Troška napětí se šťastným koncem...

Porod

Už se mi to zdálo nekonečné... Přenášela jsem již týden a každý den, který uplynul od mého termínu, byl pro mne jako rok... Nemohla jsem se našeho zlatíčka dočkat! Můj termín byl stanoven na 14.9.2010 a já již od 1. září byla jako na trní... Celé těhotenství probíhalo bez problémů, všechny kontroly, testy, ultrazvuky byly v pořádku... Za to porod mi veškerou pohodu vynahradil a zvrtnul se v takové drama, které jsem opravdu nečekala...

Byla jsem domluvená se svým panem doktorem, že mne bude rodit, sice jsem nejdříve váhala, zda si platit za tuto „službu“, zda to není zbytečné… Ale dnes nelituji a dala bych mnohem víc peněz…

Když jsem dopoledne 21.9. šla na kontrolní monitor, bylo stále vše v absolutním pořádku, ale pan doktor řekl, že by byl radši, abych už odpoledne nastoupila do porodnice, ať mě má „pod kontrolou“. Prý se udělají jen nějaké testy, jak se má miminko a v průběhu dalších dní by se porod vyvolal, pokud by nepřišel spontálně… Sice mi to přišlo divné, takhle odpoledne, pochopila bych třeba druhý den ráno, když mi bylo fajn, ale co, pan doktor asi ví co dělá… A tak jsem šla domů, sbalila si potřebné věci a přítel mě na čtvrtou odpolední odvezl do Vinohradské porodnice. Tam jsme se rozloučili a já šla „k příjmu“. Sestřička mě napojila na monitor a já si lebedila a přemýšlela nad tím, jaké to bude a co mě čeká… a hlavně, že už to konečně přijde! :-)

Najednou začala sestřička dělat „divné věci“… Začala kolem mne skákat, pořád mě přetáčela na jednu, pak na druhou stranu… koukala na monitor, na mě… měřila mi tep… Vypadala dost vyděšeně! Pak zvedla telefon a volala pana doktora, kterému dost vystrašeně povídala, ať urychleně přijde… Krve by se ve mně nedořezal! Vůbec jsem netušila, co se děje a zeptat jsem se neodvážila! Doktor byl u mě ve vteřině, koukl na monitor a řekl: „Vždyť už je to dobrý.“ Pak se obrátil na mne a řekl: „Toho si nevšímejte, to jsou jen naše takové technické záležitosti…“ Chtěl mě uklidnit a neplašil mě. Povedlo se mu to!

Pak mě přesunuli na předporodní pokoj, přímo vedle porodního sálu a čekal mne další monitor. Ten se zdál být v pořádku. Poté přišel opět lékař a řekl, že už nebudeme na nic čekat a zavedeme tabletku na vyvolání, abychom viděli, zda zabere. Znovu monitor… aby se vidělo, zda konečně přicházejí kontrakce… Ale stejný scénář jako na příjmu… Sestřička začala běhat, volat doktora… To už se mi opravdu nelíbilo! Bála jsem se a moc! Doktor přišel, mrknul na záznam monitoru, odešel… a vrátil se s jiným doktorem… Oznámili mi, že musíme přistoupit k ukončení porodu císařským řezem, jelikož miminku se už nedaří v bříšku dobře a porod přirozenou cestou by nemusel zvládnout… A ani já bych ho prý nemusela zvládnout! Pane Bože, tohle mě vůbec ani ve snu nenapadlo, měla jsem připravené různé scénáře porodu, ale císařský řez tam rozhodně nepatřil! Oba doktoři se na mě tázavě podívali, co já na to… A já jen pípla, že jim do toho mluvit nebudu, a jestli je to takhle nejlepší, nechám vše samozřejmě na nich…

Najednou to byl šílený fofr… Mě došlo, co se děje a hrozně jsem se rozbrečela, přítel už byl doma a nestihl by přijet, já zase stihla jen poslat sms, že jdu rodit císařským řezem, zavolat jsem nebyla schopná, hrozně jsem vzlykala…

Sestřička mi zavedla cévku, pak přišla anestezioložka, byla strašně milá, vše mi vysvětlila a doporučila mi lokální anestezii, abych miminko ihned viděla a celý porod vnímala. Zase jsem dala na její radu, ačkoliv sama jsem chtěla být raději uspaná celá… Přesunuli mne na sál, já se celá klepala, tlak jsem měla snad 190/120, můj pan doktor mne hladil po vlasech, paní anestezioložka si se mnou mile povídala a uklidňovala mne, že vše bude v pořádku… To napětí bylo hrozné, byla jsem jak v nějakém špatném snu…

Když mne umrtvili a dali před hlavu plentu, začal hotový koncert všech zůčastněných… Můj pan doktor ještě s jedním si vepředu něco „šuškali“ a já cítila, že už se tam „něco“ děje. (nebolelo to) Z druhé strany si se mnou povídala paní anestezioložka, ptala se mě na jméno, jestli vím, co to bude, stále mě hladila… Najednou jsem cítila, jak mi pan doktor jakoby „hrábnul“ hluboko do břicha, vyvalila se plodová voda, a najednou na mě dr „juknul“ přes plentu a zvolal: „Je to kluk!“ Pak už jsem slyšela pláč mého očekávaného Deníska a vše ze mě spadlo! Veškerý strach, obavy, vše bylo pryč a já byla šťastná!!! Tentokrát mi ukápla slzička ohromného štěstí!

Z povzdálí jsem slyšela hlasy: 54 cm, 4030 g a je v pořádku! Ihned mi ho přinesli k hlavě a já ho pořádně zulíbala! Byl to nádherný zážitek! Poté následovalo zašívání a na sále byla skvělá nálada, s doktory došlo i na vyprávění vtipů, bylo to úžasné!

Poté jsem byla převezena na JIP, stále jsem ještě nic necítila a bylo mi fajn, takže jsem stihla rozeslat smsky a uklidnit mého přítele, který chudák nevěděl, co se děje a neměl o mě žádné zprávy… Později mi vyprávěl, jak byl vyděšený a jak prožíval nejhorší chvíle svého života!

Když jsem začala přicházet k sobě, dostavily se šílené bolesti, ty nejhorší trvaly asi 2 dny v kuse… Ale vždy, když mi sestřičky přivezly Deníska na přikládání, vše mě bolet přestalo a užívala jsem si ty chvilky s ním. Po převezení na můj pokoj jsem už byla schopná chodit, ale stále to moc a moc bolelo… Po 5 dnech nás propustili domů, bylo to moc těžké, protože jsem byla celá bolavá a slabá, malého jsem nemohla ani pořádně pochovat… ale přítel i moje mamka mi pomáhali a asi po 10 dnech od porodu už mi bylo fajn!

Teď si už své miminko užívám a plně se o něj starám, je moc hodný, krásně prospívá a já jsem ta nejšťastnější mamina na světě!

Když jsem se svého doktora pár dní po porodu zeptala, co by se stalo, kdybych přišla třeba až ten další den k příjmu, jen mi odpověděl: „Tady v medicíně se na "kdyby“ nehraje… to radši ani nebudeme řešit…" Já jsem svému panu doktorovi moc vděčná, že takto rozhodl, ačkoliv jsem měla všechny monitory ukázkový a bezproblémový! … Stejně tak děkuji veškerému personálu, s kterým jsem přišla do styku ve Vinohradské porodnici, všichni byli super, ochotní, milí, vstřícní, chápaví… Příště chci rodit určitě znovu tam. A jako bonus se musím pochlubit s tím, že páni doktoři mi zvládli udělat absolutně neviditelnou jizvičku! :-)

Děti jsou zázrak, teď už vím, jaké je to nádherné být MÁMA …

Hodnotilo 17 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 09.10.10 08:46

Tak to je krásný, že všechno dobře dopadlo, a já si tu teď slzím dojetím… :-D
Gratuluji ke zdravému miminku a držím palce, ať jde pořád všecko dobře! :palec:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 09.10.10 08:47

ahojky, krásný deníček. přeji Tobě i Denískovi hodně štěstíčka :srdce: :hug:

 
Jaja77
Kelišová 5714 příspěvků 09.10.10 08:58

Hodně štěstíčka přeju taky. Naše malá měla stejnou váhu a o centimentr míň :-)

 
Marttineczka
Stálice 89 příspěvků 09.10.10 10:31

Malý je nádherný :-D Náš Mikulášek měřil 55 cm a vážil 4660g :-? Rodila jsem přirozeně a větší bolest jsem nezažila :-(

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 09.10.10 10:51

ahoj, gratuluju k mimču. Jinak bych ti chtěla ještě říct, že jsme na tom byly, úplně, ale úplně stejně. Taky jsem měla těhu bez jakýchkoliv problémů, jenže jsem ve 37.tt nastoupila do nemocnice kvůli špatným monitorům a ve 38tt mi porod vyvolávali, taky jsem si představovala všemožný porody, ale císař? Toho jsem se bála, taky jsem měla lokální anestezii a malého viděla hned, ale na přikládání mi ho nenosili, jen 2× ukázat za 3 dny na JIPu a domů mě pustili až 7.den, ale jizvu už taky nemam ani vidět a přítel byl naštěstí a pouhou náhodou u mě po celou operaci (původně mi přivezl věci a přijel s mamkou na návštěvu). Jo a voda mi praskla na monitoru a druhá vytekla na sále, ale u mě chtěli do poslední chvíle abych rodila klasicky. Takže taky bezproblémové těhotenství si vybral porod a já to tušila. Takže hodně štěstí.

 
Laddmie
Závislačka 2970 příspěvků 7 inzerátů 09.10.10 11:39

Krásné :srdce: Ať Vám malý dělá jen samé radosti. :srdce:

 
Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 49924 příspěvků 09.10.10 13:50

Zase brečím :mrgreen:
přeji malému jen to nej do života a at vám doma dělá jen radost :srdce:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 09.10.10 14:35

Moc gratuluju ke krásnému chlapečkovi :kytka: .
Prožila jsem si něco dost podobného.
Malej se narodil čtyři dny před termínem porodu. Byla jsem na běžných natáčkách, kde mi sestra sdělila, že už viděla teda lepší. Odpoledne jsme šli znova a už to jelo…nebyly vůbec dobré, dokonce jsem dostala kyslíkovou masku, pak to bylo sem tam v pořádku, ale bylo rozhodnuto…malému se už nedařilo a na vyvolaný porod nebyl připraven…
Takže ještě jednou gratuluju :-D

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 09.10.10 18:15

Všem děkuji za hezké reakce a za přání! I Vašim miminkům a dětičkám přeji hodně štěstí, zdraví a lásky! :srdce:

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 09.10.10 18:27

Jééé to je krááásnéééé :potlesk: Gratuluju :kytka: :kytka: :kytka:

 
jitulka80
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 09.10.10 18:53

Ahoj taky moc gratulujik Denískovi hlavně že to všechno dobře dopadlo.Přeji hodně štestí a plno krásných chvilek :srdce:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 10.10.10 00:19

Denísku, vše nejlepší do života přeji :kytka:

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 10.10.10 10:59

moc pěkně napsané, jsem také zvědavá, jaké to bude poprvé :-)

 
Andulinečka  10.10.10 14:20

Nádherný deníček a strašně dojemný,2 krát jsem musela utíkat pro kapesník :cry: dojalo mě to.Taky už se těšíme na svoji holčičku ale ještě musíme 6-7 týdnů vydržet ale nemůžeme se dočkat.Měj se moc pěkně.

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 10.10.10 17:21

Ještě jednou děkuji všem za přání… :kytka: A těm, které jsou v očekávání, přeji ať se brzy dočkají, ať jim to uteče a proběhne bez problémů! :srdce: :huban:

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 10.10.10 17:29

jo to je představa že?
tohle jsem měla podobně.. když mi malej vypadl z monitoru.. a najednou srdíčko nebylo… pak zas naskočil… a pak ještě jednou! byla jsem ráda, že jsem v nemocnici… a že doktor rozhodl že malý půjde ven! naštěstí jsme to zvládli oba normálním porodem… a když se „vylodil“ měl pupečník omotaný 2× kolem krku! Naprosto ti rozumím jak jsi šťastná že máš krásné zdravé miminko! bohužel právě ne vždy to takhle může dopadnout!! :think: :-? :palec:

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 10.10.10 17:42

jo jo, je to tak… bylo to děsný a i když od přijmu to trvalo asi 4 hodinky, přišlo mi to jako sto let a ten strach byl nepředstavitelný… Nejhorší bylo to, že jsem opravdu nad ničím takovým nepřemýšlela a vůbec mě nenapadlo, kolik komplikací může nastat navzdory bezproblémovému těhotenství… :cry: No… zvládli jsme to a opravdu to byl i přes to všechno nejkrásnější zážitek mého života!!! :srdce:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 11.10.10 07:58

Hodně štěstí do života Denískovi a Tobě ať si to teď konečně užiješ :-)
Mě to čeká v květnu :srdce:

Příspěvek upraven 11.10.10 v 07:58

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 11.10.10 19:46

TEREZ, hlavně že vše dobře dopadlo :palec: a mimísek j ezdravoučký a ty šťastná. Přeji vše dobré :huban:

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 11.10.10 20:24

Hlavně že je miminko v pořádku. :palec: Gratuluju :kytka: Já měla taky akutního císaře,na vysvětlování nebo spinál nebyl čas-malej měl ozvy tak katastrofální,že jsem šla ihned pod narkozu .Ještě před usnutím jsem slyšela ,jak spekulují jestli to přežije :-? Ještě že je to za mnou a mám svého zdravého chlapečka :hug: Bylo to o fous a jsem moc vděčná lékařům Kladenské porodnice :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Nekonečné čekání ...


Reklama