Únorňátka a březňátka 2006 č.9: 2.trimestr týden po týdnu

Těhotenství

Zdravím všechny těhulky. Každý týden se měníme. My i mimi v bříšku. Tak jsem si dovolila přispět přehledem týdnů druhého trimestru. Přestože jsem se to snažila zkrátit jak to šlo, je to trochu delší, za což se omlouvám. Samozřejmě přikládám aktuální seznámek. Daniela

14. týden těhotenství
Maminka: Těhotenství na vás už začíná být znát.
Kůže na bříšku se napíná a je proto potřeba o ni dobře pečovat. Některým maminkám se vytvoří tmavá pigmentová čára - linea negra. Mohou se měnit i dvorce bradavek - tmavnou, jsou větší. Tyto změny po porodu vymizí.
Miminko Ve 14. týdnu těhotenství již začíná nacvičovat na svůj život mimo maminčino bříško. Začíná spát, budí se, cvičí, otáčí hlavou, kroutí prstíky a otevírá a zavírá pusinku. Také již čurá do plodové vody, kterou polyká a „dýchá“ ji - plíce se na ní cvičí.
Hlava je ve srovnání se zbytkem těla stále ještě příliš velká. Tvoří přibližně jednu třetinu celkové délky.
Pohl. orgány jsou plně vyvinuty - děvčátka mají ve svých vaječnících přibližně 2 mil. vajíček, po porodu to bude už jen milion a v 17 letech asi 200 000.
Oči se přesouvají více do středu obličeje (z počátku byly spíše po stranách. Krk je delší.

15. týden těhotenství
Miminko Kůže plodu je ještě stále téměř průhledná. Kosti už jsou sice o něco pevnější, ale stále jsou to spíše chrupavky.
V této době se vyvíjí se množství svalů. Plod se začíná v děloze aktivně pohybovat, i když jeho pohyby nejsou zatím řízeny mozkem.
Na koncích prstíků už se objevují otisky prstů.
Dítě je vyživováno přes placentu. Ve střevech se vytváří vrstva nazvaná meconium) Dochází k dalšímu vývoji plic. Vytvářejí se potní žlázy. Játra a slinivka začínají fungovat. Ústa mohou začít provádět sací pohyby. Dítě polyká a také dýchá plodovou vodu.
Na hlavičce plodu jsou vytvořeny vlásky (lanugo). Již je jasně rozlišeno pohlaví, vnitřní i zevní pohlavní orgány jsou již vytvořeny, i když na ultrazvuku ještě stále není vidět.
Maminka :Teď už přibíráte pravidelně. Tmavnou mateřská znaménka a může se objevit tzv. linea negra .Dobře o své bříško a poprsí pečujte.

16. týden těhotenství
Miminko:Na hlavičce plodu jsou vytvořeny jemné vlásky (lanugo).
Pohyby plodu jsou na ultrazvuku naprosto zřetelné.
Ruce už jsou dostatečně dlouhé, aby si je miminko mohlo chytit. Nedělá to ale zatím vědomě, pouze pokud se náhodou setkají.
Vnější pohlavní orgány se blíží svému charakteristickému vzhledu.
Kromě pohybů končetin a celého těla začíná dítě procvičovat i obličejové svaly - mračí se a dělá grimasy.
Zpravidla jsou prováděny krevní testy na poškození plodu (zjišťuje se pravděpodobnost rizika Downova syndromu, defekty a Trisomy 18. Po pozitivních nálezech bývá občas prováděna amniocentéza (odebrání plodové vody za účelem testů abnormalit chromozomů).
Maminka :I když je ještě velmi brzo, některé maminky se mohou již nyní dočkat prvního pohybu. Nejspíš si ještě nebudete jistá, jestli je to opravdu ten první pohyb, nebo jde jen o zažívání. Na druhou stranu, stále ještě máte čas - takže se nenervujte, pokud své dítě ještě necítíte.

17. týden těhotenství
Miminko:Kostra je tvořena z pružné chrupavky a teprve později ztvrdne.
Okolo míchy se začíná vytvářet myelinový obal.

 • ochranná tuková vrstva, která usnadňuje předání zpráv do mozku a z mozku.
  Oči začínají být citlivé na světlo. Dítě může vnímat některé barvy a světlá místa, která přicházejí přes břišní stěnu. Oči jsou stále ještě pevně zavřeny a schovány za očními víčky.
  Maminka :Narůstající bříško už může změnit vaše těžiště, takže se můžete pohybovat poněkud nejistě. Noha by v tomto období měla být stabilní (rozhodně nenoste žádné vysoké podpadky). Pokud máte příležitost (a peníze), vydejte se na dovolenou.

18. týden těhotenství
Miminko:Již byly vytvořeny žaludek a střeva.
Rychlost růstu miminka opět zpomaluje.
Dítě je stále více podobné člověku. Ruce jsou o něco kratší než nohy a celé tělo se napřimuje.
Tělo miminka pokrývá tenká pokožka. Zatím pod ní není žádný podkožní tuk - jeho zásoby si bude muset miminko teprve vytvořit. Díky tomu jsou pod kůží vidět cévy a kosti.
Začínají se objevovat vlasy. Vytváří se vnitřní ucho.
Ledviny jsou již plně vytvořeny a fungují. Jsou již vytvořeny také pohlavní orgány.
Uši jsou již funkční a miminko může slyšet jak hlas maminky a tlukot jejího srdce, tak vnější zvuky.
Maminky, které už rodily mohou v této době pocítit první pohyby.

19. týden těhotenství
Miminko se otáčí, kope, cumlá si paleček nebo celou ruku, škytá a učí se polykat.
Vytvářejí se řasy a obočí. V případě, že bylo při krevních testech v 16. týdnu zjištěno zvýšené riziko poškození miminka, lze v této době provést tzv. amniocentézu - vyšetření plodové vody. Z těla miminka se totiž v průběhu jeho „života" v děloze uvolňují buňky, které se pohybují v plodové vodě. Jejich prozkoumáním na genetické vady je pak možné potvrdit nebo vyvrátit riziko poškození plodu.

20. týden těhotenství
Většina maminek již v této době své miminko cítí. Prvorodičky zaznamenají první pohyby až v tomto období.
Ve 20. týdnu je zpravidla prováděno komplexní ultrazvukové vyšetření - často na specializovaném pracovišti - které má za úkol zjistit, zda miminko správně roste, zda jsou všechny orgány správně vyvinuty a uloženy na správném místě, zda je správně vytvořena páteř, srdce, atd.
Při tomto ultrazvuku se také zkontroluje postavení placenty - zda nebrání miminku v cestě ven.
Velmi často je možno při tomto ultrazvuku již určit pohlaví dítěte - pokud tomu nebrání jeho postavení - nebo přesvědčení rodičů. (Je také možné, že uslyšíte odpověď, je to chlapec - na 50%).

21. týden těhotenství
Miminko: Oční víčka jsou již plně vyvinuta a zůstávají pevně uzavřena.
Miminko vás už i slyší - můžete mu klidně zpívat, pouštět hudbu nebo číst. Zvykne si na váš hlas.
Díky tomu, že se vytváří „nosní kost“ je nos miminka již mnohem více podoben normálnímu nosu. Nepřítomnost této kosti, nebo její nedostatečné vyvinutí, bývá jedním ze znaků nedostatečného vývinu plodu - genetických poškození apod. - je dobře patrna na ultrazvuku.
Maminka: Pohyby miminka jsou stále častější a zřetelnější . Užívejte si nejpohodovější části těhotenství. Probémy se spaním v této době zpravidla ustupují, ranní nevolnost je také pryč, bříško ještě tolik nenarostlo - prožívejte své nejkrásnější chvíle naplno. Je vhodný čas na nákupy - až bude bříško větší, už se vám tolik chtít nebude.
Pozor na vysoký krevní tlak, anemii, těhotenskou cukrovku. Vše kontroluje váš lékař během pravidelných prohlídek, vy byste si měla hlídat - náhlé a úporné bolesti hlavy, otoky kotníků, rukou nebo obličeje - mohou být příznaky preeklampsie. Nezapomínejte jíst těhotenské vitamíny.

22. týden těhotenství
Miminko: Proporce miminka jsou již jako těsně před narozením - poměr délky rukou a nohou vzhledem k tělu je „v normě“. Miminko je zatím hodně „hubené“ - pod kůží miminka se teprve začíná vytvářet první podkožní tuk a kůže je tak méně průhledná.
Lanugo - jemné ochlupení - začíná pokrývat celé tělo.
Vytvářejí se řasy a obočí.
Oči již jsou zformovány, jen duhovka zatím neobsahuje žádný pigment.
Díky narůstající svalové hmotě je plod stále více aktivnější a jeho pohyby jsou stále silnější. Plod se může začít pohybovat jako reakce na hlasitou hudbu nebo zvuk. Matka cítí pohyby děťátka již velmi výrazně.
Maminka: Bříško už je velmi patrné - maminka začíná mít problémy s ohýbáním (raději si dřepněte), ale i s rovnováhou (změna těžiště). Pokud jste až do teď nepotřebovala těhotenské oblečení, už si je asi budete muset pořídit. V některých případech dochází díky hormonálním změnám k častějšímu výtoku z vaginy - pokud není krvavý nebo nezapáchá, je vše v pořádku.
Spát byste měla na levém boku, i když spánek bude pro vás stále obtížnější - blížíte se ke třetímu trimestru.

23. týden těhotenství
Miminko: Má už dobře vyvinut sluch, takže slyší jak hlas maminky, tak tlukot jejího srdce, nebo dokonce kručení v břiše. Kromě těchto „vnitřních“ zvuků slyší i hlasitější zvuky z venčí - můžete tedy miminku pouštět hudbu.
Plíce se nadále vyvíjejí a připravují na dýchání (dochází k vývinu krevních vlásečnic a žil v plicích.
Pokud by se miminko nyní narodilo, mělo by díky intenzivní lékařské péči vysokou šanci na přežití (téměř 85%), bohužel přibližně 50% takto předčasně narozených dětí má částečné nebo trvalé poškození.
Maminka :Děloha je stále větší a tlačí na bránici. Díky tomu se začínají projevovat problémy spojené s vyšším stupněm těhotenství - problémy s dýcháním a pálení žáhy. Pálení žáhy je dáno tím, že jsou žaludeční kyseliny vytlačovány zpět do jícnu. Pomoci si můžete trochou mléka nebo antacid z lékárny (např.Maalox).
Váha: Měla byste přibývat přibližně půl kilogramu za týden. Pokud vám někdo řekne, že máte malé bříško, nic si z toho nedělejte. Velikost miminka nezávisí na velikosti bříška, takže je jistě vše v pořádku. Průměrný přírůstek váhy ve 23. týdnu těhotenství je 5 kilogramů, ale hranice se pohybuje od 1,5 do 8,5 kilogramů.

24. týden těhotenství
Miminko: Kůže miminka je stále ještě příliš tenká. Navíc je jí podstatně více, než by bylo potřeba na pokrytí těla miminka, takže je velmi zvrásněná.
Od minulého týdne přibralo miminko kolem deseti deka. Proporce těla se vyrovnávají a tělíčko vyplňuje stále více prostoru.
Miminko se stále velmi čile pohybuje - zatím má v děloze dostatek prostoru.. Spolu s intenzivními pohyby miminka se mohou vyskytovat i problémy s tvrdnutím dělohy. Je to sice občas velmi nepříjemné, ale pokud se to nestává častěji než pětkrát až desetkrát denně, o nic nejde. I děložní svaly se musí procvičit a připravit. Jde vlastně o reakce na podněty z vnitřku - jak se miminko dotýká děložní stěny (nebo do ní kope).
Maminka :Dbejte dobře o svoji pokožku. Na namáhaných místech se mohou objevovat strie - na prsou, zadečku a pochopitelně na bříšku. Striím na prsou můžete předejít dobrým prádlem (takže pokud jste doma na rizikovém a nechce se vám po ránu oblékat - budete se muset přemoci).
Váha: Průměrný přírůstek váhy ve 24. týdnu těhotenství je 5,5 kilogramu, ale hranice se pohybuje od 2 do 9 kilogramů.

25. týden těhotenství
Miminko: Tělo miminka roste rychleji než hlava, takže se zmenšuje podíl velikost hlavy na celkové délce.
Plíce se pravidelně pohybují (dělají dýchací pohyby) - i když zatím neobsahují žádný vzduch - cvičí se na plodové vodě. U chlapců postupně zvyšují počet buňky produkující testosteron.
Nervové buňky v mozku miminka začínají zrát.
Sluch dítěte je již plně funkční - často slyší dokonce více, než dospělí - slyší i zvuky za naším slyšitelným rozhraním. Reaguje spíše na vysoké zvuky a tóny, než ty nízké. Dokonce i po porodu vnímá lépe vysoké zvuky - a jsou interpretovány jako zvuky radostné (je to jeden z důvodů, proč když mluvíme na čerstvě narozené miminko po:,–(íme svůj hlas zpravidla o něco výše).
Také zrakové nervy začínají pracovat - dítě vnímá světlo přicházející přes břišní stěnu. Určité pokusy ukázaly, že pokud se na bříško maminky posvítí světlem, miminko za ním otočí hlavu.
Maminka :Pohyby miminka byste měla cítit pravidelně a zřetelně - někdy můžete cítit pravidelné - rytmické pohyby, když miminko začne škytat.
I když váš spánek zatím patří k těm příjemným částem dne (rozhodně ve srovnání s prvním trimestrem a s tím, co vás čeká ve třetím trimestru), s blížícím se porodem se mohou objevovat živé a někdy i velmi znepokojující sny. Vaše podvědomí se vám možná snaží dát něco najevo. V mnoha snech se objevují obrazy, za kterými se skrývá strach z porodu, z budoucího mateřství, ale i ze ztráty svobody. Navíc je dokázáno, že budoucí maminky si více svých snů pamatují. Tak se tím nenechejte zaskočit.
Váha : Velikost bříška se i nadále pochopitelně zvětšuje. Závisí ale na mnoha faktorech - na množství plodové vody, typu postavy, vaší tělesné výšce nebo na vašem celkovém držení těla.
Průměrný přírůstek váhy maminky je 6 kilogramů, ale může se pohybovat od 2,5 do 10 kilo.

26. týden těhotenství
Miminko:Váha miminka se pohybuje kolem 750 gramů a délka kolem 35 centimetrů.
Vlásky na hlavě jsou delší. Řasy a obočí jsou dobře vytvořeny. Oko je již plně vytvořeno a začíná se otevírat. I když dítě ještě nedokáže zaostřit na větší vzdálenost (ještě i po porodu dítě nezaostří dál než na cca 30cm). Nosní dírky jsou otevřeny.
Mozek se i nadále vyvíjí. Vytváří se nervové dráhy pro sluchové vjemy a také lze v mozku zachytit reakce na případný dotek.
V plicích se vytvářejí alveoly a také rostou průdušky, i když budou muset ještě dozrát. Dítě i nadále získává kyslík stejně jako živiny - pomocí placenty, ale stále provádí dýchací pohyby a nacvičuje tak dýchání.
Dítě již má přibližně takové proporce (poměr délky rukou, nohou, trupu a hlavy), jako novorozenec. Kůže již není průhledná, ale má načervenalý nádech. Fungují mazové a potní žlázy. Miminko je velmi hubené. Na pažích a nohou je již normální množství svalové hmoty.
Pokud by se miminko narodilo, mohlo by s odpovídající péčí přežít. Bohužel u takto malého miminka je ještě poměrně velká pravděpodobnost postižení do budoucna.
Maminka :Začínají se objevovat potíže spojené se zvětšující se dělohou. Budoucí maminky si často stěžují na pálení žáhy a další zažívací potíže. Díky hormonům a sníženému pohybu se může vyskytovat zácpa.
Pokud jste zatím trpěla nízkým tlakem, začíná se touto dobou váš krevní tlak vracet k normálu. Pokud dojde k nárůstu krevního tlaku nad normální hranici (a případně pokud se objeví i další příznaky, jako jsou bolesti hlavy, otoky a rozostřené vidění), může se jednat o příznaky tzv. preeklampsie. V takovém případě ihned informujte svého lékaře - v případě, že se preeklapmsie vyvine do eklampsie jde o stav ohrožující život dítěte a matky (nicméně poměrně vzácný).
Váha: Průměrný přírůstek váhy maminky je 6,5 kilogramů, ale může se pohybovat od 3 do 10,5 kilo.

27. týden těhotenství
Miminko: Váha miminka se pohybuje kolem 900g a velikost 36cm, v následujících týdnech bude rapidně narůstat. (Ovšem nezapomeňte, že jde o průměrnou hodnotu - hodně záleží také na genetických předpokladech, tedy na velikosti a váze maminky a tatínka).
Mozkové buňky i nadále zrají. Podle některých experimentů je dítě již v tomto stádiu vývoje schopné učit se a pamatovat si. Oči se zavírají a otvírají.
Dítě si začíná vyvíjet vlastní denní rytmus - začíná pravidelně spát a probouzet se. Bohužel to vypadá, že většina miminek spí v době, kdy jste vzhůru, zatím co když jdete spát, probouzí se a začíná být aktivní. Možná vám ale jen dává najevo, že jste si lehla špatně. Mnoho miminek si už v bříšku cumlá paleček a saje.
Zvyšuje se počet plicních sklípků - vzdušných vaků. Jejich růst se bude zvyšovat až přibližně do 8 let. Také se rozmnožují cévky v plicích. I když plíce nejsou ještě plně vyvinuty, pokud by se miminko narodilo, byly by již schopny (za určité podpory ventilátoru) zásobit tělo kyslíkem.
Maminka :Změny vaší postavy začínají být stále výraznější a nárůst hmotnosti rychlejší. Pokud jste ještě nezačala chodit do „kurzu pro budoucí maminky“ a chcete jej navštěvovat, je nejvyšší čas s tím začít.
Díky nárůstu váhy a změnám těžiště se mohou objevit i další problémy spojené s vyšším stupněm těhotenství, jako jsou křečové žíly, hemeroidy nebo křeče v nohou.
Pohyby miminka byste měla cítit pravidelně - pokud miminko necítíte delší dobu nebo se pohybuje jen velmi málo, navštivte svého lékaře.
Váha: Průměrný přírůstek váhy maminky je 7 kilogramů, ale může se pohybovat od 3,5 do 11,5 kilo.
Tatínek: Vaše bříško je již velmi patrné a tak zapojte i tatínka. Jednak se může postarat o natírání namáhané kůže pleťovým mlékem nebo krémem, procvičovat masáže, které jistě uplatní u porodu, ale v některých případech i chodit s vámi do těhotenského kurzu.

Únorňátka a Březňátka 2006-seznámek
57 těhulek- 10 kluků a 9 holčiček

7.1.06-Hoandra/1979/Ka­daň/KLUK
8.1.06-Alda01/1977/Praha
15.1.06-Radana2/1978/Jičín
23.1.06-Hanulika/1978/Frýd-Místek/HOLKA
24.1.06-Katouch/1979/Je­dovnice/HOLKA
30.1.06-Gejby/1980/Pra­ha/HOLKA --------------------------------------------
3.2.06- Lina/1975/KLUK
6.2.06- Lenulka/1980/Hať/­KLUK
6.2.06- Zuz/1978/Praha/HOL­KA
9.2.06- Střapule/1979/Zlín­/KLUK
10.2.06-Bohun/1973/Mi­lovice/HOLKA
12.2.06-Marketkaa/1984/Pra­ha
13.2.06-Monina/1976/Os­trava/HOLKA
16.2.06-Bramborka/1975/Klad­no/HOLKA
16.2.06-Jarka-1979/Domažlice/HOL­KA
16.2.06-Lasconka/1978/Pra­ha/KLUK
18.2.06-Werinka/1982/Opava
22.2.06-Evah/1978/Pra­ha/HOLKA
24.2.06-Viki25/1979/Klatovy
24.2.06-Berun/1981/Praha
25.2.06-Petunka
25.2.06-Grizley/1978/MB
25.2.06-Jitka/1977
28.2.06-Baboo/1975/Praha
28.2.06-Fialka7/1976/Ko­lín/KLUK
28.2.06-Illka/1979/Os­trava/KLUK
28.2.06-Janul/1977/Ha­vlíčkův Brod ---------------------------------------------
1.3.06- Daniela/1978/Praha
3.3.06- Lilu/1976/Praha
3.3.06- Rysavka/1975/Praha
4.3.06- Kopeček/1977/Trut­nov
4.3.06- Mikina/1980/Praha
4.3.06- Sandym/1980/Praha
4.3.06- Zuzzi/1976/Plzeň
5.3.06- Kukatko/1979/Opava
5.3.06- Mamulka/1980/Brno­/KLUK
5.3.06- Polarka/1978
6.3.06- Kocca/1978/Kroměříž
7.3.06- Ola/1979/Veselí nad Moravou
9.3.06- Jitulinda/1975/Pra­ha/KLUK
10.3.06-Baru/1980/Praha
10.3.06-Marsa/Plzeň
11.3.06-Shrine/1974/Praha
13.3.06-JO/1970/Brno
13.3.06-Lucka
13.3.06-Evulkaa
13.3.06-Moninda
16.3.06-Květule25/Praha
16.3.06-Panenka
17.3.06-Marka/1977
18.3.06-Gabika/1976/Praha
20.3.06-Natálka/České Budějovice
20.3.06-Snoulenka/1976/Fren­štát pod R.
21.3.06-Ennie/1979/Brno
21.3.06-Ivule/1977/Ro­kycany/KLUK
26.3.06-Danny/1975/Praha
28.3.06-Souris/1980/Praha

postupka:
6.10.Jitulinda-Amnio
7.10.Jitulinda-Amnio-výsledky
7.10.Marketkaa-UTZ
7.10.Berun-genetický UTZ
7.10.Danny-UTZ
7.10.Evah-Gennet-genetický UTZ
10.10.Marka-UTZ
10.10.Lasconka-UTZ
10.10.Evah-KO
11.10.Ivule-Triple testy
12.10.Viki25-UTZ
13.10.Jitulinda-UTZ
17.10.Lilu-UTZ
17.10.Zuzzi-UTZ
17.10.Daniela-UTZ
18.10.Souris-UTZ+Triple testy
19.10.Gejby-UTZ
19.10.Shrine-KO
19.10.Illka-ozvy plodu
20.10.Grizley-UTZ
20.10.Květule25 - KO
24.10.Berun-KO
25.10.Illka-3DUTZ
26.10.Shrine-genetický UTZ
26.10.Bramborka-UTZ
26.10. Daniela -KO
31.10.Werinka-UTZ
4.11.Ivule-UTZ
4.11.Květule25 - genetický UTZ
6.11.Berun-3D UTZ Gennet


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Shrine
Kecalka 158 příspěvků 07.10.05 10:24

jůůůůůůůůůůůů­ůůůůůůůůůů!:-)
já jsem prvníííí!:))) Shri­ne

 
Shrine
Kecalka 158 příspěvků 07.10.05 10:26

Danielo-skvělej deníček! Chválím!:-))
Shrine+indián­če 17+6

 
Zuz2
Kecalka 434 příspěvků 07.10.05 10:35

Super poucny denicek.
Veru mne to palenie zahy zacalo pred par dnami. Hlavne vecer ma to trapi. Nic prijemne.
Hodila som do galerky jednu fotocku.
Zuz 22+4 tt

 
gejby
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 07.10.05 10:38

Ještě jsem psala do starého deníčku, tak to zkopíruju i sem. Jinak taky moc vítám nové těhulky a posílám poděkování Daniele za deníček.

No konečně, že už je pátek. Já ty pátky v práci prostě už nějak nezvládám. Ten týden mi připadá nějaký delší. Jinak měním termín KO + UTZ na 13.10. Musela jsem se přeobjednat.

Berun: pošli mi pak svůj tel na Aneliese@seznam.cz nějak mi SZ nefunguje. Jaké bylo cvíčo ? A co Beruňák, nebo Beruňačka ? Už to doktor rozklíčoval ? :o)

Gejby 23+5

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 07.10.05 10:40

Ahoj holky,
zdravím v novém deníčku, za který musím Danielu pochválit. Moc se mi líbí a je to pěkné čtení.

Ennie

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.10.05 10:50

Ahoj těhulky.
Musím pochválit Danielu za skvělý deníček. Hezky sem si početla :-)

HOlky jsem 17tt+1 a je možné že už cítím pohyby?? Je to takové jako by šimrání v bříšku. Určitě to nejsou střeva.. ty se projevují jinak a jinde. Mám z toho hroznou radost až mám slzy na krajíčku :-)

Květule

 
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 07.10.05 10:56

ahoj těhulky :-) já mám termín 27*3 jsem prvorodička. Koukám kolik nás je těhulek :-)Katty

 
Souris  07.10.05 11:12

Ahoj Katty, tak to jsme na tom skoro stejně :-) Jak se máš?

Holky mám takový přiblblý dotaz - může miminku vadit zvuk elektrického zubního kartáčku??????

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.10.05 11:13

Tááák a jsem zpátkyyy!!!!

LILU: Jasně číslo ti pošlu na SZ i na DANNY.

GEJBY: Nejjednodušší bude když ti číslo dám osobně na gravidjóze ve čtvrtek, nahlásila jsem tě tam:) Bylo to parádní, krásně jsem se protáhla a uvolnila-jako vždy. Změnu UTZ zapisuju do postupky

KATTY: Jsem moc ráda, že jsi se k nám přidala. Můžeš doplnit ještě osatní do seznámku? TP 27.3.Katty/rok nar./město a případně do doktorské postupky i datum kontroly, nebo UTZ.

DANIELA: Denníček je naprosto super!!! Chválím.

ZUZ: To je teda dobrý s tím zmizelým pindíkem, zřejmě pupeční šňůra viď!!! Ještě uvidíte na dalších UTZ.

REPORT z UTZ:
Co vám budu povídat, každý UTZ je nádherný, tenhle byl o to víc, že byl jednak delší, důkladnější a na skvělém velké UTZ. Viděla jsem krásně na obrazovku, manžel taky a byli jsme naprosto dojatí… Nejdřív nám Dr. ukazoval detailně hlavičku a mozek miminka i cévy, které se v mozku propojují. Potom jsme zkoumali obličejíček a jestli nemá mimi rozštěp patra-nemá, je naprosto zdravoučký a pusinka i nosánek-krásný. Pěkně nám předvedl kapříka, protože celou dobu dumlal a polykal plodovou vodu, i když jsme se dívali nejen z profilu, ale i z pohledu bradičky. Potom jsme zkoumali prstíky-žádný nechybí:)) A mimi nám mávalo a procvičovalo ručičkama. Páteř i nožičky už byly krásně vidět. A tím se samozřejmě dostávám k tomu, co vás asi zajímá nejvíc, tedy to, jestli jsem tu modrou kupovala správně nebo ne:)) Musím říct, že v našem případě není pochyb a pohlaví známe na 100% jelikož mimi krásně spolupracovalo…a ano holky, máme tam to, co mohlo zdědit jen po tatínkovi…tedy parádního pindíka:)) Viděli jsme to hodně podrobně, nechal nás prohlížet varlátka i pindíka dost dlouho aniž by se pohnul…je tak krásný!!!! Takže to, že mám všechno v modrém, moje výpočty a tušení nezklamalo:)) Jsem hrozně šťastná.

A teď ještě další překvápko od MARKETKYY: Marketkaa mě požádalo o přepis její zprávy, protože se už dnes nedostane na net áááá chvilka napětí:)) její přání se splnilo a mají 100% pindíka:) Oba jsou s manželem dojatí a šťastní, že se jim to splnilo!!! Asi si pamatujete jak jsem jí říkala, že určitě čekáme stejné pohlaví:)) Marketkaa má ovšem opět posunutý termín a to na 5.2.2006.

Já mám mimi také větší o 4 dny než podle PMS a termín mám 23.2.2006.

Pa šťastná Berun 20tt+1

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 07.10.05 11:19

Zajímavý deníček!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!
KATTY: Tak se přidej k nám, jestli máš zájem, můžeš si přečíst i minulé deníčky co jsme už zažily( ale je toho fůra)! Já taky čekám první mimčo, jsem 16tt a TP mám jen o jeden den dříve než ty! Napiš iniciále a holky tě zařadí! My to máme na hranici měsíce a může se stát, že z nás budou dubňata, ale to bude překvápko! Chybí tady více holek s podobným termínem!!!!(jsou teda napsaný v seznamu, ale nekomunikujou!)

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.10.05 11:20

Jéé, už dost tý chvály, nebo se začnu červenat. :))
Berun: Gratuluju k pindíkovi. A ke všem prstíčkům atd.
Daniela

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 07.10.05 11:26

BERUN: Tak gratuluji k pindíkovi!!!!!:)))
Ty se máš, že už to víte, já jdu dnes až odpoledne a není moc jistý, že tam něco uvidíme, tak jsem jak na jehlách a snad mi to u počítače uteče!
Za jak dlouho budu vědět výsledky triple testu, když mi je berou dnes? V pondělí asi ne, co?

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 07.10.05 11:28

Berun, moc moc blahopřeju. Je vidět, že intuici máš opravdu dobrou. Teď už svou vášeň k modré barvě můžeš nechat naplno rozjet.

Jinak, mooooc pěkný deníček. Jen škoda, že jsem od zítřka už 27. týden a tímto týdnem deníček taky končí. Ale to nevadí - podle deníčku jsem těžší než bych měla být (mám navrch 9kg) a opravdu mě pobavil ten přívlastek použitý k popsání břicha „patrné“. Cha cha vždyť já jsem jak balón, kam se podívám mám břicho a představte si začínám s ním narážet do věcí kolem sebe.
Je to báječný stav to těhu :-)

Mějte se bájo. Radka s voříškem

 
Zuz2
Kecalka 434 příspěvků 07.10.05 11:29

Berun a Marketkaa gratulujem k pindikom !!! Je to super, ked si mozete byt na 100% iste.

 
Ennie
Kecalka 294 příspěvků 07.10.05 11:34

Berun a Marketkaa: Gratuluji k chlapečkům :-) To je supr, že už to víte.

Ennie

 
Souris  07.10.05 11:37

BERUN: gratuluju k chlapečkovi :-))) Je to krásné, taky bych chtěla vědět, co budeme mít, ale my bychom si přáli víc holčičku.

DANNY: nebuď nervózní, určitě to bude v pohodě :-), já si na triple ještě počkám, i na další UTZ, ach jo

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.10.05 11:42

RADANA2: Tak aby ti to nebylo líto, tak jsem ti poslala další týdny. :)
Daniela

 
Hoandra
Stálice 99 příspěvků 07.10.05 11:44

Ahoj holky,

teda, konečně jsem to všechno přečetla, pěkně se činíte.
Deníček je super. Strašně to letí už jsem ve 27 týdnu. No co vám budu povídat, břicho mám už pořádný, jen je škoda, že ho nemůžu vyfotit, aby jste ho mohli vidět. Malej se má taky k světu, je čilej jak rybička a obzvlášť večer, když chci spát, takže spaní doháním přes den, holt mám to štěstí, že jsem doma. Jinak u mě ten cukr v naprostým pořádku. Na kontrolu jdu 19. 10 a už se nemůžu dočkat až toho mýho nezbedu zase uvidím, tentokrát to bude podrobnější, takže se budu kochat trošku dýl než normálně.
Jinak Berun a Marketkaa gratulace k chlapečkům a všem ostatním k dobrým výsledkům tripple testů. Taky držím palce těm které jdou na amnio.
V pondělí budeme konečně podepisovat kupní smlouvu už se nemůžu dočkat, sice už bydlíme, ale přece jenom budu spokojená až to bude černé na bílým. Teda ty nervy to je něco hroznýho, už dvakrát jsme to museli odkládat, majitelé si myslí, že to snad všechno uděláme za ně.
Zatím budu končit, jdu pověsit prádlo, tak se mějte.
Jo a budeme mít novou kuchyň a koupelnu super už se nemůžu dočkat.
Tak pa

Hoandra + drobeček 27 tt

 
gejby
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 07.10.05 11:44

Berun: gratulace k pindíkovi - to se tedy ta vaše Johanka nekoná co ? Ale to je fuk. Hlavně že má, to co má mí a že mu nic nepřebývá a ani nechybí.

Marketkaa: tobě také gratulace k chlapečkovi

No koukám, že ti kluci chtějí mít za každou cenu převahu. To jsem sama zvědavá, jaké bude skóre na konci března 2006. :o)

Gejby

 
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 07.10.05 11:46

Těhulky děkuji za přivítání :-))) já jsem chodila do diskuze rodíme v dubnu nějak si tam se mnou nechtěli povídat :-)údaje doplním jdu na to

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.10.05 11:47

DANNY: třeba se mimi ukáže!!! výsledky testů byly u mě až po týdnu, kdyby nebyly dobré tak ti zavolají do 3 dnů, když je to v pořádku tak s tím nepospíchají a je to nejdřív za týden…ale taky jak kde, někde to mají rychleji.

Všem děkuju za gratulace k pindíkovi, jsem ráda, že mě moje intuice nezklamala ač jsem si hrozně přála holčičku, tak můj manžel září štěstím, že je to kluk. A zase jsou chlapečci i díky Marketcee v převaze:) Tak doufám, že březňátka budou víc holky, než je tomu u únorňátek:))

Berun 21tt

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 07.10.05 11:54

Díky díky díky a ještě jednou díky :-))))

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 07.10.05 11:54

SOURIS: A tebe to čeká kdy? Já si myslím, tak nějak sama za sebe, že budem mít hočičku, ale takových bylo co si to myslelo, ale vychází mi to podle čínského kalendáře a taky Berun nějak předpovídá podle toho kolik vám bylo let, když jste s budoucím taťkou plodili! Nám předpověděla holčičku:))
Je to taková zábava, ale je dobrý potom srovnávat, jak to komu vyšlo! Jo a jestli víš taky přesně datum početí, tak ti taky Berun předpoví, my to nevíme! a jména už máte? My máme pro holku Veronika(tím zdravím přítomné Verunky:)) a pro kluka stále nevíme!

 
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 07.10.05 11:57

Berun také moc gratuluji :-)))
Jinak doplňující údaje TP 27*3/1979/Praha na UVZ jdu 31.10. a na kontrolu 12.10

 
Zuzzi1
Kecalka 405 příspěvků 07.10.05 11:59

Ahoj holky.
DANIELO - to je nádhernej deníček. měla jsi moc pěknej nápad, že jsi nám to všechno takhle krásně popsala. jsi šikulka!!!
BERUN, MARKETKAA - gratuluju ke chlapečkům. Je to báječná zprávička.

Venku je tak krásně, že na mě přišla báječná romantická nálada. Hrozně se mi líbí všechny ty barvy. Tohle je na podzimu nejkrásnější. Jak je všechno žluté a červené. Já bych se šla procházet do přírody, ale co se dá dělat, musím ještě několik hodin zařezávat v kanclu. Ach, jo…

Zuzzi

 
moninda
Kecalka 379 příspěvků 07.10.05 12:07

cau holky,
jeste jsem nestihla precist nic z noveho denicku,ted jsem prijela a rychle pisu,ze amnio probehlo dobre,vubec se mi neudelalo nevolno jako poprve a mimco ukazalo pindika!!!:-)))))takze Ondras bude mit brachu a me brzo odvezou:-))
ale jsem happy,ze vim,co to je.vysledky budu mit v pondeli.
tak cus,jedeme pro Ondru k babicce

M+O+kluk buk

 
Souris  07.10.05 12:10

DANNY: mě čeká triple 18.10.
Tak to máme stejné pocity, taky si myslím, že to bude holčička. Za prvé mi to předpověděla máma, za druhé se mi hrozně zhoršila pleť. Taky si chci zatočit prstýnkem, ale ještě jsem se k tomu nedostala. Přesné datum početí bohužel nevím.
Pokud jde o jména, tak máme zúžený výběr na čtyři holčičí a čtyři klučičí, ze kterých budeme vybírat, u mě zatím nejvíc vede Kačenka a Filípek :-)
Jak ty jsi na tom s bříškem, už máš velké?:-)

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.10.05 12:16

MONINDA: To je super, že je amnio v pořádku!!! Hele holky, není dnes náhodou Mezinárodní den pindíků???:)))) Monindo takže 2 kluci v rodině, aspoň to budou kamarádi i když bych ti přála páreček:))
Hlavně, že je OK.

Jinak k předpovědím: Metoda krve v době početí vychází z toho, že se každých 7 let mění krev a podle toho, který z partnerů má mladší krev (vyměněnou) tak bude pohlaví po něm. U nás to bylo tak, že manželovi bylo v lednu 28 let, měnila se mu tedy v lednu krev, mě bylo v době početí 23 let (teĎ už je mi 24) a krev se mi tedy měnila už před 2 lety…vyhrává tedy manžel a pohlaví KLUK.
Já předpovídám podle Luny ale potřebuju znát přesné datum početí, bez toho to nejde. I podle toho mi vycházel KLUK. I podle biorytmů, jenom podle čínského Holka a podle babských pověr.

KATTY: údaje už jsou v seznámku:)) a hodně piš, my si s tebou povídat chceme a budeme.

Koukám, že skóre je po dnešním dni 13 chlapečků a 9 holčiček:))

Berun a Michael 21tt

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 07.10.05 12:31

SOURIS: NO já s tím bříškem, na začátku těhu jsem strašně rychle přibrala(čekala jsem dvojčata) a měla jsem balón, ale to zdaleka nebylo miminko:-))) No a v druhém měsíci(„syndrom mizejícího dvojčete“, ten jeden si to prostě rozmyslel)jsem začala hubnout a ten jeden si začal brát ze zásobárny a já hubla! Teď se to trošku stabilizovalo a bříško mám tak v normě, vidět to jde, snad se někdy k tomu dostanu hodit nějakou fotku do alba!Ale v tramvaji mne ještě nepouští sednut:-))Jo docela je zajímavý, že ráno břicho nic moc, ale večer jsem nafouklá, že bych mohla rodit:-))))

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.10.05 12:41

Přihodila jsem fotečku do alba. Moje megabřich.
Daniela

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.10.05 12:42

DANNY,SOURIS: Já si taky myslela, že budu rodit v březnu, podle PMS mám termín 27.2. ale teď se mi to pořád posunuje dřív do února, že to ten únor zřejmě ještě bude:) A taky bude legrace jestli bude chlapec stejně jako tatínek Vodnář-ale to by se musel narodit do 20.2. nebo už ta Rybička (obojí jsou to nádherná znamení) Tak jsem zvědavá u vás, jestli to bude ještě Rybička (Do 21.3.) nebo už Beránek:))
DANNY: Ty jdeš dneska na UTZ a jak vidíš je Mezinárodní den pindíků:) tak to bych si skoro tipla, že to ta holčička nebude:)) Ne dělám si legraci, budu moc zvědavá jestli se ukáže.
A koukala jsem že holky na konci seznámku jsou Pražské, to je fajnový!!!

KVETULE: Pohyby můžeš cítit i od 16tt to záleží jak tenkou máš břišní stěnu, Jarka je taky cítila kolem 17tt. Já až od 18tt+4. A je to přesně takové jak to popisuješ:) Mě právě chlapeček okopává:))

Berun 21tt

 
Shrine
Kecalka 158 příspěvků 07.10.05 12:44

ahojky všem,
BERUN: óóóóóbr gratulace, taktéž Markétce a spol.:-))
já podle většiny předpovědí čekám taky klučinu, tož uvidíme, jak bude indiánče 26.10 spolupra­covat, zda to bude Vinnetou či Nšo-či:-))
a v neposlední řadě vítám všechny nově příchozí:-))
Shrine+indián­če 17+6

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 07.10.05 12:44

No děvčata takhle to nejde!!!Samí chlapi, teda to opravdu budem muset zachránit my posleďňačky, ať na ty chlapy vyjdou nějaké nevěsty:-)))))

 
Viki25
Kecalka 343 příspěvků 07.10.05 12:50

Ahoj,

Daniela - taky se připojuji k holkám a moc Tě chválím, za krásný deníček :-).

Berun - SUPER! opravdu Tě tvá intuice (a předpovědi) nezklamala! Pomalu se tedy také začínám přiklánět k chlapečkovi :-). Doufám jen, že to ve středu potvrdím .....

Markétka - taky moc gratuluji :-)

Viki 21tt

 
Shrine
Kecalka 158 příspěvků 07.10.05 12:51

joj, a taky tu kdosi (tuším Daniela) nabízel zásilku v podobě seznamu jmen. Prosím, prosím, prosím, smutně koukám, můžu poprosit o zaslání na e-mail: Sarka.Bockova@sez­nam.cz? Moc předem děkuju!
Shrine 17+6

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.10.05 13:06

Vzhledem k tomu, že jsem z lékárnické rodiny a je chřipkové období, posílám malý seznámek čím se chřipce můžeme bránit. Já se tedy neubránila, ale už je to lepší. Už nemam teplotu, ale pořád děsně kašlu. Tak snad bude jen lépe.

klasika: čaj s medem a citrónem, hodně ovoce s vit C.
na horečku- paralen-3× denně při teplotě nad 38 stupňů. Je lepší pár paralenů než mimi vařit v bříšku, to mu vadí mnohem víc.

 • Panadol (pozor, ne Pandol extra- obsahuje dost kofeinu, v těhotenství se nesmí)

Prevence- Oscillococcinum- homeopatikum na chřipku a jako prevence(jednou týdně se nechají globule rozpustit v ústech)

Chřipka- Paragrippe- homeopat.léčba počínajících a rozvinutých chřipkových stavů se zimnicí, zchváceností, horečkou a bolestmi hlavy. Cucají se 2 tablety každou hodinu.

Bolesti v krku- Homeogéne9- Homeopatikum na bolesti v krku a při zánětu hrtanu

na kašel- Stodal- homeopatikum na kašle různého původu, 3×-5× denně lžíce sirupu (je krásně slaďounkej)

 • Husteel kapky- homeopatikum na kašel
 • Bronchalis tbl.
 • Mukosolvan
 • Hedelix
 • Jitrocelový sirup- od Dr.Theisse, (některé jiné značky se v těhotenství nes­mí)

na rýmu- Pinosol- kapky do nosu

 • Coryzalia- homeopatikum na rýmu, 1 dražé se nechá rozpustit v ústech každou hodinu
  Alergická rýma- Rhinallergy- homeopatikum

Tyto homeopatika jsou volně prodejná a smí je těhotné. Jinak je spousta jiných léků které už smíme, ale čím méně chemie do sebe dostaneme, tím lépe. V lékárně vám ale vždy poradí.
Daniela

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.10.05 13:09

SHRINE: Seznam jmen byl právě odeslán. :)
Daniela

 
Souris  07.10.05 13:25

BERUN: já jsem se narodila 26.2., je to pěkné datum, zkus se do něj s miminkem trefit :-))) Já doufám, že budu mít až Beránka.
Jak to tedy je s tou předpovědí, když v době početí bylo mě 25 let a příteli 31???

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.10.05 13:33

Berun: Taky prosím o předpověď. Mě bylo 27, otcovi mimi 31. Přesný datum početí nevím.
Daniela

 
Viki25
Kecalka 343 příspěvků 07.10.05 13:36

Mrkněte do galerky, taky jsem přidala fotky pupíku :-).

Viki

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.10.05 13:39

SOURIS: taky jsem nad tím datem přemýšlela protože 26.2.2006 je nádherné datum:) Podle krve je to tak, že tobě se měnila ve 21letech-to znamená stáří krve 4 roky v době početí a otci dítěte se měnila ve 28 letech-stáří krve tedy 3 roky. Mladší krev má otec-KLUK.

DANIELA: u tebe podle toho taky chlapeček, protože krev se ti změní až ve 28 letech a mladší má tedy otec dítěte.

Berun 21tt

 
souris
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 07.10.05 13:51

Souris,
blik, blik - robim majacik-upozornovacik. Poslala som ti sukromnu spravu
souris od Matyskov

 
evah1
Kecalka 350 příspěvků 07.10.05 13:57

Ahoj holky,

tak se hlásím t ultrazvuku, miminko je úplně v pořádku, potvrdili nám holčičku a je o 11 dní starší, takže TP mám 16.2.:-))

BERUN: tak ti ta předpověď krásně vyšla, moc gratuluji k chlapečkovi:-)))
MARKETKAA: Gratuluji taky k chlapečkovi:-)

Evah dle utz 21+4

 
Viki25
Kecalka 343 příspěvků 07.10.05 13:58

Berun - už jsi se byla juknout na nějakou předváděčku Popolínek? Já jedu v pondělí do Sušice, tak jsem moc natěšená …
Holky uvažujete ještě někdo o bavlněných plenkách nebo Popolinkách/Bambino Mio? Ryšavko (?, že by …), četla jsem tvůj dotaz v diskuzi …

Viki 21tt

 
Viki25
Kecalka 343 příspěvků 07.10.05 14:01

Evah - teda, Vaše holčička je o 11 dní starší? To je tedy habánka!!! Asi jí maminka posílá samé dobroty :-).

Viki 21tt

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 07.10.05 14:04

EVAH: Gratuluji k posílení holčiček! S takovou by jsme za chvíli vymřeli, samí chlapi!
A k tomu ještě další předpovědi kluků…
Já teda odcházím na poradnu a přemlouvám mimčo ať se ukáže!Mějte se hezky a večer napíšu jak to proběhlo!

 
Lasconka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 07.10.05 14:12

Ahoj holky,

to je tedy fakt Mezinárodní den pindíků :-)

BERUN, MARKETKAA - gratuluji ke krásným chlapečkům, hlavně že mají všechno, co mají mít ;-)

NÁKUPY - děvčata - hodím do galérky svůj super nákup ze včerejška. Vřele doporučuji, pokud má někdo šanci se dostat do výprodeje NEXT v Europarku ve Štěrboholích, tak uhánějte - včera jsem tam pořídila dvě kombinézy na zimu - cena 199,–/ks !!! No, sobě jsem si koupila šaty taky za super cenu.

Dneska jsem si objednala kočárek (bude až v polovině prosince), koupila postýlku a úžasné povlečení :-) Takže už jsem se osmělila a pustila se do velkých nákupů…na účtě se mi proletěl takový vítr, že jsem nestačila ani zírat ;-) Mohu říkat svému pusínkovi - ty můj nejdražší :o)))

Lasconka a pidižvík (nebo spíš pindižvík) 21tt+1

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 07.10.05 14:14

Ahoj,

teda holky, dneska je snad invaze pindíků ne??

Všem gratuluju a musím si ještě přečíst podrobně příspěvky, nějak nestíhám a vy jste se strašně rozjely :)

Takže se nám to tady trochu zvrhlo zase ve prospěch chlapečků, co?

Zatím pa Jarka

Jinak deníček je super!!!!

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 07.10.05 14:15

Viki - uvažuju o Polinkach. A zatim se předběžně chystám na prezentaci 11.10. v Praze. Ale nevím jak to budu stíhat. Berun nechcš se přidat? Je od pěti v Haštalské ulici. na Praze 1. Ryšavka

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 07.10.05 14:27

AHOJKY HOLKY, DNESKA NEMÁM VŮBEC ČAS NA DENÍČEK, ZAUČOVÁNÍ MI ZABÍRÁ DOST ČASU!
JINAK SUPER DENÍČEK - POUČNÝ A ALESPOŇ VÍM, CO MĚ ČEKÁ DALŠÍ TÝDNY!!! :-))

BERUN ZÁVIDÍM - OPRAVDU UPŘÍMNĚ ZÁVIDÍM, ŽE UŽ MŮŽEŠ NAPLNO ROZJET ZÁPLAVU MODRÉHO ŠÍLENSTVÍ A GRATULUJI K PINDÍKOVI!!!
SAMOZŘEJMĚ GRATULUJI I MARKÉTCE K PINDÍKOVI!
JESTLI SE PRCEK NEUKÁŽE TOHO 31.10. TAK…UVIDÍ!NO JO JENŽE SI MUSÍM HOLD POČKAT 3 TÝDNY NO? TAK GRATULUJI JEŠTĚ JEDNOU!!!

VČERA JSME S MANŽELEM BOUŘLIVĚ PŘESTAVOVALI LOŽNICI A JE TO SUPER!DNESKA JEDEME DO GLOBUSU NEBO DO OBI MRKNOUT NA NĚJAKOU KOMODU ČI SKŘÍŇKU NA VĚCI PRO PRCKA! NO A SNAD TAM BUDOU MÍT NĚJAKOU VELKOU PALMU DO OBÝVÁKU. VČERA SI MANŽA KOUPIL SÁM SOBĚ DALŠÍ AKVÁRKO A NOVÉ RYBIČKY A MĚL Z TOHO TAKOVOU RADOST! :-)) MÁ V ÚTERÝ TAK ODE MĚ CHTĚL NAUŠNICE NĚCO JAKO MÁ SAŠA Z VYVOLENÝCH, TAK SNAD NĚCO VE MĚSTĚ SEŽENU - DOST MALÝ VÝBĚR V CELÉ OPAVĚ!

HOLKY PŘEJI HEZKÝ VÍKEND A V PONDĚLÍ TADY NEBUDU VŮBEC MÁM V PRÁCI SUPERVIZI, TAK AŽ V ÚTERÝ A NEŽ TO ZASE VŠECHNO PROČTU?!
MĚJTE SE HEZKY.

Werinka a piškotek 21tt (20tt+6d)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »