Únorňátka a březňátka 2006 č.16: 3.trimestr týden po týdnu

Těhotenství

1) 28. týden těhotenství Miminko:Váha miminka se pohybuje mezi 900 a 1000g a jeho délka je přibližně 37 centimetrů.Miminko reaguje na podněty zvenčí. Otevírá a zavírá oči, otáčí hlavu za zdrojem světla, pokud se v okolí ozve veliká rána, může sebou škubnout (sluch už je dobře vyvinut). Mimi má velké množství chuťových buněk dokonce víc, než bude mít po porodu takže velmi intenzivně vnímá chuť. Také dokáže cítit bolest a reaguje podobně jako donošené dítě. Mimi začíná řídit teplotu svého těla. I nadále se intenzivně pohybuje

Maminka: Vstupujete do třetího trimestru.. Zvýšení váhy s sebou může přinášet křeče v nohách, problémy s hemeroidy či křečovými žilami. Zůstávají i zažívací problémy, jako pálení žáhy, zácpa, atd. Kromě těchto problémů můžete mít problémy se spánkem - bohužel to bude jen horší. Díky nárůstu váhy se mohou objevit na bříšku, zadečku (ale i prsou) strie.
Již touto dobou se mohou objevit nepravidelné a nebolestivé kontrakce. Zpravidla je budete lépe snášet v sedě než za chůze. Mohou se projevit i jako ztvrdnutí břicha. Pokud nejsou příliš časté (častěji než 5-10 za den), nejedná se o žádný problém . Průměrný přírůstek váhy je 7,5 kilogramů, ale může se pohybovat od 4 do 12 kilo.
Tatínek:Zapojte tatínka. Dítě se začíná učit, jak zní hlas jeho tatínka (nebo spíše té druhé osoby, která se v maminčině okolí tak často vyskytuje a která si s ním přes břišní stěnu povídá. Pobízejte tatínka, aby si na dítě mluvil. Můžete si pak být jistí, že jeho hlas po porodu pozná a bude na něj pozitivně reagovat. Známý hlas dokáže dítě velmi snadno utišit.

 1. 29. týden těhotenství
  Miminko:Váha miminka se pohybuje kolem 1100g a jeho délka je přibližně 38 centimetrů (od hlavy po paty).Mozek miminka roste a prodělává závažné změny. Povrch získává charakteristický zvrásněný tvar, aby se do hlavičky poskládal. Hlavička se zároveň prodlužuje, zvětšuje se tak prostor pro mozek.
  U chlapců se přesunují varlata z blízkosti ledvin - kde zatím byly do třísel, aby se připravily na sestoupení do šourku. U děvčat je zatím výrazně vidět klitoris, protože jej ještě nepřekryly stydké pysky (to se děje až v posledních týdnech před porodem).
  Miminko s vámi komunikuje - kope a vrtí se. Pokud se po:,–(íte tak, že je to nepohodlné, rozhodně vám to dá najevo.
  Dítě narozené v tomto týdnu těhotenství již může přežít - i když pravděpodobnost jeho úmrtí může být ještě velká.
  Maminka:V některých případech může dítě začít pomalu sestupovat. Většinou jde o prvorodičky. I když se tak vlastně připravuje k porodu, ještě nemusíte mít strach, že už budete brzy rodit. Má to své výhody i nevýhody. Dítě, které doteď tlačilo na bránici je níže a vám se tak lépe dýchá. Také tlak na žaludek se zmenšil a mizí pálení žáhy a podobné problémy. Nevýhodou je, že dítě naopak začíná tlačit na močový měchýř a vrací se tak problémy s častým močením Zhoršuje se chůze (stále více si připadáte jako valící se koule )
  Průměrný přírůstek váhy je 8 kilogramů, ale může se pohybovat od 4 do 13 kilo.
 1. 30. týden těhotenství
  Miminko: Váha miminka se pohybuje kolem 1400 gramů, takže pokud by se narodilo má již relativně vysoké šance na přežití. V příštích týdnech už tolik neporoste a bude spíše nabírat na váze a vytvářet si tukovou vrstvu v podkoží - ta umožní miminku po narození lépe udržovat teplo. Díky vytvářené vrstvě podkoží bude také miminko méně svraštělé.
  Miminko používá svoje smysly - zrak, sluch, hmat a chuť. Dokáže již rozeznat hlas své maminky mezi ostatními zvuky. Dochází k obrovskému rozvoji mozku. Nervový systém je již natolik vyvinut, že může kontrolovat některé funkce těla. Oční víčka se mohou otevírat a zavírat. Na hlavičce je spousta prvních vlásků. Jakkoliv je dýchací systém nedokonale vyvinut, již dospěl do stádia, kdy může dítě začít dýchat.
  Maminka:Pokud miminko ještě nezačalo klesat níže do pánve (u dalších těhotenství je to spíše později), stále větší děloha tlačí na vaši bránici, a vám se může hůře dýchat. Zvyšující se váha, zhoršující se dýchání a chůze vás může svádět k tomu, abyste jen seděla. Nepodléhejte takovýmto pocitům - pohyb je v těhotenství velmi důležitý. Podporuje pohyb střev, které jsou „líné“ díky působení hormonů a zabráníte tak zácpě (nebo ji alespoň zmírníte).
  Průměrný přírůstek váhy je 8,5 kilogramů, ale může se pohybovat od 4,5 do 14 kilo.
 1. 31. týden těhotenství
  Miminko:Váha miminka se pohybuje kolem 1500 gramů a velikost již příliš neroste (i když ještě pár centimetrů do porodu stihne.). Spíše přibírá na váze. Samozřejmě platí, že váha miminka je dána i geneticky.
  Miminko vidí světlo přes břišní stěnu maminky - dokonce mrká. Dokáže otočit hlavu z jedné strany na druhou.
  V této době byste měla cítit pravidelné pohyby. Pokud se frekvence pohybů výrazně sníží, může to být známka toho, že se děje něco špatného. Dítě již má pravděpodobně vytvořený určitý rytmus - lze tedy říci, kdy se více pohybuje (například po 19hodině, ve 22, když si lehnete) - zkuste pohyby počítat. Pokud je jich méně než 10 za dvě hodiny, a tato situace trvá déle než 24hodin, raději zavolejte lékaři.
  Maminka:Touto dobou byste měla absolvovat třetí ultrazvuk.
  Někdy můžete na prsou objevit kolostrum. Jde o první mléko, které bude v prvních dnech sloužit miminku jako potrava. Kolostrum není vhodné vymačkávat - stačí otřít zaschlé mléko vlhkou žínkou. S tím jak narůstá vaše váha bude stále horší jak pohyb tak spánek. Podle toho, zda jde o první porod či nikoliv může již vaše dítě začít pomalu sestupovat níže..
  Pokud víte, do které porodnice pojedete, zjistěte si, kdy tam semináře pro budoucí rodiče .
  Průměrný přírůstek váhy je 9 kilogramů ale může se pohybovat od 5 do 14,5 kilo. Stále ještě byste měla přibírat kolem půl kila za týden.
 1. 32. týden těhotenství
  Miminko:Váha miminka je kolem 1700 gramů () a jeho velikost kolem 42 centimetrů (od hlavy po paty, od hlavy po zadeček je to asi 29 centimetrů).
  Lanugo se začíná ztrácet a později mohou zůstat jen jeho zbytky na ramenou a krku. Naopak vlásky, obočí a řasy už jsou vytvořeny.
  I když má miminko kolem sebe dost plodové vody, s tím jak roste, má stále méně místa k pohybu. Není divu, že se snaží alespoň trochu protáhnout a kope do vás, co se dá.Většina plodů se v této době otáčí hlavičkou dolů (zvlášť u prvorodiček - u dalších těhotenství je to o něco později) - znamená to, také, že se zvyšuje kopání do bránice (až vám to občas „vyrazí dech“). Pokud již miminko začíná klesat do pánve, zvyšuje se tlak hlavičky na močový měchýř, což zapříčiňuje časté močení.
  Maminka:Již v této době můžete běžně i několikrát za den pocítit první kontrakce - pokud nehrozí riziko předčasného porodu (to doktor pozná například podle změn na čípku), je to naprosto normální a neměla byste se ničeho bát.
  Průměrný přírůstek váhy něco přes 9 kilogramů, ale může se pohybovat od 5,5 do 15 kilo.
 1. 33. týden těhotenství
  Miminko:Váha miminka je necelé dva kilogramy a jeho velikost kolem 43 centimetrů (od hlavy po paty).
  Na hlavičce miminka už mohou být docela husté vlásky.
  Objevují se pravidelné dýchací pohyby. Plíce ještě nejsou plně vyvinuty. Kosti jsou plně vyvinuty i když jsou ještě měkké. Miminko dokáže uvnitř dělohy cítit, slyšet a vidět poměrně hodně. Může již mít vytvořený určitý denní rytmus, který zahrnuje hodně spánku (i když se to nezdá, protože máte pocit, že do vás akorát kope). Dokonce bychom u něj mohli rozlišit REM fázi spánku (rychlé pohyby očí).
  Maminka:Většina miminek je v tomto týdnu otočena hlavičkou dolů. Většinou to znamená větší tlak na močový měchýř a paty dítěte zaražené málem ve vašich plicích. Pokud tomu tak u vás není - nepanikařte. Ještě stále to neznamená, že se nestihne otočit.
  Některé maminky mají v této době problémy s otoky. Řešením je více pít. Pokud se otok objeví i v obličeji, nebo vám otékají ruce, může jít o příznaky preeklampsie, která je velmi nebezpečná - zavolejte proto raději svému lékaři.
  Průměrný přírůstek váhy je téměř 10 kilogramů, ale může se pohybovat od 6 do 15,5 kilo.
 1. 34. týden těhotenství
  Miminko:Kůže je silnější - ukládá se pod ní více podkožního tuku, který bude miminku po narození sloužit jako zásoba energie a izolační vrstva.Zvyšuje se množství protilátek v těle miminka. Plod si začíná vytvářet zásoby minerálů - železa, vápníku a fosforu. Pokud nepřijímá maminka dostatek vápníku ve své stravě, vezme si ji její dítě ze zásob v kostech. Během dne miminko spolyká a vyloučí přibližně 4,5litru plodové vody. Plíce miminka jsou již v podstatě dokončeny a v případě předčasného porodu je velká pravděpodobnost přežití bez dalších následků.
  Maminka:Tělo maminky vymění plodovou vodu každé 3 hodiny.
  Můžete čas od času cítit nepravé kontrakce. Je to naprosto normální a maminka je může cítit již přibližně od poloviny těhotenství. S blížícím se porodem budou pravděpodobně o něco silnější a častější. V případě, že je jich více než 4 za hodinu, obraťte se raději na svého lékaře - může se jednat o známky předčasného porodu.
  Zvyšuje se únava. Na celém těle se projevuje nedostatek spánku díky nepohodlí, a zvýšené nároky těla. Také psychika hraje svoji roli - obavy z porodu a z nastávající role matky vám mohou dát pořádně do těla. Nestyďte se natáhnout po obědě (nemusíte spát - ale zavřete oči)
  Lněné semínko - jeho konzumace zhruba od 34. týdne změkčuje stolici, čímž uvolňuje porodní cesty a zvláčňuje hladké svalstvo, čím také napomáhá lepšímu otevírání děložního hrdla při porodu. Ideální v kombinaci s maliníkovým čajem.
  Průměrný přírůstek váhy něco přes 10 kilogramů, ale může se pohybovat od 6,5 do 16 kilo.
  Nejpozději v tomto týdnu byste měla nastoupit na mateřskou dovolenou.
 1. 35. týden těhotenství
  Miminko:Velikost miminka se pohybuje kolem 43 - 45cm. Nezapomeňte, že v tomto stupni těhotenství již má vliv to, jak velcí jsou rodiče, takže pokud máte větší nebo menší dítě, nic si z toho nedělejte Váha je kolem 2200 - 2700g.
  Miminko je v této době velmi aktivní - každou chvíli se z břicha maminky vynoří na jedné straně loket, na druhé straně patička. Hlídejte pohyby - pokud je jich příliš málo, nebo delší dobu necítíte miminko vůbec, volejte lékaře. Nicméně oproti minulým týdnům se o něco snižuje intenzita toho, jak do vás miminko kope -už totiž nemá tolik prostoru.Mnoho miminek si vytvořilo svůj denní rytmus (zpravidla opačný, než má maminka - v noci kope, ve dne spí).
  Játra už mohou vytvářet první odpadní látky, ledviny jsou již plně vyvinuty.
  Maminka:Mamince se vyklenuje pupík. Většinu maminek trápí stále častější močení - rozhodně ale nesmíte přestat pít - miminko tekutiny potřebuje, jen nepijte kávu nebo čaj, které často nutí k častějšímu močení.
  Problémy s dýcháním - plíce mají méně prostoru, který zabírá miminko. Prvorodičky to mývají v této době již o něco snazší, protože je velmi pravděpodobné, že jejich miminko již začalo sestupovat.
  Průměrný přírůstek váhy je 10,5 kilogramů, ale může se pohybovat od 7 do 16,5 kilo. Některé maminky přestávají touto dobou nabírat na váze.
 1. 36. týden těhotenství
  Miminko:Velikost cca 46cm. Váha cca 2800g. Zatímco vy už vůbec nemusíte přibrat, pro dítě nastává období největšího nárůstu hmotnosti. Každý týden teď přibere 250 - 350 gramů.Nehty na nohou dosahují ke koncům prstů. Pupeční šňůra je dlouhá přibližně půl metru.
  Dítě již vypadá tak, jako před narozením - má plné tvářičky a v podkoží je již uloženo určité množství tuku.
  I když kosti jsou již pevné a dobře vytvořené, lebeční švy nejsou spojeny - a ani do porodu nesrostou, aby dítě mohlo projít porodním kanálem.
  Lanugo z těla miminka už téměř zmizelo. Pokud přemýšlíte, kam se poděl, dítě jej spolklo a uložil se do střev, kde bude vyloučen jako první stolice - smolka.
  Maminka:V této době dosahuje děloha nejvýše za celé těhotenství a je přibližně patnáctkrát větší, než před otěhotněním - posledních několik dní se mamince hůře dýchalo a mohla mít i problémy se snědením většího množství jídla. Většinou začíná v této době miminko sestupovat dolů do pánve. Čímž se problémy s dýcháním a pálením žáhy zmenší.
  Na duhou stranu to znamená větší tlak hlavičky na močový měchýř a tedy i problémy s chůzí a velmi časté močení. Zvlášť pokud se řídíte radami ohledně otoků - mezi které patří i dostatečné množství tekutin.
  Průměrný přírůstek váhy je 11 kilogramů, ale může se pohybovat od 7,5 do 17,5 kilo.
 1. 37. týden těhotenství
  Na začátku desátého - posledního - lunárního týdne měří plod měří asi 47 cm a váží kolem 3000 g. Už jej lze považovat za zralý. Nehty jsou již dorostlé ke špičkám prstů (to patří k jednomu z ukazatelů dostatečného vyvinutí miminka). Dále je vyvinuté obočí, fungují mazové žlázky (některá miminka se rodí s krupičkou na nosíku) a na povrchu tělíčka je hojně mázku. Ten chrání miminko před plodovou vodou.
  Některá miminka již mají pořádně dlouhé vlásky - až kolem 2-4 cm. Během tohoto týdne začíná miminko většinou sestupovat hlouběji do pánve. Během tohoto týdne se také miminku zpevní chrupavky, čímž se ouška mírně odchlípí od hlavičky.
  Pokud je plod chlapeček, měl by v této době mít již sestouplá varlata v šourku.
  Miminko už umí vše, co bude pro začátek na světe potřebovat, i když většina toho spadá spíše do oblasti reflexů. Umí křičet, dýchat, kašlat, škytat, sát, udržovat tělesnou teplotu. Fungují také jeho smysly - reaguje na světlo, zvuk, otřesy, chlad či teplo a má vyvinutou chuť.
  Děloha může začít dělat nepravidelné slabé kontrakce - tzv. Braxton-Hicksovy kontrakce. Na druhou stranu mohou být občas tak silné, že maminka raději jede do porodnice - aby se vrátila zase domů. Na druhou stranu je lépe jet dvakrát zbytečně, než nedorazit, kdyby se opravdu něco dělo.
  Budoucí maminka se v této době cítí již zpravidla velmi neohrabaná a nemůže se dočkat, až porod přijde. Naštěstí už v této době tolik nepřibírá.
  Průměrný přírůstek váhy je 11,5 kilogramů, ale může se pohybovat od 8 do 18 kilo.
 1. 38.-40. týden těhotenství
  Po dokončení 38. týdne je miminko považováno za zralé a pokud by se nyní narodilo, narodilo by se tzv. v termínu. 2 týdny před stanoveným datem porodu je ještě v rámci tolerance. To znamená, že se jeho váha se už pohybuje kolem hodnoty, kterou může vážit při porodu - většinou kolem 3200g. Během následujících dní přibývá přibližně 28gramů denně. Velikost miminka se pak pohybuje kolem 46-48 cm.
  Co se týče stupně vývoje platí samozřejmě totéž, co pro miminko ve 37. týdnu těhotenství.
  Všechny vnitřní orgány jsou již plně vyvinuty a během posledních týdnů těhotenství si vyzkoušeli (a ještě chvíli vyzkoušejí) svoji funkčnost. Miminko polyká plodovou vodu, která obsahuje části mázku a lanuga. Tyto látky jsou postupně ukládány ve střevech a budou v prvních dnech po porodu vyloučeny jako první stolice - smolka
  Průměrný přírůstek váhy je necelých 12 kilogramů, ale může se pohybovat od 8 do 18,5 kilo.
 1. Únorňátka a Březňátka 2006
  65 těhulek- 24 chlapečků a 20 holčiček
  TP/NICK/ROK NAR./MĚSTO/POH­LAVÍ/JMÉNO/PO­RODNICE
  7.1.Hoandra/1979/Ka­daň/KLUK/Lukáš+Os­kar/Kadaň
  8.1.Alda01/1977/Pr­aha 10
  15.1.Radana2/1978/Ji­čín/PŘEKVAPENÍ/Ji­čín
  23.1.Hanulika/1978/Frý­dek-Místek/HOLKA
  24.1.Katouch/1979/Je­dovnice/HOLKA
  30.1.Gejby/1980/Pra­ha/HOLKA/Simo­na/Podolí

--------------------------------------------
1.2.Kousinek/1980/Vy­sočina/KLUK/Kryš­tof(Tereza)/Pel­hřimov
3.2.Lina/1975/KLUK­/Adam
5.2.Marketkaa/1984/Pra­ha/KLUK/Dominik/Po­dolí
6.2.Lenulka/1980/Hať/­KLUK
6.2.Sweety/1986/Žam­berk/KLUK/Jiří (Anežka)/Ústí nad Orlicí
6.2.Zuz/1978/Pr­aha/HOLKA/Juli­e/Podolí
9.2.Střapule/1979/Zlín­/KLUK
10.2.Bohun/1973/Mi­lovice/HOLKA/Lu­cie/Apolinář
13.2.Monina/1976/Os­trava/HOLKA/Micha­ela+Adéla/Ostra­va-Poruba
16.2.Bamla/1979/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ/Ta­deáš/Motol
16.2.Bramborka/1975/Klad­no/HOLKA
16.2.Evah/1978/Pra­ha/HOLKA/Ema/Po­dolí
16.2.Jarka/1979/Do­mažlice/HOLKA/Ni­kol/Domažlice
16.2.Lasconka/1978/Pra­ha/KLUK/Matyáš/Po­dolí
18.2.Werinka/1982/O­pava/28.11./Ni­na+Denis/Opava
22.2.Janka26/1979/Pr­aha/KLUK/Motol
24.2.Viki25/1979/Kl­atovy/23.11./Kla­tovy
25.2.Grizley/1978/MB/PŘ­EKVAPENÍ/Mladá Boleslav
25.2.Jitka/1977
26.2.LiLu/1976/Pra­ha/HOLKA/Thea/Po­dolí
27.2.Berun/1981/Pra­ha/KLUK/Micha­el/Podolí
28.2.Baboo/1975/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ
28.2.Fialka7/1976/Ko­lín/KLUK/Jakub/Ko­lín
28.2.Illka/1979/Os­trava/KLUK
28.2.Janul/1977/Ha­vlíčkův Brod ---------------------------------------------
1.3.Daniela/1978/Pra­ha/KLUK/Daniel/Po­dolí
3.3.Petik/1975/Chv­aletice/HOLKA
3.3.Rysavka/1975/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ/Po­dolí
4.3.Kopeček/1977/Trut­nov
4.3.Mikina/1980/Pra­ha/HOLKA
4.3.Sandym/1980/Pra­ha/HOLKA
4.3.Zuzzi/1976/Plze­ň/HOLKA/Zuzana/Plzeň-Mulačov
5.3.Kukatko/1979/O­pava/HOLKA
5.3.Mamulka/1980/Brno­/KLUK
5.3.Polarka/1978
6.3.Kocca/1978/Kro­měříž
7.3.Ola/1979/Veselí nad Moravou
9.3.Jitulinda/1975/Pra­ha/KLUK/Michal/Be­nešov
9.3.Ivana/1983/Dol­ní Poustevna/HOL­KA/Klára
9.3.JO/1970/Brn­o/HOLKA/Brno-Bohunice
10.3.Baru/1980/Pra­ha/HOLKA/Kris­týna
10.3.Marsa/1979/Plze­ň/HOLKA/Petra
11.3.Popilio/1985/Brno/­KLUK
11.3.Shrine/1974/Pra­ha/KLUK/Zbyněk
13.3.Barusa/1980/Krko­noše/PŘEKVAPE­NÍ/Trutnov
13.3.Moninda/KLUK
15.3.Enisek/1976/Pra­ha-Východ/HOLKA/Ve­ronika/Podolí
16.3.Kvetule25/1980/Pr­aha/KLUK/Adam
16.3.Milu1/1972/Nym­burk/Michal+Mic­haela
17.3.Marka/1977/HOL­KA/Markéta
18.3.Gabika/1976/Pra­ha/KLUK
20.3.Dasulika/1980/Pra­ha/KLUK/Lukáš
20.3.Natálka/České Budějovice
20.3.Snoulenka/1976/Fren­štát pod R.
21.3.Ennie/1979/Brno/­KLUK/Jan
21.3.Ivule/1977/Ro­kycany/KLUK/To­biáš
26.3.Danny/1975/Pra­ha/KLUK/David/Po­dolí
27.3.Katty/1979/Pra­ha
28.3.Souris2/1980/Pr­aha

 1. Doktorská postupka:
  21.11.Lasconka-UTZ+KO
  21.11.Marka-KO
  21.11.Hoandra-KO+UTZ
  22.11.Marketkaa-UTZ+KO
  22.11.Lilu-KO
  23.11.Bramborka-KO
  23.11.Viki25-KO+UTZ
  24.11.Berun-OGTT+KO
  24.11.Ivana-KO
  24.11.Monina-KO
  28.11.Marketkaa-3D UTZ Podolí
  28.11.Werinka-UTZ+KO
  28.11.Lina-KO
  30.11.Milu-KO
  30.11.Zuzzi-KO
  30.11.Ivana-OGTT
  30.11.Enisek-KO
  2.12.Shrine-KO
  3.12.Daniela-3D UTZ Gennet
  5.12.Berun-3D UTZ Podolí 15:45
  5.12.Ennie-KO
  5.12.Grizley-KO
  5.12.Danny-KO+UTZ
  6.12.Fialka7-KO+krev
  8.12.Gejby-KO+UTZ
  8.12.Marsa-KO
  9.12.Daniela-KO
  15.12.Jitulinda-KO+UTZ
  19.12.Dasulika-KO
  19.12.Berun-protilátky RH neg.31tt
 1. Deníčky-Únorňátka a Březňátka 2006
  25.11.Marketkaa- Taška do porodnice-č.17
  2.12.Berun-Astrologický deníček-č.18
  9.12.Volný termín-č.19 KDOPAK SI HO VEZME???
  16.12.Lasconka-Srazíkový deníček č.20

Srazík:10.12. 13:00 Praha-Malostranské náměstí. S sebou dáreček:)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 18.11.05 06:57

Že by první ???????????

 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 18.11.05 07:06

Tak už jsem to přelouslaka.

Daniela- deníček je super .

papa IVULE+Tobi 24 tt

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 18.11.05 07:52

dobré ránko těhulinky :-)

ENNIE, BARUSA: holčiny včera jsem přijela domů až po 8 a měla jsem toho plné zuby, takže jsem nehledala receptík na vánočku. omlouvám se, ale přidám vám ho sem v pondělí.

holčiny tak zjišťuji, že začínám mít špatný pocit z řízení auta. přepadlo mě to včera, když jsem jela do práce na invošku. tu celou cestu se mi nechtělo jet. v týdnu jezdíme s manžou a do Prahy řídí on a pak teprve já, takže je toho míň. noa to jsem chtěla jet příští víkend sama do Děčína autem za mojí rodinou. asi určitě z toho sejde :-( vzdávám to a do pordou budu autem cestovat jen s manžou.

a protože nefunguje album, posílám vám poslední fotku našeho mimozemšťánka alespoň takhle http://rodina.cz/…um/album.asp?… - je tam vidět pouze hlavička.

Jitulinda + Mišánek 25tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 18.11.05 07:58

Skvělý a vyčerpávající deníček, s tím spánkem bojuju už dlouho, ale je fakt, že od 26.týdne je to ještě horší, takže nevyspání ZDAR!!!
Pálení žáhy mě taky občas pronásleduje a aktivita Mišelínka je za poslední 2 týdny neuvěřitelná. Kope do mě celý den, i v noci. Naštěstí z těch plic sestoupil šikovněji někam jinam. To byl zatím nejhorší zážitek v mém těhotenství, protože dýchat fakt musím!

MARKETKAA: Jakpak ti je? Už jsi tu delší dobu nebyla…

Berun 27tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 08:12

Ahoj,

DANIELA - parádní deníček!!!

Jinak s dýcháním mám někdy taky docela problémy, zrovna dneska jsem se vzbudila asi v půl sedmé s tím, že nemůžu dýchat, tak jsem se pokoušela Nikolku setřepat někam níž, ale zřejmě se těch žeber držela :), protože se ani nehnula, jen mě párkrát čutla, jako co si to dovoluju :):)

Zatím pa
Jarka a Nikolka 28tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 08:19

Ahoj,

byla jsem mrknout ještě ve starém deníčku..

BERUN - ty levný kolotoče vypadají celkem hezky, dneska je vyfotím a přidám na e-shop, aby ses mohla podívat.

Jinak mě dneska vzbudily SMS zprávy od banky, takže nějaké penízky dorazily. Asi od 3 z vás… už ztrácím přehled, co jsem komu posílala :) To je samé faktura a pak zase balík na dobírku…

Balíky, které byly placené převodem posílám jako klasické, takže nejsou obchodní, tudíž by to mělo trvat kolem dvou dnů, teď se nám do toho zapletl ale ten svátek a od zítra zase víkend, takže začátkem týdne by mělo dorazit nejpozději všechno, co jsem posílala :) Tak vyčkávejte :)

Jarka

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 08:35

IVULE - přidala jsem do e-shopu nějaké ty postýlky od SCARLETT, když budeš chtít objednávat pro tu kamarádku :)

Jinak jsem tam dodala nějaké nové soupravy do kolébek, co jsou v novém katalogu a povlečení do postýlek :)

Jarka

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 18.11.05 08:47

JARKA: dnes jsem uhradila přes telefon fakturu a potvrzení o úhradě jsem Ti poslala na mailík :-)

DANIELA: super deníček. už se pomalu blížím taky do 3. trimestru ;-)

BERUN: mě se dýchalo špatně včera. taky si Mišák asi zalezl někam vysoko a já v práci funěla a ani jsem nemohla mluvit. ty naše miminka jsou malinké potvůrky :-)))))))))

Jitulinda + Mišánek 25tt

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 18.11.05 09:04

Ahoj těhulinky,
Daniela: chválím deníček, je zase vyčerpávající, jak jinak :-)))) Já se tedy k 3. trimestru blížím zatím jen šnečím tempem, mám ještě cca 5 týdnů před sebou (to podle, kterého TP to beru). No uvidíme jak to potom budu zvládat.

Holky! Představte si, že jsem se dneska s hrůzou probudila, že mi zmizelo bříško a já nejsem těhotná. No to bylo děsný. Pak jsem z toho nemohla usnout … aaaaach jo, doufam, že už se mi nic podobného zdát nebude :-(

Jitulinda: Do Vánoc času ještě dost, takže ten receptík nespěchá :-)

Zatím papa Ennie + Honzík

 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 18.11.05 09:07

JARKA- díky za přidání postýlek, doufám, že se kamarádka rozhoupe a konečně něco objedná. Ach jo, nad vším hrozně přemýšlí.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 18.11.05 09:41

Ahoj těhulky,
musím pochválit deníček. Moc hezký. Sice sem teprve v 24tt, ale aspoň vím co mě čeká a nemine :-) A jak to tak čtu bude hůř a hůř :-)

Minulý týden mi dost tvrdlo břicho, takže sem letěla k Dr. NAštěstí sem podle Dr. dokonale uzavřená a prej mám jen citlivější dělohu. Na:,–(il mi Magnezium a doporučil nemocenskou, kterou sem přijala. Takže od pondělka mi začné vééélkéé flákání :-)

Tím bych se i chtěla zeptat. Když teĎ půjdu na nemocenskou a po 2 měsících by mi měla začít mateřská. CO budu muset pro to udělat aby mi začali tu mateřskou dávat. Nebo se to děje automaticky?

Taky už sem přemýšlela o porodnici. A velmi mě zaujalo Podolí. Všimla sem si, že spousta z vás tam bude taky chtít rodit. Slyšela sem, že je tam docela nával a proto je dobré se příhlasit co nejdřív. VY už ste se tam některá registrovala?
A jak je to tam stou novou ¨luxusní částí. Tam se rodí jen za nějaký poplatek? JE to nadstandart? Nic sem na jejich stránkách o tom nenašla.

Díky moc.

Květule + Adámek 24tt

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 18.11.05 09:45

Ahojky těhulky,
DANIELA: Moc krásný deníček, povedl se ti.

Holčiny, skoro vám závidím, jak nakupujete všechnu tu výbavičku pro mimi. Do Jarčina obchůdku taky nakukuju a s chutí bych něco koupila. Jenže já už mám všechno potřebné doma, od těch nejmenších bodíček a dupaček.....všechno to je po bráškovi. Tomu je teď osm a půl, takže jak bude odrůstat, budou mi dále přibývat věci na mého Lukáška.....aspoň hooodně ušetřím:-)

Chtěla jsem se zeptat na postýlku, jaký rozměr kupujete. Viděla jsem 120×60 a pak 140×80, ta se pak dá předělat i na normální postel. Já přemýšlím o té větší, nevíte, do kolika let může být v té menší a jestli už pak může spát v normální postýlce? V té větší, píšou, může být až do šesti let.
A JARKO, máš v obchůdku postel 140×80?

A ještě jeden dotaz, jakou velikost čepičky kupujete? Fakt nevím, jak velkou má mimčo po narození hlavu.

BARUSA: Ještě doplňuji info o ležení na zádech: Když ležíte na zádech může nastat pocit nevolnosti a dušení. Děloha stlačuje močový měchýř a velké břišní cévy, takže krevní oběh je narušen a dýchání ztíženo. Při poloze na zádech ve III. trimestru totiž hrozí stlačení velké duté žíly, která vede krev z dolní poloviny těla zpět k srdci a prochází vpravo od dělohy. Budete se možná cítit pohodlněji, když si pravé koleno podložíte polštářkem.

Mějte se krásně a těm, co jsou dneska v práci, ať to rychle uteče:-)

Dasulika+Lukášek 22tt

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 18.11.05 09:53

KVETULE25: Co já vím, tak jakmile ti vznikne nárok na mateřskou, tvoje gyn. vyplní takový speciální papír, ty ho vezmeš do práce a oni ti začnou vyplácet mateřskou. Myslím, že se předtím neschopnost ukončuje, ale to nevím jistě.

 
sweety1
Kecalka 253 příspěvků 18.11.05 09:55

ahoj kuličky!

Moooc hezkej deníček…jinak dneska byl na mě červík až nečekaně hodný…spala jsem až do půl desátý!a včera taky! asi to bude chrapuň:)

A sníh se drží!! máme tu asi 10 cenťáků a já z toho mám (narozdíl od manži) velkou radost…

hlaďte bříška a smějte se

sweety 29tt

 
Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 18.11.05 09:59

KVĚTULE: když jsi na nemocenské, tak se nastupeje na mateřskou 6 týdnů před předpokládaným termínem porodu. jinak se na mateřskou nastupuje 8 - 6 týdnů pře př. term. porodu.
a s tím Podolím. měla by jsi si tam zavolat co nejdříve, protože se do Podolí má objednávat do 20tt. tak snad budeš mít ještě štěstí a zaregistrují Tě. většina těhulek od nás je do pOdolí už zaregistrována.

Jitulinda + Mišánek 25tt

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 18.11.05 10:11

květule: Do podolí jsem se registrovala někdy před 20.týdnem. a to už bylo narváno. Zkus tam zavolat, jestli mají na tvůj termín porodu ještě volno.
V době odchodu na mateřskou ti Dr. ukončí neschopenku a dá ti papír do práce na tu mateřskou. A hotovo.

Tel do Podolí: 296511123

Daniela

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 18.11.05 10:12

Hezký deníček :-))) Ale protože jsem z posleďňátek, tak si ještě chvíli počkám, ale potom se budu určitě vracet, abych si přečetla, co se děje :-))

KVETULE 25: V tom Podolí je to jen nově otevřená část a je to normal oddělení, jen bude na štěstí, kde budeš rodit, neboť když bude nával, dostaneš se třeba ještě do staré části, kterou ještě samozřejmě využívají! Mně se to taky moc líbí, ale můj doktor se tak nějak divně tvářil, že chci do Podolí a měl na mysli, že je to taková továrna, ale myslím, že bude takový babyboom, že i v malé porodnici to bude továrna! A nadstandart jsou tam jen některé pokoje, porodní sály jsou pro všechny! Já taky tajně doufám, že budu rodit už v té nové části, i když myslím, že ve chvíli porodu mně bude jedno, jestli je to na poli, nebo v moderním sálu:-)))
Danny+Daďulka 22tt

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 18.11.05 10:15

SWEETY: ten sníh ti závidím. :))

Jinak se omlouvám, že je deníček tak dlouhý. Tak jsem raději ani nepřipojovala žádný komentář. :))

minisrazík: Dneska odpoledne si půjdu sednout na čajíček s Verunkou. Tak kdyby se někdo chtěl přidat, tak budeme rády. .)))

Daniela+ Pešounek 25+1

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 18.11.05 10:34

Holky díky za rady.. ste zlatíčka :-)
Právě sem do Podolí zavolala a v pohodě mě zaregistrovali. TAk mám radost. Teď už jen budu doufat, že to všechno klapne a nový porodní sál by byla bomba !! :-)

Chtěla bych tam chodit i na předporodní kurz. To začnu asi až v tom 30tt. MYslíte že už se mám taky teď objednat? :-)

Květule

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 18.11.05 10:47

Ahoj holky,
trochu jsem se vám „vloupala“ do deníčku. Děkuji Daniele za pěkné popsání 3. trimestru. Jsem už v 35tt a tak jsem si se zájmem přečetla, jak můj mimísek teď vypadá.
Přeju vám, aby jste 3. trimestr prožily v pohodě a bez komplikací.
My už to máme s mimi „za pár“.
Zdraví Berča

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 10:48

DASULIKA -

ahoj, ty větší postýlky samozřejmě taky mám, jde z nich pak udělat normální postel, nejsou ale myslím v e-shopu, tak já je tam dodám :), abys mohla kouknout.

Jarka

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 18.11.05 10:49

kVĚTULE: NA TEN PŘEDPORODNÍ KURZ do Podolí už chodí Gejby. A chystám se já, Lilu a Berun-máme TP blízko sebe. Když jsem tam volala, tak mi řekli, že dopředu to neobjednávají. Mám si zavolat až v tom 30. týdnu. Takže budu volat kolem 28. týdnu. To jen pro sichr.
Daniela

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 18.11.05 10:49

kVĚTULE: NA TEN PŘEDPORODNÍ KURZ do Podolí už chodí Gejby. A chystám se já, Lilu a Berun-máme TP blízko sebe. Když jsem tam volala, tak mi řekli, že dopředu to neobjednávají. Mám si zavolat až v tom 30. týdnu. Takže budu volat kolem 28. týdnu. To jen pro sichr.
Daniela

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 18.11.05 10:50

Ahojte kuličky!!

Tak jsme včera byli s manžílkem na koncertu Čechomoru a byla to paráda…akorát to bylo jen k stání a tedy po hodině jsem myslela, že mi ze zad rostou ještě jedny nohy a tvrdlo mi chvílema bříško, ale za to trápeníčko to stálo!!! Trocha kultury neuškodí, pak si na dlouho budeme muset odpustit…

DANIELA: Krásný deníček, myslím, že se k němu budu ještě dlouho vracet, jelikož jsem skoro ve 24 tt.

JITULINDA: S tou vánočkou to nelámej přes kolínko, až se Ti bude chtít:o))) však Vánoce jsou ještě na vánočku daleko:)) Jinak chválím mimozemšťánka a souhlasím s jízdou autem…byla jsem náruživý řidič auta, hrozně mě to baví, ale teď napadnul sníh a jindy by mě to nerozhodilo, ale prostě mám strach. Pořád si pás cpu pod břicho, člověk nikdy neví, kdy bude třeba brzdit…ale dojíždíme oba s manžou do práce a tak se tomu nevyhnu. Do auta sednout musíme.Je to tu teď bílé a silnice pěkně namrzlé, u nás se nesmí solit, takže o to to je zajímavější:o)))

DASULIKA: Děkuji ještě za info k ležení na zádech, musím se hlídat…a s tou postýlkou - my jsme koupili 120×60 protože máme malinkou ložničku a nevešlo by se nám větší, ale když na to máte prostor, taky bych koupila už tu větší…

Včera když jsme byli s naším chlupáčkem miláčkem venku tak se začala tak válet ve sněhu - měla ohromnou radost…bylo to k popukání :o))))

Tak těhulky přeji krásný zasněžený den a těm co jsou v práci jako já ať to rychle uteče.

Barusa + drobísek 23tt+5

 
Zuz2
Kecalka 434 příspěvků 18.11.05 11:16

Danielka - krásny, poučný a pre mňa veľmi aktuálny denníček. Díky moc.
Veru, čas letí a viem si predstaviť ako sa budeme posledné týždne valiť, kotúlať a funieť … Nebude to nič príjemné a asi každá už budeme chcieť mať po porode a mimsky pri sebe. Ja už sa na Julinku tak moc teším …

Zuz 28+4tt

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 18.11.05 11:47

Nazdárek maminy, tak co jak se daří?

Jaké je u vás počasí? Včera jsem vyhlížela manžu jestli už nejde z práce (ano, někteří bohužel musí i o svátku) a koukám no sněží…tak jsem běžela s pejskem ven, no Montík koukal co se děje no a dneska ráno byla už větší sněhová nadílka a ani jsem toho našeho lumpa nemohla zahnat domů, tak musím odpoledne na procházku, ať si těch sněhánků užije, teda pokud to nestihne roztát, protože tam vykukuje sluníčko! No ale musím dneska naběhnout do obchodu a koupit nové boty nějaké nižší, protože v těch co mám u nazouvání jsem se ráno dost zapotila…:-(( No a nemám ani zimní bundu, tak snad nějakou pěknou a pro těhuli seženu! Jak jste na tom vy?

Werinka 27tt(26+6d)

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 11:52

Ahoj,

DASULIKA -
už jsou v e-shopu ty větší postýlky, jak si chtěla. Dala jsem tam 3 typy. Je to ta velikost 140×70cm a lze pak přestavět na klasickou postel.
Tak se mrkni :)

Jarka

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 18.11.05 12:12

Ahojda,

WERINKA: Tak s tím oblečením jsme na tom stejně, minulý rok jsem si koupila vysněný 3/4kabát a letos to vypadá, že si budu půjčovat manžovy bundy…už ho tak tak zapnu:(( ale jináč, vzhledem k tomu, že jsem bacula, nic na tělo nemám, vše je takové víceúčelové:O)))Je­diný co nemusím měnit jsou botičky, ty mám pořádný na hory, protože to je tu potřeba. No ale uvidíme jak se drobek rozroste abych se nedivila…

Barusa

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 18.11.05 12:27

Barusa: tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama, ale ty máš výhodu, že si můžeš půjčovat manžovy bundy, já bohužel, mám 158 cm a manža 194 cm :-)) by mi byly sice do šířky, ale jinak moooooooc veliké bych se v nich ztratila :-))

WErinka

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 18.11.05 12:49

DASULIKA: já mám postýlku 120×60 a už tak mi připadá hrozitánsky velká ne tak abych měla tu větší, to bych mi zabrala čtvrt ložnice. a aby prcek spal v 6 letech v postýlce????

Jinak mě se spí na zádech božsky, ikdyž tak neusíná, vždy se tak probudím. Bude to asi i tím, že v práci sedím shrbená, tak se tělo asi v noci potřebuje našponovat!

Berun: v Očekávání zimních miminek si psala, že jdeš do 7. měsíce? Nespletla sis to? Snad do 8. ne?Od 29 týdne začíná 8. měsíc!

Werinka 27tt

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 18.11.05 12:52

Recept na vánočku:
jeden jsem přidala do receptů- cukroví (viz lišta vlevo)

Nazdobila jsem pár perníčků a musím chvíli odpočívat. Ufff.

Daniela

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 18.11.05 13:46

WERINKA: Myslela jsem ten kalendářní, raději už říkám tenhle, všichni jsou z těch lunárních zmatení.
od 22.11. mi začíná 7.měsíc
od 22.12. začíná 8.měsíc
od 22.1. začíná 9. měsíc až do termínu 22.2. Do seznámku jsem si ale hodila zpátky termín podle poslední MS 27.2. oni se mi podle toho řídí všechni doktoři, v podolí, na kurzy a tak.

Takže tak.

Měla jsem zase dneska v práci pěkný stres…už mě to tu vážně prudí. Odešla jedna kolegyně a její chyby mě tu teď pronásledují, protože jako vedoucí mám za všechno a všechny zodpovědnost. Vyrojilo se to na mě teď všechno najednou. Až mi pukly nervy..chudák Mišelínek to musí odnášet a to já nechci, chtěla bych být v naprosté pohodě.
Dobrá zpráva je, že řemeslníci namontují v pondělí okna a vypadá to, že se rovnou vymaluje, takže bychom se měli ve čtvrtek začít stěhovat a bylo by to už konečně komplet hotové.
Teď už jenom všechno papírování okolo hypotéky, smlouva s bankou je sice podepsaná, ale čeká nás ještě podpis kupní smlouvy a zástavních listin u notáře s prodávajícími, dojít na katastr, zrušit 2 kreditky, zaregistrovat se u nových doktorů (ještě nemám EKG a pořád to odkládám kvůli tomu bytu), manžel musí změnit zdravotní pojišťovnu, a musíme si ihned po podepsání kupní smlouvy změnit trvalé bydliště. Do toho stěhování, prudící práce, řemeslníci…občas mám dojem, že zešílím. Ještě že mám vás, to je pro mě vážně jediné hezké rozptýlení.

Berun 27tt

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 18.11.05 13:51

Berun: vydrž, už je to jen papírování… vymalování.. a pak už jen váš byteček.
Ti naši pindíci určitě pochopí, že s e občas stresujem. Jo, život holt není peříčko. Musí si zvykat. :)))

Odcházím na čajíček. Pa

daniela

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 18.11.05 14:02

Ahojte kuliny:))

BERUN: Berunko vydrž!!!! Hlavně, že se něco děje, hlavně, že se budete stěhovat a nemusíte zůstávat tam kde jste…v práci se moc nenervuj, i když je pravda, že tě chápu, člověku se pak chce vztekem brečet…já jsem skoro to stejné měla v minulé práci a těhu jsem nebyla a myslela jsem že se zjančím. Nezávidím vám ty úřady, ale někdy se to tak pěkně sejde, že nikde nečekáte, milé úřednice se na vás smějou a jde to jako po drátku, tak třeba to tak bude i u vás:)))

Vždycky když mě něco takhle s…tak se zastavím a řeknu si: PROČ se toto nebo toto děje a proč to musím vydržet a že jsem si to vybrala sama a hned to jde líp.

Vy co budete doma o víkendu přeju krásný víkend - my s drobískem budeme v práci - my máme víkend v úterý a ve středu:((

Barusa + drobísek 23tt+4

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 18.11.05 14:03

TO JE FAKT, ŽE Z TĚCH DOKTORSKÝCH MĚSÍCŮ JSOU VŠICHNI ZMATENÍ A KAŽDÝ SE MĚ PTÁ, TY UŽ JSI V 7.? TO NENÍ MOŽNÉ…DYŤ RODÍŠ AŽ V ÚNORU NE? TO BUDEŠ TĚHOTNÁ 10 MĚSÍCŮ NE?MAMČI SEM TO VYSVĚTLILA A SKORO VŠECHNY KÁMOŠKY JSOU TĚHU, TAK TO CHÁPU A KDO NE, TAK HO PRDÍM…

WERINKA 27tt

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 18.11.05 14:04

Daniela: vánočku určitě zkusím, už se na ni těším!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!! (jsem hrozná, poslední dobou myslím na jídlo nějak moc často:(()

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 18.11.05 14:14

Ahoooj,

ted jsem dorazila z prace, jeste jsem nemela cas ani prelouskat denicek.

Jarko - balik dosel, poslala jsem ti e-mail na todo@todo.cz
neboj vse je funkcni, jen mam dotaz.

Zatim ahojdaaa, musim se jit najist, jinak mi Marketka prokopne hlady brisko :)

Marka + Marketka 23+0tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 14:28

Marka - už jsem ti odepsala :)

 
Lasconka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 18.11.05 14:39

Ahoj bříškandy,

super deníček, díky moc :-)

Já naštěstí spím jako zabitá, pravdou je, že se budím jednou na čurání a občas mě probudí čutálista, ale jinak spím víceméně dobře…aby to co nejdýl vydrželo.

Daniela-Praha - já jdu na předporodní kurzy taky do Podolí a taky s vámi - budu ve 30tt někdy před Vánoci a domlouvala jsem se s Berun, že bychom šli spolu - mám termín 16.2. (možná taky 21.2., uvidíme po KO v pondělí).

Jinak už jsem zapomněla, co jsem chtěla :-) Jo, už jsem si polepila stěnu v dětském pokojíčku a koupila jsem ještě pár „nezbytností“, hehehe.

Lasconka a Matyášek 27tt + 2

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 18.11.05 15:25

ÓÓÓ Lasconko, ani nevíš jakTi s tím spaníčkem závidím!!! V bývalé práci jsem skončila po 4 letech proto, že jsem tam musela sloužit noční (hotel) a jsem přesvědčená, že se nám kvůli tomu i nedařilo tři roky mimi.Člověk má rozhozený celý biorytmus. Těšíla jsem se jak se vyspím a když jsem skončila, tak do tří měsíců jsem byla v tom a začaly další noční:((( Ale rozhodně mě toto „nespaní " těší víc než v té práci:o))) Nějak to přežít musíme…jináč taky ještě musím koupit pár "nezbytností“…

Barusa + drobísek 23tt + 4

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 18.11.05 15:28

Ahoj :-)

Jarko: psala jsem ti SZ, ale nějak se to neposlalo. Píšu tedy dotázek sem.

dostala jsem starší peřinku a polštář a překvapilo mě, že je lze prát jen na 30 stupnu (je to nějaká polská výroba). Navíc mají takový zvláštní rozměr. Mohla by ses mi, prosím, podívat na kolik stupnů lze prát peřinku a polštář od Scarlett ? Psala jsi, že jsou i protialergické nebo se pletu ? Jo a myslíš, že je stačí rozměr 120×90 cm?
Předem dík a doufám, že moc neobtěžuju. Dost mě to teď překvapilo.

Ennie

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 18.11.05 15:36

WERINKA: s tou zimní bundou jsem na tom úplně stejně. Tu stavající sotva dopnu, kabát už nezapnu vůbec, manžel je o dost vyšší a má strašně dlouhé ruce, takže s jeho bundou počítat nemůžu. Pro mě je ale problém sehnat něco slušivého a zároveň většího. Tak uvidím jak to vyřeším. Zatím to jistí teplé oblečení a bunda rozepnutá. Ale bude hůř.

Berun: Lítání po úřadech je pěkná fuška. Ale snad to brzy skončí. Držím pěstičky k brzkému stěhování.

S těmi lunárními a normálními měsíci v těhotenství je to fakt sranda. Já mám okolo sebe lidi těhotenstvím netknuté, takže pro ně to musím přepočítávat na normální měsíce. Hlavně týdny těhotenství jim nic neříkají. Však oni v tom budou mít časem taky jasno :-)))

Ennie a Honzík (kopanečky zdráví všechna ostatní prťata)

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 15:49

ENNIE -

SZ došla, už jsem ti na ní odpověděla :)

Jarka

 
Viki25
Kecalka 343 příspěvků 18.11.05 15:53

ahoj :-)

Daniela - deníček je vyčerpávající a moc se mi bude od příštího týdne hodit …

Jarka - tak Ty jsi včera místo cvičení výletovala? Bylo to docela znát, že je st.svátek - přišla nás tak půlka. V pondělí 21.11. ve 13.40 hod. jdeme na exkurzi porodnice - tak si zajisti zástup do krámu. Tedy jestli tam půjdeš, když budeš rodit v Domažlicích(?).
A zítra na plavání dorazíte?

Docela jste mě navnadili s tou vánočkou - taky udělám jednu předvánoční :-)) - mňam!

Viki 27tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 15:54

Ahoj,

VIKI-
na plavčo zítra určitě dorazím.
Do porodnice bych se šla podívat taky, nikdy nevíš, takže pro jistotu, abych věděla co a jak :)
Já myslela, že to na cvičení stihnu, ale nějak jsme se v tý Praze zdrželi a navíc jsem z tý cesty byla už trochu unavená..

Jarka

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 18.11.05 16:04

Díky jsi Zlatíčko.

Ennie

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 18.11.05 16:39

Ahoj,

BERUN -

právě jsem přidala do e-shopu ten levnější hrací kolotoč. V detailu je ještě jeden obrázek, pokusila jsem se ty plyšáčky vyfotit zblízka, tak se mrkni :)
Je za 230,– Kč.

Jarka

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 18.11.05 18:26

JARKA: Jari, tak jsme se dívali s milým na ty postýlky…ceny jsou super. Moc se nám líbí ta postýlka AGA 140×70. Chci se k tomu zeptat, jestli je to ze dřeva nebo dřevostřísky, jestli je rošt polohovací (příp. jaké jsou možnosti poloh), čím je dřevo nalakované (jestli je to nezávadné pro mimi-ale mělo by být viď) a jestli je možnost polohovat boční stěnu.
Děkuji ti moc!
Jo a ještě, kdyby náhodou, jestli v tomhle rozměru nemáš postýlku tmavě hnědou a jestli se dá u tebe koupit do ní matrace - polokokosová.

Dasulika+Lukášek 22tt

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 18.11.05 18:53

Ahoj holky,

tak jsem vas precetla. Denicek je uzasny :) ale me se bude hodit az za par tydnu - zatim cerpam info z toho stareho :)

Jarko - jeste jednou diky moc :)

Prisel mi dneska email z www.promi.cz, ze odeslali tu dalsi zasilku s tehu oblecenim (dziny a triko), tak se tesim a doufam, ze to dorazi uz v pondeli :)
Jeee, jak malo staci k moji radosti :)

Tak krasny vecer, jsem zvedava, jestli se tady o vikendu nektera ukazete :)

Papa

Marka + Marketka 23+0tt

 
sweety1
Kecalka 253 příspěvků 18.11.05 19:16

Jarka: nechci tě otravovat, ale čistě pro informaci…nebudeš dávat do eshopu takové ty polohovací skládací židličky co jsou pro mimísky už od dob kdy ještě neuměj pořádně sedět? Teď ji ještě kupovat nechceme, ale tak za půl roku určitě.. a taky takový ty houpací sedátka pro malinkatý miminka…teda, myslím, že jednu jsem tam zahlídla, ale jestli neplánuješ něco víc… jo a ještě něco…kdy budeš posílat ten balík? nespěchá to, ale bylo by dobrý abych měla doma na to pčipravený penízky…dík:))

sweety 29tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »