Ukradený porod 2. aneb kontrola po šestinedělí

Porod

Rozhodla jsem se pro pokračování našeho porodního deníčku ( https://www.emimino.cz/denicky/ukradenyporod6787/ ), protože mám nutkavou potřebu se někomu svěřit... Vypovídat se s příšerného zážitku který na mě čekal v ordinaci mého gynekologa na šestinědělní prohlídce.

V pondělí mi skončilo šestinedělí a tak jsem byla objednaná v úterý na gyndu na rutinní prohlídku.
Přišla jsem ve smluvený čas, zaplatila sestře poplatek 30 kč a šla čekat do kabinky až si mě Dr. zavolá. Po té co jsem vstoupila do ordinace jsme se s Dr. pozdravili a nyní se už pokusím o „doslovný“ přepis naší komunikace…

Dr: pokynul mi ať jdu na křeslo a ptá se „Tak co porod?“
já: „No bylo to docela rychlý, o půl dvanácté jsem odtud odcházela, s tím, že se nic neděje, nález nezralý a ve 4 jsem porodila sama doma v koupelně“
Dr: já už ležela na koze s nohama nahoře a v sobě měla vražený zrcadla „Ahááá takže tímto mě tedy obviňujete že jste porodila doma“ (velmi naštvaným a arogantním tónem)
Já: „ale vůbec ne, já vám je říkám fakta“
Dr:
(už vyloženě křičí tak, že přišla i sestra…)
„no ale zní to tak, já přece nemůžu vědět kdy přesně kdo porodí, já mám také jen fakta a ta jsou prostě jednoznačná, vy jste neměla bolesti?“
Já: „ano měla, ale ty jsme měla už u vás na proghlídce a vy jste je označil za poslíčky“
Dr: naštvaný až za roh - „takže mě prostě obviňujete s toho že jste porodila doma.“
Já: „ne, tak to přece vůbec není“
konec komunikace, já slzy v očích, on před infarktem miokardu naštvaný fakt „až na půdu“
slezla jsem z kozy
Dr: „tady je všechno v pořádku“ (nabral mi jen cytologii, nesahal mi na břicho, nevyšetřil mě vnitřně, neudělal UTZ, nezepal se mě jak se cítím, nic!!!!)
Já: už nemluvila
Dr: „budete chtít nějakou antikoncepci?“
Já: „no něco by to chtělo“
Dr: „běžte se obléci a zatím přemýšlejte co vám mám napsat“
po návratu z kabinky…
Dr: „tak co jste si rozmyslela“
Já: (už skoro pláču) „ale já vůbec nevím jaký mám možnosti“
Dr: „kojíte“
já: „ano plně“
Dr: „tak to můžete mít jenom pilulky, nebo injekci na tři měsíce za 380kč,nic jinýho není“
aniž by mě něco vysvětlil čekal na moji odpověď
Já: „tak asi tu injekci?“
Dr: „fajn tak běžte sestra vám ji píchne, cytologie bude za tři týdny, naschledanou“

…a tak mám píchnutou injekci, o čem vlastně je, jaké má nežádoucí účinky či kontraindikace jsem se dověděla zpětně z letáku…

Odcházela jsem jak spráskaný pes, chtělo se mi brečet, řvát, nadávat, moje máma když mě uviděla (hojdala malou) tak se zhrozila co se stalo tak hroznýho…

Jsem rozhodnutá, tohoto arogantního, sprostýho chlapa už nikdy nepotkat a najít si nového lékaře, lékařku, která bude umět jednat s pacienty a bude chtít jim naslouchat.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 13.05.10 14:04

Lacenko - okamžitě vyměnit gynekologa. :wink: A navíc bych tohodle všude fakt hodně „chválila“.
Fakt některý doktoři jsou tak akorát na ránu. :cert:

 
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 13.05.10 14:08

Lacenko, předně gratuluju k Lidušce. Ten první krok na svět nebyl ideální, ale věřím, že o to šťastnější bude po zbytek života.
Jinak k tomu doktorovi. Podle mě si je vědom toho, že tě s těma bolestma měl poslat do porodky na pozorování a monitor a ne domu. Prostě to zanedbal a když jsi mu řekla, že jsi rodila doma, tak se zalekl. Je to vůl, vykašli se na něj a najdi si jiného doktora.
Hodně štěstí tobě, klukům i Lidunce,
 Romana

 
Marlenka11
Závislačka 3470 příspěvků 13.05.10 14:26

Lacenko, tak z jeho chování čiší strach a uvědomění si chyby. Vím, jak bezmocně se cítíš, ale… rozhodně hledej jinýho doktora a na tohoto pošli stížnost na lékařskou komoru. Nic moc od toho nečekej, ozvou se a prošetří to, závěr bude určitě nijaký, ale ON bude vědět, že takové chování si TY líbit nenecháš…

 
vulpes
Závislačka 4476 příspěvků 13.05.10 15:05

Fuj, debil jeden, jsem se při tom čtení tak rozčílila!!! :cert: No jasně, rozčílil se jako správně potrefená husa :evil:
Grrr, vyměnit hned, ale myslím, že za pár měsíců nebo let tě bude stejně jako mě mrzet, že jsi jen tiše odešla jinam a že jsi mu ještě neřekla něco od plic na rozloučenou…
Přeji hodně štěstí u nového gyndr a hlavně hodně štěstí vůbec :srdce:

 
Babáč
Povídálka 21 příspěvků 13.05.10 16:00

Ahoj i já ti poradím jedině vyměnit doktora. Je to hold blb jen být tebou řekla bych mu hezky od plic co si myslím. Neumím si ani představit jak ti v takové situaci muselo být hrozně. :cert: Já bych asi vzteky praskla. :-x Jsi statečná ženská.

 
Andik333
Neúnavná pisatelka 15419 příspěvků 13.05.10 16:51

Lacenko, úplně chápu, jaký to musel být pocit bezmoci tam ležet na té koze. Svojí reakcí sám říká, že ví, že tvůj porod podcenil. Rychle od něj a ještě bych mu něco připsala na www.znamylekar.cz :wink:

 
Anonymnice  13.05.10 17:33

Lacenko…Týýýjo, doktor se podle reakce zdá být nejen jako velký hňup, ale hňup, kterej se bojí, že to rozmázneš. já bych asi udělala jen jediný…vyměnila bych ho a když bych si přišla pro kartu, tak bych mu řekla, že důvod není ten jak porod dopadl, ale ten jak se k tomu postavil…a možná bych tam teda pro kartu poslala manžela. takže přeju, ať najdeš lepšího doktora! :palec:

 
irinek  13.05.10 20:17

Lacenko, buď v pohodě a zbytečně nebuď smutná. Už kvůli tomu sluníčku co máš doma. Gynekologa bych okamžitě vyměnila a víc bych to neřešila.

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 13.05.10 20:58

Ahoj Lacenko,
moc gratuluji k holčičce :kytka: :srdce:
a dr bych určitě vyměnila. Takového drsnáka bych mít nechtěla. Ještě po 6tinedělí se na Tebe tak „rozeřvat“, to je neúnosné.
Pokud to jde, zašla bych jen za sestřičkou, aby papíry poslala Tvému novému dr.
Měj se hezky a nenech se od něho rozházet. Nestojí Ti za to.
 Jitka

 
Hermiona
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 13.05.10 20:58

Mělas ho kopnout ještě do hlavy na té koze a omluvit se, že máš ještě bohužel od toho porodu tik v noze :-P . Bože to je debil.
Najdi jiného a lepšího a zapomeň na takového arogantního debila. Hodně štěstí v miminkem. :wink:

 
klaraa  13.05.10 21:15

A víš proč řval? Protože se bál.. stížnosti, příp. žaloby.. na neodborný postup nebo na porušení tvého práva na informace a poučení (když to, tak to, když tamto, tak..). Bojí se ČLK, soudu.., bojí se o své korýtko? :wink:

V každém případě ho vyměň, tak to je jasné a všude na celém netu ho zdrbni a jmenuj!
Gratuluji k Lidušce i k tomu, že jsi zvládla porod sama. Vidíš, jak jseš dobrá.. Sice většina žen je schopna porodit bez pomoci, pokud má fyziologické těhotenství a mimčo je správně nastavené, v těhotenství nejsou zjištěna žádná rizika apod., ale přesto je to výkon. Musela jsi být hodně vystrašená.. :-? A hlavně jsi ani nevěděla a tím pádem nevnímala, že rodíš, jak píšeš.. Ale na to už tímhle způsobem nemysli. Důležité je, že pro malou to bylo takhle v pohodě, aspoň vám do toho nikdo zbytečně rutinně nezasahoval, buď ráda. A můžeš být na sebe hrdá!

 
klaraa  13.05.10 21:16

jo a dobrej rozhovor takhle na koze s nohama do praku 8-)

 
Michaelakkk  13.05.10 23:13

Lacenko to mě mrzí,nakopala bych ho do prdele. Mám podobnou zkušenost sgynekoložkou byla jsem už ve 4 týdnu(ale nevěděla jsem to) a byla na gyndě na prohlídce a ona mi řekla že vidí nějaký miom či co nic víc nic míň nabrala mi cytologii a šla jsem domů vyděšená co se děje no a pak jsem to nedostala až když přítel koupil test potvrdilo se to bya jsem v 7+4 a šla jsem ke gynekologovi v jiným městě kde jsem studovala a ten to potvrdil a žádný miom neviděl! no rozhodni se za 3 dny jestli si bto necháš nebo ne! ted už nelituji, ale když jsem se vrátila k rodičům a máma říkala že mi u naší gyn domluvila že k ní mohu chodit že má málo lidí tak ani náhodou jezdím přes půl Prahy za jiným :-) je to sice o něčem jiném ale přístupem se asi neliší.....

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 14.05.10 06:30

Ahoj lacenko, holka statečná, tu stížnost na Českou lékařskou komoru bych poslala a v kopii jemu. Přesně toho se bojí, tak ať má proč.

 
ABRILL
Kelišová 6574 příspěvků 14.05.10 08:04

já bych se bránila a to velice ostře!!! Se divím, že mu manžel v den vašeho porodu dedal břez pusinku :pankac: to můj by to udělala určitě :-) já bych si stěžovala … ví že uděla chybu a proto je na vás zlý a zastrašuje vás :cert:

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 14.05.10 10:19

Ahoj tak to bych ho si na tý koze nakopla :cert: Najdi si nového doktora a na toho blbečeka se vys..

 
mamina44
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 14.05.10 12:15

Takový doktor by mi nesměl ošetřovat ani kuří oko.Vyměnit.Jinak gratuluji k holčičce a obdivuji Vás za to, jak jste zvládla domácí porod.K té injekci,někomu sedne někomu ne.Já se ptala známých co injekci měli, tak říkaly jo dobrý,menstruace není,pohoda tak sem si ji po šestinedělí nechala aplikovat také.To sem si tedy naběhla.Moje tělo reagovalo asi takto:Do pěti dnů jsem začala krvácet,najivně jsem si myslela že je to první menstruace po porodu a že tedy již budu mít pokoj.Krvácení trvalo 6dní.Tři dny nic a opět krvácení,tentokrát 11dní.To jsem si říkala asi to trvá než se to upraví,doktorka říkala že to ze začátku může trochu zlobit.Krvácení ustalo a za 6 dní nanovo .Když jsem krvácela 3týden,šla jsem k doktorce s tím, že to asi není normální ,Bylo mi řečeno, že se s tím nedá dělat nic jiného, než čekat až účinky injekce odezní.Krvácela jsem rovných 42 dní.Můžu říct, že jsem nebyla podrážděná jenom já, ale i manžel,kterému se šestinedělí protáhlo na půlroční celibát.Nechci strašit ,ale chtěla jsem jen napsat jak může některé tělo na antikoncepční injekci reagovat.Doufám že Vás takový zážitek nečeká.

 
Lucie77
Kecalka 399 příspěvků 14.05.10 12:17

Lacenko, jednoznačně na něj podej stížnost na lékařskou komoru a to jak pro zanedbání péče, tak pro hrubě urážející jednání! Na www.znamylekar.cz jsi mu už doufám napsala pěknou vizitečku :twisted: tohle si líbit nenechej. Tedy mně by se jinak určitě neulevilo :wink:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 14.05.10 12:19

mamino - no mě by půlroční šestinedělí ani nevadilo :wink: :lol: :lol: pravda manžel by asi nejásal :lol:
Dík všem za předčení aza příspěvky, fakt to muselo ven, je to fakt ma.or :zed: :mavam:

 
dalmatinka2004
Kecalka 197 příspěvků 14.05.10 12:44

Týýý jooo, tak to je teda hajzl! :poblion: fuj fuj fuj :poblion: Tak ten už by mě nikdy neviděl, tím si může být jistej. Věřím, že najdeš lepšího doktora! Hlavu vzhůru a držím palec.
PS: Nic si z něho nedělej - je toasi zamindrákovanej blbec, kterýho doma naštvala maželka, tak si musel na někom schladit žáhu… :pocitac:
Prima den! :srdce: :kytka:

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 14.05.10 17:03

Proc nekteri lekari nedokazi priznat pomileni? A proc vubec jeste nekdo odhaduje, kdy zena porodi, podle cipku, a proc vubec ta casta, neprijemna, a nic nerikajici vnitrni vysetreni na konci tehotenstvi delaji? (do me nikdo nikdy nesahal, ani po sestinedeli davno se vi, ze je to naprosto nesmerodatne).
Trochu me zarazi, ze sis nechala „neco“ pichnout do sveho tela aniz by ses plne informovala co to je, a mohla se rozhodnout, zda riziko, ktere jakykoliv lek ma, hodlas podstoupit…musime se proste cesky holky naucit, ze za sve zdravi zodpovidame samy, a ne lekari ci sestry, a ne jen slepe duverovat, ze oni vi nejlip, nebot nejlip vi jen a pouze dobre informovany pacient.
A na toho gynekologa napsat stiznost. Ne za to, ze neodhadl pocinajici porod, ale za jeho nepripustne chovani, ktere ti zpusobilo psychickou ujmu a zneprijemnilo ti den.
Je mi to lito, vyber si nejkou prijemnou doktorku, nic proti chlapum, ale zenske zalezitosti patri zenam (domnivam se, ze chlapi se proste nedokazou plne vcitit v tomto smeru, i kdyz mnoho z nich je urcite vybornymi lekari)

 
Kanárka
Kecalka 308 příspěvků 14.05.10 17:15

Lacenko, rozodně bych si stěžovala. Toto by mu nemělo projít :cert: Další maminka by třeba nemusela tak „dobře“ dopadnout. (myslím ten porod)
Hodně štěstí miminku :kytka:

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 14.05.10 22:31

Lacenko nejdriv velka gratulace k Lidusce,zrovna jsem si docetla prvni denicek o ukradenem porodu.
A nyni k dr-je to blb,vymen ho,nema smysl byt kvuli nemu smutna nebo se stresovat.

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 15.05.10 15:59

Lacenko,okamžitě vyměň doktora.Ke gyndařovi musí mít ženská dobrý vztah,přece jen je v tom plno intimity,a jde přece o zdraví.
Tohoto pošli někam,já bych si šla stěžovat :cert: :cert: :cert: :cert: Přeji hodně štěstí a s malou plno štěstíčka :palec: :palec: :dance:

 
rija
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.05.10 12:51

Nazdááár,teda to je hajzl :poblion: ,použila bych i tvrdších výrazů,ale nehodí se to. :cert:
Okamžitě jinam,to si přece nemůže dovolit :evil:
Hodně zdravíčka malé i tobě a držím palečky :mavam: :pankac:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 18.05.10 11:37

Lacenko, jestli tě mohu poprosit, napiš hodnocení na www.znamylekar.cz já se podle toho docela řídím a tohle bych třeba ráda věděla, když si budu např. vybírat nového gyndr. Díky i za ostatní.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama