My ženy TO víme

Porod

Tušení bylo správné aneb naše zlatíčko největší! Bylo to v únoru, měsíci, kdy jsem Vám psala deníček s názvem Ptám se proč? Jeho závěr zněl: tuším, že máme miláčka v bříšku :)

Ano a bobinek v bříšku opravdu byl :) Po prvním cyklu léčby Utrogestanem se nám konečně zadařilo :) Kulíšek byl v bříšku celých devět měsíců a kousek. Krásně rostl, dělal lumpárničky, odmítal stravu maminky, a to až do 17. týdne těhotenství… mamča blinkala jako amina :) Hi, uštědřoval jsem mamce pěkné kopance, to Vám povím. Měl jsem ale i období, kdy jsem si v klidu plaval :)

Termín porodu jsme měli stanovený na 21. 11. 2011 a druhý na 26. 11. 2011. Překlenul se první termín, broučkovi se stále nechtělo a mamča byla víc a víc unavená. Uplynul druhý termín, a protože už byla mamča hodně nervózní, dokonce strávila jeden den v nemocnici s krvácením, tak se domluvila s paní doktorkou na vyvolání. Nástup do porodnice byl 1. 12. 2011. Udělala se všechna nezbytná vyšetření a šup na zátěžový test… kontrakce prý byly, ovšem mamka je moc necítila (u porodu jsem jí to vynahradil :))

Druhý den se šlo na věc :) V 8:00 zavedení vyvolávací tablety - mamka sebou šila, prý to bolelo, to ještě netušila, co přijde :) Kolem deváté hodiny dopolední první pravidelné bolesti. Ty se během následující půl hodiny změnily na kontrakce každých pět minut. Mamča se dobelhala na sesternu, následoval monitor, kontrakce opravdu byly, no světe div se :) Ták a honem volat taťku, v den příjmu s námi byl celý den a dnes byl v práci, no tohle :)

Než taťka dorazil, tak mamča už šupajdila na vyšetření a na přípravu, v životě se tak kvalitně nepo… :D Táta je tady! Hurá - máma je na přípravě, tátu k ní odmítají pustit, tak máma alespoň škemrá přes sms, ať jí něco píše - psal a hodně pěkné věci :) Konečně za námi tátu pustili :) To už jsem se dral ven a hooodně rychle. Mámu vyhnali ze sprchy, pořád jí vyšetřovali, říkali - to bude ještě na dlouho a máma trpěla jako zvíře, kontrakce každé dvě minuty, ale musela ležet na zádech :( Záda ji nebolely, ale štípaly, jednou se pokusila zdrhnout z lůžka, ovšem táta ji ukecal, ať zůstane :D, chtěla taky epidural, ať nebantuje celé oddělení - zařvala si totiž jako tur :D

Ano, ano maminko, pan anesteziolog za chvilinku dorazí, klidně ležte, říkali. Paní doktorka mamce pro změnu pomohla vstát a máma se mohla pověsit na tátu. Ale já chtěl ven - je sice pravda, že mamce píchli něco na otevírání - tak možná proto jsem se tak hnal (každý říkal, že to bude na dlouho) - tsss, já jsem se rozhodl, že jim ukážu :D

Máma ležela na zádech, pokřikávala si, dýchala, jazyk na vestě :D, drtila tátovi ruku, v puse mokrý kapesník, to musel být pohled :) A najednou křičí TLAČÍM - nikde nikdo - tak ještě jednou - TLAČÍM - to už přiletěla snad celá porodnice :D a já už měl hlavičku venku. Mamka zatlačila ještě dvakrát a já vykoukl celý :) Takže na čtyři zatlačení a šest hodin od zavedení první tabletky na vyvolání… jsem vykoukl na tento svět, přesně 2. 12.2 011 v 13:50! Pak mamču ještě hodinu šili, pouze 4 stehy, bez nástřihu, bez umrtvení, ale to už nikdo nevnímal, na světě jsme byli jen my tři. JÁ, TATÍNEK A MAMINKA.

Moc bych tímto chtěla poděkovat svému muži, který byl a je mou oporou. Stál při mě, nechal si drtit ruku, držel mi hlavu, hladil mě, uklidňoval, povzbuzoval a byl s námi u celého porodu, i když se na to původně necítil. Snad i já jsem mu tak velkou oporou.

Miluji je oba! Nejde popsat, jak moc… snad jen tak moc, jak je člověk vůbec schopen!

PS: Vím, že jsem někdy protivná, ale to na mé lásce k Vám nic nemění!

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 16.03.12 10:26

Krásny deníček :palec: Velká gratulace k mimísku a ať jsze zdraví :pankac: :kytka:

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 16.03.12 15:18

Hvězdičko, ahoj :hug: :hug: :hug: :hug:
moc moc moc moc ti gratuluju… prý máš taky Matyáška :hug:
tak ať ti roste, je zdravý a dělá ti jen samou radost :hug: :hug: :hug:

 
Ella0273
Povídálka 33 příspěvků 16.03.12 17:50

Moc gratuluju k chlapečkovi! :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 16.03.12 20:50

Jéé, to je krásný deníček :srdce: Moc gratuluji k synkovi :kytka:

 
hvězdička25
Závislačka 4228 příspěvků 17.03.12 12:20

Ahoj holky,
děkujeme :)

 
hvězdička25
Závislačka 4228 příspěvků 17.03.12 12:24

Ahoj Mínuš :)
ano taky máme Matyáska,ale bez š :)

Jakpak se máte,tak jste se taky konečně dočkali :) Já musela užívat Clostilbegyt - deníčku mám chybu :)

Jak jsi prožívala těhotenství a co Matýsek,nezlobí?Ten náš je pěkný raubířek :)

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.03.12 22:07

gratuluji.. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
PeťulaG  18.03.12 18:27

To je moc hezký deníček.. až mi šli slzy do očí.. :srdce: ať jste všichni hlavně hodně zdravý.. :hug:

 
hvězdička25
Závislačka 4228 příspěvků 19.03.12 08:28

Holky,
moc děkujeme za pochvalu :)

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 23.03.12 09:18

…tak jsem si zse pobrečela u krásného deníčku :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama