Únorňátka a březňátka 2006 č. 41: Skřítci

Těhotenství

Milé těhulinky a maminky, tak, jak se chýlí únor ke konci, tak se náš deníček pomalu mění z těhulkovského na miminkovský a nebude trvat ani pár týdnů a budeme mít všichni svá miminka u sebe. Až tento okamžik nastane, tak se ty pro někoho těžké poslední týdny těhotenství překlopí v neméně těžké první dny doma, kdy budeme všichni vyplesknutí z těch našich pokládků, budeme bojovat s kojením, spaním, vtíravými příbuznými a jejich vítanou pomocí a hlavně s naší vlastní hlavou. Pro tyto první náročné dny a týdny, kdy budeme potřebovat hlavně pomoc našich nejbližších, je důležité, abychom byli v psychické pohodě a v dobré náladě. A k tomu nám slouží co? No přeci eMimino a naše kamarádky ve zbrani :) a taky příběhy a pohádky. A já vám budu vyprávět všechno, co vím o skřítcích.

Skřítci

Jak jistě víte, na světě existuje nepřeberné množství živočišných druhů, které se vědci snaží zmapovat a popsat. Existuje však také celý jeden druh, který pozornosti vědců stále uniká, neboť ho odkazují do oblasti bájí, pověstí a pohádek a odmítají se jím zabývat. Ale my, dospělí tady mezi sebou, si můžeme klidně říci, že se vědci mýlí. A co je to za druh? Jsou to skřítci! A rozhodně nepatří do oblasti bájí.

Osobně bych je dělila na skřítky lesní a skřítky domácí. Povahou jsou skřítci stvoření spíše poťouchlá oplývající vysokou mírou inteligence a velkým pudem sebezáchovy a notnou dávkou humoru. Nutno říci, že zatímco ostatní zvířena se zabývá sama sebou nebo svou kořistí, skřítek trpí zvláštní fixací na člověka. Tato fixace se projevuje různými způsoby. Skřítek někdy pomáhá, jindy poťouchle škodí, nikdy však neubližuje.

Skřítek lesní je skřítek, který se zabývá zejména lidmi vyskytujícími se v lese - dokáže ukázat správnou cestu, ale také zavést na scestí a nechat nebohé lidi bloudit. Dokáže ukazovat lesní plodiny, stejně jako je poťouchle schovávat v lesním podrostu. Činnost těchto skřítků je patrná zejména na konci léta a na podzim, kdy se baví na účet lidí spěchajících do lesa za lesními plodinami, tuto skutečnost vám potvrdí zejména sběrači hub.

Skřítek domácí se dělí na několik poddruhů - skřítek ponožkový, skřítek nádobníček, skřítek spoďárový a skřítek oblečeníček. Jak již názvy prozrazují, tito skřítci se specializují na různé kejkle s příslušnými domácími věcmi. Já nevím jak u vás, ale u nás doma jsou skřítci ponožkoví a nádobníčci - ti mají zvláštní specializaci - u nás doma se specializují na manželovi ponožky šedé a černé barvy (béžové nebo bílé je tolik nezajímají) a na malé kávové lžičky…

Tolik stručná charakteristika skřítků. Existuje však ještě jeden druh skřítků - jsou to skřítci tzv. člověčí. Tyto skřítky nikdy neuvidíte, ale jejich působení rozhodně poznáte. Tento skřítek si vybere určitého člověka a provází ho až do konce jeho života. Je to skřítek poťouchlý, svého člověka velmi miluje a je mu věrný. Asi nejvíce na něj sedí, že je velmi poťouchlý a většinou má velmi osobitý smysl pro humor.

Nutno dodat, že ani jeden z těchto zmíněných druhů skřítků není zlý, pokud tedy poťouchle zaškodí, nikdy není nikdo ohrožen na životě nebo zdraví (tělesném, o tom duševním by se dalo spekulovat, zejména pokud je skřítek obzvláště vytrvalý).

Nevím, jak vy, ale já mám tu čest, že se o mě stará také jeden skřítek člověčí, můj vlastní osobní skřítek a tímto bych mu chtěla vzdát hold, rozhodně se s ním nenudím. Můj skřítek má velmi osobitý smysl pro humor. A víte kdy se to nejvíce projevilo? V mém těhotenství.

Můj skřítek hlídá, abych stále stála nohama na zemi, i když je moje hlava v oblacích, a občas mi trochu pomůže a ty nohy mi lehce podrazí, ale pád naštěstí nebyl zatím nikdy příliš tvrdý :-) a také mě chrání. Nevěříte? Jako důkaz uvedu několik příhod, které mě s mým skřítkem potkaly, a uvidíte, že je to sice skřítek neposeda (hehe, zvědavý jako opička), ale myslí to se mnou dobře.

V roce 2001 jsem se chystala na svatbu s mužem mého života, jediným a dokonalým, ale skřítek naštěstí včas zasáhl a podrazil mi nohy, pád byl sice tvrdší, ale o to víc mu za to děkuji, naštěstí jsem si toho „pana dokonalého“ nevzala.

Nakonec jsem se vdávala v roce 2002 a mohu říci, že tohoto manžela mi skřítek po předchozích zkušenostech v mém výběru nahrál přímo pod nos (narazila jsem na něj v tehdejší práci) a zatím nelituji. Ke konci roku 2004 jsme se rozhodli s manželem, že bychom chtěli mít miminko, že by to určitě bylo nádherné. Měla jsem tehdy super zaměstnání, před sebou skvělou budoucnost a zaručeno, že i s mimčem budu moci chodit na půl úvazku do práce. Byla jsem šťastná a lítala jsem někde v oblacích a plánovala a plánovala a růžově malovala. Když vy:,–(ím antikoncepci v lednu, začneme se snažit v květnu a v září se nám zadaří, tak to akorát vyjde na červenec, což je to nejlepší datum pro porod, protože 16. 2. začíná jedna super výstava a tu musím dokončit. Ale člověk míní a skřítek mění :-) však on ví, proč… Moje super práce skončila s koncem května a zároveň s tím jsem zjistila, že jsem těhotná, protože se zadařilo již na první pokus! A víte co? Termín porodu podle PM jsem měla 16. 2. přesně na den zahájení té dokonalé výstavy :-)
Takže místo super práce a skvělé budoucnosti jsem se ocitla bez zaměstnání, těhotná a na podpoře. Zpětně se na to koukám a říkám si - naštěstí! Skřítek věděl, co dělá, protože moje tělo nesneslo nápor všech hormonů a zhroutilo se, takže jsem ležela a ležela a blila a blila. Ale protože je můj skřítek poťouchlíček vlastně dobrák, tak mi pomáhal, co mu síly stačily a díky němu jsem přežila těch nejhorších 18 týdnů v mém životě.

Ale to skřítkovi stačilo a řekl si, že když mi tolik pomáhal, tak že si zaslouží také trochu zábavy. A tak na prvním UTZ, kdy mohlo být vidět pohlaví, nám paní dr. řekla, že čekáme s velkou pravděpodobností holčičku. Skřítek nás vydržel napínat ještě další měsíc a půl, než se domluvil s píďou v mém bříšku a konečně nám ukázali, kluci jedni poťouchlí, toho pindíka. Ale ani to skřítkovi nestačilo a v koalici s píďou v bříšku se rozhodli bojkotovat 3D ultrazvuk, takže jsme viděli nožičky, ručičky, nakonec i toho pindíka, ale xichtík ani jeden. Pak to chvíli vypadalo, že skřítek usnul na vavřínech, potěšen svými poťouchlými úspěchy a žádné další překvapení mi nechystá. hahahaha

Před Vánoci se skřítek probudil s tím, že už dlouho nic neprovedl, takže uspal píďu tak dokonale, že jsme byli radši odesláni na monitor, zda je všechno v pořádku. Při této příležitosti se zjistilo, že skřítek namluvil píďovi, že východ je nahoře, takže si píďa ucpal skutečný východ prdelkou. Nicméně si to skřítek asi rozmyslel, nebo se s píďou špatně domluvil a za dva dny píďa objevil východ dole, takže tam strčil hlavu s tím, že si teda počká na povel k vylodění. Naštěstí se umoudřil i skřítek a žádný povel se nekonal.

Od té doby jsem celkem nic nezaznamenala, skřítek mě oblažoval pouze drobnostmi v podobě tvrdnoucího břicha, bolestí jako u zánětu slepého střeva, bolavými žebry, placatými kyčlemi a občasnými nevolnostmi či touhou přežrat se k prasknutí a pálením žáhy v naprosto nevhodných okamžicích. To jen abych nezapomněla, že je tady ještě někdo :-)

A tento stav trval až do začátku února 2006. Jsem tvor, který lítá s hlavou v oblacích, maluje si svět na růžovo, nohy sice občas mám na zemi, ale ne moc pevně :-), a tak, i když mě můj skřítek varoval, jsem jeho varování vůbec nepochopila. A že se mě snažil varovat…a víte jak? Kdo to byl, kdo vnuknul mému manželovi myšlenku na to, že by bylo krásné nechat si na mé kulaté těhotenské bříško namalovat píďu, jak leze přes bříško ven? Já už to teď vím, byl to můj poťouchlý skřítek! Ale já jsem to nechápala.

A tak se stalo, že jsem se v sobotu 11. 2. probudila a než jsem stačila vylézt z postele, tak jsem si ji pocintala plodovou vodou. Bylo jí docela málo, tak jsem zavolala do Podolí, že tedy přijedeme, a šla jsem si ještě na chvíli lehnout k manželovi. No, pomalu jsem nestačila ani vyskočit podruhé z postele, když se protrhnul ten můj bazének. Tak jsme tedy vstali, nasnídali se a velmi pomalu vyrazili do porodnice (voda mi praskla v 8 a už v půl jedenácté jsme byli v porodnici). Kontrakce žádné, bolesti žádné, pocity žádné, jenom trochu rozechvění, že už je to tady. Na monitoru se vše potvrdilo - miminko je aktivní, kope, děloha klidná, kontrakce nikde. Paní dr. mě prohlédla a s výrazem rybáře ve mě lovila tu sestouplou hlavičku do pánve, ale ouha! kde nic, tu nic…tedy něco ano, ale nějaké divné. No, závěr zněl - na porod to rozhodně nevypadá, tak uvidíme do zítra, jestli se něco nezmění, takže mě čekalo 24 hodin čekání na kontrakce. Uaaaaa. Ale i tady zasáhl můj skřítek a nakukal paní dr., že by to přeci jen chtělo ultrazvuk, tak jsem hupsla na stůl a za chvilku už bylo všechno jasné! To nebyla hlavička, do čeho štouchala paní dr., to byla prdelka! Náš píďa si to tedy nakonec rozmyslel a spolu se skřítkem se dohodli, že východ je vlastně nahoře :-) a taky si tam z plodovky udělal obrovský bazén (myslím, že 2,5 litru je docela dost, ne?). Takže jsem byla zvolena císařovnou, a protože jsem jedla snídani, tak jsem si na to císařování musela počkat do čtyř odpoledne… Ale můj skřítek byl stále se mnou a dodával mi odvahu, takže jsem nebyla nervozní a byla jsem jenom netrpělivá, že musím čekat tak dlouho :-) Byl tam se mnou manžel, kterému jsem dodávala odvahu já a debatovala s ním o všem možném, aby ten můj miláček nebyl moc nervózní.

A skřítek zařídil spoustu dalších věcí - strašně hodnou porodní asistentku (určitě byla mladší než já a byla úžasná), tak skvělou anestezioložku, že jsem tomu až nevěřila (chovala se ke mně jako moje maminka, hladila mě po ruce a povídala mi všechno, co se během operace dělo a hlásila, že už vidí nožičky) a super operující doktory (celou dobu operace debatovali o salse a potápění). Skřítek taky zařídil, že se všichni doktoři i babky kořenářky trefili a 11. 2. v 16.19 se nám narodil krásný chlapeček, kterému jsme na poslední chvíli vybrali jméno Matyáš Jan. Matyáš, protože se nám to líbilo a Jan, protože je to po tchánovi. Matyášek se narodil v den, kdy má svátek Božena, což byla poslední a zároveň největší tchánova láska. A pak že nemá můj skřítek smysl pro humor :-)

Chtěla bych touto cestou svému skřítkovi moc poděkovat a slibuji, že už budu hodná :-)…ale tu hlavu v oblacích si prosím nechám…však ty mi, můj skřítku, ty nohy včas podrazíš, že ano?


Máte doma také nějaké skřítky? A co člověčí skřítci poťouchlíci? Jaké s nimi máte zkušenosti? Určitě nejsem jediná, kdo má svého skřítka :-)

S Matyáškem přejeme všem těhulinkám bezproblémové rozdvojení a všem mamulinkám hodně mlíčka a hodná miminka.

Lasconka a Matyášek 17 dní

Únorňátka a Březňátka 2006 - Seznámek

NAŠE MIMINKA: 39 (Holčičky 21 / Chlapečci 18)

31.12.2005-GEJBY/1980/Pra­ha+SIMONKA/2580g+47c­m/19:58/VP/TP 30.1./ASC Lev
5.1.2006-KOUSINEK1980/Vy­sočina+KRYŠTOF/2400g+49­cm/9:12/TP 1.2./ASC Vodnář
13.1.2006-RADANA2/1978/Ji­čín+EMA/3000g+50c­m/12:37/TP 15.1/ASC Býk
25.1.2006-HOANDRA/1979/Ka­daň+ADAM/3200g+50­cm/1:20/VP/TP 7.1./ASC Štír
25.1.2006-EVAH/1978/Pra­ha+EMA/4000g+54c­m/7:51/TP 16.2./CŘ/ASC Vodnář
26.1.2006-ELUSA/1977/Bre­zová+ALEXANDRA/1990g/10­:45+EMA/1700g/10:­47/TP 28.3./ASC Býk
2.2.2006-ZUZ/1978/Praha+JŮ­LIE/3450g+49cm­/9:25/TP 6.2./ASC Beran
5.2.2006-SWEETY/1986/Žam­berk+JIŘÍ/3400g+50c­m/12:45/TP 6.2./ASC Blíženci
7.2.2006-LINA/1975+ADAM/3950g+53­cm/2:30/TP 3.2./ASC Střelec
8.2.2006-POPILIO/1985/Brno+­JAN/2750g+47cm/14:10/VP/­TP 11.3./ASC Rak
8.2.2006-BLANKA/1980/Pra­ha+NELA/3160g+50c­m/20:51/TP 27.1./ASC Váhy
9.2.2006-BRAMBORKA/1975/Klad­no+VERONIKA/3670g+49c­m/0:15/TP 16.2./ASC Štír
9.2.2006-BAMLA/1979/Pra­ha+TEREZKA/3350g+50c­m/11:33/TP 13.2./ASC Blíženci
9.2.2006-LENULKA/1980/Hať+­RADIM/3400g+50­cm/10:17/TP 6.2./ASC Býk
10.2.2006-BOHUN/1973/Mi­lovice+LUCIE/2770g+49cm­/0:24/TP 10.2./ASC Štír
10.2.2006-MARKETKAA/1984/Pra­ha+DOMINIK/3920g+53­cm/VP-CŘ/10:20/TP 5.2./ASC Býk
10.2.2006-JITULINDA/1975/Pra­ha+MICHAL/3710g+51­cm/17:55/VP/TP 9.3./ASC Panna
11.2.2006-STŘAPULE/1979/Zlín­+VÁCLAV/3750g+52­cm/4:10/TP 9.2/ASC Střelec
11.2.2006-LASCONKA/1978/Pra­ha+MATYÁŠ JAN/3200g+50c­m/16:19/CŘ/TP 16.2./ASC Lev
13.2.2006-WERINKA/1982/O­pava+NINA/3400g+49c­m/14:10/CŘ//TP 18.2./ASC Rak
15.2.2006-JARKA/1979/Do­mažlice+NIKOL/3800g+52­cm/13:10/CŘ/TP 16.2./ASC Rak
16.2.2006-MONINA/1976/Os­trava+DENISKA/3350g+50c­m/7:55/TP 13.2./ASC Ryby
16.2.2006-VIKI25/1979/Kl­atovy+SIMONKA/2420g+45c­m/13:01/TP 24.2./ASC Rak
16.2.2006-BABOO/1975/Pra­ha+VIVIEN AURELIA/3120g+48cm­/14:45/TP 28.2./ASC Lev
17.2.2006-KOCCA/1978/Kro­měříž+ANETKA/2950g+48c­m/4:26/TP 6.3./ASC Kozoroh
17.2.2006-LENUNKA/1977/Chrus­tenice okr.Beroun+JAKUB/ 3200g+53cm/11:35/TP 20.2./ASC Blíženci
18.2.2006-GRIZLEY/1978/Mladá Boleslav+JOSEF/3160g+50­cm/18:20/TP 25.2./ASC Panna
21.2.2006-FIALKA7/1976/Kolín+ JAKUB /3950g+51cm/5:26/TP 28.2./ASC Kozoroh
21.2.2006-DANIELA-PRAHA/1978/Pra­ha+MATÝSEK/3650g+49­cm/8:55/CŘ/TP 1.3./ASC Býk
21.2.2006- BABU/1973/Par­dubice+MATYÁŠ/2740g+49c­m/1:27/CŘ/TP 4.3./ASC Štír
22.2.2006-ILLKA/1979/Šenov u Havířova+ADÉL­KA/2850g+46cm/0:53/VP/ TP 28.2./ASC Štír
22.2.2006-GABIKA/1976/Par­dubice+MARTIN/2870g+50­cm/3:45/ TP 18.3./ ASC Střelec
22.2.2006-MILU1 /1972/Nymburk+MIC­HAEL/2800g+48c­m/5:10/TP 16.3./ASC Kozoroh
24.2.2006-LILU/1976/Pra­ha+THEA/3500g+52cm­/20:11/VP/TP 26.2./ASC Váhy
25.2.2006-RYSAVKA/1975/Pra­ha+MARKÉTKA/3550g+52c­m/0:37/TP 3.3./ASC Štír
25.2.2006-DANNY/1975/Pra­ha+DAVID/2320g+46­cm/13:57/VP/TP 26.3./ASC Rak
25.2.2006-MIKINA/1980/Pra­ha+KAROLÍNKA/3250g+50c­m/22:40/TP 4.3./ASC Štír
27.2.2006-MARSA/1979/Plze­ň+PETRA/3050g+49c­m/17:35/TP 10.3./ASC Panna

Těhulky po termínu!!!!!????
22.2.JANKA26/1979/Pr­aha/KLUK/Filip/Mo­tol

TĚHULKY: 28 TĚHULEK- 12 chlapečků /// 13 holčiček /// 3 překvapení

25.2.ARCHIENKA/1981/Pel­hřimov/HOLKA/Da­nielka/Pelhři­mov
27.2.BERUN/1981/Pra­ha/KLUK/Micha­el/Podolí (UTZ TP 22.2.)

BŘEZEN 2006=========­========
3.3.PETIK/1975/Chv­aletice/HOLKA
4.3.LllUCKA/1978/Ho­loubkov/KLUK/Ma­těj/Plzeň-Slovany/20.2.Po­rodnice
4.3.SANDYM/1980/Pra­ha/HOLKA
4.3.ZUZZI/1976/Plze­ň/HOLKA/Zuzana/Plzeň-Mulačov
5.3.KUKATKO/1979/O­pava/HOLKA/Zu­zana/Opava
5.3.MAMULKA/1980/Brno­/KLUK
5.3.VLNUCHA/1981/Brno­/PŘEKVAPENÍ/Brno-Bohunice

--------------------------------40tt---------------------------
7.3.BARUSA/1980/Krko­noše/PŘEKVAPE­NÍ/Trutnov (UTZ TP 13.3.)
8.3.ZITA/1977/Brno­/KLUK/JAKUB/Brno-Polní
9.3.IVANAHUBAC­KOVA/1983/Dol­ní Poustevna/HOL­KA/Klára/Děčín
9.3.JO/1970/Brn­o/HOLKA/Brno-Bohunice
10.3.BARU/1980/Pra­ha/HOLKA/Kris­týna/Podolí
11.3.SHRINE/1974/Pra­ha/KLUK/Zbyněk/Krč (UTZ TP 5.3.) ---------------------------------39tt----------------------------
13.3.MONINDA/1975/Kra­lupy nad Vltavou/KLUK/Mar­tin/Mělník
15.3.ENISEK/1976/Pra­ha-Východ/HOLKA/Ve­ronika/Podolí
16.3.KVETULE25/1980/Pr­aha/KLUK/Adam/Po­dolí
17.3.HOPSINKA/1974/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ
17.3.MARKA/1977/HOL­KA/Markéta/Rou­dnice nad Labem ---------------------------38tt-------------------------
20.3.DASULIKA/1980/Pra­ha/KLUK/Lukáš/Po­dolí
21.3.ENNIE/1979/Brno/­KLUK/Jan
21.3.IVULE/1977/Ro­kycany/KLUK/To­biáš
23.3.KOCICKAMA­LINKA/1980/Pří­bor/KLUK/Luká­šek/Frýdek-Místek/CŘ? ---------------------------37tt---------------------------
27.3.SOURIS2/1980/Pr­aha/KLUK/Filip
28.3.HOPE/1982/Stě­bořice/HOLKA/O­pava
29.3.KAROLI/1977/Pra­ha/HOLKA/Agát­ka/Podolí
29.3.KATIVAS/1976/Brn­o/HOLKA/Eliška/Brno-Obilný Trh --------------------------36tt-----------------------------

Doktorská postupka:
28.2.Barusa-KO
28.2.KocickaMalinka-KO
28.2.Karoli-KO
28.2.Shrine-KO
28.2.Enisek-KO Podolí 11:30
1.3.Marka-UTZ
3.3.Dasulinka-KO+Monitor Podolí 8:00
3.3.Berun+KO+Mo­nitor Podolí 7:40
6.3.Ennie-KO
16.3.Karoli-KO Podolí

Fotogalerie (Danny): http://rodina.cz/…breznata2006

Příští deníček:
3.3. Dasulika - „Problémy s kojením miminka+Problémy s prsy při kojení“
7.3. Enisek - „Očkování dětí“
10.3. Werinka - „Jak se narodila Nina“

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  27.02.06 19:53

Holky,

já vás jdu normálka pochválit!!! :-)

Máte krásně vedené, skvěle naformátované deníčky, dokonce samy rozdělujte náhled a zbytek článku, to se tak krásně posílá!!! :-)

Tak štastný přesun mezi těhudeníčky přeje

Peta

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 27.02.06 20:36

…škoda, druhá :-)

Enisek a Verunka 37+5 tt

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 27.02.06 20:43

tak jsem byla ve vane a nic moc-tak uvidime,jak to bude v noci pokracovat,ted uz me to prepada i ve stoje:-)

tak zatim......rano?:-))

M+O+prcek

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 27.02.06 20:47

LASCONKA: moc moc moc krásný deníček!!! Když se nad tím tak zamýšlím, tak asi taky nějakého skřítka mám :-) Ale to by bylo na dlouhé vyprávění :-)

Enisek a Verunka 37+5 tt

 
Lasconka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 27.02.06 20:50

MONINDA - tak to vypadá nadějně :-)

ENISEK - však já toho mám taky hodně a ten můj skřítek musí být někdy úplně uhoněný ;-) Ale teď mám jednoho skřítka tady v lehátku a tlačí a breptá :o)

Lasconka

 
Zuz2
Kecalka 434 příspěvků 27.02.06 22:25

Ahoj maminky, miminka a tehulky,

Lasconka - SUPER denicek!
Skriatka mam urcite tiez a som s nim veru spokojna. Mam dobreho manzela, dobru pracu a skvelych kolegov, podarilo sa nam otehotniet tiez na prvy krat a okrem nevolnosti na zaciatku tehu mi moj skriatok doprial celkom prijemne tehotenstvo a nakoniec aj spontanny porod. Julinke vybral krasny datum k vylodeniu - 2.2.2006 a narodila sa len 3 dni pred 90. narodeninami svojej prababicky Julie, po ktorej ma aj meno.
Skriatok mi pomaha zvladat aj prve tyzdne s Julinkou bez velkych nervov a baby blues, hoci sa mi uz podarilo si zo dva krat poplakat - proste sa mi tie slzy spustili same od seba - ach tie hormony.

Julinka je zlaticko, papka, kaka, pribera, ale trapi nas aj brusko a tak vie nadherne revat, az mi vlasy dupkom vstavaju. Uz nech je to blbe obdobie koliky a bolaveho bruska rychlo prec!!!

Vsetkym novopecenym maminkam prajem vela krasnych chvil s ich uzlickami a tehulkam zas rychle a bezproblemove vylodenie ocakavanych drobcekov.

Nestiham kazdy den reagovat, ale hlasim, ze poctivo citam vsetky denicky a prispevky.

Mame nadherne mimisky v galerke, neviem sa vynadivat !!!

Dobru noc praju
Zuz a takmer mesacna Julinka - 26 dni

 
fialka7
Povídálka 33 příspěvků 28.02.06 05:52

ahoj,
tak jak jsem si našeho kubu chválila že co jsme doma mámá super režim - tak holt smůla. jak jsem ho nechala včera dlouho spát - hodně hodně velká chyba. Dneska v noci spaní teda rvaní. vůbec nechce do postýlky, nechce spát ...... no vychutnáváme si spolu noc

Nic musíme si to užívat

Dobrou noc

Fialka7 a Kuba 8 dní

 
Zuzzi1
Kecalka 405 příspěvků 28.02.06 07:40

Ahoj Těhulky a Maminky.

Marsa - moc gratuluju k Petrušce.

Lasconka - to je moc pěknej deníček.

Enisek - poslala jsem ti SZ.

Se mnou se vůbec nic neděje, ale já jsem ráda, jelikož jsem si vzala do hlavy, že chci rodit až v březnu. Tak čekám na březen, ale už se to čekání blíží. Zítra jdu zase na KO a na monitor. Doufám, že tam nebudu muset moc dlouho čekat. Minule jsem měla štěstí, když jsem skončila s monitorem, tak jsem zjistila, že za mnou čeká ještě 6 těhulek. A to tam mají monitor jenom jeden. :)

V neděli jsme měli rodinnou oslavu a tak mi všichni říkali, že moje břicho vypadá na jasnýho kluka. Ikdyž ultrazvuk nám předpovídá jasnou holku. Tak jsem zvědavá co z toho nakonec vyleze.
A moje babi mi už 3 týdny tvrdí, že jsem na rozsypání, tak se jenom divila, že jsem se ještě nerozsypala. :)

a taky mi všichni říkali, že po porodu se NESMÍ jíst řízky. Slyšely jste to? Já bych to brala tak, že to není nic zdravýho, ale že by se to vůbec nesmělo, prej by mě potom chytnul žlučníkový záchvat, ikdyž s tím zatím nemám nejmenší problémy.

Lllucka - Jsem zvědává, jak jsi na tom. Neměla jsi 20. nastoupit do porodnice na vyvolání?

Tak zatím ahoj

Zuzzi a Zuzi 39+3

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 07:50

Hlásím se i s chlapečkem v bříšku, absolutně bez příznaků k porodu:) V noci jsem trochu poslíkovala, ale ne tak, že by mě to donutilo vstát, jen jsem o tom věděla a teď po ránu občas taky…ale to už tu bylo mnohokrát!!! Takže vás budu napínat dál. Já už to vidím, že neporodím ani dneska a březen to tím pádem jistí.
Stejně do 12 hodin nic rozjíždět nesmím (což si ani nemyslím) tak si potom střihnu nějakou dlouhou procházku s manželem a psítky, zřejmě se provezu v autě-to je na kontrakce úplně nejlepší a pak vyperu, pověsím prádlo, uklidím, vyluxuju, uvařím a prostě si tak nějak užiju toho krásného počasí co se udělalo-včera bylo fakt kráááásně!!!

Koukala jsem se na astrologické prognózy a všimla jsem si, že by vylodění Mišelínka odpovídal spíš datum 1.3. anebo 2.3. to je Luna v Beranu, kterou mám v horoskopu já i manžel-tak že by ten náš kluk chtěl mít stejnou konstelaci, abychom to měli kompletní:)))) Bohužel se to takhle odhadnout nedá, dnes je sice Novoluní, ale zřejmě i na něj náš miláček zvysoka kašle. Proč nezůstat v bříšku ještě do 42.týdne co? Mám tedy určitě jednu jistotu, v Podolí se vyvolává 12 den, pokud je vše OK. Takže do 11.3. mám určitě miminko venku!
Jak optimistické co? Držte ale radši palce ať je to maximálně do pátku hotovka!

A teď REAKCE:))

LASCONKA: parádní deníček od začátku do konce!!! V něčem jsme to měly podobné, taky jsem si říkala, vy:,–(ím antikoncepci v únoru (tedy o měsíc později než ty), tělo se pročistí a začneme se snažit v září-červenec je přeci tak krásný měsíc!!! A nakonec osud, nebo ten můj skřítek? zařídil superrychlé početí už na počátku června, za což mu neskonale děkuji. Teď mám ale s tím svým skřítkem poměrně problém, protože mi určil nějaké záhadné datum pro porod toho mého pokládku a zkouší mou trpělivost den po dni, tak moc moc prosím toho tvého skřítka ať dá echo tomu mému ať to trochu uspíší, že už mi vážně dochází síly!!!

MISSORKA: jestli to nebude tím, že tenhle deníček všechny tak milujeme!!! My chválíme hlavně tebe za tvůj zápal pro tyhle stránky a rychlost s jakou nám ty naše deníčky vydáváš-my jsme totiž hrozně moc ukecané!!!

MONINDA: to jsem moc zvědavá jestli mě předběhneš, já bych tedy sázela na to, že ano!!! Přeju ti abys měla Martínka brzy u sebe!!!

ARCHIENKA: tak co to auto, pomohlo k něčemu? Já prostě musím taky jezdit, abych to dítě přesvědčila, že nemůže být v bříšku věčně:)) Soucítím s tebou!!!

FIALKA: to jsou ale noci, to se máme na co těšit, co? Moc ti přeju, abyste brzy zajeli ten správný režim a spánek byl pohodovější.

Berun+Mišelínek 40tt+1

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 07:53

Zuzzi LUCKA nastupovala 20.2. do porodnice pouze na pozorování kvůli té silné cukrovce, ale ne na vyvolání porodu.Podle jejího stavu jí ale nechtěli nechat přenášet, takže si myslím, že brzy na to vyvolání stejně dojde! Ať ti zítřejší KO a monitor vyjde na jedničku a s tím březnem si myslím, že to tak určitě bude, však už klepe na dveře!!!

Berun 41tt

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 28.02.06 08:16

DOBRÉ RÁNKO VŠEM!

ZUZZI tak s těma řízkama to je fakt, že jsou nezdravé, ale záchvat??????

GEJBY tak s tím blinkáním to bude jak jsi psala. Malá si odříhne, ale to co už nějak její žaludek nezvládne (nadbytek) prostě vyblije. Dávám jí spát trošku ve sklonu, ale i za hodku občas ještě něco vyhodí. No tak místo prdíků nás ted trápí blinkání :-)
Díky za tipy!

Werinka a Nina 16 dní

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 08:18

Ještě mě tak napadlo, jestli to u mě s Mišelínkem nebude jako u Cimrmanovy balady o Přenošeném děckovi:)…Narodil jsem se když mi bylo 12 let:)))) Když na nás ani ten Hamilton zatím nezafungoval a i s CS 7 se Mišelínek drží zuby nehty!!!
Ale je fakt, že stále poslíkuju…teď jde o to aby to konečně přešlo do nějaké pravidelnosti!

Jdu snídat chleba s rybičkovou pomazánkou:)

Berun 41tt

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 28.02.06 08:32

Dobré ranko!

BERUN: tak jsem fakt myslela, že už tu bude zpráva, že třeba jedeš do porodnice a ono zase nic :-) Mišelínek asi chce vylodění v březnu či co :-) Asi drží basu s naší Verunkou, když té se ven taky najednou nechce. Nakonec budu jako Archienka (myslím že měla taky zkrácený čípek) a budu ještě přenášet :-)) To by mi asi hráblo :-) Sice žebra už tolik nebolí. Myslím si že mi i trochu kleslo břicho, ale jistá si nejsem.

ZUZZI: poslala jsem ti tel. č. na SZ

Tak já budu cca v 9:45 vyrážet na kontrolu, tak jsem zvědavá co se dozvím :-) Málem jsem zapoměla na moč (hlavně, že zkumavku mám připravenou na wecku:-) a taky mám o 0,5 kg míň než minule. Takže celkem +9kg.
Jooo a včera se mi povedlo spálit hrachovou kaši, prásknout talířem s uzeným na zem a tím udělat rýhu do dřevěné podlahy :-) Šikulka né :-)

Enisek a Verunka 37+6 tt

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 28.02.06 08:32

LASCONKO naprosto úžasný, boží, suprový, krásný deníček!!!

Weri

 
vlnucha
Povídálka 48 příspěvků 28.02.06 08:35

Dobré ráno holčiny!!!!

Lasconka: Moc hezký a milý deníček, pro mě úplně takové pohlazení po duši, skřítci s námi zcela evidentně žijí taky, kromě těch člověčích je ale teda nejpracovitější ponožkový, co ten dokáže za kouzla, to já nestačím někdy zírat.....

Všem čerstvým maminkám moc gratuluju! Vidím, že miminkům je nějaké pořadí stále úplný šumák…zvlášť teda Davídek od Danny mi vyrazil dech. Tak ať všichni drobečkové papají a přibírají!

Berun: Haha, tak takovou radost ti Mišelínek neudělá, že by si hověl v bříšku do 12 let a ochudil tě o všechny mateřské starosti až do téhle doby! Dnes už se to musí rozjet, taková krásná připravenost na porod!!!! Tak toho chlapečka hezky postrč, ať už jde ven, jsme tu všechny e-tety stráááášně napjaté a zvědavé!!!

Archienka: Taky přeju rychlé ukončení toho ekzémového trápení a Danielku v náručí!

Moninda: Tak rodit, rodit a ať je to rychlé!!!!

Zuzzi: Já chci taky rodit v březnu a začínám být asi trochu nedočkavá, do března ( tedy už jenom do dnešní půlnoci) jsem ochotná být úplně v klidu, že se nic neděje, ale pak už za sebe neručím! Zvlášť po dnešní noci, která sice nebyla poslíčková, ale krásně mi ji zpříjemňoval ten pocit pořádně nakopaného zadku! Jinak o těch řízkách jsem nic takového neslyšela…a myslím, že by nás na to v kurzu naše svědomitá PA upozornila. Tím nechcu říct, že budu po porodu tlačit řízky od rána do večera, ale že když si náhodou nějaký dám, tak se nic nestane…

Jdu taky snídat-chleba s tvarohem…

vlnucha+pacholátko 39+2tt

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 28.02.06 08:51

Čao holky,

Lasconka: Moc pěkný deníček. Chválím. Tak přemýšlím, jestli mám taky nějakého toho skřítka. A možná i jo, ale je trochu lenivý :-)

Gratuluji novým mimískům ke zdárnému opuštění bříška jejich maminek. A maminkám mnoho sil do začátku :-)

Tak ta Danny mě tedy dostala. Měla termín až po mě a takhle všechny předběhla. No jeden pozitivní efekt to pro mě ale mělo. Rozpohybovala mě a já si začínám uvědomovat, že člověk opravdu neví, kdy se ti naši Cvrčci rozhodnou vykouknout na svět…

Berun: Tak fakt až březňátko? Ty se snad Mišelínka nedočkáš. Rošťák jeden, takhle nás všechny napínat :-)

Včera jsem byla prvně na monitoru. Tak naštěstí se u nás opravdu sedí. Nic převratného se nedělo. Paní doktorka říkala, že mám ještě čas :-)

Jo a koukám, že došlo k předání seznámku. Komu mám pak písnout, že už? :-)))

Ennie

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 08:59

ENISEK: Jsem zvědavá co ti na KO řeknou dneska, když jednou je porod na spadnutí a podruhé zase už moc ne. Ale já myslím,že přenášet nebudeš, mě to Dr.prognózoval a měl pravdu. Nakonec se opravdu v tom Podolí potkáme, protože na dnešek to ještě nevidím a Verunka je už donošená tak by to nebyl problém. Chtěla jsem tolik rodit v únoru, že za trest musím rodit až v březnu. Sice bych nechtěla rodit předčasně, nicméně každý kdo se nemusel dočkat 41.týdne je šťastný člověk!!! Jo a protože máš teď na starosti seznámek, tak aby si tě tam rovnou nenechali, víš jak to dopadá, když ho někdo převezme:)

VLNUCHA: dobrou chuť!!! Ať v tomhle týdnu taky porodíš co takhle 3.3. to je hezký datum co? Jsem zvědavá na to tvoje překvapeníčko-potřebujeme dorovnat skóre chlapečkům:)

Jo holky ještě že vás mám, jdu něco dělat, nakopaný zadek se taky hlásí,ale kdyby něco, jako že zatím kromě občasných poslíků nic, tak se ozvu.

Berun+Mišelínek 40tt+1

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 28.02.06 09:07

ENNIE: poslal jsem ti SZ s tel. č.

BERUN: no, deníček jsem napsala a seznámek převzala, tak nestraš :-))) Kdyby něco tak to převezme JITULINDA - Jitulindo, poslala bys mi prosím tel. na SZ, kdyby něco :-)))

Enisek a Verunka 37+6 tt

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 28.02.06 09:15

Enisek: supr, zprávička došla, už tě mám v mobilu :-)

Ennie

 
vlnucha
Povídálka 48 příspěvků 28.02.06 09:39

Jéé, Enisku, já asi taky nemám oznamovat narození prcka Danny, že ?! Pošleš mi prosím taky číslo na SZ ?
vlnucha

 
vlnucha
Povídálka 48 příspěvků 28.02.06 09:41

Aha, už je tam, díky Enisku, tak a můžem rodit!
vlnucha

 
milu1
Kecalka 483 příspěvků 28.02.06 09:47

Ahoj maminy,

tak koukám na náš seznámek a pěkně se přesouvá z těhulek na miminka. Rodíme jak o závod, skoro to nestačím registrovat. A podle galerky samá krásná miminka!!!

Nově narozeným prckům přeju hodně zdraví, jejich maminkám spoustu mlíčka a čekatelkám v termínu pevné nervy a brzký porod!

Milu+ Mišánek

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.02.06 09:48

Dobré ráno nezoufalé matky a těhulky!!!

Po dnešní noci přestávám definitivně věřit, že se to pacholče vůbec někdy narodí!
Jak jsem psala včera, v tom autě to byl teda docela záhul a můžu vám říct, že mě to nepustilo ani do pozdních nočních hodin, dokonce jsem si dala vanu a nepomohla, no né že bych začala propadat nějaké naději, ale prostě jsem byla spokojená že se třeba už něco rozjíždí. No a samozřejmě dneska ráno dočista klid, sem tam nějakej poslík nebo stah, no takže normálka a jsme tam kde jsme byli. Chjoooooooo :-(((

BERUN: NO auto by bodlo, včera jsme nalítali asi 100km, zítra mám kontrolu a monitor, tak to bude zase nějakejch 50km (no to víš prdel světa), tak se to třeba uvolní. Jinak jsem si plánovala vyháněcí procházky, ale teda ty otekliny jsou tak úžasný, že mám co dělat, abych vstala ze židle a udělala pár kroků, takž asi budu čekat jak trubka se založenejma rukama, kdy už to teda milostivě přijde a to mě fakt netěší.

ENISEK: jojo, já mám zkrácenej čípek už asi měsíc, nejdřív se to začalo tak hezky rozjíždět a nakonec vidíš jak to dopadlo, já jsem vzorovej příklad toho, že mimís ti na nějakej zkrácenej čípek úplně prdí a stejně si dělá co chce, takže já už nějakej čípek ani neberu v potaz.

VLNUCHA: Díky, myslím, že mi připadá, že se to škrábací šílenství dalo lehce na ústup, ona si ta potvůrak stejně počká, až se vyléčím a pak teprve vyleze!

To je zatím vše co jsem chtěla říct, jinak pište pište pište, mám nějakej splín a potřebuju trochu rozptýlit, tak ať mám co číst!

Archienka + vetřelec kterýmu nechci přijít ani na jméno

 
karoli
Kecalka 239 příspěvků 28.02.06 09:55

Ahojky holčiny :-)

No Berun, teda vy to s mišelínkem pěkně odkládáte, to je teda něco :-))

Lasconka - moc krásnej deníček, vážně se ti moooc povedl… Musím říct, že můj skřítek na mě asi nemá moc čas, podle toho, jak se moc nestará, tak nevím :-)

Jinak holky, co už máte porod za sebou, nemohly byste sem některá poslat seznámek, co jste si braly do porodnice a doopravdy použily? Já pořád nějak nevím a nerada bych něco zapomněla, tak poraďte prosím…

karoli

 
milu1
Kecalka 483 příspěvků 28.02.06 09:56

Když si prohlížím galerku a vidím tam tolik pejsků, holky jak reagovali vaši mazlíčci na mimčo? Ten náš, máme bígla, se ještě z toho neuklidnil. Asi ho považuje za nový štěně. Nemůžeme se k němu ani s Mišánkem přiblížit protože by se na něj uskákal a asi ho i olízal. Viděla bych to na velkou žárlivost.
 M+M

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 10:03

Holky tak nejdřív vzkazíky pro vás!!!

OD DANNY:DAVÍDEK JE NA JIP, NEDAŘILO SE DÝCHÁNÍ, ALE VČERA UŽ HO ODPOJILI. JE MOC ŠIKOVNÝ. DNES BUDU VĚDĚT VÍC! JEŠTĚ SE BUDEME UČIT PAPAT. VŠECHNY MOC ZDRAVÍM, MÁM EMIMINO ABSŤÁK!

OD DANIELY:MATÝSEK NEPAPÁ, SESTRA MĚLA KECY, JAKO ŽE JE TO MOJE CHYBA.DOCELA MĚ ROZHODILA.ŽLOUTENKA SE NELEPŠÍ. BUDEME TU MINIMÁLNĚ DO ČTVRTKA. ZDRAVÍME TETY.

ARCHIENKA: no ono je vidět, že tedy poslujeme obě dvě ostošest a že to na spadnutí je…ale bohužel to má stejný průběh…a potom nic. Pokud dnes neporodíš tak ať ti zítra Dr. pomůže tím hamiltonem, jak vidíš u mě zatím efekt kromě poslíků žádný, ani jsem nekrvácela jak mi sliboval-ne že bych si to přála. Každopádně se připrav, že se ti poslíci se potom hmatu dost zintenzivní. Já musela dojít k tramvaji a odjet z Podolí na Karlovo náměstí (do 10 minut cesty) poměrně v předklonu. A bolí to stále. Jenomže bohužel tak nějak pořád bez intervalů:( Nebuď smutná, já už jsem z toho taky na palici, jediné pozitivní je,že mě otoky záhadným způsobem splaskly, ne sice úplně ale můžu chodit a vejdu se do svých bot. Asi se nade mnou někdo smiloval s tím, že přijet do porodnice v důchodkách by nebylo úplně šik. Vydržme to obě, podle mého optimistického zření to přijde do dvou dnů!!!

Berun+Mišelínek 40tt+1

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 28.02.06 10:05

Karoli,
já sem jen nakukuju, ale co jsem opravdu ocenila, byli kuchyňské utěrky. Ty jsou používala i doma. Aspoň jsem si nezašpinila ručník od krve a měla jsem v ruce lepší cit, když jsem se utírala. A když vlezeš v porodnici do sprchy po každém záchodě a to jsem lítala dost často, určitě to oceníš.

Peťula a Julča ze Zimňátek

 
kocickamalinka
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 28.02.06 10:15

tak se hlasime zpet…kontrola nic moc…je mi z toho vselijak..mimisek pry je vetsi nez by mel byt a kvuli me vysky se pry asi cisari nevyhnem takze zitra v 10hodin nastup do nemocnice na nejaka vysetreni a mereni a pak se pry rozhodne…jinak dalsi kontrola by mela byt 7.3.ale kdo vi…je mi z toho nanic protoze nejsem z tech ktere laka cisarsky rez a to musim uznat ze jich v okoli mam spousty:-(tak snad se nademnou nekdo smiluje a necha me rodit prirozenou cestou..ikdyz zase e nebo aby byl v ohrozeni zivota malej…fakt nevim…:-(

Kocickamalinka+Lu­kasek 37tyden

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 10:54

Tak tu mám krásnou zprávičku o narození dalšího miminka v deníčku:) A je to Martínek od MONINDY, měla pravdu, že brzy porodí, ještě včera to psala:)

Martínek se narodil dnes 28.2. v 6:47 hodin, váha 3000g+48cm a je boží. MONINDA.

Tak jsem jí moc gratulovala a ještě mi psala, že si myslela že mi ten Hamilton pomůže, že jí ho včera Dr. taky dělala. No u mě prostě nezabere snad ani svěcená voda:)

KOCICKAMALINKA: nic si z toho nedělej, holky co za sebou mají císaře ti potvrdí, že to není takové zlo i když je samozřejmě lepší když jde to miminko přirozenou cestou. Ale ber to tak, že bude krásně vyžehlený a ta malá výška (já mám 163cm) by možná opravdu byla zbytečnou překážkou, při níž byste se oba trápili. Uvidíš co ti řeknou, každopádně dej nám určitě vědět ať víme co je s tebou.

Berun+Mišelínek 41tt

 
hope
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 28.02.06 10:55

krasne dopoledne!
tak jsem konecne vyhodila manzu od kompu a dostala se na emimi :)
uspesne jsem v ramci tehudemence dneska vstavala v devet s naprostym klidem, ze do skoly mam dojita na pul dvanacte..a ejhle.. ono to bylo na osm.. tak nic no :) asi nebudu tak vzdelana :D
jinak Berun, Archienka: porad si nedate rict??? nebojte.. nejpozdeji v breznu uz to urcite bude!! :) a my budem drzet palecky at je to co nejdrive …

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 28.02.06 10:57

pohodove dopoledne těhulinky, mamulky a mimískové :-)

tak jsme první den bez tatínka doma a zatím pohoda. vstávali jsme v půl 9, přebalila jsem Mišku, dala jsem ho na pevné přebalovací podložce před koupelnu, vysprchovala se, myla si vlasy, vyčistila zuby. Miška jen pozoroval a poslouchal co mu říkám. potom jsem došla pro dříví, roztopila v kamnech, abychom měli teploučko a připravila si snídani. Mišák vypadal, že zabere, ale začali ho trápit prdy, takže jsem v jedné ruce držela chleba s kladenkou a v druhé ruce houpala a natřásala toho nezbedu. nakonec se mi ho podařilo uspat, ale teď už zase vrčí v posteli (mámině a tátově :-) ne ve své), takže zase asi bude kojo. no a teď jsem si tačila pročíst e-mimčo, takže zatím pohoda.

LASCONKO paráááááááááá­ááááááááádní deníček. jsi jednička v deníčkách. taky mám svého skřítka a jako tebe mě odradil v roce 1999 od svatby s jedním bývalým a nechal mě si vybrat mého manžu :-) jsem moc ráda, že skřítka mám, protože jsem si teď při porodu a potom ujasnila, že manža je opravdu ten pravý pro život. je fakt ten nej… :-) akorát mě skřítek pozlobil tím, že mi Mišáka vzal z bříška dřív než byl dopečený. i když 3710g je fakt dopečených,že? někdy mi chybí to boulení a převalování Mišky v bříšku, skřítek mi ho zkrátil o 4 týdny, ale věděl proč. měla jsem málo vody a začínala zlobit i placenta, takže bych vlastně měla skřítkovi poděkovat.

LEHÁTKO v sobotu jsem ho objednala a dneska mi ho pošťák přivezl. takže paráda. můžu Mišku dávat do lehátka a né na pevnou přebalovací podložku :-)

tak už to vrčení nabírá na intanzitě a přidává se k tomu funění a teď i řev, takže běžím kojo a určo se tady ještě ukážu :-)

Jitulinda a řvoucí tygřík Mišánek 18 dní

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 11:02

ENISEK: Do seznámku MONINDA/MARTIN-ASC RYBY

 
Blanka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 28.02.06 11:11

Marsa, Moninda: obr gratuace

Berun: CS7 je super, to bude už každou chvíli. Mě v den vyvolávání porodu doktor řekl, že porodní cesty jsou absolutně nepřipravené a nakonec jsem porodila hrozně rychle.

Daniela: To je síla, já jsem tam narazila na super příjemný sestry, ale je fakt, že s náma neměly moc práce, protože jsme neměly žádný potíže. Mají tam toho hodně, hlavně ty dětský sestry.

Lilu: já jsem taky dva dni po porodu říkala, že už nikdy více a teď se prozměnu modlím, abych druhý těhotenství a porod měla taky tak v pohodě. Za pár dní to přejde.

Blanka

 
vlnucha
Povídálka 48 příspěvků 28.02.06 11:24

Gratuluju Monindě k Martínkovi, tak to přece bylo „ono“!

Berunko, ono je vlastně i v našem zájmu, aby se Mišelínek co nejdřív vylodil, když jsem slíbila, že nebudem předbíhat. Tak šup šup! A co se mi vyklube z bříška, to vážně netuším, neboť všechny předtuchy mě opustily, nebo už jim radši nevěnuju pozornost, zvlášť když jedna z nich byla a držela se mě téměř celé těhotenství…že budem rodit někdy kolem 20. února a to se jaksi nesplnilo, tak teď poslušně čekám na březen…3.3. je vážně moc pěkné datum, navíc mi to na tohle datum naplánoval manžel, tak uvidíme, jestli se prďolka uráčí…

Maminky, když tady čtu, jak si užíváte a bojujete s mimísky, tak vás obdivuju a závidím vám a věřím, že to pak taky nějak zvládnu a budu se z toho drobečka hrozně těšit…

vlnucha

 
Blanka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 28.02.06 12:39

Lasconka: Zapoměla jsem tě pochválit, super deníček!!!

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 28.02.06 12:57

Tááák teď jsem se celkem prospala i s malou v obýváku na gauči :-)
Za chvilku dorazí babička, tak malou nakrmím a vyexpeduju s babi na procházku a já si mezitím asi požehlím. Možná půjdu s nima! Uvidím!

KOCICKAMALINKA císaře se neboj!Já jsem taky chtěla rodit normálně, ale než abychom se oba s prckem trápili a nedejbože se mu něco stalo, tak jsme to prubli císařem rovnou. Není to určitě nic příjemného to ne, ale dloooouhý a těžký porod asi taky ne! Tak hlavu vzhůru! Raději jsem se na císaře psychicky připravila než pak dostat šoking až mi to sdělí.

BERUN a ARCHIENKA převzaly po mě a Jarce štafetu, že je to tak holky??????

MONINDA A MARSA gratuluju moooc k mimíškům, ať vám dělají radost.

DANNY a DANIELO myslíme s Ninou na vás, at už jste i s mimíškama v pořádku a můžete jít si ty svoje pokládky užívat domů!

Werinka a Nina 16 dní (joj toto letí)!!!

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.02.06 14:12

No tak teda nevím, ráno jsem se vzbudila a nic, te´d tady zase celýho půl dne chodím zkroucená a bolí to jako hodně silná menstruace, jo a taky mám průjem či co.

A+D

 
Baru
Kecalka 197 příspěvků 28.02.06 14:18

Ahojky všichni,
tak jsem to bez vás nevydržela a naběhla jsem do internetové kavárny, abych alespoň měla přehled co se děje a jak to vypadá s novými miminky. Všem moc gratuluji.
Jednotlivě zkusím reagovat, až podle toho, co se mi podaří přečíst.
Jinak, my jsme pořád 2 v 1 i přes nedělní úklid celého bytu včetně mytí oken. Asi mě toho desátého ta vyvolávačka nemine. A já bych tak chtěla porodit sama od sebe. No, holt nemůžu mít všechno.
Zítra jdu na kontrolu, UTZ a monitor. Tak uvidíme, jestli se něco chystá.
Jdu číst komentáře.

Baru + Kristýnka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 14:42

ARCHIENKA: to bude dost možná ono!!! Snad v tom brzy vysleduješ nějakou pravidelnost. Zkus si dát horkou vanu, buď se to rozjede ještě víc anebo rozežene a nezapomeň nás tady informovat. Já bych ti to tááááák přála. U mě ten dnešek rozhodně nevyjde, intervaly poslíků mám dlouhé jak týden.

WERINKA: jo jo, jen s tím rozdílem, že ty ses alespoň nedočkala svého termínu, to je totiž opruz ze všeho největší, když ho mineš a prd se děje!!! Taky ti ale nedali na výběr. Snad to už nebude dlouho trvat!!! Nicméně já budu mít jistojistě už březňátko, to bych musela už konečně začít!!!

BARU: tobě bych taky přála, aby se to povedlo bez té vyvolávačky a toho termínu ses nedočkala, holt ty naše děti jsou v tomhle svéhlavé.

Trochu jsem se teď aspoň prospala, pak si dám s manželem procházku, večer se oba naložíme do vany a dáme si sexík ať mu zase trošku pomůžeme. Jinak už vážně nevím. Jo a holky nechte nás už s Archienkou porodit jo a nepředbíhat!!!

Berun+Mišelínek 40tt+1

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 28.02.06 14:45

ahojky Berun, podívej na co jsem teď narazila :)
 http://www.dogs.estranky.cz/

jsou tam tvoji i moji :)))

měj se krásně a držím kopítka! ;-)

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.02.06 15:01

No včera večer jsem si tu vanu dala a nebylo to ani lepší ani horší, spíš takový stejný. Ráda bych v tom vypozorovala nějakej systém, každopádně budu informovat, ale spíš si myslím, že zítra normálně pojedu na monitor. Každopádně si tašku beru už rovnou s sebou (do porodnice to mám 20km), kdyby mi náhodou dělal toho Hamiltona a ono to fakt zabralo. Zrovna teď mám takovej pocit, že strčit mi tam jenom malíček, tak se ze mě všechno vyvalí proudem! :-))
Ekzém zlehýnka ustupuje a na scénu nastupuje dokonalá rýma, no není to přímo k sežrání?

Archienka + Danielka, která se rozhodla, že bude mít porodný 17.000

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.02.06 15:04

WERI: No je fakt, jak psala berunka, já klidně budu poslíčkovat o 106, když mi někdo zaručí, že ze mě toho 25.2. vyleze, no a te´d už se s tím roztahuje 3 dny navíc a je psáno ve hvězdách, že to bude zítra, pozítří, za týden.....

Jo ten 41tt je fakt za odměnu!!!!!!!! A celej připitomělej konec 9. měsíce!!!!

Archi + Dani

 
hope
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 28.02.06 15:08

archi : neboj.. urcite vyleze!!!!
a snad co nejdrive…

 
Blanka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 28.02.06 15:16

Archienka: To už by mohlo být ono. Já když jsem přenášela, tak jsem se cítila daleko lepší, než ty týdny předtím. Nestresuj se.

Blanka

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.02.06 16:36

BLANKA: Já se nestresuju, já počítám, že budu jako ty! :-))))

 
Petik  28.02.06 16:39

Ahoj těhulky, maminky a miminka,

sleduji vás pravidelně, ale komentáře nějak psát nestíhám (stále ještě pracuji a studuji dálkově VŠ).

Celé těhu jsem byla v naprosté pohodě (fyzicky a většinou i psychicky) až na jednu malou chybičku: protože jsem přiznala v rodině cukrovku, byla jsem poslána 2× na zátěžový test na cukrovku. No a na tom druhém mě chytili: jednu hodnotu jsem přelezla o 0,1 a už jsem brána jako cukrovkářka. Od téte doby neustálé kontroly: odběry krve, ultrazvuk atd. Přestože doporučenou nedodržuji (jen jsem omezila sladkosti) ani jednou mi cukr nenašli. Myslím, že cukrovku ve skutečnosti nemám.

Termín mám tento pátek. Zatím se absolutně nic neděje. Porodní cesty nepřipravené, otevřená pro špičku prstu, poslíčky slabé a málokdy. Ale kvůli té tzv. „cukrovce“ mám nastoupit 2.2. na vyvolání a ještě mi vyhrožují císařským řezem. Miminko je dle UTZ spíš menší : odhadovaná porodní váha 3 kg.

Indukovaného porodu se strašně bojím. Prý většinou končí císařský řezem. Myslím, že není nad to porodit přirozeně. Navíc si myslím, že je to u mě zbytečné. Jsem v pořádku, vody mám dost, miminko prý na monitoru ukázkové - tak proboha proč ho nenechají v klidu dopéct?
Mám pocit, že naše medicína miluje co nejdrastičtější metody. Hlavně ať nic nejde přirozeně. Tyto invazivní metody porodu by měly být aplikovány až jako poslední možnost (při vážném ohrožení maminky či miminka). U nás se ale indukovaný porod a císařský řez snad bere jako rovnocená alternativa přirozeného porodu. Bohužel.

Mám hroznou depku. Prosím maminky, které měly indukovaný porod, zda by mi nenapsaly své zkušenosti (i negativní), ať alespoň vím, jak to může probíhat.

Omlouvám za svůj dlouhý negativistický výlev, ale potřebovala jsem své obavy a vztek vyventilovat..

Jinak přeji hlavně zdraví - všem mimískům, maminkám a těhulkám.

Petik

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 28.02.06 16:51

ahoj holčiny,

MARSA, MONINDA - moc vám blahopřeji k mimískům. ať rostou!!!

LASCONKA - teda ten deníček je super. to se ti fakt povedlo. skřítkové jsou určitě.

BERUN - mě hamilton pomohl, ale někde si to psala, že miminka mají ten svůj den napsaný a dnešek asi ten správný den není. uvidíš, že se tomu ještě zasměješ.
ARCHIENKO - na tebe samozřejmě myslím taky. holky zlatý, hodně sil přeju.

dudlík - někdo jste psal, že dáváte dudat malíček - nééé. mě dr před tím varovala. mimi má nedotvořené patro a mohlo by se takhle poškodit. říkala - jak uvidíte, že si do pusy strká prst, dávejte dudlík, ten ji neublíží. z toho vyvozuji, že maminčin prst je o to horší.

taška do porodnice - spoďáry, kterré nelituješ, kojo podprsenku, noční košily, toal. poteby, kapesníčky, ponožky, vložky do podprsenky, (vložky porodnický nám dávali), bačkory, župan (já nepožívala, byla tam sauna), obečení na cestu domů pro sebe a mimi, jo a doklady
pozn. mě nestačily přidělené plenky pro mimi - oni mi ochotně dali další, ale já jsem si pro ně poslala manžela, protože jsem měla strašnou spotřebu.
rada -kkalhotky měj navrchu, budeš je potřebovat hned po porodu - já je lovila někde na dně.

ještějsem něco chtěla,ale myslíte si, že vím co?

tak zatím radka a ema

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.02.06 16:59

Enisku,Barusko, Karoli, Shrine: jak bylo na KO?

ARCHIENKO: až to bude ono tak to určitě poznáme, já to mám úplně stejně, pravidelnost žádná, ale poslíkuju celý den a bolí to jako prase!!! Teď jsme byli na prochajdě-chodili jsme do kopce z kopce, záda mě bolela šíleně, ale říkala jsem si, že to dělám přeci kvůli prckovi. Samozřejmě poslíci šílení a každou chvilku. Potom jsme vzali psy a jeli se pořádně projet v autě a opět to nabralo na intenzitě, nakoupili jsme a teď jsme dojeli domů, sedla jsem si, bolesti mám stále stejné, ale pravidelnost prostě nikde!!!! Takže už to vidím zase jak se to pomalu utne a bude ztrácet. Nu což, jdeme se mrknout na film. Zítra jsou stejně ty konstelace docela napjaté:) 2.3. je to už mnohem lepší:) Musím na tom všem vidět nějaká pozitiva.

BLANKA: mě docela uklidňuje, že když už nic tak je to tělo aspoň připravený a tudíž to nebude doufám tolik zdlouhavé až budu opravdu rodit. Mě je to celkem jedno jestli to bude zítra nebo pozítří, ale hlavně aby to bylo do konce týdne, protože pak je to s tou manželovou dovolenou v háji. A taky se mi v pátek nechce na ten debilní monitor-navíc v 7:40 kdy bude mít malý zase půlnoc:(

PETIK: to je fajn, že jsi se ozvala-byla to už ale doba co? Obdivuju, že ještě pracuješ a k tomu studuješ!!! Já ti naprosto rozumím, že s tou vyvolávačkou to tedy opravdu přehánějí. Taky se indukci chci pokud možno vyhnout a proto aplikuju všemožné přírodní metody jak ho vyhnat!!! Zdá se mi to taky násilné-neřeknu když je to už 2 týdny po termínu, tam už je to spíš nebezpečné ho v břiše nechávat, ale takhle když jsi lehce přesáhla nějakou hodnotu je to fakt naprd, notabene když by se měl ještě dopékat. Chápu tě, ale nejspíš s tím nic nenaděláš pokud už jsou rozhodnutí, že ti to vyvolání udělají. Takže tedy 2.3. na tebe aspoň budeme moc myslet, máš telefon na ENISKA? abys mohla dát vědět. Nebo můžeš napsat mě, já stejně porodím až na velikonoce:))) Držím ti moc a moc palečky, snad to proběhne pokud možno rychle.

Berun+Mišelínek 40tt+1

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.02.06 19:20

No tak by se dalo říct, že už mi v podstatě nic není, ty hnusárny přešly, je fakt že se dneska celej den válím jako to prasátko a nehnula jsem ani brvou, tak možná Danielka usnula na vavřínech a řekla si že to tak žhavý nebude!

BERUN: Tak jsem ti nějak dospěla k názoru, že je mi to už tak nějak fuk, dostala se dovnitř, ven se MUSÍ dostat taky, tak když chce dělat fóry, tak ať je dělá, stejně tomu neunikne! :-)))

Archienka + pohodářka Danča

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 28.02.06 19:25

Tak když jsem se vrátila domů, tak jsem přečetla co se událo nového, napsla komentář, chtěla odeslat a přestalo jít emimino. Naštěstí jsem si udělala kopču, tak to nemusím písat znova. Manža si ze mě dělal srandu, že jsem jak bez ruky, když nejde emimino :-)))

Ahojte holčiny!

Tak jsem zpátky z kontroly z Podolí: tlak 125/80, váha +9kg, X/3 (minule X/2) a CS 4 (minulý týden CS2), propustnost na prst, ale prý se stav od minule nezměnil :-) Další KO+monitor 7.3. Dneska jsem tam čekala hodinu a půl než jsem šla konečně na řadu :-(

MONINDA: gratuluju k Martínkovi!!!! Kdybych neměla manžílka Martina, tak kluk by v našem případě byl taky Martínek :-)

ARCHIENKO, BERUN: nezoufejte a nechte to mimískům! Chápu Berun, že to je blbý s to manžovou dovčou, ale tento týden to jistí. U tebe Archi taky, neboj. No já mám ten čípek krátký celé těhu a vidíš..zítra 38+0 tt

PETIK: pošlu ti SZ s tel. číslem, kam nahlásit případné změny :-) Moc tedy nechápu o co doktorům jde, když ta tvoje situace, jak popisuješ, není nijak dramatická.

CESTOVNÍ POSTÝLKA: holky nemáte někdo nějaký tip? Budu potřebovat do velikonoc nějakou sehnat. Né moc drahou a raději 2-polohovací (dvě výšky matrace).

BARU: pošlu ti SZ s tel. číslem. Když bys ještě zašla do netkavárny :-), abys mohla dát vědět, jak to s tebou vypadá :-)

DANIELA, DANNY: holky držte se , hlavně klid, ten je taky důležitý. Danielo, za ty blbý kecy k tomu kojení, bych tu ženskou snad zabila :-(

Enisek a Verunka 37+6 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »