a dokonce jsme zapomněla i na to, jak bolely první dva porody.

Je krásně teplo, všude na hřištích vidím maminky s bříšky, jak nahání svá batolátka. Já už letos běhám po hřišti s mimčem v šátku, ale minulé léto jsem byla taky jedna z těch „s bříškem“.

Celý příběh začal na přelomu dubna a května 2014, právě tehdy byl počatý náš třetí syn. Už od začátku jsme tušila, že se něco děje, přesto jsem si 19. 5. prožila při pohledu na // slušný šok. No radost jsem v tu chvíli neměla. Mimčo plánované bylo, ale o něco později. Úplně stejně, jako náš druhorozený, taky plánovaný, ale nějak moc pospíchal.

No co, stalo se, chmury naštěstí brzo přešly, a já se po třídenním smutku začala na miminko těšit. Těhotenství probíhalo celkem normálně, naštěstí bez komplikací. Až na tu příšernou únavu, u prvních dvou mě po 1. trimestru přešla, napotřetí se mě držela celé těhotenství. Když byl přítel doma, tak jsem vstávala v 11, v 1 jsme byla opět příšerně unavená, spala jsem do 3 - 5 odpoledne, a šla spát ve 2 ráno. Když nebyl, jela jsem přes den nonstop, ale večer jsem dost často vytuhla během hry s klukama, nešlo to ovládnout.

Třeba jednou jsem jim na gauči hrála s maňáskama divadýlko, a jak to na mě přišlo, byla jsem ráda, že jsem stihla zamumlat „kašpárek si jde chvíli odpočinout“, a už jsem byla na půl hodiny v limbu. Ještě, že kluci byli tak hodní, že mě nechali.

Sladké tajemství jsme klukům sdělili asi v 10. tt, v té době měli 4 a 2,5 roku. Na samotné oznámení těhotenství nereagovali nijak, mladší mě ani neposlouchal, starší se tedy tvářil velmi důležitě, ale po oznámení radostné noviny chvíli mlčel, a pak se zeptal: „Mami, půjdeme si hrát?“

No ale v hlavičce jim to utkvělo, po pár dnech se sami začali na miminko vyptávat, a nakonec z nich byli vzorní starší bráškové, kteří hladili bříško, mamince se vším pomáhali, aby mohla odpočívat, a hezky kynout. Přes jejich veškerou snahu se o nějakém „válení se doma“ moc mluvit nedalo, chodili jsme na procházky, v září jsme zvládli i dovolenou u moře. Nevím, jestli to bylo kombinací těhotenství + 2 děti k tomu, ale poprvé jsem na dovolené neměla pocit, že musím procestovat celé okolí, a absolvovat všechny fakultativní výlety.

Tentokrát mi stačilo ráno si dojít na snídani, odvalit se na pláž, plácnout sebou na lehátko pod slunečník, dojít si na oběd, zase na lehátko, v mezičase si tedy postavit s dětma pár hradů z písku a trochu si zaplavat, pak večeře, procházka, a postel.
Po návratu už nás nějaké vzrušení nečekalo, jen běžný denní režim, starší chodil do školky, když byl občas zdravý, pak přinesl kašel, který naprskal na nás všechny… Pořád dokola.

Miminko hezky rostlo, termín jsem měla 24. 1., ale věděla jsem, že to bude jako obvykle -dřív. Pohlaví jsme celou dobu nevěděli, malej si svůj poklad mezi nohama důsledně střežil, na UTZ pokaždý stejný verdikt - mimi otočené zády a nohy u sebe. Když se ani ve 30. tt neukázalo, řekla jsme si, že už to ani vědět nechci, a přestala jsem se ptát.

Jasný, že jsem tajně doufala v holčičku, ale snažila jsem se o tom moc nepřemýšlet.
V poklidném tempu jsme oslavili Vánoce, o týden později jsme si dali novoroční předsevzetí a najednou tu byl leden, měsíc porodu.

Celé to začalo 4.1. Už od odpoledne jsme měla takový divný pocit, večer mi při vaření sirupu začala odcházet zátka, kterou jsem poprvé viděla na vlastní oči. Při prvních dvou porodech mi ji patrně spláchla plodová voda, která mi tehdy odtekla před začátkem porodu.
Byla jsme docela v klidu, zátka přece nemusí nic znamenat.

Někdy okolo 10. - 11. večer, za stálého odtoku zátky, začaly první slabý kontrakce. Mělo mě to varovat, ani u jednoho těhotenství jsme nezažila žádný pořádný tvrdnutí, natož tak poslíčky. Jakmile jsem měla kontrakce, vždycky jsme už rodila. Ovšem voda byla tou vodou už vždycky fuč, tentokrát ne, tudíž jsme si říkala, že to budou asi ti poslíčci, o kterých jsem tolik četla.

Kontrakce byly pořád hodně nepravidelné, občas 8 minut, občas 3 minuty, pak zase 40 minut nic. Před 3. hodinou jsem si řekla, že půjdu spát. No ale kontrakce už nabraly na síle a zaspat se nedaly. Šla jsme si dát sprchu, ta je neutlumila. Šla jsme si aspoň lehnout, dokonce jsem asi na 20 minut usnula, ale pak mě vzbudila už dost silná kontrakce. Vstala jsem tedy a střídavě jsem seděla u počítače, a procházela se po obýváku.

V 6 odešel přítel do práce, a já tu zůstala s dětma sama. Vždyť mi pořád neodtekla voda, tak jakýpak porod. Bolesti byly stále velmi nepravidelné, v průměru po 15 minutách. Ale občas i po 30, a občas zase po 6. Někdy v půl 10. jsem někde v břiše ucítila, jak se tam prcek tlačí hlavičkou, a to už jsem si teda řekla, že možná fakt rodím. Zavolala jsem mamce, aby přijela pohlídat kluky, a když přijela, zavolala jsem si sanitku. No, měla jsme strach, že mě pošlou domů, že to porod není, ale strach, že porodím doma, byl ještě větší.

Sanitka přijela do 10 minut. Registraci jsem měla v Podolí, ovšem tam jim do telefonu oznámili stop-stav, tak se jelo do spádového Motola. Bylo 10:45, když mě přijímali. První vyšetření a verdikt - otevřená na 6 cm. Plodovka prý odteklá. Odtoku jsme si nevšimla, ale budiž, asi to bylo to hustý cosi, co ze mě šlo celou noc. Kontrakce byly stále nepravidelné po 10 až 15 minutách, samé křížové, stejně jako u předchozích dvou porodů. Vlastně jsem za celé 3 těhotenství a 3 porody, nezažila jedinou bolest břicha.

Napojili mě na monitor. Během následující půlhodiny monitorování byly 2 kontrakce, každá mě otevřela o 1 cm, byla jsem tedy na 8 cm. A další vyšetření, tentokrát zase voda prý zatím odteklá nebyla. Nakonec si hmátla ještě druhá doktorka, nebo porodní asistentka, nebo kdo to byl, a po chvíli přemýšlení se shodly, že teda fakt odteklá není. Čekalo se na další kontrakci, při které mi chtěly vodu píchnout. Kontrakce nikde, přes mé chabé protesty mi píchly oxytocin. Zdůvodnily to tím, že miminko má pomalejší ozvy, a bylo by dobře to urychlit.

No, myslím, že kdyby to bylo tak žhavý, tak by tam kmitaly jinak, příprava oxytocinu probíhala zvolna, takže si myslím, že to bylo zbytečné. Nakonec to ale bylo celkem jedno, na mě ani koktejl hormonů nezapůsobil, a kontrakce si v klidu přišla po 15 minutách. Při ní píchly vodu, otevřela jsem se na 10 cm a čekalo se na první tlačící kontrakci. Přišla asi po 7 minutách, 2 minuty poté druhá, a měla jsem to za sebou.

Dne 5. 1. v 11:44 se ve 37+2 narodil náš třetí syn, Robin, měl 3090 g a 50 cm. Když mi sdělovali váhu, myslela jsme si, že se spletly, že má určitě 3900 g. Vždycky jsem chtěla mít malinký miminko, ale první dva synové měli přes 3,5 kila, druhorozený skoro 4 kila, tak jsem nevěřila, že bych se někdy dočkala 3 kilového uzlíčku, a ono jo. Obvod hlavičky měl 33 cm, o 5 cm míň než prostřední syn, tudíž jsme neměla žádné poranění, ani steh.

Porod to byl pohodový, celkově sice dlouhý, přes 12 hodin, ale kontrakce až do konce chodily v hodně dlouhých intervalech. Za poslední hodinu, kterou jsme strávila v porodnici, jsem měla 5 kontrakcí, z toho 2 tlačící. Chvílema jsem se tam docela nudila. :)

První dva porody byly kratší, ale o dost bolestivější, v závěru byl interval mezi kontrakcema o dost kratší než tentokrát. Tehdy jsme na tu bolest vůbec nezapomněla, ještě před tímto porodem jsme si naprosto přesně pamatovala, jak bolely ty první dva, po tomhle porodu jsme bolest zapomněla za pár dní. A zároveň jsem zapomněla, jak bolely ty první dva porody.

Původně jsem chtěla jít domů hned po 2 hodinách, stejně jako s prostředním synem, ale nakonec mě vzhledem k porodu 19 dní před termínem přemluvili, abychom zůstali aspoň 24 hodin a domů jsme šli až druhý den po poledni.

Starší kluci brášku přijali skvěle. Rozdíl 3 roky a 5 let si nemohu vynachválit, měla jsme doma od prvního dne 2 pomocníčky, kteří mimčo zbožňovali. Když jsem 22 měsíčnímu nejstaršímu přinesla domů prostředního, vůbec ho nezajímal, myslím že to ani nepobíral. Tentokrát byla sourozenecká láska vidět hned od začátku.

Tak máme 3 kluky, holčička se nějak „nepovedla“. :) A zpětně jsem moc a moc ráda, že jsem měla překvapení k porodu, dozvědět se o 3. chlapečkovi třeba ve 20. tt, zklamání by tam asi bylo, takhle jsem si ho ušetřila. Na porodním sále, po porodu zdravýho miminka, tam není pro nějaký zklamání nebo pochybnosti místo, tam vzniká jen láska na první pohled. <3

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
viky23
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 19.07.15 07:24

Ty jsi se dovolila nechat se odvezt do porodnice sanitkou? Takhle zneuzivaz zdravotnictvi :cert: mela jsi jet taxike :mrgreen:
somozrejme to byla ironie :roll: Nedavno tohle vycetla jedna uzivatelka holce u denicku :roll: pry, ze mela jet taxiken :lol: Pekny denicek, pekny porod ;) Oxitocin urcite nutny nebyl zvladli by jste to i bez nej ;) jak zvladas tri deti? Planujes jeste dalsi nebo je to konecna? Ja mam dve po 3letech a spekulujem o tretim aby bylo zase o tri roky od posledniho :nevim:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 19.07.15 07:57

@viky23 taky mě to okmažitě napadlo, jaká drzost, klidně mohla jet taxáíkem, nehledě na to, že nechala odjet tatínka do práce!!! :mrgreen:

 
Muchitos
Závislačka 2828 příspěvků 19.07.15 08:04

Pěkné :-) máme stejný věkový rozdíl :-) akorát my máme nejstarší holčičku, pak kluka a teď bude zase chlapeček. Porod nás čeká v září a už se nemůžu dočkat :-D
Můžu se zeptat ve které porodnici jsi rodila? A jak se tvářili na to, že jsi šla domů dřív než za těch doporučených 72h? Díky :-)
A dá se to? tři děti takhle po sobě? Já ze všech stran slyším, že nejsme normální… :nevim:

 
Muchitos
Závislačka 2828 příspěvků 19.07.15 08:05

@Krrysa no ten tatínek do práce to je ještě horší než ta sanitka, že? :-D :-D jak plánuješ rodit tentokrát ty? Předpokládám, že si jen „odskočíš“ do vedlejšího pokoje? :-D :-D

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 19.07.15 08:16

@Muchitos rozhodně nehodlám české zdravotnictví zneužívat svým porodem v porodnici :mrgreen:

 
verulicek  19.07.15 08:35

Hezký deníček! gratulace :kytka: jen já bych si užila ten servis v nemocnici, kor kdybych měla už dva kousky doma…nemuset nic a nechat se obskakovat :lol: :lol: :lol:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30755 příspěvků 19.07.15 08:56

Jo, drze jsme se nechala odvézt sanitkou, ale pro případný rýpaly mám nachystanou odpověď, že odchodem z porodnice den po porodu jsem českýmu zdravotnictví ušetřila mnohonásobně víc, než kolik jsem projela :pankac: :lol: @viky23 zvládám docela v pohodě, starší s estarají s nadšením nejmladšímu o zábavu, takže je to vlastně snazší než s jedním :) no a do budoucna, v horizontu 5 let asi ne, pak moožná :think: @Muchitos nakonec v Motole, chtěla jsme Podolí, tak jsem věděla, že s reverzem nedělají problémy, tam mě pustili v v roce 2012 v pohodě, teĎ v tom Motole, ale on už je naštěstí ambulantní porod od 2014 uzákoněný, dřív nebyl, takže problémy ani dělat nemohli..doktor docela v pohodě, ani se mi to nesnažil rozmlouvat, řekl co musel, co se může stát, jak mi může umřít na podvýživu, apod, ale říkal to s výrazem a tónem "neberte to moc vážně, já vás prostě musím poučit, ale myslím že to bude v pořádku. @Krrysa ty rodíš doma? to tě obdivuju, na to odvahu nemám :) vy už čekáte pátý viď? kdykoliv tě někde na emimi potkám, jsi těhotná :lol: ale 5 dětí, to je krásný :) @verulicek díky :kytka:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 19.07.15 09:01

Slavusko - moc hezký deníček a i porod :srdce: Já budu mít rozdíl 5 let a dál nic mezi tím :lol: Tak jsem zvědavá na přijetí sourozence.
Hodně zdraví celé rodince :kytka:

 
ndkv
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 19.07.15 12:42

Dali jste synovi krasne jmeno. Tak o nem uvazujeme, ale mame strach, ze mu budou vsichni rikat: Robi, Robe nebo dokonce Bobe. :( Kdyby mu vsichni rikali jen Robine nebo Robinku, tak by nebyl problem. :think:

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 19.07.15 12:52

To je parada a ta hlaska syna na oznameni sourozence me rozesmala :mrgreen: jinak. termin mel na moje narozeniny :mrgreen: :mrgreen:

 
folďaska
Nováček 3 příspěvky 19.07.15 13:56

Jeee, máme taky 3 kluky, jsou věkově trošku blíže - 14měsíců a 2 roky, ale drží při sobě a o toho nejmladšího se krásně starají :D
Gratuluji k miminku a snad do budoucna se ta holčička podaří ( nám to taky všichni říkají:) :mavam:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 19.07.15 14:21

No jestli my do tretiho pujdeme taky nechci slyset ty komentare. Me mama rekla na druhe tehotenstvi ze jsem de*il :nevim:

 
nelinko
Kecalka 403 příspěvků 19.07.15 16:29

Krásný deníček Slavuško :-)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 19.07.15 19:34

@viky23 moje máti se mnou s každým oznámeným těhotenstvím nemluví třeba měsíc :mrgreen:

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 19.07.15 19:56

@Krrysa damy tak to jsem si myslela, ze jsem na tom takto s matkou byla jen ja…
Kdyz jsem ji oznamila prvni tehotenstvi jen nekolik mesicu po promoci, tak mi rekla ze jsem si zk…la zivot a ze mne na vs nedrzela proto abych se zahrabala u faganu. Pri duhem tehotenstvi vyvadela tak, ze jsem sla radeji na potrat - bydleli jsme totiz u ni a nemeli kam jit.
No a treti tehotenstvi - uz jsme bydleli sami - tak zase rekla ze proste moje vzdelani je v haji.
Krome toho jsem pri materske delala domaci pletarku (a vydelavala dost slusne) a pozdeji uklizecku.
To taky nemohla zkousnout, ze jeji dcera s vs titulem dela takove podradne prace.
Chapajicim matkam zdar!!!

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 19.07.15 20:52

@Ba412 první těhotenství - jí jsme zkazili život a ona bude muset chodit kanálama, jelikož nemám hotovou vš :mrgreen: :mrgreen: druhé.. že si ymslela, že si teda nejdřív dodělám tu vš a druhé bude tak za 5 let.. třetí se mnou jen nemluvila.. čtvrté se mnou nemluvila + doufala, že když mám tu boreliozu, tak potratím… páté - 7. měsíc, nemluví se mnou :mrgreen:

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 19.07.15 20:58

Krásný porod. Proste taková pohodička! Dýchá na me z toho taková spokojenost s tim co je tady a teď. Krása! :)

 
Ba412
Kecalka 184 příspěvků 19.07.15 21:18

@Krrysa tak to je sice narez - 5.tehotenstvi v dnesni dobe, ale pokud mate zazemi, fajn chlapa, a deti jsou pro vas naplni zivota, tak vas nikdo nema pravo soudit. Spis obdivovat…
Hodne stesti!

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 19.07.15 21:18

Meli jste uplne stejne miry jako ja malou, dokonce i hlavicku stejnou :D a pritel hned psal smsky ze se mala narodila a ma 3900, na to mi pak vsichni volali ze mame ctyrkiloveho macka ze jsem dobra ze jsem to dala :D ja jen cumela a nechapala proc rikaji macka, kdyz je to mala trikilova holcicka :zed: jinak porod si mela asi krasny, oproti tem vsem osklivym co tu ctu. Kontrakce po tolika minutach fakt super :palec: oproti me ale docela drsny porod. Ja mela kontrakce po minute ale citila jsem jen takove malinke pnuti v podbrisku. Takze fakt vubec ne bolestive. Vlastne ani to tlaceni nijak moc nebolelo a po porodu jsem rekla doktorce ze muzu ted porodit klidne jeate stokrat. doufam ze takove budou i me dalsi porody. Zavidim ze si sla tak brzy domu, mrzi me ze ja jako prvorodicka si to netroufla, ale priste uz budu zkusenejsi. a :D no a k tomu ze tatinek jel do prace, to je prece uplne normalni. Ja priteli volala uz rano ze rodim, at je notrmalne v praci jen jw na telefonu, ne ze ho nekde odlozi a pak se mu az bude potreba nedovolam. Pak jsem mu parkrat behem dne jeste volala jak to vypada. Ze mam kontrakce pravidelne po 7 minutach ale domu jeste jezdit nemusi atd. Prijel az asi v 6 a sel hrat hry na pocitac, dokud mu nerrknu ze pojedem. Takze moc gratuluji ke trem supr klukum, urcite si spolu vsichni moc krasne vyhraji a at delaji porad jenom radost :hug:

 
Kateřina59
Nováček 2 příspěvky 19.07.15 22:19
Prosím o pomoc

Dobrý večer, strašně se omlouvám že píšu zrovna sem, ale jsem tu nová a tak nevím jak a kam co psát, tak mě prosím omluvte. Jsem skoro 26ti letá maminka a potřebuji pomoct nebo alespoň poradit. Můj 8mi měsíční syn nechce jíst a úpně minimálně pije.
Vezme si třeba jen dvě lžičky ať už je to přesnídávka, nějaká kaše nebo oběd sní maximálně 3 lžičky a víc do něj nedostanu, a pokud ano tak mi vše vyzvrací nebo vyplivne. V 8mi měsících nám doktorka oznámila že velikost jeho ledvin odpovídá 6ti měsíčnímu miminku. Proto ani každý den nemá stolici. Tu má až tak po třech dnech musím mu i pomáhat a má u toho bolesti. Prosím Vás o jakou-koliv radu jak ho přinutit jíst. Už si sama nevím rady a násilím do něj to jídlo dávat nechci. Děkuji moc za každou odpověď a přeji hezký zbytek večera :(

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30755 příspěvků 19.07.15 22:27

@ndkv no mi našemu robinovi říkáme většinou Robi, občas i Robánku, a dokonce i Bobino :oops: :oops: :oops: mě se taky dřív líbilo jenom robin, ale jak se narodil, tak mu od tý doby říkám, jak mě to zrovna napadne, a jsou to nejrůznější tvary :lol:

jinak máti je taky na mrtvici, nalajnovala mi jinej život, než 3 děti :roll:

a všem díky za milý komentáře :kytka:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30755 příspěvků 19.07.15 22:29

@Kateřina59 tady píšeš špatně, tady to skoro nikdo číst nebude, zkus založit diskusi, a tam problém popsat :hug: o melých ledvinách jsem nikdy neslyšela, ale prostředního syna jsem plně kojila do roka. pokud nechce jíst, a je kojený, tak může kakat klidně jednou za 3 dny, to je normální. mě půlroční taky kolikrát nekaká 4 dny. a můžu se zeptat, z jakýho důvodu mu dr vyšetřovala ledviny? to se standartně nedělá ne, na 8m prohlídce :think:

 
Kateřina59
Nováček 2 příspěvky 19.07.15 22:38

@slavuska1 už nekojím tři měsíce, dávám mu Nutrilon comfort 2.Právě že lékařce se nelíbilo to že moc nepřibírá tak nás poslala na sono bříška + ledvin a tak to zlistila. Jinak moc děkuji za radu.

 
pe-terka
Extra třída :D 11599 příspěvků 19.07.15 23:19

@Kateřina59 Chtělo by to dovyšetřit, důvodů nechutenství může být celá řada od banálních (vedro) po nebezpečné. Jak už tu psaly, každodenní stolice nemusí být podmínkou. Spíš bych v těchto vedrech hlídala příjem tekutin a močení. Pokud by stav trval déle, napadá mě třeba nesnášenlivost některé potravinové složky (mléčná bílkovina, lepek…), což je třeba vyšetřit.
S onemocněním ledvin u miminek nemám zkušenost :think:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19513 příspěvků 2 inzeráty 20.07.15 00:17

@viky23 Taky mě to hned napadlo a možná mě ta možnost u třetího porodu nemine, ale hekat v taxíku teda odmítám.
Jinak pěkný deníček a zajímavý porod :D A krásně malé miminko, taky by se mi takové líbilo :D
Taky nevíme, co to bude, ale cíleně, ale zvědavost roste, co to po dvou holkách bude :D

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 20.07.15 09:26

Joo nechat se překvapit stojí za to! Gratulace k pohodovému porodu :kytka:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 20.07.15 14:52

@Krrysa kolik mas deti? Ona ani neni hlidaci. Vzali malou jednou do kina a to jsem ji poprosila, protoze s ni nemel kdo a ona ten film chtela videt a jednou ji vzali do zoo, ale to jsem si musela na FB postezovat, ze se nikdy nedostanu k uklidu :roll: Je to skoda, mala bude mit uz 4roky. A proto nechapu proc nebyl kdyz jsem vdana a deti ji nikdo necpe :nevim:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15224 příspěvků 20.07.15 14:56

Uz vidim. Prvne jsem odpovidala a az pak docitala  :mrgreen:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 20.07.15 15:03

@viky23 moje máti je specificky hlídací…nemá ráda kluky například.. tkaže když jsme byli nemocní já i děti, tak mi říká, tak já si vezmu volno a vezmu si )Klárku ) tu nejstarší k osbě… pořád by chtěla tu nejstarší s sebou k moři, a le je zvyklá se opejkat od rána do večera, že by dítě mělo bejt ve stínu a nějak pravidelně jíst už jí tolik netankuje.. ale nejradši je, když s dětma někam jedu a vezmu jí s sebou, to má pak pocit že je všechny hlídala a nechává se v práci oslovovoat zasloužilá babičko.. :mrgreen: :mrgreen:

 
peluani
Extra třída :D 10572 příspěvků 20.07.15 17:19

@slavuska1 Pěknej děníček :palec: Co jsem koukala, máš to na stejno jako já, druhá dcera je od první přesně měsíců a třetí je od holek tři a pět let, jako u vás :D

 
HankaHorká
Nováček 1 příspěvek 21.07.15 11:33
treti tehu,ale 4 ditko

Ahojky, krasny denicek.Jsem po treti tehotna, ale cekame 4ditko.Mame doma 10-Martinek a 8 dvojky Marianek a Sebastianek.Ted jsem 11tt. Zatim me sklicuji neustale obavy, protoze se nam tohle povedlo az na po 6(4Zt,1Geu).Chla­peckove se o me krasne staraji a doufame, ze to bude holcicka. :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama