Trochu pestré těhotenství

Těhotenství

Rozhodla jsem se sepsat pár postřehů o svém těhotenství v zahraničí... K napsání tohoto deníčku mě inspiroval jiný deníček tady na eMiminu ten o životě v UK. Já jsem otěhotněla a prožila velkou část těhotenství právě ve Velké Británii. Tak bych se ráda podělila o svůj příběh. Moje těhotenství v cizí zemi pro mě bylo dobrodružství tím spíš, že to bylo moje první těhotenství.

V zahraničí jsem otěhotněla ne úplně plánovaně. S partnerem jsme si říkali, že by bylo ideální dítě počít až po návratu do ČR, ovšem věcem jsme nechávali spíše volný průběh, a tak jsem se do jiného stavu dostala o něco dřív.

Když jsem zjistila, že čekáme miminko, museli jsme zvážit celou situaci, co budeme dělat dál. První otázkou bylo, jestli můžu vykonávat nadále svou práci. V práci jsem totiž nosila břemena i o váze 25 kg. Začala jsem studovat předpisy ohledně práce těhotných žen - nejdříve v ČR, pak i v UK. Docela mě překvapily rozdíly v těchto předpisech.

Zatímco v ČR můžou těhotné ženy nosit běžně 5 kg a občas i 10 kg, v UK můžou nosit 25 liber (cca 11 kg) a občas i 50 liber (přes 22 kg). Přítel pracoval se mnou, takže mi mohl v práci občas pomoct odnést ty nejtěžší věci. Navíc jsem se cítila fyzicky dobře, nic mě nebolelo, nekrvácela jsem ani jsem nikdy předtím nepotratila (pokud vím), tak jsem se rozhodla v práci zůstat.

Další otázkou bylo, co uděláme po mém porodu. Ubytování jsme měli zajištěné od šéfa, bylo finančně celkem výhodné, ale pro čerstvou rodinu ne moc vhodné. Takže s miminkem bychom museli do většího a zřejmě i dražšího bydlení. Práci jsme na britské poměry neměli nějak moc extra dobře placenou, takže už bychom asi nic neušetřili, kdyby do práce chodil jen jeden z nás. Navíc bychom byli daleko od rodiny v ČR, což by třeba určitě mrzelo moje rodiče, pro které to bylo první vnouče.

Takže nakonec jsme se rozhodli pro návrat do ČR před porodem. Zajímavé taky je, že nějakou podporu pro péči o dítě bych v Británii dostávala tak maximálně jeden rok, což mě tak trochu děsilo. Asi mám v sobě až moc zakořeněný český model péče o dítě, kdy je matka s dítětem doma několik let.

Když už jsem se rozhodla pracovat během těhotenství v Británii, tak jsem zde samozřejmě začala chodit na těhotenské zdravotní prohlídky. Zajímavým zjištěním pro mě bylo, že britské ženy nemají svého gynekologa. Antikoncepci předepisuje GP (praktický lékař), o těhotné ženy se stará midwife (porodní asistentka) a 1× za 2 roky se chodí na kontrolu děložního čípku do nemocnice.

Tak jsem tedy začala chodit do ordinace k midwife. Byla to velmi příjemná paní. Dokonce mi až do práce donesla vyplněnou kartu o mém těhotenství, kterou jsem měla nosit u sebe. Jednalo se o sešit A4, se kterým jsem si pak v ČR celkem užila legraci. Když po mně např. moje česká gynekoložka chtěla předložit těhotenskou průkazku, tak mi řekla něco ve stylu, že na takovou průkazku abych s sebou nosila batoh. :D

Jinak kdybych měla srovnat těhotenské prohlídky v UK a v ČR, tak mi přijde, že v ČR se dělá víc úkonů a zjišťuje se víc různých informací o rodičce a jejím zdravotním stavu. V UK mi např. midwife vůbec nedělala žádné vnitřní vyšetření, např. děložního čípku. Jinak jsem ale se zdravotní péčí v UK byla celkem spokojená. Možná to bylo i tím, že jsem neměla žádné zdravotní problémy.

Závěrem bych řekla, že pobyt v zahraničí byla zajímavá zkušenost, ale asi bych si těžko dovedla představit tam žít pořád. Ale určitě tam s malou někdy zajedeme, aby se podívala, kde byla počata :D a kde jsme se s jejím tatínkem i seznámili (i když je to Čech :D).

Hodnotilo 25 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Ukulina
Extra třída :D 13808 příspěvků 02.08.16 00:05

Jsem zklamaná, čekala jsem víc informací. To vše už znám z diskuzí odsud.

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 01:31

@Ukulina Ale tady je to vše na jednom místě :mrgreen: ne v 10 diskusích :mrgreen: no co už… já jsem nechtěla psát extrémně dlouhý román - jen tak něco, co člověka moc nevyčerpá, ale tak zavděčit se nedá všem ;)

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 02.08.16 04:08

Upřímně, také jsem čekala více informaci.

 
Lena93
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 02.08.16 05:33

Hezké, stručné, jasné. Líbilo se mi,,aby se podívala, kde byla počata". :mrgreen: No snad jí to pak podáte s trochu jiným komentářem :oops:
Ať se vám všem daří a nelitujete návratu do ČR ;)

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 02.08.16 06:09

Stručné a moc hezky napsané. Jsem ráda, že v ČR se dělají lepší prohlídky..diky nim vím, že já i mimi jsme v pohodě..

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 02.08.16 07:52

Neurazí, nenadchne..ujde to

 
gatsby1
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 02.08.16 08:45

Mne se to libilo. :kytka: :mavam:

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 09:17

@madanga Díky ;) No je fakt, že třeba v UK se standardně dělají jen 2 ultrazvuky (koncem 3. měsíce a okolo 20. týdne). A midwife ultrazvuk v ordinaci ani neměla… Naštěstí je ale malá zdravá ;)

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 10:02

@Ukulina
@Tiffany1
Takže pro ty, co (by) chtěly více informací :mrgreen:
Na ultrazvuky jsem musela do místní nemocnice. Pozvánky mi přišly poštou. V jedné se dokonce na červeném papíře velkým písmem :lol: psalo, ať vyrazím do nemocnice s dostatečným předstihem, že na okolních silnicích probíhají výkopové práce a že pokud přijdu pozdě, vyšetření mi nemusí být provedeno.
Byla jsem na 2 standardních ultrazvukových vyšetřeních (ve 13. a v 21. tt). Dokonce mi vytiskli pokaždé i 3 fotečky miminka :srdce: ale 4D ultrazvuk tam teda neměli nebo mi ho aspoň nenabídli :? Druhý ultrazvuk mi však museli zopakovat, protože mi doktorka nemohla pořádně změřit hlavičku miminka (malá ležela moc dole). Takže jsem v UK byla na ultrazvuku celkem 3×.
Sranda ale byla, že po mně ty ultrazvuky málem chtěli zaplatit :mrgreen: Ženská na recepci (člověk se nejdřív hlásí na recepci, když jde k doktorovi) po mně totiž chtěla NHS číslo, ale já jsem ho neznala, dokonce jsem ani nevěděla, že ho mám :lol: Moje GP (obvodní) mi ho totiž jaksi zapomněla sdělit :lol: Nakonec se ale celá záležitost vyřešila. Zeptala jsem se svojí midwife, ta to číslo měla v evidenci, do nemocnice jsem poslala e-mail a nemusela jsem nic platit. Péče v nemocnici jako ultrazvuk je totiž něco jako druhotná péče. A pokud člověk není rezident, můžou po něm chtít úhradu určitých zákroků. NHS číslo mají většinou jen rezidenti, takže bez něho bych nejspíš musela rozbít prasátko… Radši ani nechcu vědět, kolik by to bylo peněz :mrgreen:
Jinak když jsem si zašla v nemocnici do kantýny, tak jsem od vedlejšího stolu slyšela slovenštinu a polštinu a nebyli to pacienti, ale zdravotní sestry :D Mě ovšem žádný (skoro) našinec neošetřoval…
Jinak moje midwife se celkem divila, když jsem jí řekla, že u nás jsou domácí porody skoro ilegální. Ona říkala, že doma porodila 3 ze svých 6 dětí :D Před odletem jsem si od ní vyžádala potvrzení, že můžu letět. Na internetu jsem se totiž dočetla, že po 28. tt můžou letecké společnosti vyžadovat potvrzení, jestli je žena zdravotně způsobilá k letu. Na letišti se však nikdo o tento papír nezajímal. Ale jistota je jistota ;)
Jak už jsem psala, tak předpisy pro práci těhotných jsou v UK jiné. I přesto můj šéf, když už věděl, že jsem těhotná, tak se občas divil tomu, co zas v práci tahám. Takže po oznámení těhotenství (ve 13. tt) jsem už měla trochu „leháro“, protože šéf přímo řekl, ať některé věci prostě nenosím, i když to po mně mohl vyžadovat. A když jsme na začátku 8. měsíce z Anglie odjížděli, dokonce mi i se svou ženou předal dáreček pro malou - oblečky :srdce: Takže na Anglii nakonec nemám vyloženě zlé vzpomínky ;)

 
michee
Závislačka 3535 příspěvků 02.08.16 10:15

Podle nadpisu jsem čekala nějakou divočinu, ale to, co @Shaari90 popsala, vypadá, že to bylo všechno v klídku :-) Takové těhotenství bych brala taky.

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 10:22

Pro Anonymní: Jo, je fakt, že zdravotně jsem byla v cajku ;) Díky Bohu… ale byla jsem trošku „na větvi“ z toho jiného systému :mrgreen:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 02.08.16 10:33

Moc hezký deníček a klidne mohl byt delší. Rada bych si o tvých zkušenostech pocetla neco více.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 02.08.16 10:54

Asi sem čekala nějaký příběh, na druhou stranu sem ráda že to tady je a České ženy si třeba začnou vážit toho, co tady mají :pankac:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 02.08.16 11:27

:mrgreen: co by si v britanii počly s našíma fňuknama s porodním plánem v ruce ( tím neutočím na autorku deníčku), čekala jsem trochu větši divočinu a rozsáhlejši deník..škoda, že ses inspirovala předchozím deníkem i jeho stručností.

 
Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 02.08.16 11:28

Já čekala, v čem to těhotenství jako bylo pestré, a nakonec se z článku vlastně ani člověk nedoví téměř nic, jen že vše bylo v pořádku, skoro nic o prohlídkách a péči v UK. Možná by to chtělo trochu rozepsat, no ale což.

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 02.08.16 11:48

@Shaari90 Tak to je hezké, mne zas ta pece, po tom, co jsi napsala do příspěvku nepřijde nějak extra zanedbavana. Akorát jinak koncipovana. Nebo ti přijde, ze tady je ta prentalni pece na vyšší úrovni? :think:

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 12:38

@Tiffany1 Je fakt, že v UK mají jiný koncept prenatální péče. Jiný nemusí nutně znamenat lepší nebo horší, to je fakt. Já jako nezdravotník nerada vynáším nějaké tvrdé a kruté soudy, vhodné jako titulek do bulváru :mrgreen: Oba přístupy mají podle mě své pro a proti. Ono se někdy asi špatně hledá rovnováha mezi tím, aby doktor něco nezanedbal, ale zároveň aby matku zbytečně neotravoval řadou často jakoby zbytečných vyšetření… Jinak když necháme mluvit čísla, tak ČR má třeba nižší kojeneckou úmrtnost než Británie. Ovšem samozřejmě to není jediný ukazatel, podle kterého by asi měla hodnotit kvalita prenatální a porodnické péče.

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 02.08.16 12:42

Kde je to pestré těhotenství? Moc jsme se tedy nedozvěděli. :( A že by mě to zajímalo.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 02.08.16 12:52

@MiaRimonta to ma byt vtip? myslim ze vetsina ‚fnuken‘ by takovou peci (v ocich ceskeho gyndr nepeci) uvitala;)

 
Acnelka
Stálice 60 příspěvků 02.08.16 12:57

@MiaRimonta věř tomu, že v Anglii se rodí za úplně jiných nadstandartních podmínek a jejich porodní plány jsou mnohem rozšířenější…Vět­šina žen co rodila v UK by v ČR nerodila. Na druhou stranu těhotenská péče je v Uk otřesná, to ještě autorka deníčku napsala moc pěkně a může být ráda, že neměla žádný problém a vstřícného šéfa.

 
EscapistV
Kecalka 450 příspěvků 02.08.16 13:06

@MiaRimonta Respektovali by ho a pripadne zmeny oproti planu by konzultovali s rodičkou (samozrejme pokud nejde o okamzite ohrozeni života obou, ale i na takove pripady většinou mají maminky pripravenou variantu ve smyslu „pokud se stane to a to, preferovala bych to a to“). Osobní zkušenost. :)

Edit: Prenatalni peci na NHS nezhodnotim, ale na soukromou si absolutne nemuzu stěžovat, s midwife jsme se vždycky dohodly, jake vysetreni/UTZ budu chtit a které vynechame, ona mi rekla svoje doporuceni, ale jinak to bylo na mne, protoze jsme si to cvakali. Pravda ale je, ze jsem krome nadmernych nevolnosti v prvním trimestru mela tehotenstvi vicemene bezproblemove.

Příspěvek upraven 02.08.16 v 13:10

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 02.08.16 14:06

Ale no tak hned se nečertěte :). Naplánovat se nic nedá ani porod.

 
Lenka 80  02.08.16 14:12

Hned jsem si vzpomnela na diskuzi na facebooku kde maminy brblaly jak je na rodicaku malo penez a tak. jejich nazor jsem nesdilela a malem me za to ukamenovaly :lol:.hned bych je vykopla do zemi kde te s ditetem nechaji doma jen pul roku nebo rok.no uznejte…kde jinde vam daji 220 000 a nechaji vas az 4 roky doma?

 
Šmoulice
Kelišová 5346 příspěvků 3 inzeráty 02.08.16 14:20

@Lenka 80
Prosímtě každá druhá fňuká jak má na rodičáku málo peněz :roll: :roll: :roll:
220tis za válení se doma, jim je málo, ale že by některá začala řešit hlídání a práci? To je vůbec nenapadne :roll:

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 02.08.16 16:02

Denicek bych prekrtila na „Trochu nudne tehotenstvi“.

Vetsina textu je venovana porovnavani predpisu pracovniho lekarstvi a rozhodovani o navratu do rodne zeme, nikoli popisu ci hodnoceni prenatalni pece v Britanii. Je vynechana skutecnost, ze se v UK provadi pouze dva ultrazvuky - ve 12. tydnu kvuli dataci a screeningu a ve 20. tydnu anatomicky ultrazvuk.

PAP test, tedy ster cipku se provadi 1× za rok ve Skotsku a 1× za 3 roky na uzemi Anglie.

NIcmene chybi nekolik podstatnych informaci: v Britanii funguje system paralelni soukrome pece, tedy nikoli pece spadajici pod NHS a tedy statni zdravotni pojisteni. Je mozne uzavrit i privatni pojisteni (napr. BUPA) a mit tak pristup do jejich site privatnich lekaru. Taktez existuji privatni gynekologove, a pokud si zena preje, muze si „zakoupit“ balicek predporodni pece (cena v Londyne je priblizne 6000 liber vcetne asistence pri porodu). Pak ma peci s frekvenci ultrazvuku a vysetreni srovnatelnou s CR.

Zaroven existuje mnoho soukromych center s ultrazvukem, ktere za poplatek provedou vysetreni na prani (potvrzeni tehotenstvi, pohlavi…).

Neni to tak, ze clovek nema moznost mit vlastniho osetrujiciho gynekologa ci vice ultrazvuku, ale musi si je zaplatit.

Chybi popis moznosti vyberu mista porodu - doma, porodni dum ci porodnice. Tedy neco, o cem s midwife nepochybne debatovala, protoze tato volba se zaskrtava na one A4 „tehotenske prukazce“ zelene barvy, o ktere souhlasim, ze je smesne velka.

Kdyby zustala v Britanii, zjistila by, ze rust ditete je zjistovan nikoli ultrazvukem, ale merenim velikosti bricha krejcovskym metrem.
Pokud ma zena behem tehotenstvi problemy (krvaceni…) musi na pohotovost do nemocnice.

Rodi se pouze s midwifes, porodnik je volan pouze v pripade komplikaci. Vyjimku tvori predem zaplaceny porodnik- viz. vyse. Mimochodem, v Londyne vetsina soukromych porodniku ma beznadejne plno.

Absence vnitrniho vysetreni znamena napr. to, ze zena se slabym cipkem musi 3× spontanne potratit, nez ji nekdo cipek vysetri jako moznou pricinu ztraty tehotenstvi. V mych ocich je to smesne a krute, a nikterak me neudivuje, ze privatni gynekologove se maji v Britanii velmi, velmi dobre.

Placena materska dovolena je v Britanii 6 mesicu, dalsich 6 je neplacenych. Zena je tedy doma maximalne jeden rok.

Denicek je stylisticky sotva prumerny, text je sice kohezivni a vicemene plynuly, ale jeho struktura i obsah jsou smutne nedostatecne; dovedeli jsme se vice o rodinne situaci autorky, nez o prenatalni peci v UK.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 02.08.16 17:18

@Šmoulice

Tak to by mě museli asi platit zlatem, aby se mi práce během rodičáku vyplatila. Když mám čistého 22000, chůvy mě stojí 20000 (v praze je to ještě levné), tak mi to za to nestojí. Jesle stojí běžně kolem 14000, soukromá mateřská (protože do státní nás nevezmou) kolem 8000. Takže jedině až do té mateřské školky a to tam, kde máme bydliště - to stojí 400 na měsíc.

A abych nebrblala, začala jsem podnikat, kde nemusím řešit hlídání, protože mi stačí pár hodin denně a je to jedno, zda večer nebo ráno.

 
JennnyG
Povídálka 24 příspěvků 02.08.16 17:19

@Shaari90 Ja ziju ve Skotsku a mam zkusenost s peci v tehotenstvi i z Cech i odsud.. prvni tehotenstvi, ktere jsem absolvovala v CR nedopadlo dobre, proto jsem tady byla sledovana, takze si na peci nemuzu stezovat. Pokud bych ale mela pouze tu zakladni, asi bych rekla, ze pece v CR je lepsi. Dukladnejsi. Tady se ridi tim, ze tehotenstvi neni nemoc. Jinak to cislo neni nhs cislo ale nino, o ktere se zada po prijezdu do UK na pracovnim urade, a ktere ti dopisem poslou domu. Je to tvoje osobni cislo, dejme tomu jako v CR rodne cislo, bez nej nikoho nezamestnaji a je tvoji povinnosti to cislo znat. Takze ta cast o tom, ze ho tam midwife nenapsala atd. je tvoje vina, oni nemaji databazi cisel, to byla tvoje povinnost ji nahlasit, kdyz s tebou vyplnovala tehotenskou knizku. Jinak tu nekdo uvadel ster cipku, tak prosim ve Skotsku mi bylo za tri roky uz podruhe sdeleno, ze se provadi v pripade komplikaci, ne jako prevence 8o Take pro zajimavost, tady napriklad nesdeluji pohlavi miminka. Musite si zajit na privatni kliniku na zvlastni ultrazvuk na urceni pohlavi. Ja platila pouze obycejnej 2D 10minut - 40liber. Meli i na vyber napr 4D, 45minut, fotky a dvd za 400 :mrgreen:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 02.08.16 17:19

@lear

přistihla jsem se, že vždy hledám tvé komentáře :potlesk:

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 17:32

@JennnyG Zaprvé, NINO jsem v nemocnici sdělila a řekli, že to nechtějí. NINO a číslo od NHS jsou rozdíl! Jinak mně třeba doktorka v nemocnici pohlaví řekla, když jsem se jí zeptala. Ale je fakt, že by mi to asi sama od sebe neřekla ;)

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 17:50

@lear no to mě mohlo napadnout, že ty zas budeš rýpat :mrgreen: Já jsem třeba o dvou ultrazvucích běžných v nemocnicích NHS psala níže v komentářích… neměla jsem vše v plánu podrobně vypisovat, jednak taky proto, že to beru i podle sebe - nemám ráda moc dlouhé texty a taky mám nějaké povinnosti v rodině, tak jsem prostě nestrávila s psaním deníčku hodiny…
Deníček jsem nebrala jako úplně detailní popis britského zdravotnictví. Psala jsem i o své práci apod., protože si myslím, že mnoho těhotných neřeší jen zdravotní stránku, ale taky věci kolem jako podporu od státu, blízkost rodiny, apod. Chtěla jsem prostě popsat svou životní situaci v UK, nejen čistě zdravotnictví. To jsem ani v úvodu neslíbila, že se budu zabývat jen a pouze zdravotnictvím. To si tady jen některé dámy vydedukovaly. Já jsem chtěla ukázat, že v UK nemusí být vše úžasné a dokonalé, jak si někteří lidi (včetně mých známých) myslí.
Jinak říká ti něco Statutory Maternity Pay? Pokud člověk pracuje alespoň 26 týdnů v UK v posledních 66 týdnech a vydělá si nejméně 112 liber týdně, má nárok na tuto dávku po 39 týdnů. Nenapsala jsem to úplně přesně v měsících, ale není to ten půl rok, jak píšeš ;)

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 02.08.16 17:53

@Shaari90 tak přeji ať je zdravá pořád a roste jak z vody.. :kytka:

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 17:59

@lear A kdo říká, že mi břicho neměřili?! Říká se tomu height of uterus (výška dělohy) a myslím si, že to určuje velikost plodu opravdu jen velmi velmi zhruba. Ach jo… prostě jsem neměla v plánu popsat přesně prohlídku u midwife.
Jo a moje průkazka nebyla zelená :jazyk: ale černobílá.

 
EscapistV
Kecalka 450 příspěvků 02.08.16 18:04

@lear To o materske neni tak uplne pravda, ja mam Statutory Maternity Pay a budu podporu dostavat 39 tydnu. Take neni pravda, ze se rodi pouze s midwifem - i v ramci NHS mas moznost rodit s porodnikem a nemusis mu platit extra, nektere moje zname tady tak rodily. Mimochodem k te kritice, je to denicek, ne odborny clanek o situaci v britskem porodnictvi, nevidim tedy duvod, proc by melo byt vytykano, ze se dovidame vice o autorce nez o zdravotnictvi. :)
Uplne taky nechapu, proc by mela autorka popisovat typy porodu v UK, kdyz se tam rozhodla nerodit…

Obecne bych ale ze svoji zkusenosti rekla, ze moznosti soukromeho zdravotnictvi jsou tady v UK daleko vetsi nez v CR, ALE naopak ceske statni zdravotnictvi kouka na NHS z velike vysky. Rozdil mezi NHS a soukromym je v UK fakt propastny, nebo takova je aspon moje zkusenost.

 
Appel
Kelišová 6215 příspěvků 02.08.16 18:06

@Shaari90 ahojky pises NHS? Nemyslis nahodou national insurance number? Neco jako pojisteni? Pokud mas na mysli toto tak to musi mit kazdy pracujici legalne tzn oficialne a nedostanou to jen residentni ale kdokoli kdo projde vstupnim pohovorem a predlozi veci jako prac smlouvu adrsu obvodaka atd. Takze i cizinci. Zili jsme v uk skoro 8 let a NI number mam do ted akorat pozastaveno a zustane mi do smrti staci kdyz se vratim zpet do uk zase z aktivnit. Tak nevim co konkretne jsi mela na mysli? Nhs je zkratka zdravotnictvi jako takoveho :-)

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 18:10

@JennnyG NHS číslo zřejmě neznáš proto, že žiješ ve Skotsku.
Viz
 http://www.nhs.uk/…-number.aspx

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 19:23

Jinak k tomu NHS číslu, které jsem musela v nemocnici ukázat… ono je to asi součást nové politiky NHS, která se snaží zabránit „zdravotnickému turismu“.
Viz
http://www.independent.co.uk/…0172027.html
Prostě si mě paní z Overseas Visitor Managementu trochu proklepla, jestli nejsem ten zdravotnický turista či co. Tak jsem jí doložila vše možné od občanky, výplatních pásek, NINo až po zmíněné NHS číslo. A ještě chtěla telefon na šéfa, že s ním chce mluvit (asi pro případ, že bych ty výplatní pásky zfalšovala).
Možná tyhle opatření ve zdravotnictví už byly určitou předehrou Brexitu… Ovšem já jsem do Británie nejela kvůli čerpání zdravotní péče, což se mi podařilo prokázat, takže jsem nakonec nic neplatila.

Příspěvek upraven 02.08.16 v 19:35

 
Pam12
Kelišová 6110 příspěvků 02.08.16 20:24

@Shaari90 tak tou nižší úmrtností bych se neoháněla. Máme jiná kritéria podle kterých se to hodnotí.
co se týká UTZ, tak stand. jsou zde z pojištění hrazené 2 nebo 3 ultrazvuky. Moje doktorka mě za celou dobu taky nedělala žádné vyšetření přes spodek.

 
Nikuška_12
Kecalka 126 příspěvků 02.08.16 20:38

@ASAndrea Jsem na tom podobně :lol:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 02.08.16 21:34

@Šmoulice Peci o dite a jeho vychovu nazyvas „valeni se doma“??? Ja mam na rodicovskou dovolenou ponekud jiny nahled :nevim:

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 22:09

@Pam12 To je možné, že jsou jiné kritéria.
Jinak ty jsi odmítla vaginální vyšetření? Mně moje česká gynekoložka dělala vyšetření děložního čípku + vzala vzorek, jestli nemám pozitivní GBS,… Taky ve stacionáři v porodnici mě několikrát vaginálně vyšetřovali, jestli už se otevírám apod.
Ultrazvuk jsem v ČR podstoupila během 2 měsíců před porodem asi 5×. Jednou to bylo podrobnější ultrazvukové vyšetření v 32. týdnu. Jinak mi ale gynekoložka dělala takové menší ultrazvukové vyšetření u sebe v ordinaci a ve stacionáři v porodnici mě taky 2× zkontrolovali ultrazvukem. Nic z toho jsem neplatila. Byla jsem už totiž přihlášená u české zdravotní pojišťovny.
Midwife ani ultrazvuk v ordinaci neměla - to už jsem tu ale psala. Když jsem přišla, změřila mi tlak, vzala si ode mě vzorek moči a ponořila do něj testovací proužek, změřila mi výšku dělohy (krejčovským metrem) a přístrojem si poslechla srdíčko miminka (ale nebylo to 20 minutové měření ozev jako u nás). A taky 2× během 7 měsíců těhotenství mi vzala krev. Testovala u mě obsah hemoglobinu, krevní skupinu a protilátky na HIV, syfilis a žloutenku typu B.

 
Raspusha
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 02.08.16 22:15

Nečetla jsem komentáře pod denickem, ale věřím, ze pokud tu dnes byla @lear jeji komentář byl pro vás daleko přínosnější. Ja rodila v ČR i UK a mohu srovnávat. Ja jsem se při porodu v UK podruhé narodila. O svém dítěti ani nemluvím. Ja bych to tedy tak sluníčkove neviděla.

Nicméně vzdycky je to o tom mit štěstí na lidi.. Což zakladatelka evidentně měla. Hodně štěstí

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 02.08.16 22:24

@Rozárka78 ona děcko teprve čeká, a jelikož se moc netěší, tak se na to kouká takhle no :lol: každopádně jít za dvacku do práce a pak tu dvacku dát za dobré hlídání, to je terno :mrgreen: Až se potká s realitou, tak to možná přehodnoti…

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 02.08.16 22:27

Jinak jsem ráda za pár pozitivních komentářů tady ;) Díky :) Jsem ráda, že můj deníček aspoň někoho zaujal. Neříkám, že je dokonalý, ale zahrnuje pro mě dost cenné zkušenosti.
Jinak dám jednou za pravdu bílému králíkovi :mrgreen: v textu mám chybu: vyšetření děložního čípku se v Anglii dělá 1× za 3 roky, ne za 2 ;)

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 02.08.16 22:45

@Šmoulice ty už máš odrodíno? Pokud ne, těžko můžeš seriozně ohodnotit náročnost péče o malé dítě.
Pokud už je tvé dítě na světě a ty starání se o ně vnímáš jako „válení se doma“, tak to s tou péčí fakt nepřeháníš ;)

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 02.08.16 22:50

@Shaari90 já myslím, že deníček byl fajn. Co jsi zapomněla uvést v něm, doplnila jsi v komentářích. Stručně řečeno, pochopila jsem to tak - naše zdravotnictví v sobě stále nese prvky socialismu a bazální péče hrazená z klasického zdav. pojištění je u nás důkladnější a preciznější než srovnatelná péče v Anglii. Pokud si tam člověk připlatí, snesou mu modré z nebe.
Gratuluji k malé Adélce a přeji hodně zdraví :kytka:

 
Šmoulice
Kelišová 5346 příspěvků 3 inzeráty 03.08.16 08:04

@pe-terka

Dítě je na cestě. Ale válení se doma u mě nehrozí. Hned se budu vracet do práce. Z toho válení se, by mi brzy hráblo :)

 
Šmoulice
Kelišová 5346 příspěvků 3 inzeráty 03.08.16 08:04

@kacaba379

Ne každej vydělává blbou 20 ku :mrgreen: :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 03.08.16 08:44

@Šmoulice a kdo se místo tebe bude „válet doma“ a starat se ti o dítě? Chůva? :think: Kojit tedy neplánuješ?

Příspěvek upraven 03.08.16 v 08:45

 
Šmoulice
Kelišová 5346 příspěvků 3 inzeráty 03.08.16 08:54

@pe-terka
Ne kojit 100% neplánuji ;) a hlídání je zajištěno ;)

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 03.08.16 08:59

@Šmoulice No jo no, srabi od děcek utečou a nechají výchovu jiným, každý na to nemá, to souhlasím :lol:. Ale není to nic světoborného, mně by bylo v práci taky kolikrát líp…ale tak nějak je mi to vůči mým děckám blbé, když už je mám, tak bych je ráda vychovala já. To sem si je nemusela dělat.

A patrně by ti nehráblo z toho, že se doma válíš, ale z toho, jak je to někdy k..vsky náročné :jazyk:

Blbá dvacka, co naděláš, nemůže brát každý půl mega. Tak snad aspoň člověku, který Ti to dítě pohlídá dobře zaplatíš :mrgreen:

Příspěvek upraven 03.08.16 v 09:02

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama