Uspávání a výpočet mateřské

Ostatní
  • emimino
  • 17.08.01

jak se daří uspávat miminko a jak se bude počítat peněžitá pomoc v mateřství

Ahoj Šárko,
dlouho jsem se neozvala. Jak se máš a jak Verunka?
Při minulé návštěvě Tvých stránek jsem narazilana problém se spaním, respektive usínáním. Teď jsem přesně v té situaci, znovu jsem si Tvou radu našla. Radila jsi jedné mamince, jak nemít dítě v noci u sebe. Ale přiznala jsi, že Ty sama Verunku uspáváš u sebe v posteli a pak ji přenášíš. Chtěla bych se zeptat, jestli ještě stále, nebo jestli už Verunka usíná sama a jestli spí už ve svém pokojíku?
Naší holčičce je teď deset měsíců. Večer je sice unavená, ale jak ji položím do postýlky, hned si stoupne. Zkouším ji nechat vybrečet. Někdy to pomůže, usne ale v kleče nebo ve dřepu a jak sní hnu, je zase vzhůru. Usíná tedy u mě v posteli a to během pár minut. Přenést se nechá celkem bez problémů. V noci se budí jednou až dvakrát, někdy stačí ji pohladit, někdy si ji opět musím vzít k sobě a potom ji přenést zpět. Zatím to toleruji, ale nevím co budu dělat, až ji přestěhujeme do jejího pokojíku.
A pak mám druhý dotaz, znáš-li odpověď. Přivedl mě na to příspěvek v poslední listárně. V práci chtějí, abych se vrátila na 0,2 úvazku. Další děcko bychom si chtěli pořídit zhruba za 2 roky. Z čeho by se mi potom počítal příspěvek v mateřství (ten jak platí prvních 6 měsíců)? Měla bych stejný jako při prvním dítěti, nebo by se počítal z těch 0,2 úvazku?
Za odpovědi předem děkuji a přeji bezchřipkové předjaří
 Lucka

Ahoj Luci,
musím přiznat, že velký pokrok jsem zatím udělala pouze při poledním usínání, kdy Verunka již dokáže sama usnout v postýlce, večerní usínání je ale pořád stejné, sice jsme teď začali s tím, že Verunku dáme do její postýlky, ale pokud asi tak do 20-ti minut její silný pláč neustane, tak ji přeneseme k nám a uspáváme v naší posteli, pokud se v noci probudí, pak ji opět přenášíme (Verunka má postýlku ve svém pokojíčku a ne u nás v ložnici) - taky doufám, že se to časem upraví.
Pokud se týká Tvé mateřské, pak by se opravdu počítala z výplaty, kterou budeš dostávat od zaměstnavatele, tedy z 0,2 úvazku.
Tobě a dcerce taky hodně zdraví a moc pozdravů Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek