Tři těhotenstvtí a miminko žádné

Snažení

Často mě přepadá smutek... i když žiju skoro jako dřív, tak nemohu z hlavy vyhnat touhu a myšlenky na miminko. Už jsem se radovala ze dvou čárek celkem 3x. Radost vždy ale brzy vystřídal smutek...

Nový směr nabral náš vztah s přítelem kolem Vánoce 2008, kdy jsme se rozhodli po skoro 8 let trvajícím a krásném vztahu založit rodinu. Všechno bylo nádherné a vycházelo. Rok jsme bydleli v novém baráčku. Oba měli velmi dobrou práci…

O miminko jsme se snažili velmi „neaktivním“ způsobem :-) žádné počítání cyklu, ovulace, měření BT apod.

Otěhotněla jsem v květnu 2009 a bylo to úžasné! Těhotenství jsem si užívala a velmi se z něj radovala. Nevolností jsem skoro netrpěla a příznakem těhotenství byla jen bolavá prsa, únava a samozřejmě vynechání MS. Z prvního UTZ jsem si nechala pořídit obrázek a byla úplně vedle, že opravdu budu máma… chápete? :-)… skutečně, Já!

Musí přiznat, že jsem cítila v koutku duše i obavu. Snažila jsem se krotit a nenamlouvat si, že žádná rizika nejsou… Všechno nekončí šťasně a dobře!

Ten „rozum“, ta moje vnitřní realistka mě možná ušetřili zhroucení.

Pak to všechno totiž začalo.

Asi v 9 týdnu špinění, nemocnice a zjištění hematomu. Naštěstí se vše zdálo dobré a byla jsem po pár dnech propuštěna bez léků. Kontrola o týden později byla ukázková. Myslela jsem si, že „svůj“ strach jsem si prožila a dobře to dopadlo. Byla jsem falešně ukolébána! Teď si kladu zpětně otázku, kam tou dobou zmizela má realistická dušička? Zrovna tam mě neměla totiž opouštět!
O 14 dní později (12 tt) jsem začala opět špinit a dostala velký strach a špatné tušení. K mé smůle mě dr. ujišťoval, že to bude nějaká odezva hematomu. Kdo mohl tušit, že ještě to odpoledne podstoupím v nemocnici kyretáž? Ještě si pamatuji, jak jsem tu osobní katastrofu oznamovala příteli a mamince. Nebyla jsem schopná slova a jen se zajíkala pláčem, šokem a bolestí…

Z nemocnice jsem si ještě večer vydupala propuštění a začala truchlit doma. Její prostředí na mě působilo velmi sterilně a podrývavě.

Přestala jsem brečet… v hlavě zůstala jen utkvělá představa na další těhotenství a spousta děsivých otázek PROČ?

Lékař mi provedl UTZ a doporučil kyselinu listovou a tři měsíce pauzu. Tak se i stalo. Pak přišel okamžitý úspěch //, radost, strach…
Osud mi ale zase dal falešnou naději a pěkně si mě vychutnal :-( brzy po prvním UTZ jsem začala špinit… Špinění přešlo v krvácení a KONEC :-(
Mé druhé těhotenství se mi zdá jako sen… že se to snad ani nestalo. Tak rychle to začalo a tak rychle to i skončilo. To bylo na Vánoce 2009.

Dali jsme si delší pauzu a já zkoušela doktora, zda by třeba nebylo vhodné nějaké vyšetření, nebo při dalším těhotenství preventivní nasazení Utrogestanu a Ascorutinu… Doktor mě ale chlácholil, „že se to stává a že to prostě už bude dobé a ta příroda, smůla… otěhotnět můžu prý krásně, tak to je důležité“. Hloupě jsem mu chtěla věřit a teď z toho mám oči pro pláč.

V červenci jsem oslavila 25. narozeniny a jako nejkrásnější dárek jsem na testu našla //. Hned jsem volala do ordinace a oznámila, že mám za sebou dva potraty a ptala se kdy mám dorazit. Bylo mi řečeno, že za týden aby bylo na UTZ něco vidět. Radovala jsem se skoro celých 6 dní! Pak přišla opět rána v podobě špinění! Chvilku jsem se utěšovala a hledala nějaké spásné informace na netu, ale velmi brzo jsem sklopila hlavu a odevzdala se. Dr. mi neudělal UTZ a dal mi Utrogestan a Ascorutin. Tušila jsem, že to nedopadne dobře. Ještě to odpoledne jsem potratila. Na kontrolním UTZ po týdnu byla děloha zase prázndá :-( Doktor mě konečně poslal na genetiku, ale já se teď pozdě ptám: Proč mi po těch prodělaných potratech neudělal aspoň krevní testy, neposlal na štítnou žlázu, nedal mi dřív nějaké podpůrné léky? Nemám v ruce nic. Cítím se podvedeně, hloupě a ještě ke všemu je tady stále ten smutek.

Už je to měsíc! Hlavou mi hýří otázky: Proč se to stalo? Kde je chyba? Kdy budu mít konečně v náručí svoje vytoužené miminko?
Při každých nalezených čárkách byl ten strach ze ztráty větší a větší. Já se bojím! Je mi to líto!

Jsem ráda, že se zde můžu vypsat… že se můžu jedinečně vyjádřit… Můj vlastní smutek mi otevřel oči. Začala jsem přemýšlet nad osudy žen, které se už roky snaží otěhotnět a nedaří se jim. Podstoupily spousty stresujících vyšetření, která jim mnohdy nedala odpověď. Pak jsou tady také ženy, které potratily ve vysokém stupni těhotenství, nebo své anďílky hned po porodu ztratily… Stále je nemůžu chápat 100%, ale rozhodně už je vidím jinak!

Všem ženám „osudu“:
Osud je prevít! Můžeme jen doufat a bojovat. A já vím, že jsme silné a s osudem se vypořádáme. Pokud vyhrajete, budete zase silnější! Vracejícím se vlnám smutku neunikneme, ale ten k tomu patří.

Jana

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
axina
Echt Kelišová 8311 příspěvků 30.08.10 22:53

Jani moc dobře vím o čem mluvíš a jediné co ti můžu napsat, změn doktora!!! A ať ti to brzo vyjde :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 30.08.10 23:01

Axinko děkuji :hug: zítra jdu na to a najdu si jiného! Jestli máš podobné zkušenosti, tak budu moc moc ráda, když mi je třeba písneš do zprávičky - já teď úplně bažím po informacích :roll:

 
axina
Echt Kelišová 8311 příspěvků 30.08.10 23:10

Já jsem sice měla IVF ale jednou jsem samovolně potratila, podruhé to nevyšlo a potřetí to bylo mimoděložní. No ale po tom potratu mi poslali na imunologické vyšetření, kde mi zjistili protilátky na partnerovo spermie a tím má tělo tendence vylučovat plod. Tak si myslím,že v tvém případě by bylo imunologické vyšetřní namístě.

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 30.08.10 23:22

Takže taky spousta trápení :-( no doufám, že teď už mi snad někdo pomůže. Jdeme brzy na genetiku, tak jsem zvědavá.

 
axina
Echt Kelišová 8311 příspěvků 30.08.10 23:27

Určitě si nech udělat všechno možný vyšetření (genetiku, imuno) ať nemusíš nic takového znova prožívat. Tři potraty, to není normální a tvůj doktor je peknej blb.c, že s tím nic nedělal.

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 30.08.10 23:32

Já vím :cry: a takových tady v ČR je! Pak si ty ženy nemají připadat jako pokusní králíci… 50% doktorů tady na všechno dlabe a dokud z tebe nestříká krev, tak „tělo se s tím vypořádá“… Můj dr. je stará škola… příjemný, šetrný… ale dokáže se vypořádat tak max. s nějakou infekcí a pozorovat. Absolutně jinak bez nápadu, snahy, zájmu…

 
axina
Echt Kelišová 8311 příspěvků 30.08.10 23:42

A určitě by měl jí na vyšetřní i tvůj přítel, muže být problém i u něj.

 
axina
Echt Kelišová 8311 příspěvků 30.08.10 23:45

Myslím,že se tu najde spousta holek co má podobný problém a rádi ti poradí :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 30.08.10 23:50

On na tu genetiku půjde taky. Mě je celkem jasné, že tady bude spousta holek s podobným osudem. Tak trochu doufám, že napíšou své zkušenosti a taky doufám, že to všechno bude mít dobrý konce :-D ale kdo by si to nepřál že. A ty už miminko máš, nebo u tebe běží nějaká léčba?

 
axina
Echt Kelišová 8311 příspěvků 30.08.10 23:53

Ne bohužel nemám, snad se někdy dočkám, teď jsem 4měsíce po závažné operaci a čekají mě lázně.

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 30.08.10 23:59

Přeji rychlé zotavení a příjemný pobyt! Hlavně ať jsi zdravá :-D je dost hrozný, že někdo má mimi hned a někdo si na něj počká pěkně, pěkně dlouho… hlavně abysme se dočkaly :wink:

 
slunecnice73
Stálice 56 příspěvků 31.08.10 06:23

Ahoj,smutné moc smutné.Ale pokud můžeš přijít do jiného stavu tak řešitelné.Určitě změn doktora,který si tě „ohlídá“ .Na psychiku to musí být strašná pecka.Srovnej se,hlavu vzhuru a znova to toho.To se povede.Držím moc palce a přeji hodně síly a trpělivosti :wink:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 31.08.10 07:29

Janičko, tak jsem tu zase bulela jako malá :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Babo, to prostě musí dopadnout dobře!!! Svojí dávku smůly jsi si vybrala už trojnásobně. Takže odteď už jen to štěstí :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 31.08.10 08:38

Je mi to moc líto… držím všechny palce, aby to už brzo dopadlo úplně nejlíp!!! :kytka:

 
hanah.cz
Kecalka 415 příspěvků 31.08.10 09:25

Ahoj Jani, smutné :cry: Nemám podobnou osobní zkušenost, ale jistě je to obrovský psychický nápor. Držím pěsti, aby jste co nejdříve drželi v náruči svůj milovaný uzlíček! Určitě to brzy vyjde :kytka:

 
julie.cz
Povídálka 28 příspěvků 31.08.10 11:38

Ahoj, když jsem četla tvůj příspěvek, úplně jsem si myslela, že čtu o sobě.Mé poslední těhotenství(duben 2010) mělo podobný průběh jako tvé první:9tt krvácení a zjištění hematomu, následovala hospitalizace, pak vše OK a za dva týdny nanovo, krvácení a konec-zamlklé těhotenství. Protože to byl můj druhý potrat, poslala mě lékařka na genetickou konzultaci do ČB. Výsledek-MTHFR homozygot. Teď čekám na další výsledky na hematologii a pak už se nezbývá jen modlit a doufat, aby se k tomu lékaři postavili tak jak mají.Ale úplně tě chápu, že se člověk pak bojí radovat se z dalšího těhotenství, protože ten strach a obavy tu budou vždycky…Ale stojí to za to. Mé úspěšně dotažené těhotenství (mám 3-letou holčičku) bylo celé problematické, ale ta odměna na konci…Přeji ti, aby se to i tobě brzy podařilo.

 
alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 31.08.10 11:54

Ani nevim co rict, je to tak smutne. Urcite to ale nevzdavej

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 31.08.10 12:01

Holky jste zlatíčka! Moc děkuji za slůvka podpory a povzbuzení :srdce:

Julie - přeji úspěšnou léčbu/pomoc od dr. :andel: Já vím, že nás v těhle problémech „plachtí“ hodně… a doufám, že to bude mít Happy End :-D držím nám palečky i pěstičky!!! Prostě se to nesmí vzdát.

 
Rarach
Kecalka 412 příspěvků 31.08.10 12:30

Mě napadají otázky? Nemáte s mužským podobnou krevní skupinu? Nebo : třeba máte splodit jedno jediné pohlaví a ono se tam pořád cpeto druhé, které tělo nechce příjmout. Mám totiž známou, která má taky problém. Má už tři potraty, uchytili se pouze holky (Ty donosila). Doktorka jí to tak vysvětlovala. Genetika dělá svoje. Hlavně nepodléhej panici, jsi mladinká a nestojí ti to za to. Rejpej pěkně do doktorů a zkoušej se doptávat.
Přeju mooooooooooc mooooooooooc štěstíčka a brzkou náruč mimíska. :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 31.08.10 12:36

Rarach děkuji ti za odezvu! Mno ta krevní skup. mě napadla hned při druhém těhu, ale dr. něco mumlal, ale nic nedělal ani nekontroloval! Právě, že on vůbec nic nezkoušel a nepřemýšlel snad nad tím :-( nejvíc mě teď dostalo, že po 3 potratu to měl napsané na první straně karty (že už mám dva za sebou!) a on na mě: to je váš druhý potrat že? To jsem fakt tekla … hrůza hrůz. Nad tou krevní skup. teď bádám. Dnes jdu ke své obvodní (známá) na poradu. A myslím, že mám A negat. což by právě mohlo kdyby měl tuším přítel taky negat. působit potíže.

 
kimbi
Povídálka 31 příspěvků 31.08.10 13:18

Popisuješ velmi podobný zážitek, jaký měla moje sestra. Dvakrát štěstíčko a dvakrát velký smutek. Kyretáž… Hrozně jí to vzalo, měla stále pocit, že už se to snad nepodaří, že je jí přes 30 a že miminko nebude. A představ si, dnes se zdárně blíží ke svému termínu porodu, který je v listopadu a je šťastná. Byla s partnerem na genetice, kde nezjistili vůbec nic, vše bylo v pořádku. Doktor jí také říkal, že to tak prostě příroda zařídila, že její tělo na miminko nebylo připravené. Tak ti přeji hodně trpělivosti a brzy také své velké štěstí. Netvrdím, že tvůj lékař nic nezanedbal, ale občas se věci prostě dějí a příčiny neznáme. Kamarádka o své štěstí přišla v 6 měsíci - miminko porodila, ale náruč zůstala prázdná… prý bylo pravděpodobné, že to způsobila chřipka na začátku těhotenství… Dnes čeká už druhé (dohromady její 3 těhotenství) miminko, tomu prvnímu byl před týdnem rok. Tak držím palečky, ono si tě to štěstí najde :kytka:

 
Iffka
Echt Kelišová 9522 příspěvků 31.08.10 13:57

Jani, moc mě to mrzí, taky jsem si prožila to samé (až na to, že z prvního naprosto bezproblémového těhotenství máme holčičku), ale od lonského října mám za sebou jedno ZT s kyretáží a dva samovolné potraty… Mám nasazený utrogestan a kyselinu listovou a pokud by se to stalo ještě jednou, půjdu taky na genetiku a spol. Tím, že máme už malou, nesu to trochu líp, pro tebe to musí být psychicky strašně náročné…
A te´d, Rarachu, zmínila jsi tady, jestli nemá Jana s manželem podobné krevní skupiny, to je problém? My máme totiž s manželem oba 0-, ale měla jsem zato, že když jsou stejné rh faktory, tak to problém není. Nebo se pletu? Taky uvažuju, proč první těhotenství bylo absolutně bez komplikací (i když se malá teda narodila o 3 týdny dřív, ale byla úplně zdravá) a ted to nejde?
Jani, přeji hodně sil a štěstí, je to těžké, vím, ale jednou to přece musí přijít!!!
Ahoj, i.

 
ILDO
Kelišová 6170 příspěvků 31.08.10 14:12

Vidíš Jani,že to byl dobrej nápad…Moc hezky napsané i slza se objevila v oku…moc na tebe myslím a držím palečky… :palec:

 
MarketaJ
Závislačka 4236 příspěvků 31.08.10 14:46

Janka to je těžký, dotkoři to prostě dřív jak po třetím potratu řešit nechtěj :nevim: . mně se tohle snažili vnutit taky, ale já se nedala a ta vyšetření jsem si vydupala už po tom druhým. U mně to bylo ještě míň pochopitelný, protože jsem už jednu dceru měla a najednou dva potraty ve stejným týdnu. Takže můžeš mít třeba alergii na spermie nebo špatnou srážlivost krve, to dost často dělá potraty, mně našli obojí, sice v mírný formě, ale i tak to byl problém a te´d snad už za dva měsíce budu držet v náručí naší druhou dceru, tak to nevzdávej :hug: .

 
MarketaJ
Závislačka 4236 příspěvků 31.08.10 14:48

My máme s manželem oba stejnou krevní skupinu i faktorem. Problém je, když je odlišnej faktor a víc problémů dělá myslím ten negativní, my máme oba pozitivní.

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 31.08.10 15:05

Jani taky na tebe mooooc myslím a držím palečky :hug: :-P snad se to brzy vyřeší a Ty se dočkáš vytouženého miminka :kytka: :kytka: :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 31.08.10 18:42

Holky opět díky za podporu! :hug: I když většina z vás potratila 1-2 a dítě má buď z prvního pokusu, nebo se jí poštěstilo mezi potraty… dává mi to určitě naději a věřím, že to opravdu vyjde. :kytka:

 
Niky2
Kecalka 316 příspěvků 23 inzerátů 31.08.10 20:37

TJani,nemuzu rict ze vim,jak se citis.Nemuzu rict,ze vim jaky je to pocit.Nic z toho,co pises,me nepotkalo.Ale chtela bych ti dodat odvahu to zkouset dal a dal.Stoji to za to a urcite se zadari.Osud je previt,jak pises,ale taky je nepredvidatelny a stesti si k tobe urcite najde cestu.Budu drzet palce,myslim na tebe. :srdce:

 
asad  31.08.10 21:29

Jankaxx !držim palečky určitě to už musi vijit .ja čekala na soji prvni dceru šes let nakonec se nam zadařil prvni pokus inseminace,k druhe dceři jsem přišla ani nevim jak (v uvozovkach jak se říka) a letos v unoru jsem porodila třeti dceru Adélku bohužel po třech dnech zemřela do dnes neni hodina abych si nani nevzpomněla geneticky byla naprosto v pořadku pri jsme prošli chřipkou ,tak nevim.CHci řict že jsme silne ženske i když někdy už nevime kudy kam.Dneska vim že donosit ditě neni žadna sranda ale držim palečky ono to už určitě vijde

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 31.08.10 22:13

Niky2 děkuji za vyjádřenou podporu :srdce:

Asad, tak to je opravdu strašné… :cry: ty jsi super silná ženská, že nesedíš v koutě! Pro tebe to bude asi horší než pro mě - tím porodem se ledascos „zlomí“ a je to jiné. Moc moc nám držím palce - ať už se nám smutek vyhne obloukem a máme zdravé děti :hug:

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 01.09.10 14:40

Jani, tfuj tfuj tfuj, „prskám“ na Tebe toho správného těhu bacila a přeju, ať to vyjde ukázkově. Já patřím k té druhé skupině, až je mi hamba číst deníčky Vás neuspěšných snažilek, jak moc je mi to líto. Je to stejně nefér. Přeju hodně síly Vám všem, holky… :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 01.09.10 15:38

Děkuji Erianko :srdce:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 01.09.10 21:48

Držím palečky aby jsi už měla své miminko :huban: :hug: :mavam:

 
Ewikmi
Kecalka 172 příspěvků 02.09.10 20:10

ahoj Jani, velmi s tebou cítím a posílám objetí… mně se toto stalo již pětkrát. momentálně jsem po šesté těhotná, velmi velmi na začátku. strach mám hrozný, mám i diagnozu, proč se nedaří - špatná srážlivost krve - ale i přes sledování a lěčbu na hematologii to stejně zatím vždy dopadlo blbě :-( ted s manželem jen doufáme v lepší konec… posílám ti spoustu sil, aby to dobře dopadlo i vás ;-)

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 02.09.10 20:32

Karinko děkuji :huban:

Ewikmi, absolutně rozumím!!! Ten strach je děsný. Člověk má strach pak i z toho, aby psychika nedělala neplechu a nějakou škodu na mimi… jsou to nervy a strach :cry: a kolikrát od té léčby si potratila? No já nevím, ale mám prostě pocit, že je to taky mou krví, než genetikou… ale to mi snad brzo zjistí. Budu ráda když mi klidně víc napíšeš do zprávičky… :wink:
Strááááááášně ti přeji už konečně donošené a zdravé miminko!!! Moc moc…

 
tiffany
Extra třída :D 11854 příspěvků 04.09.10 20:27

Janka, přečetla jsem si tvůj smutný příběh. Moc ti přeju, abys se brzy dočkala děťátka. Podařilo se to i mě a to jsem na děťátko čekala dlouhých 13 let. Můj problém byl trochu jiný, nemohla jsem ani otěhotnět. Podle mého by bylo nejlepší zajít do některého z CAR a tam by ti udělali všechna možná dostupná vyšetření. Problém je, že většinou brzy tlačí na lidi aby šli do IVF a tak je těžké tomu tlaku odolávat. Vím jen, že si některé holky musely píchat léky na ředění krve, protože měly nějaký problém se srážlivostí, což zjišťují myslím na té genetice. Pak v pořádku donosily mimčo. Nebo může být problém i jinde, ale bez vyšetření se budeš jen zbytečně trápit.

 
Bee1
Echt Kelišová 8001 příspěvků 21.09.10 15:16

Ahoj JAni,

kromě toho hematomu jsem na tom stejně.Rok jsme se snažili o miminko. Po dou samovolných potratech, i přes utrogestan, ten jen zastavil ms. Do třetice, kdy jsem si říkala, všeho dobrého..zamlklé těhotenství. Vče bylo ok, jen bylo menší, tlouklo mu srdíčko. Žádné příznaky něčeho špatného. Šla jsem na konrolní utz v 10tt a bylo mrtvé. Byl to šok…dál to znáš. Nyní mi bude za 14 dní končit „šesti nedělí“ klidu, pak pauza několik měsíců a možná pak se zas podaří, ale strachu se nikdy nezbavím. Po dvou prvním potratech jsem změnila doktora. U mého nového se stalo toto i přes to, že jsem chodila velmi často na utz,hlídal to, brala utrogestan a vše okolo. Poslal nás na genetiku, ta nás čeká. Po výseldcích se domluvíme co dál. Chtěla bych ještě na imuno. Když už se dělá vyšetření, ať je kompletní, přece nebudeme čekat na další neúspěch, znova si tím procházet a teprve pak se bude pokračovat ve vyšetření. Je mi jasné, že budu muset trochu „napovědět“ doktorovi, aby doporučil i toto. Ale snaží se a je velmi precizní a tak snad to nebude problém. Doporučuji, abys změnila doktora, najdi si na netu známí lékař nebo tak něco a ve svém kraji najdi toho nejlepšího, dle ohlasů lidí. I to je cesta, když třeba nevíš jakého. Nyní nějak budoucnost neřeším, beru to jako dobu léčení a tak nad ničím nepřemýšlím, ale doba je to velká, než bude další snaženíčko…ale věřím, že jednou budeme mít všechny, co tímto prošly, krásné miminka. A moje Křížalka, co ode mě odešla, se mi zase vrátí…musíme věřit. :hug: :kytka:

Příspěvek upraven 21.09.10 v 15:17

 
Monika583  11.10.10 12:37

Ahojky Holky zdravím a především zdravím Janu. Tvůj příběh je smutný moc. Já čekala 7 let na mimi. Byla sem na umělém a 5 let naštěvovala senatoriu pro neplodnost. Boužel moc pomoci se mi nedostávalo. Začala sem krvácet a nikdo nevěděl proč.Řekli mi že mě vyčisti za 4500kč.No to sem odmítla atak mi řekli že at si vyberu nemocnici kam pujdu že mi daji doporučeni. Vybrala sem si BULOVKU V Praze je to spádová nemocnice pod kterou spadám. BYLA TAM VÝBORNÁ DOKTORKA MYKYSKOVÁ. Její jméno mám pořád na mysli. Ta mi dala léky na zastavení což nepomohlo a dala termín kyretáže. Po té jsme se doholdi že když za tu dobu se vubec nikdo nepodíval zda mám pruchozí vejcovody tak že by bylo dobré podstoupit laparoskopii. Po dotýkám manžel je zdráv a spermiogram na jendičku. Tak sem v lodni rok 2009 září podstoupila laparoskopii a letošního roku sem otěhotněla v květnu. Mohu říc že to byl zázrak radosti a všeho a uplné upnutí. Myslela sem si že vše prostě bude mimi a budu štasná maminka. Nikdy jsem netušila co se muže stát. Nevolnosti a vše sem prožívala co ktomu patří a brala to jak něco nádherného. 27.7 se mi udělalo špatně a odvezla mě záchraná služba což v těhotenství bývá a bylo teplo tak se to stává. Pán doktor řekl že mimi je v pořádku a dal mi hořčík a že mám hodně odpočívat. 11.8 sem šla na screning sestra mi nabrala krev a pak poradna kde paní doktorka probrala semnou vše a vyšetřila řekla že děloha roste a pak následoval ultrazvuk a boužel ta zpráva zranila mé srdíčko na tolik že sem nevěděla co dál. Zdělila mi že plod je zamlklý zastavilo se srdíčko. Na kyretáž sem šla hned 12.8 a mohu říc že tolik bolesti a stráty něčeho na co se každá žena co chce mimi těší je moc bolestivé. 13.8 mě propustili a v ruce mi zustal obal od karty a dvě fotečky který mi připomínají vše. 15.8 jsem tam skončila večer s bolestma a teplotou. Byla sem špatně vyčištěná a proto opět sem podstoupila kyretáž. Aby toho nebylo málo 19.8 jsem opět skončila v nemocnci se zánětem. Tolik připomínání na to místo a koukat se na těhotné a na druhé straně běžící pás co to dávají pryč že to nehctěj bylo na moji hlavu moc. Dnes už sem v pořádku zdravotně ale dušička je prázdná. Ted přišla druhá MS a já se rozhodla že tenhle měsíc tomu nechám volný pruběh. Druhá Ms přišla stylem tím že jen sem zašpinila netuším proč a jaký je duvod. Testík neudělám a počkám si co bude dál. Proto každé která si to prožila přeji moc uspěchu a další snažení at je dobré a příjde to štěstí ten uzlíček. Věk už mi letí ale pevně věřím že se stane ten zázrak a mimi bude jendou.

 
Jankaxx
Závislačka 2878 příspěvků 31 inzerátů 04.11.10 22:37

Ahoj Moničko,
tvojí smutnou zprávičku jsem si přečetla bezmála se spožděním 3 týdnů :cry: to mě moc mrzí, že je nás tolik s tímhle smutným statusem…
Moc mě to mrzí. Já se o mimi stále chci snažit, ale takový strach mám, že si myslím, že už kvůli tomu to špatně dopadne…
Držím nám všem pěsti i palce… :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Přála bych si, aby se to nestalo


Reklama