Tvoříme s dětmi: Podzimní melancholie aneb koláže z barevnýc

O životě

Následující činnost má velikou výhodu můžete jí dělat doma i venku a pokud si barevné lístky vylisujete, dá se klidně provozovat do vyčerpání zásob i přes celou zimu.

.{align:right} *]Věková kategorie: od dvou let

Procvičované dovednosti:
Poznávání listů a barev
Rozvoj fantazie
Práce s lepidlem

Pomůcky:
barevné listí
tvrdý papír
Herkules

Postup:
Na procházce si nasbírejte listy různé velikosti, tvarů i barev. Doma je můžete vylisovat nebo pracovat přímo s čerstvými. Na čtvrtku papíru si děti rozloží lístečky podle vlastní fantazie. Ti starší můžou dělat z lístků různé tvary - zvířátka, postavy… Na závěr rozložené lístky pomůžeme mladším dětem přilepit.

Pro inspiraci:
Pokud nechcete nosit listí domů, můžete si s ním vyhrát i venku.
Pokroucené lístky se dobře vyjímají na papírové kouli, stačí zmuchlat navlhčené noviny do potřebného tvaru a nechat uschnout. Výhodou je, že se koule dá dozdobit třeba šípky nebo šiškami. Čtvrtku můžete napřed nabarvit vodovkami a pak teprve nalepit pár lístků.
Listy mohou tvořit části těla, můžete z lístků poskládat domeček nebo auto. Detaily snadno domalujete.
Lístky můžete přivázat na provázek a udělat si barevné girlandy.
Vylisované lístečky položte pod papít žilkami nahoru a pastelkami vkreslete. Vystřiženými lísky můžete dozdobit další obrázky.
Listy namáčejte do temperových bareva otiskujte na papír. Pokud máte textilní barvy, můžete otisknout na tričko nebo na plátěnou tašku. Techinku zvládne pod dohledem i malé dítě a vy budete mít pěkné vánoční dárky.

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.11.06 07:38

Do pomůcek si připište hrábě - ny vyhrabání listů… :o)

A.

 
Matlásek
Povídálka 42 příspěvků 03.11.06 08:48

Ahoj Ali, díky za pěkný, ale u nás už bohužel leží 10 cm čerstvého sněhu:)))
ahoj Matlásek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.11.06 09:58

Zdar Matlásku,

zrovna jsem na Tebe myslela!! To víš, kdo nemá nalistováno, má smůlu. Leda s těma hráběma…! Já to psala už někdy v září, ale začala jsem, až bylo pár deníčků v zásobě. Taky se to zpozdilo Verunčiným pobytem v nemocnici.

Ale příště budeme dělat něco z papíru a pastelky, nůžky, papír má snad každý doma. Doufám, že se zapojíte, když máš tak šikovnýho kloučka!

Alice

Vložit nový komentář