Únorňátka a březňátka 2006 č. 17 - Malý zázrak aneb narození

Rodičovství

Milé maminky a mimísci. Už je to skoro pět měsíců, co se nám narodila dcera Natálie Marie, o nitěrné velikosti 46 cm a váhy 2650 g. Zážitek mám ovšem vyrytý v paměti dodnes a ještě nyní, když si na to vzpomenu „taktak udržuji slzy na uzdě. Dáte mi jistě za pravdu, že každý porod je krásný (pokud nekončí smutkem, o tom ovšem psát nechci), ať už trvá pár hodin, den či dva. Proto se i já chci s Vámi podělit o svůj zážitek

Začnu tedy od začátku. Jaká to byla radost, když jsem na testu objevila ty vysněné //, půl roku po samovolném potratu. Než jsem zjistila, že jsem těhotná, už jsem to posledních 14 dní před vynecháním MS cítila.
Těhotenství proběhlo hladce až na pár planých poplachů, kdy jsem skončila na pohotovosti s následným propuštěním domů hned po prohlídce. Když mi dr. dělal UTZ ve 13tt, hodně dlouho se na obrazovku díval a následně mi oznámil, že nevidí tlouct srdíčko, a že plod vypadá na 11tt. To znamená, že je plod mrtvý, čemuž se prý nemohu divit, když přihlédneme k prodělanému samovolnému potratu.
Bylo mi mizerně a chtělo se mi brečet. Dr. oddělal sondu z mého břicha a znovu jí přiložil. Počkejte, počkejte, zvolal a já (aniž mi to musel vysvětlovat) uviděla tlouct srdíčko na monitoru. Dr. se začal omlouvat a já začala brečet se slovy, že tohle mi nemůže dělat.
V podstatě celé těhotenství jsem si říkala, co kdybych porodila dříve.Moje máma mě taky porodila o měsíc dřív, co když je to dědičnéJ. Nakonec jsem se uklidnila a počítala se vším.
Kočárek a postýlku jsme se rozhodli koupit měsíc před porodem a dohodli jsme to na 11. února na sobotu s mým otčímem, protože má auto. Že by nás povozil po nákupech a pak zavezl domů. Výbavičku jsem měla už nachystanou. To nejdůležitější mi darovala moje starší nevlastní sestra. Kosmetika a plenky už na Natálku taky doma čekaly. Zbytek se dokupoval postupně.

9. února čtvrtek večer:
Manža měl první volný den ze čtyř (chválabohu, že měl 4 dny volna). Tak jsme toho náležitě využili a bouřlivě se sbližovali.

10. února pátek:
ráno jsem vstala a šla do sprchy. Vylezla jsem se sprchy a tlak v břiše. Jdu na záchod a ono nic. Tak snad později. Za chvíli se do toho připletly mírné bolesti v kříži. No to přejde, říkala jsem si a šla budit manžu, že jdeme do ochodu. Opět sbližování, za přicházejících a odcházejících bolestí v kříži. Šli jsme do obchodu a já si začala zvykat na to, že mi přišly zřejmě poslíčci, a že to do odpoledne určitě přejde. V obchodě jsem nakupovala potraviny jako bych měla manžu nechat na nějakou dobu samotného doma, asi už jsem to tenkrát vnitřně cítila. Po cestě z obchodu jsem si ještě z manži dělala legraci, že rodím a co jako budeme dělat. Manžel mi celý bledý oponoval ať nestraším.
Doma jsem ten den za výše popisovaných bolestí uklidila byt, vyprala, navařila a ještě upekla štrůdly.
K večeru mi to začalo být divné, tak manža začal zapisovat intervaly, co kdyby že.? Chodilo to, co osm, co patnáct, co pět, co dvě, co dvě, co čtyři minuty. No prostě chaos.
Nakonec v deset večer volám mámě, jaké měla posly ona. Vykázala mě na pohotovost, kam jsem posléze volala, kde mi řekli, ať jedu raději rovnou do porodnice, protože u nich je porodnice zrušená.
Tak znovu volám mámě, říkám jí co a jak a zda by pro mě nepřijeli. Nakonec jsem skončila v Ostravě-Porubě na příjmu.Samozřejmě mě stahy při příjezdu do nemocnice přešly. Vyšetřil mě dr., který konstatovat, že je to rozbíhající se porod a že to tak během šesti hodin bude hotové. Paráda, říkám si, to bude rychle.
Sestra mě odvedla na porodní oddělení, kde se mnou sepsaly veškeré nezbytnosti a poté přišel další dr. Zeptal se mě, jaké potíže mě k nim přivádějí. Koukala jsem na něho jak zjara, ale nakonec jsem mu teda sdělila „svůj problém". Odskočila jsem si na toaletu, kde mi odešla hlenová zátka, zřejmě zásluhou nešetrného a dost bolestivého vyšetření dr. na příjmu
Starší sestra mě a manžu odvedla na porodní sál. Předtím utrousila poznámku, že manža může jet ještě domů. Tak jsem si pro:,–(ila, že tam se mnou bude a hotovo.

11.února sobota:
Na porodním sále mě PA napojila na ozvy a odešla s tím ať se zkusím vyspat. Manža sebou „kecl" do křesla a za pár minut usnul. Já jsem se trápila až do brzkého rána se stahy po osmi minutách.
Nad ránem mě stahy přešly a dr. sloužící ranní směnu konstatoval, že mohu jet domů, s tím, že se to může rozjet kdykoliv. Trochu jsem si pospala, než mi PA přinesla propouštěcí papíry. Volala jsem otčímovi, aby pro nás přijel, že jedeme teda kupovat kočár a postýlku. Bylo dopoledne a mě co hodinu přicházeli stahy, ale to jsem si říkala, že to doznívá ještě s nemocnice.
Doma jsme sebou bouchli do postele. Byla jsem strašně unavená. Já jsem spala snad půl hodiny, když mě vzbudily opět stahy. Tak jsem vstala a při tom se vzbudil i nervózní manža. Koukali jsme na televizi, pak jsem luštila křížovky. Manža znovu zapisoval intervaly, které se mi k večeru ustálily na osmi minutách. Tancovala jsem po bytě, což mi pomohlo překonat stahy. Byly pořád stejné, ale mě se zdály bolestivější, protože jsem skoro vůbec nespala. Pak jsme si pustili film, který jsme vypínaly, co osum minut. Nakoce to manža nevydržel a řekl, že zavolá svému otci, s čímž jsem nesouhlasila, protože jsem s „tchánovcema" byla na nože. Jenže v tomhle si manža nenechal ditkovat a volal tchánovi. Ještě jsem volala do porodnice, zda můžu přijet, když se mi to opět rozběhlo. Dostala jsem vynadání, že jsem snad dospělá a musím sama vědět, jestli chci přijet či ne. Dost mě to překvapilo, protože, co jsem slyšela a četla, je lepší prý zavolat do porodnice a zeptat se či říct, že už jedu. Ještě jsem přebalila tašku, kterou jsem balila v pátek. Věci jsem přemístila do větší kabely a přidala dalších pár „nezbytností"J.

12. února neděle:
dojeli jsme na příjem. Sloužící doktorka mě vyšetřila a konstatovala, že můj stav je stejný (byla jsem otevřená na dva), ale že se tlačí plodová voda. Převedli mě na porodní sál. PA mi udělala nálev s tím, že mám počkat pět až deset minut a zavolala manžu. No ani ne pět ani ne čtyři, ale pouhé tři minuty stačili na to, abych běžela na záchod.
Nad ránem se na mě přišla podívat dr., která mě v noci přijímala. Něco ve mně podráždila, byť vypadala překvapeně, praskla mi plodovou vodu. Teď se vám to prodlouží, zintenzivní a zkrátí intervaly. Manža mi pak říkal, že si říkal, jak víc to ještě může bolet.
PA mě zkontrolovala, uklidila nadělení plodové vody a řekla, že po vizitě mi něco píchne na bolest, pokud to dr. dovolí. Začaly mi ty pravé bolesti. Pak přišli nějací tři mladí kluci a jeden mě začal vyšetřovat. Je to tak na pět, šest. Hurá, říkala jsem si v duchu, to půjde rychle. Odešli pryč a PA mi řekla ať si zajdu do sprchy, tak na čtvrt hodiny posprchovat bříško, že to pomůže. Jasně, utábořila jsem se v koupelně na hodinu, možná hodinu a půl. Manža mě hlídal, ať se tam nevybulím, protože tam začínalo být spoustu páry. Pak mi donesl míč. Nasedla jsem na něj a přišla velká úleva aby nakonec přišly větší bolesti než doposud. Takže míč ne-e. Nakonec jsem se přemluvila vylézt z koupelny. S manžou jsme se dohodli, že nebudu chtít epidurál, tak mi sestra píchla do zadnice včeličku. Nakonec jsem zjistila, že ti tři mladí kluci byli doktoři a ne studenti, jak jsem si původně myslela.
Nemohu říct, že by mi bolesti polevily, ale mozek jsem měla oblbnutý, že jsem sotva vnímala. Procházela jsem se po pokoji a funěla, jak lokomotiva. Přišel dr. mladý, hezký, jiný, než doposud, poznala jsem tam snad celý nemocniční personál, co se týče doktorů. Zkontroloval si mě a řekl, že je to na osm. Sláva, jásala jsem.
Nakonec přišla PA s tím, že mě dr. chce mít napojenou na ozvách vzhledem k tomu, že je to předčasný porod. Tak to jsem se málem obulila při představě, že nebudu moc chodit. Po:,–(ila mě na balon, napojila a odešla. Manža seděl chudák v křesle a já prodýchávala dlouhé kontrakce, častovala ho chudáka nadávkami, ať na mě nečumí, že je to jeho vina a že je to poprvé a naposled. No pak jsem se musela omlouvat.
Přišla chvíle, kdy bolesti odezněly a přišel pocit na tlačení. Dr. mě desetkrát přišel zkontrolovat než konstatoval, že můžeme jít na to. Lehla jsem na postel a pocit na tlačení přešel. Dr. mi masíroval hráz, takže mě nemusel ani nastřihávat. Nakonec jsem tlačila. Dost dlouho na to, abych se zeptala, zda už je venku aspoň hlavička. Vidím vlasky, ječel dr. a povzbuzoval mě pořád dokola ještě a ještě. Na chvíli jsem otevřela oči a viděla jsem, jak se po sobě sestry a dr. divně dívají. Tak jsem tlačila ještě víc. Nakonec mi musela PA zatlačit párkrát na břicho a spolu jsme broučka vytlačily. Hned jí dali pediatričce a začalo další drama. Já brečela, jak želva, protože jsem byla šťastná a zároveň jsem měla strach, protože jsem neslyšela žádný pláč.
Pořád jsem si říkala, vím, že to bude v pořádku, že malá bude v pořádku. PA mě stihla počastovat nechutnou poznámkou, jakože mi druhá PA vytlačila moje dítě. Něco na ten způsob, že já jsem nebyla schopná. A že do příště to mám cvičit.
Pediatrička se otočila, tak abych neviděla, co tam s Natálkou dělají a nakonec po pár dlouhých minutách dlouhého čekání jsem uslyšela spolu s manžou krátké zaplakání. Začala jsem bulet ještě víc a i manža přiznal, že když to uslyšel, tak mu taky skápla slzička. Hrdý manžel si Natálku podepsal, vyfotil a když mě dr. zašíval, tak mi ji ukázal zabalenou v peřince. Bohužel ji museli odnést na přístroj podporující dýchání, protože měla pupeční šňůru kolem krku. Proto ty divné pohledy dr. a sester při mém tlačení.
Byla neděle 10:43, 12. února 2006 a my jsme byli dva nejšťastnější lidé na světě.

Dodatek: o tom bouřlivém sbližování jsem psala proto, že si myslím, že právě to mi vyprovokovalo porod. Také bych Vám chtěla poděkovat, že jste mě přijaly mezi sebe. Jste moje druhá rodina a už se těším až se s Vámi podělím a svůj další porod.

Namape

Únorňátka a Březňátka 2006-74 miminek (Holčičky 40/Chlapečci 34)

31.12.2005-GEJBY/1980/Pra­ha+SIMONA/2580g+47c­m/19:58/VP/TP 30.1./ASC Lev/SVATBA 9.9. 2006
5.1.2006-KOUSINEK/1980/Vy­sočina+KRYŠTOF/2400g+49­cm/9:12/TP 1.2./ASC Vodnář
13.1.2006-RADANA2/1978/Ji­čín+EMA/3000g+50c­m/12:37/TP 15.1/ASC Býk
24.1.2006-DOROTA26/1980/Br­atislava+LUKÁŠ/2900+50c­m/17:15/TP 19.2./ASC Lev
25.1.2006-HOANDRA/1979/Ka­daň+ADAM/3200g+50­cm/1:20/VP/TP 7.1./ASC Štír
25.1.2006-EVAH/1978/Pra­ha+EMA/4000g+54c­m/7:51/TP 16.2./CŘ/ASC Vodnář
26.1.2006-ELUSA/1977/Bre­zová+ALEXANDRA/1990g/10­:45+EMA/1700g/10:­47/TP 28.3./ASC Býk
1.2.2006-JADE/1974/Pra­ha+LUCINKA/2720g+50c­m/8:35/CŘ/TP 16.2.2006/ASC Ryby
2.2.2006-ZUZ/1978/Praha+JŮ­LIE/3450g+49cm­/9:25/TP 6.2./ASC Beran
3.2.2006-HANKAB/1975/Karlovy Vary+KATEŘINA/3830g+52c­m/6:08/TP 22.1./ASC Kozoroh
5.2.2006-SWEETY/1986/Žam­berk+JIŘÍ/3400g+50c­m/12:45/TP 6.2./ASC Blíženci
7.2.2006-LINA/1975+ADAM/3950g+53­cm/2:30/TP 3.2./ASC Střelec
8.2.2006-POPILIO/1985/Brno+­JAN/2750g+47cm/14:10/VP/­TP /11.3./ASC Rak
8.2.2006-BLANKA/1980/Pra­ha+NELA/3160g+50c­m/20:51/TP 27.1./ASC Váhy
9.2.2006-BRAMBORKA/1975/Klad­no+VERONIKA/3670g+49c­m/0:15/TP 16.2./ASC Štír
9.2.2006-BAMLA/1979/Pra­ha+TEREZA/3350g+50c­m/11:33/TP 13.2./ASC Blíženci
9.2.2006-LENULKA/1980/Hať+­RADIM/3400g+50­cm/10:17/TP 6.2./ASC Býk
10.2.2006-BOHUN/1973/Mi­lovice+LUCIE/2770g+49cm­/0:24/TP 10.2./ASC Štír
10.2.2006-MARKETKAA/1984/Pra­ha+DOMINIK/3920g+53­cm/VP-CŘ/10:20/TP 5.2./ASC Býk
10.2.2006-JITULINDA/1975/Nes­peky okr. Benešov+MICHAL/3710g+51­cm/17:55/VP/TP 9.3./ASC Panna
11.2.2006-STŘAPULE/1979/Zlín­+VÁCLAV/3750g+52­cm/4:10/TP 9.2/ASC Střelec
11.2.2006-LASCONKA/1978/Pra­ha+MATYÁŠ JAN/3150g+49c­m/16:19/CŘ/TP 16.2./ASC Lev
11.2.2006-VENTO/1974/Bře­clav+VERONA/2850g+48c­m/15:17/TP 19.2./ASC Lev
12.2.2006-NAMAPE/Ostrava+NA­TÁLIE MARIE/2650g+46cm­/10:43/TP 10.3./ASC Blíženci
13.2.2006-WERINKA/1982/O­pava+NINA/3400g+49c­m/14:10/CŘTP 18.2./ASC Rak
15.2.2006-JARKA/1979/Do­mažlice+NIKOL/3800g+52­cm/13:10/CŘ/TP 16.2./ASC Rak
16.2.2006-MONINA/1976/Os­trava+DENISA/3350g+50c­m/7:55/TP 13.2./ASC Ryby
16.2.2006-VIKI25/1979/Kl­atovy+SIMONA/2420g+45c­m/13:01/TP 24.2./ASC Rak
16.2.2006-BABOO/1975/Pra­ha+VIVIEN AURELIA/3120g+48cm­/14:45/TP 28.2./ASC Lev
17.2.2006-RENYS/1980/Červené Janovice+JOSEF/3900g+52­cm/21:43/TP 20.2./ASC Váhy
17.2.2006-KOCCA/1978/Kro­měříž+ANETA/2950g+48c­m/4:26/TP 6.3./ASC Kozoroh
17.2.2006-LENUNKA/1977/Chrus­tenice okr.Beroun+JAKUB/ 3200g+53cm/11:35/TP 20.2./ASC Blíženci
18.2.2006-GRIZLEY/1978/Mladá Boleslav+JOSEF/3160g+50­cm/18:20/TP 25.2./ASC Panna
21.2.2006-BABU/1973/Par­dubice+MATYÁŠ/2740g+49c­m/1:27/CŘ/TP 4.3./ASC Štír
21.2.2006-FIALKA7/1976/Ko­lín+JAKUB/3950g+51­cm/5:26/TP 28.2./ASC Kozoroh
21.2.2006-DANIELA-PRAHA/1978/Pra­ha+MATĚJ/3680g+49­cm/CŘ/8:55/TP 1.3./ASC Býk
22.2.2006-ILLKA/1979/Šenov u Havířova+ADÉ­LA/2850g+46cm/0:53/VP/TP 28.2./ASC Štír
22.2.2006-GABIKA/1976
Par­dubice+MARTIN/2870g+50­cm/TP 18.3./ASC Střelec
22.2.2006-MILU1/1972/Nym­burk+MICHAEL/2800g+48c­m/5:10/TP 16.3./ASC Kozoroh
22.2.2006-LLLUCKA/1978/Ho­loubkov+MATĚJ/3580g+51­cm/13:34/TP 4.3./ASC Rak
24.2.2006-LILU/1976/Pra­ha+THEA/3500g+52cm­/20:11/VP/TP 26.2./ASC Váhy
25.2.2006-RYŠAVKA/1975/Pra­ha+MARKÉTA/3550g+52c­m/0:37/TP 3.3./ASC Štír
25.2.2006-DANNY/1975/Pra­ha+DAVID/2320g+46­cm/13:57/VP/TP 26.3./ASC Rak
25.2.2006-MIKINA/1980/Pra­ha+KAROLÍNA/3250g+50c­m/22:40/TP 4.3./ASC Štír
27.2.2006-MARSA/1979/Plze­ň+PETRA/3050g+49c­m/17:35/TP 10.3./ASC Panna
28.2.2006-MONINDA/1975/Kra­lupy n.Vltavou+MAR­TIN/3000g+48cm/6:47/TP 13.3./ASC Ryby
1.3.2006-SANDYM/1980/Pra­ha+MICHAELA/3530g+51c­m/12:01/TP 4.3./ASC Rak
1.3.2006-BERUN/1981/Pra­ha+MICHAEL/4490g+52c­m/23:57/TP 27.2./ASC Štír
2.3.2006-ARCHIENKA/1981/Pel­hřimov+DANIELA/3400g+51c­m/TP 25.2./ASC Lev
3.3.2006-PUPIC+BARBORKA/4160g+52cm
5.3.2006-VLNUCHA/1981/Brno­+ONDŘEJ/3400g+5­1cm/TP 5.3./ASC Kozoroh
6.3.2006-ENISEK/1976/Praha-Východ+VERONI­KA/3450g+53cm/10:09/TP 15.3./ASC Blíženci
7.3.2006-SHRINE/1974/Pra­ha+ZBYNĚK/2800g+49­cm/20:21/TP 11.3./ASC Váhy
8.3.2006-ZUZZI/1976/Plze­ň+ZUZANA/4150g+51c­m/9:40/TP 4.3./ASC Blíženci
10.3.2006-BARUSA/1980/Krko­noše+CLAUDIA/3230g+48cm­/11:44/VP/TP 7.3./ASC Rak
10.3.2006-KUKATKO/1979/O­pava+ZUZANA/4000g+52c­m/14:53/VP/TP 5.3./ASC Lev
11.3.2006-MAMULKA/1980/Brno­+PETR/4500g+55cm­/5:45/TP 5.3./ASC Vodnář
11.3.2006-IVULE/1977/Ro­kycany+TOBIÁŠ/3400g+52c­m/6:06/TP 21.3./ASC Ryby
12.3.2006-BARU/1980/Pra­ha+KRISTÝNA/3270g+50c­m/3:53/TP 10.3./ASC Kozoroh
13.3.2006-PETIK/1975/Chv­aletice+TEREZA/3520g+51c­m/10:10/TP 3.3./ASC Blíženci
13.3.2006-KVETULE25/1980/Pr­aha+ADAM/4100g+54­cm/16:05/TP 16.3./ASC Panna
14.3.2006-KOCICKAMALINKA/1980/Pří­bor+LUKÁŠ/3500g+49­cm/7:04/CŘ/TP 23.3./ASC Beran
14.3.2006-HOPSINKA/1974/Pra­ha+RICHARD/3670g/CŘ/9­:46/TP 17.3./ASC Blíženci
15.3.2006-IVANAHUBACKOVA/1983/Dol­ní Poustevna+KLÁ­RA/3980g+50cm/CŘ/TP 9.3.
18.3.2006-MARKA/1977+MAR­KÉTA/3150g+51c­m/13:55/TP 17.3./ASC Lev
19.3.2006-VERU/1975/Pra­ha+DAVID/3340g+52­cm/23:22/ASC Štír
20.3.2006-KAROLI/1977/Pra­ha+AGÁTA/2700g+46 c­m/7:42/TP 29.3./CŘ/ASC Býk
22.3.2006-SOURIS2/1980/Pr­aha+FILIP/3830g+53­cm/15:52/TP 27.3./ASC Panna
27.3.2006-ENNIE/1979/Brno+­JAN/4000g+54cm/0:30/TP 21.3./ASC Střelec
28.3.2006-KATIVAS/1976/Brn­o+ELIŠKA/3750g+51c­m/VP/TP 29.3.
29.3.2006-HOPE/1982/Stě­bořice+TEREZA/3150g+49c­m/1:07/CŘ/TP 28.3./ASC Střelec
30.3.2006-PANEV/Svitavy+TE­REZA/3600g+48c­m/CŘ
3.4.2006-DASULIKA/1980/Pra­ha+LUKÁŠ/3440g+50­cm/9:24/VP/TP 20.3./ASC Rak

Váhy a míry: 3 měsíce, 4 měsíce, 5 měsíců
Pepino (Renys) 3M 8000/65/4M 9190/71
Adámek (Lina) 3M 7900/65/4M 8510/66
Kubík (Lenunka) 3M 6830/63/4M 7760g
Davídek (Danny) 3M 5818/58/4M 6300/61
Míša (Milu1) 3M 6100/61/4M 6800/67
Thea (Lilu) 3M 6790/65/4M 7380/66,5
Michálek (Jitulinda) 3M 6880/67/4M 7210/69
Domík (Marketkaa) 3M 6980/63/4M 7940/66
Matyášek (Babu) 3M 5770/69/4M 7240/64
Matyášek (Lasconka) 3M 6180/57/4M 6570/65
Matýsek (Daniela) 3M 6700/65/3,5M 7400
Martínek (Moninda) 3M 6000/63/4M 7080/66
Tobík (Ivule) 3M 6350/64
Nelinka (Blanka)3M 6090/63/4M 6590/66
Mišulka (Sandym) 3M 6300/61
Lucinka (Jade) 3M 5450/59/4M 5900/60,5/5M 6300/63
Simonka (Gejby)3M 5270/60/5M 6410/65
Simonka (Viki25)3M 5100/57,5
Adámek (Hoandra)3M 5870/60/4M 6610/64/5M 7500/67
Mišelínek (Berun) 3M 7120/64/4M 7860/68
Honzík (Popilio) 3M 5330
Zbynďa (Shrine) 3M 5450/60/4M 6370/64,5
Zuzanka (Kukatko) 3M 6500/64
Emička (Radana2)3M 5450/60/5M 6450
Julinka (Zuz) 3M 5890/61,5
Nina (Werinka)3M 5800/62/4M 6500/63
Verunka (Enisek)3M 5840/62
Ríša (Hopsinka) 3M 6060/62
Ketka (Marka) 3M 5640/65
Kiky (Baru) 3M 5620/60
Zuzanka (Zuzzi) 3M 6380/64
Natálka (Namape)3M 4840/4M 5420/62
Pepino (Grizley) 3M 5320/61,5/4M 6090/64,5
Veronka (Vento) 3M 5000/59/4M 5600/61
Anetka (Kocca) 3M 5100/59
Háťa (Karoli) 3M 4700/58
Nikolka (Jarka)3M 5700/63/4M 6150/63
Danielka (Archienka)3M 5200/60
Ondrášek (Vlnucha) 3M 5200/61
Lucinka (Bohun) 3M 4530/58
Vivinka (Baboo) 3M 4640/62
Terezka (Panev) 3M 5100/58
Claudinka (Barusa)3M 4630/56
Markétka (Ryšavka) 3M 4540/58/4M 6560/63
Kubík (Fialka7) 3M 6840/64/4M 7990/67

Fotogalerie (Danny) : http://rodina.cz/…breznata2006
Web deníčku (Blanka): http://sweb.cz/…006/uvod.htm

A nekonečný seriál pokračuje…každé pondělí:
17.7.BLANKA- receptíky-příkrmy
24.7.BARU-první pomoc při úrazech dětí
31.7.BLANKA-Jak rostu 6.měsíc
7.8.Volný termín-hlašte se!!!
14.8.BERUN-O 1.roce deníčku

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 09.07.06 23:11

Prvnííííííí!!!! :-))))

 
karoli
Kecalka 239 příspěvků 09.07.06 23:25

druhá :-)

 
evah1
Kecalka 350 příspěvků 10.07.06 00:04

třetí:-)))

Ahoj holky,

nějak nemůžu spát,tak jdu na chvíli sem…asi už všechny spinkáte,co???

Stačila jsem přečíst pár komentářů z minulého deníčku:

BERUN: Je mi moc líto toho tvého trápení a přeji ti,ať to co nejdřív zmizí!

JITULINDO: Jsem s tebou…:-)ani já to nemám vždy lehké s mojí tchýní,ale tohle by si teda nedovolila!Dej na radu Milunky a pěkně jí to vysvětli!A nebo se odstěhuj k nám:-)))aspoň na ňákou dobu:-))

BARU: Tyhlety provokatéry z duše nesnášim a oprvdu ve mně probouzí jen samé nepěkné vlastnosti…co takhle traktůrku vypustit gumy:-)

DANIELO:Jak je na tom kamarádka?

KAROLI: Jakej byl rock for people?

LASCONKA: No vidíš teto,jak Matyášek sází jeden úspěch za druhym.-)Já se dneska z jedný knihy dočetla,že je Emule taky v něčem pozadu,ale kdo tomu má věřit…Má tak krásnej úsměv,že je mi všechno jedno a snad se do první třídy naučí i chodit:-))))

DASULINKA:Nemohu nezareagovat,pro­tože na to pořád myslím,víš,já nechci plašit,ale mně kdyby Emča spadla, byť jenom z postele, jela bych se s ní doktorovi alespoň ukázat, nikdy přeci nevíme co se v tom malém tělíčku může porouchat.Pro­sím,vážně tě nechci děsit a deptat,ale budeš mít klid a dr.tě určitě nevyhodí ale naopak pochválí,že je dobře,že jedete.

papa a dobrou noc Eva

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 10.07.06 06:35

DOBRÉ RÁNKO…

Tak mi končí dny, kdy jsem se vyspala v kuse nebo skoro v kuse… manžel začal chodit po týdnu dovolené do práce a mě každé ráno budí jeho budík…Ach jo! A navíc pak šmatle po bytě a nám vržou parkety, takže mazec!!! Takže dneska mám asi totálně po spaní. Zachvilku se jdu chystat na cestu do města a přihlásit se do plavání. Snad tam mají ještě místo. U nás je na to nával jako blázen. Původně jsem chtěla jít přes celé město pěšky, ale když vidím, že už v 6 ráno je tam 20 C, tak by mě piclo. Raději pojedu trolejbusem.

Werinka a Nina

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 10.07.06 07:21

NAMAPE:hezký porod:-).já měla to samé s Ondrou,termín 10.3.2004 a porod 12.2.2004.to je ale náhoda,co?měl 47cm a 2610g.

WERINKA:my jsme byli v Mokrosukách u Sušice,je to směrem od Klatov a kousek od Jarky.ty lesy jsou tam božský,našli jsme i lišky-už je máme nasušený.takové množství jsem fakt neviděla,úplně žlu­to.

ach jo,ty vedra jsou na palici.dneska jsme chtěli jet do Prahy,ale dělají něco na silnici k mostu Barikádníků a budou děsný zácpy asi.a to vedro…tak to by byli kluci uvařený.takže přemluvim manžu aspoň do Letňan,jestli zbylo něco po slevách na sebe:-(

BERUN:s tím nočním spaním jsme fakt na tom stejně.ale nespí se mnou v posteli,vždycky ho dám do postýlky.jsem úplně mrtvá každý ráno,ale přes den se to zlepší.jsme holt dudlíky pro ty naše dětičky.ale je to takový příjemný pomyšlení,že si chche to mimčo dudat…:-)

tak zatim

M+Ondra+Martínek 18t+6

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 10.07.06 08:06

ahooj

Namape - moc pekny denicek !!!!! :))) a manza je fakt super, ze te podporuje!!!! a nestydi se mezi nas :)))) at vam natalka dela jen radost :)

vcera bylo sileny uspavani - ketka nam knourala do pul desaty :((( grrrr, ale pak nakonec zabrala - nakojila jsem ji, pak dostala jeste 20 ml caje a 60 ml nutrilonu a usnula… probudila se az v pet rano, jen si cucla a spala az do pul osmy, takze jsem se celkem dospala… nevim, co zas bylo vcera za erupce na slunci, obvykle usina v pohode.

od vcerejska se strasne „rozkecala“ :))) je to fakt vtipny, protoze uz pouziva hlasivky (a ne hrdelni zvuky jako driv), takze ted uz lze rozeznat jednotliva pismena :) nejoblibenejsi je ted gi-iiii a eee-oo, ejejej, neee-oo
no fakt sranda. vcera jsme si to natocili na video (do fotaku).

jdu si udelat kafe a dopoledne pujdem na prochazku…
vcera tady byla trosku bourka a sprchlo, tak snad i vzduch bude ok

marka

 
milu1
Kecalka 483 příspěvků 10.07.06 08:27

Namape: Taky se těším až nám popíšeš svůj druhý porod. Vím, že si to přeješ co nejdřív, tak ať se vám doma to druhé děťátko brzy podaří.

Werinka: Na rámečky používám program MonkeyPhoto - stahovala jsem si ho z internetu. ..... David sice za holkama nechodí, teď je jiná doba. Doba SKYPE, ICQ a internetových lásek. Tak tam snad babičkovství nehrozí. I když první líbací zkušenost měl už loni na táboře :-)

Milu+ Mišánek

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 08:31

AHojky,

NAMAPE - moc hezký napsaný deníček :)

MILU - výborně, taky jsem se chtěla zeptat, jakým programem děláš ty rámečky :) Jdu stahovat..

áá, Nikolka se dožaduje.. už musím

Jarka a Nikolka

 
evah1
Kecalka 350 příspěvků 10.07.06 09:20

Ahoj holky,

NAMAPE: Moc hezký deníček:-))i slzička mi ukápla…já rodila císařem a taky o měsíc dřív,ale Emča vážila 4kg - největší nedonošenec v porodnici:-)))a taky mě dojal tvůj manžel:-)))tak mu vyřiď,že se nám to moc líbilo:-)

eva

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 10.07.06 09:27

NAMAPE Moooc hezky napsaný…taky jsem si zavzpomínala…musela jsem se smát, páč slova, že je to jeho vina a že je to poprvé a naposledy jsem říkala taky:-)) No teď už mám jiný názor:-) A ty taky viď:-)) Manžovi řekni, že jsi tu v dobrých rukách a nemusí mít o tebe strach:-) Je super, jak se stará:-)

BERUN Já nemám Lukajdíka v přehledu váhy/míry:-( Ve třech měsících jsme měli 6100g a 61 cm.

EVAH Já pak volala Dr., jestli máme přijet a co se nám stalo.....šly jsme k ní druhý den, do té doby jsme ho měli pozorovat, byl v pohodě, Dr. ho druhý den odborně ohmatala a řekla, že dobrý a že jestli chceme, může nás poslat na rentgen hlavičky, což jsme odmítli. Tak to zvládl bez úhony. Ale fuj, já měla strach…uf, uf:-(

MARKA Jak jsem tak pochopila, ty denně uklízíš?? A nemůžeš mi napsat, jak to máš rozvržený a co ten den stíháš? Já tu mám hrozný binec, dopo mi Luky už skoro nespí a když jo, tak klohním něco k obědu a odpo jsme venku a večer už jsem mrtvá…tak by mě to zajímalo, jak si to nějak rozvrhnout, aby to tu vypadalo jako v bytě:-)

Tak já zase musiiiim!!!

Dasulika+Lukýšek

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 10.07.06 09:55

dasulinka - taky litam jak blazen. rano nakrmim a dam odrihnout - to je doba, kdyz nase ketka vydrzi i 30 min. pod hrazdickou. letim se psem na zahradu, pak rychla sprcha (predtim jeste zapnu konvici)- po pouziti ji nastrikam brefem proti usazovani vapniku, pak jdu do kuchyne - zaleju si kafe, zapnu pc (nez nabehne, tak ustelu postele, nebo vynesu deky ven), pak rychle proctu emaily a novinky tady na emimi (pisu rychle, takze to mi moc casu nezabere), sem tam na marketku promluvim, zacinkam hrackama apod. Naskladam nadobi do mycky, pustim mycku (to vetsinou ted delam kazdy den, v lete totiz mycka po dvou dnech uz moc nevoni), dojdu si na zachod, po pouziti do nej naleju desinfekci a vydrbu, jdu do koupelny, splachnu bref sprchou. kdyz jeste marketka nejeci, tak rychle vytahnu vysavac a narychlo preluxuju loznici a obyvak a kuchyn (mame pejska, takze je to prevence proti chlupum - je to dost neucinne, ale aspon mam dobry pocit). v obyvaku mame celkem uklizeno, takze jen prerovnam polstarky na gauci a je to! jdu pustit pracku (pradlo povesim, az se vratime domu, treba az pozde odpoledne, proste neresim to) pak jdeme ven (nakoupim, stavim se treba i v praci) a pri marketky odpolednim spanku kuchtim obed (tak na dva dny, abych nestala u plotny furt). dalsi den, kdyz nevarim, tak treba behem te doby utru prach a vylestim zrcadla (popr. vytru chodbu). jak prijde manzel z prace, tak mu nachystam jidlo (on si tech 10 min. hraje s malou), pak se naji a jde makat do podkrovi… takze jdu s marketkou a se psem na zahradu, a mam celkem volno, no a vecer nakrmim, dam spinkat a poklidim zhruba hrnky apod. do kuchyne, snazim se moc nedelat randal, takze to nechavam na rano…
je to celkem honicka, ale zjistila jsem, ze kdyz kazdy den udelam neco malo, tak tady mame uklizeno a nemusim pak „gruntovat“… jedine, co se nam tady vali jsou moje hadry… ja jsem desna kramarka - prevlikam se vicekrat denne a to pak mam na dverich od skrine vsechno naveseny… to neni moc pekny co? ale jednou za dva ci tri dny to preberu (vetsinou to dam znova vsechno vyprat) - no a po vecerech zehlim, ale to ja delam rada, takze to mi nevadi…

jejej, to jsem se rozepsala, co? ja nevim, jak moc je to proveditelny, kazde mimi je jine a treba luky potrebuje vic pozornosti… marketka fakt vydrzi pod hrazdickou a za pul hodky uz mam nacviceny uklid, takze to zvladam tak nejak „na pohodu“.

tak my mazem ven, dokud tam neni uplnej hic.

marka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 10.07.06 10:08

Hlásí se jedna mrtvola do deníčku. Víkend jsem strávila v posteli s pěknou horečkou. V sobotu jsem vytlačila z teploměru i 40! A v neděli mě manža odvezl na pohotovost a mám angínu. Dneska už má teplotu do 38 a jsem schopná se postarat o malou. O víkendu se staral manža a celkem to zvládal (no asi je rád, že šel do práce, v neděli večer vypadal už dost strhaně :-))) odpol přijede mamča aby mi pomohla. Tak jsem ráda, že jí tady budu mít.

Namape - hezký porod a hlavně že dopadl dobře. Ale těch doktorů co tě vyšetřovalo. Já viděla doktora jen příjmu a pak po porodu když mě zašíval.

Ryšavka

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 10.07.06 10:12

ahojky,

namape - jsem na tom jako ty, taky mě porod emy hodně dojímá. a taky se těším na další - tedy na bolest ne, ale však víš. jsou to naše poklady.
a máš bezva manžela :-)

ema dnes dodpoledne usnula bez řevu a v daný čas. koukám na to jak z jara. to se mi nepodařilo už několik dní. usínání přes en nám teď činí docela problémy.

holkí ve čtvrtek ám bde půl roku - je to vůbec možný?

úklid - marko to jsi mě pobavila. dělám to podobně. někdy když manžel vezme emu ven, tak jedu jak fretka. ale neunavuje mě to - už to mám nacvičený.

a eminka se budí. tak pa
radka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.07.06 12:37

NAMAPE: moc krásný, tedy říct mi Dr. že srdíčko nebije a pak, že se spletl, tak ho snad zabiju:( Hlavně že to dobře dopadlo a Natálka je na světě zdravá a čilá! A my se už taky těšíme až nám oznámíš, že čekáš dalšího juniora:)))

DASULIKA: už je to napraveno, míry dopsány. To tříměsíční srovnání dám určitě do výročního deníčku, který mám 14.8. bude to taková rekapitulace:)

EVAH: představ si, že včera vás moje maminka viděla sedět v grébovce, měli stůl vedle vás a pořád prý přemítala odkud tě zná…a pak mi volala a říkala, že to bude určitě ta mamča co mě namaluje na svatbu:))) viděla tě na Chodově na srazíku:) Emička prý byla hodná-no jako vždy ne?

MARKA: to podnikání opravdu bude asi méně ristkantní, dnes by podle účetní měla květnová faktura dojít na účet…tak SNAD!!!

Docela nestíhám, Mišelínek je taky čím dál aktivnější, to jeho neustálé přetáčení je někdy hodně namáhavé-už ho prostě nebaví ležet, nejradši by seděl a různě lozil. Snad si sedne kolem toho půlroku, protože je chudák tolik zvědavý a ležet ho neba:)

Dnes jsem byla v práci pro potvrzení k rodičáku, tak jsme oběhli kolegyně z práce, Mišelínek sklidil úspěch, ty co ještě těhotné nejsou si po jeho návštěvě těhotenství přejí ještě víc:)))) no tak to bude asi populační exploze:) byl hodňoučký, jenom jsem je upozorňovala, že řvát umí taky dostatečně!
Navíc teď má novou věc-hrozně nahlas výská a křičí, baví ho se poslouchat. Někdy se toho lekám:)

Musím jít pracovat na horoskopech, minulý týden jsem díky svátkům a cestování či dovolené mamčy stihla udělat jen jeden a to je velmi málo.

Mějte se krásně.

Berun+Mišelínek

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 10.07.06 12:50

Tak se hlásím… zrovna jsem dorazila z města. Byla jsem se v Baby Klubu Kačka nahlásit s Ninulkou na plávání. Budeme chodit od 14. září v 15.00 hod. Už se moooc těšíme. Budu tam chodit se dvěma kámoškama, které bydlí v mé rodné vísce. Ony mají obě kluky.

SUNAR už nechci ani vidět… to byla blbost ho koupit… Sakra! Malá mi z něho pěkně blije, takže mažu rychle pro ZLATÝ Nutrilon. Blije mi úplně zgrclé mlíko.

MILU já jsem si ho stáhla taky, ale nejde mi spustit béééé.....

RADANO to letí co? Už si umí kuřátko sednout? Nebo plazí se? Od kámošky kluk už v 6 měsících seděl a ted má 7 a plací se jí po celém bytě. Nejvíc ho prý zajímají boty v botníku a odpadkový koš. No tak na to se faaaakt těším hi hi… Nám je ve čtvrtek 5 měsíců.

Werinka a Nina (hladový krk - má hlad a už tu na mě pomrčuje)!!!

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 10.07.06 13:10

Že Nina blinká dobrý není ale zgrclé mlíko je v pořádku. To znamená, že je natrávené. Mě markét blinkoší všechno. Ale Bebu HA blinkala jako normál mlíčko (teda nenatrávené) ale Bebu normál premium už blinká jako zgrclé mlíko. A je to znát i na tom co vypouští do plínek.
Ryšavka

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 10.07.06 13:14

Rysavka… ale Sunar není nic pro nás… já jsem kupovala speciální Nutrilon AR pro blindící děti a obyč fakt asi nemůže. Mě nenapadlo, že je to natrávené mlíko, se tu až stydím :-) páč Nutrilon nikdy takhle nevypadal :-)

Werinka

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 13:20

Ahojky,

WERINKA - jé, to je mi líto.. tak radši kup zase Nutrilon.. holt jí SUNAR nějak nesedl..

SRAZ v Plzni -

teď jsem se domlouvala s holkama tady z e-mimina - MAMULINKOU a OLUSKOU na takový minisraz v Plzni :) Nejspíš 29.7.
Nemáte to někdo blízko??
IVULE - ty si kousek :) Nepřidáš se???

Jarka a Nikolka

 
grizley
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 10.07.06 13:43

Ahojky,

NAPAME: Hezký deníček - mě snad nikdy neomrzí číst si o porodech :o)

MARKO: teda ten tvůj popis dne mě dostal - to já se celý den flákám a nic nezvládám. Máš můj obdiv - jsi jak fretka :o)

Jinak nám Pepíno taky špatně usíná - asi tím horkem. Včera vytuhnul už v sedm a už ve třičtvrtě na 9 jsem ho musela kojit. Pořád se budí ze sna a brečí. je mi ho bobka líto.

Otáčení: tak se nám začal otáčet naopak - z bříška na záda. Už to sice začal dělat dřív - ale pak přestal a teď se do toho zase obul. Ze zad na bříško se zřejmě nebude otáčet nikdy - chybí mu už jen kousek ale připadá mi, že o to ani nestojí aby se otočil.

Grizley

 
vento
Kecalka 116 příspěvků 10.07.06 13:43

ahoj holky,

Namape:pěkně napsané,já jsem zase nadávala příteli,ať neradí a je potichu,že je to k ničemu.Když přicházely dlouhé kontrakce,tak se snažil mě uklidňovat a dostal chudák ještě nadané.

Ryšavka,Werinka-Malá mě taky ze všeho blinká,ale ze Sunaru míň jak z MM.Nutrilon bohužel odmítá,štve mě to, protože Sunar je sladký.

NOC- Verona dnes spinkala,celou noc až do půl 8,takže paráda.
Včera jsme slavili mamčiny narozky,pak dám fotky do galerky,malá byla vyfešákovaná a když jsme se začali fotit,začala bulet.
vento +veronka

 
milu1
Kecalka 483 příspěvků 10.07.06 13:50

werinka: taky mi nešel spustit asi 3× po sobě, tak jsem odinstalovávala a nainstalovávala. Spouštěla rovnou z instalace,pak z PC - až se jednou podařilo. Asi tam mají nějaký zabezpečení.

M+M

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 10.07.06 14:02

Ahoj holky,
děkuji za vaše slova chvály. Co se týče nadávek, ta to máme asi všechny stejné. Vzhledem k tomu, že jsem od manži pomoc nechtěla, tak aspoň na mě koukal a pomáhal mi očima. No a mě to lezlo na nervy, tak jsem ječela ať na mě nečumí. No jsem se pak omlouvala. Vzkazy od vás manžovi večer vyřídím:-)

MONINDA: máš SZ

WERINKA: na tvoji SZ odpovídám že jo.
jinak sunárek u nás takové blinkání nevyvolává. No někdy blinkne, když se po krmení hned otočí na břicho. Naše malá je taková „miluji být na bříšku“ a je na něm pořád. Baví jí to víc než na zádech. Já si spíš myslím, že Nina je zvyklá na ten Nutrilon a Sunar jí asi proto nesedl.

 
lina
Kecalka 267 příspěvků 10.07.06 14:16

Ahoj HOLKY:)
Namape:krasny denicek a preju at brzy zase uvidis //.Ja uz se na ne taky tesim,ale ja si jeste pockam.

Mam ted trosku starosti s Adamkem.V noci se mne zdal nejaky moc teply,tak jsem nejdriv myslela z toho vedra.No nastesti mne to nedalo a premerila ho a mel 38,8 st.bez odectu.Kdybych s nim nespala tak bych si toho nejspis nevsimla.Tak jsme mu dali Paralen a teplota klesla na 38,4.Ted se cely den drzi na 38 po odecteni.Na zuby to nevidim,ma uplne klidny dasnicky tak nevim.Doufam,ze to nic neni jsem z toho docela vybobkovana.Prece jen mu jeste neni ani pul roku a dost se bojim febrilnich kreci.Navic to sileny vedro.

Musim si vas docist,jsme porad venku,protoze doma mame nedychatelno a vecer je na netu manzel nebo uz jsem uplne KO.

Tak se zatim mejte krasne.
Lina a Adamek 5 mesicu a 3 dny

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 10.07.06 14:19

Vento, Werinka - mě zase malá po MM neklidila nikdy, začala až když jsem jí dala UM. No co se dá dělat. Teď když je teplo to neřeším ono to zase rychle uschne. Na mrtvici jsem z ní byla v době když bylo chladno já ji hodinu po jídle začala oblékat a když byla už oblečená (podotýkám že oblíkání fakt nemá ráda a dost u toho vyvádí) tak se zeblila úplně celá. A mohli jsme začít znova.
Hodím fotku do galerky jak vypadá, když se poblinká. Tahle je ze včerejška. Asi se manža u toho hlídání nudil :-)) i když večer vipadal hůř než já :-)))

Mamča už přijela takže nakrmím a půjdu zalehnout. Asi bych to už dneska zvládla sama, ale jsem ráda, že přijela (ještě jsem v pyžamu).

Jo a co ještě umíme - už objevila nohy a snaží si je nacpat do pusinky.

Ryšavka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 10.07.06 14:34

Berun, poslala jsem ti SZ.

Pusu Miselinkovi,
Bara

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.07.06 14:37

Kdyby někdo scháněl Jané slalom z druhé ruky tak ho mají teď tady za 9400,–Kč přesně tu barvu co mám já…
 http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

MALTA: jdu mrknout na SZ.

Berun

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 10.07.06 14:42

Berun, poslala jsem ti taky SZ. a s tim kocarkem neprovokuj, ja uz na mimibazar ani nemuzu chodit, skoupila bych uplne vsechno… jsem desna, stydim seeeee

marka

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 10.07.06 14:47

Berun - tak to ses opravdu trefila :o) Narozky mám 23.7. akorát jsem ročník 75
Na papání máme zatím také lehátko a až bude Peťka ještě trošku větší, tak máme klasickou dřevěnou židličku /něco kolem 800,–/ a z toho pak jde udělat židlička se stolečkem. Lehátko mám posazené na kuchyňské lavici a mám přiražený stůl. Máme dost stabilní, někdo psal, že se mimís převrhnul i s celým lehátkem dopředu, ale Peťka kolikrát kouše okraj /tam, kde má nohy/ a převrácení naprosto nehrozí.....

Jinak zdravím všechny maminky, máte krásná miminka - občas zavítám do vaší fotogalerky

A speciálně pozdravuju Evah a Emičku :o)

Klára ze Zimňátek 2005/2006

 
jade
Kecalka 189 příspěvků 10.07.06 14:47

Ahoj holky,
tak se zase hlásíme zpátky v Praze. Od středy jsme byli ve Varech u dědečka (můj otec). Docela jsme to zvládli dobře - tentokrát se naštěestí nekonala žádná bojovka. Lucinka se chovala přímo ukázkově a dědeček byl nadšený. Vedro jsme tam zvládali trochu líp než v Praze, protože se dalo chodit po lázeňských lesích na procházky. Večer jsme pak dali Lucku spát do kočárku a vyrazili na pozdní procházku osvětleným městem. Bylo to tam moc hezký - no jak u moře - lidi v letních zahrádkách, všude kytky, osvětlený promenády. Jenom jsme s manžou zalitovali, že si nemůžeme zajít sami na večeři (Lucka zatím není zvyklá a nechat samotnou s dědečkem jsem si netroufla). No snad příští rok.

Namape - moc hezky napsaný. Já taky ráda vzpomínám - to bolestivé zapomenuto, to hezké zůstalo :)

Berun - to je mi tě fakt líto, že s tím máš takový problémy. Držím palce, aby se to zlepšilo. Ještě mě napadlo, kdybys neuspěla na té chíře jestli bys nechtěla vyzkoušet Procto klinic. Osobně s nima zkušenosti nemám, ale snad jsou dobří. Mají se specializovat výhradně na tyhle problémy a řeší vše pouze bez operace. Kontakt bys na ně určitě našla na internetu.
Já sice nemám tyhle problémy, ale zase se mi skoro 2 měsíce po porodu hojila jizva na břiše - moje tělo nesvtřebalo „vstřebatelný“ materiál. Takže teď mám 2cm širokou 15cm dlouhou nezvhlednou bolavou jizvu od pupku dolů. Na bikinky a bokovky můžu zapomenout a bombarďáky jsou teď můj symbol erotiky :) jojo, dali nám zabrat ti naši drobečci, ale stejně je moc a moc milujeme.

Laskonko - neptrap se prosím tě tím, co tvůj mimísek umí a neumí. Lucka už má 5 měsíců a 1 týden a je na tom úplně stejně! Přetáčení jí rozhodně moc nebere. Zato vískat umí nádherně. Já jsem si dokonce nechala z práce přinést knížku od Vojty: Diagnostika poruch hybnosti u kojence, abych to jako pořádně nastudovala:). No a tam jsem se dočetla, že z hlediska vývoje hybnosti je otáčení nepodstatná věc (sice pro rodiče radostná, ale nepodstatná). A pak - dětičky se vyvíjejí ve skocích. Takže mi na ten další skok teď čekáme :)

Příkrmy - holky moc se mi líbí, že píšete, že se řídíte hlavně svým vlastním citem a rozumem při tom, co dávat a kdy dětem papat. To je fajn. Já myslím, že to je nejlepší cesta. Ono totiž mezi náma - žádná 100% nejlepší a jedinečné doporučení neexistuje! A i odborníci na výživu v podstatě pořád řeší, co by asi tak bylo nejlepší a kdy. Nakonec se na něčem usnesou a to pak doporučují - jenomže za 10 let zjistí, že takhle doporučení nakonec nebyla nejvhodnější a zase se usnesou na něčem jiným. Tohle se přesně stalo v USA před 15 lety, kdy vydali „jídelní pyramidu“ - tedy ideální doporučení stravy - čeho hodně, čeho málo a tak. No a výsledek je katastrofální - celá Amerika strašně stloustla. A tak se odborníci znovu sešli, vydali „novou pyramidu“ jenomže mezitím se už lidi na něco nastavili a ted už se to jen tak nezmění. Takže takhle je to tedy s těmi „zaručeně zdravými doporučeními“ .

Hezké odpoledne všem. U nás je strašlivé vedro :(

Jade+Lucinka

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 15:07

Ahojky,

BERUN - strašně moc se omlouvám, dneska jsem zjistila, že manža ještě nedal příkaz k převodu!! Leží mu to na stole!! Ještě dneska to vyřídím, nezlob se..penízky posílám!

Jarka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.07.06 15:18

SKOTIK: tak to je paráda, narodily jsme se ve stejný den, akorát roky tu nesedí:))) Díky za info k židličce!!

JARKA: to vůbec nevadí, aspoň jsme to nestačili už utratit:))))

MARKA: no jo je to fakt provokace, ale koukala jsem na mimibazaru, že IVULE už Buzze prodala co? nebo aspoň měla zájemce, je to holt horké zboží, to si rád koupí každý!

JADE: no snad mi to v pátek na chirurgii vyřeší…je to fakt děsný, nejsem žádný poseroutka, ale zlepšení nepřišlo, takže za doktorem musím. Moc se mi tam tedy nechce ale nedá se nic dělat.

Berun+Mišelínek

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 15:38

Ahojky,

WERINKA - stáhni si ten program z www.instaluj.cz,
já už ho mám taky. Poprvé jsem ho stáhla z www.stahuj.cz a ten nejde spustit.
Na druhý pokus funguje parádně a je tam těch rámečků hrozná spousta, fakt krásný!! Jdu si hrát :)

Jarka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.07.06 15:55

JARKA: jak se prosím ten prográmek jmenuje?

Berun

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 16:08

Jmenuje se MONKEYPHOTO.

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 10.07.06 16:56

Ahojte!
tak jsme se vrátili zpařený z venku, byli jsme na poště a hádej JARKO co jsme si přivezli dom?!:-) Luky byl u vytržení.....no Péťa taky:-) Je supeeer!!!

MARKA Teda ty jsi úplná údernice!!!!!:-) Já to vedu asi tak jako Grizley, no a taky se učím. Je fakt, že je potřeba postupně, já byla zvyklá hrrr na to a všechno najednou, tak mi to zabralo taky dvě hoďky. Což teď k dispozici nemám ani náhodou. Děkuju moc, já si to blázen dokonce vytiskla, přišpendlila na nástěnku, abych měla vzor, jak na to:-))

Musím zase letěěět!

Dasulika+šíleně slintající Luky

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 10.07.06 17:27

ahojky mamule a mimískové :-)

tak se hlásíme 5ti měsíční :-) dneska máme měsíčniny :-) takže ke stejnému „výročí“ gratuluji i Domískovi od Markétky a Lucince od Bohunky ;-)

a taky hlásíme aktuální míry do tabulky - 7720g a 71cm

a taky jednu né moc dobrou zprávu. máme první nemoc :-( Miška o víkendu začal chraptět a kašlat a má zánět hrtanu :-( takže jsme dostali ATB. naštěstí jsem to podchytila v začátku, takže se to nestačilo rozvinout do angíny. Dr. říkal, že to u nás v okrese dost teď řádí. tak máme doma malého maroda.

NAMAPE krásně napsaný deníček. jo a taky trochu shoda. Miška se narodil 10.2., ale termín jsem měla 9.3. :-))))))))))))) a manža je fajn, pozdravuj ho :-)

BERUN mooooooc tě lituji s těma hemíkama. mám je taky, ale naštěstí jsou v pohodě a ozvou se jen občas.

LASCONKO Mat je skvělý povídálek a krásně pase koníky a bezvadně plazí jazyk. to zase nejde nám ostatním. takže hlavu vzhůru :-))))))))))))))))))

EVAH týýýýýýýýjo mamža je romantik :-) já mám slíbený pprstýnek za Mišáka, tak jsem zvědavá :-)

LINO téda to máte docela horečku :-( Mišák naštěstí měl stále jen 37 po odečtu. tak ať se Adámek rychle uzdraví

TCHÝNĚ děkuji za podporu. jsem moc ráda, že vás všechny mám :-) tak jsem najela na novou taktiku. začala jsem jí ignorovat a vůbec se s ní nebavím :-) ani malého jí nepůjčuji. jsem mrcha, ale nějak jí chci dát najevo, že mi tady vadí. nechci dělat rozbroje, protože mi manža slíbil, že si s ní promluví on. a když to nezabere, dám se do toho já. a to si myslím, že si za rámeček nedá. jo a taky je veeeeeeelká náhoda, že je opět tady a opět je Mišák nemocný, tak jako byl v březnu při prvním incidentu.

jupíííííííííííííííí tak už tento týden budeme mít nový kočárek :-) teta Lasconka je prostě skvěláááááááá­ááááááááááááá­áá :-) budeme mít Quinny Speedi SX v barvě Navy

KAROLI Casualplay závidím. taky jsem ho chtěla, ale bohužel Miška je trochu buřtík, tak by nám byl brzy malý. tak ať se v něm Agátce báječně jezdí.

teď si Miška krnul a lítalo mu to až z nosu. chudinka moje malinká.

tak se mu jdu věnovat marodovi malinkému, už nespinká a blbne v obýváku na přebalovací podložce.

Jitulinda a Mišánek 5 měsíců nebo 21t+3d

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 17:51

Ahojky holky,

mám tady téma na diskuzi -

Ohřívat miminkům příkrmy v mikrovlnné troubě???

Tak a teď mi řekněte všechna pro a proti, jestli to děláte, nebo jste o tom někdo uvažoval.. přečetla jsem tisíc diskuzí, protože se to hodně nedoporučuje, ale nenašla žádný rozemný argument proč. Mikrovlnka ohřívá molekuly vody, které rozkmitá a tím pádem se jídlo ohřeje, nevidím v tom škodlivost..

Co vy na to?

Je to rychlejší než v ohřívačce nebo vodní lázni a když chci ohřát třeba právě jen trochu mrkvičky z lahvičky v lékárně, bylo by to nejjednodušší…

Jarka a Nikolka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 10.07.06 17:56

Jarko, ze sem teda lezu - rekla bych, ze se to nedoporucuje hlavne proto, ze jidlo nemusi byt ohrate rovnomerne. Ze uvnitr muze byt horke, zatimco po okrajich studene a ze se mimi muze pripadne spalit. Jinak nevim. Ale co jsem cetla, tak ohrivani klasicke je snad jeste nezdravejsi nez v mikrovlnce (pokud je nezdrave), nejlepsi je asi varit cerstve a se spravnou teplotou :)

Bara

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 18:04

No na tenhle názor jsem taky narazila, ale to je přece jednoduchý.. stejně to jídlo zamícháš a vyzkouší, ne?? Takže mimi přece nespálíš!

Jarka

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 10.07.06 18:07

oops tak to ja ohrivam v mikrovlnce i lahvicky s nutrilonem… mam to vymakany, deset vterin, protrepat,deset vterin, protrepat, sest vterin protrepat a je to :))))
ja v tom nevidim zas takove NEBEZPECI..... asi fakt nejsem spravna BIOMATKA :(

ohrivacku mam, ale budu ji pouzivat spis na ty prikrmy ve sklenickach (pokud teda si nezvyknu zas na tu mikrovlnku…)

marka

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 18:19

MARKA

  • pohoda :)
    Mě právě ta mikrovlnka připadá bezva i na ty příkrmy :)
    Přiznávám se, že jsem dneska ohřála právě Hami skleničku Mrkvička s bramborem.. protože v té vodní lázni to strašně trvá.. :(

Čekala jsem, že někde najdu nějaký vážný důvod, proč se to nedoporučuje, ale zatím nic… jen všechno bez vysvětlení proč..

Jarka :) - BIOMATKA ?

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 18:25

Ahojky,

BERUN - koukám, že jsme se hromadně vrhnuly na rámečky fotek MONKEYPHOTO :)
Tímto díky MILU za prozrazení programu :)

BERUN - moc to tam Mišelínkovi sluší a hlavně ta vaše společná fotka. Musím taky vyrazit k fotografovi. Kámoš tady má ateliér, tak ho navštívím :)
Akorát potřebuju dát do pucu sebe, mám teď nějak pupínkaný xicht :) aty nešťasný vlasy.. snad zatím nevyplešatím..

Hodila jsem do galerky taky nějakou fotečku :)

Jarka a Nikolka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.07.06 18:32

JARKA: To jo, dala jsem to jen na ukázku, snad se MILU nebude zlobit, jinak už ty obrázky sem vkládat nebudu, bude to pouze pro mé soukromé potřeby:))) Líbí se mi, že se tam dají měnit barvy na černobílé a sépiové. Díky za SZ:) Já myslím, že ti to bude slušet, na pupínky dáš makeup a vlasy si vyfénuješ, takže získají na objemu:)))-to je jak z nějaký reklamy:)

Berun

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 10.07.06 18:35

juuu holky, ja se uplne cervenam… a to jsem napsala tak pulku prace za cely den… uuuf, ja jsem desna, neumim totiz sedet „na prdeli“ :) a litam jako fretka cely zivot, jsem proste takova natura…:) a navic mam hodne mimi, tak se to da! dasulinka - hlavne to res presne tak, jak ti to vyhovuje, zadny „manual“ na to neni… :)

berun - diky za sz

casualplay - hmmm, ty jsou krasneeee

zitra uz snad budem mit toho buzze - holky drzte palce, at se mi libi a at uz je to nas posledni kocarek… (manza rika, ze jsem nemocna, jak furt vybiram a vybiram)

uz nevim, co jsem chtela…

joooo, Jitulinda - pusinku nemocnemu Misankovi, at se ti brzo vykuryruje…

jarka - kolik toho niki sni z ty sklenicky? ja jsem dneska koupila uz par sklenicek, mame tady otevrenou novou drogerku, tak jsem tam zasla a pri te prilezitosti jsem se trosku vybavila (mrkvicka). jenze i tak mi prijde, ze je i ta nejmensi sklenicka moc velika,kdyz toho ketka sni jen dve lzicky (aspon tak to pisou) - nebo das niki celou sklenku? jinak souhlas s tou mikrovlnkou, je to rychlejsi nez v ty ohrivacce…

tak a ted uz vazne vypinam.

paaaa
marka

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 18:36

No nevím, jestli to nějaký make-up zachrání…

Jen nám pěkně ty obrázky vkládej, ať se taky pokocháme :) Milu se určo zlobit nebude :), že budeme všechny orámečkovaný :)

Jarka :)

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 18:40

MARKA -
no máš začínat po lžičkách, ale já se přiznám, že jsem jí napoprvé nechala sníst 1/3 skleničky, nedala si to utrhnout od pusy :)
Dneska jsem zkoušela tu Mrkvičku s bramborem, to je trochu větší lahvička než ta První lžička a zblajzla půl sklenky a dala by si ještě.. to všechno prosím po vydatném koju :) a já už jsem jí pak radši nedala, až zase zítra.

Jinak přišla na jiný systém papání po lžičce a dneska po krmení byla skoro čistá! Poprvé měla mrkev až na čele - viz fotka v galerce a dneska už měla jen trochu na bradě, jak hltala.. už když to viděla, tak se vrhala na mističku a otevírala pusu na lžičku, asi bude fakt jedlík, úplně se na to třese :)

Jarka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 10.07.06 18:58

JITULINDA: to mě mrzí, že je Miška marod, ať se brzy vyléčí!!! Výšku máte tedy ohromnou, přes 70cm tu má myslím jen Pepino od Renys co? Ale my už to máme jen o 2cm takže třeba v těch 5 měsících to doženeme.

LINA: ta teplota je opravdu vysoká, neboj určitě to bude v pořádku. Hlídej ho a kdyžtak zajděte k Dr.

Berun

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 19:01

JITULINDA, LINA -
teda, takový krásný počasí a vy máte doma marody.. Nikolka posílá oběma pusinku a brzy se uzdravte!!

Jarka a Nikolka

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 10.07.06 19:13

NAMAPE:máš SZ

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 10.07.06 19:21

VENTO - máš SZ

Jarka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama