Usínání může být i velká zábava

Rodičovství

Čím je dítě starší, tím více na Vás zkouší různé triky a testuje co všechno si může dovolit. A že je to velká legrace se můžete přesvědčit na následujících řádcích (Záleží ovšem na úhlu pohledu).

Minulý týden měla Martinka velkou rýmu. Samozřejmě jsme to od ni dostali také, ale rýma zůstává naštěstí prozatím nejtěžší Martinčinou nemocí. Celou dobu byla Martinka rozkňouraná a příliš neoplývala dobrou náladou (není o co stát - pálení v krku a neustálé odsávání nosánku). Až v neděli, jako by si musela vynahradit tu promeškanou dobu.

Ještě před večeří byla neuvěřitelně rozjetá, smála se, výskala, stačila během pár minut rozházet všechny hračky a vylít čaj z hrníčku na koberec. Na to má mezi dětmi velice oblíbenou metodu. Stačí otočit lahvičku se sosáčkem dnem vzhůru a pohyby napodobujícími zkušeného barmana vykropit co se dá (pokud děti nemáte, sledujte v TV reklamu na plenky Huggies, uvidíte jak na to).

Maličko jsem odbočil od tématu. Vykoupal jsem Martinku a po koupeli večeřela s Danou. Opět smích a obrovská radost. Po krupicové kašičce dostala zbytek špaget od minulého dne. Má ráda těstoviny jenom tak, prostě jednoduché jídlo. Když je příliš komplikované, musí se rozložit, například vyprsknutím nežádoucího obsahu z pusinky směrem na rodiče. Martinka vcucává špagety s komickým výrazem a nezbytnými zvukovými efekty. Určitě jste to sami zkoušeli. Martinka vcucává špagety a najednou bez varování otočí PVC bryndáček směrem dozadu (vypadá v tu chvíli jako Supeman, či snad Supergirl?) a obě ručičky boří hluboko do misky, nabírá téměř celý obsah a ten před našimi užaslýmy zraky rozhodí na stůl. Než si uvědomíme co vlastně vidíme, Martinka zkušeným pohybem rozmete špagety na zem. Pěkná spoušť, tatínek má co uklízet, pozn.Dany :-)

Po večeři a nezbytném večerním kojení je konečně Martinka v postýlce. Noc je ještě mladá a tak se z ložnice ozývají zvuky, jako by se tam odehrával báječný mejdan. Martinka si zpívá, povídá, vykřikuje, houká, bručí, vrčí, syčí a cloumá ve stoje postýlkou. Radostné zvuky přecházejí v křik. Vejdete do ložnice, Martinka stojí a vzrušeně ukazuje na plínku na zemi. Plínka je pro usnutí velice nezbytná, tak ji musíte podat, aby byl klid. Za čtvrt hodiny leží plínka opět na stejném místě (hezká náhoda, viďte?). Potřetí mění taktiku, na zemi leží medvídek a Martinka povídá,„Bum, brum, bác!“ Je to jasné, medvídek sám od sebe vypadl z postýlky. Vcházím v devět hodin zkontrolovat, zdali Martinka leží. Otevírám dveře a vítá mě radostný výkřik,„Jééjééé, tatáááá!“ Uložím tedy Marťu a jdu pryč. Říkám si, jednou se musí unavit a usne. Dítě přece nevydrží víc než dospělý, nebo je to jinak?

Zapamatujte si tento historický údaj, Martinka usnula 21.4.2002 ve 21:30 hod :-)

http://www.emartinka.cz

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek