Trochu těžší začátek

Porod

Porodu jsem se bála jako čert kříže a možná proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Dvě čárky na testu byly celkem překvapením, ale jinou možnost, než si mimi nechat, jsem neviděla. Rodina se s touto radostnou zprávou srovnávala poměrně dlouho.

Nellinka 3 den po porodu
1 komentář


5 komentářů

Moje mamka se na babičku v 38 necítila a dávala mi to zprvu najevo, naštěstí se s tím srovnala a byla mi, no vlastně je, velkou oporou. Těhotenství jsme měla ukázkové. Na neschopence jsme byla „jen“ kvůli krevní sraženině, která se během měsíce ztratila, a nevolnost se mi vyhnula obloukem. Opravdu se to dalo vydržet :)

Jak čas utíkal a porod se blížil, mělka jsem čím dál větší strach a zároveň jsem se neuvěřitelně těšila až porodím, protože chůze už pro mě začínala být nepředstavitelná. Termín jsme měla stanovený na 25. 9. 2011. Hned druhý den jsem šla na kontrolu do porodnice, která dopadla dobře, mám prý čekat, že to brzy přijde.

29. ve čtvrtek jsme s mamkou a přítelem vyrazili do města na nákupy a šmejdění, bolestem jsme nevěnovala pozornost, myslela jsem si, že to jsou poslíčci, kteří mě trápili snad od 33. týdne. Ještě jsme si na večer domluvila kadeřnici, abych byla na porod „hezká“ :) Vyšlo to jen tak tak :)

U kadeřnice už jsem se kroutila, ale nějak jsem to vydržela, doma jsem si dala vanu a šla spát. V noci jsem se budila s bolestí a poctivě psala intervaly, které však byly nepravidelné. Ráno jsme měla jít opět na kontrolu, tak jsem říkala, že to vydržím. V 10 jsem šla na monitor, kde už byly kontrakce patrné, pak jsem ještě 45 minut čekala na vyšetření. Tam paní doktorka zjistila, že už to bude brzy, tak mě přijala. Přítele poslali na hodinku pryč, mě čekal klystýr, který byl naprosto v pohodě, ale už moc ne sestra, která si chtěla povídat :)

Když přišel přítel, přemístili nás do porodního boxu. Bylo mi fajn, bolesti byly, ale dalo se to snést. V 1 mi píchli vyvolávačku pro nepostupující porod (prý mám slabé kontrakce, ačkoliv mně to tak nepřišlo). Ležela jsme tedy napojená na monitor s kapačkou v ruce. Začala šílená bolest, která přicházela snad po minutě. Asi jsem byla trochu hysterka, ale bolest byla nesnesitelná a o epiduralu nechtěli ani slyšet, prý by se porod zastavil.

Někdy v půl 4. jsem začala mít nutkání tlačit, ale nebylo mi to dovoleno. Zadržovala jsem tedy i moč, proto mě čekalo cévkování. Ve 4 mi tlačit dovolili. Malá se narodila v 17:52 kleštěmi. Došel jí v děloze kyslík. Měla jsem pouze 5sekundové bolesti asi po 30 vteřinách. Za těch pět sekund jsem měla zatlačit 3×, nešlo to, proto mi dvě PA hopsaly po břiše.

Malou hned odnesli a rozdýchávali. Ihned byla převezena do Prahy, mně ji jen ukázali. Vše naštěstí dobře dopadlo, vypadá to, že žádné následky mít nebude. Takže, i když si v nemocnici pobyla trochu déle a já ji nemohla tudíž kojit, protože se mléko dostavilo jen na chvíli, má se čile k světu a dělá nám jen radost :)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 25.11.11 08:46

Dulezite je,ze nakonec vse dobre dopadlo. Gratuluji ke krasne holcicce :)

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 25.11.11 09:36

je krásná, gratuluji :kytka:

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 25.11.11 13:43

Chudatko malinky hlavne ze je v poradku.Gratuluji at ti dela samou radost. :kytka:

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 25.11.11 14:12

Já jsem maminku také udělala babičkou v 38 letech a také se na to moc netvářila.Nicméně dnes je mému synovi skoro 16,mám ještě 2 děti a on je stejně babiččiným NEJ :srdce: :D .Jinak gratuluji k holčičce,vše dobře dopadlo a přeji hodně hodně zdravíčka do života.

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 25.11.11 14:48
Podobný porod

Ahojky já jsem zažila něco podobného.Bolesti mi začali v 10 večer a ve 3 hod.ráno jsem to už nemohla vydržet tak sem vzbudila přítele a tak jsme vyrazili do porodnice.Myslela jsem si,že mě pošlou zpátky dom s tím,že to byl jen falešný poplach ale tam mi řekli,že dneska už začnu rodit.A tak mě čekalo odpovídání otázek které si zapisovali do pc a já tiše trpěla bolestí.Potom mě dali na monitor,který trval asi 45 min a já jen tam jen seděla a těšila se až to bude za mnou.Po té mě s přítelem dovedli do porodního boxu a tam jsme čekali asi další dvě hodiny :( Asi v 6 ráno se na mě přišel konečně někdo podívat a řekli mi ať se ořu o přebalovací pult a pohybuju se z leva do prava.Jelikož jsem byla dost unavená začala jsem tam omdlívat a přítel musel stát za mnou a přidržovat mě.Potom přišli se na mě podívat a zase mě poslaly k přebalováku a takhle mě to udělali ještě asi 2×.Asi kolem 8 jsem šla na lůžko s tím,že budu konečně normálně rodit jenže zhruba po 4 zatlačení lezla malé hlavička a mě přestaly kontrakce.Píchli mi vyvolávačku.Malá se narodila v 9:00 byla přidušená a úplně modrá ani nezaplakala.Pak jsem jen slyšela jak svolávali ostatní sestry a doktory.Ve 14:00 mi ji přivedli na pokoj a byli jsme spolu.Celý pobit v porodnici byla sledovaná a já mám naštěstí zdravou a krásnou teď už 16.měsíční holčičku :)

 
Karolínkaxoxo  25.11.11 15:03
jééé

blahopřeji! :D :D :D :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Agi20
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 25.11.11 15:08

teda pobyt ne pobit :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama