Tvrdý boj, co za to stál

Porod

Dlouhé čekání pro nic a najednou tvrdý boj s nečekanou dohrou...

Byl to večer jako každý jiný. Povídala jsem si večer na FB a na Skypu a neregistrovala nějaké změny. Pravidelné bolesti začaly asi kolem 7 večer v neděli. Byly po 10 minutách, tak jsem si říkala, že to „Nic“ není, že to občas tak mívám. Kolem 8 už se ale zkrátily na 5 minut a já začala psát. S přítelem jsme si dělali srandičky, ale po 10. hodině byly po 4 minutách a na záchodě jsem zaregistrovala krev. Tak se jelo.

Já si došla na záchod vzít si vložku a mamina s přítelem vzali věci. Bolesti byly jako při ms, tak jsem si byla jista, že je to ono.

V porodnici mi natočili monitor a lehké kontrakce byly znát. Při vyšetření mi praskla voda (to bylo 23:45) a čekal mě tedy ještě jednou monitor. Doktor řekl, že do rána budeme dva. Uložena na pokoj asi v půl 1. Do rána jsem se budila a počítala kontrakce, které se bohužel prodloužily na 8 minut.

V 7 ráno monitor, kontrakce po 5 minutách a otevřená pouze na 3 prsty. Už to bylo jauvajz. Sestřička mi píchla nějakou injekci na uvolnění porodních cest a za hodinu mám jít na přípravku. Tam jsem šla až po 2 hodinách, ale nevadilo to. Dostala jsem čípky (které mi nepomohly). Přišel přítel a začal masakr…

Bylo kolem jedenácté. Kontrakce po 2 minutách a ani sprcha nepomohla. Už to byla krize, protože veškerá bolest šla do kříže a já „umírala“. Seděla jsem na míči, držela se futra a žalostně prosila přítele, aby došel za sestrou pro něco na bolest. Když jsem vyloženě až skoro brečela, objevila se sestra ve dveřích, že jdeme na sál.

Pruhy kolem břicha a bolesti po minutě, jenže jsem byla jen na 8 prstů! Takže se čekalo, ale už mě to nutilo tlačit, ačkoliv jsem nechtěla. Přítel byl se mnou a já, v zápalu boje s křížovými bolestmi, mu málem rozdrtila ruce. :D

Konečně jsem mohla tlačit!! Přišla doktorka a sestřičky mi ukázali co a jak. Držet si nohy, hlavu k prsou a tlačit. Bylo toho už moc a já už nemohla… Neřvala jsem, ale „vrčela“ a to pěkně. :D Pak jen slyším sestřičku, jak mi povídá „Maminko, už musí ven, přestává se mu tam líbit.“, a tak ze všech posledních sil jsem zatlačila a najednou pláč a miminko u moji hlavy. Tu bolest už jsem nevnímala a úplně na ní zapomněla.

Jenže paní doktorka ještě řekla, že bude šití.
„A je to nutný?“
„Samozřejmě že je to nutné, maminko.“

No v tu chvíli se jí asi chtělo se smát. :D Problém byl v tom, že museli zavolat na ARO a museli mě uspat a to celkově, protože mě malej potrhal zevnitř i zvenku. Co jsem jim rozuměla, tak jsem měla/mám roztrhnutý svěrač. Takže 3 stehy vevnitř a min. 10 stehů zvenku. Ještě že existují kruhy. ;)

Ale v narkóze jsem byla cca 20 minutek. Tatínek byl celou dobu s malým a když mě budili oba, byli u mě a já byla dost šťastná, že je to za mnou. Byla jsem převezená na pokoj a večer mi byl přivezen i malej. Nemohla jsem věřit tomu, že ten obřík byl ve mně. :-) Ale byl to nejšťastnější den mého života. <3

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Envie
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 17.05.15 06:40

Kdyz to tu ctu, tak si rikam… „tenhle pribeh jsem uz nekde slysela“ :-) jak se ti dari nekolik dni pote? Doufam, ze krasne s A. Zvladate :-) :mavam:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 17.05.15 08:32

Gratuluji a jaké měl malý míry? :)

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 17.05.15 10:06

Taky moc gratuluji a jake mel miry?

 
verulicek  17.05.15 13:28

Gratuluju, až na ten závěr ale celkem fajn porod ;) akorát přípravu ti mohli udělat dřív..to bys i dřív porodila…mám neblahé tušení, že ti to natáhli…chtěli počkat do rána, až bude víc personálu po nemocnici :think:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 17.05.15 19:34

Hezký deníček :palec: Je fajn, že si konečně někdo nestěžuje, že za to jak porod probíhal mohou porodníci…ale tak aspoň některé komentáře se ponesou na této vlně, že @verulicek??? @verulicek má skvělou intuici, neblaze tuší, jak to chtěl personál ošulit, přestože u toho nebyla. Děkujeme kriminální ústředně za rozbor :roll:

 
verulicek  17.05.15 19:36

@Rozárka78 :P když jako studentka vidím kolikrát něco v praxi…, vůbec bych se nad tím nepozastavovala kdyby to tak bylo 8)

Příspěvek upraven 17.05.15 v 19:37

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 17.05.15 19:40

@verulicek Bohužel se těchto hypotetických úvah často někdo chytne a už se nám tu množí polopravdy a mýty…

 
Mirek Koj
Povídálka 43 příspěvků 17.05.15 21:28

Gratuluji k miminku :kytka:. Porod takový, jako jsme asi zažila většina. Já při prvním šití zaživa bez umrtvení cca 40 stehu, 20 vnitřních a 20 venku, myslela jsem, že u toho umřu. Samotný porod byl šílený zážitek od začátku dokonce. 5 let jsem se bála být znovu těhotná, kvůli tomu, že na konci budu muset zase rodit… nechápala jsem, že v dnešní době, kdy dokáže medicína psí kusy, vypadá porod jak vypadá, utrpení pro ženu i dítě :( :( :( :( a byla jsem ráda, že to malá jen tak tak přežila.
Podruhé super porod. Šití cca 5 stehů, ani nevím jak jsem jí porodila. Na čtyři kontrakce a skoro bez bolesti.
Potřetí sice rychlý, ale šíleně bolestivý a šití bohužel taky, ještě přirostlá placenta, kterou jsem nemohla celou hodinu porodit.
Ale ty zlatíčka prostě za to stojí :srdce: :srdce: :srdce:
to je tak, když někdo se 158 cm rodí 4 kg děti :jazyk:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 18.05.15 20:16

@Rozárka78 Přesně tohle jsem chtěla napsat.  :potlesk:

 
Fikta
Extra třída :D 12130 příspěvků 20.05.15 00:12

No do poslední chvíle jsem čekala, kdy teda přijde ten tvrdý boj :lol: Gratuluju k narození chlapečka a přeju brzké zahojení :kytka:

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 20.05.15 19:39

Kdepak je ten tvrdý boj?

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 21.05.15 22:21

@Fikta @tetaagáta Troufám si tvrdit, že pro valnou většinu žen je vlastní porod tvrdý boj (i když takový, co za to stál), a to i ten klinicky úúplně pohodový (což tento - s rupturou 3. stupně - přece jen tak docela nebyl..).

 
maminka201  09.01.16 18:01
:potlesk:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama